Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Управління агропромислового розвитку

Державна підтримка сільгосптоваровиробників

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 104 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 86 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»

 

Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджет

 

Ідентифікація та реєстрація молодняка ВРХ

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин; паспорта громадянина України; довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Відповідно п.8 та 9 за зверненням Мінагрополітики Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у триденний строк подає інформацію за кожним суб’єктом господарювання, який є юридичною особою, про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я корів станом на 1 січня та на 1 липня поточного року та за запитом органу місцевого самоврядування Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у триденний строк надає інформацію про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я молодняка станом на відповідну дату поточного року у розрізі фізичних осіб — власників тварин

Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року всі фізичні та юридичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов'язані ідентифікувати усіх тварин у господарстві (ВРХ, ДРХ, свині), навіть, якщо вони утримують їх для власного споживання. Згідно Положень про ідентифікацію і реєстрацію ВРХ, ДРХ та свиней кожна тварина, що народилась в господарстві, повинна бути ідентифікована у відповідний термін, але не пізніше, ніж тварина залишить господарство. Тобто, всі тварини повинні бути ідентифіковані на подвір’ї народження. Відповідно Постанови дотація буде надаватися за тварини, які ідентифіковані і зареєстровані в установленому порядку, тобто без порушення термінів реєстрації! Також нагадуємо, що між датою народження тварини і датою заповнення реєстраційної картки тварини має пройти не більше 7 календарних днів, та між датою заповнення документа і датою надходження документа - не більше 5 робочих днів. За порушення цих термінів відповідальність полягає на власника тварин.

 

Урядова програма підтримки утримання молодняка ВРХ

(за утримання молодняка до 13 місячного віку 2500 гривень на голову)

Дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації. Вартість даної послуги становить 29-34 грн. та здійснюється один раз за життя тварини.

Крок 2. Підготувати для подання мінімальну кількість документів:

·        копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

·        копія паспорта особи – власника тварини;

·        копія довідки  або договору про відкриття рахунка в банку;

·        копія ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Крок 3. Подати до сільської, селищної, міської ради або  ради об’єднаної територіальної громади документи.

Документи приймаються протягом року в порядку черговості -  до 01 травня, до 01 вересня та до 01 грудня.

Крок 4. Отримати бюджетні кошти на поточний рахунок відкритий у банку.

* Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Для отримання додаткової інформації звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, або за телефонами департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації:

0522-24-77-85;  0522-24-77-88.

 

Урядова програма підтримки утримання корів

(за кожну наявну на 01 січня та  на 01 липня корову в розмірі 750 гривень за одну голову)

Дотація буде надаватися юридичним особам, що утримують ідентифікованих та зареєстрованих корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності.

Крок 1. Підготувати для подання мінімальну кількість документів:

·         довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

·         копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 01 січня поточного року;

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

Крок 2. Подати до 01 квітня та до 01 жовтня  до Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунок відкритий у банку.

* Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік

Для отримання додаткової інформації звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, або за телефонами департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації:

 

Урядова програма підтримки відшкодування вартості об'єктів

(тваринницьких ферм і комплексів для утримання ВРХ, свиней, птиці (в тому числі водоплавної), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса, побічних продуктів тваринного походження ІІ категорії не призначених для споживання людиною)

Надаватиметься юридичним особам та фізичним особам-підприємцям.

У розмірі 30 % вартості об’єкта, але не більше 500 млн гривень загальної вартості об’єкта.

Крок 1.  Завершити у поточному році етап будівництва та реконструкції об’єкта.

Крок 2. Підготувати такі документи:

·         копію документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

·         довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

·         копію документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

·         типову форму № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році);

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;

·         копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) на 01 число останнього звітного місяця на момент подання документів.

Крок 3. Подати до 05 липня, до 05 жовтня, до 05 грудня до комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Крок 4. Отримати кошти на рахунки, відкриті у банку.

* Часткове відшкодування вартості об’єктів надається на безповоротній основі тричі на рік.

Для отримання додаткової інформації звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, або за телефонами департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації:

0522-24-77-85;  0522-24-77-88.

 

Урядова програма підтримки компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів

(для здійснення будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання ВРХ, свиней, птиці (в тому числі водоплавної), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса, побічних продуктів тваринного походження ІІ категорії не призначених для споживання людиною)

Надаватиметься юридичним особам та фізичним особам-підприємцям

У розмірі 25 % обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років.

Крок 1. Залучити в банку кредит не більше 500 млн гривень.

Крок 2. Підготувати для подання оригінали та копії документів:

·         підтверджуючи документи щодо використання кредитних коштів;

·         витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;

·         згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про позичальника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Крок 3. Подати до банку, з яким укладено кредитний договір, заявку з документами.

Крок 4. Отримати кошти на поточний рахунок.

* Компенсація вартості об’єктів здійснюється щомісяця.

Для отримання додаткової інформації звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, або за телефонами департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації:

0522-24-77-85;  0522-24-77-88.

 

Урядова програма підтримки компенсації відсотків за банківськими кредитами

(залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадження діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура)

Надаватиметься юридичним особам та фізичним особам-підприємцям

У розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором зменшеним на 3 відсоткових пункти.

Крок 1. Залучити в банку кредит не більше 100 млн. гривень.

Крок 2. Підготувати для подання оригінали та копії документів:

·         про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів;

·         витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

·         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів;

·         згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про позичальника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Крок 3. Подати до банку, з яким укладено кредитний договір, заявку з документами.

Крок 4. Отримати кошти на поточний рахунок.

* Компенсація відсотків здійснюється щомісячно виходячи з суми фактично сплачених позичальником банку відсотків за відповідний період.

Для отримання додаткової інформації звертатись до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, або за телефонами департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації:

0522-24-77-85;  0522-24-77-88.

 

Сайт Президента України Урядовий портал