Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за лютий 2017 року

 

Підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту за 2016 рік

24 лютого 2017 року в сесійній залі районної ради відбулася нарада з підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту за 2016 рік. Участь в нараді взяли перший заступник голови райдержадміністрації Нестеров С.А., заступник голови районної ради Михайлов О.П., начальник відділу контролю за особливо важливими об’єктами та новобудовами управління ДСНС України в області Лукашів В.Б., військовий комісар Вільшанського районного військового комісаріату Чечельницький П.І., керівний склад цивільного захисту району, заступник селищного голови, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств та установ району.

Зважаючи на встановлення з 26 січня 2015 року в Україні режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації, 2016 рік, як і попередній, був не простим.

Протягом 2016 року районною ланкою територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області велась робота з виконання Плану основних заходів цивільного захисту району на 2015 рік та січень-лютий 2016 року, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14 квітня 2015 року № 62-р та Плану основних заходів цивільного захисту району на 2016 рік та січень-лютий 2017 року, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12 квітня 2016 року № 72-р «Про основні заходи цивільного захисту району на 2016 рік».

Із запланованих заходів у повному об’ємі виконано наступні заходи:

- 100% проведено технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту району (11 протирадіаційних укриттів). 12 ЗСЦЗ, розташованих у підвальних приміщеннях багатоквартирних житлових будинків у смт Вільшанка, за результатами технічного обстеження та відповідних технічних звітів спеціалізованих установ переведено у категорію найпростіших укриттів;

-  проведено підготовку до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році;

- попереджено виникнення пожеж у природних екосистемах (протягом 2016 року на території району зареєстровано 9 пожеж у природних екосистемах (степові пожежі), але завдяки оперативному реагуванню протипожежних підрозділів значних збитків вказаними пожежами не завдано);

- збережено зернові культури і грубих кормів від пожеж у 2016 році (пожеж не зареєстровано).

- забезпечено участь районної ланки у 4-х штабних тренуваннях з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, за результатами яких район відзначено у числі кращих.

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту області на 2016 рік у травні 2016 року обласною комісією проведено комплексну перевірку району щодо реалізації заходів у сфері цивільного захисту та стану й організації роботи з питань пожежної безпеки за результатами якої районну ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту оцінено як «Обмежено готова до виконання завдань». Під час перевірки виявлено ряд недоліків та надано рекомендації по їх усуненню.

Протягом 2016 року проведено 15 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: 7 - планових засідань та 8 – позапланових, на яких розглянуто 41 питання: 20 - планові питання, 14 – на виконання рішень обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і доручень голови облдержадміністрації, 7 – щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

На виконання районної програми цивільного захисту Вільшанського району Кіровоградської області на 2016-2020 роки у 2016 році використано 606,124 тис.грн. (59,3% від запланованого), у т.ч.:

із районного бюджету –  250,324 тис.грн. (72% від запланованого);

із місцевих бюджетів – 47,0 тис.грн. (24% від запланованого);

інші джерела – 308,8 тис.грн. (64,6% від запланованого).

У 2017 році роботу керівного складу цивільного захисту району буде направлено на вирішення вищевказаних проблемних питань, забезпечення виконання Плану основних заходів цивільного захисту району на 2017 рік та заходів Програми цивільного захисту.

 

У Вільшанському районі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2017 року на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України – Дня Героїв Небесної Сотні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка.

У мітингу взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров, голова районної ради Михайло Лець, керівники районних установ, районні депутати, громадські активісти та всі небайдужі жителі району.

Учні Вільшанської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів зачитали зворушливі вірші в пам'ять трагічних подій на Майдані 2014 року, після чого керівництво району і громадськість поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка та запалили свічки пам’яті.

Хвилиною мовчання учасники скорботного мітингу вшанували тих українців, які під час Революції Гідності та під час подій на Сході країни віддали своє життя за свободу та європейський вибір своєї країни.

 

Навчальні збори резервістів

З 17 січня по 15 лютого 2017 року у військовій частині пп В 0927 (Харківська область) відбулися чергові навчальні збори резервістів оперативного резерву першої черги, в яких взяв участь наш земляк – військовозобов’язаний запасу КРИВИНСЬКИЙ ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ, на яких разом з іншими бійцями він  пройшов перепідготовку та підвищив свій професійний військовий рівень.

За високі показники в навчанні за військовим фахом Кривинський Д.М. подяку від військового комісара Вільшанського РВК підполковника ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКОГО.

Навчальні збори резервістів оплачуються. За працюючими військовозобов’язаними зберігається місце роботи  зі збереженням заробітної плати, за непрацюючими – всі виплати по безробіттю.

 

До уваги військовозобов’язаних запасу

Вже третій рік в Україні продовжується антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей. Чимало людей, які в якості волонтерів, або просто небайдужих людей допомагали та допомагають ЗСУ. Чимало українців мають безпосереднє відношення до цієї війни як військовозобов’язані та військовослужбовці.

Так трапляється, що законодавство не завжди може на сто відсотків забезпечити рівні умови та можливості та обов’язки для громадян. Так, у квітні 2014 року, відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» змінився граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних з 40 років для рядового складу та військовозобов’язаних жінок, 45 років для сержантського складу, 50 років для офіцерського складу до 60 років для всіх складів військовозобов’язаних та до 50 років для військовозобов’язаних жінок. Чимала кількість потенційних захисників залишилась осторонь від нагальної потреби захисту нашої держави.

З метою забезпечення ефективності функціонування обороноздатності ЗС проводиться робота щодо поновлення на військовому обліку військовозобов’язаних запасу громадян, які не досягли граничного віку перебування в запасі.

Своє бажання поновитись на військовому обліку військовозобов’язаних запасу виявили і жителі нашого району, зокрема заступник голови Вільшанської райдержадміністрації Нестеров С.А., директор МНВК Бедрик В.В., директор Березовобалківської ЗШ І-ІІІ ступенів Моял О.В., вчителі та працівники Добрівської ЗШ І-ІІІ ступенів: Капраренко, подружжя Гордієнків, Крейтор І.І., працівники Вільшанської центральної районної лікарні Яковлєв О. Г. та Людвійчук І.О, голова Куцубалківської сільської ради  Панченко Г.Г., житель с. Куца Балка Щербатий В.О., голова Вівсяниківської сільської ради Коробань Ю.В. та інші.

Вільшанський РВК закликає всіх, хто за станом здоров’я, придатний до військової служби або непридатний до військової служби в мирний час обмежено придатний у воєнний час,  поновитись на військовому обліку військовозобов’язаних запасу. Для цього необхідно зявитись до РВК або в сільську раду. Категорія громадян, які за станом здоров’я  непридатні в мирний час до військової служби обмежено придатні у воєнний час, не будуть призиватись на військову службу по мобілізації, контракту тощо. Їх необхідність виявиться лише у випадку війни, коли і за законами юридичними , і за людськими нормами, ніхто не має бути осторонь.

Довідково. Військовозобов'язані запасу можуть призиватись на навчальні збори в навчальні центри, військові частини на мирних територіях України.

Навчальні збори оплачуються. За працюючими військовозобов’язаними зберігається місце роботи зі збереженням заробітної плати, за непрацюючими – всі виплати по безробіттю. Детальніше в таблиці.

МОТИВАЦІЙНІ ЧИННИКИ

фінансового характеру стосовно служби у військовому резерві

(з урахуванням змін, внесених Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII

“Щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України")

Склад резервістів

(залежно від військового звання)

Кількість мінімальних прожиткових мінімумів

на місяць

Грошова виплата, грн.

Добові

за 30 днів, грн.

ВСЬОГО

в кінці зборів (виплач. у в/ч), грн.

Одноразове. грошове заохочення (виплач. в/ч

в наступ. році
на карт. рахунки), грн.

В ПІДСУМКУ

за 30-денні збори, грн.

КРІМ ТОГО,

грошове забезпеч. безробітним

(по закінченню зборів у в/ч), грн.

середня заробітна плата працюючим

(за місцем роботи), грн.

вищому офіцерському складу

2,0

3 200

450

3 650

3 100

6 750

1 600

не менше 3 200

старшому офіцерському складу

1,9

3 040

360

3 400

2 800

6 200

молодшому офіцерському складу

1,8

2 880

315

3 195

2 500

5 695

прапорщикам, старшим прапорщикам, мічманам, старшим мічманам

1,7

2 720

315

3 035

2 200

5 235

молодшим сержантам, сержантам, старшим сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам

1,6

2 560

270

2 830

1 900

4 730

рядовому складу

1,5

2 400

180

2 580

1 600

4 180

 

 

Шановні жителі Вільшанщини!

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Два роки відділяють нас від тих страшних лютневих подій, які назавжди ввійшли в історію України трагічними і кривавими сторінками. Ціною власних життів Небесна Сотня та інші Герої Революції гідності здобули перемогу над беззаконним, корумпованим та авторитарним режимом та гарантували право українського народу жити в справді незалежній, демократичній та європейській державі.

Героїзм українського народу на численних Євромайданах України став свідченням його національної зрілості, консолідації, відданості ідеалам української державності і демократії та великого патріотизму.

Тож вшануймо світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні. Нехай для нас вони будуть взірцем відваги, мужності, та патріотизму.

Вічна пам'ять Героям.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

На Вільшанщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2017 року у Вільшанському районі проведено урочисті заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Біля пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів Вільшанщини зібралися представники влади, воїни-інтернаціоналісти, учасники антитерористичної операції, молодь та громадськість аби вшанувати всіх, хто виконував військовий обов’язок на території інших держав.

Присутні вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака.

В рамках заходів проведено зустріч керівництва району з воїнами-інтернаціоналістами, в ході якої були надані відповіді на питання, що їх цікавили, зокрема, стосовно пільг, виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, санаторно-курортного лікування та інші.

 

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти Вільшанщини!

Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами.

Висловлюю шану і подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, злагоди і миру.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Вільшанщина долучилася до збору гуманітарної допомоги  для мешканців м. Авдіївка

Вільшанщина долучилася до збору гуманітарної допомоги  для мешканців м.Авдіївка Донецької області, постраждалих у результаті масованих обстрілів з боку російських терористичних військ.

Сьогодні відправився перший автомобіль із гуманітарною допомогою. Заповнений автомобіль рушив до Кропивницького, звідки відправиться в зону проведення антитерористичної операції разом із іншою гумдопомогою жителям Авдіївки.

Від району зібрано: крупи, макарони, олія, борошно, цукор, мед, сало, консерви, консервація домашнього приготування, чай, кава, печиво, цукерки, дитяче харчування, комплекти одноразового посуду, дитячі та дорослі «Памперси», теплий одяг, свічки, засоби гігієни.

Дякуємо усім, хто не залишився байдужим та в короткі терміни віднайшов можливість надати гуманітарну допомогу постраждалим жителям Авдіївки.

 

Сайт Президента України Урядовий портал