Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за травень 2015 року

 

Свято для всіх школярів

Ось і прийшов той світлий час, заради якого учні і вчителі доклали чимало зусиль і праці.  Щороку, в кінці травня, приходить свято останнього дзвоника.

Цьогоріч 83 випускника з 15 шкіл району, збагачені знаннями, виплекані любов’ю вчителів та батьків урочисто, радісно і водночас хвилююче прощалися з рідною школою. Дякували своїм вчителям за турботу, увагу,   виховання і підтримку.

Зі щирими напутніми словами проводжали випускників у самостійне життя педагоги, батьки, молодші школярі, керівники , представники від органів влади області та району, місцевого самоврядування, відділу освіти РДА ,а також голова районної державної адміністрації Маличенко Олександр Іванович, котрі завітали на свято. Також привітав школярів та випускників з завершенням ще одного навчального року заступник голови обласної ради Владов І. В. , який зробив приємний подарунок школі, набір футбольних м’ячів. Виступаючі бажали кожному старшокласнику зробити правильний вибір життєвої дороги, особистого щастя, здійснення всіх планів та мрій, досягати все нових й нових вершин задля процвітання майбутнього рідного краю та нашої країни загалом. Школярам зичили приємного літнього відпочинку і оздоровлення, щоб восени з новими силами  сісти  за шкільні парти.

Кращих учнів , що  досягли  високого  рівня  знань, брали  активну   участь  у  громадському  житті школи,  за високі результати, досягнуті у конкурсах різних рівнів, було відзначено грошовими   преміями районної   державної   адміністрації  та  районної   ради а саме:

- Здісенко Валентину,  ученицю 11 класу     Вільшанської  загальноосвітньої  школи    І-ІІІ ступенів;

- Дегтярьова Аскольда Олександровича,  учня 11 класу  Добрянської  загальноосвітньої  школи    І-ІІІ ступенів;

- Швець Валентину, ученицю 9 класу Березовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Максиміва Романа, ученя 8 класу Йосипівської загальноосвітньої  школи    І-ІІ ступенів;

- Драндалуша Станіслава , вихованця Вільшанської школи мистецтв;

- Нєдєлкову Ганну, вихованку Вільшанської    дитячо-юнацької спортивної школи.

Свято останнього дзвоника  радісне, бо закінчується навчальний рік і попереду цікавий та захоплюючий період літніх канікул. А для одинадцятикласників- хвилююче. Для них дзвоник лунає востаннє ,попереду  чекають незвідані далі в самостійне життя.

 

З поважним ювілеєм привітали ветерана війни Івана Гриненка

25 травня 2015 року свій 90-річний ювілей зустрів житель села Добрянка, учасник бойових дій, ветеран Другої світової війни Іван Гриненко.

Привітати ювіляра завітали голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, заступник голови районної ради Ярослав Кіров, директор територіального центру соціального обслуговування Вільшанського району Валентина Галунга.

За багаторічну сумлінну працю, патріотичне виховання підростаючого покоління та з нагоди 90-річчя від дня народження учаснику бойових дій Івану Гриненко вручено Почесну грамоту районної державної адміністрації та районної ради, квіти і цінний подарунок.

Щиро привітавши ювіляра, посадовці поспілкувалися з ветераном та його родиною. Іван Степанович охоче розповідав про свій життєвий шлях, про те, як воював під час Другої світової війни, поділився спогадами про свої щедро насичені подіями роки, побажав кожному з присутніх усіляких гараздів, довголіття при доброму здоров’ї та настрої

 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Калиновий спів»

23-24 травня 2015 року делегація району на чолі з головою райдержадміністрації Олександром Маличенком прийняла участь у ХХІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів». На виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай» було представлено запашний коровай місцевої майстрині та колоритний вишитий рушник, на полотні якого гармонійно поєдналися українські та болгарські орнаменти.

Під час урочистої ходи фестивалю вільшанська колона була яскраво прикрашена вінком із волошок та соняшників, сплетених у букеті дружби української калини та болгарської троянди, тканинами кольорів державного прапора, супроводжували колону болгарські кукери.

За результатами підсумків журі конкурсу творча презентація та сценарно-режисерське вирішення виступів району визнано одним із найкращих. У номінації «вокальні ансамблі» народний аматорський ансамбль болгарської пісні «Хубавіца» районного Будинку культури, керівник Людмила Каленик та народний аматорський ансамбль народної музики, керівник Дмитро Трубачов, за перемогу нагороджені дипломом І ступеню. Начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Олена Михайлова нагороджена цінним подарунком.

Творчі колективи прийняли участь у заключному гала-концерті фестивалю.

 

Обговорили об’єднання громад

на добровільних засадах

22 травня 2015 року заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко провів консультації з громадськістю Вільшанщини щодо добровільного об’єднання територіальної громади Вільшанського району.

«Перспективний план формування територій громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної території» – зазначив Сергій Коваленко. Він спростував заяви про те, що у процесі підготовки проектів перспективних планів формування територій громад влада начебто насильно змушує громади до об’єднання.

Сергій Коваленко наголосив, що на основі Методики формування спроможних територіальних громад на території району є можливість створення однієї об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром в смт Вільшанка.

«Кінцевою метою є створення спроможних територіальних громад, здатних забезпечити належний рівень надання послуг у всіх сферах. Це також дієвий крок до дерегуляції управління, збільшення активності громад та підвищення прозорості влади у процесі прийняття рішень», – відзначив Сергій Коваленко.

За словами голови райдержадміністрації Олександра Маличенка, завдяки реформі нові спроможні громади отримають досить потужний фінансовий ресурс, який дозволить виконувати не лише власні повноваження, а й делеговані.

«Об’єднані громади матимуть такі ж повноваження, як і міста обласного значення та зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Це передбачає додаткові фінансові ресурси. Місцеві ради отримають право на власний земельний податок, ставки якого визначатимуть самостійно. При цьому до юрисдикції кожної ради передаються всі землі відповідної громади, у тому числі й за межами населених пунктів», – повідомив голова райдержадміністрації.

Як зазначили посадовці, об’єднання громад здійснюватиметься на основі затвердженої Кабміном Методики формування спроможних територіальних громад та з урахуванням історичних, географічних, соціально-економічних особливостей, розвитку інфраструктури, фінансового забезпечення відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

«В профільному законі чітко закріплено: межі області не руйнуються. Всі об’єднання мають проходити в межах регіону і, бажано, в межах районів», – поінформував Сергій Петрович.

 

День Європи в районній бібліотеці

19 травня 2015 року в районній бібліотеці для дорослих до Дня Європи відбувся «круглий стіл» на тему «Європейський союз – крок на зустріч».

Про історичні та сучасні аспекти європейської інтеграції України у своєму виступі розповіла начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Олена Михайлова.

«Успіх на шляху просування України цим курсом та надання відносинам Україна – Європейський Союз якісно нового статусу залежатиме від здійснення послідовного та виваженого реформування економічної і соціальної сфер; ефективності процесу наближення законодавства України до законодавства ЄС; реалізації положень Угоди про партнерство та співробітництво між Україною і ЄС та його членами.

Євроінтеграційні прагнення України – це бажання стати розвиненою, демократичною країною з пануванням законів, повагою до прав і свобод людини, ринковою, конкурентоспроможною економікою», – підкреслила Олена Петрівна.

День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, в Україні – щорічно з 2003 року у третю суботу травня. Україна є єдиною країною, яка не будучи членом Європейського Союзу відзначає День Європи.

Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху. Це свято в черговий раз нагадало нам, що Європа починається не за кордоном, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.

 

Керівництво району привітало зі святом

Перемоги учасників бойових дій

08 травня 2015 року голова Вільшанської райдержадміністрації Олександр Маличенко, заступник голови Вільшанської районної ради Ярослав Кіров та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району Валентина Галунга завітали до осель учасників бойових дій Гончаренка А.Г., Кравця Г.Т., Смирного Г.А., Бондар І.В., Петрової Т.П., Янкового П.В. аби привітати їх з 70-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі та вручити відзнаки обласного рівня і матеріальну допомогу.

Під час зустрічей шановні гості поспілкувалися з ветеранами, обговорили наболілі питання сьогодення, а також висловили слова глибокої вдячності літнім захисникам за їх героїзм, мужність та самопожертву в ім’я Перемоги, побажали міцного здоров’я, довгих літ, оптимізму, незламної віри у майбутнє нашої держави.

Сивочолі ветерани подякували представникам влади за надану підтримку, наголосивши, що головне для них – це увага та турбота, пам’ять про здійсненний ними подвиг.

 

Пенсійний фонд інформує

Шановні пенсіонери!

        Пам’ятайте! У разі свого працевлаштування (в тому числі зайняття підприємницькою діяльністю) Ви обов’язково повинні повідомити про це управління Пенсійного фонду України в районі. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії. Нагадуємо, що з такими вимогами чинного законодавства кожен із Вас вже ознайомлений при призначенні пенсійних виплат та особисто розписався у заяві відповідного змісту. Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню до Пенсійного фонду. Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів. Разом із тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти до управління Пенсійного фонду України в Вільшанському районі і про звільнення з роботи, адже це зможе вплинути на збільшення пенсійних витрат.

При здійсненні перерахунку пенсій в зв’язку з працевлаштуванням/звільненням при собі мати такі документи:

-           паспорт;

-           трудову книжку;

-           пенсійне посвідчення.

Для отримання більш детальної інформації, радимо звертатися за телефоном

«гарячої лінії» 9-78-62

 

На Вільшанщині 9 травня вшанували захисників,

визволителів і ветеранів Другої світової війни

9 травня керівництво району, селища і громадськість, більшість з яких були із символами перемоги – червоними маками пам’яті, зібралися біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв-визволителів.

Захід розпочався словами ведучих, продовжився – виступами голови райдержадміністрації Олександра Маличенка, голови селищної ради Володимира Харковенка.

Звертаючись до присутніх ветеранів, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко, висловив велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я й ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Він також відзначив трагічний повтор подій сьогодення – проведення АТО на сході нашої держави, відзначивши таку ж самовідданість бійців-захисників України, гідних нащадків своїх дідів і батьків – переможців нацизму.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій та мирних жителів, закатованих нацистами в роки війни.

По завершенню урочистого мітингу ветеранів та всіх охочих пригостили солдатською кашею з армійської польової кухні.

Цього ж дня у всіх населених пунктах району відбулися заходи до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

 

 

Ушанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

У День пам’яті та примирення керівництво району, працівники установ та організацій району, громадськість взяли участь у поминальній панахиді за загиблими під час Другої світової війни, яку провів протоієрей церкви Святого Іоанна Милостивого отець Іоанн, біля братської могили в центральному сквері селища.

Також присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. Україна зазнала надзвичайних втрат унаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинули майже 4 мільйони військових, підпільників і цивільних, близько 5 мільйонів цивільних померли через окупаційний терор та голод у тилу, майже 5 мільйонів жителів евакуювали або примусово вивезли до Росії та Німеччини, частина з яких, не повернулася. Загалом втрати України становили до 10 мільйонів осіб. Унаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок.

Загальний обсяг наших людських і матеріальних втрат у тій війні становив 40%. На 14 мільйонів скоротилося населення України.

   
   
Сайт Президента України Урядовий портал