Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за лютий 2016 року

 

Чергове засідання ради по роботі з кадрами

29 лютого 2016 року керівник апарату районної державної адміністрації Олена Куцарева провела засідання ради по роботі з кадрами.

Керівник апарату звернула увагу на стан виконавської дисципліни в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації (з кадрових питань). Вказала на допущені недоліки, виявлені під час перевірки структурних підрозділів райдержадміністрації у 2015 році, наголосила на негайному їх усуненню та не допущення в подальшому.

Розглянуто попередній список кандидатур, рекомендованих для вступу до Національної академії державного управління при Президентові України у 2016 році.

Начальник відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації Вікторія Мельник оголосила результати щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань за підсумками роботи у 2015 році. Щорічне оцінювання проводилося протягом лютого 2016 року.

Також Вікторія Сергіївна ознайомила присутніх із нормативними актами прийнятими з початку 2016 року.

 

Вільшанщина попрощалася з учасником АТО Ігорем Владовим

28 лютого 2016 року в смт Вільшанка відбулося прощання із загиблим солдатом Владовим Ігорем Анатолійовичем.

Ігор Владов проходив службу у складі 54-ої окремої механізованої бригади на посаді механіка-телеграфіста.

В останню дорогу героя-земляка прийшли провести керівництво району та селища, громадськість Вільшанщини, рідні, друзі, бойові побратими та односельчани.

Отець церкви Святого Іоанна Милостивого протоієрей Іоанн провів панахиду за загиблим, після якої, Ігоря Владова поховали на селищному кладовищі під звуки духового оркестру та салюту зі стрілецької зброї.

У 34-річного військовослужбовця залишилося двоє маленьких дітей.

Вільшанська районна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним, близьким та друзям загиблого.

 

Нарада з начальниками відділів та завідувачами

секторів апарату райдержадміністрації

26 лютого 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева провела нараду з начальниками відділів та завідувачами секторів апарату райдержадміністрації.

Начальник відділу кадрової роботи, заступник керівника апарату райдержадміністрації Вікторія Мельник ознайомила присутніх з основними положеннями Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», який вступає в дію з 01 травня 2016 року.

Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Сергій Григор’єв проінформував про виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Станом на 16 лютого 2016 року в районі перейменовано 25 об'єктів топоніміки, які підлягали перейменуванню відповідно до даного Закону. Демонтовано пам’ятник Леніну В.І. в смт Вільшанка.

Завідувач сектору контролю апарату райдержадміністрації Марина Боєва прозвітувала про стан виконання відділами та секторами апарату райдержадміністрації документів, які знаходяться на контролі.

За результатами наради керівником апарату райдержадміністрації надані відповідні доручення.

 

 

Засідання колегії районної державної адміністрації

24 лютого 2016 року відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням Олександра Маличенка – голови районної державної адміністрації. В засіданні колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники апарату райдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району, селищний і сільські голови.

Про підсумки виконання бюджету району у 2015 році доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Жирова В.Б.

У 2015 році забезпечено виконання планових показників по надходженню доходів до місцевих бюджетів району. Податків і зборів до загального та спеціального фондів зведеного бюджету надійшло 76364,0 тис.грн.

До загального фонду доходів (з урахуванням трансфертів) надійшло 74822,9 тис.грн., що склало 103,9% до затверджених показників.

Власних доходів до місцевих бюджетів надійшло 22153,6 тис.грн., що склало 115,6% до затверджених показників. Порівняно з 2014 роком надходження  збільшилися на 8648,6тис.грн. Темп росту склав 164,0%.

Всі 16 бюджетів району забезпечили виконання планових показників по доходах загального фонду.

Видатків з місцевих бюджетів району за 2015 рік проведено на суму 75199,8 тис.грн.. Видатки загального фонду склали 71853,6 тис.грн. (97,6% від плану), у тому числі за рахунок субвенцій з державного бюджету – 47663,7 тис.грн., видатки спеціального фонду склали 3346,2 тис.грн

По видатках забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та оплату енергоносіїв і комунальних послуг. Кредиторська заборгованість місцевих бюджетів з цих виплат станом на 01 січня 2016 року відсутня.

Начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації Семенець О. Ю. ознайомила присутніх з підсумками виконання програми економічного і соціального розвитку Вільшанського району протягом 2015 року.

За результатами оцінки діяльності районних державних адміністрацій за 2015 рік серед районів Кіровоградської області Вільшанський район з попереднього 20 посів 12 місце. Кращими показниками є: обсяг реалізованої продукції; рівень оплати за спожиту енергію; обсяг капітальних інвестицій; рівень виконання доходів; темп зростання доходів місцевих бюджетів, обсяг податкового боргу за податковими зобов’язаннями, темп зростання обороту роздрібної торгівлі, обсяг заборгованості із заробітної плати, обсяг прийнятого в експлуатацію житла. Найнижчими показниками є: середньомісячна заробітна плата працівників – 2475 грн.; питома вага дітей, охоплених позашкільною освітою; індекс сільськогосподарського виробництва, виробництво молока.

Підводячи підсумки засідання колегії, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко відзначив вагомі досягнення району у 2015 році та наголосив, що в поточному році зусилля районної влади будуть спрямовані на подальший розвиток аграрного сектору, соціальної сфери, реалізацію інвестиційних проектів, виконання Програм, закріплення позитивних тенденцій соціально-економічного розвитку району, а спільна робота влади і жителів району сприятиме досягненню високих показників.

Після засідання колегії голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, голова районної ради Михайло Лець та тимчасово виконуючий обов'язки військового комісаріату Вільшанського районного Сергій Малінович провели спільну нараду з селищним та сільськими головами з питань обліку військовозобов’язаних, приписки до призивної дільниці та військової служби за контрактом.

 

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в нашій країні відзначається друга річниця трагічних подій на майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18 по 20 лютого 2014 року було поранено більш як тисячу людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.

Пам`яті Героїв Небесної Сотні була присвячена година історичної правди «Небесній Сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо», яка була проведена 18 лютого у районній бібліотеці для учнів 8-го класу Вільшанської загальноосвітньої школи.

Про події тих трагічних днів присутнім розповіли бібліотекарі Олена Журжер та Людмила Опря.

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО.

Вдало доповнили захід виступи працівників районного Будинку культури Василя Карамалака, Галини Димової та юної співачки Софійки Каленик.

Завершальною складовою заходу став інформаційний анонс біля фото-виставки посвяти «Вічна пам’ять Героям Майдану» на якій представлені фотографії, статті з періодичних видань в яких висвітлюються революційні події листопада 2013 – лютого 2014 року в Україні.

 

Нарада в апараті райдержадміністрації

19 лютого 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева провела нараду з начальниками відділів та завідувачами секторів апарату райдержадміністрації з питання підведення підсумків роботи за січень-лютий 2016 року.

Під час наради керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева звернула увагу присутніх на порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань та дотримання трудової дисципліни.

За підсумками наради начальникам відділів та завідувачам секторів апарату райдержадміністрації дано доручення забезпечити своєчасне надання до відділу організаційної роботи та відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації інформації про заплановані та проведені заходи.

 

ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПРО ВИКОНАННЯ ДЕЛЕГОВАНИХ РАЙОННОЮ РАДОЮ

ПОВНОВАЖЕНЬ ЗА 2015 РІК

Відповідно до статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада делегувала райдержадміністрації  повноваження, які охоплюють значний спектр питань. Передбачене законом делегування повноважень є одним із шляхів зміцнення довіри між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та спрямоване на посилення спільної відповідальності за розвиток території району, кожного села та селища. Саме тому, розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, робота райдержадміністрації на протязі 2015 року спрямовувалась на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, поліпшення соціального захисту населення та вирішення актуальних проблем життєдіяльності району.

Крім того, розвиток суспільно-політичних подій, агресія проти України внесли свої корективи у щоденну управлінську діяльність.

З метою інформування населення району про роботу районної державної адміністрації розміщуються матеріали в районній газеті «Зорі над синюхою», діє офіційний сайт районної державної адміністрації, на якому кожен бажаючий може ознайомитись з діяльністю Вільшанської районної державної адміністрації.

Якщо розглянути державне управління протягом останніх років, то ми бачимо, що фінансування видатків з загального фонду Державного бюджету не забезпечує в повному обсязі проведення видатків до потреби на виконання власних делегованих повноважень. В 2015 році на здійснення виконавчої влади структурними підрозділами райдержадміністрації із державного бюджету виділено коштів: на придбання паперу, марок, канцелярського приладдя, бензину в сумі 9,0 тис .грн, при потребі 70,0 тис.грн.; на технічне обслуговування та поточний ремонт комп”ютерної техніки, оргтехніки 0,0 тис.грн , при потребі 45,0 тис.грн.; на оплату послуг по охороні приміщень -9,0 тис.грн при потребі 44,0 тис.грн.; на оплату послуг зв”язку -14,3 тис.грн при потребі 32,0 тис.грн. і т.д. Вкрай незадовільне фінансування і по енергоносіях.

Для реалізації делегованих повноважень кожного року як і на 2016 рік, райдержадміністрація розробляє щорічну програму соціально-економічного розвитку Вільшанського району. Метою Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності.

За результатами оцінки діяльності районних державних адміністрацій за 2015 рік серед районів Кіровоградської області Вільшанський район з попереднього 20 місця посів на 12 місце. Кращими показниками є: обсяг реалізованої продукції; рівень оплати за спожиту енергію; обсяг капітальних інвестицій; рівень виконання доходів; темп зростання доходів місцевих бюджетів, обсяг податкового боргу за податковими зобов’язаннями, темп зростання обороту роздрібної торгівлі, відсутність заборгованості із заробітної плати, обсяг прийнятого в експлуатацію житла. Найнижчими показниками є: середньомісячна заробітна плата працівників – 2475 грн.; питома вага дітей, охоплених позашкільною освітою; індекс сільськогосподарського виробництва, виробництво молока.

Економічний і соціальний розвиток району характеризується наступними показниками  по галузям.

 землі сільськогосподарського призначення використовуються наступним чином:

- Приватні сільськогосподарські підприємства – 15297,6 га ріллі

- ТОВ – 10240,12 га ріллі, ФГ-7331,4 га ріллі

- Особисті селянські господарства – 4055,11 га ріллі.

Землі державної власності в кількості 4010,57 га використовуються за договорами оренди. Середній розмір орендної плати по району у 2014 році за 1 га складав 674,5 грн., що становить понад 3,63%  від середньої нормативної грошової оцінки землі, у 2015 році - середній розмір орендної плати по району за 1 га складає 968,52 грн., що становить 3,97%  від середньої нормативної грошової оцінки землі.

Землі колективної власності розпайовані на 7703 ділянки. Вони перебувають в оренді та використовуються одноосібниками. Одноосібно обробляють свої земельні частки (паї) 1231 власників на площі 6907,654 га ріллі. В оренді агроформувань перебувають  6440 паїв, загальною площею 25244,09 га ріллі. Середній розмір задекларованої орендної плати по району становить 3,67% 

Протягом 2015 року в районі здійснено продаж права оренди на земельних торгах 7 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на загальну площу -82,96 га.. В результаті передачі земельних ділянок в оренду, додатково до бюджету надійшло 311567 грн. орендної плати за землю.

За звітний період 2015 року року забезпечено виконання планових показників по надходженню доходів до місцевих бюджетів району.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 22153,6 тис.грн., що склало 115,6% до затверджених показників. Порівняно з 2014 роком надходження  збільшилися на 8648,6тис.грн. Темп росту склав 164,0 %.

Всі 16 бюджетів району забезпечили виконання планових показників.

Основні податки в районі це:

податок  та збір на доходи фізичних осіб виконано на 119,7 %. Надійшло 9456,3 тис.грн. Темп росту, порівняно з 2014 роком, склав 122,2 %, або на 1717,7 тис.грн. більше минулого року.

Місцеві податки і збори виконано на 112,9%, отримано 11343,0 тис.грн, з них:

плати за землю надійшло 6493,0 тис.грн, виконання склало 109,8 %. Темп росту, порівняно з 2014 роком, склав 139,0%, або 1823,1 тис.грн.;

єдиного податку надійшло 4675,9 тис.грн. (117,6%), у т.ч. єдиний с/г податок -3872,5 тис.грн. при затверджених 3385,9 тис.(114,9%).

Проблемою додаткового збільшення надходжень до районного бюджету є ухиляння від сплати податків деяких підприємств, а саме відсутність  відповідності договорів оренди за паї та фактичної оплати, низька плата та несплата орендної плати за земельні ділянки під господарськими дворами, низькі ставки земельного податку, неподання декларацій та подання недостовірних даних одноосібниками, з метою отримання субсидії, що призводить до значних втрат бюджету.

Трансфертів з державного бюджету надійшло 51592,9 тис.грн., з них: базової дотації одержано 1476,0 тис.грн. в повному обсязі;

стабілізаційної дотації 1751,3 тис.грн в повному обсязі;

субвенцій з державного бюджету надійшло 47791,8 тис.грн., або 99,7%, з них :

 освітньої -16515,7 тис.грн. 100%;

 медичної-8979,9 100%, в т.ч.на централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет 254,7 тис.грн;

соціальних субвенцій- 21274,5 тис.грн.

на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міськіх голів 987,5 тис.грн;

на часткове відшкодування дитячо-юнацьких спортивних шкіл 34,2 тис.грн.

Субвенцій від сільських рад отримано 675,1 тис.грн.

По видатках протягом звітного періоду забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та оплату енергоносіїв і комунальних послуг.

Проблемним питанням за 2015 рік, як і у попередні роки є незабезпеченість видатків на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ в районному бюджеті.

На початку року сума незабезпеченості була обрахована у 4513,8 тис.грн., у зв’язку із ростом індексації сума становила 4882,2 тис.грн., із яких 2640,7 тис.грн. незабезпеченість за рахунок освітньої та медичної субвенцій.

В затвердженому фонді оплати праці було враховано тільки обов’язкові виплати, надбавки за престижність праці педагогічним працівникам та бібліотекарям відповідно по 2% та 5% та вкінці року було виплачено дані надбавки у розмірі 20%.

З метою покриття недостатності бюджетних призначень на заробітну плату було вжито наступні заходи:

були внесені зміни до штатного розпису територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), зменшено штатну чисельність на 6 штатних одиниць (на 10,2%), що дало змогу зекономити 218,3 тис.грн. – це майже 2 місячних фондів заробітної плати установи;

залучено на виплату заробітної плати частково вільний залишок коштів 88,1 тис.грн.;

за рахунок перерозподілу видатків спрямовано 845,8 тис.грн. та від перевиконання доходної частини районного бюджету 222,1 тис.грн ;

за рахунок додаткових дотацій та субвенцій з державного бюджету 3650,9 тис.грн; та інше.

Протягом року збільшено доходи і видатки загального фонду районного бюджету за рахунок субвенцій з державного бюджету на виконання програм соціального захисту, в тому числі на:

виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу на 638,0 тис.грн;

надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого  пічного побутового палива і скрапленого газу на 1611,1 тис.грн.;

на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, водопостачання і водовідведення та квартирної плати на 128,8 тис.грн

Сума незабезпеченості на 2016 рік становить 4858,8 тис.грн., з них за рахунок субвенцій освітньої та медичної 3244,7 тис.грн. та за рахунок районного бюджету 1614,1 тис.грн.. В затвердженому фонді оплати праці враховано тільки обов’язкові виплати, надбавки за престижність праці педагогічним працівникам та бібліотекарям відповідно по 2% та 5%.

Збільшення проти факту минулого року видатків на оплату енергоносіїв в 1,3 рази ( на 970,1 тис.грн.) також є однією з причин незабезпеченості видатків на заробітну плату.

Для покриття недостатності  бюджетних призначень на заробітну плату планується частково спрямувати вільний залишок коштів та проведення відповідної роботи щодо перевиконання бюджету.

Протягом січня-грудня 2015 року всіма категоріями господарств вироблено валової продукції, в перерахунку цін 2010 року, на суму 238677,8 тис.грн. (2014 рік – 314997,2 тис.грн.), що склало 75,8% до аналогічного періоду минулого року, в т.ч. рослинництво – 190884,6 тис.грн., або 72,4%, причина – урожайність. Тваринництво 47793,1 тис.грн. або 93,0 %.

Так, вироблено м’яса 164,0 тонн, що на 3,0 % більше ніж у відповідному періоді минулого року, молока – 1010,0 тонн, що становить 99,7% до минулорічного показника.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника в сільському господарстві за  січень-грудень 2015 року склала  2710,71 грн.,  що становить 114,7 % до аналогічного періоду минулого року, в т.ч. у грудні – 2700,16 грн., що становить 125,1% до минулорічного показника.

Найнижча оплата праці по підприємствах облікового кола у працівників ТОВ АПК «Аврора».

За січень-грудень 2015 року на обліку у Вільшанському районному центрі зайнятості перебуває 471 безробітні особи, що становить 108,3% до аналогічного періоду минулого року (січень-грудень 2014 року – 418 осіб.)., Протягом січня-грудня 2015 року центром зайнятості працевлаштовано 456 осіб.

Відповідно до районної Програми економічного і соціального розвитку Вільшанського району на 2015 рік затверджено річний план щодо працевлаштування громадян на нові робочі місця - 60 осіб. Протягом січня-грудня 2015 року за оперативними даними працевлаштовано на нові робочі місця 47 осіб, це майже 80%.

Пріоритетним напрямом  залишається  вирішення соціальних проблем в районі шляхом  впровадження  проектів, спрямованих на поліпшення соціально-побутових умов жителів сільських населених пунктів.

Обсяг інвестицій в основний капітал склав 18464 тис.грн., що у 1,8 разів більше запланованого показника та  у 3,2 разів більше, ніж за відповідний період минулого року. На одну особу обсяг капітальних інвестицій склав 1442,5 грн., що у 1,9 разів більше запланованого показника та у 3,3 разів більше, ніж за відповідний період минулого року.

Реконструйовано  покрівлю фізкультурно-оздоровчого комплексу  в смт. Вільшанка, використано кошти в сумі 523,5 тис.грн., з них: 471,2 тис.грн. – кошти Державного Фонду регіонального розвитку та 52,3 тис.грн. – співфінансування із місцевого бюджету;

проведено капітальний ремонт спортивної зали Добрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Використано кошти в сумі 842,1 тис. грн., з них: 757,9 тис.грн. – кошти Державного Фонду регіонального розвитку та 84,2 тис.грн. спів фінансування із місцевого бюджету.

Також завершено два мікропроекти, а саме: «Покращення водопостачання в с. Плоско-Забузьке. Капітальний ремонт» та «Енергозберігаючі заходи в НВК с. Вівсяники. Капітальний ремонт покрівлі».

Проведено Капітальний ремонт садочку «Колосок» – 784,637 тис.грн., ремонтні роботи у Котовському дошкільному навчальному закладі «Зернятко» на суму 110,4 тис.грн.;

проведено поточний ремонт покрівлі в ДНЗ «Сонечко» с. Добрянка на суму 10,2 тис.грн. (за рахунок залучених коштів) та капітальний ремонт системи опалення – 42,1 тис.грн. та розпочато роботу щодо відкриття додаткової групи в дитячому садочку.

На жаль, не проведено централізоване водопостачання дитячого садочку в с. Залізничне, причиною чого є несплата орендної плати за земельні ділянки ХПП та паливного складу, який належить ТОВ АПК «Розкішна».

в закладах освіти протягом 2015 року проведено заміну 25 дерев’яних віконних та 2 дверних блоків на енергоефективні на суму 108,4 тис.грн.

Так, у Вільшанському МНВК замінено 2 вікна, Коритно-Забузькому НВК – 1 двері, Сухоташлицькому НВК – 5 вікон та 1 двері, Вільшанській ЗОШ І-ІІІ ступенів – 6 вікон; Коритно-Забузькому НВК – 12 вікон;

за рахунок субвенції сільської ради в Коритно-Забузькому навчально-виховному комплексі придбано лінолеум на суму 7,0 тис.грн.;

за рахунок залучених коштів в Чистопільському навчально-виховному комплексі придбано бойлер – 7,0 тис.грн. та проводиться ремонт актової зали, понад 12 тис. грн..

у Вільшанській ЗШ І-ІІІ ст. проведено ремонт стелі у корпусі початкових класів на суму 6,5 тис.грн. (1,7 тис.грн. за рахунок залучених коштів та 4,8 тис.грн. – власні кошти);

за рахунок залучених коштів у Березовобалківській загальноосвітній школі I-III ступенів постелено лінолеум у коридорах на суму 35,0 тис. грн.;

за рахунок коштів районного бюджету проведено ремонт укриття (бомбосховище) – 15,0 тис.грн.;

за рахунок субвенції сільської ради у Сухоташлицький навчально-виховний комплекс придбано спортивний інвентар – 3,0 тис.грн.;

Також, плануємо у 2016 році придбати новий автобус на умовах співфінаннсування, 50 на 50, кошти районного та обласного бюджетів.

Протягом звітного періоду по галузі «культура» використано 45,2 тис.грн., кошти районного бюджету склали 21,9 тис. грн., додатково залучені кошти – 3,0 тис.грн. та власні кошти у сумі 20,3 тис.грн.

Придбано: гітару, синтезатора, обладнання на утримання захисної споруди, виготовлено костюми та декорації для народного аматорського театру районного будинку культури, стільці, електричної теплової гармати, танцювального взуття, збірників нотної літератури та канцтовари;

забезпечено участь: у проведенні обласного огляду – конкурсу аматорських театральних колективів, у творчому вечорі народного аматорського ансамблю «Візерунки», участь делегації району у XXV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» та в IV Центрально-Українського музейно-туристичного фестивалю.

Отримано в подарунок від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» піаніно ESSE на суму 86,5 тис.грн. – для дитячої школи мистецтв.

за рахунок коштів районного бюджету виконано поточний ремонт кабінетів у відділі культури, туризму та культурної спадщини на суму 2,0 тис.грн.;

за рахунок залучених коштів проведено поточний ремонт лекційної кімнати в Районному українсько-болгарському історичному музеї на суму 0,6 тис.грн., ремонт електромережі – 0,5 тис.грн., ремонт хореографічного кабінету в дитячій школі мистецтв – 1,0 тис.грн.;

виконано поточний ремонт 2 кабінетів районного будинку культури на суму 2,0 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету придбано: дрова, вугілля та забезпечено ремонт комп’ютерної техніки на загальну суму 82,4 тис.грн..

З метою забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження, на підставі ст.35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 р. № 1805-ІП.

В районі проводиться нагляд за станом пам’ятків архітектури та об’єктів природно-заповідного фонду.

Стан пам’ятків залишається задовільним.

На території району налічується дві пам’ятки архітектури:

- Млин, збудований в кінці 19 ст., розташований в с. Котовське, знаходиться в приватній власності громадянина Маленко Володимира Петровича, підлягає реконструкції;

- Краснохутірська ГЕС, 1957 рік побудови, розташована в с. Синюха, знаходиться в приватній власності ВАТ «Кіровоград Обленерго». Використовується за призначенням. Стан будівлі добрий.

На території району функціонують три об’єкти природно-заповідного фонду:

1. Ландшафтний заказник «Чорноташлицький» - 15,6 га. Котовська сільська рада; (природоохоронне зобов’язання РДА)

2. Заповідне урочище місцевого значення «Осичківське» 79,34 га Вільшанська селищна рада; (природоохоронне зобов’язання – Голованівське лісництво)

3. Заповідне урочище місцевого значення «Калмазівське» 10,0 га Вільшанська селищна рада; (природоохоронне  зобов’язання РДА)

З метою підвищення якості і доступності медичних послуг для медичних закладів району за рахунок субвенції державного бюджету наданої місцевим бюджетам придбано:

- медикаментів на суму 132,9 тис.грн.;

- продуктів для харчування хворих – 53,2 тис.грн.;

- пального – 80,6 тис.грн.;

За рахунок субвенцій сільських рад придбано:

- медикаменти для фельдшерсько-акушерських пунктів – 12,9 тис.грн.;

- господарчі товари для проведення поточних ремонтів – 19,2 тис.грн.;

- паливно-мастильні матеріали (для перевезення туб.хворих) – 2,8 тис.грн.;

- вугілля, для здійснення опалення у фельдшерсько-акушерському пункті с. Березова Балка на суму 1,2 тис.грн.;

- за рахунок субвенції сільської ради в Коритно-Забузькому ФАПі замінено одні двері на металопластикові – 5,3 тис.грн. та придбано лінолеум на суму 2,4 тис.грн.;

- за кошти субвенцій сільської ради придбано комп’ютер для Добрянської ЛА вартістю 4,0 тис.грн.;

за рахунок субвенції сільської ради придбано будматеріали для ремонту фельдшерсько-акушерського пункту с. Синюха – 5,0 тис.грн.;

Розпочато роботу по ремонту пологового відділення Центральної районної лікарні. За рахунок субвенції селищної та сільських рад придбано господарчих товарів для ремонту пологового відділення Вільшанської ЦРЛ на суму 94,6 тис.грн.

Погашено всі борги, які накопичилися протягом попередніх років, а це близько 400 тис. грн.

Станом на 01 жовтня 2015 року на поточний ремонт водогону в смт. Вільшанка використано 40,0 тис.грн.

для проведення ремонтних робіт по водопостачанню, Добрянською сільською радою за рахунок власних коштів придбано башту «Рожновського» 120,0 тис.грн..

Організовано розробку документації по встановленню прибережних захисних смуг вздовж річки Синюха протягом 2015 року протяжністю 6 км за кошти субвенції сільських рад в сумі 19,0 тис. грн.

Упродовж 2014 - 2015 рокiв з Вiльшанського району мобiлiзовано 108 осiб. Станом на 05 лютого 2016 року демобiлiзовано 50 осiб, з них 46 учасникiв бойових дiй перебувають на облiку в управлiннi соцiапьного захисту населення як отримувачі пiльг учасника бойових дiй. Кожному з них нараховано кошти на пiльгове придбання твердого палива  та газу по 1156,04 гривень кожному. На теперішній час кошти отримали вci.

Вільшанська філія Добровеличківського райавтодору ДП «Облавтодор» за січень-грудень 2015 року виконали робіт на суму 750,6 тис.грн., а саме: проведено експлуатаційне утримання державних доріг на суму 539,3 тис.грн.; місцевих – на 211,3 тис.грн.. від доведеної суми на територіальні дороги 1 700 тис. грн., яку було визначено на Вільшанський район за сприянням народних депутатів України від Кіровоградської області, виконання робіт є вкрай незадовільним і на глибоке переконання виникає необхідність на державному рівні реформувати «Автодори» та створювати  комунальні підприємства. Адже, не може бути стабільного розвитку району за відсутності нормального транспортного сполучення з обласним центром та сусідніми районами.

Райдержадміністрацією протягом 2015 року відкориговано маршрути та графіки руху місцевого пасажирського транспорту та відновлено маршрут до села Синюхи, жителі якого протягом певного періоду мали проблему щодо комунікацій з районним центром.

На жаль, не вирішеними залишаються питання функціонування роботи кар’єрів. У 2007 році деякі підприємства отримали ліцензії на видобуток копалин і за весь цей період роботи не проводились та відсутні договори оренди на земельні ділянки родовищ. Райдержадміністрацією направлено лист до обласної влади посприяти у вирішенні питання щодо скасування даних ліцензій та залучення інвесторів, щоб надало змогу створити додаткові робочі місця  та отримання додаткових надходжень до бюджету .

Впевнений, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить як буде і надалі розвиватися Вільшанський район. Наш район є інтернаціональним з поєднаними традиціями, з гарними краєвидами та доброзичливими людьми. Жителі району заслуговують на краще життя та отримання відповідних послуг. Ми повинні докладати максимум зусиль щодо покращення розвитку території Вільшанського району, підприємства повинні бути соціально-відповідальними та добросовісно і в повному обсязі сплачувати податки. Адже, ці кошти потребують наші дитячі садочки, школи, медичні заклади, та інші об’єкти інфраструктури.

З повагою

Голова Вільшанської районної

державної  адміністрації                                                                                          О.МАЛИЧЕНКО

 

Демобілізованим учасникам АТО вручили нагрудні знаки

16 лютого 2016 року в центральній районній бібліотеці відбулося вручення відзнаки Генерального штабу Збройних Сил України «Учасник АТО», звільненим з військової служби у запас військовослужбовцям, призваним протягом І –ІІІ черг мобілізації.

Голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко та заступник голови районної ради Олександр Михайлов вручили медалі двадцяти восьми військовим, що захищали східні кордони України.

Очільник району привітав присутніх з відзнакою, побажав усім миру, добра, щастя, міцного здоров’я, сил та відваги у відстоюванні незалежної України, віри та впевненості в завтрашньому дні.

«Наше завдання – допомогти учасникам АТО та членам їх сімей. Я готовий до спільного розв’язання усіх питань і проблем, що турбують військовослужбовців та їх родини. Тому двері мого кабінету для вас завжди відкриті», – наголосив Олександр Маличенко.

 

Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2016 року у Вільшанському районі проведено урочисті заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Біля пам’ятного знаку на честь воїнів-афганців Вільшанщини зібралися представники влади, воїни-інтернаціоналісти, учасники антитерористичної операції, молодь та громадськість аби вшанувати всіх, хто виконував військовий обов’язок на території інших держав.

Звертаючись до учасників зібрання, голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко подякував колишнім воїнам-афганцям за мужність при виконанні громадянського обов’язку та вірність присязі.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака.

В рамках заходів проведено зустріч керівництва району з воїнами-інтернаціоналістами, в ході якої були надані відповіді на питання, що їх цікавили, зокрема, стосовно пільг, виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, санаторно-курортного лікування та інші.

 

Нарада з питань протидії захворюваності на ГРВІ

та соціально-економічного розвитку територій

10 лютого 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів нараду з селищним та сільськими головами стосовно вирішення нагальних питань, наповнення місцевих бюджетів, стану захворюваності жителів району на ГРВІ.

Головний лікар Вільшанської центральної районної лікарні Тетяна Курінна поінформувала учасників наради, що протягом 2 тижнів ведеться ретельний моніторинг захворювання респіраторними вірусними інфекціями. При цьому, відзначено незначне зростання кількості хворих на другому тижні місяця, однак, поріг захворюваності на ГРВІ та грип не перевищено

У школах та дитячих садках району сьогодні відсутні 7% дітей, причини відсутності вимагають уточнення.

Завершуючи свій виступ, головний лікар ЦРЛ звернулася до голів селищної та сільських рад з проханням надати субвенцію районному бюджету для проведення ремонту пологового відділення районної лікарні та забезпечення функціонування медичних закладів.

Начальник відділу освіту райдержадміністрації Віктор Драндалуш поінформував присутніх про заходи, які вживаються для забезпечення харчуванням школярів 1-4 класів та дітей з малозабезпечених сімей. Дане питання постало на порядку денному так як, згідно з рішенням Кабміну в 2016 році припиняється безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, залишаючи таке право лише за дітьми пільгових категорій. За дорученням голови райдержадміністрації виділяються додаткові кошти для харчування дітей із бюджету району за рахунок субвенцій. Тож, вже з лютого поточного року, всі школи району забезпечили безкоштовним харчуванням учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей.

На завершення наради голова райдержадміністрації Олександр Маличенко заслухав кожного голову сільської ради з питань поточної діяльності. Очільник району наполегливо рекомендував сільським головам при переукладанні договорів оренди встановлювати розмір орендної плати не менше 6% від нормативної грошової оцінки та переглянути ставки земельного податку, що дасть змогу наповнити місцеві бюджети. Також порекомендував розглянути можливість проведення в разі необхідності ремонтів приміщень фельдшерсько-акушерських пунктів та забезпечення їх нормального функціонування.

Учасники наради також обговорили аналіз соціально-економічного розвитку області, де за рейтингом Вільшанський район піднявся з 20 на 12 місце.

За результатами наради головою райдержадміністрації надані відповідні доручення.

 

Сайт Президента України Урядовий портал