Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за серпень 2014 РОКУ

 

ніхто не торгувався,  А  покупці відмовлялися брати здачу

на благодійному ярмарку у Вільшанці

Найвищої оцінки заслуговують педагогічний та учнівський колективи школи, котрі разом  з батьками перетворили цей захід  у яскраве патріотичне дійство. І дорослі, і діти були вбрані   у вишиванки, скрізь яскравіли кольори державного прапору України, піднесеного настрою додавали мелодійні українські пісні.  А імпровізовані прилавки ломилися від   смачної випічки, фруктів, солодощів. Поряд – рукотворні вироби : вишиті картини, мережки, малюнки, в’язані та плетені сувеніри з українською символікою .

А ще – книги,  іграшки, різноманітні кімнатні квіти,  вироби з солоного тіста, безліч іншого краму. Тут продавали чай, каву, прохолодні напої. І навіть п’ятеро симпатичних кошенят (по 5 гривень за кожного!) з жовто-блакитними ошийниками.

Чимала черга вишикувалася  біля столика з написом «Український національний боді-арт». За  25 копійок юні майстри аквареллю та маркерами прикрашали личка і руки  бажаючих державними символами. Музична школа «заробляла» майстерною грою оркестру  народних інструментів.

Весь товар був гарно оформлений жартівливими слоганами. Одним словом – хочеш-не хочеш, а рука сама тягнулася до гаманця. Власне, тут ніхто й не торгувався і більшість покупців відмовлялася забирати здачу.

Активну участь у заході  взяли  трудові колективи районного управління Пенсійного фонду України,  центру дитячої та юнацької творчості, районної бібліотеки, музичної школи, підопічні Вільшанського територіального центру,  вихователі і  вихованці дитячого садка.  Всього було зібрано  під час акції 12629 гривень,  з яких  9921 гривню вторгували школярі.

На виручені кошти волонтери придбали бронежилети, які  разом з  теплими  речами,  солодощами, біноклем від благодійного фонду «Творити добро людям» вже надіслані безпосередньо нашим землякам-захисникам Вітчизни.

 

Біда згуртовує

«Мам я тут научился Родину любить. Пока не было войны – тут все было другое. Если бы мне предложили ехать в Россию и поменять гражданство за огромную зарплату – я бы поехал. Раньше. Теперь – ни за что, я эту землю, эту страну, даже нашу семью по другому почувствовал. Когда я присягал на верность украинскому народу – это был абстрактный народ. А когда мы приехали в поле с сухпайком на двое суток и к нам начали толпами ездить местные жители с разной едой – от картохи мешками до конфет коробками - я увидел наш народ и понял, что не смогу их предать. И понял, что если я вас всех не прикрою – никто не защитит. Даже если бы мне сейчас предложили вернуться домой, в часть – я бы не поехал. Потому что именно тут, именно я нужен этому народу…».

Так написав своїй мамі один із українських прикордонників. У цих хвилюючих рядочках - чітка відповідь на запитання: чому з кожним днем все більше й більше вільшанці долучається до збору коштів, продуктів харчування , інших необхідних для наших захисників речей.

За дорученням волонтерської групи, яка працює під егідою Кіровоградської обласної громадської організації «Братство десантників», хочу прозвітувати перед усіма жителями району про здійснену на сьогоднішній день роботу. Зібрано 31 174 гривень благодійних внесків. Витрачено 17 300. Із них на придбання бронежилетів - 9000 гривень, поповнення рахунків мобільного зв’язку для військових, котрі перебувають в зоні АТО – 1500 гривень , закупівлю форменого одягу та берців – 610 гривень, надання матеріальної допомоги тим, хто прибув в короткострокову відпустку – 5000 гривень, лікування важкопораненого – 1000 гривень, закупівлю білизни, шкарпеток, засобів гігієни, спрею від комарів – 190 гривень. У найближчих планах придбання форменого одягу, берців, легкого тактичного взуття, кевларового шолому, оптичних прицілів. Все це на прохання наших хлопців. Спасибі всім небайдужим людям. Спасибі Віталію Цинку, жителю Вільшанки, який кожного базарного дня підходить до волонтерської палатки, щоб знову й знову покласти до скриньки із благодійними внесками частинку своєї пенсії. Спасибі В’ячеславу Жилі, голові ПСП «Південне», котрий активно долучився до придбання бронежилета Ігорю Задонному та організував у своєму господарстві збір коштів для подальших нагальних потреб на підтримку наших земляків – учасників АТО. Спасибі громадам сіл Сухий Ташлик, Катеринка та сільському голові Павлу Рибачку за зібрану, без перебільшення, рекордну суму – 7821 гривня. Спасибі колишній вчительці Вільшанської загальноосвітньої школи Орисі Порожній, яка, дізнавшись із соціальних мереж про поранення свого учня Дениса Монастирного, надіслала на його лікування із Італії значну суму коштів. Щодня до волонтерської групи приєднуються нові й нові бажаючи внести і свою часточку у таку потрібну справу. Люди, щиро переймаючись звістками зі Сходу України, не рахуються з власним часом, використовують свій транспорт , роблять над можливе. Біда згуртовує.

З багатьма хлопцями ми підтримуємо зв'язок. Щоразу вони просять передати всім слова великої вдячності за моральну та матеріальну підтримку та обіцяють не осоромити свою Малу Батьківщину, захищаючи цілісність Великої. А у нас до них прохання: повернутись додому якнайшвидше. Живими і здоровими.

Галина Шалапко

 

Безкорислива допомога

Минулого тижня вільшанських волонтерів запросив до себе додому ветеран Великої Вітчизняної війни та педагогічної праці Григорій Гончаренко. Він побажав землякам, на долю яких випало захищати цілісність рідної України, якнайшвидше повертатися додому живими і здоровими, а ще поділився частиною своїх заощаджень для придбання нашим військовим необхідних речей. Благодійні кошти передала також для потреб учасників АТО і сім,я його сина Валерія. Вже вкотре матеріально підтримує наших мобілізованих колектив працівників Вільшанського суду. Цього разу вони зібрали 750 гривень. За період з 15 по 20 серпня на ринку смт.Вільшанка волонтерами зібрано 2099 гривень, в селах Станкувате та Вівсяники відповідно по 1700 та 2850 гривень. Одну тисячу гривень вніс вівсяниківський фермер Віктор Лисоконь. Крім грошових коштів селяни зібрали для армії 2,5 тонн продуктів харчування. Організувало акцію місцеве самоврядування на чолі та з безпосередньою участю сільських голів Віктора Діордієва і Юрія Коробаня. Придбано та надіслано солдатам дві пари берців, камуфляжну форму, десять державних прапорів, надано матеріальну допомогу військовослужбовцям, котрі прибули в короткострокову відпустку із зони АТО. Зібрано десять посилок з необхідними речами, продуктами харчування, пирогами ( випікали волонтери) для наших захисників. Про те що, вільшанська земля багата на щедрих та небайдужих людей, засвідчує і такий факт: дізнавшись про нагальну потребу в екіпіровці п’ятьох мобілізованих жителів району, котрі тренуються зараз в одному із військово-навчальних центрів, наша землячка, мешканка Києва Світлана Малоок зібрала 27214гривень і придбала для них бронежилети, кевларові шоломи, берці, іншу необхідну амуніцію. Сама ж і доставила все це за місцем знаходження солдат. А поділилися коштами вихідці з району, нині кияни Сергій Драндалуш, Ірина Гузова, Євген Васильківський, Олексій Константинов, Олена Євсєєва, Михайло Єнчєв, Олександр Підгорний, а також Ярослав Бублик та сім’я Буйденків.

А депутат районної ради Вячеслав Жила доставив в одну із військових частин, де проходять бойовий вишкіл наші мобілізовані,чималу кількість газованої води, цигарки, кавуни - те, у чому зараз відчувають найгострішу потребу. Не можу не згадати безкорисливу допомогу водіїв нічної маршрутки – Вільшанка – Київ, за доставку значного вантажу до столиці, працівників вільшанського відділення Приватбанку – за оперативне вирішення всіх питань , пов’язаних із переказом коштів. Велика подяка пенсіонерці із Вільшанки Галині Гілевич за смачний хліб та пироги для солдат. Для тимчасового зберігання продуктів харчування районна державна адміністрація виділила добротне приміщення, її працівники постійно допомагають в розгрузці та погрузці продуктів харчування, керівники району приймають участь у проводах призовників.

Галина Шалапко

 

Із щирими побажаннями миру

Минулого тижня до благодійної акції на підтримку Української армії і, зокрема, наших земляків – учасників АТО долучилися жителі Березової Балки та Владиславки. Клич кинула сільська рада – у найбільш людних місцях вивісили оголошення, місцеві депутати та громадські активісти здійснили подвійний обхід. Люди охоче відгукнулися і потяглися до центральної садиби: хто з банкою сала, хто з консервацією, а хто з лантухом картоплі.

Сільський голова Ігор Іванов власним транспортом звозив добровільні пожертви з найбільш віддалених вулиць. За день – два було зібрано близько однієї тонни продуктів харчування довготривалого зберігання, городини, предметів першої необхідності, засобів особистої гігієни. Передали селяни районним волонтерам і кошти в сумі 3484 гривні. На придбання для мобілізованих та добровольців предметів першої необхідності, засобів захисту, форменого одягу та взуття, білизни, медпрепаратів, словом, всього.

За період з 8 по 13 серпня на ринковій площі Вільшанки районними волонтерами зібрано 2374 гривні. Витрати протягом минулого тижня: матеріальна допомога одинадцятьом мобілізованим землякам( по 500 гривень кожному) – 5500 гривень; військовим, які прибули у короткострокову відпустку - 2200 гривень, електронний переказ коштів на прохання одного із учасників АТО – 500 гривень, а також переказ на карткові рахунки Приват Банку у сумі 5000 гривень для п’ятьох мобілізованих, котрі проходять вишкіл в одній з військових частин.

Гроші потрібні хлопцям для закупівлі другого комплекту камуфляжу, взуття та білизни. На придбання державних прапорів України ( також за настійливими побажаннями військових) – 450 грн, на поповнення мобільного зв’язку – 800 грн. Придбано дві пари полегшених берців, одну – тактичних кросівок, комплект форменого одягу 58 розміру, 12 камуфляжних футболок, всього на суму 3120 гривень. Продукти харчування від жителів Березовобалківської сільської ради доставлено в Первомайськ для подальшого транспортування в місця дислокації наших військових. Бронежилет , придбаний за кошти , зібранні колективом територіального центру, передано одному з наших земляків , жителю Сухого Ташлика Саміру Абдулаєву. Відправлено посилки з найбільш необхідним для мобілізованих, які знаходяться зараз в місцях військової підготовки. Подбали ми і про те, щоб день укладання шлюбу став для учасника АТО, жителя Сухого Ташлика Олександра Архіпова, особливо пам’ятним: привітали новонароджену українську сім,ю напутніми словами, розкішним букетом від волонтера Таміли Буйденко, подарунком від усіх жителів району та чудовим запашним короваєм – справжнім витвором рук і серця волонтера Галини Добрової. На щастя із щирими побажаннями миру. Ось таким був для нас минулий тиждень. З тривогою, сподіваннями, турботою про моральну та матеріальну підтримку наших захисників. З Вірою, Надією і Любов`ю.

Галина Шалапко

 

 

   
   
Сайт Президента України Урядовий портал