Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за листопад 2015 року

 

Вшанували пам’ять жертв голодоморів

28 листопада 2015 року жителі селища Вільшанка та керівництво району зібралися біля пам’ятного знаку жертв голодомору та політичних репресій для вшанування мільйонів людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть.

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний поминальний день, що припадає на 4-у суботу листопада. У цей день о 16-й годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку», українці збираються зі свічками чи лампадками біля пам’ятного знаку жертвам голодомору-геноциду або запалюють свічу у вікні своєї оселі – на знак пам’яті та єднання.

Тож учасники заходу поклали до пам’ятника квіти, пшеничні та житні колоски, встановили лампадки та свічки, а також вшанували пам'ять безвинно померлих хвилиною мовчання.

 

Апаратна нарада у райдержадміністрації

27 листопада 2015 року голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко провів чергову апаратну нараду.

Розпочинаючи нараду очільник району представив переобраного голову районної ради Леця Михайла Яковича та новопризначеного начальника Вільшанського відділення  Голованівського відділу поліції ГУ НП України в Кіровоградській області, майора поліції Магея Євгена Івановича.

Головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної  допомоги» Світлана Нездвецька доповіла про проблемні питання фельдшерсько-акушерських пунктів та стан їх забезпеченості лікарськими засобами.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Бударецька проінформувала присутніх про стан надання житлових субсидій населенню району.

За підсумками апаратної наради голова райдержадміністрації Олександр Маличенко надав відповідні доручення.

 

Засідання ради по роботі з кадрами

23 листопада 2015 року під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Олени Куцаревої відбулося засідання ради по роботі з кадрами райдержадміністрації.

Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Куцарева звернула увагу учасників наради на перегляд складу кадрового резерву на заміщення посад державних службовців VІ-VІІ категорій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 199 «Про затвердження Положення про формування кадрового резерву для державної служби» на 2016 рік;  на забезпеченні більш ефективного використання кадрового резерву при заміщенні посад державних службовців.

Начальник відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації Вікторія Мельник наголосила на неухильному забезпеченні дотримання вимог нагородного законодавства щодо добору кандидатур до нагородження державними нагородами, відзнаками Кабінету Міністрів України, голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, голів Вільшанської районної державної адміністрації та районної ради, здійснення заходів щодо підвищення соціального значення державних нагород та заохочувальних відзнак, належної підготовки нагородних документів з нагоди професійних свят та ювілейних дат, урочистого вручення нагород та відзнак, широкого висвітлення в засобах масової інформації урочистих заходів та діяльності осіб, відзначених державними нагородами України та відзнаками.

 

Відверта розмова

За 6 місяців діяльності Олександра Маличенка на посаді голови РДА ним зроблено чимало важливих кроків задля поліпшення життя мешканців Вільшанського району. Об’єктивна оцінка зробленого очільником краю, з урахуванням усього, що йому вдалося і не вдалося, дозволяє зробити висновок: Олександр Іванович прагне діяти в рамках розсудливості, забезпечувати порядок і спокій у районі, не допустити розбалансування соціально-економічної та політичної ситуації. Тож багато це чи мало, що покладено в основу його повсякденної напруженої роботи, що вже вдалося реалізувати і про подальші перспективи діяльності очільника району дізнаємось із розмови з ним.

Олександре Івановичу, минуло вже півроку, як Ви стоїте біля керма влади у нашому районі. Як би Ви особисто охарактеризували цей період і для себе, і для всіх жителів?

 - По-перше, хочу подякувати працівникам апарату райдержадміністрації та усім структурним підрозділам, районній раді, сільським головам, котрі завжди йшли на зустріч і разом зі мною намагались вирішувати проблемні питання. Період був не зовсім простим, адже всі ми добре знаємо, які події переживає наша держава. Я прийшов на посаду у період кардинальних змін та реформ, які тривають й зараз. Від мене, як керівника району та представника виконавчої гілки влади, вимагалося надати жителям краю відповідну підтримку, аби вони відчули, що влада не залишається осторонь їхніх проблем та потреб.

Так, було не просто, але доклавши максимум зусиль мені вдалося вийти на конструктивний діалог з територіальними громадами району. Адже без розуміння та підтримки громад не вдалося б досягнути позитивних зрушень. Коли розпочинаєш роботу із людьми, які також прагнуть змін, то і вирішувати проблеми району та долати труднощі набагато легше. Якщо коротко охарактеризувати період перебування на посаді, то не помилюся, коли скажу, що це був час інтенсивної роботи.

Ваше перше розчарування на цій посаді і можливо вже й перший успіх…

- Щодо розчарування – то відмітив би дійсно бюрократичну систему. Поки ти не знаєш як вона влаштована зсередини, не повіриш, що все не так просто. Особливо це стосується державних закупівель, проведення платежів та ін. Саме тому нам потрібні реформи, без яких при найбільш благих намірах подальший розвиток країни буде практично неможливим.

Про великі успіхи, звісно говорити ще зарано.

Олександр Іванович, минули вибори до місцевих рад. Які головні тенденції цього процесу?

– Насамперед це був період формування нових органів місцевого самоврядування, виконавчої влади. З боку влади було зроблено все необхідне, щоб волевиявлення людей пройшло згідно з чинним законодавством – чесно і демократично. Дуже приємно, що вибори пройшли без суттєвих порушень.

Тобто перших півкроку зроблено наступне за радами та виконкомами.

Пане голове, що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як «зроблене»?

- Думаю, що жителі Вільшанського району відчули за цей період підтримку влади, і, не зважаючи на досить важкі часи, можу із впевненістю сказати, що в районі зроблено не мало, хоча і попереду ще дуже багато справ. Але все ж таки результати є. На моє глибоке переконання наше майбутнє – це діти, здорова та фізично розвинена молодь. Тому найпершим пріоритетом в моїй роботі стало виведення матеріально-технічної бази закладів освіти та медицини на новий рівень, що відповідає сучасним нормам та вимогам.

Скажу конкретніше: разом з сільськими радами нам вдалося забезпечити ФАПи ліками першої необхідності, розпочато роботи по ремонту пологового відділення яке закінчиться навесні, ми почали роботу по відновленню додаткової групи в дитячому садочку с. Добрянка, адже 19 діток хочуть ходити в садочок, але не мають можливості. Відновили ремонт спортивного залу в Добрівській ЗШ.

Розумію, що буде звучати дещо дивно та не можу не сказати про «проблемний» ФОК. Чого нам тільки коштувало вивести недобросовісних підрядників які його ремонтували. Зараз роботи по ремонту покрівлі продовжуються відповідальною фірмою за якою ведеться щоденний контроль.

Ще нам вдалося відновити рейс автобусу Вільшанка – Синюха та скоординувати рух усіх внутрішніх маршрутів.

Тобто ми хочемо створити всі умови, аби люди краще та комфортніше жили і не мали думки залишати рідний край.

І звісно , що Вам не вдалося зробити?

Не буду лукавити що у нас все так добре. Багато справ які ми не можемо поки що зрушити з місця.

Головне це дуже слабкий розвиток промисловості.

На жаль нам не вдається вирішити проблему кар’єрів. Фірми які мають ліцензії, на сьогодні, на родовищах не працюють і не сплачують до бюджету жодної копійки. Ми працюємо над скасуванням їхніх дозвільних документів у зв’язку з невиконанням умов договорів. Та поки результат не втішає.

Наш район - сільськогосподарський. Як спрацювали вільшанські аграрії в умовах нинішнього року?

- У нас досить потужні агровиробники, які професійно займаються не лише вирощуванням зернових і технічних культур, а й тваринництвом. Вони спроможні повністю забезпечити район сільгосппродуктами, тому в цьому напрямку проблем немає.

Але є інша складова, а саме плата за оренду земель сільськогосподарського призначення. У нас ведуться конструктивні перемовини щодо її збільшення.

Також нам вдалося збільшити на 30% рівень заробітної плати в сільському господарстві, що дало додаткові надходження до бюджету у розмірі близько 1 млн. грн. Звісно це дуже мало та це поки перші кроки.

Олександр Іванович, розкажіть про плани та перспективи на майбутнє?

- Плани звичайно масштабні, але розумію, що все і одразу зробити не вдасться. Тому в планах щоденна копітка праця. Мої зусилля будуть спрямовані на розвиток соціальної сфери, тобто всіх закладів освіти, садочків та лікарняних закладів, що цього потребують. Зберігши теперішню динаміку по відновленню матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури матимемо можливість за два-три роки повністю завершити реконструкцію соціальних закладів. Це дасть можливість перейти на якісно новий рівень надання населенню району освітніх, медичних та культурних послуг.

Що скажете на останок?

- Працювати є над чим, головне аби кожен на своєму місці добросовісно виконував свої повноваження, а не дивився за іншими, давайте кожен розпочне із себе. Я вірю, що ми своєю спільною працею збережемо українське село та збудуємо незалежну та процвітаючу Україну.

Якщо у кого є пропозиції, як покращити наше життя, я завжди готовий вислухати у кабінеті. Неприйомних днів у мене немає. Я з радістю вислухаю конструктив кожного.

Напередодні свята Дня селища Вільшанка хочу побажати усім, хто працює на благо нашої громади, кожній родині, кожному мешканцю міцного здоров`я, достатку та мирного неба над головою!

Нехай усі життєві негаразди обходять Вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє рідного селища додають сили і наснаги!

Дякую за розмову!

Розмову вів

Андрій ЛУЧАНІНОВ

 

День Гідності та Свободи

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події  початку ХХІ століття установлено відзначати щорічно 21 листопада День Гідності та Свободи.

Керівництво району, представники установ та організацій району, громада селища зібралися щоб вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 року та у лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Ведуча реквієму нагадала усім присутнім, що ми стали сучасниками  масової трагедії і водночас пам’ятної події для нашої країни. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули загиблих героїв майдану та воїнів антитерористичної операції, після якої поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

 

Відзначили День працівників сільського господарства

13 листопада 2015 року в районному будинку культури з нагоди Дня працівника сільського господарства відбулися урочистості, в ході яких вшанували хліборобів району.

Працівників сільського господарства привітав голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко.

У вітальних словах звучали подяка всім тим, хто своєю працею створюють достаток на народному столі та побажання мирного, світлого і радісного життєвого шляху, щедрих врожаїв.

За традицією кращих працівників галузі нагороджено за сумлінну, самовіддану працю, відповідальне ставлення до обраної справи, особистий внесок у досягнення високих виробничих показників та з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства спільними грамотами районної державної адміністрації та районної ради

Своїм чудовим концертом аграріїв привітали учасники художньої самодіяльності Вільшанського районного будинку культури.

 

Працівники культури та аматори народного мистецтва

Вільшанщини відсвяткували професійне свято

09 листопада 2015 року у дитячій школі мистецтв з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва відбулися урочисті заходи, на які завітали голова райдержадміністрації Олександр Маличенко, заступник голови районної ради Ярослав Кіров, селищний голова Володимир Харковенко. Керівники району щиро привітали працівників цієї сфери зі святом та подякували за багаторічну натхненну діяльність, збереження, пропаганду та популяризацію українського мистецтва.

За вагомий особистий внесок в розвиток національної культури, плідну творчу діяльність та з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва кращі працівники та колективи галузі були відзначені спільними грамотами і подяками райдержадміністрації та районної ради.

Завершився захід святковим концертом за участю колективів художньої самодіяльності  району та працівників районного будинку культури.

 

Сайт Президента України Урядовий портал