Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

Вільшанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 

Адреса: 26600, Кіровоградська область, Вільшанський район,

смт. Вільшанка, вул. Центральна 19

Електрона адреса: inbox2@ocsssdm.kr-admin.gov.ua

Контактний телефон: 9-73-96

Прийомні години: 08.00-17.00

 

Директор - Балєва Валентина Дмитрівна

Провідний бухгалтер – Самойлова Павліна Анатоліївна

Фахівці із соціальної роботи:

Харута Галина Володимирівна

Троянська Тетяна Анатоліївна

Красота Оксана Володимирівна

Яблонь Ольга Анатоліївна

 

Вільшанський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

1. Вільшанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі - Центр) - спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

 

2. Центр утворюється, реорганізується та ліквідується Вільшанською районною державною адміністрацією (далі – адміністрація) і належить до сфери її управління . 

 

Діяльність центру спрямовується адміністрацією. 

 

Координацію діяльності та організаційно-методичне забезпечення Центру здійснює Кіровоградський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

3. Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами з питань сім’ї, дітей та молоді та цим Положенням. 

4. Основними принципами діяльності Центру є:

законність;

соціальна справедливість;

доступність та відкритість;

конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних та правових норм;

додержання і захист прав людини;

адресність та індивідуальний підхід;

добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг;

комплексність та системність під час надання соціальних послуг;

дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг;

 

5. Основними завданнями Центру є:

проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

здійснення соціального супроводу, надання соціальних послуг та здійснення інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

 

6. Центр, відповідно до покладених на нього завдань:

1) Здійснює заходи щодо:

- виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;  

- контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;  

- соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації здійснення наставництва; 

- соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей;

- інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства; 

2) проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи;

3) надає сім’ям, дітям і молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в тому числі сім’ям учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, соціальні послуги з:

- соціального супроводу;

- консультування;

- соціальної профілактики.

За результатами оцінки потреб центр надає послуги з:

- соціальної інтеграції та реінтеграції;

- соціальної адаптації;

- соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

- кризового та екстреного втручання;

- представництва інтересів;

- посередництва (медіації);

4) забезпечує соціальний патронаж молодих осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом, за повідомленням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації;

5) складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

6) впроваджує новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин (у тому числі щодо патронату над дитиною);

7) узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи, які подає до Кіровоградського  обласного центру та органу, який його утворив; 

8) співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, територіальними структурними підрозділами Національної поліції. 

 

 

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ !

 

Гарантовано:

1.Заробітня плата

2.Кошти на дитину

3.Професійна підтримка

 

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

Сім'я патронатного вихователя - сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі.

Головне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись.

 

Вільшанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

смт. Вільшанка, вул. Центральна 19

inbox2@ocsssdm.kr-admin.gov.ua

9-73-96

 

 

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя. Таку проблему було висвітлено фахівцем із соціальної роботи спільно з Вільшанським сектором з питань пробації в відео лекторії 10 квітня  2018 року. Клієнти сектору з питань пробації отримали поради та інформаційні буклети, як зберегти своє здоров’я.

 

 

Основною метою діяльності Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Гуманітарну допомогу отримали від Центру  родина Русин О. І., які проживають в с. Сухий Ташлик. Для дітей даної родини було передано весняний одяг та взуття.

 

 

 

 

 

 

 

Життя без алкоголю!

Вільшанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності та співпраці спільно з Вільшанський районний сектор з питань пробації проведено відео лекторій для клієнтів РС на тему: «Життя без алкоголю!», проведено тести на виявлення ранньої стадії алкозалежності.

Небезпека алкоголізму й у тому, що він сприяє розвитку психічних аномалій, зокрема психопатій та психопатичних рис характеру та вчиненню злочинів особами, які страждають на такі аномалії.

 

 

Зустріч з вихованцями ДБСТ

Соціальне супроводження всіх прийомних сімей/дитячих будинків сімейного типу, згідно Порядку здійснення соціального супроводження прийомних дітей та дитячих будинків сімейного типу, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 23.09.2009 р. № 3357, здійснюється спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В ході соціального супроводження прийомні батьки та батьки-вихователі отримують інформацію щодо підготовки дітей до самостійного життя, способів покращення адаптації дітей в сім’ях, вікових та індивідуальних особливостей дітей, використання методів виховного впливу, попередження можливих конфліктних ситуацій в прийомних сім’ях, літнього оздоровлення дітей. Робота спеціалістів спрямована на підтримку позитивного психологічного мікроклімату в родинах, підвищення виховного потенціалу прийомних батьків, батьків-вихователів.

 

 

Рейд - перевірка

Згідно Розпорядження Першого заступника голови районної державної адміністрації «Про проведення рейдів «Діти вулиці». «Вокзал» та перевірок місць відпочинку неповнолітніх на території району». Службою у справах дітей спільно з Вільшанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вільшанським районним відділом освіти та інспектором ювенальної превенції Вільшанського відділення Голованівського ВП ГУНП проведено рейд – перевірку на наявність неповнолітніх в вечірній та нічний час в місцях відпочинку на території Вільшанського району. Попередження про заборону продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім передано власникам розважальних закладів.

 

 

Гендерне питання

Відповідно двосторонньої угоди відбулась зустріч фахівця із соціальної роботи Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Яблонь О.А. з клієнтами Вільшанського районного центру зайнятості. Актуальною темою для обговорення стало питання про гендерну рівність на ринку праці та легальна зайнятість населення. Висвітлення такої теми допомогло клієнтам РЦЗ, а саме жінкам, зрозуміти, що гендерна рівність знаходиться в самому серці прав людини і цінностей Організації Об'єднаних Націй. Фундаментальний принцип Статуту Організації Об'єднаних Націй, який був прийнятий світовими лідерами в 1945 році, називається «рівні права чоловіків і жінок». Він захищає та заохочує до дотримання прав жінок у всіх державах.

Незважаючи на вжиті заходи, жінки і досі стикаються з перешкодами у здійсненні своїх політичних, економічних та соціальних прав. Випадки насильства щодо жінок та дівчат, включаючи побутове та сексуальне насильство, залишаються нагальним питанням, що створює перепони для повної реалізації їхнього потенціалу. Рівень залучення жінок до процесу прийняття рішень залишається дуже низьким. Адже він зосереджений переважно у низькооплачуваних галузях економіки з обмеженим доступом до високих управлінських позицій в усіх її секторах. Натомість жінки переважно задіяні до виконання побутових обов`язків, маючи обмежений контроль над дохідною частиною та ресурсами.

 

 

Свята та повсякдення Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2017 році

З Новим Роком та Різдвом Христовим вітає Вас колектив Вільшанського РЦСССДМ. Бажаємо ніколи не опинитися в складних життєвих обставинах, завжди бути в гарному настрої та міцного здоров'я. Хочеться пригадати яким був для нас рік минувший. Основною метою діяльності Центру є здійснення соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО). Центр виявляє та обліковує сім’ї, які опинилися в СЖО, здійснює соціальний супровід різних категорій сімей, надає консультації з питань виховання дітей в сім’ї, догляду за дитиною, виступає посередником між дитиною, членами її сім`ї і адміністрацією школи, сприяє оформленню державних допомог, пенсій, пільг, переадресовує до центрів зайнятості для подальшого працевлаштування, сприяє у влаштуванні дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім`ї, ДБСТ. Фахівці центру надають соціально-педагогічні, інформаційні послуги, широко проводять профілактично-просвітницьку роботу.

 Протягом 2017 року Центром проведено: ряд лекцій по попередженню насилля в сім'ї, «Наркотики - крок у безодню», «Небезпечні хвороби XXІ століття», «Синій Кит початок кінця», «День Матері». Проводили просвітницьку роботу в оздоровчих таборах загальноосвітніх закладах району, для клієнтів районного центру зайнятості проведено відео лекторії: «Права людей, що від’їжджають за кордон», «Запобігання торгівлі людьми», «День права» Спільно з Вільшанським сектором з питань пробації проведено також відео лекторії на теми: «СНІД - хвороба, що вбиває», «Насилля в сім'ї - це війна на домашньому полігоні».

Для дітей учасників АТО та дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування організовано свято до Дня Святого Миколая. Окремо хочемо подякувати Вільшанській дитячій школі мистецтв за високо-професійно проведений концерт.

Спільно з Службою у справах дітей райдержадміністрації в район повернено двох хлопчиків, які раніше виховувалися у прийомній сім’ї, та деякий час перебували у «Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей « Кіровоградської обласної ради. Діти влаштовані у новостворену прийомну сім’ю та проходять адаптаційний період, почуваються цілком щасливо. При Центрі діє мобільний консультаційний пункт соціальної роботи, що сприяє здійсненню профілактичної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю для надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, в повному обсязі, створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захисту їх конституційних прав, свобод і законних інтересів. А також здійснює заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику негативних явищ, поширенню інформації про ВІЛ-інфекцію, збереження репродуктивного здоров’я та статевого виховання серед дітей та молоді. На жаль, складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними напоями, сім’ї в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків залишаються проблеми і прийдешнього року. Інколи, після важкого відрядження, коли зовсім опускаються руки і не має виходу з проблем, фахівці Центру знову і знову аналізують складність ситуації та знаходять індивідуальний підхід до кожної проблеми: різні сім'ї, різні долі, різні темпераменти. Можемо вже з в певністю сказати, що безвиході не буває, треба лиш прагнути змінити самому своє життя! А Центр завжди допоможе, підтримає, зарядить позитивом! Хочемо надати пораду сім'ям (особам), які опинились у складних життєвих обставинах – звертайтеся до Центру, не залишайтеся наодинці з проблемами, надайте нам можливість співпрацювати з Вами, адже визнання проблеми, яка вже існує у Вашій родині - це пів шляху до перемоги над нею.

Поряд з цим, хочемо висловити щиру подяку за співпрацю:

- сільським головам – Коритно-Забузької, Дорожинської, Березовобалківської, Сухоташлицької, Котовської, Вівсяниківської сільських рад;

- директорам загальноосвітніх закладах району;

- Вільшанській дитячій школі мистецтв.

Сподіваємось, що Рік Новий буде кращим ніж минулий! Бажаємо всім щастя, здоров'я, успіхів у житті, наснаги у подальшій роботі!

 

 

СНІД - проблема, що стосується кожного!

Ми не можемо більше ігнорувати проблему ВІЛ і вважати що вона нас не торкнеться. Правильна та достовірна інформація про ВІЛ дозволить позбутися помилкових стереотипів та страхів, що ускладнюють життя всім.

Така гостра тема об’єднала в одному колі фахівців РЦСССДМ та клієнтів районного центру з питань пробації. Учасники отримали буклети-пам’ятки як захистити себе від смертельної хвороби, проглянули відео лекцію, яку підготували фахівці центру.

 

 

Соціальна робота з сім’ями СЖО

Сім’я, яка опинилася в складних життєвих обставинах – це сім’я, що виховує неповнолітню дитину/дітей та яка втратила свої виховні можливості у зв’язку з виникненням складних життєвих обставин, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім’ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно( інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку із станом здоров’я, самотність, сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, алкогольна/наркотична залежність, стихійне лихо, негативні стосунки в сім’ї тощо).

Зростання кількості сімей у складних життєвих обставинах обумовлено збільшенням числа малозабезпечених сімей, погіршенням стану здоров’я населення, зростанням кількості розлучень, неповних сімей, насилля тощо.

З метою забезпечення координації та взаємодії суб'єктів соціальної роботи щодо обліку сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах на території району, та надання їм  комплексу  різних послуг для вирішення їхніх проблем проводиться відповідна соціальна робота. Фахівцями РЦСССДМ було здійснено виїзд до Сухоташлицької та Березовобалківської сільських рад з метою надання клієнтам центру фахової допомоги, перевірки готовності до зимового періоду, соціального інспектування.

 

 

«Насилля в сім’ї - це війна на домашньому полігоні»

Величезною проблемою населення громади є приховування фактів здійснення домашнього насильства одним членом сім’ї по відношенню до іншого. Хоча прямих звернень з цих питань до правоохоронних органів поступає відносно небагато, насправді їхня кількість в рази більша. Фахівцями із соціальної роботи вживаються заходи щодо недопущення вчинення повторно таких випадків, проводиться роз’яснювальна робота серед громадян, постійно контролюються клієнти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В процесі роботи фахівцями визначено основні причини, з якими найчастіше пов’язані проблеми, що виникають в сім’ях де скоєно насилля : пияцтво, безробіття, залежність, непрацездатність, конфлікт між членами родини все це призводить до різних видів насильства.

 

 

 

Робота Мобільно консультативного пункту районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

08 листопада 2017 р. в рамках діяльності спеціалізованого формування «Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи», що діє при Вільшанському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою проведення профілактичної роботи з клієнтами Центру щодо спрямування та формування стандартів позитивної поведінки, популяризації здорового способу життя, профілактики протиправної поведінки, розширення правових питань. здійснено виїзд до Сухоташлицької , Березовобалківської, Дорожинської сільських рад та Вільшанської селищної ради. До виїзду долучилися Служба у справах дітей Вільшанської РДА та фахівці обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Основною метою такої співпраці є допомогти молодим ,багатодітним та сім’ям, як опинилися в складних життєвих обставинах підвищити свій батьківський потенціал, попередити прояви насилля в сім’ях, обрати вірний шлях у житті.

Залученими фахівцями Кіровоградського обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано юридичну та психологічну допомогу учасникам АТО. Зустріч пройшла позитивно налаштовано. Учасники заходу мали змогу отримати відповіді на наболілі питання.

 

 

Робота районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з особами які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.

 Разом з тим, безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.

 Саме тому, в рамках взаємодії Вільшанським районним   центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і районним центром з питань пробації проведено захід з особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, що мав на меті ознайомити з роботою ЦСССДМ та видами послуг, що надаються центром та проведено відео лекторій на тему: « Насилля в сім’ї – це війна на домашньому полігоні».

 

 

З метою запобігання та профілактики попередження насилля в сім’ї фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Яблонь О.А) прийняла участь у загальношкільних батьківських зборів Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, які відбулися 11 жовтня 2017 року, де висвітлила проблему та показала соціальний відео ролик, теми яка є гостро актуальною для нашого району.

Фізичне насилля в сім’ї стало частим приводом виїздів фахівців ЦРСССДМ на села району та смт.Вільшанки. Нажаль страждають від насилля в сім’ї не тільки дорослі, а й малолітні діти, які є ненавмисними учасниками та спостерігачами вияснення відносин між дорослими.

Батьки Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів виявились уважними слухачами та небайдужими до чужої біди людьми, що є головним фактором для нашого суспільства.