Название документа
 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

Новини за січень 2014 року

 

Привітали з днем народження довгожительку

27 січня 2014 року свій 98-й День народження відзначила жителька смт Вільшанка Опря Віра Михайлівна. Привітати довгожительку до її оселі завітали працівники відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району Бударецька Ірина Валеріївна та Медведенко Олена Григорівна. Гості побажали Вірі Михайлівні здоров’я, родинного затишку та радості від кожного прожитого дня, вручили квіти та подарунок.

 

Територіальний центр придбав масажер

 З метою покращання надання послуг територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району в січні 2014 року придбав електронний масажер для стимулювання нервових закінчень.

Завдяки даному масажеру підопічні відділення соціально-медичних послуг мають змогу отримати сеанси масажу та покращити свій стан здоров’я.

 

Засідання координаційної ради 

30 січня 2014 року в кабінеті заступника голови Вільшанської райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань профілактики наркомані та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при районній державній адміністрації.

В ході роботи координаційної ради обговорено питання стану виконання рішень координаційної ради протягом 2013 року структурними підрозділами райдержадміністрації з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Також розглянуті пропозиції до проекту плану роботи координаційної ради на 2014 рік.

За результатами розгляду порядку денного ради вирішено:

- налагодити тісну співпрацю між усіма структурними підрозділами райдержадміністрації для вдосконалення роботи щодо протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів;

- постійно проводити профілактичні бесіди у загальноосвітніх закладах району, забезпечувати дітей буклетами та брошурами на відповідну тематику;

- висвітлювати у засобах масової інформації всі заходи, спрямовані на протидію злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів.

 

Семінар з питання гендерної рівності

        30 січня 2014 року на базі районного центру зайнятості за участю фахівця із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Г. Шишкової та головного спеціаліста надання соціальних послуг районного центру зайнятості Ж. Ступаченко відбувся семінар «Гендерна дискримінація при найманні на роботу, стажуванні, кар'єрному зростанні». Присутні ознайомились із правовими нормами Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та порядком реалізації державних цільових програм щодо недопущення прямих і непрямих форм дискримінації при влаштуванні на роботу та в подальшій  професійній діяльності. В ході роботи обговорено питання щодо: роботи, на яких забороняється застосування праці жінок; обмеження праці на роботах у нічний час; працевлаштування без укладення трудового договору, працевлаштування за кордоном.

Оскільки всі стереотипи, а особливо гендерні, змінюються вкрай повільно, учасники семінару дійшли висновку, що у конкурентній боротьбі за «гарне» місце на ринку праці та його подальше утримання виграють юридично обізнані, впевнені у собі та цілеспрямовані особистості.

 

Засідання Дорадчого органу 

30 січня 2014 року районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю заступника голови Ольги Бугаєнко проведено засідання Дорадчого органу. На порядку денному стояли питання:

1. Про затвердження плану роботи Дорадчого органу Ради з питань здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах на 2014 рік.

2. Про взаємодію суб’єктів соціальної роботи при виявленні сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг за здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб).

Директором центру було наголошено на необхідності тісної співпраці між усіма суб’єктами соціальної роботи.

Головою Дорадчого органу, заступником голови райдержадміністрації О. Бугаєнко дано відповідне завдання кожному із суб’єктів соціальної роботи.

Члени Дорадчого органу одноголосно вирішили, що в подальшому необхідно продовжувати соціальну роботу в тому ж напрямку – допомагати сім’ям в складних ситуаціях, своїм компетентним професіоналізмом робити добро, рятувати людей, які опинились на роздоріжжі.

 

Своєчасна діагностика онкологічних захворювань – основа успішного лікування 

Питання онкологічної патології залишається актуальним як для жителів України так і нашого району. Своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема, онкологічне, перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій може бути успішно вилікуване.

«Профілактика захворювань, через розвиток сімейної медицини та посилення первинної ланки медичної допомоги – один з пріоритетів реформи медичного обслуговування, проголошеної Президентом України у Програмі економічних реформ,» – зазначив Ярослав Кіров, голова райдержадміністрації на апаратній нараді.

За словами головного лікаря Вільшанської ЦРЛ Тетяни Курінної, за 2013 рік серед жителів нашого району виявлено 52 хворих з вперше виявленим онкодіагнозом (у 2012 році – 57 хворих). Аналізуючи стан надання онкологічної допомоги населенню Вільшанського району за 2013 рік, слід відмітити зменшення рівня онкозахворюваності населення (397,9 випадків на 100 тис. населення у 2013 році, проти 429,6 – у 2012 році). Також, зменшився показник занедбаності з 30,4 в 2012 році до 11,8 в 2013 за рахунок активної роботи лікарів загальної практики сімейної медицини. На диспансерному обліку з онкологічним діагнозом в районі знаходиться 307 осіб. Високий рівень онкозахворюваності в деякій мірі обумовлений значною питомою вагою старших вікових груп в структурі населення району.

З метою вчасного виявлення онкозахворювань в районі проводяться обов'язкові профілактичні огляди населення та диспансерний нагляд за хворими з передпухлинною патологією в амбулаторно-поліклінічних закладах району. Для забезпечення проведення флюорографічних оглядів населення в районі працює пересувний флюорографічний апарат.

 

Обговорено суспільно-політичну ситуацію в країні

29 січня 2014 року в приміщенні Вільшанської районної адміністрації відбулася оперативна нарада. Одним з питань було обговорення суспільно-політичної ситуації в державі. Голова адміністрації Ярослав Кіров зазначив, що влада району стривожена загостренням політичної ситуації, яка склалася в країні.

На зустрічі було озвучено позицію керівництва району з цього приводу. Зокрема, наголошено, що сьогодні перед владою на місцях стоїть завдання: працювати на благо Вільшанської громади, тримати курс на покращення життя звичайних громадян та бути послідовними у вирішенні виконання завдань і доручень Глави держави В.Ф. Януковича.

З огляду на події, що відбуваються сьогодні, Ярослав Григорович звернувся до всіх присутніх із закликом до взаємоповаги, толерантності, не вчиняти протиправних дій і не порушувати Закон, а також на людське ставлення до подій.

Підводячи підсумки наради, Ярослав Кіров наголосив, що тільки національна єдність та громадянська злагода, консолідація суспільства, взаємоповага та виваженість в діях, толерантність є запорукою стабільного розвитку України та зміцнення сили нації. Стабільність та злагода у державі повинні бути відновлені в ім’я збереження у суспільстві миру та спокою, в ім’я цілісності та соборності України.

 

Покращення інвестиційного клімату

залишається серед пріоритетів роботи влади 

«Питання залучення інвестицій в економіку району є одним із пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації. Приділяється значна увага удосконаленню та формуванню механізмів, які сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату в районі» - зазначив голова райдержадміністрації Ярослав Кіров.

Так, у рамках реалізації районного сегменту обласної програми «Центральний регіон – 2015» протягом 2011-2013 років на території району реалізовано 3 інвестиційних проекти  на загальну суму 62738,10 грн.. Станом на 01 січня 2014 року заплановано реалізувати 6 на суму близько 9,6 млн. грн..

За словами глави держави, за умови низької динаміки світової економіки та загострення конкуренції за інвестиційні ресурси, Україні вдається зберігати обнадійливі тенденції в інвестиційній сфері.

«Президент України наголошує: пріоритетне завдання для влади – якнайшвидше подолання перешкод в інвестиційній сфері» - підкреслив очільник району. З метою вдосконалення інвестиційного клімату проводиться послідовна, цілеспрямована робота, а саме:

- максимальне спрощення, в рамках діючого законодавства, дозвільних процедур для інвесторів;

- складено та подано інвестиційні пропозиції, одна з яких - перепрофілювання незавершеного будівництва центральної районної лікарні в смт Вільшанка на санаторій-профілакторій  -  лікування опорно-рухового апарату з використанням радонових вод;

- забезпечується надання всебічної допомоги (інформаційної, правової, консультаційної тощо) інвесторам;

- запроваджено конструктивну співпрацю з інвесторами, які реалізують пріоритетні для територій проекти.

 

Сприяння залученню інвестицій – запорука економічного зростання району

27 січня 2014 року голова райдержадміністрації Ярослав Кіров провів щотижневу апаратну нараду за участю голови районної ради Михайла Леця, заступників голови райдержадміністрації, представників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.

Обговорюючи питання залучення інвестицій в економіку району, начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Яна Дульдієр зазначила, що в рамках реалізації заходів обласної програми «Центральний регіон-2015» протягом 2013-2015 років на території району передбачена реалізація 6 інвестиційних проектів на суму 9,6 млн. грн. та створення 57 робочих місць.

Серед найбільших інвестиційних проектів району, що перебувають на стадії реалізації, є:

- будівництво на базі ПСП «Південне» зерноочисного комплексу 50 тонн/год. на 2 бункери (4 робочих місць), зерносушилки від 4 тонн/год. (4 робочих місць), вагового комплексу (2 робочих місць);

- налагодження в с. Котовське виробництво макаронних та хлібобулочних виробів потужністю 1,0 тонна/добу;

- налагодження в с. Котовське виробництва 1,5 тонн будівельних блоків на добу та 100 м.кв/добу тротуарної плитки;

- будівництво в смт Вільшанка готельного комплексу за рахунок коштів інвестора на суму 300,0 тис. грн..

Протягом останніх років в районі спостерігається збільшення залучення інвестицій в галузь сільського господарства. Зокрема, в такі підприємства, як ПСП «Південне», ТОВ АПК «Розкішна», ПСП ім. Шевченка тощо.

Найбільше інвестицій у 2013 році вкладено ПСП ім. Шевченка. Запланований обсяг залучених інвестицій складає близько 500 тис. грн. на реконструкцію та модернізацію будівель та споруд молочнотоварної ферми та збільшення чисельності племінного поголів’я великої рогатої худоби.

На завершення наради голова райдержадміністрації Ярослав Кіров наголосив, що Президент України визначив пріоритетом для влади якнайшвидше подолання проблем в інвестиційній сфері. Тому інвестиційна політика району й надалі буде спрямована на залучення в економіку району коштів суб’єктів господарювання всіх форм власності та створення привабливого інвестиційного клімату.

 

«Мій вибір - моє майбутнє» 

22 січня 2014 року на базі Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно з лікарем-наркологом центральної районної лікарні проведено захід «Мій вибір - моє майбутнє». Зустріч проведена в формі співбесіди з учнями школи та доповнена тематичним відеофільмом. Під час зустрічі було наголошено, що саме здоровий спосіб життя, праця над собою - є запорукою щасливого майбутнього та перспективного працевлаштування.

 

Акція «Рука допомоги» 

 

 

Працівниками районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, в рамках акції «Рука допомоги», 22 січня 2014 року було передано гуманітарну допомогу у вигляді речей та дитячих іграшок сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

 

 

 

 

На Вільшанщині відзначили День Соборності та Свободи України урочистим покладанням квітів

 Сьогодні, 22 січня, в селищі Вільшанка відбулися урочисті збори та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

В урочистостях взяли участь голова Вільшанської райдержадміністрації Кіров Я.Г., голова Вільшанської районної ради Лець М.Я., працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, установ та організацій району.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації Ярослав Кіров наголосив, що Президент України виступає за забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, закликає спільними зусиллями будувати в Україні сильну державу, яка посідатиме гідне місце серед розвинутих, перспективних і впливових країн світу.

- Я вважаю, що ми повинні зробити все для того, щоб Україна була єдиною, нероздільною, потужною державою, в якій кожна людина буде почувати себе вільно – висловив свою думку Ярослав Кіров.

Очільник району побажав всім добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та держави.

 

Соборність і свобода є  важливими складовими становлення сучасної України

Указом Президента України День Соборності, який відзначається щороку 22 січня, – у день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки та День Свободи України було об’єднано в одне свято – «День Соборності і Свободи України».

З цієї нагоди 21 січня на базі Вільшанської районної бібліотеки відбулося засідання за «круглим столом» на тему «Національна єдність та громадська злагода: історичні та сучасні аспекти».

У вступному слові керівник апарату райдержадміністрації Володимир Козак відзначив важливість проголошення 95 років тому Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, наголосив на важливості забезпечення виконання завдань Президента України щодо забезпечення громадянської злагоди, національної єдності в Україні та зміцнення державності.

Посадовець наголосив: «Президент України закликає спільними зусиллями влади і громади зміцнювати єдність народу, будувати сильну державу, яка посяде гідне місце серед світових лідерів, адже Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну».

Директор районного українсько-болгарського історичного музею Надія Фудар ознайомила присутніх з історією виникнення свята Соборності та Свободи України, ознайомила з невідомими фактами про боротьбу українського народу за об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

Перед присутніми також виступили керуючий справами районної ради Ярослав Мельник, головний редактор газети «Зорі над Синюхою» Андрій Лучанінов, голова Громадської ради при райдержадміністрації Олег Гончаров, голова районної організації ради ветеранів України Леонід Пєєв.

День Соборності та Свободи України покликаний нагадати всім українцям, що незалежно від політичних чи релігійних переконань, регіону проживання чи мови спілкування, наші серця об’єднує щира любов до рідної землі.

 

Відбулась чергова апаратна нарада

20 січня 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Нестеров провів нараду з керівниками відділів апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками підприємств, установ та організацій району.

В ході апаратної наради обговорено питання щодо виконання бюджету за 2013 рік та завдання на 2014 рік і стан кредиторської заборгованості в районі.

За результатами розгляду порядку денного наради вирішено доручити:

керівникам підприємств, установ та організацій району зобов’язати головних бухгалтерів надавати документи та звітність до управління Казначейської служби України у Вільшанському районі в письмовому та електронному варіантах обов’язково;

провести роз’яснювальну роботу серед працівників про безпеку пересування під час складних погодних умов.

Начальникам управлінь, відділів апарату і структурних підрозділів райдержадміністрації, керівникам підприємств, установ та організацій надавати інформацію про проведені заходи для наповнення веб-сайту райдержадміністрації не пізніше одного робочого дня після проведення заходу.

Начальнику відділу освіти райдержадміністрації Драндалушу В.В. тримати на контролі питання щодо забезпечення шкіл району твердим паливам та доповідати та апаратних нарадах.

 

Семінар з питання взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах

З метою активізації співпраці суб'єктів соціальної діяльності 17 січня 2014 року на базі районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю директора, провідного спеціаліста, фахівців із соціальної роботи Центру,  головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації, завідувача сектору з питань сім'ї управління соціального захисту населення, оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей Вільшанського РВУМВС відбувся семінар  «Про порядок взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах».

Учасники семінару ознайомились з законодавчими змінами та вивчили удосконалений механізм роботи з сім'ями та особами, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Всі присутні дійшли висновку, що для забезпечення високого рівня співпраці між суб'єктами соціальної діяльності, необхідне чітке виконання Закону та неформальний підхід до ситуації кожної окремої особи та сім'ї, проведення на належному рівні спільних соціальних інспектувань, рейдів та інформаційно-просвітницьких заходів.

 

«Об’єднаймо Україну Тарасовим словом» 

15 січня голова райдержадміністрації Ярослав Кіров, заступник голови райдержадміністрації Ольга Бугаєнко, вчителі та учні Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяли участь в літературно-мистецькому заході, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який відбувся в районній бібліотеці.

У зверненні до присутніх Ярослав Кіров зазначив, що відзначення 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря стоїть на особистому контролі Президента України Віктора Януковича.

– Вся країна готується вшанувати генія, мислителя, людини незвичайної долі й незвичайного таланту, яка здобула світову славу, увібравши в себе душу народу та піднісши його духовну велич і красу на найвищу височінь. В нашому районі вшановують пам’ять видатного письменника, талановитого художника Тараса Григоровича Шевченка – погруддя Великого Кобзаря прикрашає центральну частину селища. Освітні та культурні заклади приготували ряд заходів до відзначення видатної дати і сьогоднішній – є першовідкривачем Шевченківських днів, які пройдуть у березні 2014 року, – відмітив очільник району.

На завершення літературно-мистецького заходу, присутні переглянули концертну програму у виконанні вихованців музичної школи та учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури, яка складалася із вокальних номерів та декламування поетичних творів Великого Кобзаря.

 

Вільшанщина шанує пам’ять великого Кобзаря 

Про проведені та заплановані у районі заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, розповідала під час апаратної наради начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Олена Михайлова.

За словами посадовця, одним із основних напрямків роботи нині є залучення жителів району, особливо молоді, дітей, підлітків до вивчення літературних творів Тараса Шевченка.

Планується провести цілу низку заходів: 15 січня 2014 року в районній бібліотеці для дорослих планується проведення літературно-мистецької години «Ми – нащадки Кобзаря», «Об’єднаємо Україну Тарасовим словом» за участю учнів старших класів Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У бібліотечних закладах району підготовлені книжкові виставки «Тарас Шевченко провісник долі України», «І оживе добра слава, слава України ».

У березні 2014 року в закладах культури клубного типу району спільно із загальноосвітніми школами проводитимуться вечори-портрети «Великий син великого народу».

У Вільшанському районному українсько-болгарському історичному музеї підготовлена окрема виставкова композиція та лекції «Тарас Шевченко – поет і художник».

5 березня 2014 року на базі районної бібліотеки для дорослих заплановано читацьку конференцію «Орлиний злет Шевченкового духу», а в районній бібліотеці для дітей літературну годину «Свіча запалена від серця».

Втілюючи в життя Стратегію державної політики на Вільшанщині, визначену Президентом України Віктором Януковичем, влада докладає зусиль аби зберегти для нащадків яскраву сторінку нашої культури, виховати молоде покоління на найкращих зразках творчості Кобзаря.

«Ми маємо на належному рівні відзначити 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, гідно провести усі культурні та освітні заходи. На цьому наголошує Президент України, до цього нас спонукає синівський обов’язок», – наголосив на завершення голова Вільшанської районної державної адміністрації Ярослав Кіров.

 

 

   
   
Сайт Президента України Урядовий портал