Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

Новини за лютий 2014 року

Засідання спостережної комісії

27 лютого 2014 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко Ольги Петрівни проведено засідання районної спостережної комісії на якій розглянуто наступні питання:

1. Про облік осіб достроково звільнених з місць позбавлення волі та умовно засуджених станом на 27 лютого 2014 року.

2. Про стан поведінки в побуті і додержання трудової дисципліни умовно-засуджених, осіб, що відбули покарання та умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, що проживають на території Добрянської сільської ради.

3. Про стан поведінки в побуті і додержання трудової дисципліни умовно-засуджених, осіб, що відбули покарання та умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, що проживають на території Добрівської сільської ради.

4. Про виконання постанов районної спостережної комісії від 30 січня 2014 року.

Районна спостережна комісія звертає особливу увагу на профілактичну роботу з неповнолітніми, які схильні до правопорушень.

 

Відбулося засідання протиепізоотичної комісії

25 лютого 2014 року перший заступник голови райдержадміністрації Нестеров С.А. провів засідання протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації.

Заслухавши інформацію начальника управління ветеринарної медицини у Вільшанському районі Корінь О.М. про епізоотичний стан по сказу тварин, комісія вирішила оголосити благополучним по захворюванню на сказ тварин    с. Сухий Ташлик і зняти з нього обмеження.

Також, комісія рекомендувала головам селищної і сільських рад сприяти службі ветеринарної медицини в проведенні щеплень тварин проти сказу на території сільських рад.

 

«Добро починається з тебе»

25 лютого 2014 року за ініціативи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з практичним психологом Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайловою Вікторією та вчителем початкових класів Нестеровою Світланою для молодших учнів Вільшанської школи проведено годину спілкування «Добро починається з тебе» з метою формування у дітей правильної життєвої позиції та виховання доброти, поваги, любові, милосердя, доброзичливого ставлення один до одного.

В ході зустрічі діти переглянули відео-ролики «Просто так», «У ритмі серця», «Не смійся з мене» та висловили своє ставлення до вчинків.

На закінчення заходу учні зібрали в скриньку «сердечка з добрими  вчинками» та створили «Дерево добра» та «Квітку мрій».

 

Голова Вільшанської районної державної адміністрації

подав заяву про складання повноважень

 

24 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Кіров Ярослав Григорович подав заяву про складання повноважень голови Вільшанської районної державної адміністрації та вихід з лав Партії регіонів.

Перший заступник та заступники голови райдержадміністрації заявили про вихід з лав Партії регіонів.

 

Відбувся семінар та тему «Соціальна політика незалежної України» 

Вперше цього року у країні на державному рівні відзначається День соціальної справедливості. Цей день засновано з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці та гендерної рівності.

В рамках відзначення Дня соціальної справедливості 20 лютого 2014 року на базі районного центру зайнятості відбувся семінар «Соціальна політика незалежної України» за участю фахівця із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Г. Шишкової та головного спеціаліста надання соціальних послуг районного центру зайнятості Ж. Ступаченко.

Присутні заслухали виступаючих, взяли активну участь в обговоренні та висловили думку, що соціальна справедливість в умовах ринку, крім рівності можливостей, повинна включати й інший важливий компонент – державний соціальний захист, зокрема допомогу безробітнім.

Переважна більшість учасників семінару погодились і з тим, що професійний успіх певною мірою залежить від способу життя людини, вміння справити враження на роботодавця та рівня трудової діяльності при працевлаштуванні.

 

Спеціалізоване формування –

«Консультаційний пункт при пологовому відділенні» 

 

19 лютого 2014 року головним спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Бударецькою, на базі Вільшанської центральної районної лікарні, проведено бесіди з вагітними жінками щодо питань родинного виховання, планування сімейного життя, збереження репродуктивного здоров’я, консультування щодо здорового способу життя, формування відповідального, усвідомленого батьківства та недопущення будь-якого виду насильства, небажаної вагітності та вагітності неповнолітніх, взаєморозуміння між членами сім’ї, подолання агресивних станів. Вагітним жінкам надано інформацію щодо функціонування комунального закладу «Кіровоградський обласний соціальний центр матері та дитини», в якому, за бажанням, можуть проживати жінки, які опинилися в складних життєвих обставинах разом із їхніми новонародженими дітьми.

Інформаційний куточок жіночої консультації поповнився новими буклетами наданими Центром: «Відповідальне батьківство», «Як виховати особистість», «ВІЛ інфекція: питання та відповіді», «Це поруч», «Прийміть дитину в родину!».

 

Гарантії соціального захисту осіб зі статусом ветеранів війни 

- Головне завдання, на якому сьогодні наголошує Президент України, приділити ветеранам війни якомога більше уваги, забезпечити надання всіх пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – зазначив голова районної державної адміністрації Ярослав Кіров на апаратній нараді.

Про реалізацію в районі завдань Президента України щодо вшанування та державної підтримки ветеранів війни, нинішніх захисників Вітчизни доповів начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Анатолій Пипенко.

- Нині у районі проживає 562 ветерани війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», із них 36 інвалідів війни, 50 учасників бойових дій, 383 учасники війни та 93 члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, на яких поширюється дія вищевказаного Закону, – сказав Анатолій Пипенко.

Відповідно до Закону ветеранам війни надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, послуг зв’язку тощо. У 2013 році на пільги на житлово-комунальні послуги ветеранам війни та членам їх сімей виділено 90 061 грн., на тверде паливо і скраплений газ – 344 463 грн., на користування послугами зв’язку – 29 025 грн.

До Дня Перемоги управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації виплачено щорічну одноразову допомогу 601 ветерану на загальну суму 221 157 грн.

Відповідно до районної програми, учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 років і більше, виплачувалась щомісячна стипендія по 100 грн. Таких в районі 3 ветерани.

Протягом 2013 року забезпечено санаторно-курортним лікуванням 2 інваліда війни, 5 – надано компенсацію замість санаторно-курортного лікування та 4 інваліди війни отримали компенсацію на бензин

Засоби реабілітації отримали 2 інваліда війни та одному відремонтовано електровізок.

У рамках реформування системи соціального захисту населення проводиться робота по заповненню «Паспорта соціальних потреб ветерана». Для жителів сільської місцевості запроваджено роботу мультидисциплінарних команд.

- Президент України наголошує, що соціальний захист ветеранів війни залишатиметься основним пріоритетом державної політики. Діяльність органів районної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування спрямована на забезпечення соціального захисту та підвищення рівня життя людей відповідної категорії. Наш громадський обов’язок у тому, щоб надійно захистити інтереси ветеранів, сімей тих, хто віддав життя за свободу Вітчизни, оточити їх повсякденною увагою та турботою – акцентував увагу присутніх голова райдержадміністрації Ярослав Кіров.

 

Захисникам Вітчизни – особливу увагу

 

17 лютого 2014 року голова районної державної адміністрації Кіров Я.Г. разом з головою районної організації ветеранів України Пєєвим Л.Г. відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Янкового Павла Володимировича, привітали з наступаючим Днем захисника Вітчизни та вручили продовольчі набори.

Під час спілкування з ветераном голова райдержадміністрації Ярослав Кіров висловив подяку за мужність і відвагу, проявлені у роки війни, особистий внесок у розвиток держави у мирні будні та зазначив, що одним з основних завдань Президента України місцевій владі є посилення соціального захисту ветеранів війни, забезпечення їх кваліфікованою медичною допомогою, покращення житлових та побутових умов.

 

На Вільшанщині вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів 

14 лютого 2014 року на Вільшанщині відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Ветерани «афганської» війни, учасники бойових дій, керівництво району, а також жителі Вільшанщини урочистою ходою пройшлися до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, де відбувся мітинг.

До присутніх звернувся голова Вільшанської районної державної адміністрації Ярослав Кіров, який наголосив на необхідності завжди пам'ятати про подвиг воїнів-інтернаціоналістів, що ціною власного життя виконали свій громадянський обов'язок, та привітав ветеранів-афганців, бажаючи їм міцного здоров'я, щастя, благополуччя.

З словами подяки до органів влади та вітаннями до своїх побратимів звернувся голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Владов.

«Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав – данина пам’яті всім, хто причетний до героїчної і трагічної афганської війни, яку довго замовчували і яка принесла стільки горя і смертей за 10 років. Ця дата належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям. Молоде покоління має знати, що серед нас живуть герої, які в 20-30 років стали свідками і учасниками бойових подій і нагороджені орденами і медалями».

Хвилиною мовчання учасники мітингу, схиливши голови, вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів, загиблих під час війни в Афганістані. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку.

Далі у сесійній залі районної ради відбулося нагородження відзнаками воїнів-інтернаціоналістів. Голова райдержадміністрації Я.Кіров разом з головою районної ради М.Лецем урочисто вручили воїнам-інтернаціоналістам пам’ятні медалі з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан.

Урочисту частину зібрання продовжив святковий концерт.

 

Діти знайшли справжню родину!

12 лютого 2014 року на базі центральної районної бібліотеки, Вільшанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено зустріч-знайомство з новоутвореною прийомною сім’єю родини Довганенків «Нас стало більше»!!! На святкування з привітаннями завітали вихованці та вихователі дитячих будинків сімейного типу Вільшанського району.

Захід пройшов у теплій, дружній та веселій атмосфері. Діти-вихованці привітали іменинників музичними номерами, читанням віршів, танцями. Для дітей та дорослих були проведені ігрові та конкурсні програми, накрито святковий стіл.

 

Служба «Соціальне таксі», одна з послуг, які надає Терцентр

Служба «Соціальне таксі» є одним із видів надання соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), направленим на поліпшення на території району соціального захисту непрацездатних громадян і осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпечення соціальних гарантій встановлених Конституцією України.

Послуги служби «соціальне таксі» надаються на безоплатній основі: інвалідам та учасникам бойових дій у ВВв, одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам, які за своїми фізичними можливостями не можуть самостійно пересуватися, або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків. На платній основі надається громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Послуги служби «соціальне таксі» надаються замовникам для здійснення поїздок у межах адміністративної території району: до лікувальних закладів, до державних, громадських підприємств, установ та організацій різних форм власності та підпорядкування, банківських установ; на проведення офіційних заходів по відзначенню державних свят та для участі в культурно-масових заходах тощо.

На фото, послуга «соціальне таксі», надається - Клочко Анастасії Кузьмівні, підопічній Територіального центру, одинокій, мешканці села Владислівка.

 

Медична конференція 

Пішов у минуле рік 2013-й. Настав час підвести риску і визначити здобутки та проблеми, напрацьовані протягом року, що завершився. Саме цією важливою справою займалися медики району на своїй недавній конференції.

Спершу, про позитив. По району зменшився показник онкологічної захворюваності населення у порівнянні з 2012-м роком. Майже на 10 одиниць щодо минулорічного зменшився і показник занедбаності цієї важкої недуги. Зрозуміло, що на ситуацію позитивно вплинуло збільшення кількості та якості профілактичних оглядів. Майже стовідсотково пройшли медичне обстеження діти, підлітки та учасники війни. Значно поліпшилася робота фізкабінету – число процедур на 100 відвідувань протягом року збільшилось з 36 до 60.

Є сподівання, що завдяки реорганізації, а саме – створенню комунального закладу «Вільшанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» медичні послуги стануть набагато доступнішими для сільського населення.

Досить детально та відверто доповідач – головний лікар Вільшанської ЦРЛ Т.М.Курінна, говорила і про проблеми. Зокрема, медичний заклад недостатньо забезпечений діагностичною апаратурою. Відсутні фіброгастроскоп, ректороманоскоп, калькоскоп. Морально та фізично застарілі апарати фізіотерапії – вони не поновлювалися більше 15 років.

Одна з чи не найболючіших проблем – кадрова. Укомплектованість штатних посад сімейних лікарів складає 69,5, середнім медичним персоналом – 80 відсотків. Вживаються заходи аби вирішити назрілі питання. Є вже і перша приємна новина: Чистопільський ФАП очолив недавній випускник медзакладу Д.В.Болтог. Для молодого спеціаліста вирішена і житлова проблема. Віднедавна укомплектовані медичними працівниками і ФАПи сіл Синюха та Станкувате.

Розмова відбулася – ділова та відверта. У ній взяли участь і представники влади – голова Вільшанської райдержадміністрації Я.Г.Кіров, заступник голови райдержадміністрації О.П.Бугаєнко, голова районної ради М.Я.Лець.

Логічним завершенням роботи конференції стало прийняття плану заходів, спрямованих на поліпшення діяльності районної медичної установи на нинішній, 2014 рік.

 

Соціальний захист воїнів-інтернаціоналістів – під пильним контролем влади 

На апаратній нараді 11 лютого 2014 року перший заступник голови Вільшанської районної державної адміністрації Сергій Нестеров акцентував увагу на реалізацію в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року – Роком учасників бойових дій на території інших держав).

«Нині, на виконання соціальних ініціатив Президента України держава приділяє значну увагу людям, які ціною власного здоров’я і життя захищали незалежність інших держав. Ми створюємо необхідні умови для того, щоб вони не залишалися на одинці зі своїми проблемами, а почувалися впевнено і комфортно, відчували підтримку, отримували необхідну допомогу», - зазначив Сергій Нестеров.

За словами начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Сергія Григор’єва, зараз у районі проживає 51 учасник бойових дій, які брали участь у військових діях на території інших держав, з них 3 зі статусом інваліда.

Серед загальної кількості учасників бойових дій - 40 осіб брали участь в бойових діях в республіці Афганістан, 4 - у Чехословаччині, 3 - в Югославії, 2 - в Єгипті, 1 - в Угорщині, 1 – у В’єтнамі.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у повній мірі забезпечуються соціальні виплати, надання пільг та компенсації відповідно до порядку та у розмірах, передбачених чинним законодавством України.

Щорічно до Дня Перемоги управлінням здійснюється виплата разової грошової допомоги учасникам бойових дій на території інших держав у розмірі 745 грн. кожному, а також інвалідам І групи – 2415 грн., ІІ групи – 2110 грн., ІІІ групи – 1895 грн.

Відповідно до статей 12, 13, 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інваліди війни мають право на 100-відсоткову знижку на оплату житлово-комунальних послуг, учасники бойових дій - на 75-відсоткову знижку, сім’ї загиблих (померлих) учасників бойових дій - на 50-відсоткову знижку.

Усі пільгові категорії громадян користуються пільгами на житлово-комунальні послуги.

Загалом, у 2013 році воїнам-інтернаціоналістам надано пільг за рахунок субвенції з державного бюджету на суму – 100 656 грн.

У Вільшанській центральній районній лікарні обладнано дві палати для лікування ветеранів війни і воїнів-інтернаціоналістів, в яких забезпечено комфорті умови для перебування пацієнтів. Палати оснащено телевізорами, холодильниками, необхідними меблями та функціональними ліжками.

 

Протягом 2013 року диспансерний огляд та лікування пройшли 50 воїнів-інтернаціоналістів.

«Ключовий напрямок соціальної політики Глави держави – поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій на території інших держав, та членів їх сімей. І наше завдання – слідувати за їх виконанням та додержанням у Вільшанському районі», – наголосив на завершенні наради перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров.

 

Вшанували матір померлого учасника бойових дій в Афганістані

11 лютого заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко, голова районної організації ветеранів України Леонід Пєєв, Котовський сільський голова Сергій Пироженко відвідали матір померлого учасника бойових дій в Афганістані Семергія Валерія Анатолійовича та вручили їй продовольчі набори.

У розмові з матір’ю Семергій Валентиною Олексіївною заступник голови райдержадміністрації Ольга Бугаєнко підкреслила, що Президент України принципово вимагає від місцевої влади посилити опікування членів сімей учасників бойових дій на території інших держав, зокрема, забезпечення висококваліфікованою медичною допомогою, покращення їх житлових та побутових умов.
 

Допомога сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах

07 лютого 2014 року на базі дитячого навчального закладу «Колосок» відбулася зустріч-бесіда завідуючої, вихователів дитячого закладу з провідним спеціалістом та фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Мета бесіди – необхідність та обов'язковість дошкільної освіти, стан відвідування та подолання проблеми систематичних пропусків установи дітьми з числа сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, без поважних причин.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що вирішення проблеми напряму залежить від своєчасних повідомлень про пропуски відділом освіти райдержадміністрації служби у справах дітей райдержадміністрації та Центру і своєчасного реагування на інформацію.

 

Профілактична робота з умовно засудженими 

05 лютого 2014 року Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області спільно з Вільшанським районним управлінням юстиції в приміщенні Вільшанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції проведено профілактичну роботу з підобліковими особами на тему: «Недопущення скоєння повторних злочинів засудженими під час відбуття кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі».

Із вказаної теми з засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, провели роз’яснювальну роботу.

Окрім того, до відома засуджених доведено деякі статті кримінально-виконавчого кодексу України, а саме:

старшим інспектором Вільшанського РП КВІ капітаном внутрішньої служби Кобізюк І.С. - вимоги ст.6 п.1 про те, що виправлення засудженого – процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки, а також ст.6 п.2, про те, що ресоціалізація – свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ресоціалізації є виправлення засудженого;

головним спеціалістом Вільшанського РУЮ Щегловою К.З. слухачам  надано консультаційну допомогу та відповіді на питання засуджених різного характеру. До участі у заході було залучено 20 засуджених осіб, з яких 2 дитини.

 

Відкрито online-приймальню громадян

в управлінні Пенсійного фонду України в Вільшанському районі 

Особистий прийом громадян є важливою ділянкою роботи управління Пенсійного фонду України в Вільшанському районі, однією з форм зміцнення і розширення зв’язків із широкими верствами населення, дієвим засобом у розвитку правової держави в Україні.

З метою забезпечення більшої доступності до отримання послуг у сфері пенсійного забезпечення, з врахуванням складних погодних умов у зимовий період, а також спрощення інформування громадян з особливими потребами,  з пенсіонерами, управлінням Пенсійного фонду України в районі започатковано нову послугу – введено в дію online-приймальню громадян засобами програмного забезпечення «Skype».

Введення нових можливостей для звернення дає змогу забезпечити якісне виконання доручень Пенсійного фонду України щодо організації роботи зі зверненнями громадян, а також спростити саму процедуру звернення, адже громадяни можуть, не виходячи зі своїх житлових будинків, поспілкуватися з керівництвом та спеціалістами управління Пенсійного фонду, розповісти про свої проблеми та одразу ж отримати на них обґрунтовані, вичерпні відповіді.

Для надання послуги відкрито обліковий запис «Skype» «vilshanka11065_1».

Запрошуємо до спілкування!

 

Школа волонтерів 

Тільки наступив 2014 рік, а волонтери районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вже готові здобувати нові знання на заняттях «Школи волонтерів». І вперше в цьому році 06 лютого на базі Центру відбувся семінар «Про розвиток волонтерського руху у районі «Приведи друга».

Директор РЦСССДМ Валентина Балєва подякувала волонтерам за плідну співпрацю у 2013 році, привітала «новоприбувших» з початком діяльності в «Школі волонтерів», побажала бути чуйними і небайдужими до проблем інших. В ході зустрічі затверджено план роботи на 2014 рік та обговорені нові креативні ідеї діяльності «Школи волонтерів».

 

Робочий візит до Вільшанського районного центру первинної медико-санітарної допомоги

04 лютого 2014 року голова райдержадміністрації Кіров Я.Г.  та заступник голови райдержадміністрації  Бугаєнко О.П. відвідали центральну районну лікарню, де ознайомились із роботою центру первинної медико-санітарної допомоги.

Під час візиту Я. Кіров оглянув медичне обладнання в кабінетах діагностики та профілактики онкологічних захворювань, поспілкувався з медперсоналом та відвідувачами лікарні. Ярослав Кіров доручив головному лікарю підготувати список необхідного діагностичного сучасного медичного обладнання для подальшої закупівлі та встановлення його в центральній районній лікарні.

модернізація первинного рівня медичної допомоги один із важливих напрямів медичної реформи, проголошеної Президентом України, всі зміни, які відбуваються в медичних закладах нашого району, скеровані тільки на підвищення якості надання медичних послуг і на посилення соціального захисту лікарів та медичного персоналу, – наголосив під час розмови Ярослав Кіров.

У ході зустрічі головний лікар Тетяна Курінна розповіла гостям про діяльність закладу охорони здоров’я, кількість пацієнтів та лікарів та відповіла на питання, які цікавили гостей. Також представники влади оглянули приміщення амбулаторії, завітали до фізіотерапевтичного кабінету, маніпуляційної, мали можливість поспілкуватись з медичними працівниками та пацієнтами.

   
Сайт Президента України Урядовий портал