Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Управління праці та соціального захисту населення

Вільшанської райдержадміністрації


п/п

Найменування посади

Прізвище, ім’я, по батькові

Телефон

1

Начальник управління

Бударецька Наталія Юріївна

9-73-63

2

Заступник начальника управління

Кобізюк Наталія Віталіївна

9-73-63

 

Основні завдання:

забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та тих, які підлягають звільненню із Збройних Сил України та інших військових формувань; організацію ефективного співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з профспілками та їх об'єднаннями, організаціями роботодавців та їх об'єднаннями;

забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, підтримки сім'ї, попередження насильства в сім'ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і здійснення заходів у цій сфері;

призначення та виплату соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

організацію соціального обслуговування населення, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг, у тому числі соціального супроводу сімей/осіб, шляхом розвитку спеціалізованих закладів, установ та служб та залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;

розроблення та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування;

забезпечення соціальної інтеграції інвалідів, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об'єктів соціальної інфраструктури;

реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідних регіональних програм;

здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи;

розроблення та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми.

 

Бланк ЗАЯВИ про призначення житлової субсидії

Бланк ДЕКЛАРАЦІЇ про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

 

 

РАДНИК МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

 КУЛАЧКО ВАЛЕНТИНА ВІНІАМІНІВНА

ЗДІЙСНЮЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН З ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА АДРЕСОЮ:

м.КРОПИВНИЦЬКИЙ, пл.ГЕРОЇВ МАЙДАНУ, 1, КАБ №12

ПРИЙОМ ВЕДЕТЬСЯ ЩОВІВТОРКА, ЩОЧЕТВЕРГА З 9 ДО 18 ГОДИНИ,

ОБІДНЯ ПЕРЕРВА З 13 ДО 14 ГОДИНИ

 

РАДНИК МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

ТОМАШЕВСЬКА СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА

ЗДІЙСНЮЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН З ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В ДЕПАРТАМЕНТІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ

ЗА АДРЕСОЮ:

м.КІРОВОГРАД, вул.В.ЧОРНОВОЛА, 38, КАБ №5

067 520 10 70

098 844 85 61

 

   

 

Управління соціального захисту інформує

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКИМ ВИПЛАЧУЮТЬСЯ ПІЛЬГИ!

Кабінет Міністрів України постановою від 17 квітня 2019 р. № 373 затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Для отримання пільг у готівковій формі (живими грошима на Ваш рахунок у банку, центру відділення поштового зв’язку) Вам необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення “Заяву про виплату пільги у готівковій формі”.

У разі неподання такої заяви, суми належних Вам пільг будуть перераховуватися на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанку та в безспірному порядку стягуватися з нього постачальниками електричної енергії,  холодної води без Вашого відома.

Звертаємо увагу, що в разі несвоєчасної сплати плати виконавцям комунальних послуг, управління соціального захисту населення позбавлятимуть боржників права на отримання пільг у готівковій формі!

Пропонуємо якнайшвидше подати заяву про виплату пільги у готівковій формі до управління праці та соціального захисту населення за адресою смт Вільшанка, вул. Лагонди 23.

Просимо вчасно та повністю сплачувати за житлово-комунальні послуги для уникнення заборгованості!

 

 

Запроваджено новий вид допомоги

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, урядовим рішенням від 13 березня 2019 року запроваджено новий вид соціальних виплат – допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях.

Вже з 01 квітня 2019 року багатодітні сім'ї матимуть право на отримання допомоги. Допомога призначатиметься у розмірі 1700 гривень на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6-річного віку. Причому, у разі коли в сім'ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім'я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюватиметься на кожну таку дитину.

Допомога призначатиметься з місяця звернення. Проте, для громадян, що звернуться у період з 01 квітня по 30 червня 2019 року допомога призначатиметься з 01 квітня 2019 року.

Для призначення допомоги одному з батьків, з яким постійно проживає дитина, необхідно особисто звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та за умови пред'явлення паспорта, або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус і подати:

- заяву, за формою затвердженою Мінсоцполітики;

- копії посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї;

- копії свідоцтв про народження усіх дітей (з пред'явленням оригіналів);

Крім того, заява та необхідні документи можуть бути надані уповноваженим особам, визначеним виконавчими органами ради об'єднаної територіальної громади, у разі їх утворення. У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

 

 

Щорічна разова грошова допомога до 5 травня у 2019 році.

20 березня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” і „ Про жертви нацистських переслідувань».

Урядом прийнято рішення виплату разової грошової допомоги до 5 Травня у 2019 році передбачено здійснювати у таких розмірах:

1. Особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в”язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам війни 1 групи – 3850 грн.

інвалідам війни 2 групи – 3400 грн.

інвалідам війни 3 групи – 2950 грн.

2. учасникам бойових дій та колишніх неповнолітніх (яким на момент ув”язнення не виповнилося 18 років) в”язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків –1295 грн.

3. членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге –840 грн.

4. учасникам війни –530 грн.

Звертатися з питань виплати допомоги чи подавати будь-які документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.

 

 

«Муніципальна няня»

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 30 січня 2019 року №68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”

Муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги “муніципальна няня”).

Призначення та виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюються згідно з рішенням управління соціального захисту населення радержадміністрації.

Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.

Компенсація послуги “муніципальна няня” не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.

У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації послуги “муніципальна няня” отримувач послуги “муніципальна няня” протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи, а саме:

заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;

заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;

копію договору між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею;

документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

свідоцтва про народження дитини;

паспорта отримувача компенсації послуги “муніципальна няня” з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги “муніципальна няня”;

рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

 Управління соціального захисту населення:

розглядають подані документи та у разі потреби уточнюють в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформацію про муніципальну няню, з якою укладено договір;

протягом десяти робочих днів із дати надходження документів приймають рішення про призначення компенсації послуги “муніципальна няня”;

протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення письмово інформують отримувача послуги “муніципальна няня” про прийняте рішення.

Отримувачу послуги “муніципальна няня” може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги “муніципальна няня” у разі подання пакета документів, не в повному обсязі, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Дана допомога “муніципальна няня” призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.

Виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги “муніципальна няня” документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”.

 Отримувач послуги “муніципальна няня”:

щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб управлінню соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”;

протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги “муніципальна няня”.

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”, виплата компенсації послуги “муніципальна няня” припиняється.

 Компенсація послуги “муніципальна няня” не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Одержання отримувачами послуги “муніципальна няня” інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги “муніципальна няня”.

Компенсація послуги “муніципальна няня” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 

 

Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції

та постраждалих учасників Революції Гідності

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 затверджено «Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності (далі-Порядок). Цей Порядок визначає механізм організації проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Оплата послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497.

Метою психологічної реабілітації є:

1) збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я отримувачів послуг;

2) досягнення соціально-психологічного благополуччя;

3) зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій;

4) запобігання інвалідності;

5) профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.

Основними завданнями проведення психологічної реабілітації є:

1) діагностика та нормалізація психічних функцій отримувача послуг;

2) відновлення порушених (втрачених) психічних функцій до оптимального рівня їх вираженості;

3) корекція особистості отримувача послуг для забезпечення ефективного функціонування його в соціумі;

4) надання допомоги в установленні (відновленні) конструктивних відносин у сім’ї та суспільстві;

5) відновлення адаптивних механізмів до екстремальних (бойових) дій;

6) опанування методів саморегуляції та керування стресом (заспокоєння);

7) запобігання  психологічному  травмуванню та психічним розладам;

8) проведення психопрофілактичної та психокорекційної роботи із сім’єю отримувача послуг;

9) формування позитивних реакцій, мотивацій, соціальних установок на життя та професійну діяльність.

Для проходження психологічної реабілітації отримувач послуг (заявник) звертається до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі, до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» протокольного рішення засідання комісії з відбору суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації № 1 від 22 лютого 2019 року управління соціального захисту населення повідомляє, що до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації включені наступні заклади:

- ТОВ «Санаторій «Токарі» (Сумська обл, м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96) ;

- ТОВ «Санаторій «Борисфен» (Миколаївська обл, м. Очаків, вул.  Будівельників, 7).

- Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради» (м.Кропивницький вул..Короленка,58)

 За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації за адресою вул. Лагонди, 23 або зателефонувати за телефоном 9-79-78

 

 

Пільговикам, які користуються пічним опаленням

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 « Про встановлення мінімальних норм забезпечення населенням твердим паливом і скрапленим газом за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році складає : одна тонна вугілля – 2603,55 грн., один балон скрапленого газу – 260,36 грн.

 Згідно пункту 5 статті 102 Бюджетного Кодексу України за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам надання пільг на тверде паливо та скраплений газ у 2019 році здійснюється наступним категоріям громадян :

 - ветеранам війни;

 - особам, на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту »;

 - особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

 - вдовам ( вдівцям ) та батькам померлих ( загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

 - особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

 - вдовам ( вдівцям ) та батькам померлих ( загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

 - ветеранам військової служби, ветеранам внутрішніх справ;

 - ветеранам державної пожежної охорони ;

 - вдовам ( вдівцям) померлих ( загиблих ) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ , ветеранів податкової міліції , ветеранів державної пожежної охорони , ветеранів Державної кримінально - виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту ;

 - громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

 - багатодітним сім’ям.

 Згідно чинного законодавства вищезазначені категорії мають право на пільгове забезпечення твердим паливом . 

 Один раз на рік подається заява до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації для виплати компенсації для відшкодування витрат за тверде паливо. 

 

 

14 лютого 2019 року начальник управління  соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації Бударецька Наталія Юріївна провела робочу нараду з працівниками управління соціального захисту населення по  питаню організації роботи в районні щодо виплати житлової субсидії готівкою починаючи з березня 2019 року відповідно до   постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого  2019 року № 62.

 

 

07 лютого 2019 року Управлінням соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації організовано та проведено зустріч внутрішньо переміщених громадян району з головою Громадської організації «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» Володимиром Станіславовичем Кудря, який надав консультацію стосовно припинення пенсій, черги на житло, реєстрація місця проживання та інші  питаннях, які цікавили даних громадян.

 

 

 

Відбувся семінар з питань отримання субсидій

07 лютого 2019 року начальник Вільшанського бюро правової допомоги Анастасія Повар спільно заступником начальника управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації Наталією Кобізюк, проведено семінар щодо питань отримання субсидій на 2019 рік.

Детальніше>>>>

 

 

Щодо заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян

Урядом 11.07.2018 р. прийнято постанову №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян»,якою затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Відповідно до пункту 7 зазначеної постанови передбачено провести заміну посвідчень:

- особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1),

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС(категорія 2 та 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт,

- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи(категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Не потребують заміни і є дійсними посвідчення:

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2 та 3),

- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2),

- потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3),

- потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г ),

- дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д),

- дружині (чоловіку) померлого громадянина , смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

За довідками звертатися до Управління соціального захисту населення Вільшанської РДА за адресою: смт Вільшанка, вул. М.Лагонди 23, тел. (05250) 9-73-63.

 

 

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 996, що набирає чинності з 1 січня 2019 року, затверджено зміни до «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751. Запроваджується новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме - допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність (далі — допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною).

Допомога надається одному з батьків (законному представнику дитини), який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

1) заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;

2) свідоцтво про народження дитини;

3) документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення) опікуна, піклувальника;

4) довідка про захворювання дитини, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.

Допомога призначається з дати звернення за її призначенням у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців. У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.

Органи медико-соціальної експертизи та заклади охорони здоров’я зобов’язані у триденний строк після встановлення дитині інвалідності надіслати органові соціального захисту населення за місцем проживання дитини медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Контроль за фактом здійснення догляду за хворою дитиною здійснюється в межах повноважень працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради об’єднаної територіальної громади.

Виплата допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, припиняється у разі:

- встановлення дитині інвалідності (досягнення дитиною 18 років);

- допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав(волі за вироком суду);

- скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

- звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їх обов’язків;

- смерті дитини (отримувача допомоги).

- тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;

- влаштування хворої дитини на повне державне утримання в разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- нездійснення догляду за хворою дитиною.

17 жовтня 2018 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка вносить зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329). Дана постанова застосовується з 01 жовтня 2018 року.

Зміни до порядку надання субсидії з жовтня 2018 року

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 01.05.2018).

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

При цьому, враховуючи, що це не призначення субсидії на новий термін, а розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, не визначається право на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків коли громадянин поінформував про відповідні зміни.

Стосовно призначення субсидії домогосподарствам з великою площею житла

З 1 жовтня 2018 року при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

Субсидія не призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не поширюватиметься і на багатодітних сімей.

Стосовно не призначення субсидії за наявності заборгованості зі сплати аліментів

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у т. ч. за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад З місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Стосовно обрахування сукупного доходу

Постановою № 841 уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону (на підставі задекларованих сум), а які не враховуються, - сплаченими аліментами (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Також визначено, що розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких отримано цей дохід. Уточнено, що у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Окрім того, змінено порядок розрахунку сукупного доходу для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю.

Якщо у них середньомісячний сукупний дохід менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Звертаємо увагу, що крім того, враховуються інші види доходів, які отримала безробітна особа протягом періоду, за який враховуються доходи.

Стосовно призначення субсидії особам, що перебували за кордоном

З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Стосовно нормативного врегулювання окремих питань

Нормативно врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем на сплачено ЄСВ (субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ).

Визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті, коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані.

Надано комісії право приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення субсидії, є такими, що зазначені в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту Положення, і такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

При цьому звертаємо увагу, що початкову стадію алко- і наркозалежності людини може діагностувати будь-який лікар.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Постановою надано право отримувачам субсидії не платити обов'язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї. У такому разі громадяни сплачують фактичну вартість спожитих послуг.

 

 

18 жовтня 2018 року відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

У рамках інформаційної компанії у Вільшанці відбулась всесвітня щорічна акція з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми «Walk for Freedom/Хода за свободу» – мовчазна і мирна хода на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз перебувають у рабстві.

У акції взяли участь керівництво району, представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, трудових колективів, громадських організацій, жителі селища (близько 70 осіб). З метою проведення акції ознайомила заступник начальника управління соціального захисту населення  райдержадміністрації Наталія Кобізюк, яка наголосила на необхідності роз’яснення громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основних форм та способів втягнення в експлуатацію.

В ході проведення заходу працівниками управління соціального захисту розповсюджено тематичні листівки та рекламну продукцію.

 

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Згідно з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за № 508/26953) (зі змінами) передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску), що містить дані про розмір єдиного внеску та період, за який він сплачується.

Враховуючи зазначене, якщо непрацюючі працездатні особи, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи бажають звернутись до управління соціального захисту з заявою про призначення житлової субсидії, їм необхідно звернутись до органів державної фіскальної служби для укладання даного договору.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із урахуванням вимог Положення.

За більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

 

З 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій.

27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).

З урахуванням прийнятих змін із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично.

Однак для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

· непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

· внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);

· особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);

· особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

· особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);

· сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ;

· сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

 

Доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається

До внесення змін субсидія не призначалась у разі якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

 

Внесеними змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

· загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

· будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;

· у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;

· домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначена за рішенням комісії, виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків – 200 кв.м.).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

 

Змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидій

До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані й фактично проживають у житловому приміщенні.

Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім’ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. При цьому дохід у вигляді заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

 

Про що необхідно повідомляти органи соціального захисту населення

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

· зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

· зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

· зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

· зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

· наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;

· здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

При цьому в разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

 

Оголошення

Управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення  вакантної посади головного спеціаліста відділу грошових виплат і компенсацій: освіта базова вища, за більш детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації за адресою смт. Вільшанка вул. Лагонди, 23 документи приймаються до  17.00 5 квітня 2018 року

 

До уваги осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Управління  соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації повідомляє, що з 1 січня 2018 року набрав чинності п. 24 Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854, яким передбачено, що за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 і визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35% розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). У 2018 році ця сума становить 481 грн. Крім того, постановою Уряду 6 грудня 2017 року внесені зміни до Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 760, якими, зокрема, передбачено що одноразова компенсація у зв’язку з втратою годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, з 12 грудня 2017 року нараховується та виплачується дружині чи чоловікові, коли вони не одружилися вдруге, сім’ї померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 1, 2, 3 в яких є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті. Належність до непрацездатних осіб та членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, визначаються згідно із статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Непрацездатними членами сім’ї вважаються: 1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку; 2) діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні; 3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років. До членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, які: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

 

20 лютого 2018 року в управлінні соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації відбувся Конкурс на зайняття тимчасово вакантної посади головного спеціаліста з питань управління персоналу відділу бухгалтерського обліку управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації.

Переможцем Конкурсу стала Янченко Ольга Іванівна.

 

Зміни до порядку надання субсидії

Розпочався опалювальний сезон. Для домогосподарств, які використовують електричну енергію для індивідуального опалення( електроопалення) з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року.

Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову № 609 «Про внесення змін до деяких постанов  Кабінету Міністрів України». Даною постановою внесено ряд змін в призначенні житлової субсидії.

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії на житлово-комунальні послуги(електроопалення), а саме змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг(електроопалення), з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян. Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

Але даною постановою змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг(електроопалення). При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Стосовно виплати частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім'ї

Постановою надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(340,00 грн.).

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

 

Монетизація житлової субсидії

26 квітня 2017 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набула чинності з 01 травня 2017 року та передбачає монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на опалення, а саме невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з електропостачання для індивідуального опалення(електроопалення) в обсягах, що не перевищують вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення. Списки осіб, у яких зазначатимуться відповідні суми невикористаної субсидії, подаватимуться до 01 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

За попередній опалювальний період 2016/2017 року до управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації від Вільшанської РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго» надійшли списки осіб, у яких на рахунках  залишились суми невикористаної субсидії та які мають право на монетизацію житлової субсидії. Всі дані громадяни до 1 серпня звернулись з заявами до управління про виплату їм частини невикористаної субсидії. Кошти на виплату субсидії на електропостачання(монетизація) надійшли на рахунок управління 8 листопада 2017 року та були перераховані на особисті банківські рахунки одержувачів .

 

Фотозвіт доступності об'єктів, що відповідають державним будівельним нормам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

 

   

 

Верховною Радою України 03 жовтня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» з жовтня 2017 року.

Розміри державної соціальної допомоги інвалідам

з дитинства та дітям-інвалідам у 2017 році

Державна соціальна допомога

З

01.01.17

З

01.05.17

З

01.10.17

інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд

2561,90

2695,40

2793,40

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1870,50

1968,00

2178,00

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1247,00

1312,00

1452,00

інвалідам з дитинства ІІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1247,00

1312,00

1452,00

на дітей-інвалідів

1247,00

1312,00

1452,00

на дітей-інвалідів підгрупа А до 6 років з надбавкою на догляд

2227,90

2344,40

2442,40

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1550,40

1631,40

1729,40

на дітей-інвалідів підгрупа А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2561,90

2695,40

2793,40

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1717,40

1806,90

1904,90

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1309,35

1377,90

1524,60

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд 

1986,85

2090,60

2237,60

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд  

2153,85

2266,10

2413,10

 

Колективні договори укладені протягом 2016-2017

НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ

ТЕРМІН НА ЯКИЙ УКЛАДЕННО КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

1. Станкуватська сілька рада

2016-2018

2. Комунальне п-ство Добрівської сільради

2016-2020

3. Чистопільська сільрада

2016-2020

4. Бузникуватська сільрада

2016-2018

5. Добрівська сільрада

2016-2018

6. Вільшанська ЦБС

2016-2018

7. Відділ культури Вільшанської РДА

2016-2019

8. Йосипівська сільрада

2016-2018

9. ПСП ім ШЕВЧЕНКА

2016-2018

10. ВІЛЬШАНСЬКА РДА

2016-2020

11.ПСП « МИР»

2016-2020

12.Центр зайнятості

2017-2019

13.Сухоташлицька сільрада

2016-2017

14.КП Вільшанської районної ради

2016-2021

15.Дорожинська сільрада

2016-2021

16.Управління соціального захисту населення

2016-2019

17.Добрянська сільрада

2016-2019

18.Територіальний центр 

2016-2019

19.РЦСЗ

2016-2021

20.Вільшанської ЛВМ

2017-2021

21.Вісяниківська сільрада

2017-2018

22.Територіальна угода

2017-2022

23Держказначейство

2017-2020

24.ПСП ім «Артамонова»

2017-2021

25.Плоскозабузська сільрада

2017-2021

26.Школа мистецтв

2017-2021

27.Маловільшанська сільрада

2017-2021

28.Куцобалківська сільрада

2017

29.ПСП «Перемога»

2017-2022

30.ПСП ім «Ватутіна»

2017-2022

31.Управління АПК

2017-2019

 

Відзначення Дня вишиванки

      

 

Управління соціального захисту інформує

 

26 квітня 2017 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 300 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка чинна з 01 травня 2017 року.

 

Зміни до порядку надання субсидії

 

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від Державної Фіскальної Служби.

Змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

 

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення 

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 01 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

 

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг 

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення (пункт 13 Положення).

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

 

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій 

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

 

Про повідомлення про призначення субсидії 

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (не призначення) субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).

 

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення: 

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

 

Зміни до соціальних нормативів 

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування ” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення ” 

Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:

- порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;

- розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;

- скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

Начальник відділу

грошових виплат та компенсацій

С.Мурза

 

Дискримінація за ознакою статі – неприпустиме явище в українському суспільстві

Проблема порушення прав жінок є глобальною: 2/3 всієї роботи у світі виконують жінки, за це вони отримують лише 5 % світових прибутків. Жінки в середньому отримують на 30-40 % нижчу платню, ніж чоловіки. З 1,3 мільярда найбідніших людей світу абсолютна більшість – жінки, 75 % із 960 мільйонів неписьменних людей у світі-жінки. Жінки володіють лише 1 % всієї власності світу.

Своєю чергою Уряд країни активно працює в напрямку подолання гендерної дискримінації. Зокрема, Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», план заходів із реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393-р передбачають здійснення комплексних заходів щодо подолання дискримінації за ознакою статі, упровадження своєчасних спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України. 

Тим не менше, дискримінація є однією із головних проблем досягнення гендерної рівності в економічній, політичній та інших сферах. Як наслідок, окремі групи жінок, такі як жінки похилого віку, жінки з інвалідністю, особливо у сільській місцевості, ВІЛ-позитивні та наркозалежні жінки, а також жінки національних меншин страждають від множинних форм дискримінації.

Водночас зберігаються стійкі стереотипи щодо розподілу ролей чоловіка та жінки у політиці, суспільстві та сім’ї. У рекламі, засобах масової інформації та Інтернеті часто використовуються елементи, що закріплюють у свідомості людей ідею нерівності жінок і чоловіків.

Відтак, для реагування на скарги та звернення громадян за фактами дискримінації за ознакою статі, центральні органи виконавчої влади спільно з громадськими організаціями розробили стандарти недискримінаційної реклами за ознакою статі, що затверджені Державним підприємством «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 30 липня 2012 року № 3259575212249. Головним завданням стандартів недискримінаційної реклами за ознакою статі є формування культури ринкових гендерних маркетингових відносин з урахуванням гендерних підходів у рекламі.

Окрім того, в рамках виконання реформ органів місцевого самоврядування (децентралізації) надається можливість місцевим органам влади більше впливати на інформаційну політику в регіоні в тому числі через попередження проявів дискримінаційної реклами в інформаційному просторі.

– Дискримінація за ознакою статі є неприпустимим явищем в українському суспільстві та й у світі в цілому. В той час, коли триває неоголошена війна проти України, тисячі жінок разом із чоловіками захищають східні рубежі країни. Інші ж – продовжують будувати вільну, демократичну і процвітаючу країну. Тому применшувати роль жінки в українському суспільстві чи її значимість не можливо, – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Слід зазначити, що 12 листопада 2016 року Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про ратифікацію Стамбульської конвенції Ради Європи із запобігання насильства стосовно жінок і домашньому насильству та боротьби із цими явищами». Законопроект передбачає застосування в законодавстві України міжнародних стандартів щодо протидії насильству стосовно жінок і домашньому насильству.  

– Набуття чинності для України цієї конвенції сприятиме протидії дискримінації за гендерною ознакою, забезпечить додаткові гарантії права на рівність між чоловіками і жінками, усуне правові положення, які викликають дискримінацію і вдосконалює цивільно-правові засоби захисту потерпілих від насильства, – зазначено на сайті президента.

 

ЧОРНОБИЛЬ…ТРАГЕДІЯ…ПАМ’ЯТЬ…

 

Чуєте, люди?!

Лунає над світом

Стогін Чорнобиля

дзвоном страшним…

В муках страждають

дорослі і діти –

Мертвих забути

нелегко живим!

Бог Наш Великий

дав право всім людям –

Хрест Свій Святий

крізь життя пронести.

Дзвони Чорнобиля

стогоном будять,

Щоб від нещастя

весь світ вберегти.

 

Минула 31 річниця від дня великого і незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. 26 квітня 1986 року вибух Чорнобиля сколихнув світ, закарбувавши в пам'яті людства дату жахливої техногенної катастрофи. Сталася трагедія, увесь обсяг негативних наслідків якої дедалі чіткіше усвідомлюється з плином часу. Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася не лише України, Білорусії та Росіїї, а стала викликом усьому світу, випробовуванням на здатність спільними зусиллями долати катастрофи глобального масштабу.    

Відзначення річниці Чорнобильської трагедії - це не свято, 26 квітня - це день, коли кожна людина повинна запитати себе: "Хто я? Для чого живу на цьому світі? Як живу? Чим можу допомогти іншим людям?"  Саме в цей день ми доземно схиляємось  перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам'яттю до часу померлих від радіаційного смерчу. 

Так судилося, що саме ліквідатори першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною свого життя і здоров’я захистити рідну землю і весь народ.

А саме люди, їх доля, життя і здоров’я, соціальний, радіаційний і медичний захист, інші не менш важливі їх проблеми є і ще довго будуть об’єктом особливої уваги й турботи нашої держави.

26 квітня 2017 року в приміщенні районної бібліотеки, відбувся районний захід присвячений 31-й річниці Чорнобильської катастрофи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості. Окрім подяки за відданість обов’язку, побажань міцного здоров’я та довгих років життя заступник голови районної ради Олександр Михайлов та керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева вручили присутнім ліквідаторам почесні грамоти та квіти. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої, другої категорії та вдови отримали матеріальну допомогу через відділення поштового зв’язку. Працівники бібліотеки підготували годину пам’яті «Чорнобильський дзвін, печаль і журба, за ким же він б’є? За тим, кого вже нема…» та змістовний концерт-реквієм.

Ми низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Ці люди – справжні герої, які на все життя стали нам рідними і близькими. А ті, хто відійшов у вічність, залишаються навічно у наших серцях.

 

Про укладання колективних договорів

Колективний договір на сьогодні є найважливішим нормативно-правовим актом, що визначає умови праці, в тому числі умови оплати праці, соціальні гарантії для працівників на підприємстві, в установі. організації. Договір – є не тільки правовим актом, але й актом соціального партнерства на рівні підприємства між працівником і власником або уповноваженим ним органом, результат узгодження їхніх ініціатив.

Упродовж січня-грудня 2016 року в управлінні соціального захисту населення повідомну реєстрацію колективних договорів пройшли: Станкуватська сільська рада; Добрівська сільська рада; Чистопільська сілька рада; Бузникуватська сільська рада; Дорожинська сільська рада; Добрянська сільська рада; Сухоташлицька сільська рада; Йосипівська сільська рада; Комунальне підприємство Добрівської сільради; Вільшанська дошкільна установа «Колосок»; Вільшанська центральна бібліотечна система; Районний відділ культури, туризму та культурної спадщини; ПСП «Мир»; ПСП ім.Шевченка: Районна державна адміністрація Районний центр зайнятості; Територіальний центр; Комунальне підприємство районної ради; Управління соціального захисту населення райдержадміністрації; Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Упродовж січня-лютого 2017 року на повідомну реєстрацію до управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації подали колективні договори: Районний центр зайнятості; Вільшанська лікарня ветеринарної медицини; Маловільшанська сільська рада; Плоско-Забузська сільська рада; Вівсяниківська сільська рада.

Зареєстровано територіальну між Вільшанською районною державною адміністрацією, роботодавцями та координаційною радою профспілок на 2017-2022 року

 

Урядом удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги деяким категоріям осіб

30 листопада 2016 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", якою, зокрема, внесено зміни до чотирьох порядків

-     надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним;

-   призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми;

-    призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;

-    призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Прийнятою постановою передбачено єдиний підхід при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги, а саме, для фізичних осіб - підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи враховувати, дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць, для фізичних осіб - підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму.

З метою спрощення процедури подання документів громадянами, прийнятою постановою вилучено довідку про склад сім'ї із переліку необхідних документів.  Інформація про склад сім'ї заявника зазначатиметься в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

У новостворених об'єднаних територіальних громадах прийом документів, необхідних для призначення державної соціальної допомоги, здійснюватиметься уповноваженою особою, яка передаватиме їх до органів соціального захисту для опрацювання.

Крім цього, у «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2001 року №1751:

-   розширено категорії жінок, незастрахованих усистемі загальнообов'язкового державного страхування, які мають право на допомогу по вагітності та пологам;

-   передбачено подання для призначення допомоги при народженні дитини заяви в електронній формі з використанням телекомунікаційних систем.

Дані зміни набули чинності з 14 грудня 2016 року.

Також 6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким вносяться зміни до низки Законів України зокрема до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу» в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за ним. Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць. На сьогоднішній день ця сума складає 1544 грн. Громадянам, які отримують даний вид допомоги буде проведений перерахунок.

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

 

Ще раз про житлові субсидії

Програма житлових субсидій, яка діє в Україні більше 20 років, є дієвим державним механізмом соціальної підтримки населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, особливо в останні роки.

Уряд постійно коригує механізм надання житлової субсидії у напрямку її спрощення. На сьогодні порядок надання документів для призначення житлової субсидії, а також порядок її надання, дозволяє кожній сім’ї, яка відчуває, що не в змозі сплатити за житлово-комунальні послуги та придбати тверде паливо та скраплений газ, звернутись за отриманням житлової субсидії.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ та тверде паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Обов’язкова частка сплати за житлово-комунальні послуги визначається за встановленою формулою для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу громадян. Тобто, у разі звернення за субсидією сім’я може сплачувати за послуги і 3% від місячного доходу, і 25%. Принцип простий: сім’ї, у яких дохід менший - платять менше.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того є вона власником житла чи ні. Основна умова – реєстрація місця проживання за адресою, за якою сім’я звертається за субсидією.

Також, на даний час, скасовано всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій. Встановлено єдине обмеження, а саме, якщо сім’єю протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії було здійснено купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, або сім’я оплатила послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку), телефонного зв’язку на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн., то у такому випадку сім’я не має права на призначення субсидії.

Але навіть і в таких випадках, якщо сім’я дійсно не в змозі сплатити за послуги, надано право районним комісіям з питань надання різних видів державної допомоги та пільг на підставі акту обстеження матеріально – побутових умов сім’ї приймати рішення про призначення житлової субсидії.

Сукупний дохід сім’ї обчислюється виходячи з отриманих громадянами доходів за попередній календарний рік без врахування податку з доходів фізичних осіб.

Право на житлову субсидію мають також сім’ї, до складу яких входять особи працездатного віку, котрі не працюють. З жовтня 2016 року, якщо в особи, яка досягла 18 – річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи. Якщо ж в особи, яка досягла 18 – річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, або в якої відсутні доходи, але вона навчалась за денною формою навчання, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Перелік документів, які надаються для призначення субсидії, на сьогодні мінімальний. Призначення субсидії відбувається на підставі двох документів – заяви та декларації про доходи і витрати, так як скасовано необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб.

Всі відомості для призначення субсидії (доходи, склад сім’ї, забезпеченість житлово-комунальними послугами) управління соціального захисту отримує саме за запитами до відповідних організацій (фіскальна служба, Пенсійний фонд, організації надавачі житлово-комунальних послуг тощо).

Субсидія на тверде паливо та скраплений газ призначається, згідно заяви, з місяця звернення до кінця календарного року. У разі підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги орган соціального захисту населення проводить перерахунок раніше призначеної субсидії без звернень громадян.

Управління соціального захисту населення звертається до всіх мешканців району. Якщо доходи Вашої сім’ї не дозволяють  сплачувати за житлово-комунальні послуги та придбати тверде паливо та скраплений газ, не накопичуйте борги, зверніться вже зараз за житловою субсидією. Для цього необхідно надати до органу соціального захисту населення чи уповноваженої особи селищної (сільської) ради лише два документи: заяву та декларацію. Вказані документи можна надіслати поштою.

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору серед представників громадських об'єднань до складу конкурсних комісій на зайняття вакантних посад державної служби категорій"Б" і "В" управління  соціального захисту населення районної державної адміністрації

Відповідно до абзацу третього частини першої статті27 Закону України «Про державну службу», пунктів 2-4 Порядку обрання представників громадських об'єднань до складу конкурсних комісій з відбору осіб на зайняття посад державних службовців, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 12 квітня 2016 року № 76 управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації оголошує проведення конкурсного відбору серед представників громадських об'єднань до складу конкурсних комісій на зайняття  вакантних посад державної служби категорій "Б" і "В" Вільшанської районної  державної адміністрації (далі – Конкурсна комісія).

 1. Вимоги до громадських об'єднань, які можуть висувати кандидатів для включення до складу Конкурсної комісії:

Право висувати кандидатів до складу Конкурсної комісії мають громадські об’єднання, які відповідають вимогам, визначеним пунктом 7 Порядку обрання представників громадських об’єднань до складу конкурсних комісій з відбору осіб на зайняття посад державних службовців, затвердженого наказом Національного  агентства України з питань державної служби від 12 квітня2016 року №76, а саме:

наявність державної реєстрації громадського об’єднання не пізніше ніж за 12 місяців до дня оприлюднення повідомлення про проведення відбору представників громадських об'єднань до складу Конкурсної комісії;

наявність статусу юридичної особи;

провадження статутної діяльності, пов’язаної із сферою розвитку державної служби, державного управління(у тому числі у сфері, що пов’язана із  діяльністю органу) або управління людськими ресурсами, сприяння упровадженню  принципів належного врядування за період не менш як 12 місяців до дня подання заяви.

 2. Вимоги до кандидата від громадського об’єднання:

наявність громадянства України;

наявність вищої освіти за освітнім ступенем магістра;

наявність загального стажу роботи не менше семи років;

наявність досвіду роботи на посадах державної служби та/або в органах місцевого самоврядування та/або досвіду роботи на керівних посадах в організаціях, установах і на підприємствах незалежно від організаційно-правової форми та форми власності не менш трьох років та/або володіння фаховими  знаннями у сфері державної служби, державного управління(у тому числі у сфері, що пов’язана із діяльністю органу) або управління людськими ресурсами;

володіння державною мовою;

здатність представляти інтереси суспільства та забезпечувати політично неупереджену та професійну роботу Конкурсної комісії.

 Не може бути кандидатом особа, яка:

визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;

має не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення злочину;

згідно із вироком суду позбавлена права обіймати відповідні посади;

за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення;

піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення протягом останнього року до дня подання документів;

є державним службовцем або посадовою особою місцевого самоврядування;

є членом політичної партії;

є народним депутатом України або депутатом місцевої ради.

3. Строк подання громадськими об’єднаннями заяв про наміри висувати кандидатів та документів щодо кандидатів – з 07 листопада по 15 листопада 2016 року.

4. Перелік документів, що додаються громадськими об’єднаннями до заяви:

підписана керівником громадського об’єднання заява;

копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, статуту, підписані керівником та скріплені печаткою (у разі наявності) такого громадського об’єднання;

інформація про досвід діяльності, пов’язаної із сферою розвитку державної служби, державного управління(у тому числі у сфері, що пов’язана із діяльністю органу) або управління людськими ресурсами, сприяння упровадженню принципів належного врядування за період не менш як 12 місяців до дня подання заяви;

документи та інші матеріали, що підтверджують досвід роботи у сфері розвитку державної служби, державного управління(у тому числі у сфері, що пов’язана із діяльністю органу) або управління людськими ресурсами, сприяння упровадженню принципів належного врядування протягом не менш як 12 місяців.

Відповідність досвіду роботи громадського об'єднання зазначеним вимогам не може доводитися лише свідченнями (лист, довідка тощо) третіх осіб про наявність такого досвіду.

5. Перелік документів, які подаються громадським об’єднанням щодо кандидата:

рішення керівного органу про висування кандидата до складу Конкурсної комісії;

заява кандидата про згоду на участь у роботі Конкурсної комісії та згода на обробку персональних даних відповідно до законодавства;

копія паспорта громадянина України кандидата;

автобіографія кандидата, в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності), число, місяць, рік народження, громадянство,

відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи, громадську діяльність(у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях (у тому числі в минулому), відомості про наявність чи відсутність судимості,

контактний номер телефону та адреса електронної пошти;

копія (копії) документа (документів) про освіту;

мотиваційний лист кандидата, в якому зазначаються особисті підстави для участі у роботі Конкурсної комісії, а також повідомляється адреса електронної пошти для надсилання повідомлень  управлінням соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації.

6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, на які надсилаються документи громадських об’єднань та їх кандидатів.

Поштова адреса: управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації, вулиця Лагонди, 23, смт Вільшанка Кіровоградська область, 26600

Адреса електронної пошти: e-mail: inbox2@vl.kr-admin.gov.ua

7. Прізвище, ім’я, по батькові, найменування посади, адреса електронної пошти та номер телефону відповідальної особи управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації, яка надає додаткову інформацію з питань проведення відбору:

Жирохова Віра Миколаївна – головний спеціаліст з питань персоналу управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, тел.: (0522) 9-79-78. 

8. Дата та місце проведення відбору: 30 листопада 2016 року приміщення управління соціального захисту населення Вільшанської районої державної адміністрації, вулиця Лагонди,23, смт Вільшанка, Кіровоградської області.

 

Пільги в 2016 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 затверджено Порядок права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, водовідведення, електропостачання, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Пільги, надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (в 2016 році - 1930 грн.)

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

 У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг.

За більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення кабінет №3, або за телефоном «гарячої лінії» 9-77-00.

 

Зміни до порядку надання субсидії з 01 травня 2016 року

 З 1 травня 2016 року вступає в дію постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» якою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги. У зв’язку з цим з травня 2016 року управлінням соціального захисту населення будуть здійснені перерахунки діючих субсидій, які розраховувались з урахуванням пільг.

Постановою збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та платниками єдиного податку, до:

-       двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,- для платників єдиного податку першої групи;

-       трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,- для платників єдиного податку другої групи;

-       чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,- для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому до сукупного доходу таких осіб не враховуються розміри доходу від підприємницької діяльності, інформацію про які надає Державна фіскальна служба на запит органу соціального захисту населення.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватись дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для працездатних осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80-річного віку до сукупного доходу враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах,- одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійому фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної

форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв’язку з цим якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності Постанови, для її призначення має бути подана заява і декларація. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з січня 2016 року.

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг. Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

Бланк заяви про призначення житлової субсидії

 

Про житлові субсидії в 2016 році

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» зі змінами та доповненнями після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період, календарний рік, для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (не призначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян. Тобто громадянам, які зверталися із заявою до управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації про призначення субсидії у 2015 році і субсидія їм була призначена, у 2016 році субсидія буде призначатись з січня місяця без їх звернень, а саме шляхом надання необхідних запитів до селищної та сільських рад про склад зареєстрованих осіб біля заявників, до організацій-надавачів послуг про забезпеченість громадян житловою площею, комунальними послугами та Державної фіскальної служби (податкової) про доходи громадян.

Відповідно до нормативних вимог субсидія на тверде паливо та скраплений газ призначається на підставі доходів за повний попередній календарний рік. У зв’язку з тим, що Державна фіскальна служба може надати інформацію про доходи населення за повний 2015 рік лише у другому кварталі 2016 року, формування запитів про доходи та відповідно і призначення субсидії на 2016 рік будуть здійснюватися не раніше квітня 2016 року.

Громадяни, які раніше не зверталися або в 2015 році їм було відмовлено в призначенні субсидії, можуть звертатися до управління соціального захисту населення або до уповноважених сільських рад для заповнення заяви та декларації про призначення субсидії.

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

 

Управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації повідомляє, що станом на 01 березня 2016 року в УСЗН зареєстровано 54 колективних договорів.

Повідомляємо, що в 2015 році закінчився термін дії колективних договорів:

1.Вільшанський центр дитячо-юнацької творчості;

2.Добрянська школа;

3.Управління соціального захисту населення;

4.Цетральна бібліотечна система;

5. ПСП «Мир»;

6.ПСП ім.Шевченка;

7.Управління державної казначейської служби України в Вільшанському районі;

8.Районна рада;

9.Районна державна адміністрація;

10.ТОВ «Соя-Агро-Транс»;

11 СФГ «Роксана»;

12 ФГ «Лукіянчук»;

13.Дитячо-юнацька спортивна школа «Колосок»;

14.Комунальний заклад «Вільшанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

15.Котовська сільрада;

16.Сухоташлицька сільрада;

17.Йосипівська сільрада

  Відділ з питань праці та соціально трудових відносин управління соціального захисту населення Вільшанської РДА просить пройти повідомну реєстрацію колективних договорів до першого квітня цього року. Довідки за телефоном 9-79-78

Упродовж січня-лютого 2016 року повідомну реєстрацію колективних договорів пройшли: Станкуватська сільська рада, Чистопільська сільська рада, Бузникуватська сільська рада, комунальні підприємства Добрянської, Добрівської сільських рад.

 

Державні кошти під контроль

Для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення сьогодні у нашій державі реалізуються програми державних соціальних допомог та житлових субсидій.

Основне завдання органів соціального захисту населення – забезпечити адресності надання допомоги та цільового використання коштів державного бюджету. Наша діяльність спрямована з одного боку – на максимальне забезпечення захисту малозабезпечених верств населення, з іншого – контроль за використанням бюджетних коштів. Саме функцію контролю виконують соціальні інспектори управління соціального захисту населення, які проводять перевірки нужденності сімей, що звернулись за наданням державної допомоги, в тому числі і житлових субсидій, достовірності та повноти наданої інформації про доходи та майновий стан.

Окрім того соціальні інспектори, ведуть контроль за правильністю призначеннями спеціалістами управління державних допомог та житлових субсидій, тобто виконують функції внутрішнього аудиту.

Кожний громадянин при наданні заяви про призначення державної соціальної допомоги письмово дає згоду  на збір та перевірку інформації про сім’ю, доходи всіх їх членів, їх власність та майно.

Перевірки проводяться шляхом обстеження умов життя заявника, відвідування місця роботи, отримання від організацій, установ, підприємств необхідної інформації про доходи, проведення опитування осіб, які входять до складу сім’ї, родичів та інших осіб, а також отримання від них письмових пояснень. Наголошуємо, що при проведенні перевірки державний соціальний інспектор обов’язково пред’являє службове посвідчення, яке підтверджує його особу та повноваження. Вимоги державного соціального інспектора у межах виконання їх повноважень є обов’язковими для виконання посадовими особами підприємств, установ та організацій, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності.

При виявленні державним соціальним інспектором порушень – подання громадянами документів із не правильними відомостями або приховування доходів, що впливають на встановлення права на  соціальну допомогу та її розмір, призначена допомога перераховується і надмірно виплачені кошти підлягають поверненню.

Найбільш поширеними причинами зайвого отримання коштів є –надання неповної інформації про доходи членів сім’ї. Зокрема, при декларуванні доходів заявники найчастіше невірно зазначають наявність та дохід від земельних та майнових паїв, особливо, якщо такі паї знаходяться за межами населеного пункту, в якому вони проживають.

Крім того, надмірне нарахування коштів відбувається у разі неповідомлення органів праці про своє працевлаштування заявниць, які вийшли на роботу на повний робочий день раніше, ніж закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При не поверненні надміру виплачених коштів добровільно, в установлені строки, дане питання вирішуватиметься управління соціального захисту населення, у судовому порядку.  

Узагальнюючи наведені приклади потрібно підкреслити, що попередити зайве отримання коштів і запобігти пов’язаним з цим неприємностям нескладно – для цього лише потрібно усвідомлювати ступень своєї відповідальності при зверненні за наданням державної допомоги й надавати достовірну та повну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу Вашої сім’ї.

 

Інформаційна довідка до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 752 „Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Постановою внесено чергові зміни до порядку призначення житлових субсидій, а саме врегульовано наступні питання.

1.       Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату житлово-комунальних послуг на особу, яка звертається за субсидією.

Відтепер субсидія призначатиметься одній з зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Орендарям житла субсидія також призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків (на підставі договору оренди).

2.       Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією під час прийняття рішення про призначення субсидії з урахуванням лише фактично проживаючих осіб, і скасовано необхідність проведення обстеження домогосподарства у разі наявності одного з таких документів.

3.       Крім цього, надано право комісії приймати рішення про призначення субсидії виходячи з кількості фактично проживаючих осіб у разі відсутності документів, що підтверджують непроживання осіб з числа зареєстрованих. Але таке рішення приймається після обстеження умов проживання сім’ї.

4.       Надано можливість призначати субсидію сім’ям, які проживають окремо у житловому будинку, що розділений на дві половини.

5.       Надано можливість при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.

6.       Встановлено, що у разі невідповідності даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги (ці дані отримуються органами соціального захисту населення за запитами від житлово-експлуатаційних організацій та інших органів), для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.

7.       Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:

доходи учасників антитерористичної операції (відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про житлово-комунальні послуги” щодо належного соціально-економічного захисту учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей);

доходи від роботи у виборчій комісії (відповідно до законів України „Про вибори Президента України”, „Про вибори народних депутатів України”, „Про місцеві вибори”).

8.       Передбачено, що якщо субсидія призначена за рішенням комісії, призначення субсидії на наступний термін здійснюється на підставі того ж рішення (тобто питання не виноситься знову на комісію), якщо в сім’ї не відбулося змін.

 

Методичні рекомендації щодо застосування окремих норм постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 752 „Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”

Щодо оформлення особових рахунків при призначенні субсидії

Субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Орендарям житла субсидія також призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків.

При цьому перерахування коштів субсидії здійснюватиметься на особові рахунки, що зазначені у заяві.

Щодо прийняття рішення про призначення субсидії з урахуванням лише фактично проживаючих осіб

Пунктом 7 Положення визначено вичерпний перелік підтверджуючих документів, які враховуються комісією під час прийняття рішення про призначення житлової субсидії з урахуванням фактично проживаючих осіб:

- довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання;

- довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);

- акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

- акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб;

-  договори оренди житла в іншому місці.

У разі наявності одного з таких документів обстеження домогосподарства не проводиться.

Разом з тим у разі відсутності підтверджуючих документів про непроживання членів сім’ї (особа виїхала за кордон, місце перебування особи невідоме тощо) комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії виходячи з кількості фактично проживаючих осіб після обстеження умов домогосподарства.

Щодо призначення субсидії сім’ям, які проживають в окремих частинах будинку

Комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії сім’ям, які проживають окремо у житловому приміщенні, розділеному на частини, у разі, якщо такі сім’ї сплачують за житлово-комунальні послуги на різні особові рахунки.

Рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов водогосподарства.

Щодо розрахунку субсидії у випадку розбіжності між відомостями про кількість зареєстрованих осіб та даними організацій, що надають послуги, про кількість осіб, яким нараховується плата.

Пунктом 13 Положення передбачено, що у разі коли кількість осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, відрізняється від кількості осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

У такому випадку органи соціального захисту населення самостійно розраховують вартість послуг у межах соціальних нормативів виходячи з кількості осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні.

У разі відсутності відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидія призначається на підставі рішення комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов водогосподарства виходячи з кількості осіб, зазначених у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

При цьому звертаємо увагу, що субсидія призначається на загальних підставах (без рішення комісії) у випадку коли відсутні відомості про склад зареєстрованих і кількість осіб, зазначена в декларації співпадає з кількістю осіб, яким нараховується плата за даними організацій, що надають послуги.

 

Зміни у призначенні субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року №475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» внесено зміни згідно з якими:

до встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, субсидія призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення (будинку) зареєстрована в ньому на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;

у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;

для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»);

до сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;

для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Щоб отримати субсидію, в декларації про доходи і витрати осіб громадянин повинен вказати тільки вид доходу, наприклад, пенсія або стипендія, або заробітна плата та зазначити назва організації де отримуються доходи. Жодних цифр вказувати не треба. Відтепер управління соціального захисту населення отримуватимуть інформацію безпосередньо від Державної фіскальної служби та пенсійного фонду.

Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період ( календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію  без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.

Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, не перевищує обсягу визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на наступний період на підставі звернення громадянина.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг шляхом подання відповідних документів.

Перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:

зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;

встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг;

отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи осіб (крім субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).

         За більш детальною інформацією звертатись в каб. № 7, або за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення          9-77-00.

Начальник управління соціального захисту населення Н.Бударецька

До відома громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 134 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» бюджетні кошти спрямовуються на :

- надання медичної допомоги громадянам, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності за спільним рішенням управлінь та управлінь охорони здоров’я обласних і міських держадміністрацій на підставі укладених договорів,розрахунків витрат,проведених зазначеними закладами та актів про виконані роботи;

- придбання ліків, витратних матеріалів медичного призначення,реактивів для стаціонарів,спеціалізованих лікувальних закладів,що надають медичну допомогу громадянам.

З метою ефективного та цільового використання державних коштів визначено перелік спеціалізованих медичних закладів області та кількість ліжок виділених з них для лікування осіб,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які затверджені розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 08 серпня 2014 року № 301-р.

В області за зазначеною програмою фінансується 10 спеціалізованих медичних закладів, серед них:

Обласна лікарня

80 ліжок

Дитяча обласна лікарня

60 ліжок

Комунальний заклад «Кіровоградський кардіологічний диспансер»

30 ліжок

Комунальний заклад «Кіровоградський онкологічний диспансер»

30 ліжок

Комунальний заклад «Обласна туберкульозна лікарня»

20 ліжок

Комунальний заклад «Кіровоградська обласна психіатрична лікарня»

5 ліжок

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний шкірно-венерологічний диспансер»

15 ліжок

ДУ «Сектор медичного забезпечення УМВС України в Кіровоградській області»

20 ліжок

Комунальний заклад «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги»

40 ліжок

Комунальний заклад «Центральна міська лікарня, м. Кіровограда»

10 ліжок

У разі потреби громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у високовартісному лікуванні, їм необхідно звернутись за направленням лікувального закладу до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за адресою м.Кіровоград, вул.Чорновола, 38.

Довідки за телефонами: 0501426022, 0-22-22-68-23

 

Прес-реліз

з питання удосконалення порядку

надання житлових субсидій

(ПКМУ від 28 лютого 2015 року №106)

 

            28 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №106 “Про удосконалення  порядку надання житлових субсидій”, яка набуває чинності з 01 травня 2015 року.

            Цим урядовим рішення продовжено реформування системи житлових субсидій, яке розпочалося ще у минулому році з початком опалювального періоду відповідно до постанови КМУ від 06 серпня 2014 року №409.

            В умовах необхідності підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги уряд розробив спрощену систему надання субсидій, щоб захистити найбільш вразливі верстви населення.

 

            Нове у наданні субсидії

 

            1. Житлово-комунальні послуги — це ті послуги, які забезпечують життєдіяльність людини, без яких людина не може обійтится.

            На сьогодні в Положенні про надання житлових субсидій існують критерії, які не дозволяють сімям використати своє право на житлову субсидію. Це крім доходів, які впливають на визначення розміру субсидії,  ще і майнова частина.

            Проте наявність у власності 2-х житлових приміщень, 2-х автомобілів, здача в найм житлового приміщення ще не говорить про те, що сімя може оплатити комунальні послуги, тим більше в умовах їх різкого зростання. Жодні майнові аспекти не можуть впливати на призначення субсидії.

            Тому, зміни до порядку призначення житлової субсидії скасовують всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, а саменаявність у власності  2-х житлових приміщень,   2-х автомобілів, здача в найм житлового приміщення, наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні.

            Встановлено єдине обмеження: покупка на суму 50 тис.грн. Тобто, якщо сімєю протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії було здійснено купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує  50 тис. гривень, то у такомі випадку сімя не має права на призначення субсидії.

            Якщо сімя дозволила собі таку дороговартісну покупку, то в неї є кошти для оплати ЖКП.

 

            2. Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником.

            При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом запитів до відповідних органів, установ та організацій.

            Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій   (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, тощо), надають організації-надавачі послуг на запит органів соціального захисту населення.

 

            При цьому забороняється вимагати від заявників документи, які не передбачені положенням.

 

3.  Сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих громадянами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Для призначення субсидії на наступний період субсидія обчислюється, виходячи з доходів, відомості про які надаються ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово).

 

            4. Зважаючи на те, що рівень доходів сімей не дозволяє придбати житло і частина сімей змушені орендувати житло, субсидія таким сімям також може бути призначена на підставі договору найму (оренди) житла (офіційно  зареєстрованого) особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

 

            5. Змінено період, за який враховується дохід сімї. 

            Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, як і до цого, призначається на основі середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих осіб. Але, якщо до змін застосовувався середньомісячний сукупний дохід за 6 попередніх місяців, то тепер за попередній календарний рік.

 

6.Внесено зміни щодо термінів надання субсидії.

 

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період як раніше.         У разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

 

7. Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період. Скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін, тобто заява і декларація подаються один раз, і якщо сімя вже ввійшла в програму житлових субсидій, то в подальшому не потрібно подавати документи.

 Після закінчення строку отримання субсидії (12 місяців) управління соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік). Для цього управління збирають необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення щодо призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують громадян (надають повідомлення про призначення житлової субсидії) про прийняте рішення.

 

            Також сімям, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів.

 

            8. Оскільки спрощується доступ до житлових субсидій, то посилюється відповідальність за надану інформацію в декларації про доходи та видатки.

 

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Крім того, оскільки субсидія призначається за задекларованим принципом, то надано право органам соцзахисту після отримання від ДФС за запитом уточненої інформації про доходи проводити перерарахунок розміру призначеної субсидії.

            Проте, якщо громадянин свідомо приховав інформацію про доходи (свідомо не зазначив їх у декларації) будуть застосовуватися штрафні санкції: сума переплачених коштів субсидії буде стягуватись у подвійному розмірі. 

 

            Залишено право за державними соціальними інспекторами здійснювати обстеження житлово-побутових умов проживання сімї щодо встановлення додаткових джерел для існування.

 

Залишено без змін

 

            9. Як і було раніше, житлова субсидія призначається на соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, які встановлено Кабінетом Міністрів України (ПКМУ №409 від 06 серпня 2014 року).

 Проте, повернуто положення про призначення субсидії на понаднормову площу житла за рішенням комісій для одиноких громадян. Так, в окремих випадках виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районних комісій. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.            

 

            10.Як і раніше розмір субсидії залежатиме  виключно від доходу сімї.  Чим нижчі доходи, тим менше сім'я платить. Наприклад, якщо дохід на члена сім'ї становить 500 гривень, то оплата буде здійснюватися тільки в розмірі 3,19% від доходу. Якщо розмір доходу дорівнює прожиткому мінімуму 1176 грн., то обовязкова частка плати складе десь 7,5%, при доході у розмірі 2300 грн. на одну особу на місяць- обовязкова частка плати сімї — 15%.  Це максимально справедливо у такій спрощеній системі. Принцип простий: сім’ї, у яких дохід менший – платять менше.

            Розмір обовязкової частки плати визначається у наступному порядку:

            -визначається середньомісячний дохід на одну особу;

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн), тобто визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;

            -отриманий результат ділиться на базовий коефіцієнт 2 (два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць), а потім множиться на базовий коефіцієнт 15 (15-базова норма плати за житлово-комунальні послуги сімєю, яка має дохід у два прожиткових мінімуми на місяць на одну особу) і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги кожного окремо взятого домогосподарства.

 

Щодо документів

 

            11. Новою постановою скорочено перелік документів, які надаються для призначення субсидії, до мінімуму. І на сьогодні перелік документів не був широким: заява, декларація про доходи та майновий стан та довідки про розмір заробітної плати.

            Відтепер, тобто з 01 травня 2015 року після набуття чинності ПКМУ,  призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації про доходи і витрати, т.т. скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб.

 

            12. Крім того, затверджено спеціальну форму заяви та декларації Заява і декларація розміщуються на одному аркуші паперу з двох сторін.

            У заяві зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові заявника, адреса реєстрації, контактний телефон, серія та номер паспорту, послуги, якими користується заявник.

            В декларації про доходи та майновий стан: прізвище, ім'я та по батькові заявника; адреса реєстрації; площа квартири (індивідувального будинку); характеристика будинку (кількість поверхів);  прізвище, ім'я та по батькові усіх зареєстрованих у квартирі (індивідуальному будинку), види та суми їх доходів; інформацію про витрати (на придбання майна, товарів або оплату послуг) на суму, що перевищує 50 тис. гривень, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

 

            13. Для забезпечення звернення сімей за призначенням субсидій запроваджено систему, яка дозволятиме людині дуже просто,  без особистого звернення до органу соцзахисту, через уповноважену особу, якщо це стосується сільської місцевості, або через письмове звернення, або іншим шляхом,через поштове відправлення, повідомити управлінню соціального захисту про те, що сімя бажає отримати субсидію. Спрощені бланки заяви та декларації для отримання субсидії будуть доставлені громадянам через організації, які надають житлово-комунальні послуги.

            Для цього доручено Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості разом з Міністерством інфраструктури забезпечити до 15 квітня та до 1 листопада 2015 р. виготовлення підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, і доставку їх споживачам.

            Додатково разом з заявою та декларацією буде роздана інструкція про те, як правильно їх заповнювати. Це дозволить бажаючому самостійно заповнити документи,  при цьому за кожним абонентом залишається право вибору, тобто можливості звернення  безпосередньо до управління соціального захисту населення за місцем проживання.

 

 

            Як бачимо, система субсидій максимально відкрита і проста.

   
Сайт Президента України Урядовий портал