Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за червень 2016 року

 

Урочисті заходи з нагоди святкування Дня Конституції України

23 червня, напередодні свята Основного Закону держави, в районі відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Конституції України та Дня державної служби.

Участь у заходах взяли: керівництво райдержадміністрації та районної ради, працівники райдержадміністрації, установ та організацій району.

Керівники району привітали держслужбовців з професійним святом та наступаючим Днем Конституції України, побажали всім здоров’я, плідної праці, натхнення та вагомих здобутків у справі сумлінного служіння народу України.

Після привітань за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову незалежної, демократичної держави, активну участь у громадському житті району та з нагоди 20-ї річниці Конституції України спільними Грамотами Вільшанської районної державної адміністрації та Вільшанської районної ради нагороджені:

-         Колектив педагогічних працівників Вільшанського центру дитячої та юнацької творчості Вільшанської районної ради Кіровоградської області.

-         Колектив територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вільшанського району.

-         Колектив Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

-         Колектив комунального закладу «Вільшанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

-         Колектив управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації.

-         Колектив Управління Державної казначейської служби України у Вільшанському районі Кіровоградської області.

-         БЕНЬ Ольга Григорівна - керівника народного аматорського театрального колективу «Веселі забави» районного Будинку культури.

-         ІВАНОВА Раїса Федорівна - керівника народного аматорського хорового колективу районного Будинку культури.

-         КОВАЛЕНКО Тетяна Миколаївна - заступника директора з навчально-виховної роботи Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вільшанської районної ради Кіровоградської області.

-         КОРЧЕВСЬКИЙ Юрій Миколайович - начальника Вільшанського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

-         ОПРЯ Інна Василівна - головного спеціаліста Вільшанського сектору з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Добровеличківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області.

-         ЯРЕМЕНКО Рімма Андріївна - вчителя англійської мови Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вільшанської районної ради Кіровоградської області.

-         АРІСТАРХОВА Наталія Євгеніївна - завідувача Вільшанського сектору обслуговування громадян Добровеличківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області.

-         ЗАЙЦОВА Олена Володимирівна - головного спеціаліста Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Також, за вагомий внесок у справу виховання дітей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинених особистостей, громадян незалежної України, указом Президента України від 07 травня 2016 року № 198/2016 присвоєно почесне звання «Мати-героїня» ЧЕРНОВІЙ Пелагії Іванівні, жительці с. Сухий Ташлик, матері десяти дітей.

Спільною грамотою Вільшанської районної державної адміністрації та Вільшанської районної ради за зайняте ІІІ місце в другому турі Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в номінації «Кращий спеціаліст» та з нагоди відзначення Дня державної служби нагороджено ВЛАДОВУ Олександру Петрівну - головного спеціаліста сектору прийому громадян відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації.

За сумлінне виконання своїх обов’язків, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень Подякою Центральної виборчої комісії нагороджено ДІЦУЛ Ольгу Георгіївну, головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.

Завершилися урочистості святковим концертом творчих колективів району.

 

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2016 року в смт Вільшанка відбувся урочистий мітинг до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У заході взяли участь керівництво району, представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, територіальних громад.

Урочистим покладанням квітів до Меморіалу Слави та Братської могили вільшанці віддали шану всім загиблим під час Другої світової війни та живим ветеранам війни, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни, загиблих у наш час захисників України. Вічна і світла їм пам’ять.

 

Відбулася зустріч з громадою села Сухий Ташлик

16 червня 2016 року голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Нестеров та начальник відділу освіти райдержадміністрації Вікторо Драндалуш взяли участь в зборах громади села Сухий Ташлик на яких розглядалося питання щодо реформування освітньої галузі.

Голова Сухоташлицької сільської ради Павло Рибачок повідомив присутнім, що збереження навчально-виховного комплексу (НВК) має першочергове значення для розвитку села та проінформував про обсяги наданої допомоги сільською радою.

Голова райдержадміністрації Олександр Маличенко розповів присутнім про реформу в освіті, яка є складовою реформування країни в цілому. Очільник району зазначив, що на даний час у районі функціонують 15 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ), з них: 7 - навчально-виховні комплекси та 8 - загальноосвітні школи, в яких навчаються 1102 учні.

9 з 15 загальноосвітніх навчальних закладів малокомплектні, в них навчаються від 7 до 35 учнів.

У Вільшанському районі планується створення одного освітнього округу, в якому функціонуватимуть 2 навчально-виховних об’єднання – Вільшанське та Березовобалківське.

Сухорашицький НВК буде відноситися до Березовобалківського навчально-виховного об’єднання та збереже свій статус загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів.

Також, жителів Сухоташлицької громади цікавили питання щодо використання земель запасу, роботи фельдшерського пункту та автобусного перевезення.

За результатами зустрічі дано відповідні доручення виконавцям.

 

Відбувся районний огляд дитячої та юнацької творчості «Зоряна веселка»

Втретє на Вільшанщині засяяла «Зоряна веселка» - районний огляд дитячої та юнацької творчості.

Цілий зорепад талантів осяяв районний Будинок культури. В рамках огляду проведено фотовиставку «Мій малюк» та виставку робіт учнів художнього класу дитячої школи мистецтв.

Учасників огляду та гостей свята привітав заступник голови районної ради Олександр Михайлов.

В огляді взяли участь вихованці дошкільного навчального закладу «ясла-сад» «Колосок», Осичківського дошкільного навчального закладу «Лісова казка», учні дитячої школи мистецтв та гості району.

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС

ідей розвитку Вільшанщини

Сьогодні ситуація майже в кожному районі однаково складна – погані дороги, недостатньо розвинена інфраструктура, далеко недосконале водопостачання. І це не всі проблеми. Для покращення соціально-економічного стану необхідно працювати і докладати максимум зусиль. Втілення ідей розвитку здатне змінити життя Вільшанщини, яка має надзвичайно вдале географічне положення і заслуговує бути більш розвиненою.

Районною державною адміністрацією за підтримки соціально-відповідального бізнесу розроблено ескізи та виготовлено вивіски, які встановлено на в’їзних знаках Вільшанського району та підготовлено проект «Вільшанщина туристична».

Райдержадміністрація запрошує усіх громадян до підготовки проектних ідей, що сприятимуть розвитку нашого району та оголошує конкурс на найкращу пропозицію, за яку автор отримає приз в сумі 3 тис.грн..

В райдержадміністрації буде створено робочу групу з числа фахівців та зацікавлених осіб, до якої зможуть приєднатися всі охочі щоб визначити переможця.

Шановні вільшанці!

Давайте разом зробимо наш край перспективнішим та якомога більше розвиненим. Свої пропозиції розвитку району надсилайте на електронну поштову скриньку райдержадміністрації:

inbox1@vl.kr-admin.gov.ua з поміткою «Конкурс ідей». Чекаємо цікавих ідей.

 

Вільшанщина туристична – запрошує!

З початком літнього сезону в районі активізується робота туристичного напрямку.

Що ж може запропонувати Вільшанщина  своїм жителям та гостям, які  щороку чи вперше приїздять до нас?

Для розвитку екскурсійної діяльності в районі розроблені  туристичні маршрути, до яких включено найбільш привабливі пам’ятки історії, архітектури, заповідні куточки району.

Короткий опис самих цікавих.

 «Вільшанка:  історичні місця» -  пропонує вашій увазі відвідати статичних свідків історії, що ввібрали в себе пам'ять поколінь.  Ви зможете прогулятись так званими «Потьомкінськими сходами», де не одне покоління вільшанців призначали побачення та освідчувались у вічних почуттях, відвідати храм св. Іоанна Милостивого, який започаткував сам Володимир Лобачевський,  втамуєте спрагу з криниці, яка викопана  майстром Олександром Кардіваренком більш ніж 150 років тому та багато іншого.

 «Вільшанка: край болгарський». Розпочинається екскурсія від Пам’ятної стели, відкритої з нагоди 200-річчя заснування селища Вільшанка,  далі,  йдучи вулицями селища, почуєте захоплюючу розповідь про те, що перші згадки про слободу Маслово (нинішня Вільшанка) припадають на початок ХУІІІ століття, з літа 1774 року в цю місцину переїхало понад 100 сімей з с. Алфатар  Сілістрійського округу, які брали найактивнішу участь на боці російських військ у виснажливій російсько-турецькій війні 1768-1774років.

«Вільшанка – Добре - Станкувате: болгарські традиції». Якщо вас цікавить історія переселення болгар на українську землю, а заодно ви хочете почути старовинні народні  болгарські пісні, думи і поезію, на власні очі переконатись, як ревно бережуть вони традиції, обряди і звичаї своїх пращурів, чи якщо ви забажаєте скуштувати такі болгарські національні страви, як булгур, плакета, песьмеди, плачинда тощо - беріть курс на села Добре і Станкувате. Здійснивши екскурсію за цим маршрутом, ви глибоко пересвідчитесь  в тому, що тут кожен болгарин розуміє -    зберігаючи традиції, обряди і звичаї він береже щось надто вважливе, не тільки особисто для себе, а   й для нашого суспільства в цілому.

«Перлини Синюхи» - маршрут славний своїми мальовничими  краєвидами,  утвореними виходами на поверхню геологічних порід українського кристалічного щита. Розпочавши свою подорож з «Червоних скель», що без перебільшення є природним витвором мистецтва, пройшовши повз скелі «Леля», «Качеляста» та «Лагуна», насолодившись місцевими легендами та надихавшись свіжого повітря, жоден  турист не залишиться байдужим.

«Вільшанка – Йосипівка, кінний репродуктор» - найбільше зацікавить любителів кінного спорту та дітей. Кожен відвідувач матиме змогу здійснити кінну прогулянку.

Також працюють маршрути  -  «Вільшанка - Червонохутірська ГЕС - наш край»,  «Вільшанка - Сухий Ташлик: на Батьківщині героїв»,  «Вільшанка - села Йосипівка-Березова Балка: партизанськими стежками», «Вільшанка - Добрянка: минуле із сучасністю сплелись», «Вільшанка - Завітне: політ у безсмертя».

У перспективі - створення нового маршруту: «Вільшанка – веселі Осички», на базі  новоствореної рекреаційної зони у селі Осички.

 Вже багато років в районі відкриті сільські зелені садиби: «У Наталки»,  «Над Синюхою» (селище Вільшанка),  «У рибалки» (село Станкувате).

Активно діючою стала садиба «У Наталки»,  господиня Наталя Ступаченко із Вільшанки, яка із господарем гостинно приймають гостей із різних регіонів України. До переліку послуг входять і екскурсії на кінний репродуктор у селі Йосипівка, і  страви української та болгарської кухні,  і рибалка,  і прогулянки на човні.

Тож запрошуємо жителів та  гостей району до приємного відпочинку!

За довідками звертатися:

 смт. Вільшанка, вул. Комсомольська, 5, тел. 9-75-01.

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

01 червня 2016 року на центральній площі селища відбувся районний захід присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. В святковій програмі взяли участь діти з навчальних закладів району та Вільшанської дитячої установи. Привітав учасників заходу заступник голови райдержадміністрації Дмитро Сакун.

Святкова програма була розділена на дві частини: розваги дітей молодшого віку по станціях (спортивна, кольоровий рай, художня) та відкриття Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Джура», яка тривала два дні.

Участь у грі взяли такі команди: «Чуби» (с. Добре), «Нащадки козаків» (с. Добрянка), «Козацький гард» (с. Березова Балка), «Козаченьки» (с. Йосипівка), «Вільні люди» (с. Сухий Ташлик), «Вільшанські бджоли» (смт Вільшанка).

За результатами усіх конкурсів переможцями районного етапу гри «Джура» стала команда з Вільшанки «Вільшанські бджоли». Друге місце посіла команда «Козацький гард» з с. Березова Балка. Третє місце розділили команди «Чуби» з с. Добре та «Козаченьки» з с. Йосипівка.

За сприянням «Благодійного Фонду Ярослава Бублика» всіх учасників свята почастували морозивом. Після підведення підсумків дитячої гри всіх учасників нагороджено призами та солодощами.

 

До відома суб’єктів господарювання!

Управління Держпродспоживслужби у Вільшанському районі повідомляє, що згідно з статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

- суб’єкти господарювання які провадять торгівлю харчовими продуктами тваринного та рослинного походження (вода питна, напої також підлягають реєстрації) всіх форм власності – магазини, лотки з реалізації;

- заклади громадського харчування (ресторани, бари, кафе, піцерії тощо);

- підприємства, що проводять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, які не мають експлуатаційного дозволу.

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від 33350 грн. до 43500 грн., на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016р.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам».

З питань реєстрації та подання заяви Вам необхідно звернутися до управління Держпродспоживслужби у Вільшанському районі за адресою: смт. Вільшанка, вул. Гранітна, 16, телефон для довідок: 9-71-86.

 

Сайт Президента України Урядовий портал