Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за травень 2016 року

 

Дітям загиблих учасників АТО вручено подарунки

до Міжнародного дня захисту дітей

У переддень Міжнародного дня захисту дітей голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Легка привітали дітей загиблих учасників антитерористичної операції Олександра Іщенка, Олександра Максюти, Ігоря Владова із святом, побажали їм зростати щасливими, здоровими та вручили солодкі подарунки.

Спілкуючись з родинами загиблих, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко зазначив, що це не разова акція, сім’ї героїв-земляків завжди будуть в центрі уваги влади, їм надаватиметься всіляка підтримка та допомога у вирішенні проблем.

 

Свято Останнього дзвоника

27 травня 2016 року в усіх навчальних закладах Вільшанського району відбулися урочисті заходи з нагоди свята Останнього дзвоника, який сповістив про закінчення 2015-2016 навчального року.

Цей день поєднав у собі водночас радість і смуток, адже для одних учнів попереду безтурботні літні канікули, а для випускників – прощання зі школою.

Представники райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування на святі останнього дзвоника привітали учнів, вчителів та батьків із завершенням навчального року. Дітям побажали гарно провести літні канікули, а випускникам – успішно вступити до вищих навчальних закладів та знайти своє покликання в житті.

 

В селі Залізничне відбулося відкриття пам’ятника загиблому учаснику АТО

26 травня 2016 року голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, заступник голови районної ради Олександр Михайлов взяли участь у відкритті пам’ятника загиблому учаснику антитерористичної операції, уродженцю села Залізничне Максюті Олександру Анатолійовичу.

З нагоди відкриття пам’ятника відбувся мітинг-реквієм.

Присутні – мама, сестра, родичі, побратими загиблого та громадськість району – хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляка та усіх, хто віддав життя за Україну при виконання військового обов’язку в зоні АТО. Ієрей Іоанн Гаврилюк освятив пам’ятник.

Звертаючись до присутніх, голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко зазначив: «Вшанування пам’яті героїв, які віддали своє життя за нашу державу, – це наш святий обов’язок. І сьогоднішнє відкриття пам’ятника нашому землякові – це щира данина пам’яті. Тож давайте шанувати героїв, не забувати про тих, хто так рано покинув нас, задля щасливого майбуття нашої держави».

На завершення відбулося покладання квітів та вінків до пам’ятника полеглого Героя.

 

Проведено семінар-нараду

25 травня 2016 року відділом економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації спільно з представниками Державної регуляторної служби України, за участю першого заступника райдержадміністрації, проведено семінар-нараду для голів селищної, сільських та районної рад.

Розглянуто питання реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності органами місцевого самоврядування.

 

 

Відкриття оновленого спортзалу у Добрівській школі

18 травня 2016 року відбулося відкриття оновленого спортивного залу Добрівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Школярі та вчителі за багато років нарешті отримали чудовий подарунок. За рахунок бюджетних коштів у спортзалі замінено підлогу, вікна та електропроводку, проведено ремонтні та оздоблювальні роботи.

Голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, вітаючи присутніх із гарною подією, наголосив, що сьогоднішній захід яскраво підкреслив наскільки важливою є виконана робота, адже діти – це майбутнє нашої країни, у кожній дитячій посмішці, у їх радощах – міць нашої держави. Відтепер уроки, що проходитимуть тут, принесуть задоволення учням, а спортивне життя школи процвітатиме.

Гості та запрошені привітали педагогічний та учнівський колективи з відкриттям сучасного спортивного залу, побажали учням і вчителям міцного здоров’я, високих спортивних досягнень та вручили волейбольні і футбольні м’ячі.

 

Кардіохірургічна допомога населенню області стала доступною

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. В Україні за останній рік поширеність і захворюваність хвороб системи кровообігу зменшилася на
9,7 %, захворюваність на 11,8 %. У формуванні показників хвороб системи кровообігу провідну роль відіграють гіпертонічна, ішемічна хвороба серця та цереброваскулярна патологія.

По Кіровоградській області у структурі загальної захворюваності дорослого населення 42,1 % приходиться на хвороби системи кровообігу, з них на гіпертонічну хворобу хворіє 48,4 % населення області, на ішемічну хворобу серця – 36,8 %, на стенокардію – 13,6 %. Смертність по області від хвороб системи кровообігу залишається стало високою на рівні 63 %.

Ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарду, на жаль, завжди стабільно залишаються в трійці лідерів в смертності від хвороб системи кровообігу. Самими ефективними, на сьогоднішній день, методами лікування ішемії міокарду є аортокоронарошунтування (АКШ) та стентування.

З 2012 року в обласному кардіологічному диспансері працює рентгенендоваскулярний блок, який дає змогу діагностувати та лікувати (методом стентування) ішемічну хворобу серця та інфаркт міокарду. Окрім стентування судин серця у закладі є можливість також стентування судин шиї, нирок, емболізації маткових артерій, імплантацій штучних водіїв ритму.

У лютому цього року у закладі було відкрито кардіохірургічну операційну, оснащену та повністю укомплектовану за всіма сучасними вимогами, що дає можливість виконувати аортокоронарошунтування та протезування клапанів населенню області.

За словами головного лікаря обласного кардіодиспансеру Ганни Сухомлин, від дня відкриття операційної – 22 лютого до середини травня було проведено 29 операцій, 17 з них на відкритому серці, а 8 – на робочому серці. Операції проводить кардіохірург Андрій Клянчін, який переїхав до Кіровограда з окупованого Луганська, де тривалий час працював завідуючим відділенням кардіохірургії в обласній лікарні.

Суть операції по аортокоронарному шунтуванню – в створенні обхідних шляхів кровообігу серцевого м'язу, тобто, шунтів в обхід враженої атеросклерозом коронарної артерії. Такій обхідний шлях називають анастомозом та частіше всього представляє собою вену самого ж пацієнта, взяту з-під шкіри нижньої кінцівки. Один кінець вени ушивається в аорту, другий – в коронарну артерію нижче місця звуження (закупорки). Правда, кардіохірурги часто використовують для створення шунта не вени, а артерії, взяті або з внутрішньої поверхні грудної клітини або з передпліччя. Робиться це тому, що артерія більш довговічна та пристосована в умовах кров'яного тиску, а в аорті він максимальний.

Операція шунтування може бути виконана як на працюючому серці мінімізованим засобом, так і з використанням штучного кровообігу з відкриттям грудної клітини. Шунтування виконують хворим зі стенозами коронарних артерій більше 50 % діаметру. Показання до операції визначаються після проведення клінічного обстеження та аортокоронарографії. Подібне оперативне втручання благополучно переносять декілька сотень тисяч хворих в рік.

Крім можливості проведення аортокоронарошунтування на базі Кіровоградського обласного кардіологічного диспансеру з'явилася можливість хірургічного лікування хворих з вадами серця, а саме, проводити протезування клапанів серця. Хірургічна операція заміни протезом одного або декількох клапанів серця проводиться у разі незворотнього порушення їхньої функції. Необхідність заміни враженого клапану протезом виникає у хворих з вродженими або набутими змінами і функції клапанного апарату серця. При відносному збереженні клапанного апарату кардіохірурги намагаються виконати клапаннозберігаючу операцію. Частіше всього протези ставлять замість аортального та мітрального клапанів. Протезування клапанів серця проводять з використанням механічних (штучних) або біологічних (тканьових) протезів.

До відкриття в області кардіохірургічної операційної в профільні інститути третього рівня надання медичної допомоги щорічно направлялося більше 200 пацієнтів, з яких на оперативні втручання потрапляло лише третина пацієнтів.

Відкриття на базі Кіровоградського обласного кардіологічного диспансеру цього року кардіохірургічної операційної дає можливість пацієнтам заощадити свої кошти, адже хворого більше не потрібно транспортувати – його можна прооперувати там, де проводили діагностику. Окрім того, частина витратних матеріалів та медикаментів закуповується за рахунок коштів державного та обласного бюджетів, що економить хворим близько 30% вартості операції.

 

Інтерв’ю голови райдержадміністрації Олександра Маличенка

За рік діяльності на посаді голови райдержадміністрації зроблено чимало важливих кроків задля поліпшення життя жителів Вільшанського району. Тож багато це чи мало, що покладено в основу його повсякденної напруженої роботи, що уже вдалося реалізувати і про подальші перспективи, ви дізнаєтесь, прочитавши запропоноване вам інтерв’ю.

- Олександре Івановичу, днями минув рік відтоді, як Ви стоїте біля керма влади у нашому районі. Як би Ви, як людина, як керівник, охарактеризували б цей період і для себе, і для всіх жителів нашого району?

Перш за все, хочу подякувати працівникам райдержадміністрації та структурних підрозділів, відомств, які працюють разом із райдержадміністрацією, селищному та усім сільським головам, які вирішували питання забезпечення стабільності й поступового розвитку району. Для мене особисто цей період був дуже непростим з перших днів. Пам’ятаю, як одразу після призначення на посаду, відбулася колегія в облдержадміністрації, потім в адміністрації Президента України під головуванням Петра Олексійовича відбулася розширена нарада з новопризначеними головами РДА, перші завдання, настанови та поради.  Від мене, як керівника району та представника виконавчої  гілки влади,  вимагалося надати жителям району відповідну підтримку, аби вони відчули, що влада не залишається осторонь їхніх проблем та потреб. Відвідавши кожне село, кожну школу, дитячі садочки, ФАПи, будинки культури, зустрічаючись  з активними та зневіреними мешканцями нашого району, доклавши максимум зусиль, мені вдалося вийти на конструктивний діалог з людьми, які на сьогоднішній день вірять, що зміни на краще ще можливі. Адже, без розуміння та підтримки громад не вдалося б досягати позитивних зрушень. Коли розпочинаєш роботу із людьми, які також прагнуть змін, то і вирішувати проблеми району та долати труднощі на багато легше.

Взагалі країна пройшла через кров і випробування. Ви пам’ятаєте, це і вибори минулого року. З надією на краще життя українці йшли на ці вибори. Моє завдання було забезпечити законність їх проведення на території району. Це був період, коли вибудовувалася вертикаль влади в районі для того, щоб у подальшому забезпечити виконання поставлених завдань. Тож не помилюся, коли скажу, що це був період інтенсивної та не простої роботи, коли необхідно було приймати зважені, швидкі, аргументовані та справедливі рішення. Зараз ми маємо стратегічний план розвитку Вільшанського району, на який спрямовані усі наші зусилля.

- Кожній людині властиво робити певний аналіз. Думаю, що Ви також, як керівник, зробили у своїй голові аналіз за цей період. Що Вам найбільше болить за те, що не вдалося зробити. Що Ви хотіли, планували, але не змогли через певні причини?

Головне завдання будь-якого керівника – зробити так, щоб ті соціальні програми, що існують, мали б під собою фінансову основу для їх виконання. А щоб вони мали фінансову основу, потрібно розуміти бюджет району. Як відомо, район був завжди дотаційний, і на сьогодні ще регресивний. Тож моє завдання, дбати про наповнення бюджету разом з тими людьми, які мене оточують, А це стане можливим за рахунок тих надходжень, що надійдуть у район. На сьогодні існує велика проблема в районі - це ухиляння від податків більшості сільськогосподарських підприємств, неофіційне використання найманої робочої сили, невідповідність орендної плати за паї та декларування в фіскальну службу, тобто сплачують 5-8 %, а декларують 2-4 %, деякі підприємства не реєструють договори оренди паїв, і відповідно сплачують тільки 0,25-0,5  % земельного податку і подають нульові декларації за людей як за одноосібників, відповідно отримують надприбутки, а це приблизно як мінімум ще один річний районний бюджет, я кажу це відповідально. Звісно при такому відношенні до району нормального розвитку території просто не буде. Ми почали роботу в цьому напрямку, почали з самих великих підприємств і можу сказати, що є певні зрушення, темп росту бюджету за 4 місяці 2016 року склав 170 %, далі черга середніх та маленьких підприємств.

Нам вдалося відремонтувати спортивний зал Добрівської загальноосвітньої школи, який перебував в аварійному стані, покрівлю Вільшанського фізкультурно-оздоровчого комплексу, сподіваюся, що у нас вистачить сил та коштів завершити реконструкцію в цьому році комплекс в цілому, що дало б змогу нам проводити змагання як мінімум обласного рівня, а це відповідно тягне за собою певні інвестиції та покращення інфраструктури поряд з комплексом та в цілому по району, приведення нашої молоді до здорового способу життя. Також, нам вдалося реалізувати ряд інших проектів, не буду повторювати, які я вже називав у своєму звіті за 2015 рік.

На сьогодні існує розуміння того, що повинні бути інвестори. Ми розробили інвестиційні проекти і шукаємо інвесторів, як мені кажуть, мрійливий проект – санаторію-профілакторію радонових вод на базі 5-ти поверхового приміщення недобудованої лікарні, дитячий табір на базі приміщення Осичківської школи, елеватор на території с. Залізничне та АЗС на виїзді з смт Вільшанка в Первомайському напрямку. Звісно, що в період економічної кризи, відсутності нормальних доріг та нестабільної ситуації на сході країни інвестори не поспішають вкладати кошти, але надія вмирає останньою і наше завдання працювати в цьому напрямку.

Також, мені болить, що не працюють кар’єри. У 2007 році деякі підприємства отримали ліцензії на видобуток копалин і за весь цей період роботи так і не проводились, також відсутні договори оренди на земельні ділянки цих родовищ. Райдержадміністрацією вже направлено лист безпосередньо новопризначеному міністру екології та природних ресурсів О. Семераку щодо скасування даних ліцензій з метою залучення інвесторів, що надало б змогу створити робочі місця та отримувати додаткові надходження до бюджету .

На теперішній час, ми маємо відродити сади, є інвестори, які готові вкласти кошти у садівництво горіхів, і ми сьогодні над цим працюємо. Ми повинні відродити сільськогосподарське виробництво і все робити для того, щоб зберегти наші природні ресурси – це той напрямок, над яким маємо працювати. І ці питання мають стати стратегічними для нас, і для наступного покоління жителів нашого району.

- Всім відомо, що на особистий прийом до Вас можна попасти без зусиль, з якими найбільш наболілими питаннями до Вас ідуть люди?

- У мене не існує обмежень - прийомний день чи ні. Буває, люди чекають на мене о восьмій ранку біля мого ж кабінету. Або ж одразу по приїзду на роботу – адже існують проблеми, що потребують негайного вирішення, і без втручання голови райдержадміністрації, їх просто неможливо вирішити. Завжди, на кожній нараді, кажу своїм підлеглим: пам’ятайте, для чого ми з вами тут призначені. Ми тут для того, щоб вирішувати проблеми людей.

Іноді буває так, що чиновники певного рівня ставлять перепони у вирішенні тих чи інших наболілих питань. Це мене дуже розчаровує. Проте, на сьогодні знаю, що коли ставлю завдання вирішити певну проблему людей, то на 70% маю гарантію того, що її обов’язково буде вирішено в рамках чинного законодавства.

Хочу, щоб ті проблеми, з якими до мене звертаються люди, були прозорими. Дуже багато нарікань на те, як продаються ліки за рецептами, як виділяються путівки на оздоровлення, як вирішуються питання використання землі в районі, автобусного сполучення, матеріально-технічного стану закладів соцсфери. Труднощі в тому, що проблемні питання здебільшого виникають через складність законодавства, що не дає можливості швидко їх вирішити. Звідси і певне незадоволення мешканців району. Ми намагаємося пришвидшувати їх вирішення на районному рівні.

На даний час найвищим законодавчим органом в країні розглядаються питання спрощення оформлення земельних ділянок, надання адміністративних послуг, спрощення системи надання субсидій, тощо.

Багато звернень від жителів Вільшанки надходить з житлово-комунальних питань. Мешканці скаржаться на стан інженерних мереж, відсутність водопостачання, витікання каналізації. Безумовно, треба підвищувати виконавчу дисципліну керівників цих підприємств, які надають дані послуги. Ставлення до роботи, відповідальність перед абонентом – на це необхідно звертати увагу. Тому на сьогодні стоїть завдання створити відповідне комунальне підприємство, яке буде надавати якісні послуги.

Неодноразово зазначав, що в роботі голови райдержадміністрації головне - почути кожного, і спільною владною командою приділити увагу кожній людині. Жодне прохання і звернення не залишати в стороні. Разом з тим, деякі питання потребують великих фінансових затрат, деякі - більше часу для їх вирішення. Але зазначаю, що двері кабінету голови райдержадміністрації завжди відчинені для всіх.

- Олександр Іванович по Вільшанці ходять «слухи» що ви лобіюєте інтереси агрокомпанії «Кернел». Що скажете з цього приводу?

Однозначно запевняю, що я не надаю перевагу жодній фірмі яка хоче розвивати свій бізнес в районі, натомість  намагаюся залучити якнайбільше конкурентноспроможних підприємств і перш за все перевагу віддаю місцевим агрофірмам. Повинно бути конкурентне середовище бо це збільшення бюджету району та покращення умов орендодавцям.

- Спостерігаючи за Вашою роботою, необхідно зазначити, що Ви достатньо часу приділяєте питанням медицини. Можливо, не завжди ця робота була висвітлена у ЗМІ, але часто на нарадах Ви піднімали питання медичного обслуговування району. Ви боролися як людина, як керівник, можливо, просто як громадянин, який бачить розвиток цієї галузі. Ну, на жаль, Вільшанський район, як і вся Україна, великих поступів у галузі медицини не зробив. От Ваше бачення сьогодні, не як керівника району, а суто як людини, чому ми не можемо зрушитися з місця в цьому напрямку, чому нам болить це питання?

- Медицина – одне з болючих питань Вільшанщини. Тому, що здоров’я кожної людини – це те, без чого ми не можемо існувати. І від того, наскільки швидко людина отримає медичне обслуговування, іноді залежить її життя. Хотів би, щоб у медичній галузі були виконані три якісні показники: медицина має бути доступною, якісною і по кишені кожному. Це три основні показники, за якими має будуватися медицина. Як звичайний громадянин, всі ці проблеми я бачив зсередини. Бачив ті черги в центральній районній лікарні, бачив незадоволення наших жителів, які постійно говорять, що не можуть отримати якісне медичне обслуговування, бачив відношення деяких лікарів до хворих, на жаль, свідченням цього є прикрий випадок смерті жителя села Йосипівки, по якому зареєстроване кримінальне провадження, і тому ставлю основне завдання: не людина має йти до медицини, а медицина до людей. Для цього мають існувати ФАПи і амбулаторії, облаштовані таким чином, щоб людина йшла до центральної районної лікарні лише в крайньому випадку – все, що треба, хворий має отримати на місці. Ми змогли провести роботу щодо забезпечення ФАПів ліками першої необхідності. Це питання матеріально-організаційного забезпечення. Друга проблема – кадрове забезпечення всіх закладів медицини, на жаль, відсутність молодих кадрів це проблема району. Ми сьогодні будемо робити все для того, щоб до нас у район прийшли ті лікарі, яких нам не вистачає, ми сподіваємося, що відкриття у Кіровограді медичного університету дасть нам можливість з часом вирішити цю проблему. Для того, щоб їх залучити, ми пропонуватимемо їм земельні ділянки під забудову, сприятимемо в реалізації Програми «Доступне житло». Також, виплачуватимемо нашим студентам стипендію з районного бюджету, які повинні будуть потім працювати саме в районі.

Також, хочу відмітити, коли тільки мене призначили на посаду, департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації було поставлено питання щодо закриття пологового відділення, в зв’язку з невідповідними умовами, на яке отримано від райдержадміністрації категоричну відмову. Терміново було проведено нараду з керівниками відділів, головним лікарем, селищним та сільськими головами, де було прийнято рішення виділити кошти на ремонт пологового відділення, прорахована лікарнею необхідна сума склала 140 тис. грн., відповідно 80 тис. будівельні матеріали, а інше - робота. На кінець 2015 року селищною та сільськими радами виділено 95 тис. грн., а роботи, на жаль, ще навіть не починались. Причиною вважаю не досконале та халатне виконання своїх обов’язків головним лікарем. І взагалі, я вкрай стурбований ситуацією в лікарні і небажанням головного лікаря розвивати заклад, і тому з часом необхідно буде ставити питання щодо зміни головного лікаря районної лікарні, якщо ситуація не покращиться. Призначення та звільнення головного лікаря відбувається згідно з рішенням сесії районної ради. До речі, на виборах до місцевих рад головний лікар також балотувалась в депутати, відповідно до інформації членів ДВК за неї проголосувало всього 6 виборців, це мабуть про щось говорить. Зміни повинні бути в цьому напрямку.

Також, хочу зазначити, що мене дуже дивує позиція головного бухгалтера лікарні, депутата райради, члена бюджетної комісії. Райдержадміністрацією підготовлено проект рішення районної ради щодо виділення 70 тис. грн. з районного бюджету на профілактику виявлення захворювань, а саме, після прийняття цього рішення жителі Вільшанського району повинні безкоштовно проходити лабораторні, рентгенологічні дослідження та флюорографічні обстеження. Бюджетна комісія районної ради відхилила це рішення та рекомендувала спрямувати ці кошти на дофінансування комунального підприємства райради. Як зазначив мені головний бухгалтер даного медичного закладу, лікарня на цьому втрачає доходи, вже в першому кварталі на платних послугах заробили 24 тис. грн, але в минулому році за весь рік платні послуги склали всього 36 тис. грн, очевидно, як свідчать деякі скаржники та остання перевірка лікарні, не всі благодійні кошти йдуть через касу лікарні і над цим відповідно будуть працювати правоохоронні органи. Також, мене дивує ситуація безкарності та вседозволеності, що склалася в лікарні, така собі професійна політична гра головного бухгалтера, завдяки гарному досвіду роботи в КРУ, в ручному режимі не виплачуємо в повному обсязі заробітну плату за січень-лютий, на рахунках залишається близько 50 тис. грн. коштів, в березні виплачуємо майже в повному обсязі заборгованість медичним працівникам по заробітній платі відповідно до планових надходжень і хочемо звернути всю вину на адміністрацію, яка недофінансовує медицину. Також, подання головним бухгалтером до фінансового управління райдержадміністрації недостовірної інформації по нарахуванню та виплаті заробітної плати лікарям та керівному складу бухгалтерії, а саме надбавку за інтенсивність праці чомусь приховали. Ви знаєте, складається враження, що коли деякі люди бачать кошти, у них просто закриваються «шторки» і всі людські цінності відходять на задній план або взагалі відсутні. Вибачте, але як вбачається, породили такого собі «сірого кардинала» чи «фінансового боса», який управляє всім фінансовим процесом лікарні, та на жаль, тягне лікарню та розвиток медицини у Вільшанському районі на дно. І з цим терміново необхідно закінчувати.

- За останній рік Ви стали відомою особою в районі. Це зрозуміло навіть із тієї критики, що останнім часом лунає на Вашу адресу. Грубо кажучи, Вам іноді навіть б’ють у спину. Як Ви сприймаєте критику, як реагуєте на неї, і щоб Ви сказали тим людям, які бачать у Ваших діях лише негатив і намагаються цей негатив підкреслити?

- У діях кожної людини можна знайти такі помилки, котрі в цілому ніяк не впливають на виконувану нею роботу. Проте в очах окремих осіб ці помилки видаються такими, що не співставні з перебуванням тієї людини на посаді. Звучить достатньо критики на мою адресу, з приводу того, чим займаюся, як займаюся, які рішення приймаю, і так далі. Можу сказати чесно і відкрито, у своїх діях і вчинках за рік перебування на посаді жодного разу не скоїв підлості, не «кришував» жодної людини для того, щоб комусь вільно й безболісно будувати бізнес, завжди приймав виважені, обґрунтовані та справедливі рішення. Моє завдання – створити жителям району, нормальні умови для життя, щоб відчували, що влада про них турбується. Підприємцям та підприємствам - сприятливий інвестиційний клімат на території району. Девіз для сільськогосподарських підприємств - добросовісно сплачуй податки, працюй легально, будь соціально відповідальним і більше до тебе ніяких претензій не буде. Підприємці мають працювати, а не оббивати пороги відомств. Така політика дозволить розвивати економічний потенціал в районі.

Тепер щодо критиків. Хай вони будуть, хай вони говорять. Але хотілося б, щоб поряд із критикою звучали якісь конкретні пропозиції щодо дій. Сказати, що щось неправильно – найлегше. Найтяжче – знайти вихід із певної складної ситуації. Якщо мої опоненти запропонують спільні дії у вирішенні наболілих питань, я готовий прислухатись. І коли хтось, хто так само причетний до влади, виходить на трибуну й каже: що робота райдержадміністрації незадовільна чи голові РДА пропоную висловити недовіру, то виникає запитання, а що поганого для Вільшанського району зробила райдержадміністрація, щоб такі слова говорити? Хіба що заважає декому втілювати в життя недобросовісні плани.

Я вдячний своїм критикам за усі ті статті, в яких постійно піднімається моє ім’я і люди його чують. Що стосується оцінки моєї діяльності, то її буде зроблено не сьогодні й не завтра. І переважно люди вдячні мені за те, що район «прокинувся від сплячки», поступово долає всі негативні процеси та починає рухатися вперед. Сподіваюсь, що у нас все вийде.

- Скажіть, наскільки налагоджена співпраця із головою районної ради, чи маєте взаєморозуміння з депутатами?

Можна сказати що майже із самого початку моєї роботи на посаді голови райдержадміністрації нам вдалось знайти певне порозуміння із головою райради, але перший камінь спотикання настав тоді, коли я відмовився від пропозицій голови райради щодо виділення додаткових коштів на преміювання працівників районної ради в розмірі середньої заробітної плати до дня Незалежності України, в апараті райради працює 10 чоловік, фінансування на рік понад 1 млн. грн., додавати додаткові кошти в той час, коли їх не вистачає на освіту, культуру, медицину та інше, рука не піднялась. Потім голова райради став на захист деяких великих сільськогосподарських підприємств, які ухиляються від сплати податків і т. д.

На сьогоднішній день райдержадміністрацією підготовлено проект рішення районної ради на розгляд депутатів щодо виділення додаткового фінансування з районного бюджету на медичні заклади шляхом зняття цих коштів з районної ради -183 тис. грн, а саме: зняття суми на виплату однієї матеріальної допомоги (заплановано дві на рік), частину надбавки (заплановано 50%), частину премії (заплановано 25%). Районна рада - це одна з установ, де заплановано на рік дві матеріальні допомоги, повноцінну надбавку та премію. Також, райдержадміністрацією заплановано виділити додаткові кошти на заробітну плату працівникам освіти в сумі 140 тис., культури – 150 тис. грн.. соціальним працівникам 100 тис. грн. На харчування дітей 70 тис. грн. на оздоровлення дітей 100 тис. грн.., на придбання туберкуліну 10 тис. грн., на придбання автобуса для дітей 575 тис. грн. – це половина вартості автобуса, іншу половину нам виділила обласна рада на умовах співфінансування. Бюджетна комісія районної ради забракувала зняття цих коштів з районної ради та відповідно пропонують зняти кошти з придбання автобуса і спрямувати саме їх на заробітну плату медичним працівникам. Далі рішення за депутатами. Сподіваюся порозуміння знайдемо з депутатами, тому що забирати в дітей новенького автобуса, втрачаючи виділені кошти обласною радою, думаю буде не доречно.

Взагалі, район певні роки був обділений увагою та контролем з боку владних структур, і всю повноту фактичного впливу та лобіювання тих чи інших питань в різному розумінні цих слів здійснював голова районної ради своїми методами управління. До певного часу я вважав, що в районі все добре і тільки після звернень громадян, щодо продажу майна комунальної власності за заниженими цінами, щодо не розпаювання та розбазарювання майна, техніки комбікормового заводу, підробки записів у трудовій книжці, підробки рішень районної ради, я почав ініціювати перевірку цієї інформації. В процесі такої перевірки з’ясовано, що голова районної ради приховуючи дійсність, тривалий період займав керівні посади державної служби та на сьогоднішній день, займає посаду голови районної ради, оскільки згідно  встановлених даних, Лець М.Я., у березні 1981 році був звільнений з посади народного судді за порушення законності та відповідно у вересні цього ж року був заарештований, потім у грудні 1981 року засуджений до позбавлення волі строком на 2 роки за нанесення збитків державі, після чого, у червні 1982 року був умовно-достроково звільнений та відбув на будівництво Кременчуцького нафтопереробного заводу. Відповідно, в його трудовій книжці внесено дані, що з 1981 року і по 1987 і далі, він працював на різних посадах при комбікормовому заводі і всі ці записи закріплено печаткою управління сільського господарства і продовольства. Як вбачається, підробка цих записів здійснена для прикриття минулого та збільшення трудового стажу, що має ознаки злочину та знову дані дії, як передбачено чинним законодавством України щодо порядку нарахування пенсій, наносять збиток державі. Також, я здивований як можна одноосібно, знаючи про порушення чинного законодавства, видавати розпорядчі документи. 28 січня 2016 року голова районної ради видає розпорядження № 2-ос «Про встановлення надбавки за складність та напруженість в роботі» головному лікарю комунального закладу «РЦПМСД» щодо виплати інтенсивності у розмірі до 50 % від окладу (у 2015 році розпорядження щодо інтенсивності видавалося райдержадміністрацією). Вбачається певна домовленість голови райради з головним лікарем РЦПМСД та депутатом районної ради, чоловіком головного лікаря Нездвецьким В.Г. в обмін на якісь (можемо здогадуватись які) голосування та знову відповідно наносяться збитки бюджету, в той період коли саме не вистачає коштів всім медичним працівникам, але тут мабуть ставка поставлена була на власні інтереси. Також, далі про голосування, я як учасник та свідок проведення першої установчої сесії районної ради, зазначаю, що при голосуванні за рішення районної ради про затвердження протоколу щодо обрання голови районної ради депутати не голосували за заробітну плату голови районної ради, а як вбачається це питання було додатково вписане в протокол засідання сесії районної ради, що тягне за собою знову збитки до бюджету. Цими питаннями на сьогодні займаються правоохоронні органи. Висновок виникає наступний, що вседозволеність і безнаказаність перетинає межу. Як можна вчиняти такі дії і не нести відповідальності перебуваючи на займаній посаді, таке «чудо» можливе мабуть тільки у Вільшанському районі. Але все колись закінчується і справедливість завжди має восторжествувати.

- Зник кіоск «Єрмоліно» з яким вас пов’язували. Це через протистояння з районною радою чи це збіг обставин?

Насправді це збіг обставин. Я ніякого відношення до цього торгового об’єкта не маю, хоча я дійсно запропонував їм розмістити у Вільшанці свій фірмовий кіоск з продукцією за цінами виробника , що є для нас певними інвестиціями та дало змогу створити додатково два робочі місця. До речі не тільки їм я пропонував відкрити у Вільшанці свої об’єкти, я і мережі «АТБ» пропонував та ще кільком підприємствам, які безпосередньо виробляють продукцію. Наскільки я знаю, даний торговий об’єкт згорнув свою діяльність через  низьку рентабельність. Це не значить, що він був не прибутковий, але великі фірми ставлять собі оборотні плани на кожну торгову точку, і через певний період роблять аналіз, і якщо та чи інша торгова точка не виконує план, то приймають рішення про закриття, і відкривають далі відповідно в інших місцях. На жаль, у нас її закрили, тому маємо шукати інших бажаючих розвиватись.

- І все ж я раніше особисто від вас чув думку про налагодження співпраці з районною радою? Чи готові ви після сказаного зробити крок назустріч?

Ви знаєте, у мене нормальні відносини з більшістю депутатів районної ради і я завжди готовий робити кроки назустріч, але виключно якщо вони йдуть тільки на користь району, але керівництво районної ради повинно змінити свій підхід до роботи та рішень, які лобіюють чиїсь інтереси. Всі рішення повинні  приносити користь району і ми повинні дбати про наших жителів. Адже вони заслуговують на краще життя.

- Олександре Івановичу, коли Ви вперше зустрічались з жителями району та освітянами в тому числі, з Ваших уст лунали такі слова, «що адміністрація не закриє ні одну школу», а у Вільшанському районі майже всі школи малокомплектні, як буде проводитись реформа освітньої галузі. Чи відчуваєте підтримку у цих питаннях з боку людей?

- Коли довелося виступати перед мешканцями району вперше, серед залу помічав тих, хто сумнівався у щирості моїх слів. Тепер ті ж люди по-іншому дивляться на мене, коли доводиться знову з ними спілкуватися. На 70% відчуваю їхню підтримку. І це вже добре. Адже багато хто сумнівався в тому, що людина, яка приїхала з Кіровограда, чужа, буде робити гарні справи та приймати справедливі рішення для району. Мій принцип такий - людина після себе на землі має залишити добру пам’ять. А всі ті добрі справи, які ти зробив, залишаться поміж людей. Справді, треба, щоб довкола жили люди, які матимуть усе необхідне для прожиття. Особисто я отримую від цього найбільшу радість. А діти – це наше майбутнє. Є один знаменитий вислів, якщо почнемо закривати школи, то необхідно буде будувати тюрми.

Як я вже зазначав раніше на нарадах, ми не закриємо ні одну школу, наш проект передбачає відкриття ще одного додаткового навчального закладу у селі Куца Балка, відповідно до освітньої реформи району - це буде один освітній округ, в якому у нас функціонуватиме 16 навчальних закладів, а на сьогодні 15. Єдине, що зміниться, то це тільки те, що деякі школи отримають новий статус, буде проведено їх реорганізацію на філії, але це тільки ті школи, які мають менше 25 учнів. Це робиться для того, щоб ми і надалі мали можливість отримувати на ці заклади фінансування з державного бюджету, оскільки чинним законодавством передбачено, що з 1 вересня 2016 року фінансування шкіл, які налічують менше 25 учнів з державного бюджету здійснюватись не буде. Можливе фінансування тільки шкіл І ступеня, в яких може налічуватись менше 25 учнів. На сьогоднішній день, ще йдуть тривалі дискусії з цього приводу. Є ще інший варіант, який пропонують деякі депутати, залишити всі без виключення навчальні заклади, які налічують менше 25 учнів у статусі юридичних осіб, а не філій, але відповідно зняти в них ІІ-й ступінь, тобто зробити школи тільки для 1-4 класів. Але я особисто проти цього, тому що у нас відсутні нормальні дороги, і перевозити дітей до інших шкіл такими дорогами є вкрай негативним явищем, на жаль «автодор» не справляється зі своїми обов’язками. Можливий ще інший варіант, залишити все без змін, і ті школи, в яких налічується менше 25 учнів необхідно буде фінансувати з місцевого бюджету, але впевнений, що ні одна сільська рада не витримає такого фінансового навантаження. Тому, на мою думку, найбільш сприятливий варіант це перший, який ми пропонуємо.

Ви знаєте, сьогодні деякі критики та політикани починають спекулювати на цьому питанні, і закидають людям інформацію, що райдержадміністрація пропонує створити філії за для того, щоб з часом закрити ці школи, тому що начебто з філіями легше це зробити. Хочу зазначити, що адміністрація відповідно до чинного законодавства має повноваження призупинити роботу будь-якої школи, як це було раніше з Котовською чи Осичківською школами. Ви знаєте, з часом все можливо, і закриття і відкриття, яка політика буде держави, поки що чітко не відомо, сьогодні ніхто ні від чого не застрахований. Але хочу заявити відповідально, що ми це робимо не для того, щоб потім закрити, а для того щоб зберегти всі навчальні заклади, оскільки сьогодні не на часі закриття будь-якого навчального закладу, як я вже зазначав, відсутні дороги та нормальна інфраструктура, економити на дітях в таких випадках не можна, що ми  вигадаємо на цьому, те саме витратимо на ремонт автобусів та паливо. І відповідно отримаємо одне й те ж у фінансах, а якість освіти буде не краща. Тому закривати школи не будемо.

- Як би Ви назвали посаду голови адміністрації, випробуванням від Бога чи, можливо, по-іншому?

- Мабуть, все, що дається нам на землі, - воно від Бога. І це випробування не просто так, що нас не ламає, то робить сильнішими і необхідно вирішувати всі проблеми, приймати виважені та справедливі рішення. Якщо працювати разом з людьми і для людей - тоді все буде добре у цьому житті, й Бог воздасть за старання.

І наостанок хочу задати декілька особистих запитань. Чи займаєтесь ви спортом? І як ви проводите вільний час?

На жаль, вільного часу у мене не так багато, більшість якого, я намагаюся приділити своїй донечці та дружині. Також ще іноді хочеться займатися саморозвитком. Стосовно спорту ,то хочу відмітити, що я люблю займатися спортом та фізкультурою, люблю вести здоровий образ життя і хочу сказати, що це корисно, відволікає від проблем, заспокоює емоції та надає енергію на наступний день. Тому, коли є вільний час та енергія, іноді ходжу підтримувати форму на стадіон та тренажери біля гребної бази.

Враховуючи все та підсумовуючи нашу розмову, хочу зазначити: головне, щоб закінчилася війна на Сході нашої країни й скоріше запанував мир та спокій. В нашій державі щоб вже поступово розпочалися реформи, та завершилися реальним просуванням до європейських стандартів життя, а не демагогією. Сподіваюсь, що через всі ці випробування, які випали на нашу долю, Україна очиститься від «бруду» та «сміття». А для цього необхідно разом змінюватись, підніматись на ноги, будувати цивілізовану, незалежну державу. Треба вчитися правильно любити, поважати, цінувати все те, що у нас є і рухатись вперед, адже люди заслуговують на краще життя.

Записав

Андрій ЛУЧАНІНОВ

15 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

Щорічно в третю неділю травня українська громадськість відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.

В цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів тоталітарного режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

Цього ж дня, в знак вшанування пам'яті жертв політичних репресій, в смт Вільшанка керівництво району спільно з громадськістю поклали квіти до Меморіального комплексу Слави та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

 

Вільшанщина відзначила 71-у річницю

Перемоги над нацизмом у Європі

09 травня 2016 року на Вільшанщині відзначили 71-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі.

Урочисті заходи розпочалися ходою колони від Вільшанської загальноосвітньої школи до Меморіального комплексу Слави у центрі селища. Після ходи до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, який привітав усіх з річницею Перемоги над нацизмом у Європі та подякував ветеранам за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я й ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь.

До привітань приєднався голова селищної ради Володимир Харковенко, який подякував ветеранам за подвиг, за підтримку, взаєморозуміння, активну життєву позицію та побажав їм здоров'я, миру, злагоди і благополуччя.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять фронтовиків, загиблих на полях бойових дій та мирних жителів, закатованих нацистами в роки війни.

По завершенню урочистого мітингу ветеранів та всіх охочих пригостили солдатською кашею з армійської польової кухні.

Цього ж дня у всіх населених пунктах району відбулися заходи до 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

 

Ушанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

08 травня 2016 року у центральному сквері селища Вільшанка відбулися урочисті заходи та панахида присвячені Дню пам’яті та примирення

Керівництво району, працівники установ та організацій району, громадськість поклали квіти до Братської могили та вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання.

Протоієрей церкви Святого Іоанна Милостивого отець Іоанн відслужив поминальну панахиду за загиблими під час Другої світової війни.

 

Керівництво району привітало ветеранів
з 71-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі

06 травня 2016 року голова Вільшанської райдержадміністрації Олександр Маличенко, заступник голови Вільшанської районної ради Олександр Михайлов та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району Валентина Галунга завітали до осель учасників бойових дій, Бондар Івана Васильовича, Петрової Тетяни Прокопіївни, Кордюкова Олексія Володимировича, Янкового Павла Володимировича аби привітати їх з 71-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі та вручити відзнаки обласного рівня і матеріальну допомогу.

Під час зустрічей шановні гості поспілкувалися з ветеранами, обговорили наболілі питання сьогодення, а також висловили слова глибокої вдячності літнім захисникам за їх героїзм, мужність та самопожертву в ім’я Перемоги, побажали міцного здоров’я, довгих літ, оптимізму, незламної віри у майбутнє нашої держави.

Сивочолі ветерани подякували представникам влади за надану підтримку, наголосивши, що головне для них – це увага та турбота, пам’ять про здійсненний ними подвиг.

 

Сайт Президента України Урядовий портал