Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

Новини за січень 2016 року

 

Вшанування героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. 98 років тому молоді захисники Української Народної Республіки – київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи – власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історії українського державотворення.

Вільшанці, керівництво району, депутати, працівники установ та організацій району, всі небайдужі зібралися біля пам’ятника Т.Г.Шевченка, аби віддати данину героїзму та мужності українських патріотів.

Бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 км на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова (згодом за свою жорстокість та свавілля страченого більшовиками) та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання.

 

День Соборності України відзначили на Вільшанщині

22 січня 2016 року в смт Вільшанка біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг з нагоди Дня Соборності України.

Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку - засновнику української літературної мови, одного з найвидатніших поетів та письменників нашої нації, який відіграв визначну роль у формуванні почуття соборності.

Упродовж століть Україна не мала самостійності, а її територія була складовою частиною інших держав. Увесь цей час українці боролися за свободу та боронили свою Вітчизну від ворогів. Саме українська революція 1917-1920 років зробила реальністю мрію багатьох поколінь українців про об'єднання в єдину соборну державу. На початку 1918-го року у січні, внаслідок революційних змін, була створена Українська Народна Республіка. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка. Уже до кінця року, в грудні 1918, у Фастові, лідерам цих двох держав вдалося підписати договір - «Акт злуки» і 22 січня 1919 року він був публічно оприлюднений в Києві на Софійській площі. 97 років тому саме Акт Злуки проголосив об’єднання двох українських республік, народжених на уламках імперій і єднання українських земель. І тільки в 1991 році справа, за яку боролися і поклали своє життя сотні тисяч українців, стала реальністю – Україна нарешті здобула незалежність.

Учасників мітингу привітали з Днем Соборності України побажали миру, здоров’я і злагоди, терпіння, сил та натхнення.

Цього ж дня в районній бібліотеці ім. Лідії Горячко відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Єдина і неподільна Україна» участь в якому взяли керівництво району, учні старших класів місцевої школи, громадськість, представники ЗМІ.

 

Привітали із 90-річним ювілеєм

21 січня 2016 року свій 90-річний ювілей зустрів учасник бойових дій Другої світової війни, житель с. Йосипівка Смирний Григорій Апатійович.

Привітати ювіляра завітали заступник голови Вільшанської районної державної адміністрації Нестеров С.А., голова районної ради Лець М.Я., сільський голова Миколюк В.М., директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району Галунга В.Д. та голова ветеранської організації с. Йосипівка Халявіцька В.Г.

За багаторічну сумлінну працю, патріотичне виховання підростаючого покоління, з нагоди дев’яносторіччя від дня народження учаснику бойових дій Смирному Г.А. вручено спільну грамоту районної державної адміністрації та районної рад , квіти та цінний подарунок. Щиро привітавши ювіляра, посадовці побажали йому мирного неба, здоров’я, добробуту та довгих років життя. В свою чергу Григорій Апатійович при доброму здоров’ї та настрої побажав кожному з присутніх добра, злагоди та миру.

 

Проведено засідання робочої групи

15 січня 2016 року в приміщені управління агропромислового розвитку райдержадміністрації проведено засідання робочої групи по здійсненню аналізу щодо врожайності та розміру заробітної плати в агропромисловому секторі.

Розпочинаючи засідання заступник голови районної державної адміністрації Дмитро Сакун ознайомив присутніх з планом проведення засідання робочої групи.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ліліана Дрига проінформувала присутніх про фактичну врожайність культур по району, рівень середньомісячної заробітної плати сільськогосподарських підприємств за січень-листопад 2015 року та пропозиції щодо діяльності робочої групи на 2016 рік.

Після обговорення порядку денного вирішено рекомендувати фермерським господарствам провести роботу з підвищення середньомісячної заробітної плати у 2016 році.

   
   
Сайт Президента України Урядовий портал