Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за квітень 2017 року

 

Вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Тридцять один рік тому, в ніч з 25 на 26 квітня вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, який повністю зруйнував реактор і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії, втратили своє здоров’я — така страшна ціна Чорнобильської трагедії. На превеликий жаль, не всі ті, хто приймав участь у ліквідації наслідків аварії, дожили до сьогоднішнього дня. В роковини тих сумних подій, 26 квітня 2017 року у центральній районній бібліотеці відбулося урочисте зібрання, учасники якого вшанували героїв-ліквідаторів.

У заході взяли участь: керівництво району, ліквідатори, представники громадських організацій, мешканці селища, учні Вільшанської ЗОШ.

Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих і померлих ліквідаторів.

Відповідно до спільного розпорядження голів райдержадміністрації і районної ради, за активну громадську позицію та з нагоди 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи грамотами нагороджено ряд учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

На завершення заходу присутні в залі заслухали декілька вокальних номерів, які виконали працівники районного будинку культури.

 

26 квітня - день Чорнобильської трагедії

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Страшна трагедія не оминула і жителів нашого району. Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя району, назавжди залишаючи у пам’яті народний подвиг ліквідаторів.

Низький уклін усім нашим Героям-чорнобильцям! Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, миру, спокою та довгих років життя!

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Шановні жителі Вільшанщини!

Прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння! Великдень – одне з тих свят, яке стирає межі й відмінності між людьми. У цей день ми стаємо єдиними, а тільки єдина нація, єдиний народ зможе побудувати успішну і сильну державу. Великдень – це символ торжества добра над злом і початку нового життя. Це свято дає нам упевненість у тому, що будь-які труднощі можна здолати. Бажаю всім вам віри, терпіння і взаєморозуміння. Здоров’я, щастя і миру вам і вашим сім’ям.

Христос Воскрес!

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Великодні кошики – сім’ям загиблих учасників АТО 

Напередодні свята Великодня, 14 квітня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Дмитро Сакун та заступник голови районної ради Олександр Михайлов відвідали родини загиблих учасників АТО: Іщенка О.В., Максюти О.А., Владова І.А. Керівники району засвідчили глибоку повагу їхнім сім’ям, вручили великодні подарунки та подякували за Героїв, які віддали своє життя за мир на землі та незалежність нашої країни.

 

Суб’єктам господарювання у сфері водопостачання, орендарям водних об’єктів

Доводимо до Вашого відома, що Законом України від 07 лютого 2017 року № 1830-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» внесено зміни до Водного кодексу України, які набирають чинності з 04 червня 2017 року, згідно з якими дозволи на спеціальне водокористування будуть видаватись територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Крім того, Законом встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для його отримання.

На даний час дозволи на спеціальне водокористування у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення видаються департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Враховуючи, що термін розгляду документів, визначений законодавством, становить 30 календарних днів, а повноваження Департаменту в частині видачі дозволів на спеціальне водокористування припиняються з 04 червня 2017 року, просимо врахувати зазначене при вирішенні питання щодо терміну подачі заяви для отримання дозволу.

Додаткову інформацію з даного питання можна отримати у спеціалістів Департаменту за тел. 0-22-24-34-43.

 

Урядова програма «Доступні ліки»: що потрібно знати,

щоб отримати ліки безкоштовно або зі знижкою.

01 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення, виходу на інвалідність, або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Жителі Вільшанського району також можуть скористатися своїм правом на придбання лікарських засобів безкоштовно або зі знижкою.

Що для цього потрібно:

1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра в Центрі первинної медико-санітарної допомоги – для того, щоб отримати рецепт на лікарський засіб.

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки». У Вільшанському районі це Центральна районна аптека № 63 та її аптечні пункти, ФОП Коханюк М.Г. (вул. Героїв Небесної Сотні, 44), ФОП Коханюк Л.М. (вул. Миру, 30 б).

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Які МНН (міжнародна непатентована назва (діюча речовина)) входять до програми реімбурсації?

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Гідрохлортіазид)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбідудинітрат (Isosorbidedinitrate)

Карведилол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryltrinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

Бронхіальна астма:

 

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

Діабет II типу:

 

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

Отже – Ви приходите до свого сімейного лікаря, отримуєте рецепт на лікарський засіб, причому в ньому буде вказана міжнародна непатентована назва (діюча речовина), далі ідете до аптеки з позначкою «Доступні ліки», на власний вибір можете отримати або безкоштовний препарат, або якщо є бажання придбати закордонний аналог, потрібно буде лише доплатити різницю в ціні. Термін дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки.

Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

Пацієнт може звернутися в іншу аптеку.

Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте, у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

 

Працівники райдержадміністрації долучились до заходів з благоустрою

Упродовж квітня-травня в районі оголошено місячник з благоустрою та поліпшення санітарного стану довкілля. В цей період особливу увагу приділено упорядкуванню територій населених пунктів, створенню нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення.

Працівники райдержадміністрації також долучилися до заходів із благоустрою. В суботу, 8 квітня, у рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля» державні службовці прибрали центральний сквер селища від сміття, сухостою та кущів. Також, проведено благоустрій території навколо будівлі районної ради, сходів до річки Синюха та скверу біля стадіону.

 

Вперше чемпіони області

25-26 березня та 1-2 квітня поточного року в м. Кропивницький на стадіоні «Зірка» (поле зі штучним покриттям) проходив чемпіонат Кіровоградської області з міні-футболу. 25-26 березня відбувся груповий етап на якому футболістам з Вільшанського району протистояли збірні Олександрівського та Голованівського районів. Гра з Олександрівцями завершилася нульовою нічиєю, а в команди Голованівська виграли з рахунком 1-0. В грі між нашими суперниками кращими були Голованівці. Таким чином маючи 4 очки збірнарайону посіла перше місце в групі і вийшла до фіналу.

В фінальних змаганнях шість команд були розділені на 2 групи. До нашої групи потрапили команди Олександрійського та Долинського районів. Всі ігри в нашій групі закінчилися з однаковим рахунком 0-0 і переможця групи, який діставав право зіграти в грі за перше місце визначали за додатковими показниками, а саме за найменшою кількістю жовтих карток, яких в наших футболістів не було.

З іншої групи до фінального матчу потрапила збірна Кіровоградського району. Основний час гри також завершився з традиційним, для цього турніру рахунком 0-0. В серії післяматчевих ударів більш влучними були наші спортсмени. Таким чином збірна району вперше в своїй історії стала чемпіоном області з міні-футболу.

Слід відмітити що наша команда була однією з наймолодших на цих змаганнях. В її складі було два учні Вільшанської школи: Кириленко Кирило та Смиловенко Микола, студенти: Опря Дмитро, Опря Олександр, Карамалак Олександр, Пономаренко Роман, Таран Артем, Лаговський Владислав, і найстаршими учасниками були: Бужан Антон, Пурик Андрій, Гірник Ярослав та Бужан Олексій.

 

Сайт Президента України Урядовий портал