Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за квітень 2016 року

 

Відбувся семінар-тренінг

26 квітня 2016 року фахівцями фінансового управління райдержадміністрації, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Нестерова, проведено семінар-тренінг щодо функціонування єдиного веб-порталу використання публічних коштів «Є-ДАТА» для розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів районного бюджету.

Семінар-тренінг проведено відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» від 15.092015 року № 679-VIII та на виконання доручення голови Кіровоградської облдержадміністрації від 13 квітня 2016 року № 01-26/79/1.

 

Відбувся районний захід, присвячений 30-й річниці

Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2016 року в районному Будинку культури відбувся урочистий захід з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Маличенко О.І., заступник голови районної ради Михайлов О.П., заступники голови райдержадміністрації, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЄС, працівники установ та організацій району, представники громадських організацій.

Зі словами вдячності та шани до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Олександр Маличенко, який сказав: «Сьогодні в річницю трагедії, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам тієї страшної аварії. Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться у майбутньому жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ці події навчить нас цінувати мир і спокій».

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи спільною Грамотою районної державної адміністрації та районної ради відзначено 10 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Подяку Кіровоградської обласної державної адміністрації вручено жителю смт Вільшанка Чабанюку Миколі Володимировичу.

Після закінчення урочистої частини відбувся тематичний концерт колективів художньої самодіяльності Вільшанського району.

 

Вільшанщина прийняла участь у загальнообласному «суботнику»

Цими вихідними в області відбувся загальнообласний «суботник» з благоустрою населених пунктів.

Навести чистоту й порядок у населених пунктах району взялись держслужбовці, працівники організацій, установ різної форми власності, сільських та селищної рад і жителі Вільшанського району.

Активну участь у «суботнику» прийняли державні службовці райдержадміністрації. 23 квітня 2016 року вони прибирали центральний сквер селища. Цього дня було очищено та прибрано територію від сміття, вирізано чагарники, побілено дерева та бордюри.

Загальнообласний «суботник» з благоустрою населених пунктів спрямований на озеленення й очищення прилеглих територій та поліпшення стану довкілля. Приємно, що до подібних заходів долучаються багато людей, які із великим задоволенням приводять до ладу територію рідного краю. Адже, чистота навкруги залежить лише від кожного з нас, і тільки разом ми зможемо зберегти її в належному стані.

 

Зустріч з громадою села Йосипівка

22 квітня 2016 року заступник голови райдержадміністрації Дмитро Сакун взяв участь у зборах громади села Йосипівка.

На зборах також були присутні голова районної ради Михайло Лець, начальник управління праці райдержадміністрації Наталія Бударецька, начальник відділу освіти райдержадміністрації Віктор Драндалуш, спеціаліст відділу Держгеокадастру в Вільшанському районі Наталія Крачковська, заступник начальника Добровеличківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградської області Валерій Богуцький.

Йосипівський сільський голова Володимир Миколюк прозвітував про роботу сільської ради за 2015 рік та плани на 2016 рік.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Бударецька надала роз’яснення щодо оформлення житлових субсидій та методику їх нарахування.

Заступник начальника Добровеличківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградської області Валерій Богуцький повідомив присутніх про зміни в пенсійному законодавстві, процедуру підвищення мінімальної та перерахунок існуючої пенсії населенню.

Під час відкритого спілкування жителі села Йосипівка задавали питання з приводу земельних відносин, освітньої реформи, децентралізації, проведення благоустрою населеного пункту.

 

Зустріч з учасниками антитерористичної операції

та демобілізованими військовослужбовцями

20 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з учасниками антитерористичної операції та демобілізованими військовослужбовцями, в ході якої обговорено проблемні питання.

Участь в нараді взяли заступники голови райдержадміністрації, селищний та сільські голови, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій району.

Відкриваючи зустріч, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко запропонував  вшанувати пам’ять загиблих в антитерористичній операції хвилиною мовчання. Олександр Іванович звернувся до присутніх з  пропозицією присвоїти звання «Почесний громадянин Вільшанщини» трьом загиблим учасникам антитерористичної операції посмертно. Дана пропозиція одноголосно підтримана всіма учасниками зібрання.

Про надання соціальних послуг сім’ям учасників антитерористичної операції та демобілізованим військовослужбовцями доповіла директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Балєва.

З метою вивчення потреб демобілізованих учасників АТО та надання їм відповідної допомоги районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди та складено соціальні паспорти вищезазначеної категорії. Процес складання соціальних паспортів продовжується.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Бударецька проінформувала присутніх про соціальний захист учасників антитерористичної операції та демобілізованих військовослужбовців. На сьогоднішній день в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває на обліку 70 учасників бойових дій АТО, яким передбачена пільга.

В районі діє комплексна Програма соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2016-2017 роки, якою передбачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 500 гривень, на вирішення матеріально побутових проблем. Станом на 20 квітня 2016 року з заявами щодо надання даної допомоги звернулося 33 учасника бойових дій, з них 20 -  допомога виплачена.  

Військовослужбовців турбували земельні питання, в т.ч. виділення земельних ділянок поза межами населених пунктів, здійснення процедури оформлення права власності на землю, резервування земельних ділянок, можливість отримання земельних ділянок військовослужбовцями в інших селах району тощо. Окрім цього, порушувались питання щодо медичного забезпечення, надання пільг, забезпечення дровами, пільгового проїзду в пасажирському транспорті, на які надано вичерпні відповіді.

 

Відбулася зустріч з громадою села Чистопілля

15 квітня 2016 року перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Нестеров взяв участь в зборах громади села Чистопілля на яких розглядалося питання щодо реформування освітньої галузі.

Голова Чистопільської сільської ради Оксана Сікорська повідомила присутнім, що збереження навчально-виховного комплексу (НВК) має першочергове значення для розвитку села. Протягом 2013-2015 років в НВК за кошти сільської ради замінено вікна на суму 11 тис.грн., двері на суму 3 тис. грн., закуплено електричну плитку, проведено ремонт опалювальної системи, зроблено ремонт вбиральні, надано субвенції на 17 тис. грн.

Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров розповів присутнім про реформу в освіті, яка є складовою реформування країни в цілому. За інформацією посадовця з 01 вересня 2016 року школи, в яких навчаються менше 25 учнів, не будуть отримувати субвенції з держаного бюджету. Оскільки в Чистопільському НВК навчаються 23 учні, то даний НВК буде фінансуватися з районного та місцевого бюджетів. Для отримання фінансування з державного бюджету планується Чистопільський НВК зробити філією Березовобалківського навчального об’єднання, що дасть змогу зберегти НВК і не допустити його закриття.

Також жителів Чистопільської громади цікавили питання щодо використання земель запасу, роботи фельдшерського пункту та автобусного перевезення.

За результатами зустрічі дано доручення відповідним виконавцям.

 

Зустріч з громадою села Залізничне

12 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко спільно з головою районної ради Михайлом Лецем провів зустріч з громадою села Залізничне Йосипівської сільської ради.

У зустрічі також взяли участь начальник управління соціального захисту населення  райдержадміністрації Бударецька Н.Ю., заступник начальника Добровеличківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  у Кіровоградської області Богуцький В.В., Йосипівський сільський голова Миколюк В.М.

Голова райдержадміністрації Олександр Маличенко наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування та реформи середньої освіти, забезпечення безперервного освітнього процесу, що дозволить дітям отримувати якісну освіту.

Голова районної ради Михайло Лець, який відмітив важливість проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Бударецька надала роз’яснення присутнім щодо процедури отримання та калькуляції нарахування житлових субсидій.

Також громада села Залізничне заслухала звіт голови Йосипівської сільської ради Володимира Миколюка про діяльність сільської ради за 2015 рік та ознайомив присутніх з планом роботи на 2016 рік.

 

Відбулася розширена нарада

08 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів розширену нараду з керівниками структурних підрозділів та відділів апарату райдержадміністрації, установ і організацій району, селищним та сільськими головами, директорами загальноосвітніх навчальних закладів на якій розглянуто питання реформування навчальних закладів району та результати перевірки центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги щодо ефективності та раціонального витрачання бюджетних коштів.

Розглядаючи питання реформування навчальних закладів району, начальник відділу освіти райдержадміністрації Віктор Драндалуш зазначив, що на даний час у районі функціонують 15 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ), з них: 7 - навчально-виховні комплекси та 8 - загальноосвітніх шкіл, в яких навчаються 1102 учні.

9 з 15 загальноосвітніх навчальних закладів малокомплектні, в них навчаються від 7 до 35 учнів.

У Вільшанському районі планується створення одного освітнього округу, в якому функціонуватимуть 2 навчально-виховних об’єднання – Вільшанське та Березовобалківське.

До складу Вільшанського НВО входитимуть три ЗНЗ І-ІІІ ступенів, три філії та позашкільний навчальний заклад, до Березовобалківського НВО - один ЗНЗ І-ІІІ ступенів, чотири ЗНЗ І-ІІ ступенів, один НВК І-ІІІ ступенів та чотири філії.

Таким чином, в районі зберігаються всі загальноосвітні навчальні заклади та планується відкриття Котовської початкової школи.

Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров доповів про результати перевірки центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги щодо ефективності та раціонального витрачання  бюджетних коштів.

За підсумками доповіді голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав доручення відповідальним виконавцям.

 

Зустріч з громадою села Бузникувате

06 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко спільно з головою районної ради Михайлом Лецем, першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Нестеровим та заступником начальника відділу Держгеокадастру у Вільшанському районі Євгеном Боровським провели зустріч з громадою села Бузникувате.

Одне з питань, що турбували селян – створення громадського пасовища на території с. Бузникувате. Розглядаючи дане питання, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко звернув увагу присутніх на дотриманні вимог законодавства при створенні громадського пасовища для випасу худоби. Також, очільник району наголосив на необхідності активізації роботи з керівниками фермерських господарств щодо можливості збільшення орендної плати за земельні паї.

Заступник начальника відділу Держгеокадастру у Вільшанському районі Євген Боровський надав роз’яснення щодо оформлення земельних ділянок, що знаходиться за межами населеного пункту, грошової оцінки землі та використання громадського пасовища.

Підсумовуючи, керівництво району запевнило жителів села Бузникувате, що і надалі планує вести активний діалог з громадою та відкрите до конструктивних пропозицій.

За підсумками зустрічі голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав відповідні доручення щодо вирішення порушених питань.

 

Голова райдержадміністрації провів зустріч з жителями села Котовське

05 квітня 2016 року голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з жителями села Котовське з питання можливого відкриття в селі загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров, заступник голови районної ради Олександр Михайлов, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Михайло Мотас, Котовський  сільський голова Григорій Панченко.

Спілкуючись з жителями села, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко зазначив, що на сьогодні є можливість відкрити початкову школу в с. Котовське до 01 вересня 2016 року. Відкриття загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів дасть можливість покращити якість та доступність освіти, адже реформа середньої освіти спрямована на безперервне забезпечення освітнього процесу.

Очільник району закликав жителів села долучитися до відновлення роботи початкової школи та ремонту приміщення майбутнього загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів.

У свою чергу голова Котовської сільської ради Григорій Панченко зобов’язався подати на розгляд райдержадміністрації план заходів з відкриття та ремонту загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів та провести роботу з благоустрою прилеглої території.

 

Сайт Президента України Урядовий портал