Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за червень 2017 року

 

Урочисті заходи з нагоди святкування Дня державної служби та Дня Конституції України

28 червня 2017 року у районному будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Дня державної служби та Дня Конституції України участь в яких взяли керівництво райдержадміністрації та районної ради, працівники райдержадміністрації, установ та організацій району.

Керівники району привітали присутніх зі святами, побажали всім здоров’я, плідної праці, натхнення та вагомих здобутків у справі сумлінного служіння народу України.

Після привітань за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий рівень професійної майстерності та з нагоди Дня державної служби спільними та Дня Конституції України почесними грамотами Вільшанської районної державної адміністрації та Вільшанської районної ради нагороджено колективи та працівників державних установ району.

Завершилися урочистості святковим концертом творчих колективів району.

 

З історії прийняття Конституції України

21 рік тому, 28 червня 1996 року на 107-му засіданні V сесії Верховної Ради України 2-го скликання був ухвалений Основний Закон нашої держави - Конституція України.

Процес підготовки і прийняття нового основного закону України був тривалим і болісним.

З ухваленням 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» питання прийняття Конституції незалежної України постало руба. Після референдуму про незалежність, протягом 1991-1996 років, комісіями, окремо створеними Верховною Радою України та Президентом, було складено кілька проектів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і доопрацьовувалися.

Конституційну комісію для роботи над проектом Основного закону було створено уже 3 жовтня 1990 року.

15 травня 1991 року голова Верховної Ради УРСР Леонід Кравчук на сесії парламенту виклав концепцію Конституції УРСР.

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум на підтримку Акта про незалежність України.

1 липня 1992 року було прийнято рішення про внесення на всенародне обговорення проекту Конституції.

17 липня 1992 року газета «Голос України» опублікувала проект Основного Закону України.

24 вересня 1993 року голова Верховної Ради України І.Плющ на сесії ВР зробив доповідь про проект Конституції.

6 жовтня 1993 року у Верховній Раді України відбулося обговорення проекту Основного закону.

12 січня 1994 року Конституційна комісія рекомендує винести проект Конституції на референдум, який пропонують провести одночасно з парламентськими виборами 27 березня того ж року.

1 лютого 1994 року пропозиція винести Конституцію на референдум не знайшла підтримки народних депутатів.

У травні 1994 року Верховна Рада України на противагу президентській комісії створила робочу групу для підготовки проекту доповнень і змін до Конституції.

20 вересня 1994 року Верховна Рада України затвердила принципи формування Конституційної комісії, а 11 листопада було затверджено її склад.

28 листопада 1994 року відбулося перше засідання Конституційної комісії.

8 червня 1995 року відбулося укладення Конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України.

22 лютого 1996 року на сесії ВРУ було розглянуто законопроект «Про порядок прийняття Конституції», але рішення не було прийнято.

26 березня 1996 року постійні комісії з питань правової політики і судово-правової реформи, з питань державного будівництва і самоврядування, з питань прав людини і національних меншин прийняли постанову про внесення проекту Конституції на розгляд ВРУ.

2 квітня 1996 року питання про проект Конституції України було включено до порядку денного сесії Верховної Ради України.

17 квітня 1996 року Верховна Рада України розпочала розгляд проекту Основного Закону в першому читанні.

5 травня 1996 року на основі міжфракційної ініціативної групи, що працювала над проектом Конституції України у парламенті, створена Тимчасова спеціальна комісія з доопрацювання проекту Конституції та затверджено її персональний склад. Головою комісії був обраний народний депутат М.Д.Сирота.

4 червня 1996 року проект Конституції України був прийнятий у першому читанні, а з 19 червня він розглядався у другому читанні.

26 червня 1996 року Президент України Леонід Кучма оголошує всеукраїнський референдум, на який виносить проект нової Конституції України, схвалений Конституційною комісією (президентською) 20 березня 1996 року і не прийнятий раніше Верховною Радою України.

27 червня 1996 року на засіданні Верховної Ради України, яке тривало всю ніч, народні депутати розпочали розгляд проекту Конституції України.

Деякі статті переголосовували по кілька разів.

Зрештою, 28 червня 1996 року о 9 год.18 хв. після майже 24 годин безперервної праці Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України. За основний закон проголосувало 315 депутатів, 36 було проти, 12 утримались і 30 депутатів взагалі не голосувало. 

З протоколу 7 сесії Вільшанської районної ради від 25 квітня 1996 року

(фонд №1/Р-4543, оп.1, спр.668, арк..31-36, 57)

 

Шановні співвітчизники!

 Щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

Тож давайте разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах європейської демократії.

Зі святом вас, дорогі друзі! З Днем Конституції України!

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Шановні працівники державної служби!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята - Дня державної служби!

Люди, які обирають державну службу, заслуговують на глибоку повагу, адже на їхніх плечах нелегка ноша відповідальності за добробут та майбутнє нашого народу.

Довіра до влади починається з державного службовця, який має відігравати роль посередника між нею і народом, гнучко реагувати на запити сучасного суспільства. Одним із основних пріоритетів національної політики є реформування державного управління, забезпечення прозорості в процесі прийняття владних рішень. Ці зміни покликані підвищити авторитет державної служби в Україні та піднести імідж нашої держави на міжнародній арені.

Тож, нехай ваші дії будуть мудрими, а щоденна робота викликає повагу та довіру громадян. Бажаю, щоб кожен день вашого життя був щасливим і радісним, а родинне тепло і затишок допомагали у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня ми вшановуємо ветеранів та схиляємо голови перед загиблими воїнами у Другій світовій війні. Саме у цей день розпочалась найкривавіша в історії війна. Вона забрала життя мільйонів людей і відізвалася болем у кожній сім’ї.

В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні Вільшанщина вшанувала пам’ять загиблих покладанням квітів до Меморіалу Слави та братської могили, в якому взяли участь керівництво району, трудові колективи, організації та установи, громадськість. Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової війни хвилиною мовчання.

На території усіх сільських рад району до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбулися мітинги та покладання квітів до могил загиблих воїнів.

 

Дорогі співвітчизники!

22 червня 1941 року розпочалась найжахливіша війна в історії нашого народу. Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів.

Дорогі земляки! Запалімо в цей день свічки скорботи в кожному домі, вклонімося світлій пам'яті тих, кого немає серед нас з часів тої жахливої війни, згадаймо про тих, хто своєю кров'ю захистив Батьківщину і світ від фашизму.

Вічна і світла їм пам’ять.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Шановні медичні працівники!

Прийміть сердечні вітання з нагоди вашого професійного свята!

Важка місія медичних працівників була й залишається однією з наймилосердніших. Своєю невтомною працею ви повсякчас демонструєте нам приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом ви повертаєте людей до повноцінного життя.

Прийміть сердечну подяку за вашу працю, врятовані життя та здоров’я тисяч наших співгромадян, віру та надію, яку ви даруєте людям. Ваші відповідальність, мужність та самопожертва гідні глибокого визнання з боку держави та суспільства.

Зі святом вас! Щастя вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Шановні журналісти!

Від щирого серця прийміть вітання з нагоди професійного свята!

Журналістика є однією з основ, на якій ми будуємо демократичну державу та утверджуємось як сучасна європейська нація. Журналісти – майстри слова, які не творять матеріальних цінностей, але саме вони великою мірою формують свідомість громадянина, його характер, поведінку, вчинки, активну життєву позицію.

Бажаю вам, шановні журналісти, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх задумів, планів і мрій. Нехай новини, які вам доведеться висвітлювати, будуть – позитивними, газетні статті – яскравими, а ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та знахідками.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Дорогі діти!

Сердечно вітаю вас із Днем захисту дітей!

Напевно недарма таке чудове і світле свято як День захисту дітей ми святкуємо 1 червня – у перший день літа.

Адже це найкраща пора року – коли все навколо розпускається, квітне і буквально дихає життям. Сонце зігріває своїм теплом, а легке літнє повітря дарує задоволення і наповнює нас силою природи.

Такі самі відчуття викликають діти. Найкраще, що у нас є. Вони надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя… Давайте ніколи не забувати, що ці маленькі люди потребують ласки, любові, уваги й турботи. Ми зобов’язані зробити все можливе, щоб наша малеча росла щасливою, розумною, здоровою і талановитою. Нехай наших діток оточують доброта і розуміння, а їхні мрії завжди збуваються.

Бажаю усім здоров'я, щастя, миру, добра і Божого благословення в усіх починаннях.

З повагою

Перший заступник голови

районної державної адміністрації

С.А. Нестеров

 

 

Святкування Міжнародного Дня захисту дітей

01-го червня 2017 року на центральній площі селища відбулися  святкові урочисті заходи присвячені Міжнародному Дню захисту дітей, в яких взяли участь діти з  Вільшанського району. Привітав  учасників зібрання перший заступник голови райдержадміністрації С.Нестеров, який зазначив що День захисту дітей -це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, мали змогу займатися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Святкова програма була розділена на дві частини: розваги для дітей молодшого віку та відкриття Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Джура».

Участь у грі взяли такі команди: «Чуби» (с. Добре), «Козацький гард» (с. Березова Балка), «Козаченьки» (с. Йосипівка), «Вільні люди» (с. Сухий Ташлик), «Вільшанські бджоли» (смт Вільшанка).

За результатами усіх конкурсів переможцями районного етапу гри «Джура» стала команда з Вільшанки «Вільшанські бджоли». Друге місце розділили  команди  «Вільні люди» с. Сухий Ташлик та «Козаченьки» с. Йосипівка.  Третє місце розділили команди «Чуби» з с. Добре та  «Козацький Гард» с. Березова.

На завершення заходу - дітей  частували  солодощами та морозивом.  Також, в цей день керівництво району відвідали сім`ї загиблих учасників АТО, та сім`ї які опинилися в складних життєвих обставинах. Дітей з цих родин привітали  зі святом та вручили їм солодкі подарунки.

 

Сайт Президента України Урядовий портал