Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за квітень 2014 року

 

Святковий концерт для підопічних Вільшанського терцентру

З нагоди Великодня працівники відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району організували святковий захід «Весняні мотиви», на який завітали люди похилого віку, пенсіонери та особи з обмеженими фізичними можливостями.

Гості мали можливість переглянути концерт учнів та викладачів Вільшанської дитячої школи мистецтв. Свої вміння глядачам показали учасники Ансамблю дитячих шумових інструментів, учні класу хореографії, хорового співу, класу фортепіано.

 

«Ми за здоровий спосіб життя»

17 квітня 2014 року до учнів 8-а класу Вільшанської загальноосвітньої школи на урок «Основи здоров’я» завітали  представники з районного управління юстиції Щеглова К.З. та районної організації Товариства Червоного Хреста України Лозінська В.С., які провели для дітей правоосвітній захід на тему: «Ми за здоровий спосіб життя».

Головний спеціаліст районного управління юстиції Щеглова К.З. та голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Лозінська В.С. проінформували учнів про негативний вплив тютюну, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини. Лозінська В.С. розповіла учням, що таке туберкульоз? Як проходить зараження туберкульозом? Які симптоми та особливості лікування від туберкульозу. Разом з класним керівником 8-а класу Мотингою С.В. гості заходу намагалися привернути увагу школярів до проблеми здоров'я, показати залежність здоров'я від способу життя людини.

Наприкінці зустрічі Щеглова К.З. проінформувала дітей про законодавство України, яке забороняє перебування дітей у закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час, про заборону продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв та виробів з тютюну, а також про відповідальність, яка передбачена законодавством за порушення цих законів.

 

Вільшанщина прийняла участь у Всеукраїнській акції «За чисте довкілля»

По всій нашій державі у квітні проходить Всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля». Навести чистоту й порядок у населених пунктах району взялись держслужбовці, працівники організацій, установ різної форми власності, сільських та селищної рад і жителі Вільшанського району.

Активну участь у «суботнику» прийняли державні службовці райдержадміністрації. 17 квітня 2014 року вони прибирали центральний сквер селища. Цього дня було очищено та прибрано територію від сміття, вирізано чагарники, побілено дерева та бордюри.

Всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля» спрямована на озеленення й очищення прилеглих територій та поліпшення стану довкілля. Приємно, що до подібних заходів долучаються багато людей, які із великим задоволенням приводять до ладу територію рідного краю. Адже, чистота навкруги залежить лише від кожного з нас, і тільки разом ми зможемо зберегти її в належному стані.

 

Голова райдержадміністрації провів урок для учнів

11-А класу Вільшанської школи 

17 квітня 2014 року голова райдержадміністрації Ярослав Кіров відвідав Вільшанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Під час візиту очільник району завітав на урок економіки до 11-А класу. Аналізуючи структуру державного бюджету України Ярослав Григорович ознайомив молодь з основними статтями надходжень і видатків бюджету та проінформував про етапами формування районного бюджету.

По завершенню уроку голова райдержадміністрації відповів на запитання учнів.

 

Зустріч з громадою села Йосипівка 

17 квітня 2014 року голова Вільшанської райдержадміністрації Ярослав Кіров провів зустріч з громадою села Йосипівка, на якій були присутні заступник голови райдержадміністрації Оксана Семенець, спеціаліст відділу Держземагенства в Вільшанському районі Наталія Крачковська, Йосипівський сільський голова Володимир Миколюк.

В.Миколюк прозвітував про виконання бюджету у 2013 році та плани на 2014 рік. Н.Крачковська проінформувала громаду про необхідність відновлення меж земельних ділянок та присвоєння їм кадастрового номеру. Про нагальну потребу обстеження фітосанітарного стану полів та методи боротьби з луговим метеликом, міграція якого очікується найближчим часом, повідомила О.Семенець.

Під час відкритого спілкування з керівництвом району жителі задавали питання з приводу земельних відносин, ціни на молоко, надання інформації щодо вартості послуг ветеринарної медицини та ін.

Після зустрічі голова райдержадміністрації Ярослав Кіров провів особистий прийом громадян.

 

Правова освіта дітей

14 квітня поточного року головний спеціаліст Вільшанського районного управління юстиції Щеглова К.З. провела бесіду з вихованцями старшої групи  Вільшанського дошкільного навчального закладу «Колосок».

Під час бесіди Щеглова К.З. ознайомила дітей з деякими основними положеннями Конвенції про права дитини, допомогла усвідомити, що людина - це найцінніший скарб планети Земля і що кожна дитина це неповторна особистість.

 

 

 

Засідання робочої групи з контролю за наведенням порядку в організації торговельного обслуговування населення

09 квітня 2014 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Нестерова С.А. відбулося засідання робочої групи по контролю за наведенням порядку в організації торгівельного обслуговування населення за участі членів робочої групи, власників ринків та представника Вільшанського РЕМ ПАТ Кіровоградобленерго.

На засіданні робочої групи розглянуто питання:

1. Про оплату за послуги ринків.

2. Торгівля на узбіччі по вулиці Кожем’якіна та функціонування ринку ПП Сарданова В.А..

3. Про встановлення торгівельного кіоску (біля ресторану Синюха).

4. Про проходження охоронної зони на ринку ПП Остапенко О.В.

5. Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства ринку ПП Остапенко О.В. та тимчасових споруд, які розташовані на підзвітній території.

В ході засідання прийняті відповідні рішення та надано доручення.

 

Запрошуємо взяти участь у благодійно-спонсорській акції

Зважаючи на реалії сьогодення, високу ціну на ліки, комунальні послуги, твердого палива, продуктів харчування, громадяни похилого віку та інваліди відчувають значні труднощі у вирішенні життєвих питань.

У зв’язку з цим, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району звернувся до людей доброї волі Вільшанського району з проханням допомогти самотнім не працездатним громадянам, інвалідам, грошовою та натуральною допомогою (продуктами харчування, одягом та взуттям), яке дуже необхідне людям похилого віку.

За додатковою інформацією звертатися до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району, який знаходиться за адресою: смт Вільшанка, вулиця М.Лагонди,26., телефон для довідок: 9 71 10.

 

Відбулась нарада-навчання з питань

ліквідації карантинних організмів

02 квітня 2014 року в залі засідань районної ради відбулася нарада-навчання щодо заходів ліквідації карантинних організмів та правил безпечного поводження з пестицидами.

В навчанні взяли участь заступник голови обласної ради Владов І.В., голова районної ради Лець М.Я., перший заступник голови районної державної адміністрації Нестеров С.А., заступник голови районної державної адміністрації Семенець О.Ю., начальник управління ветеринарної медицини у Вільшанському районі Корінь О.М., селищний та сільські голови.

На нараді розглянуто питання:

1. Законодавство у сфері карантину рослин. Локалізація та ліквідація карантинних організмів на території області. Заходи боротьби з карантинними організмами. Порушення законодавства у сфері карантину рослин.

2. Правила безпечного поводження з пестицидами. Охорона навколишнього середовища від впливу пестицидів. Попередження отруєння бджіл пестицидами. Порушення законодавства у сфері захисту рослин.

3. Нормативно правові акти з питань розвитку бджільництва. Рекомендації суб’єктам господарювання щодо попередження загибелі бджіл та дій у разі виникнення таких ситуацій.

4. Санітарні правила застосування пестицидів, в тому числі використання авіації при боротьбі з пестицидами.

Нараду проводили спеціалізовані фахівці Держсанепідемнагляду у Вільшанському та Голованівському районах, фітосанітарної інспекції, управління методологічного прогнозування, біологічного захисту та боротьби з пестицидами.

 

Проведено виховні бесіди із засудженими

02 квітня 2014 року Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції під час проведення реєстрації засуджених було запрошено лікаря-нарколога Вільшанської ЦРЛ Кудлюка Олександра Володимировича, який провів бесіди із засудженими на теми «Алкоголь та його руйнівна дія» та «Профілактика вживання алкоголю та наркотичних речовин».

За даними Національної ради з питань охорони здоров'я, щорічно від зловживання алкоголю помирає близько 40 тисяч осіб. За даними екс-міністра охорони здоров'я України, професора Миколи Поліщука, щодня алкоголь вбиває 40 українців, отруює близько 8 тисяч осіб, викликає 8 тисяч  кардіопатій, а також інші захворювання, пов'язані з вживанням алкоголю. Крім того, в Україні в даний час фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, і дуже часто причиною цього є алкоголь, тобто вживання алкоголю як мамою, так і татом. Однак цей факт зазвичай не розголошується. Майже 40% українських підлітків 14-18 років регулярно вживають алкогольні напої.

Алкоголь є причиною передчасної смерті майже 30% українських чоловіків. На думку вітчизняних медиків, у даний час в Україні налічується 700 тисяч тільки офіційно зареєстрованих алкоголіків. На 6 питущих чоловіків припадає 1 жінка.

Дана проблема також не обійшла стороною і засуджених осіб, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ, адже більшість засуджених, які скоюють злочини, проживаючи в сільській місцевості, вживають спиртні напої або схильні до їх вживання.

 

   
Сайт Президента України Урядовий портал