Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини служби зайнятості

 

Психологічні прийоми під час проходження співбесіди

Під час проходження співбесіди, звичайно, ти сподіваєшся на позитивний результат. Але часто буває так: маєш відповідну освіту, досвід, займаєшся саморозвитком… але, на жаль, працювати не запрошують. На думку спадають різні думки-зрадниці, які так і намагаються занизити самооцінку, мовляв, з тобою щось не так. Є декілька психологічних прийомів, які допоможуть вдало пройти співбесіду та отримати роботу мрії.

Налаштуйся на позитив. Від того, з яким настроєм прийдеш на співбесіду, залежить, як тебе сприйматиме рекрутер. Під час розмови будь спокійним, доброзичливим та впевненим у собі. Але пам’ятай, візаві може провокувати тебе на занадто відверту розмову, що стосується особистого життя. Проте таку інформацію краще подавати дозовано – особисте має залишатись особистим. Тут як в анекдоті: «Мухи окремо, котлети окремо».

Особливу увагу приділи своєму зовнішньому вигляду. На співбесіду бажано підібрати одяг в офіційно-діловому стилі. Важливе значення має і колір. Якщо хочеш, щоб тебе сприймали як надійну людину, одягни щось коричневого кольору. Позиціонуєш себе командним гравцем – тоді синій. Чорний колір символізує владу й впевненість. Білий означає довіру, чистоту та чесність. Не варто одягати на співбесіду одяг занадто яскравих кольорів.

Дуже часто на співбесіді використовуються психологічний тиск. Задача такого методу – подивитися на твою реакцію та з’ясувати, наскільки ти врівноважений та можеш опановувати свої емоції. Твоя задача – зберігати спокій і чітко відповідати на запитання.

Сподіваємося, наші поради були цікавими та корисними. Якщо потрібна професійна допомога, завітай до найближчого центру зайнятості. Наші кар’єрні радники неодмінно працевлаштують у найкоротший термін.

 

 

 

Стань токарем за сприяння служби зайнятості

Стань затребуваним фахівцем за підтримки служби зайнятості

Токарській справі навчають безкоштовно в Одесі

Професія токаря – одна з найбільш розповсюджених професій металообробки, яка використовується в ме­ханічних, інструментальних і ремонтно-механічних цехах підприємств маши­нобудування, суднобудування, авіабу­дування, приладобудування; в ремонт­них цехах сільського господарства, транспорту, зв'язку, на будівництві.

З метою підготовки висококваліфікованих працівників цієї професії за сприяння обласного центру зайнятості, 26 листопада  поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян. Курс навчання триватиме 5, 5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

·           повна або базова загальна середня освіта,

·           вік особи не менше 18 років,

·           медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

 

Працівники є – вакансій бракує: на Кіровоградщині спостерігається дефіцит вакансій

Аналіз професійного складу зареєстрованих безробітних та вакансій ринку праці Кіровоградщини свідчить про значний дефіцит вакансій.

Так, станом на 1 листопада 2020 року, кількість зареєстрованих безробітних становила 15 701 особу, а кількість зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій 1731 одиниць. Таким чином, дефіцит вакансій склав 13970 одиниць.

Найбільший дефіцит вакансій спостерігався за такими вакансіями:

1.      підсобний робітник 955 безробітних при 26 вакансіях (дефіцит 929 одиниць);

2.      продавець продовольчих товарів 723 безробітних при 50 вакансіях (дефіцит 673 одиниці);

3.      охоронник 468 безробітних при 11 вакансіях (дефіцит 457 одиниць);

4.      кухар 456 безробітних при 21 вакансії (дефіцит 435 одиниць);

5.      водій автотранспортних засобів 480 безробітних при 49 вакансіях (дефіцит 431 одиниця);

6.      продавець непродовольчих товарів 443 безробітних при 17 вакансіях (дефіцит 426 одиниць);

7.      прибиральник службових приміщень 346 безробітних при 10 вакансіях (дефіцит 336 одиниць);

8.      бухгалтер 292 безробітних при 17 вакансіях (дефіцит 275 одиниць);

9.      Молодша медична сестра (молодший медичний брат) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця, санітар, санітар-прибиральник, санітар-буфетник та ін.) 265 безробітних при 8 вакансіях (дефіцит 257 одиниць);

10.   директор (начальник, інший керівник) підприємства 254 безробітних при 5 вакансіях (дефіцит 249 одиниць).

Загалом, за десять місяців поточного року (січень-жовтень 2020 року), дефіцит вакансій становив 16436 одиниць (38874 зареєстрованих безробітних та 22438  зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій).

 

 

 

Той, хто передбачає погоду: у Кропивницькому потрібен синоптик

Щорічно організації гідрометеорологічної служби України дають близько 275 тисяч прогнозів та попереджень. Український гідрометеорологічний центр підпорядковується Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Наразі у сфері реалізації державної політики щодо гідрометеорологічної діяльності працюють понад п’ять тисяч людей.

На сьогодні головна методична організація гідрометеорологічної служби у Кіровоградській області з питань прогнозування гідрометеорологічних умов, гідрометеорологічного забезпечення і обслуговування, проведення метеорологічних, гідрологічних та агрометеорологічних спостережень і робіт, збору, обробки та розповсюдження гідрометеорологічної інформації потребує синоптика.

До завдань та обов’язків працівника гідрометеорологічної служби  входить прогнозування та обробка синоптичних даних. Без вимог до стажу роботи. Працювати за індивідуальним графіком. При прийомі на роботу обов’язкове проходження медичного огляду. Заробітна плата: 9500 грн.

Якщо Вас зацікавила вказана вакансія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно пройти курси з реєстрації бухгалтерських даних

Стань обліковцем з реєстрації бухгалтерських даних за сприяння служби зайнятості

У листопаді безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути нову професію

Сучасні технології бухгалтерського обліку дозволяють підвищити якість роботи, зменшити витрати часу, спростити розрахунки, раціонально організувати обліковий процес та документообіг. Комп’ютеризація бухгалтерського обліку передбачає створення або вибір такого програмного забезпечення, яке дозволить реалізувати процес організації бухгалтерського обліку в автоматизованому режимі.

30 листопада поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться курс за спеціальністю «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних». Навчання триватиме 8 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

·           повна  або базова загальна середня  освіта,

·           вік особи не менше 18 років,

·           медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

 

У якому районі Кіровоградщини пропонують найвищу заробітну плату?

Серед міст і районів області, у січні-жовтні 2020 року, найбільшу середню заробітну плату пропонували роботодавці Маловисківського району – 10,6 тис. грн. На другому місці роботодавці м. Кропивницького та Кропивницького району, які пропонували у вакансіях середній розмір оплати праці 7,5 тис. грн. Третє місце «здобули» роботодавці м. Світловодська та Світловодського району – 6,8 тис. грн. У вакансіях на Долинщині середній розмір заробітної плати становив 6,6 тис. грн, а на Новоукраїнщині – 6,5 тис. грн. У решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5,0 тис. грн до 6,2 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для прохідника (30,0 тис. грн), електромеханіка з підіймальних установок (26,5 тис. грн), електромеханіка підземної дільниці (24,0 тис. грн), машиніста бурової установки (23,3 тис. грн), гірника очисного забою (18,6 тис. грн), люкового (гірничі роботи) (15,6 тис. грн), машиніста електровоза (15,5 тис. грн), машиніста підіймальної машини (14,7 тис. грн), гірника підземного (14.7 тис. грн) та кріпильника (14,4 тис. грн).

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях станом на 01.11.2020 року становив 6,9 тис. грн (на відповідну дату 2019 року – 6,0 тис.  грн), у  64%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

 

 

На Кіровоградщині статус безробітного мають 78 переселенців

Портрет безробітного переселенця на Кіровоградщині: жінка, від 35 до 45 років, з вищою освітою

Протягом січня-жовтня 2020 року отримували послуги служби зайнятості Кіровоградської області 224 внутрішньо переміщених особи, які отримали довідку  відповідно  до  постанови  Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», з них 165 осіб мали статус безробітного.

Служба зайнятості Кіровоградської області сприяла працевлаштуванню 38 внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

За видами економічної діяльності, за направленням служби зайнятості кожен четвертий, з числа безробітних ВПО, був працевлаштований в сільському господарстві, кожен шостий у переробній промисловості, кожен восьмий в торгівлі і ремонті автотранспортних засобів, кожен десятий у державному управлінні, освіті, у сфері адміністративного і допоміжного обслуговування та ін.

За направленням служби зайнятості професійне навчання проходило 4 безробітних з числа ВПО. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 9 осіб.

Станом на 1 листопада 2020 року статус безробітного мали  78 ВПО, з них 51 особа отримувала  допомогу по  безробіттю  (середній  розмір якої становив 2675 грн).

Безробітними з числа переселенців є, у переважній більшості, представники жіночої статі (69,2%).

Вікова структура безробітних з числа ВПО є наступною: частка молоді серед переселенців у віці до 35 років становить 34,6%, осіб віком до 45 років – 35,9%,  питома вага осіб старше 45 років – 29,5%.

Розподіл ВПО за освітою є наступним: особи з вищою освітою становлять 53,8%, з професійно-технічною, початковою та середньою – 23,1%.

Професійна структура безробітних з числа ВПО: кожний другий – законодавці, фахівці, професіонали, службовці, кожний третій особи з робітничими професіям та кожен п’ятий – особи без професійної підготовки.

 

 

 

Співпрацюємо разом: безробітні та підприємці Кіровоградщини отримають можливість професійного розвитку

19 листопада, для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості відбулася презентація проєкту «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки», яку реалізовує на Кіровоградщині громадська організація «Фонд «Професійний розвиток».

Відкрив захід заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, який підкреслив важливість співпраці служби зайнятості з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на вирішення питань зайнятості безробітних громадян.

У свою чергу координатор проекту Євгеній Орехов, коротко ознайомив про напрямки діяльності громадської організації «Фонд» Професійний розвиток». Повідомив, що діяльність громадської організації спрямована на підвищення рівня добробуту громадян України шляхом працевлаштування та підтримки малого бізнесу.

Презентуючи проект «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки» Є. Орехов повідомив, що він вже реалізовується у чотирьох регіонах України, а віднедавна і на Кіровоградщині. Основна місія проєкту – підтримка та сприяння працевлаштуванню вразливих мешканців Кропивницького та області, а також підтримка та розвиток підприємницької ініціативи, самозайнятості, мікропідприємництва та професійного зростання незайнятого населення.

Координатор проекту озвучив складові етапи його реалізації: в умовах карантинних обмежень, передбачається проведення онлайн-вебінарів, тренінгів, майстер-класів як для шукачів роботи, так і для роботодавців. Серед них: тренінги «Написання резюме», «Ефективна комунікація», «Критичне мислення як інструмент побудови діалогу» та інші, спрямовані на формування професійних компетенцій, необхідних на ринку праці. Для тих, хто вже розпочав власний бізнес, тренінги із мікропідприємництва.

 Є. Орехов наголосив на можливостях громадської організації щодо підтримки осіб, які вже мають досвід підприємницької діяльності. Зокрема, у напрямку отримання грантів, спрямованих на розвиток бізнесу з отриманням міжнародної технічної допомоги на закупівлю професійної техніки, меблів, обладнання та інших необхідних для бізнесу інструментів.

Під час зустрічі відбулось обговорення окремих аспектів співпраці, у т.ч. й у онлайн-режимі. Погоджено графік проведення вебінарів у грудні поточного року.

Проведення таких заходів – це ще одна можливість допомогти незайнятим громадянам адаптуватися до сучасних умов ринку праці, а підприємцям та роботодавцям – налагодити та розвинути свій бізнес.

Наостанок Є. Орехов наголосив на тому, що усі охочі мають можливість доєднатися до вебінарів, з графіком проведення яких можна ознайомитись за посиланням: https://www.facebook.com/profroz/posts/1931866716953141

 

 

 

Як роботодавцю отримати дозвіл на працевлаштування іноземця?

Якщо роботодавець планує взяти на роботу громадянина іншої держави, йому потрібно подати до регіонального центру зайнятості пакет документів.

Перелік документів за посиланням: ­ https://is.gd/KKMaSW

Важливо! Роботодавець самостійно готує та подає документи до регіонального центру зайнятості.

Основною вимогою для отримання дозволу на працевлаштування іноземця є виплата роботодавцем заробітної плати у розмірі не менше ніж:

·           п’ять мінімальних заробітних плат – іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;

·           десять мінімальних заробітних плат – для всіх інших категорій найманих працівників.

Слід зазначити, що ці вимоги не поширюються на:

·           іноземних IT-фахівців;

·           засновників та учасників юридичної особи, створеної в Україні.

Регіональний центр зайнятості ухвалює рішення про видачу дозволу протягом семи робочих днів з дня отримання заяви та доданих до неї документів.

Більш детально за посиланнями:

https://is.gd/j8qyQU

https://is.gd/pEF6nO

 

 

 

На Кіровоградщині бракує вихователів та асистентів вихователів

За інформацією обласного центру зайнятості, роботодавці Кіровоградщині офіційно зареєстрували потребу у вихователях та асистентах вихователів.

Наразі на Кіровоградщині вакантними є 15 посад вихователів, з них 12 – у Кропивницькому (заробітна плата: від 5000 до 8200 грн). 2 вакансії зареєстровано на Знам’янщині (заробітна плата: 4350 (працювати на 0,87 ставки) та 5000грн). 1 вакансію зареєстровано у Благовіщенському районі Кіровоградщини (заробітна плата– 5000 грн).

Крім того, у Новомиргороді вакантною є посада вихователя групи продовженого дня одного з НВО міста. Заробітна плата – 5 000 грн.

Для роботи з дітьми з особливими потребами до одного з кропивницьких дошкільних навчальних закладів запрошують асистента вихователя. До стажу роботи працівника роботодавець не ставить вимоги, проте кандидат на посаду повинен знати основи дитячої педагогіки та психології. При прийомі на роботу обов’язкове проходження медичного огляду. Заробітна плата – 6268 грн. З метою допомоги у організації навчально-виховного процесу в групі з інклюзивним навчанням, один із дошкільних навчальних закладів Світловодська також потребує асистента вихователя. Заробітна плата – 5 000 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Спочатку року службою зайнятості працевлаштовано понад 11 тисяч мешканців Кіровоградщини

У січні-жовтні 2020 року статус безробітного мали 38,9 тис. осіб, з яких майже 54,1% складали жінки, 33,4% – молодь віком до 35 років, мешканці сільської місцевості – 42,2%. З них отримали статус безробітного безпосередньо у жовтні 2,0 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості у 2020 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 11,2 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 28,7%. Також було працевлаштовано 3,7 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 5,6 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 14,4%.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 2,5 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 6,5%.

Станом на 01 листопада 2020 року отримували допомогу по безробіттю 11,9 тис. осіб.

 

 

 

Чи можна отримувати одночасно допомогу по безробіттю й допомогу по вагітності та пологах?

Виплата допомоги по безробіттю в разі призначення допомоги по вагітності та пологах припиняється з дня набуття права на таку допомогу відповідно до медичної довідки (пункт 1 розділу V Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624).

 

 

 

Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює, матиме:

· чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);

· виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;

· можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

· страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;

· право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;

· право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;

· соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

· захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);

· вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;

· цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозуміло, коли є можливість порівняти. 

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу», – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитися всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець - в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник - по допомогу в пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття. 

 

 

 

Які права мають задекларовані працівники?

З моменту підписання трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.

Гідні та безпечні умови праці

Ви маєте право на безпечні та здорові умови праці. Роботодавець зобов’язаний перевіряти робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медичні огляди.

Якщо ж ваші умови праці шкідливі, ви отримуєте додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.

Виконання посадових обов’язків

Роботодавець не може змусити вас виконувати роботу, яка не передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією. То ж, якщо ви не згодні з тим, що вам кажуть робити, можете відмовитися.

 Нормований робочий час

Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше 18 років, ваш робочий тиждень ще менше − 36 годин.

При п’ятиденному робочому тижні ви маєте відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, ваш робочий день має тривати до 7 годин.

Вас не можуть змусити працювати у надурочні години чи вихідні дні. Хіба що це потрібно для оборони країни, усунення наслідків стихійного лиха, аварії чи недопущення псування майна. Ще одна приємна перевага задекларованої праці – скорочений робочий день напередодні святкових і неробочих днів.

Оплачувані та неоплачувані відпустки

За трудовим договором ви маєте право на щорічні оплачувані відпустки. Станом на січень 2020 року, мінімальна тривалість такої відпустки − 24 календарних дні за робочий рік. Якщо вам менше 18 років, можете відпочивати 31 день.

Крім основної відпустки вам дозволені оплачувані навчальні та творчі відпустки (для написання дисертації чи підручника, для участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях). Стали донором крові? Відпочиньте наступного дня або додайте цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається.

Ви можете взяти відпустку за власний рахунок у разі весілля, народження дитини, похорон, для догляду за хворими родичами.

Також передбачені додаткові відпустки для працівників з дітьми, учасників бойових дій та чорнобильців.

Регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної

Місячна зарплата за повністю виконану роботу не може бути менше мінімальної (у 2020 році – 4723 грн).

Працюєте з ранку до ночі? За трудовим законодавством робота у надурочні години та вихідні дні оплачується в подвійному розмірі. За роботу на свято ви можете взяти день відпочинку.

Роботодавець не може виплачувати зарплату, коли заманеться. Ви повинні отримувати її регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи. Якщо день виплати збігається з вихідними чи святами, зарплата виплачується напередодні.

Захист від необґрунтованих штрафів

Вас штрафують за запізнення чи неефективну роботу? Задекларована праця захищає вас від зловживань зі сторони роботодавця. За порушення трудової дисципліни закон передбачає лише два покарання: догану або звільнення.

Матеріальна відповідальність стягується в разі суттєвої шкоди внаслідок протиправних дій або бездіяльності. А відрахування не можуть перевищувати 20% зарплати. Вам же треба за щось жити.

 Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію

Працюючи офіційно, ви можете поєднувати роботу з навчанням у школі, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в аспірантурі, підвищенням кваліфікації. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.

Захист від незаконного звільнення

Незадекларованого працівника можуть звільнити в будь-який день. А якщо у вас є трудовий договір, роботодавець має попередити про звільнення за два місяці.

Страхові виплати в разі непрацездатності

За кожного задекларованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це ваша гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, пов’язаного з роботою, чи професійного захворювання.

Сплата ЄСВ лише з частини заробітної плати значно зменшує розмір допомоги. Якщо ви незадекларовані, на допомогу годі розраховувати. Хіба що роботодавець виплатить її з власної волі.

 

 

 

Чи обов’язково при прийомі на роботу укладати з працівником письмовий трудовий договір?

Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

Письмова форма обов’язкова:

·  коли на цьому наполягає працівник;

·  при організованому наборі працівників;

·  при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

·  при укладенні контракту;

·  при укладенні договору з неповнолітнім;

·  якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

·  для працівників релігійних організацій;

·  для працівників, які проходять альтернативну службу;

·  для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

·  для працівників фермерських господарств;

·  при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

·  в інших випадках, передбачених законодавством.

В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

За якою формою укладається трудовий договір?

Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.

Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:

·  трудові обов’язки працівника;

·  режим роботи і відпочинку;

·  пільги, гарантії, компенсації;

·  умови оплати праці та умови преміювання;

·  доплати, надбавки та інше.

Трудовий договір може бути:

·  безстроковим;

·  на визначений строк;

·  на час виконання певної роботи.

Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. Дивіться типову форму наказу.

 

 

 

Чи можна оскаржити рішення інспектора праці?

Ви можете оскаржити припис або вимогу інспектора праці у 10-денний термін, звернувшись до керівника територіального органу Держпраці або його заступника. Якщо їхнє рішення вас не влаштує, можете оскаржити його у голови Держпраці або його заступника.

Скарга розглядається протягом 30 днів. Крім того, ви маєте право оскаржити постанову про накладення штрафу в суді.

 

 

 

Хто має право перевіряти бізнесменів Кіровоградщини?

Державна служба з питань праці має право перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство.

Хто має право вас перевіряти?

Додержання законодавства про працю контролюють інспектори праці, які працюють у Держпраці та її територіальних органах, а також у виконавчих органах міських, сільських та селищних рад.

Як відбуваються перевірки?

З 31 грудня 2019 року діє новий Порядок контролю за додержанням законодавства про працю, за яким здійснюється перевірка оформлення працівників.

Пам’ятайте:

·  Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.

·  Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

·  Перевірка може проходити на місці або дистанційно.

·  Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

·  Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

·  Інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

·  Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

 

 

 

У чому полягають переваги офіційного працевлаштування працівників для власників бізнесу?

Маєте власний бізнес? Укладаючи трудові договори з працівниками, ви отримуєте безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.

Краща продуктивність праці

Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – у ваших інтересах. Адже ви уникаєте витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

Залучення кваліфікованих фахівців

Люди – найцінніший капітал вашого бізнесу. Працюючи відкрито, ви зможете проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст – допоможуть вам залучити та втримати досвідчених фахівців.

Доступ до нових ринків

Якщо ви працюєте відкрито та дотримуєтеся вимог законодавства, ви можете вийти на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.

Можливість залучати інвестиції

Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.

 Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність – запорука високої репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.

Стабільні конкурентні переваги

Хочете отримати стабільні конкурентні переваги? Вони в якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.

Скорочення витрат за рахунок незадекларованих працівників і невиконання законів – короткострокова стратегія без перспектив, яка говорить про вашу «короткозорість».

Фінансові стимули від держави

Створюючи нові робочі місця, ви можете отримати державну підтримку.

Ви маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.

Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо ви берете на роботу на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.

Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Відмовляйтеся від зарплат «у конверті». Якщо протягом року ви створюєте нові робочі місця з оплатою не менше трьох мінімальних зарплат (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року ви отримаєте компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу.

Детальніше в Законі України «Про зайнятість населення».

Відсутність покарань

Декларуйте працівників, щоб спокійно вести бізнес і не турбуватися про штрафи, які можуть суттєво вдарити по бюджету вашого бізнесу.

Якщо ваші працівники задекларовані – отримайте відзнаку Державної служби з питань праці, покращуйте ваш імідж і репутацію.

 

 

 

Державна служба зайнятості: незадекларована праця не захищає від штрафу

Досягнення повної і продуктивної зайнятості неможливе без викоренення таких явищ як неформальна економіка та незадекларована праця. Ці явища не тільки обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вони сприяють створенню та існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які в повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Проблеми неформальної економіки і незадекларованої праці є однією з перешкод для України у забезпеченні гідної праці і високих темпів зростання.

За останніми оприлюдненими даними на офіційному сайті Держстату (1 квартал 2020 року) 3404,1 тис. осіб в Україні були зайняті неформально, зокрема, у сільському господарстві – 1433,1 тис. осіб, у промисловості – 207,7 тис. осіб, у будівництві – 578,7 тис. осіб, у торгівлі – 578,7 тис. осіб, у транспортній сфері – 129,4 тис. осіб, у тимчасовому розміщуванні та організації харчування – 85,1 тис. осіб.

Криза COVID-19 вкотре оголила вразливість мільйонів, які заробляють засоби для існування неформально або в неформальній економіці, і служить нагадуванням про вирішальну необхідність зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямком національної політики.

Упродовж 2020 року до травня включно спостерігалась тенденція до зменшення кількості застрахованих осіб.

При цьому чисельність найманих працівників у травні 2020 становила 9 833,8 тис. осіб, що на 511,4 тис. осіб менше, ніж у травні 2019 року (95,1%), на 429,4 тис. осіб (95,8%) ніж у грудні 2019 року, а також на 39,8 тис. осіб (99,6 %) ніж у квітні 2020 року.

З червня 2020 року після пом’якшення карантинних заходів інспекторами праці за активної участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування розпочато інформаційну кампанію з питань недопущення використання незадекларованої праці.

У рамках інформаційної кампанії безпосередніми візитами охоплено майже 155 тис. роботодавців. Розбіжність між фактичною чисельністю працівників і кількістю оформлених трудових договорів становить майже 100 тис. осіб.

За результатами проведеної інформаційної роботи кількість застрахованих осіб у червні зросла на 59 тис. осіб.

З 01.09.2020 заплановано проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці. Це суб’єкти, у яких обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників, у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів, а також ті, які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

До 1 вересня 2020 року за участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевої влади та місцевого самоврядування, Національної поліції триває роз’яснювальна робота про заплановані інспекційні заходи.

Варто наголосити, що чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками:

Кримінальна відповідальність: штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до 6 місяців.

Адміністративна відповідальність: штраф від 8,5 до 34 тис. грн.

Фінансова відповідальність: штраф від 47230 грн. до 141690 грн.

 

 

 

В Одесі безкоштовно навчають столярів за підтримки служби зайнятості

Стань затребуваним фахівцем за сприяння служби зайнятості

Мешканці Кіровоградщини можуть здобути високооплачувану робітничу професію

Столяр – багатопрофільна професія. Столяр виготовляє меблі (м’яку, корпусну, офісну), бере участь у будівництві: виготовленні та монтажі дверей і вікон, меблів, що вбудовуються, монтажі перегородок, врізанні замків, ручок, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів і ін. Предметом праці столяра є деревина. Він займається обробкою деревини, виготовленням виробів з неї, при необхідності монтажем їх на будівельних об’єктах.

 Столяр у своїй роботі працює не тільки з деревом і з матеріалами, що заміняють дерево, з різними способами кріплення і монтажу виробу, металевими шурупами, скобами, цвяхами, клеями, матеріалами, необхідними для облицювання, обтягування, обробки дерев'яних виробів (плівками, лаками, фарбами, тканинами).

Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, мають бажання змінити професію або здобути нову, мають можливість безкоштовно пройти професійне навчання за професією «Столяр» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання стартує 25 листопада поточного року і триватиме 5,5 міс.

Умови направлення на навчання: 

·  повна або базова загальна середня освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

На Кіровоградщині відкритими є понад 40 вакансій працівників сільського господарства

На Кіровоградщині відкритими є понад 40 вакансій у АПК

На Кіровоградщині вільними є 41 вакансія у аграрній сфері області.

На Благовіщенщині у одному з фермерських господарств району є вакантною посада обліковця (заробітна плата: 5000 грн).

У Бобринецькому районі одна з агрофірм потребує тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (заробітна плата: 5000 грн).

Два сільськогосподарські підприємства Добровеличківщини потребують по одному підсобному робітникові (заробітна плата: 5000 грн за обома вакансіями).

У Долинському районі агропромислові підприємства пропонують роботу двом агрономам (заробітна плата: 6000 грн); одному лаборантові з проведення аналізу якості зерна (заробітна плата: 7000 грн); одному комірникові (заробітна плата: 5000 грн); трьом робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (заробітна плата: 5000 грн); двом підсобним робітникам (заробітна плата: 5000 грн); одному прибиральникові службових приміщень (заробітна плата: 5000 грн).

Сільськогосподарські підприємства Знам’янщини потребують по одному лікарю ветеринарної медицини (заробітна плата: 12000 грн), фельдшеру ветеринарної медицини (заробітна плата: 12000 грн), агроному (заробітна плата: 5040 грн), апаратнику оброблення зерна (заробітна плата: 5002 грн) та виконавцю робіт на будівництві свинокомплексу (заробітна плата: 12000 грн).

У Кропивницькому районі вакантними є 2 посади операторів птахофабрик та механізованих ферм (заробітна плата: 9500 грн), а також слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування (заробітна плата: 8000 грн).

На Маловисківщині запрошують на роботу 4 робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (заробітна плата: 5100 грн) та один робітник фермерського господарства (заробітна плата: 5100 грн).

Агропідприємствам Новгородківщини потрібні зоотехнік (заробітна плата: 5000 грн); лаборант для проведення аналізу зернових культур (заробітна плата: 5000 грн); два тракториста (заробітна плата: 5000 грн) та три робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (заробітна плата: 5000 грн).

У Новоукраїнському районі вакантні три посади підсобних робітників (заробітна плата: 5000/5500 грн).

На Олександрівщині запрошують на роботу трьох підсобних робітників (заробітна плата: 5500 грн).

Кінний завод на Онуфріївщині потребує коняра (заробітна плата: 5300 грн).

В Устинівському районі вакантні 2 посади трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (заробітна плата: 5200 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

5 нюансів трудових відносин між працівником та фізичною особою-підприємцем

Фізичні особи-підприємці (ФОП) становлять досить вагому частку від усіх роботодавців. Втім, не завжди оформлення трудових відносин ФОПа з працівниками відбувається в повній відповідності з вимогами законодавства. При цьому слід мати на увазі, що на фізичних осіб-підприємців поширюються ті ж нормативно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, що й на юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (ст. 54 Цивільного кодексу України). Тож з метою недопущення помилок у діяльності ФОПа, державна служба зайнятості пропонує звернути увагу на низку специфічних положень, що регулюють трудові відносини між найманим працівником та даною категорією роботодавців.

1) Особливі вимоги до укладення трудового договору. 

Трудовий договір між фізичною особою-підприємцем та найманим працівником укладається письмово в двох примірниках (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України). Один із примірників трудового договору має зберігатися у працівника. Починаючи з 2015 року, реєструвати такий трудовий договір в державній службі зайнятості не треба. Таким чином, при укладенні трудових договорів після 1 січня 2015 року не потрібно керуватися Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю (Порядок), що затверджений Наказом Мінсоцполітики від 08.06.2001 № 260. Нумерацію укладених трудових договорів підприємець веде самостійно. В усьому іншому оформлення трудових відносин між ФОПом та працівником таке ж, як і для юридичної особи (роботодавець має видати наказ про прийняття працівника на роботу, зробити відповідний запис у його трудовій книжці, сповістити податковий орган перед допуском працівника до роботи тощо).

2) Визначеність типової форми трудового договору. 

Форма трудового договору між працівником і фізичною особою-підприємцем, яка використовує найману працю, затверджена Наказом Мінсоцполітики від 08.06.2001 № 260. Сторони можуть вносити в зазначену форму зміни та доповнення за умови, що вони не будуть погіршувати становище працівників та суперечити законодавству України.

3) Специфічні підстави й порядок припинення трудових відносин. 

Додатковою підставою для припинення дії трудового договору є призов ФОПа на військову службу або направлення його на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Окрім того, трудовий договір може бути розірваний у разі призову або мобілізації ФОПа під час особливого періоду (п. 10 ч. 1 ст. 40 КЗпП). У такому випадку дозволяється не погоджувати звільнення найманого працівника з профспілкою (абз. 10 ч. 1 ст. 43-1 КЗпП). Стаття 47 КЗпП зобов'язує ФОПа провести при звільненні розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку із внесеним записом; у разі мобілізації ФОПа зазначені обов’язки мають бути виконані протягом місяця після демобілізації без застосування санкцій та штрафів. Щодо розірвання трудових договорів, які були укладені до 01.01.2015 і зареєстровані в службі зайнятості, то під час звільнення працівника потрібно звернутися до служби зайнятості для зняття договору з реєстрації (ці питання врегульовано в пунктах 9-16 Порядку). У випадку смерті роботодавця – фізичної особи-підприємця – трудові відносини між сторонами припиняються достроково, це визначено в Листі Мінпраці від 05.03.2003 р. № 06/2-2/51.

4) Спрощені вимоги до ведення кадрової документації та ухвалення локальних актів. 

Фізична особа-підприємець має оформляти локальні акти, укладати трудові договори в письмовій формі, вести трудові книжки працівників та може вести книгу реєстрації локальних актів, розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку (їх вправі затвердити трудовий колектив, який може складатися навіть з одного найманого працівника), вести табель обліку робочого часу тощо. Водночас чинним законодавством про працю не передбачено обов'язку ФОПа мати штатний розпис. Про це йдеться в листі Мінсоцполітики від 21.05.2019 N 34/0/23-19/133. Укладення колективного договору є обов'язковим лише для юридичних осіб. Деякі питання, які можуть бути врегульовані колективним договором, допустимо врегулювати іншим нормативним актом. Зокрема, положенням, яким може бути визначено строки виплати заробітної плати та її розміри в першу половину місяця (ст. 24 Закону України «Про оплату праці»). Форми і системи оплати праці та інші питання, визначені у ст. 97 КЗпП, погоджуються з профспілкою або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-підприємців без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг, зберігаються безпосередньо у працівників (пункт 2.21-2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, що затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 № 58). При цьому ФОП не веде книгу обліку бланків трудових книжок і вкладишів, а також книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них (вимоги п. 7.1 Інструкції 58 поширюються лише на підприємства).

5) Лояльні норми щодо санкцій за недотримання трудового законодавства. 

Усі фізичні особи-підприємці мають дотримуватись трудового законодавства, а усі працівники (незалежно від місця роботи) мають рівні трудові права. Проте чинним законодавством закріплено особливий підхід у питаннях притягнення до відповідальності за недотримання правил. Так, статтею 265 КЗпП встановлені менш суворі санкції у випадку, коли порушниками виступають певні категорії роботодавців. Зокрема, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) до юридичних осіб та ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку І - ІІІ груп, застосовується попередження. У разі ж повторення порушення накладаються фінансові санкції. Ці норми покликані, передусім, обмежити негативні наслідки саме для фізичних осіб, адже ФОПи складають 70% платників єдиного податку. Підкреслимо, що найбільша кількість ФОП у 2019 році знаходилась на другій групі платників єдиного податку – 581 тисяча підприємців (44,5%).

 

 

 

З початку року службою зайнятості Кіровоградщини укомплектовано 88,65% вакансій у сфері сільського господарства

Сільське господарство – одна з провідних галузей економіки України. У сільському, лісовому та рибному господарстві України задіяно 17,5% населення. Так, у січні-жовтні 2020 року аграрними підприємствами та фермерськими господарствами Кіровоградщини було подано 7736 вакансій. З них укомплектовано 6858 одиниць, що складає 88,65%.

За 10 місяців 2020 року до топу серед укомплектованих вакансій увійшли:

· тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 1753 одиниці;

· робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 281 одиниця;

· робітник фермерського господарства – 204 одиниці.

Також затребуваними є фахівці, які працюють у галузі тваринництва. Зокрема, цьогоріч укомплектовано 19 вакансій свинарів, 14 вакансій операторів інкубаторно-птахівничої станції та 10 вакансій операторів машинного доїння.

 

 

 

Служба зайнятості долучається до реалізації проєкту «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки»

Днями, у приміщенні Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася робота зустріч представників обласного центру зайнятості та керівника громадської організації «Фонд» Професійний розвиток» Євгенія Орехова.

«Одним із основних орієнтирів досягнення результатів діяльності організації є розвиток соціального діалогу, як основного інструмента формування сфери праці, підтримання комфортних умов та відносин на ринку праці, побудова якісних професійних взаємовідносин», – зазначив представник громадської організації.

Є. Орехов повідомив, що серед проєктів, які громадська організація реалізовує наразі є проєкт спрямований на підтримку та сприяння працевлаштуванню вразливих мешканців Кропивницького та області, а також на підтримку підприємницької ініціативи, самозайнятості, мікропідприємництва та професійного зростання незайнятого населення «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки». Керівник громадської організації назвав міжнародних партнерів, які допомагають реалізовувати цей проект, напрямки їхньої діяльності та категорії громадян, якими вони опікуються.

Під час зустрічі відбулось обговорення окремих аспектів співпраці, у т.ч. шляхом проведення спільних заходів, у т.ч. у режимі онлайн, для тих, хто шукає або хоче змінити місце роботи.

У свою чергу, Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості, повідомив, що обласний центр зайнятості має певний досвід співпраці з громадськими організаціями, які опікуються питаннями зайнятості безробітних громадян, підвищенням їхніх професійних компетенцій на ринку праці, а також реалізовують проекти, що спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи безробітних громадян, у т.ч. учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.

«Співпраця служби зайнятості та громадської організації «Фонд» Професійний розвиток» – це ще одна можливість допомогти незайнятим громадянам адаптуватися до сучасних умов ринку праці, яка відіграє значну роль у сприянні працевлаштуванні таких осіб», – зауваживв наостанок Б. Стоян.

Результатом зустрічі стало досягнення домовленостей, які сприятимуть реалізації активних програм сприяння зайнятості безробітних громадян.

 

 

 

На Кіровоградщині потрібні фрезерувальники. Безробітні можуть безкоштовно здобути цю професію

Хочеш стати фрезерувальником? Навчайся, у тебе є шанс!

У листопаді поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити безробітних громадян на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості професії «Фрезерувальник».

Фрезерувальник – фахівець з обробки металевих виробів на фрезерному верстаті. За кресленням деталі та технологічною картою він визначає послідовність обробки деталі, а за допомогою вимірювальних інструментів –перевіряє відповідність деталі кресленнями. У своїй роботі цей майстер металообробки використовує електромеханічне обладнання (фрезерний верстат) і вимірювальні інструменти.

Точність і узгодженість рухів, стійка увага необхідні в процесі обробки деталей. Важливу роль в роботі фрезерувальника відіграє творче технічне мислення – працівник може удосконалити пристосування для обробки заготовок.

Навчання розпочинається 26 листопада поточного року, термін навчання – 5,5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

· повна або базова загальна середня освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка,

· особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

Середній розмір зарплати у вакансіях на Кіровоградщині – 6908 гривень

Середній розмір зарплати на Кіровоградщині у карантинний період складає 6,9 тис. грн

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 16 листопада 2020 року становила 1188 одиниць.

Середній розмір запропонованої заробітної плати у вакансіях становив 6908 гривень.

За розмірами запропонованої заробітної плати (станом на 01 листопада 2020 року) вакансії розподілилися так:

-  з мінімальною заробітною платою – 516 одиниць;

-         від мінімальної до 6000 грн – 570 одиниць;

-         від 6000 до 7000 грн – 146 одиниць;

-         від 7000 до 10000 грн – 320         одиниць;       

-         від 10000 до 15000 грн – 118 одиниць; 

-         понад 15000 грн – 61 одиниці.    

За професійними групами, найвищий рівень заробітної плати роботодавці Кіровоградщини пропонують у вакансіях, які належать до медичної, банківської, гірничодобувної, залізничної, сільськогосподарської, технічної (інженерної, слюсарної) та транспортної сфер економічної діяльності.

 

 

Які соціальні послуги можуть отримати в ЦЗ звільнені сезонні працівники?

Головною метою звернення громадян до ДСЗ має бути пошук роботи. Цей пошук може стосуватись як постійного робочого місця, так і тимчасового працевлаштування. При вирішенні питань працевлаштування, в залежності від наявної у безробітного професії, вмінь та навичок, особі може пропонуватись проходження професійної підготовки чи підвищення кваліфікації. Окрім того безробітним надається спектр послуг з професійної орієнтації.

Тому, навіть якщо звільнений сезонний працівник розраховує на те, що с/г роботодавець візьме його навесні на роботу, при зверненні до ЦЗ цій особі буде пропонуватись працевлаштування на наявні вакантні місця. При виборі підходящої роботи враховується місце проживання особи та транспортна доступність до інших населених пунктів.

Якщо в тому селі, де проживає сезонний працівник, не має інших роботодавців окрім с/г товаровиробників, йому буде пропонуватись робота в інших населених пунктах. Крім того безробітному буде пропонуватися взяти участь у громадських роботах.

Варто зазначити, що дві відмови від підходящої роботи є підставою для припинення реєстрації безробітного.

При цьому жодним чином не враховується той факт, що особа очікує повернення на сезонну роботу.

До того ж, а про це свідчить практика роботи, у роботодавця можуть і змінитись плани щодо прийому на роботу працівників, наприклад, внаслідок закупівлі нової техніки, яка дозволяє виконувати роботи з меншою кількістю робочих рук.

Для тих хто шукає роботу, на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості у розділі «Громадянам» нещодавно створено новий сервіс – Інтерактивна мапа вакансій. Цей сервіс створений за допомогою гугл-мапи і дозволяє за територіальною ознакою переглядати наявні вакансії.

 

 

 

Чи призначається сезонним звільненим працівникам допомога по безробіттю?

Призначення допомоги по безробіттю для сезонних працівників залежить від декількох факторів.

Якщо особа вперше звертається до ДСЗ, допомога по безробіттю призначається строком до 360 календарних днів.

Якщо сезонний працівник вже звертався до ЦЗ і отримував допомогу по безробіттю, її призначення залежить від 2-річного періоду. Мова йде про те, що для особи 360 днів виплати обмежуються 2-ма роками. В межах цього періоду, в не залежності від кількості звернень, сумарно тривалість виплати не перевищить 360 днів.

Особа зареєструвалась у ЦЗ в жовтні 2016 року, отримувала допомоги по безробіттю 8 місяців, працевлаштувалась, звільнилась з роботи і в листопаді 2019 року реєструється в ЦЗ. В такому випадку дворічний цикл закінчився ще рік назад і особа отримує право на виплату допомоги по безробіттю на нові 360 днів.

Другий приклад. Особа зареєструвалась у ЦЗ в січні 2019 року, отримувала допомогу по безробіттю 4 місяці, працевлаштувалась, звільнилась з роботи і в листопаді 2019 року реєструється в ЦЗ. В такому випадку дворічний цикл виплати триває по січень 2021 року. Особа отримує право на виплату залишку допомоги по безробіттю на 8 місяців.

Третій приклад. Особа зареєструвалась у ЦЗ в січні 2018 року, отримувала допомогу по безробіттю 4 місяці, працевлаштувалась, звільнилась з роботи і в листопаді 2019 року реєструється в ЦЗ. В такому випадку особа отримує право на виплату залишку допомоги по безробіттю на 8 місяців. Але ці місяці будуть обмежені дворічним циклом, тому фактично виплата буде припинена в січні 2020 року.

Четвертий приклад. Особа зареєструвалась у ЦЗ в грудні 2017 року, отримувала допомогу по безробіттю 5 місяців, працевлаштувалась, звільнилась з роботи. В 2018 році зареєструвалась в ЦЗ, отримувала допомогу по безробіттю 7 місяців, працевлаштувалась, звільнилась і в листопаді 2019 року реєструється в ЦЗ. В такому випадку дворічний цикл закінчується у грудні 2019 року, але допомога по безробіттю не буде призначена, внаслідок того, що всі 360 днів її виплати вже пройшли.

Приклади наведені для тривалості виплати допомоги по безробіттю до 360 днів і для причини звільнення з роботи по закінченню строку дії договору.

Для осіб передпенсійного віку, тобто за 2 роки до досягнення такого віку, тривалість допомоги складає до 720 днів.

Треба також враховувати, що для осіб звільнених з роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін тривалість виплати скорочується на 90 днів.

Таких умовних прикладів може бути ще декілька, тим більше для осіб передпенсійного віку.

Тому, радимо отримувати детальні консультації щодо призначення допомоги по безробіттю безпосередньо в ЦЗ.

 

 

 

Чи можуть фермери реєструватись як безробітні?

Під час реєстрації як безробітного в ЦЗ особа заповнює та подає відповідну заяву встановлено зразка. Серед іншого, в заяві зазначається чи є особа фермером чи ні.

Згідно норм чинного законодавства фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства.

Відповідно члени фермерського господарства не можуть реєструватися як безробітні. І це стосується не тільки голів фермерського господарства, а всіх його членів.

А от членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім'ї, родичі, які об'єдналися для спільного ведення фермерського господарства. При цьому фермерське господарство може мати статус сімейного фермерського господарства. Фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа – підприємець.

На відміну від фермерів, наймані працівники, які працюють у фермерському господарстві і звільнились з роботи, можуть реєструватись як безробітні на загальних засадах.

Слід зазначити, що трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом). Залучення сімейним фермерським господарством інших громадян до роботи як найманих працівників може здійснюватися виключно для виконання сезонних та окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю господарства і потребують спеціальних знань чи навичок.

З особами, залученими до роботи у фермерському господарстві, укладається трудовий договір (контракт) у письмовій формі, в якому визначаються строк договору, умови праці і відпочинку (тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна відпустка, форми оплати праці та її розміри тощо).

Видача трудових книжок членам фермерського господарства і громадянам, які працюють у ньому за трудовим договором, та їх ведення здійснюються відповідно до законодавства про працю.

 

 

 

Чи можуть громадяни, які сезонно працюють у сільськогосподарських підприємствах,

після закінчення сезону, реєструватись у центрі зайнятості?

Значна частина сільськогосподарських підприємств застосовують найману працю основного складу робітників тільки під час сезону польових робіт. На «зиму» такі громадяни звільняються, як правило, по закінченню строку трудового договору.

За умови вирішення питань з віднесенням до категорії членів особистого селянського господарства, такі громадяни можуть реєструватись в ЦЗ.

Для надання статусу зареєстрованого безробітного, особа подає до ЦЗ заяву встановленого зразка та пред’являє паспорт, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, трудову книжку, документ про освіту.

Слід зазначити, що для громадян, які хочуть стати на облік в ЦЗ, на сайті ДСЗ є послуга «Електронна черга реєстрації громадян». Особливо це актуальним є зараз, адже в цей період відбувається реєстрація значної частини звільнених сезонних працівників.

Жодних обмежень щодо кількості реєстрацій як безробітного не має. Громадянин може зареєструватись в ЦЗ, знайти роботу і якщо трудовий договір припинено, знову зареєструватись як безробітний.

Для сезонних працівників, які раніше реєструвалися в ДСЗ і мають намір і в цьому році зареєструватись, звертаємо увагу, що діє новий порядок реєстрації, який, серед іншого, передбачає здійснення первинного та поглибленого профілювання шукачів роботи та безробітних для оцінки можливостей працевлаштування особи, яка шукає роботу, на основі її особистісних та професійних характеристик, складання індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.

 

 

 

Чи може набути статусу безробітного член особистого селянського господарства?

Для надання статусу безробітного особа подає до базового центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості заяву та пред’являє, визначені порядком реєстрації, документи. В заяві, серед іншого, зазначається є чи ні особа членом особистого селянського господарства.

За загальною нормою члени особистого селянського господарства не можуть бути визнані безробітними. Тільки колишні члени особистого селянського господарства можуть реєструватися в ЦЗ. При цьому вони подають довідку про припинення ведення господарства або про вихід з нього. Однак є декілька виключень із вказаного правила.

Так, довідка не потрібна членам особистого селянського господарства, у яких робота в господарстві не була основною. Під основною роботою мається на увазі випадок, коли особа протягом 12 місяців, що передують дню звернення до центру зайнятості, провадила лише діяльність в особистому господарстві чи одночасно перебувала у трудових відносинах, займалась підприємницькою діяльністю, працювала на умовах цивільно-правової угоди менше 6 місяців.

Якщо особа працювала 6 і більше місяців, то ведення особистого селянського господарства не вважається основною роботою і особа реєструється як безробітна.

Довідку не потрібно подавати внутрішньо переміщеним особам та громадянам, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Довідку не потрібно також подавати особам, які вперше шукають роботу і закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти, звільнилися із строкової військової служби, у разі їх звернення до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення навчання чи звільнення зі служби.

Відповідна довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки. Надання консультацій з питань видачі таких довідок не відноситься до компетенції державної служби зайнятості. Всі питання щодо припинення ведення селянського господарства необхідно вирішувати у сільських радах.

 

 

 

Чи впливає на можливість реєстрації як безробітного

та отримання допомоги по безробіттю наявність у власності сільських мешканців земельних ділянок?

При вирішенні питань реєстрації громадян як безробітних суттєве значення має питання щодо наявності земель сільськогосподарського призначення. Інші категорії земель, як то землі житлової забудови, до вирішення цих питань відношення не мають.

Нормами Земельного кодексу України визначено, що громадяни можуть мати у власності або їм можуть передаватись у користування землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сіножаті та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства.

Щодо земель для садівництва, городництва, сіножаті та випасання худоби зазначу, що наявність таких земель не впливає на статус зайнятості.

До того ж, доходи від таких земельних ділянок, скоріш за все, не можуть забезпечити повноцінну зайнятість особи.

Питання впливу на статус зайнятості наявності земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в національному правовому полі повноцінно не вирішено. Землі товарного сільськогосподарського виробництва це офіційна назва так званих паїв.

Значна кількість не тільки сільських мешканців, а й міських, мають паї, які вони отримали особисто або у спадщину. Частина цих паїв передана в оренду с/г підприємствам.

Знову ж таки, як правило, річні доходи від орендної плати одного паю не дозволяють забезпечити можливість існування людини без працевлаштування.

Тому на статус зайнятості наявність паю, переданого в оренду, не впливає. Такі громадяни можуть реєструватися в ДСЗ та отримувати допомогу по безробіттю.

Інше питання – це питання самостійного обробітку сільськими мешканцями своїх паїв та, особливо, декількох паїв, переданих ним в оренду. Доволі часто таких громадян називають одноосібниками.

Необхідно враховувати, що якщо одноосібник приєднав до земель особистого селянського господарства землі товарного сільськогосподарського призначення, тобто «пай», то такі землі стають землями особистого селянського господарства.

Відносно цих громадян, які при цьому тривалий час не працювали, питання про можливість реєстрації як безробітного вирішується на підставі довідки сільської ради. А вже сільська рада визначається зі статусом особи.

Також слід враховувати, що при наданні статусу безробітного особа подає заяву, в якій зазначає, що через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно. Головною метою звернення громадян до ДСЗ має бути пошук роботи.

Тому цілком зрозуміло, що безробітним пропонується підходяща робота. Дворазова відмова від такої роботи є підставою для припинення реєстрації. Якщо людина самостійно зайнята обробітком декількох паїв, вона наряд чи зможе одночасно і працювати.

Але прямої законодавчої заборони на реєстрацію одноосібників як безробітних не має.

 

 

 

Від чого залежить розмір допомоги по безробіттю сезонним звільненим працівникам?

Тривалість виплати допомоги по безробіттю обмежується 360 календарними днями або 720 днями для осіб передпенсійного віку.

Безпосередній розмір допомоги по безробіттю залежить від причини звільнення з останнього місця роботи, тривалості страхового стажу за рік до реєстрації в ЦЗ, загальної тривалості страхового стажу та від розміру заробітної плати особи.

В будь-якому випадку розмір допомоги по безробіттю не може бути нижчим 610 грн та вищим 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір допомоги по безробіттю залежить від причини звільнення. Наприклад, якщо особа звільнена за прогул, то в не залежності від інших факторів розмір допомоги буде 610 грн.

Для осіб, які тривалий час не працювали, або не мають за рік до реєстрації в ЦЗ 6 місяців страхового стажу, допомога виплачується також у розмірі 610 грн.

Для осіб, які мають за рік до реєстрації не менше 6 місяців страхового стажу, розмір ДБ буде залежати від страхового стажу та розміру заробітної плати.

Всі ці данні ЦЗ отримують з відповідного державного реєстру.

В окремих випадках безробітні подають довідку про розмір заробітної плати.

Якщо відповідні дані відсутні з певних причин, то розмір допомоги по безробіттю не буде меншим 1630 грн.

Після надходження даних, проводиться перерахунок допомоги по безробіттю.

Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу.

Якщо цей стаж понад 10 років, допомога по безробіттю призначається у розмірі 70% від середньої заробітної плати. Для стажу від 6 до 10 років – 60%, від 2 до 6 років – 55%, до 2-х років – 50%.

Далі розмір допомоги по безробіттю визначається від конкретного розміру середньої заробітної плати безробітного.

Також необхідно враховувати, що протягом періоду виплати допомоги по безробіттю її розмір зменшується. Через 90 днів виплати від складатиме 80% від першого визначеного розміру, а через 180 днів – 70%.

 Детальні консультації щодо розміру допомоги по безробіттю рекомендуємо отримувати безпосередньо в ЦЗ.

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть навчитись одній з найзатребуваніших професій в Одесі

Пройди навчання та отримай професію за підтримки служби зайнятості

У листопаді поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, безробітних громадян професії «продавець продовольчих товарів».

Вірогідність працевлаштування за професією «продавець продовольчих товарів» майже 100% за рахунок широкої сфери застосування. Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже торгівля охоплює практично усі види діяльності людини. Професія продавець продовольчих товарів – одна із найпоширеніших, адже більшість торговельних підприємств не обходяться без них. Велика увага в роботі продавця продуктових товарів приділяється умінню спілкуватися з покупцями.

У листопаді поточного року Кіровоградський обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти безробітних громадян професії «Продавець продовольчих товарів». Розпочинається навчання з 18 листопада, термін навчання 5 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

· повна або базова загальна середня освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка,

· особова медична книжка.

 Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

Майже 42 тисячі роботодавців взяли участь всеукраїнському опитуванні

Анкетування роботодавців: служба зайнятості продовжує всеукраїнське опитування

Опитування роботодавця: ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці

Ефективна співпраця: служба зайнятості продовжує всеукраїнське опитування

Державним центром зайнятості запроваджено опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державною службою зайнятості. Опитування проводилося на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» з 12 червня 2019 року.

Станом на 1 липня 2020 року, в опитуванні взяло участь майже 42 тисячі роботодавців, з них 59% – з чисельністю працівників до 10 осіб, 26% – малі підприємства (від 11 до 50 осіб), 12% – середні (від 51 до 250 осіб), 3% – великі підприємства (понад 250 осіб).

Розподіл роботодавців, які взяли участь в опитуванні за основними видами економічної діяльності: торгівля та ремонт автотранспортних засобів – 25%, надання послуг (ремонт побутових техніки, салони краси) – 25%, сільське господарство – 15%, освіта – 6%, промисловість – 6%, охорона здоров’я – 4%, державне управління, оборона, соціальне страхування – 4%, транспорт, складське господарство, поштова діяльність – 4%, будівництво – 4%, решта роботодавців представлена по інших видах діяльності (7%).

Серед послуг державної служби зайнятості, якими користувалися роботодавці, що взяли участь в опитуванні, більшість становить «підбір працівників» (47%) та «надання інформаційно-консультаційних послуг» (37%). Послугами з «професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців», «залучення громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру», надання компенсації єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця» скористалися від 5% до 6% роботодавців, що пройшли анкетування.

Що ж очікують опитані роботодавці від співпраці зі службою зайнятості: 46% – чекають нових інструментів стимулювання та фінансової підтримки роботодавців, 24% – спрощення процедур подання передбачених законодавством звітів та інформацій, 15% – можливість використання електронних та зручних комунікацій з клієнтами, 15% – очікують оперативне та максимальне якісне задоволення потреб у необхідних працівниках.

«Такий вид комунікацій з роботодавцями, як здійснення онлайн опитування, є ефективним і потребує продовження, адже діяльність служби зайнятості спрямована на задоволення потреб клієнтів, ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці. Ми намагаємося докласти максимум зусиль, щоб співпраця з роботодавцями була продуктивною та корисною», – повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Нагадаємо, опитування проводиться на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості». Для участі у ньому необхідно завітати на головну сторінку ДСЗ чи обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий як з персонального комп’ютера так і мобільних пристроїв.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловити свою думку про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Запрошуємо роботодавців долучитись до опитування! Не зволікайте, нам важлива думка кожного!

 

 

 

На Кіровоградщині вільними є близько 20 вакансій у галузі культури

Роботодавці області потребують 17 працівників для закладів культури області.

Зокрема, у Благовіщенському, Голованівську та Долинській потрібні керівники колективів ( художні керівники театрального, самодіяльного та ін. колективів) для роботи у будинках культури. Заробітна плата з усіма вакансіями: 5000 грн.

У Знам’янці пропонують роботу викладачам мистецької школи (школи естетичного виховання) за класами бандури, гітари і скрипки. Заробітна плата з усіма вакансіями: 5000 грн.

У Кропивницькому до одного з обласних закладів культури потрібні концертмейстер з класу вокалу, завідувач трупи, артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.) (заробітна плата за усіма вакансіями: 7063 грн), а також актор (заробітна плата: 6569 грн). Крім того, дошкільні навчальні заклади обласного центру запрошують на роботу двох керівників музичних та керівника гуртка. Заробітна плата з усіма вакансіями: 5000 грн.

У Малій Висці роботу пропонують акомпаніаторові (заробітна плата: 11547 грн) та організаторові культурно-дозвіллєвої діяльності (заробітна плата: 5000 грн).

На Олександрійщині та Петрівщині до дитячих садочків з сіл районів запрошують керівників музичних (заробітна плата: 2500 грн (неповний робочий день).

 Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

Кіровоградщина: візьміть участь у квесті з безпечного працевлаштування

Представництво IOM Ukraine за фінансування від Уряду Японії розробило інтерактивний освітній інструмент з безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми – онлайн квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!».

Цей квест, насамперед, спрямований на розвиток критичного мислення у реальних життєвих ситуаціях. У ході квесту користувачі навчаються розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та в ігровій формі відпрацьовують навички безпечного працевлаштування.

На території Кіровоградської області цей квест реалізовується, у рамках проєкту «Підвищення обізнаності вразливого населення з безпечної міграції та працевлаштування», регіональним партнером МОМ – Громадською організацією «Територія успіху» у співпраці з Кіровоградським обласним центром зайнятості.

Основною цільовою групою проєкту є безробітні особи, які перебувають на обліку у центрах зайнятості області.

Детальніше про квест: протягом 30-хвилин користувач занурюється у віртуальну реальність, де йому необхідно приймати рішення у різних життєвих ситуаціях і відповідно від прийнятого рішення змінюється реальність, в якій він/вона перебуває. Кожен вибір, кожне рішення впливає на подальший розвиток ситуації. Квест розпочинається тим, що користувачу потрібно заповнити коротке резюме (обрати свою стать, вік, рівень освіти) та згодом обрати вакансію із запропонованого переліку. Далі користувач проходить шлях від пошуку роботи та оформлення документів до поїздки та знайомства із роботодавцем на місці призначення. Після проходження квесту користувач аналізує прийняті рішення та переглядає правила безпечного працевлаштування. По завершенню квесту у користувача є можливість отримати сертифікат та перейти на сайт Національної гарячої лінії 527 www.527.org.ua та www.worksafe.org.ua.

Запрошуємо пройти онлайн квест, який доступний за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start.

 

 

 

На Кіровоградщині на одну вакансію претендують 9 безробітних

Станом на 01 листопада 2020 року у центрах зайнятості Кіровоградщини було зареєстровано майже 15,7 тис. безробітних громадян. У середньому на одну вакансію претендувало 9 осіб: станом на 01 листопада 2020 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила майже 1,7 тис. одиниць, станом на 09 листопада їхня кількість скоротилася до 1264 одиниць.

Варто зазначити, що ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на:

· працівників сфери торгівлі і послуг (9,5%);

· професіоналів (14,4%);

· кваліфікованих робітників з інструментом (23,5%);

· робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (29,8%).

 

 

 

У Кропивницькому роботодавці обговорили актуальне – легалізацію зайнятості

Для роботодавців, які використовують працю найманих працівників, та здійснюють свою діяльність у сфері пасажирських та вантажних перевезень на території міста Кропивницький та району, відбувся інформаційний семінар.

Захід відбувся за участі заступника начальника відділу з питань праці міської ради міста Кропивницького Сергія Крейтора та головного спеціаліста відділу Вікторії Зубак.

Учасники заходу були поінформовані про зміни у законодавстві про працю, яке регулює використання найманої праці. Фахівці нагадали роботодавцям окремі положення Кодексу законів про працю України та акцентували увагу на штрафних санкціях за порушення трудового законодавства і законодавства про зайнятість населення. Було наголошено на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та неухильному дотриманні законодавчих вимог щодо обов'язковості укладення трудового договору. 

Звертаючись до керівників підприємств, організацій і установ, які узяли участь у заході, фахівці міськрайонного центру зайнятості наголосили на необхідності надання відповідної інформації безпосередньо у день відкриття вакансії. «Подана до центру зайнятості інформація про попит на робочу силу поповнить базу даних про вакансії та забезпечить безробітним громадянам можливість мати легальну роботу», – повідомила фахівець центру зайнятості Людмила Міщенко.

Крім того, учасники семінару отримали корисну інформацію щодо запроваджених електронних сервісів державної служби зайнятості для роботодавців, що орієнтовані, насамперед, на економію часу роботодавців та підвищення ефективності їхньої взаємодії із службою зайнятості. 

Учасники заходу були не лише слухачами: роботодавці активно долучалися до обговорення піднятої теми, спілкувалися із фахівцями державних установ, дискутували, розглядаючи, при цьому, складні робочі ситуації.

«Ми маємо мету: такими інформаційними заходами донести до роботодавців інформацію про соціальні та економічні переваги від використання легальної праці, адже наше спільне завдання – попередити порушення законодавства», – наголосила В. Зубак.

У заході узяли участь керівники ТОВ «Алексавто-Кіровоград», ПП «Паритет сервіс» та фізичні особи-підприємці Волков О.М., Волошин С.А., Панас В.В., Пробігайло А.А. та ін.

Нагадаємо, що з 28 жовтня по 15 листопада як загалом в Україні, так і у Кропивницькому зокрема, триває масштабна інформаційна кампанії щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.

 

 

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують 15 бухгалтерів

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних бухгалтерах.

Роботодавці області потребують 15 працівників за професією «бухгалтер». Серед зазначених вакансій 3 посади головних бухгалтерів.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 5000 грн до 10000 гривень.

Актуальними є вакансії для бухгалтерів у таких районах Кіровоградщини:

Благовіщенський (1 вакансія, заробітна плата: 5000 грн);

Долинський (1 вакансія, заробітна плата: 9886,5 грн);

Кропивницький (4 вакансії, заробітна плата: 5000/5070/10000 грн);

Маловисківський (2 вакансії, заробітна плата: 5260 грн);

Новгородківський (1 вакансія, заробітна плата: 5000 грн);

Олександрівський (2 вакансії, заробітна плата: 5500 грн та 1250 грн(неповна зайнятість));

Олександрійський (3 вакансії, заробітна плата: 6077/9500/10000 грн);

Петрівський (1 вакансія, заробітна плата: 5200 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

За яких умов припиняється реєстрація в службі зайнятості?

Відповідно до статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного у разі:

1)  зайнятості особи;

2)  поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;

3)  подання безробітним особисто письмової заяви про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг;

4)  дворазової відмови від пропонування підходящої роботи, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), дворазової відмови від пропонування проходження професійного навчання;

5)  дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;

6)  припинення професійного навчання за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, без поважних причин;

7)  невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);

8)  встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг;

9)  встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг);

10)  набрання законної сили вироком суду про засудження особи до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням);

11)  вступу на навчання за денною формою;

12)  призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;

13)  досягнення особою встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку або призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років;

14)  подання заяви про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або тривалістю, визначеною у медичному висновку;

15)  смерті безробітного або визнання його за рішенням суду померлим, безвісно відсутнім, недієздатним чи обмежено дієздатним;

16)  з дня видачі довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією з висновками про визнання особи нездатною до трудової діяльності;

17)  з інших підстав, передбачених порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних.

 

 

На Кіровоградщині визначено топ 10 найзатребуваніших професій

Станом на 02 листопада 2020 року, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості налічувалось 1447 одиниць за 334 професіями.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування; представників найпростіших професій; кваліфікованих робітників з інструментом і працівників сфери торгівлі та послуг. До переліку найбільш затребуваних входять:

1.  машиніст (кочегар) котельної – 100 вакансій;

2.  водій автотранспортних засобів – 42 вакансії;

3.  оглядач-ремонтник вагонів – 42 вакансії;

4.  прохідник – 36 вакансій;

5.  машиніст бурової установки – 34 вакансії;

6.  оператор котельні – 34 вакансії;

7.  лікар загальної практики-сімейний лікар – 33 вакансії;

8.  монтер колії – 31 вакансія;

9.  електрогазозварник – 30 вакансій;

10.  електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування – 26 вакансій.

За більш детальною інформацією щодо вакансій звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують близько 30 інженерів

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у представниках інженерних професій.

На сьогодні у базі даних вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 26 вакансій за вищезазначеними вакансіями.

·  Інженер – 3 вакансії (заробітна плата –5140/7250/12000 грн);

·  Інженер з метрології – 1 вакансія (заробітна плата – 6800 грн);

·  Інженер з налагодження й випробувань – 1 вакансія (заробітна плата – 10600 грн);

·  Інженер з нормування праці – 1 вакансія (заробітна плата – 6000 грн);

·  Інженер з охорони праці – 5 вакансій (заробітна плата – 5000/6672/9255 грн. Також зареєстрована 1 вакансія з неповною зайнятістю та оплатою праці 2800 грн);

·  Інженер з проектно-кошторисної роботи – 1 вакансія (заробітна плата – 8000 грн);

·  Інженер з технічного аудиту – 1 вакансія (заробітна плата – 12100 грн);

·  Інженер з якості – 1 вакансія (заробітна плата – 5100 грн);

·  Інженер-електронік – 1 вакансія (заробітна плата – 7000 грн);

·  Інженер-енергетик – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

·  Інженер-конструктор – 4 вакансії (заробітна плата –5100/7000/10000 грн);

·  Інженер-проектувальник – 1 вакансія (заробітна плата – 6000 грн);

·  Інженер-технолог – 1 вакансія (заробітна плата – 10000 грн);

·  Інженер-технолог з очищення води – 1 вакансія (заробітна плата – 5400 грн).

У Кропивницькому є вакантною посада головного інженера проекту у одному з приватних будівельних підприємств (заробітна плата – 11000 грн), а на Петрівщині – техніка з обслуговування інженерно-технічних засобів охорони (пенітенціарна система) (заробітна плата – 7500 грн).

Актуальними є вакансії для інженерів у Кропивницькому (14 вакансій), Олександрійському (6 вакансій), Світловодському (3 вакансії), Знам'янському (2 вакансії) та Маловисківському (1 вакансія) районах Кіровоградської області.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Лицювальник-плиточник: інформація для тих, хто бажає змінити професію

Пройдіть навчання в Одесі й отримайте професію «лицювальник-плиточник»

Кіровоградський обласний центр зайнятості пропонує пройти навчання за професією «лицювальник-плиточник»

Лицювальник-плиточник – це покликання, нескінченна творчість й пошук нових професійних рішень, результати його праці будуть слугувати людям протягом десятиліть.

Лицювальник-плиточник виконує комплекс оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, споруд, надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Професію лицювальника-плиточника можна здобути за сприяння служби зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання починається 12 листопада поточного року. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.

Умови направлення на навчання:

·  повна або базова загальна середня освіта,

·  вік особи не менше 18 років,

·  медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавили професія лицювальника-плиточника і ви бажаєте отримати більш детальну інформацію – звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Топ 5 соціально-трудових гарантій для військових

Державна служба зайнятості вважає своїм обов’язком нагадати військовослужбовцям – ветеранам війни та учасникам бойових дій про ті права, якими вони можуть скористатися у сфері праці.

Низку пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності встановлено Кодексом законів про працю України, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон про захист військовослужбовців) та Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон про статус ветеранів). Особливий захист даних категорій громадян виражається у таких гарантіях:

1) Сприяння в отриманні роботи.

До категорій осіб, які мають право на отримання додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, серед інших, належать учасники бойових дій. Для працевлаштування цих категорій осіб підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»). Якщо такі особи працевлаштовуються на новостворене робоче місце за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки, то роботодавець має право на отримання щомісячної компенсації в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, передбаченої ст. 26 Закону «Про зайнятість населення».

2) Збереження робочого місця на час призову.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову (ст. 119 КЗпП). Важливо, що у період несення військової служби не допускається навіть припинення трудового договору на підставі закінчення його строку. Водночас таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону про захист військовослужбовців.

3) Пільги при використанні права на відпочинок та оздоровлення.

Особам, на яких поширюється чинність Закону про статус ветеранів, гарантується використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік (ст. 77-2 КЗпП). Військовослужбовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, а також при особливому характері їх служби, військовослужбовцям, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасникам бойових дій і прирівняним до них особам путівки для санаторно-курортного лікування надаються у першу чергу. Це передбачає ст. 11 Закону про захист військовослужбовців.

4) Підвищений розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам незалежно від страхового стажу в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), якщо вони є ветеранами війни, на яких поширюється чинність Закону про статус ветеранів війни. Це передбачає ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

5) Переважне право на збереження робочого місця в разі скорочення.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону (ст. 42 КЗпП). При цьому в самому Законі уточнюється, що учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та іншим особам, на яких поширюється чинність Закону, гарантується також переважне право на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації. Відповідно до ст. 42-1, ця категорія працівників має переважне право на поворотне прийняття на роботу. Зазначене право надається у випадку, якщо протягом одного року після скорочення роботодавець проводить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації.

 

 

У лікувальних та освітніх закладах Кіровоградщини потрібні понад 20 медсестер

Медичні та освітні заклади області потребують 21 сестру медичну (брата медичного) різного профілю.

Своїм працівникам лікувальні заклади області готові платити від «мінімалки» (5000 грн) до 5400 гривень.

Наразі медсестри потрібні у таких районах:

Благовіщенський – 1 вакансія (сестра медична (брат медичний);

Бобринецький – 1 вакансія (сестра медична (брат медичний), 0,5 ставки, 2500 грн);

Долинський – 4 вакансії (сестра медична (брат медичний); сестра медична (брат медичний) з косметичних процедур; сестра медична (брат медичний) зі стоматології; молодша медична сестра (мол. мед. брат) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.));

Кропивницький – 4 вакансії (2 сестри медичні (брати медичні) та 2 сестри медичні (брати медичні) з дієтичного харчування (одна з вакансій призначена для працевлаштування на 0,5 ставки. Заробітна плата: 2500 грн);

Маловисківський – 9 вакансій (8 сестер медичних (братів медичних) та одна сестра медична (брат медичний) з фізіотерапії);

Петрівський – 1 вакансія (сестра медична з лікувальної фізкультури);

 Світловодський – 1 вакансія (сестра медична (брат медичний).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Безробітні Кіровоградщини мають змогу вивчитись на слюсарів-сантехніків у Одесі

Стань сантехніком за сприяння служби зайнятості

Безкоштовно отримай робітничу професію за підтримки служби зайнятості

Слюсар-сантехнік – професія широко розповсюджена та затребувана на всіх етапах будівництва, а також при експлуатації будівель і супровідних технічних систем.

Ймовірність працевлаштування за професією слюсар-сантехнік досить висока. У переважній більшості ці фахівці без особливих ускладнень знаходять роботу на будівництві, заводах, що випускають санітарно-технічне обладнання, житлово-експлуатаційних конторах, а також на кожному великому підприємстві та в установі чи приватно.

10 листопада поточного року, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, стартує навчання за професією «Слюсар-сантехнік». Курс навчання триватиме 5,5 місяців.

 Умовами до направлення на навчання є:

·  повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

·  повноліття (не менше 18 років);

·  медична довідка з допуском до професії.

Звертаємо увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Безробітних Кіровоградщини запрошують пройти навчання за однією з основних будівельних професій

Пройди навчання в Одесі за сприяння служби зайнятості

Стань кваліфікованим фахівцем за підтримки служби зайнятості

Штукатур – одна з основних та почесних професій на будівництві. Саме штукатур надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди. Сьогодні штукатур працює з різними високотехнологічними сумішами. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності та виразності.

Якщо Ви хочете стати майстром будівельної галузі, у листопаді поточного року Кіровоградський обласний центр зайнятості має можливість навчити, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти, безробітних громадян професії штукатура. Розпочинається навчання 12 листопада термін навчання – 4 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

·  повна або базова загальна середня освіта;

·  повноліття (не менше 18 років);

·  медична довідка з допуском до професії.

Для безробітних громадян, які зареєстровані у службі зайнятості, професійне навчання організовується безкоштовно – здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За більш детальною інформацією про професію звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Понад 600 безробітних мешканців Кіровоградщини зареєструвалися на освітній платформі Courséra

612 безробітних мешканців області зареєструвалися для проходження навчання на освітній платформі Courséra.

Під час карантину Coursera виступила з ініціативою щодо надання безробітним різних країн світу безкоштовного доступу до своїх навчальних програм. Україна стала однією з перших 5-и країн, що має таку можливість.

Зарахування слухачів з числа безробітних громадян на безкоштовне проходження навчання на освітній платформі Courséra, здійснювалося до 31 жовтня 2020 року.

Що таке Courséra? Це глобальна освітня платформа, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого.

До послуг зареєстрованих у державній службі зайнятості безробітних – 4702 онлайн-курси та можливість здобути додаткові знання за 400 спеціалізаціями.

Найпопулярніший формат навчання – курси від 4 до 6 тижнів, які включають відеолекції, тести, обговорення на форумах. Варто зазначити, що це міжнародна освітня платформа, тому навчання проходить, переважно, англійською мовою.

Навчання на платформі для зареєстрованих безробітних – безкоштовне! За умови успішного проходження навчання безробітні безкоштовно отримають відповідні сертифікати.

Пам’ятайте: нові знання – нові можливості!

 

 

На Кіровоградщині вакантними є близько 250 робочих місць у сфері залізничного транспорту

Якісний підбір персоналу є однією з найважливіших складових успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації. Можна навести чимало прикладів, коли вирішальне значення для реалізації планів і проектів підприємства мають вдало підібрані кадри.

За інформацією обласного центру зайнятості, наразі підприємства залізничної сфери Кіровоградщині потребують 244 працівника.

Так, на сьогодні є потреба у фахівцях за 45-ма професіями. До топу професій за кількістю вакансій увійшли:

·  оглядач-ремонтник вагонів (42 вакансії);

·  монтер колії (31 вакансія);

·  слюсар з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування (14 вакансій);

·  електромонтер контактної мережі (12 вакансій);

·  помічник машиніста електровоза(12 вакансій);

·  слюсар з ремонту рухомого складу(12 вакансій);

·  слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (10 вакансій).

Також затребуваними є: черговий по залізничній станції (9 вакансій), оглядач вагонів (8 вакансій), дефектоскопіст з газового та рідинного контролю (6 вакансій), майстер (6 вакансій), сторож (6 вакансій), машиніст (кочегар) котельної (5 вакансій), акумуляторник (4 вакансії), водій автотранспортних засобів (4 вакансії), електрогазозварник (4 вакансії), електрозварник ручного зварювання (4 вакансії), електромеханік (4 вакансії), мийник-прибиральник рухомого складу (4 вакансії), тесляр (4 вакансії), електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (3 вакансії), електромонтер тягової підстанції (3 вакансії), коваль ручного кування (3 вакансії), токар (3 вакансії), бригадир на дільницях основного виробництва (інші кваліфіковані роботи) (2 вакансії), електромонтажник-схемник (2 вакансії), електромонтер з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування (2 вакансії), машиніст екскаватора (2 вакансії), монтажник санітарно-технічних систем і устаткування (2 вакансії), прибиральник виробничих приміщень (2 вакансії), слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка) (2 вакансії), слюсар-інструментальник (2 вакансії), слюсар-ремонтник (2 вакансії), терміст на установках СВЧ (2 вакансії), фрезерувальник (2 вакансії), енергодиспетчер (1 вакансія), машиніст бульдозера (будівельні роботи) (1 вакансія), машиніст бульдозера (гірничі роботи) (1 вакансія), машиніст конвеєра (1 вакансія), машиніст крана автомобільного (1 вакансія), регулювальник швидкості руху вагонів (1 вакансія), складач поїздів (1 вакансія), слюсар-сантехнік (1 вакансія), тракторист (1 вакансія).

Рівень заробітної плати: від 5 000 грн до 13 572 грн.

Актуальними є вакансії у Знам’янському (184 вакансії), Долинському (53 вакансії), Добровеличківському (5 вакансій), Гайворонському (1 вакансія) та Новоукраїнському (1 вакансія) районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно отримати багатопрофільну будівельну професію

Отримай багатопрофільну будівельну професію за підтримки служби зайнятості

Стань робітником з комплексного обслуговування будинків за сприяння служби зайнятості

Під час реорганізації житлово-комунальних установ та створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків великий попит виникає на працівників, які поєднують у своїй професійній діяльності декілька професій: електрик, слюсар-сантехнік, столяр, тесля, а саме, «робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків здійснює технічне обслуговування, ремонт будинків та споруд з виконанням ремонтно-будівельних робіт (штукатурних, малярних, шпалерних, бетонних, теслярських).

16 листопада поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.

Умови направлення на навчання:

·  повна або базова загальна середня освіта,

·  вік особи не менше 18 років,

·  медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані у службі зайнятості, професійне навчання організовується безкоштовно – здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За більш детальною інформацією про професію звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині визначено топ 10 найзатребуваніших професій

Станом на 02 листопада 2020 року, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості налічувалось 1447 одиниць за 334 професіями.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування; представників найпростіших професій; кваліфікованих робітників з інструментом і працівників сфери торгівлі та послуг. До переліку найбільш затребуваних входять:

1.  машиніст (кочегар) котельної – 100 вакансій;

2.  водій автотранспортних засобів – 42 вакансії;

3.  оглядач-ремонтник вагонів – 42 вакансії;

4.  прохідник – 36 вакансій;

5.  машиніст бурової установки – 34 вакансії;

6.  оператор котельні – 34 вакансії;

7.  лікар загальної практики-сімейний лікар – 33 вакансії;

8.  монтер колії – 31 вакансія;

9.  електрогазозварник – 30 вакансій;

10.  електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування – 26 вакансій.

За більш детальною інформацією щодо вакансій звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині зареєстровано 90 вакансій для осіб з інвалідністю

Станом на 01 листопада 2020 року кількість безробітних з інвалідністю становила 648 осіб. Кількість вакансій, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), станом на 05 листопада 2020 року складає 90 одиниць за 47-ма професіями.

Наразі роботодавці Кіровоградщини потребують працівників для заміщення таких посад:

Посада

Кількість вакансій

Посада

Кількість вакансій

робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва

10 вакансій

зоотехнік

1 вакансія

укладальник-пакувальник

8 вакансій

інженер з охорони праці

1 вакансія

водій автотранспортних засобів

5 вакансій

інженер-проектувальник

1 вакансія

лікар-хірург

4 вакансії

касир-операціоніст

1 вакансія

підсобний робітник

4 вакансії

комірник

1 вакансія

бухгалтер

3 вакансії

лаборант (біологічні дослідження)

1 вакансія

вчитель закладу загальної середньої освіти

3 вакансії

лаборант з аналізу формувальних та шихтових сумішей

1 вакансія

двірник

3 вакансії

машиніст (кочегар) котельної

1 вакансія

менеджер (управитель) з персоналу

3 вакансії

менеджер (управитель)

1 вакансія

вагар

2 вакансії

менеджер (управитель) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами

1 вакансія

лікар-невропатолог

2 вакансії

менеджер (управитель) з маркетингу

1 вакансія

лікар-терапевт

2 вакансії

менеджер (управитель) із збуту

1 вакансія

муляр

2 вакансії

налагоджувальник зварювального й газоплазморізального устаткування

1 вакансія

охоронник

2 вакансії

оператор котельні

1 вакансія

прибиральник службових приміщень

2 вакансії

покоївка

1 вакансія

прибиральник територій

2 вакансії

практичний психолог

1 вакансія

прийомоздавальник вантажу та багажу

2 вакансії

продавець-консультант

1 вакансія

продавець продовольчих товарів

2 вакансії

робітник фермерського господарства

1 вакансія

тракторист

2 вакансії

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

1 вакансія

артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.)

1 вакансія

слюсар-ремонтник

1 вакансія

електромеханік з ліфтів

1 вакансія

слюсар-сантехнік

1 вакансія

електромонтер з експлуатації розподільних мереж

1 вакансія

соціальний робітник.

1 вакансія

електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування

1 вакансія

зоотехнік

1 вакансія

завідувач трупи

1 вакансія

інженер з охорони праці

1 вакансія

робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва

1 вакансія

інженер-проектувальник

1 вакансія

укладальник-пакувальник

1 вакансія

касир-операціоніст

1 вакансія

водій автотранспортних засобів

1 вакансія

комірник

1 вакансія

Своїм працівникам роботодавці області готові платити від «мінімалки» (5000 грн) до 10887 гривень. Серед зареєстрованих вакансій відкритими є 8 одиниць з неповною занятістю та заробітною платою від 2362 до 2500 гривень.

Варто зазначити, що протягом січня-жовтня 2020 року перебували на обліку як безробітні у центрах зайнятості Кіровоградщини 1469 мешканців області з інвалідністю.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

5 речей, які треба знати про трудовий контракт

Трудове законодавство України передбачає декілька різновидів договорів між працівником та роботодавцем. Зокрема, замість стандартного трудового договору у деяких випадках може бути укладено контракт. За своєю природою він є різновидом трудового договору, який передбачає вищий ступінь договірної свободи. Письмова форма контракту дозволяє більш чітко визначити права й обов’язки сторін. Укладення контрактів регулюється статтею 21 Кодексу законів про працю України, а також низкою законодавчих актів, зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору» від 19 березня 1994 р. № 170 (Постанова 170). Відповідно до цих актів контракт визначається як особлива форма трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору, зокрема дострокового, можуть встановлюватися за угодою сторін.

Незважаючи на майже 30-річну практику укладання контрактів, довкола цієї форми реалізації права на працю виникає чимало дискусій. Тож, ми розглянемо докладніше, чим відрізняється контракт від трудового договору та чому його укладення може бути вигідне сторонам трудових відносин.

1. Укладення контракту дозволяється у визначених законами випадках.

Сфера застосування контракту визначається законами України. Зокрема, можливість укладення контракту передбачають Закони України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», «Про фермерське господарство», «Про товарну біржу». Іноді укладення контрактів з певною категорією працівників є обов’язковим (див. Закони України «Про залізничний транспорт», «Про культуру»). Контракт оформляється в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної зі сторін контракту. За згодою працівника копію укладеного з ним контракту може бути передано профспілковому чи іншому органові, уповноваженому працівником представляти його інтереси, для здійснення контролю за додержанням умов контракту (п. 8 Постанови 170). В інших аспектах оформлення працівників на роботу за контрактом таке ж саме, як і під час оформлення за трудовим договором (роботодавець має видати наказ про зарахування працівника в штат, зробити відповідний запис у його трудовій книжці, сповістити податковий орган тощо). На таку категорію працівників поширюються норми трудового законодавства України, проте з низкою доповнень і винятків.

2. Контракт укладається на певний строк.

Трудовий контракт укладається, як правило, на певний строк. В одних випадках закони чітко визначають часові межі укладення контрактів (Закон України «Про культуру» у ст. 21 дозволяє укладати контракти терміном від одного до трьох років). Тоді як в інших сферах діяльності законодавець не обмежує мінімальну й максимальну тривалість контракту, віддаючи це питання на розсуд сторін трудових відносин (див. ст. 15 Закону України «Про залізничний транспорт»). Встановлений термін дії контракту певною мірою погіршує становище працівника, хоча водночас може мотивувати до більш продуктивної праці. За два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін його може бути продовжено або укладено на новий строк (п. 24 Постанови 170).

3. Встановлено особливі умови розірвання контракту.

Трудові відносини можуть бути припинені з підстав, передбачених контрактом (п. 8 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Це означає, що контракт може містити додаткові підстави його розірвання достроково. Вигода для роботодавця полягає в тому, що укладення контракту, як правило, передбачає конкретні вимоги до якості й обсягу роботи. А недосягнення потрібного результату дозволяє звільнити працівника у спрощеному порядку. Припинення трудових відносин з підстав, передбачених контрактом, не вважається звільненням з ініціативи роботодавця. Тому у таких випадках на працівника не поширюються гарантії від звільнення, передбачені для членів профспілок, вагітних жінок і матерів, які мають малих дітей, тимчасово непрацездатних тощо. Для працівника встановлення додаткових, порівняно із законодавством, підстав припинення трудових відносин дозволяє ставити питання про компенсацію свого хиткого становища, приміром, вищою оплатою праці. У разі невиконання або неналежного виконання сторонами зобов'язань, передбачених у контракті, його може бути розірвано достроково з попередженням відповідної сторони за два тижні (п. 22 Постанови 170).

4. Умови контракту є конфіденційними.

Роботодавець зобов'язаний забезпечувати конфіденційність умов контракту. У свою чергу особи, у яких за службовими повноваженнями є доступ до інформації, зафіксованої в контракті, не мають права її розголошувати. Вимоги конфіденційності не поширюються на умови контракту, що регулюються чинним законодавством, та по відношенню до органів, які здійснюють контроль за їх додержанням (див. п. 6 Постанови 170).

5. У контракті можуть бути закріплені додаткові пільги й гарантії для працівника.

Контракт може містити додаткові умови щодо організації праці та матеріального забезпечення працівника. У контракті можуть бути передбачені додаткові пільги, гарантії та компенсації за рахунок коштів роботодавця. Як правило, вони зводяться до забезпечення житлом, транспортом, засобами зв’язку тощо. Контракт повинен передбачати зобов'язання роботодавця щодо компенсації моральної та матеріальної шкоди, заподіяної працівникові у разі дострокового розірвання контракту роботодавцем з підстав, не передбачених чинним законодавством та контрактом.

Нагадуємо, що для реєстрації в державній службі зайнятості, особа, яка шукає роботу, серед інших документів подає трудову книжку (цивільно-правовий договір чи інший документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості).

 

 

Чи зарахують до стажу сезонну роботу?

Так, згідно із статтею 61 Законом України «Про пенсійне забезпечення», робота протягом повного сезону на підприємствах і в організаціях сезонних галузей промисловості, незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств і організацій, за списком, що затверджується Кабінетом Міністрів України, зараховується до стажу роботи за рік роботи. Інші сезонні роботи зараховуються до стажу роботи за їхньою фактичною тривалістю. Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 затверджено, зокрема, Список сезонних робіт, зайнятість на яких протягом повного сезону зараховується до стажу для призначення пенсії за рік роботи. Сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.

При укладенні трудового договору роботодавець попереджає працівника про сезонний характер роботи. Зазначений факт відображається у наказі (розпорядженні) про прийом на роботу.

 

 

Опалювальний сезон: на Кіровоградщині вільними є 38 робочих місць для працівників котелень

У зв’язку з початком опалювального сезону, у Кіровоградській області є потреба у машиністах (кочегарах) котелень, операторах котелень та машиністах котлів. Загалом, вільними наразі є 37 вакансій.

 Серед місць роботи: навчальні заклади, лікарні та підприємства, діяльність яких пов’язана з теплопостачанням.

Своїм працівникам роботодавці Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (5000 грн) до 9103 гривень.

Актуальними є вакансії для машиністів та операторів котелень у таких районах:

Гайворонський – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

Голованівський – 12 вакансій (заробітна плата: 5000 грн);

 Кропивницький – 8 вакансій (заробітна плата: 6000 грн);

Олександрійський– 16 вакансій (заробітна плата: 6300/7800 грн);

Також у Кропивницькому є потреба у машиністі котлів для ТЕЦ. До завдань та обов'язків працівника входить обслуговування котлів та турбін, проведення запуску, випробувань. Обслуговування в теплових схемах. Працювати за індивідуальним графіком. Стаж роботи: від 1 року. Заробітна плата: 9 103 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Потрібні пильні та відповідальні: роботодавці Кіровоградщини потребують 20 охоронників

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у охоронниках.

Наразі роботодавці області потребують 20 працівників за професією «охоронник» і готові платити своїм підлеглим від «мінімалки» (5000 грн) до 12000 гривень. Різниця у зарплатні пояснюється вимогами до посади працівника, стажу роботи, особливостей вахтового методу та навичок у роботі з різними комп’ютерною технікою.

Актуальними є вакансії для охоронників у таких районах Кіровоградщини:

Благовіщенський – 1 вакансія (10000 грн);

Бобринецький – 5 вакансій (5000 грн);

Голованівський – 1 вакансія (12000 грн);

Добровеличківський – 1 вакансія (5000 грн);

Долинський – 1 вакансія (5000 грн);

Кропивницький – 2 вакансії (5000 грн);

Новоукраїнський – 2 вакансії (5000 грн);

Олександрійський – 2 вакансії (5000 грн);

Петрівський – 2 вакансії (5000 грн);

Світловодський – 2 вакансії (5000 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожного клієнта індивідуально.

Він залежить від:

· страхового стажу людини;

· підстави звільнення;

· розміру заробітної плати за останні 12 місяців.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 8 788 грн).

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю у період карантину становить 1 000 грн.

 

 

Чи виплачується допомога по безробіттю тим, хто працював неофіційно?

Якщо молода людина має вік до 35 років і не має страхового стажу, тобто вперше шукає роботу, то їй буде призначена допомога по безробіттю у мінімальному розмірі (на період карантину і 30 днів після його закінчення – 1 тис грн) строком на 180 календарних днів.

Якщо ж людина старша за 35 років і не має страхового стажу, то, згідно з чинним законодавством,  вона не має права на виплату такої допомоги.

 

 

Кіровоградщина потребує лікарів: у службі зайнятості зареєстровано 123 вакансії

Кожен перший понеділок жовтня щорічно у світі відзначають Міжнародний день лікаря. 2019-2020 роки змусили багатьох людей почати цінувати працю медиків ще більше, адже під час пандемії коронавіруса ці люди найбільше піддаються ризику.

Станом на 05 жовтня, медичні заклади області потребують 123 лікарів.  Потреба існує у фахівцях медичної галузі за такими посадами:

· лікар – 2 вакансії (заробітна плата: 5100/5991 грн);

· лікар-акушер-гінеколог – 1 вакансія (заробітна плата: 8503 грн);

· лікар-анестезіолог – 7 вакансій (заробітна плата: 5000/8926 грн);

· лікар-бактеріолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-гінеколог для дітей та підлітків  – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-ендокринолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-ендоскопіст – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/6520 грн);

· лікар загальної практики-сімейний лікар – 33 вакансії (заробітна плата: від 5000 до 14169 грн);

· лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини – 2 вакансії (заробітна плата: 5726 грн);

· лікар з ультразвукової діагностики – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-інфекціоніст  – 3 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-кардіолог – 3 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-лаборант  – 1 вакансія (заробітна плата: 5226 грн);

· лікар-нарколог  – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-невролог дитячий – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-невропатолог – 5 вакансій (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-нефролог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-ортопед-травматолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-отоларинголог – 4 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-офтальмолог – 6 вакансій (заробітна плата: 5000/5100/6519 грн);

· лікар-патологоанатом – 2 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-педіатр  – 5 вакансій (заробітна плата: 5000/5100/6353/7590 грн);

· лікар-педіатр дільничний – 1 вакансія (заробітна плата: 8067 грн);

· лікар-педіатр-неонатолог – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

· лікар приймальної палати (відділення) – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-психіатр – 3 вакансії (заробітна плата: 5000/5373 грн);

· лікар-рентгенолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-стоматолог  – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-статистик – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-терапевт – 10 вакансій (заробітна плата: від 5000 до 7300 грн);

· лікар-терапевт дільничний – 1 вакансія (заробітна плата: 7300 грн);

· лікар-уролог – 3 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

· лікар-фізіотерапевт  – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

· лікар-фтизіатр  – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар функціональної діагностики  – 2 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

· лікар-хірург – 10 вакансій (заробітна плата: від 5000 до 9205 грн).

Серед зазначених вакансій 4 посади передбачають неповну зайнятість фахівців. Зокрема, у Малій Висці запрошують двох лікарів загальної практики-сімейних лікарів (працювати на 0,5 ставки, заробітна плата: 2500 грн), а у Знам’янці пропонують роботу на пів ставки лікарю-терапевту та лікарю-психіатру (заробітна плата: 2500 грн).

Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам'янському, Компаніївському, Кропивницькому, Маловисківському, Олександрівському, Олександрійському, Петрівському, Світловодському та Устинівському районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Найвисокооплачуваніші: кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату?

Станом на 06 жовтня 2020 року кількість зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 1349 одиниці.

Трійку лідерів за затребуваністю очолили робітничі професії: найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації устаткування, а також працівників сфери торгівлі і послуг.

Варто зазначити, що 9 з 10 найвисокооплачуваніших посад належать до професій гірничодобувної промисловості. Тож до топ 10 актуальних вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли:

1.  прохідник  – 6 вакансій (30 000 грн);

2.  електромеханік з підіймальних установок  – 1 вакансія (26 460 грн);

3.  електромеханік підземної дільниці   – 1 вакансія (25 284 грн);

4.  машиніст бурової установки – 3 вакансії (25 000 грн);

5.  електромеханік підземної дільниці – 2 вакансії (23 420 грн);

6.  гірник очисного забою – 11 вакансій (21 472 грн);

7.  директор (начальник, інший керівник) підприємства – 1 вакансія (20 000 грн);

8.  гірник очисного забою – 1 вакансія (17 707 грн);

9.  електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування – 3 вакансії (16 131 грн);

10.  гірник підземний – 2 вакансії (16 167 грн).

 

 

Нові можливості: які сервіси пропонує служба зайнятості безробітним для професійного розвитку?

Введення карантинних та обмежувальних заходів, внесло в наше життя певні зміни. Головне – бачити у цих змінах не проблеми, а можливості для нового зростання і розвитку, у т.ч. професійному.

Державною службою зайнятості запроваджено для безробітних електронні сервіси, які допоможуть кожному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування:

·  «Освітній портал ДСЗ» (https://skills.dcz.gov.ua/);

· «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри» (http://profi.dcz.gov.ua/);

· «Консультаційна мережу «Моя професія» (https://test.myprofession.com.ua/).

Також актуальними є онлайн сервіси для пошуку роботи, зокрема:

· «Інтерактивна мапа вакансій», яка дає можливість дистанційно, за допомогою ґаджетів чи персонального комп’ютера, здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою;

· «Персональний кабінет шукача роботи», у якому зареєстрований безробітний може створити власне резюме, підібрати роботу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю, а також іншу корисну інформацію, пов'язану з працевлаштуванням.

Крім того, з актуальною інформацією щодо послуг служби зайнятості та ситуації на ринку праці безробітні можуть ознайомитись на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище».

 

 

Скорочення працівника під час лікарняного: дії роботодавця

Працівник захворів перед днем звільнення у зв'язку зі скороченням штату: які наслідки?

Звільнення працівника у зв'язку зі скороченням штатної чисельності працівників проводиться у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 40 КЗпП, працедавцю за своєю ініціативою забороняється звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Виключення становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез’явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

Згідно зі ст. 49-2 КЗпП про наступне звільнення працівника персонально письмово попереджають не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого звільнення. При цьому, чинне законодавство не передбачає виключення зі строку попередження працівника про наступне звільнення часу знаходження його у відпустці або на лікарняному.

У зазначеній вище ситуації, звільнення працівника провадиться у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності. Вдруге повідомляти працівника про звільнення за два місяці не потрібно, адже дата звільнення переноситься не з ініціативи та не з вини роботодавця. А от листок непрацездатності потрібно буде оплатити повністю, оскільки його було видано ще під час перебування працівника у трудових відносинах з роботодавцем, зокрема останнім днем трудових відносин є день звільнення і він також включається до цього періоду.

 

 

На Кіровоградщині потрібні кухарі

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних кухарях.

Так, роботодавці області зареєстрували 10 вакансій для майстрів смачних страв.

Що ж до рівня заробітної плати, то своїм фахівцям роботодавці Кіровоградщини готові платити від 5000 до 5500 гривень. Різниця у зарплатні пояснюється вимогами до стажу і досвіду роботи кандидата на посаду, а також та графіком роботи.

Зокрема, у Кропивницькому потрібні 8 кухарів для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, а також закладів громадського харчування (заробітна плата: 5000/5100/5226 грн). Також по 1 вакансії кухарів закладів громадського харчування відкриті у Долинській (заробітна плата: 5500 грн) та с. Вільшанка Новоархангельського району (заробітна плата: 5000 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Якщо особа приймається на роботу за сприяння державної служби зайнятості, чи може вона бути впевнена у тому, що з нею будуть укладені трудові відносини офіційно?

Може, адже зареєстрованому безробітному видається направлення на працевлаштування, в корінці якого роботодавцем зазначається інформація про прийом на роботу з посиланням на відповідний наказ.

Видача направлень на роботу здійснюється на підставі поданих роботодавцем звітів про наявність вільних робочих місць. Такі дані є інформацією про легальну роботу.

Для пошуку роботи не обов’язково реєструватися як безробітному в центрі зайнятості. Є можливість отримувати інформацію про вакансії з Інтернет-сторінки ДСЗ. До речі, сайт служби дозволяє отримувати інформацію не тільки з комп’ютера, а й з мобільних телефонів, що мають доступ до мережі Інтернет.

Інформація про вакансії розміщується на сайті зі звітів роботодавців і є інформацією про легальні трудові відносини. Користувачі соціальної мережі Фейсбук також мають можливість ознайомитись з інформацією про окремі вакансії на сторінці ОЦЗ.

Іншим шукачам роботи рекомендуємо користуватись інформацією про легальні трудові відносин, що розміщується на сайтах служби, зокрема у рубриці «Правовий порадник шукача роботи» на сторінці ОЦЗ у соціальній мережі Фейсбук.

При прийомі на роботу роботодавець не має права вимагати від особи одночасно з поданням заяви про прийом на роботу і подання заяви про звільнення за власним бажанням без зазначення дати такого звільнення.

 

 

Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування?

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням ЦЗ, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Окрім повідомлення про свій факт працевлаштування самим безробітним, ЦЗ отримує таку інформацію також в результаті розслідування страхових випадків і отримання інформації з персоніфікованої звітності про сплату єдиного внеску. Проходить певний проміжок часу, але в будь-якому випадку така інформація надходить до ЦЗ.

Безробітним рекомендується не допускати одночасного отримання ДБ та працевлаштування і своєчасно інформувати про це ЦЗ.

Якщо така інформація приховується, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

У випадку працевлаштування без належного оформлення трудових відносин зрозуміло, що дані персоніфікованого обліку до ЦЗ не надійдуть.

Але, як вже було зазначено, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації в ЦЗ. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Тому, якщо такі факти будуть встановлені, безпідставно отриману допомогу по безробіттю також слід буде повернути.

 

 

При працевлаштуванні працівника до фізичної особи-підприємця раніше необхідно було реєструвати трудовий договір у державній службі зайнятості. Чи діє такий порядок зараз?

Статтею 24-1 Кодексу законів про працю України було передбачено, що у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи підприємець мав зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості. З 01.01.2015 року зазначена норма втратила чинність. Трудові договори не потрібно реєструвати в центрах зайнятості..

Ті працівники, які зареєстрували трудові договори раніше і звільняються зараз з роботи, мають можливість звернутись з підприємцями для зняття договорів з реєстрації, відповідні записи будуть внесені до договору та трудової книжки працівника. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України, яким затверджено порядок реєстрації трудового договору, на поточний момент не скасовано.

Договір підприємця з найманим працівником має бути оформлений обов’язково в письмовій формі. При цьому фізичні особи-підприємці можуть використовувати форму договору, яка затверджена наказом Мінпраці та соцполітики. Пункти щодо реєстрації в центрах зайнятості договорів необхідно виключити.

Щодо роботи у підприємців слід також зазначити, що на відміну від роботи у юридичної особи, трудова книжка зберігається на руках у працівника. Відміна процедури реєстрації трудових договорів в ДСЗ не скасувала цю норму інструкції про порядок ведення трудових книжок.

 

 

Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?

Вирішуючи питання прийому на роботу кандидата роботодавець має право проводити з ним співбесіду з метою визначення відповідності його професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Не завжди, за результатами такої співбесіди, у роботодавця є можливість встановити чи в повній мірі відповідає працівник роботі, яка йому доручається. В таких випадках, при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Період випробування на працівника поширюється законодавство про працю. В тому числі це стосується оплати праці. Умова щодо виплати заробітної плати в період випробування є обов’язковою.

Нормами Кодексу законів про працю України визначені категорії громадян для яких випробування не може бути встановлене.

Це, зокрема, неповнолітні, молодь після закінчення професійно-технічних та вищих навчальних закладів, особи, які пройшли стажування з відривом від основної роботи, особи з інвалідністю, направлені на роботу відповідно до рекомендації МСЕК, особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців, внутрішньо переміщені особи.

Строк випробування не може перевищувати 3-х місяців, а в окремих випадках, за погодженням з профспілками, не може перевищувати 6 місяців..

Одним із різновидів професійного навчання зареєстрованих безробітних є стажування. Таке стажування є підвищенням кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь та навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

В період стажування зареєстрований безробітний продовжує отримувати допомогу по безробіттю, якщо її строк виплати не закінчився.

Отримання допомоги по безробіттю не є замінником заробітної плати. Під час стажування особа не може безпосередньо працювати. Така особа підвищує свою кваліфікацію та набуває практичні навички.

Наприклад, якщо мова йде про стажування на посаді продавця продовольчих товарів, то безробітний не може самостійно торгувати в магазині. Він має набувати практичні навички поряд з основним працівником. Зрозуміло, що при цьому він і виконує певну роботу. Стажування оформлюється відповідними документами.

 

 

Чи можуть відмовити у прийомі на роботу шукачу роботи, направленому до роботодавця центром зайнятості?

До основних завдань державної служби зайнятості належить сприяння громадянам у підборі підходящої роботи і надання роботодавцям послуг з добору працівників. Таким чином центри зайнятості виконують функцію державного посередника на ринку праці.

Рішення щодо прийому на роботу її шукача, навіть і направленого центром зайнятості, приймається роботодавцем. Роботодавець може проводити співбесіди з кандидатами на працевлаштування з метою визначення відповідності їх професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам.

Як висновок такої співбесіди, роботодавець може прийняти рішення про прийом особи на роботу, а може і відмовити у прийомі.

Законодавство, надаючи роботодавцю право на прийняття остаточного рішення щодо прийому на роботу особи, одночасно і захищає шукача роботи від неправомірної відмови у прийомі на роботу.

Зокрема, така заборона передбачена Кодексом законів про працю України. Забороняється також відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей, віком до трьох років.

Якщо, все ж таки, така відмова відбувається, то роботодавець зобов’язаний повідомити про причину відмови у письмовій формі. Жінка може оскаржити відмову у судовому порядку.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя.

В оголошеннях про вакансії, що зокрема друкуються у пресі чи розміщуються на сайтах, роботодавцям забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам.

Маючи право на самостійний вибір претендента на роботу, роботодавці мають і обов’язок дотримуватись квоти працевлаштування громадян окремих категорій.

Так, встановлена 4-відсоткова квота для працевлаштування осіб з інвалідністю та 5-відсоткова квота для працевлаштування молоді, що вперше шукає роботу, осіб передпенсійного віку, осіб, звільнених після відбуття покарання, батьків з дітьми певного віку, дітей-сиріт, учасників бойових дій.

Роботодавцям слід враховувати, що у разі відмови у прийомі на роботу осіб квотних категорій, центри зайнятості повідомляють органи Держпраці про такі факти.

А якщо роботодавець не дотримується квоти, то такі відмови є підставою для накладення штрафної санкції.

 

 

Чи гарантується легальність трудових відносин при користуванні шукачами роботи послугами приватних агентств зайнятості?

Щодо Приватних агентств зайнятості (ПАЗ) законодавством про зайнятість населення передбачено, що можуть діяти 3 види агентств.

Перший вид агентств – це агентства, які надають посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном. Діяльність таких агентств ліцензується Мінсоцполітики і регулюється ліцензійними умовами, затвердженими відповідною постановою КМУ. Ліцензіат зобов’язаний, серед іншого, розмістити у приміщенні завірену ним інформацію про характер майбутньої роботи, умови праці у державі працевлаштування. Ліцензіат подає копію завіреного іноземним роботодавцем проекту трудового договору до Міністерства для отримання ліцензії. Копія укладеного клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем має зберігатись у ліцензіата протягом 3-х років після закінчення його дії.

Другий вид агентств – це агентства, які надають посередницькі послуги з працевлаштування в Україні. Діяльність таких агентств не ліцензується. Інформація про них вноситься до переліку, що ведеться Центральним апаратом Державної служби зайнятості. З переліком є можливість ознайомитись на сайті служби. Такі агентства зобов’язані надавати громадянам повну та достовірну інформацію про попит роботодавця на робочу силу, його вимоги щодо кваліфікації, досвіду роботи, про умови, характер роботи та оплату праці. Агентства не мають права свідомо здійснювати набір, працевлаштування або наймання працівників для робіт, пов’язаних з неприйнятними небезпеками і ризиками, а також для робіт, на яких працівники можуть стати жертвами зловживань чи дискримінації будь-якого характеру..

Таким агентствам забороняється отримувати від громадян гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата їх послуг здійснюється виключно роботодавцем.

Агентства, які подали до центрів зайнятості області річну звітність про працевлаштованих за їх сприянням шукачів роботи, ні в 2018, ні в 2017 роках не звітували про надання посередницьких послуг з працевлаштування в Україні.

Третій вид агентств – це суб’єкти господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця на умовах трудових договорів. Такі суб’єкти ще називаються агентствами трудового лізингу.

Працівник оформлює трудові відносини з агентством, а виконує трудову функцію у іншого роботодавця. При цьому особа повинна мати всі основні трудові права на рівні з працівниками відповідного підприємства. Розмір заробітної плати має бути у такого працівника не нижчим, ніж розмір зарплати, яку отримує працівник безпосередньо у роботодавця.

Як висновок, якщо приватне агентство зайнятості дотримується вимог законодавства про зайнятість населення, слід розраховувати, що шукачі роботи будуть працевлаштовані на легальні робочі місця.

 

 

ДІЄмо вдома: як зареєструватися в службі зайнятості не виходячи з дому

Як стати на облік у службі зайнятості за допомогою ґаджета?

Подати документи до Державної служби зайнятості і отримати статус безробітного можна не виходячи з дому, за допомогою порталу державних послуг ДІЯ..

Хто може отримати статус безробітного відповідно до законодавства України статус безробітного можуть отримати:

     непрацюючі громадяни працездатного віку до призначення пенсії, які унаслідок відсутність роботи не мають заробітку, але готові працювати;

     особи, молодші 16 років, які вже працювали, але були звільнені;

     інваліди, які не досягли пенсійного віку.

Для реєстрації потрібно мати електронний цифровий підпис, який можна згенерувати будь-яким зручним для вас способом.

Далі для реєстрації залишається зробити лише 4 прості кроки:

1.   Зайти на сайт державних послуг ДІЯ: https://diia.gov.ua/;

2.  Обрати послугу «Допомога по безробіттю»;

3.  Авторизуйтеся, заповніть форму, додайте електронні копії документів, підпишіть заяву електронним підписом;

4.  Очікуйте на відповідь від центру зайнятості.

З безробітних у військові: з початку року понад 70 шукачів роботи підписали контракт на службу в ЗСУ

З початку року понад 70 шукачів роботи підписали контракт на службу у Збройних силах України..

Служба зайнятості бере безпосередню участь у проведенні інформаційно-просвітницької роботи серед безробітних громадян щодо популяризації служби у Збройних силах України, як одного з видів зайнятості.

У кожному центрі зайнятості та філії обласного центру зайнятості для представників військових комісаріатів створено умови для проведення роботи, спрямованої на інформування безробітних про військову службу в Збройних Силах України, а також надання шукачам роботи різнопланових консультацій з питань, пов'язаних з військовою службою за контрактом. Також створено інформаційні куточки, у яких розміщені рекламно-агітаційні матеріали щодо умов прийняття на військову службу за контрактом та вступу до вищих військових навчальних закладів.

Крім цього, для безробітних громадян проводяться семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі представників військкоматів. Під час цих заходів здійснюється інформування шукачів роботи щодо умов та переваг проходження військової служби за контрактом. Учасників ознайомлюють з основними вимогами до претендентів, а також пільгами і гарантіями для військовослужбовців. Також представники військкоматів розповідають безробітним про стан матеріального і пенсійного забезпечення та інші питання щодо соціального захисту тих, хто несе службу у Збройних силах України.

 

 

Які документи потрібні для реєстрації у центрі зайнятості колишньому військовослужбовцю?

Окрім стандартного комплекту документів, серед яких: паспорт, трудова книжка (за наявності), облікова картка платника податків, документи про освіту, звільнені до запасу військовослужбовці пред’являють військовий квиток.

Учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій та копію довідки про безпосередню участь особи в АТО/ООС (забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, або копію довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони).

Подання таких документів відносить шукачів роботи до числа громадян квотних категорій, що надає їм додаткові гарантії у працевлаштуванні. Зокрема, ця категорія громадян має право на працевлаштування на спеціально заброньовані у роботодавців робочі місця.

Для призначення допомоги по безробіттю надається довідка про періоди проходження військової служби, що прирівнюються до страхового стажу.

Інформацію про розмір грошового забезпечення центр зайнятості отримує з відповідного державного реєстру.

 

 

У яких містах України пропонують працевлаштування у службі зайнятості?
У службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 138 вакансій у інших містах Українии

Переїзд та кар’єра: у службі зайнятості Кіровоградщини пропонують понад 100 вакансій у інших містах

Станом на 15 жовтня, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 1560 вакантних посад.

Серед пропозицій роботи також є 138 вакансій у інших містах України. Зокрема, зареєстровано 74 вакансії у Дніпропетровській області, 34 у Одеській, 15 у Київській, 8 у Миколаївській, 5 у Полтавській та 2 у Черкаській областях.

У Дніпропетровській області шукачам роботи пропонують посади машиністів бурової установки, машиністів бурової установки, машиністів екскаватора, водіїв навантажувачів, водіїв автотранспортних засобів, продавців-консультантів, прохідників, чергових по залізничній станції та прибиральників службових приміщень. На Одещині безробітних запрошують працевлаштуватися помічниками машиніста тепловоза, провідниками пасажирського вагона, бригадирами на дільницях основного виробництва (інші кваліфіковані роботи), слюсарями-сантехніками та монтерами колії. У Київській області вакантні посади поліцейських (інспекторів) патрульної служби, економістів, інженерів з якості, операторів товарних, операторів технологічних установок та машиністів зернових навантажувально-розвантажувальних машин. На Миколаївщині роботодавці пропонують посади майстрів зміни (аграрна галузь) та апаратник оброблення зерна. У Полтавській області потрібні слюсарі з механоскладальних робіт та формувальники залізобетонних виробів та конструкцій. На Черкащині роботодавці запрошують на роботу продавців продовольчих товарів та дорожніх робітників.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Ті, хто відповідають за знеболення: на Кіровоградщині потрібні анестезіологи

Щорічно 16 жовтня відзначається Всесвітній день анестезіолога. Наразі на Кіровоградщині потрібні 7 лікарів-анестезіологів.

В Україні анестезіолог – це лікар, який забезпечує підготовку пацієнта до операції, проводить загальне знеболення (наркоз) під час операції і лікує дитину в ранньому післяопераційному періоді. Усіх важкохворих пацієнтів у реанімації лікують саме анестезіологи. Кількість практичних навичок, якими володіють анестезіологи, перевершує лікарів інших спеціальностей. Час на обдумування в анестезіологів набагато менший, ніж в інших лікарів. Часто вони мають для цього лише лічені секунди.

Лікарі, які відповідають за підготовку пацієнта до знеболення, сам процес знеболювання під час хірургічного втручання і реабілітаційний період, потрібні у Малій Висці (заробітна плата: 8926 грн),  Благовіщенському (заробітна плата: 5000 грн, 2 вакансії), Голованівську (заробітна плата: 5000 грн), Олександрівці (заробітна плата: 5000 грн), Петровому (заробітна плата: 5000 грн) та Устинівці (заробітна плата: 5000 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

День боса: На Кіровоградщині вакантні 50 керівних посад

Безробітні Кіровоградщини можуть стати начальниками

Щорічно 16 жовтня у багатьох країнах відзначається День Шефа або, як його ще називають, Національний день Боса (National Boss's Day) – професійне свято керівників колективів всіх рівнів.

Станом на 12 жовтня 2020 року кількість вакансій зареєстрованих у центрах зайнятості Кіровоградщини становила 1560 одиниць. Серед усього загалу представлені також 50 керівних посад на різних підприємствах та установах області.

Актуальними є вакансії для керівників у таких районах Кіровоградщини:

Благовіщенський – 7 вакансій (3 вакансії начальників (завідувачів) лікувально-профілактичних закладів, 2 вакансії завідувачів фельдшерських пунктів, 2 вакансії керівників студії, колективу (за видами мистецтва і народної творчості);

Гайворонський – 1 вакансія (керівник із земельних та правових питань підприємства у галузі рослинництва);

Голованівський – 1 вакансія (керівник художній);

Добровеличківський – 2 вакансії (медичний директор та керівник студії, колективу (за видами мистецтва і народної творчості);

Долинський – 4 вакансії (директор бібліотеки, керівник центру професійного розвитку педагогічних працівників, директор (начальник, інший керівник) підприємства (організація дозвілля населення), начальник комунального підприємства);

Знам’янський – 1 вакансія (завідувач господарства одного з медичних закладів);

Кропивницький – 27 вакансій (10 вакансій начальників відділення зв’язку, 2 вакансії завідувачів господарств, 2 вакансії начальників (керуючих) їдальні, 2 керівника гуртка, 2 керівника музичних, заступник директора, командир повітряного судна (літака, вертольота), начальник навчального (навчально-тренувального) центру, завідувач трупи, начальник відділу матеріально-технічного постачання, начальник відділу охорони праці, начальник зміни (промисловість), заступник начальника управління (самостійного) - начальник відділу, начальник чергової частини );

Олександрійський – 4 вакансії (2 вакансії завідувачів лабораторії (освіта), начальник відділу матеріально-технічного постачання, керівник музичний);

Петрівський – 3 вакансії (начальник (директор, завідувач та ін.) лікарні (клініки) ветеринарної медицини, керуючий відділенням банку, керівник музичний)..

Заробітна плата у представлених вакансіях: від 5000 до 20000 гривень.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Кіровоградщина: візьміть участь у квесті з безпечного працевлаштування

Представництво IOM Ukraine за фінансування від Уряду Японії розробило інтерактивний освітній інструмент з безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми – онлайн квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!».

Цей квест, насамперед, спрямований на розвиток критичного мислення у реальних життєвих ситуаціях. У ході квесту користувачі навчаються розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та в ігровій формі відпрацьовують навички безпечного працевлаштування.

На території Кіровоградської області цей квест реалізовується, у рамках проєкту «Підвищення обізнаності вразливого населення з безпечної міграції та працевлаштування», регіональним партнером МОМ – Громадською організацією «Територія успіху» у співпраці з Кіровоградським обласним центром зайнятості.

Основною цільовою групою проєкту є безробітні особи, які перебувають на обліку у центрах зайнятості області.

Детальнішее про квест: протягом 30-хвилин користувач занурюється у віртуальну реальність, де йому необхідно приймати рішення у різних життєвих ситуаціях і відповідно від прийнятого рішення змінюється реальність, в якій він/вона перебуває. Кожен вибір, кожне рішення впливає на подальший розвиток ситуації. Квест розпочинається тим, що користувачу потрібно заповнити коротке резюме (обрати свою стать, вік, рівень освіти) та згодом обрати вакансію із запропонованого переліку. Далі користувач проходить шлях від пошуку роботи та оформлення документів до поїздки та знайомства із роботодавцем на місці призначення. Після проходження квесту користувач аналізує прийняті рішення та переглядає правила безпечного працевлаштування. По завершенню квесту у користувача є можливість отримати сертифікат та перейти на сайт Національної гарячої лінії 527 www.527.org.ua  та www.worksafe.org.ua.

Запрошуємо пройти онлайн квест, який доступний за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start.

 

 

Творити красу: безробітних Кіровоградщини запрошують стати манікюрниками

Красиві доглянуті руки та нігті – візитна картка сучасної жінки. Акуратний манікюр додає впевненості у собі, підіймає настрій та неодмінно привертає увагу оточуючих. Саме тому, професія манікюрника зараз необхідна, престижна та гарно оплачувана.

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці. Саме тому, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння обласного центру зайнятості з 26 жовтня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією.

Термін навчання – 3,0 місяці.

Умови направлення на навчання:

· повна або базова загальна середня освіта;

· вік особи не менше 18 років;

· медична довідка;

· особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Майстри смачних страв: на Кіровоградщині потрібні кухарі

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних кухарях.

Так, роботодавці області зареєстрували 7 вакансій для людей, які не просто готують що-небудь їстівне, а можуть зі стандартних продуктів створити кулінарний шедевр.

Зокрема, у Кропивницькому потрібні 5 кухарів для загальноосвітніх навчальних закладів, а також закладів громадського харчування (заробітна плата: 5000/5330 грн). По 1 вакансії кухарів закладів громадського харчування відкриті у Долинській (заробітна плата: 5500 грн) та с. Вільшанка Новоархангельського району (заробітна плата: 5000 грн).

Що ж до рівня заробітної плати, то своїм фахівцям роботодавці Кіровоградщини готові платити від 5000 до 5500 гривень. Різниця у зарплатні пояснюється вимогами до стажу і досвіду роботи кандидата на посаду, а також графіком роботи.

Також вакантними є 2 посади начальників їдалень у Кропивницькому. Керуючі харчоблоками потрібні у одному з закладів професійної (професійно-технічної) освіти та виправно-трудовій установі. Заробітна плата: 6000 та 6500 грн відповідно.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Робота під час карантину: у центрі зайнятості назвали найзатребуваніші професії

Упродовж запровадженого карантину, особливий попит роботодавців Кіровоградщини на нових працівників спостерігається у сфері охорони здоров'я, фармацевтики та торгівлі..

Слід відмітити, що в умовах карантину, протягом 7 місяців, спостерігається підвищений попит роботодавців на працівників у таких сферах:

-  охорона здоров'я і надання соціальної допомоги (сестра медична (брат медичний), фельдшер, лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-терапевт, фармацевт та ін.);

-  окремі напрямки торгівлі (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, провізор);

-  логістика (водій автотранспортних засобів, підсобний робітник);

-  забезпечення правопорядку (поліцейський (інспектор) патрульної служби).

Також затребувані працівники сільського та лісового господарства (тракторист, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, водій, підсобний робітник).

 

 

Для кваліфікованих робітників – ризик безробіття мінімальний

Зміни, що відбуваються на ринку праці області, пов'язані із підвищенням попиту на кваліфіковану робочу силу. До того ж, брак кваліфікованих кадрів характерний для багатьох галузей..

Сьогодні роботодавці сталять вимоги не тільки до напряму і до рівня освіти, а й, перш за все, до конкретних навичок і досвіду роботи претендентів на працевлаштування.

Значна кількість підприємств відчуває потребу у кваліфікованих кадрах за робітничими професіями, зокрема, токарях, шліфувальниках, слюсарях-інструментальниках, фрезерувальниках та інших.

Попитом на ринку праці області користуються професії, пов'язані з наявністю високого рівня освіти і кваліфікації: економісти, юристи і бухгалтери високої кваліфікації, менеджери різних рівнів. Не вистачає медичних працівників, вчителів у сільській місцевості.

 

 

Як зареєструватися у центрі зайнятості через портал державних послуг ДІЯЯ?

Державні послуги онлайн – це швидко та зручно.

Для власників цифрового підпису доступна реєстрація в службі зайнятості як безробітного на порталі Дія.

Детальніше про те, як саме подати документи і отримати статус безробітного через портал державних послуг Дія, читайте у нашій інфографіці: https://www.dcz.gov.ua/novyna/derzhavni-poslugy-onlayn-ce-shvydko-ta-zruchno

 

 

Захист від звільнення: топ 5 гарантій

Легальна зайнятість: топ 5 переваг

Серед переліку переваг легальної зайнятості, багато хто насамперед називає захист від незаконного звільнення з роботи. І це правильно, адже законодавство про працю гарантує стабільність трудових відносин. Розпрощатися з працівником, що працює за трудовим договором і знає свої права, роботодавцям буває нелегко. Через це власникам доводиться утримуватись від свавільних рішень. Карантин змусив багатьох громадян усвідомити цінність відповідних правових норм. У контексті розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця слід розуміти про такі плюси:

2. Звільнити працівника можна лише на певних підставах.

Загальні підстави для звільнення з роботи передбачає ст. 40 Кодексу законів про працю України «Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу». Підстави для звільнення, що передбачені для спеціальних суб’єктів, містить ст. 41 КЗпП «Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов».

2.Необхідним є дотримання процедури звільнення.

Кожна з підстав для звільнення працівника передбачає дотримання певної процедури. Відповідно до КЗпП, звільнення на підставі скорочення чисельності/штату передбачає обов'язкову виплату вихідної допомоги (ст.44), а також процедуру попередження про звільнення не пізніше, ніж за 2 місяці до дати звільнення (ст.49-2), а на підставі невиконання трудових обов’язків – за умови відбирання пояснень стосовно причин вчиненого проступку (ст.149).

3.Існують обставини, коли звільнення неприпустиме.

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 ст. 40 КЗпП), а також у період перебування працівника у відпустці (це стосується і відпусток по догляду за дитиною). Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

4.Окремі категорії осіб користуються додатковим захистом.

Розірвання трудового договору з певних підстав може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу профспілки, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП). Звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства потребує згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищого виборного органу цієї професійної спілки (ст. 252 КЗпП). Також існують суб’єкти, звільнення яких допускається у виняткових випадках:

а) вагітні жінки, матері з дітьми до 3 років, одинокі матері з дітьми віком до 14 років (ст. 184 КЗпП);

б) неповнолітні працівники (ст. 198 КЗпП).

5. Існує можливість поновлення прав у суді.

У разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця, він зобов'язаний у день звільнення з роботи видати йому копію наказу про звільнення (ст. 47 КЗпП). У місячний термін після отримання цього наказу працівник може оскаржити його до суду. Судовий збір за подачу позову не сплачується (ст. 5 Закону України «Про судовий збір»). Цивільний процесуальний кодекс України допускає можливість розгляду таких справ у спрощеному порядку. При винесенні рішення про поновлення працівника на роботі, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогул; рішення про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню (ст. 235 КЗпП). За кожен день вимушеного прогулу працівник отримує середній заробіток.

 

 

Фінансова та адміністративна відповідальність: за які порушення на роботодавців можуть накласти штраф?

До юридичних осіб та фізосіб-підприємців, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

За які порушення на вас можуть накласти штраф?

Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках:

·  За недопущення до проведення перевірки.

·  За створення перешкод у її проведенні.

·  За виявлення незадекларованої праці: не уклали трудовий договір, не повідомили про найм Державну фіскальну службу, не сплатили податки.

З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити. Якщо ви зробите це в зазначені терміни, вас не притягатимуть до відповідальності.

Оформлюйте належним чином працівників, сплачуйте податки та ЄСВ – і тоді штраф вам не загрожує.

Який розмір штрафу за незадекларовану працю?

Не уклали трудовий договір із працівником? Будьте готові сплатити великий штраф, який може суттєво вдарити по вашому бізнесу.

Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність – до посадових осіб підприємств, а також до ФОП. Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.

 

 

Роботодавці Кіровоградщини пропонують понад 150 вакансій без вимог для стажу роботи

У центрах зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 154 вакансії за 79 професіями, у яких роботодавці не ставлять вимог до стажу роботи претендентів на посади.

Це вакансії за такими професіями:

Двірник – 10 вакансій;

начальник відділення зв'язку – 9 вакансій;

вихователь – 7 вакансій;

електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 6 вакансій;

токар – 5 вакансій;

фельдшер – 5 вакансій;

електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування – 4 вакансії;

кухар – 4 вакансії;

Листоноша (поштар) – 4 вакансії;

лікар ветеринарної медицини – 4 вакансії;

лікар загальної практики-сімейний лікар – 4 вакансії;

верстатник широкого профілю – 3 вакансії;

електрик дільниці – 3 вакансії;

менеджер (управитель) з маркетингу – 3 вакансії;

підсобний робітник – 3 вакансії;

фахівець – 3 вакансії;

шліфувальник – 3 вакансії;

адміністратор системи – 2 вакансії;

інспектор – 2 вакансії;

керівник музичний – 2 вакансії;

лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини – 2 вакансії;

менеджер (управитель) – 2 вакансії;

оператор верстатів з програмним керуванням – 2 вакансії

перукар (перукар - модельєр) – 2 вакансії;

прийомоздавальник вантажу та багажу – 2 вакансії;

продавець продовольчих товарів – 2 вакансії;

робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків – 2 вакансії;

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – 2 вакансії;

укладальник-пакувальник – 2 вакансії;

фрезерувальник – 2 вакансії;

актор (заклади культури та мистецтва) – 1 вакансія;

артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.) – 1 вакансія;

асистент вихователя дошкільного навчального закладу – 1 вакансія;

бухгалтер – 1 вакансія;

вантажник – 1 вакансія;

водій автотранспортних засобів – 1 вакансія;

вчитель закладу загальної середньої освіти – 1 вакансія;

в'язальник – 1 вакансія;

газорізальник – 1 вакансія;

геодезист – 1 вакансія;

електрогазозварник – 1 вакансія;

електромеханік з ліфтів – 1 вакансія;

завідувач господарства – 1 вакансія;

завідувач трупи – 1 вакансія;

інженер-енергетик – 1 вакансія;

інженер-проектувальник – 1 вакансія;

інженер-технолог з очищення води – 1 вакансія;

комірник – 1 вакансія;

концертмейстер – 1 вакансія;

лікар-гінеколог для дітей та підлітків – 1 вакансія;

лікар-інфекціоніст – 1 вакансія;

лікар-терапевт дільничний – 1 вакансія;

лікар-хірург – 1 вакансія;

майстер – 1 вакансія;

манікюрник – 1 вакансія;

машиніст бурової установки – 1 вакансія;

машиніст конвеєра – 1 вакансія;

менеджер (управитель) із збуту – 1 вакансія;

мийник-прибиральник рухомого складу – 1 вакансія;

монтажник санітарно-технічних систем і устаткування – 1 вакансія;

муляр – 1 вакансія;

обрубувач – 1 вакансія;

озеленювач – 1 вакансія;

педагог-організатор – 1 вакансія;

покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів – 1 вакансія;

прибиральник виробничих приміщень – 1 вакансія;

провізор – 1 вакансія;

рихтувальник кузовів – 1 вакансія;

різальник паперу, картону та целюлози – 1 вакансія;

садівник – 1 вакансія;

синоптик – 1 вакансія;

слюсар з ремонту рухомого складу – 1 вакансія;

слюсар з ремонту устаткування теплових мереж – 1 вакансія;

слюсар-ремонтник – 1 вакансія;

стрижневик ручного формування – 1 вакансія;

технік-метеоролог – 1 вакансія;

фармацевт – 1 вакансія;

халвомісильник – 1 вакансія;

Серед районів Кіровоградщини, у яких зареєстровані такі вакансії: Долинський, Знам'янський, Кропивницький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський, Олександрійський, Олександрівський та Світловодський райони.

Розмір заробітної плати у зареєстрованих вакансіях: від 5000 до 15000 грн. Крім того, роботодавці Кіровоградщини представили 4 вакансії з неповною зайнятістю та заробітною платою від 2362 до 2550 грн.

Якщо вас зацікавили зазначені вакансії – звертайтеся за більш детальною інформацією до центрів зайнятості Кіровоградщини.

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно опанувати кухарську справу в Рівному

Стань кухарем за підтримки служби зайнятостіі

Опануй професію кухаря за сприяння служби зайнятості

08 жовтня поточного року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання за професією кухар. Курс навчання триватиме 5,9 місяців.

Професія кухар є затребуваною на ринку праці України. Ця професія надає можливість започаткувати власну справу: відкрити кафе, піцерію, кафетерій, міні-бар, ресторан та ін., адже люди залюбки відвідують ті заклади харчування, де привітно зустрічають, смачно годують, де вони відчувають затишок та увагу. Тому в такому закладі завжди буде людно, а його господар – кухар-майстер, матиме постійний прибуток та моральне задоволення.

Умовами до направлення на навчання є:

· повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

· повноліття (не менше 18 років);

· медична довідка з допуском до професії.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Статус буде збережено: технічні працівники виборчих комісій – зареєстровані безробітні не повинні зніматись з обліку в центрі зайнятості

Для технічного забезпечення діяльності виборчих комісій можуть залучатися відповідні працівники, у тому числі в день голосування. Якщо ці особи є безробітними, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?

Законом України «Про зайнятість населення» та порядком реєстрації безробітних визначено, що зайнятість особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості. Одним із різновидів такої зайнятості є укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).

Виборчим кодексом України визначено, що для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборча комісія може залучати відповідних спеціалістів, експертів та технічних працівників. Ними можуть бути також зареєстровані безробітні. Залучення таких працівників не позбавляє безробітних їх статусу, та не є підставою для припинення їм виплати допомоги по безробіттю.

 

 

Найвисокооплачуваніші: кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату?

Станом на 06 жовтня 2020 року кількість зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 1349 одиниці.

Трійку лідерів за затребуваністю очолили робітничі професії: найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації устаткування, а також працівників сфери торгівлі і послуг.

Варто зазначити, що 9 з 10 найвисокооплачуваніших посад належать до професій гірничодобувної промисловості. Тож до топ 10 актуальних вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли:

1.  прохідник – 6 вакансій (30 000 грн);

2.  електромеханік з підіймальних установок – 1 вакансія (26 460 грн);

3.  електромеханік підземної дільниці – 1 вакансія (25 284 грн);

4.  машиніст бурової установки – 3 вакансії (25 000 грн);

5.  електромеханік підземної дільниці – 2 вакансії (23 420 грн);

6.  гірник очисного забою – 11 вакансій (21 472 грн);

7.  директор (начальник, інший керівник) підприємства – 1 вакансія (20 000 грн);

8.  гірник очисного забою – 1 вакансія (17 707 грн);

9.  електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування – 3 вакансії (16 131 грн);

10. гірник підземний – 2 вакансії (16 167 грн).

 

 

Якщо внаслідок участі у виборчій кампанії особа припинила реєстрацію як безробітна чи може вона, після її закінчення, звернутись до центру зайнятості?

Якщо особа бере участь у місцевих виборах як офіційний спостерігач і припиняє реєстрацію як безробітна, то після закінчення такої діяльності вона може звернутись до державної служби зайнятості та, в установленому порядку, бути зареєстрована як безробітна.

Для реєстрації потрібно пред’явити, серед іншого, трудову книжку або цивільно-правовий договір, що підтверджує провадження даної діяльності.

При призначенні допомоги по безробіттю буде враховуватись набутий особою страховий стаж.

Також слід враховувати, що загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років (з дня її призначення). Якщо особа вже отримувала допомогу протягом 360 днів, при повторній реєстрації їй вже не буде призначена виплата допомоги. Якщо особа отримала частину допомоги, наприклад, тривалістю 200 календарних днів, їй буде призначено залишок виплати, тобто, у даному випадку до 160 днів.

Якщо особа звернеться до центру зайнятості за межами дворічного періоду, вона отримає право на новий період виплати.

При призначенні допомоги по безробіттю враховуються декілька факторів, тому бажано отримувати персональні консультації у центрі зайнятості, а не користуватись виключно загальною інформацією.

 

 

Навчальні заклади Кіровоградщини потребують педагогів

Вчителі – одні з найголовніших натхненників для дітей. Це не просто професія – це покликання. Будучи провайдером наукових знань і навичок, вчитель має розглядати свою діяльність як наслідок ставлення до самого себе, своєї праці, учнів, колег та середовища, у якому він працює.

Сьогодні навчальні заклади області потребують 20 вчителів. Зокрема, актуальними є 14 вакансій вчителів закладу загальної середньої освіти. Вчителі різного профілю потрібні у таких районах:

Добровеличківський район – вчитель англійської мови, вчитель історії, вчитель фізики (заробітна плата – 5000 грн);

Долинський – вчитель англійської мови, вчитель математики (заробітна плата – 5000 грн);

Знам’янський – вчитель історії, вчитель фізики (заробітна плата – 5000 грн);

Кропивницький – вчитель англійської мови (3 вакансії), вчитель інформатики (2 вакансії) фізики (заробітна плата: від 5000 до 7500 грн);

Маловисківський – вчитель хімії та біології, вчитель української мови та літератури (заробітна плата: 5000 та 9000 грн відповідно).

Вчителі початкових класів закладу загальної середньої освіти потрібні у Кропивницькому (2 вакансії), Долинській та Якимівці (Маловисківський район). Заробітна плата: від 5000 до 9000 грн.

Крім того, у Компаніївці запрошують на роботу вчителя-логопеда (заробітна плата – 5000 грн), а у Світловодську потрібен асистент вчителя для соціально-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами (заробітна плата – 5000 грн).

Також на Кіровоградщині потрібні 5 викладачів: У Знам’янці потрібні викладачі мистецької школи за класами бандури, гітари та скрипки (заробітна плата – 5000 грн). Професійне училище соціальної реабілітації на Петрівщині запрошує на роботу викладача предметів професійно-теоритечної підготовки за професіями штукатура та лицювальника-плиточника (заробітна плата – 5000 грн). Спортивна школа у Голованівську потребує тренера-викладача з важкої атлетики (заробітна плата – 5000 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Чи збігаються пріоритети вступників і потреби ринку праці?

Початок нового навчального року завжди асоціюється у нас із отриманням знань. А якщо це початок навчального року у студентів, то ще й з пошуком свого майбутнього місця на ринку праці.

Слід зазначити, що тенденції невідповідності попиту та пропозиції на ринку праці зберігаються досить давно і на це мало вплинула цьогорічна коронавірусна криза. Вивчення свіжих даних Міністерства освіти і науки України дозволяє дійти висновку, що між професіями, які обрали вступники 2020 року, та професіями, які затребувані нині роботодавцями, є певний розрив.

Так, до вишів цієї вступної кампанії було подано близько мільйона заяв. Водночас експерти вказують, що отримання вищої освіти не гарантує отримання високооплачуваної роботи. Ринок праці перенасичений фахівцями з вищою освітою. Так, за даними державної служби зайнятості, серед безробітних, які перебували на обліку станом на 1 вересня 2020 року 51% мали вищу освіту. Через це фахівці радять молодим людям обирати саме професійно-технічну освіту.

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер та перукар – такою за даними МОН є п’ятірка найбільш популярних серед вступників до закладів професійно-технічної освіти професій у 2020 році.

Ці професії користуються попитом на українському ринку праці, тому й тримаються у топі рейтингу найпопулярніших вже майже десятиріччя, а точніше – з 2011 року.

Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. Серед професій, які є технологічно складними та менш популярними серед вступників, є, для прикладу, машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.

Але все ж у переважній більшості (до 80%) випускники українських шкіл вступають до закладів вищої освіти. Цьогорічна п’ятірка найбільш популярних серед вступників спеціальностей, за даними Міністерства освіти і науки України, виглядає так:

1.  Право;

2.  Менеджмент;

3.  Філологія;

4.  Комп’ютерні науки;

5.  Середня освіта.

При цьому за інформацією державної служби зайнятості, попит існує на представників дещо інших професій. Так, станом на 1 вересня ц. р. у базі даних служби зайнятості було 74 тис. вакансій. У п’ятірці найбільш затребуваних професій нині є:

1.  Кваліфіковані робітники з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, слюсар аварійних робіт, робітник з комплексного обслуговування й ремонту, монтер колії, пекар, маляр);

2.  Професіонали (вчитель, вихователь, викладач закладу вищої освіти, педагог-організатор, інспектор, інженер, провізор, психолог, лікар, економіст, керівник музичний);

3.  Працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, офіціант, молодша медична сестра, бармен, поліцейській);

4.  Робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, оператор заправних станцій, водій тролейбуса, водій трамвая, тракторист, токар, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача);

5.  Фахівці (сестра медична, бухгалтер, фармацевт, майстер виробничого навчання, електрик, механік, фельдшер, електромеханік, технік).

Тож ми бачимо певне невідповідність між потребами ринку праці та планами молоді. Приміром,випускники цього року віддали перевагу юридичним факультетам, хоча у переліку найбільш затребуваних професій юристів немає.

Державна служба зайнятості проведенням системної профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді намагається впливати на правильний вибір професії майбутніх випускників.

Так, нещодавно фахівцями Херсонського обласного центру зайнятості було започатковано унікальний челендж #ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT, який підхопили всі регіональні центри зайнятості. Наразі вже виготовлено понад 220 відеороликів, зокрема, й за робітничими професіями. Це ролики про тракториста, кухаря, перукаря, швачку, піцайоло, пожежника, учителя, коваля та багато інших.

Насамкінець - побажання від фахівців служби зайнятості:

1)  Спершу потрібно обирати не конкретну професію, а сферу діяльності. Вибір професії – це надзвичайно відповідальне завдання, до вирішення якого легше підходити, маючи певний досвід. Однак слід розуміти, що попит на певну професію може згодом зникнути й тоді треба буде розглядати можливість працевлаштування в суміжних галузях. Сучасне життя вимагає постійного підвищення своєї кваліфікації, перенавчання і самонавчання.

2)  Необхідно постійно слідкувати за тенденціями науково-технічного прогресу. Безумовно, в тренді лишатимуться професії, пов’язані з інформаційними технологіями. В силу розвитку автоматизації частина професій відійде в минуле, тоді як попит існуватиме в секторах економіки, де роботи не зможуть замінити людину. Зокрема, йдеться, для прикладу, про освітню та соціальну сферу.

3)  За потреби звертайтесь за допомогою до державної служби зайнятості. Наші фахівці нададуть вам послуги з професійної орієнтації та допоможуть пройти безкоштовне психодіагностичне тестування. Накопичений профорієнтаторами досвід дозволить виробити індивідуальні рекомендації щодо правильного вибору вашого майбутнього фаху. Більш детальну інформацію ви можете отримати на офіційному сайті державної служби зайнятості у розділі «Професійна орієнтація».

 

 

Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожного клієнта індивідуально.

Він залежить від:

·  страхового стажу людини;

·  підстави звільнення;

·  розміру заробітної плати за останні 12 місяців.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 8 788 грн).

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю у період карантину становить 1 000 грн.

 

 

Кіровоградщина потребує лікарів: у службі зайнятості зареєстровано 123 вакансії

Кожен перший понеділок жовтня щорічно у світі відзначають Міжнародний день лікаря. 2019-2020 роки змусили багатьох людей почати цінувати працю медиків ще більше, адже під час пандемії коронавіруса ці люди найбільше піддаються ризику.

Станом на 05 жовтня, медичні заклади області потребують 123 лікарів. Потреба існує у фахівцях медичної галузі за такими посадами:

·  лікар – 2 вакансії (заробітна плата: 5100/5991 грн);

·  лікар-акушер-гінеколог – 1 вакансія (заробітна плата: 8503 грн);

·  лікар-анестезіолог – 7 вакансій (заробітна плата: 5000/8926 грн);

·  лікар-бактеріолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-гінеколог для дітей та підлітків – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-ендокринолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-ендоскопіст – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/6520 грн);

·  лікар загальної практики-сімейний лікар – 33 вакансії (заробітна плата: від 5000 до 14169 грн);

·  лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини – 2 вакансії (заробітна плата: 5726 грн);

·  лікар з ультразвукової діагностики – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-інфекціоніст – 3 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-кардіолог – 3 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-лаборант – 1 вакансія (заробітна плата: 5226 грн);

·  лікар-нарколог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-невролог дитячий – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-невропатолог – 5 вакансій (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-нефролог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-ортопед-травматолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-отоларинголог – 4 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-офтальмолог – 6 вакансій (заробітна плата: 5000/5100/6519 грн);

·  лікар-патологоанатом – 2 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-педіатр – 5 вакансій (заробітна плата: 5000/5100/6353/7590 грн);

·  лікар-педіатр дільничний – 1 вакансія (заробітна плата: 8067 грн);

·  лікар-педіатр-неонатолог – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

·  лікар приймальної палати (відділення) – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-психіатр – 3 вакансії (заробітна плата: 5000/5373 грн);

·  лікар-рентгенолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-стоматолог – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-статистик – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-терапевт – 10 вакансій (заробітна плата: від 5000 до 7300 грн);

·  лікар-терапевт дільничний – 1 вакансія (заробітна плата: 7300 грн);

·  лікар-уролог – 3 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

·  лікар-фізіотерапевт – 2 вакансії (заробітна плата: 5000/5100 грн);

·  лікар-фтизіатр – 1 вакансія (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар функціональної діагностики – 2 вакансії (заробітна плата: 5000 грн);

·  лікар-хірург – 10 вакансій (заробітна плата: від 5000 до 9205 грн).

Серед зазначених вакансій 4 посади передбачають неповну зайнятість фахівців. Зокрема, у Малій Висці запрошують двох лікарів загальної практики-сімейних лікарів (працювати на 0,5 ставки, заробітна плата: 2500 грн), а у Знам’янці пропонують роботу на пів ставки лікарю-терапевту та лікарю-психіатру (заробітна плата: 2500 грн).

Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам'янському, Компаніївському, Кропивницькому, Маловисківському, Олександрівському, Олександрійському, Петрівському, Світловодському та Устинівському районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Який документ підтверджує участь безробітних у виборах?

Залучення до роботи у виборчих комісіях, у т.ч. безробітних, здійснюється шляхом укладання цивільно-правового договору.

Порядок їх укладення регламентується постановою Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 111 «Про Порядок залучення спеціалістів, експертів, технічних працівників для забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів».

Цією ж постановою затверджено форму довідки про надання послуг (виконання робіт) під час підготовки та проведення місцевих виборів.

 

 

Тиждень освіти для дорослих. Освітні можливості служби зайнятості

У вересні в Україні стартував Тиждень освіти для дорослих, який з 1999 року щорічно проводиться під егідою ЮНЕСКО.

Сьогодні з величезної кількості освітніх послуг для дорослих – онлайн-платформ, тематичних курсів та вебінарів, відеороликів на YouTube – подекуди важко обрати доступний і практичний ресурс, який до того ж стане важливим пунктом у резюме шукача роботи.

Які освітні можливості має у своєму арсеналі служба зайнятості? Професійне навчання дорослих – процес нелегкий та відповідальний, він зорієнтований на подальше працевлаштування людини вже за новим фахом. І тут треба зважати, насамперед, на професійний досвід «студента», його кваліфікаційні уміння й навички та реальні потреби ринку праці.

11 центрів професійно-технічної освіти, які діють в системі державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ), здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. Якими саме? Слюсар, електрогазозварник, токар, тракторист, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кондитер та багато інших популярних сьогодні на ринку праці професій. Увесь перелік спеціальностей тут: https://is.gd/kmt2T4

Терміни навчання – від 1,5 до 11 місяців.

Важливим є те, що навчальні програми розробляються з урахуванням потреб роботодавців, а практичні заняття слухачі мають можливість пройти безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Пишаємося тим, що майже 90 відсотків наших випускників одразу працевлаштовуються за набутою професією.

З початку карантину і до сьогодні дистанційне навчання в ЦПТО ДСЗ пройшли 6,5 тисяч безробітних. Наразі всі ЦПТО працюють. Формат занять – онлайн чи оффлайн – залежить від епідеміологічної ситуації в регіоні.

Гарантуємо, що освіта в дорослому віці допоможе по-новому розкрити ваші здібності, відшліфувати професійні навички, а обмін думками та досвідом з однодумцями додасть упевненості, змотивує на успіх та розвиток.

 

 

На Кіровоградщині зареєстровано близько 100 вакансій для осіб з інвалідністю

Станом на 01 вересня 2020 року кількість безробітних з інвалідністю становила 647 осіб. Кількість вакансій, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), станом на 15 вересня 2020 року складає 91 одиницю.

Наразі роботодавці Кіровоградщини потребують працівників для заміщення таких посад: лікар-хірург, лікар-невропатолог, лікар-терапевт, сестра медична, вчитель закладу загальної середньої освіти, практичний психолог, керівник художній, завідувач трупи, артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.), інженер-проектувальник, логіст, інспектор з кадрів, лаборант (біологічні дослідження), зоотехнік, бухгалтер, інженер з охорони праці, соціальний робітник, менеджер (управитель), менеджер (управитель) з маркетингу, менеджер (управитель) з персоналу, менеджер (управитель) із збуту, менеджер (управитель) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами, лаборант з аналізу формувальних та шихтових сумішей, водій автотранспортних засобів, тракторист, касир-операціоніст, продавець-консультант, муляр, продавець продовольчих товарів, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, покоївка, налагоджувальник зварювального й газоплазморізального устаткування, слюсар-сантехнік, електромеханік з ліфтів, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, машиніст (кочегар) котельної, прийомоздавальник вантажу та багажу, комірник, вагар, укладальник-пакувальник, охоронник, робітник фермерського господарства, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, прибиральник службових приміщень, прибиральник територій, підсобний робітник, двірник.

Своїм працівникам роботодавці області готові платити від «мінімалки» (5000 грн) до 10000 гривень. Також відкритими є 4 вакансії з неповною занятістю та заробітною платою від 2362 до 2500 гривень.

Варто зазначити, що протягом січня-серпня 2020 року перебував на обліку як безробітний у центрах зайнятості Кіровоградщини 1261 мешканець області з інвалідністю.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Як у Голованівську безробітна здобула бажану роботи за допомогою центру зайнятості

У Голованівську безробітна реалізувала себе у торгівельний сфері

Так склалися обставини, що у селі Пушкове Голованівського району, внаслідок відсутності продавця продовольчих товарів, тривалий час не працював магазин, який входить до системи районного споживчого товариства «Надія».

Керівник товариства Наталія Пустовіт, розуміючи нагальну потребу мешканців села у забезпеченні їх продовольчими товарами, питання укомплектування робочого місця вирішила за допомогою Голованівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Фахівці районної філії переглянули кваліфікаційний склад шукачів роботи та запропонували кандидатуру безробітної, яка активно шукала роботу та проживає на території села Пушково. Аби роботодавець зміг переконатися у тому, що цей кандидат є саме тим працівником, який йому потрібен, фахівці служби зайнятості запропонували керівнику споживчого товариства працевлаштування безробітної шляхом стажування безпосередньо на робочому місці.

«Стажування для роботодавця це найкращий спосіб оцінити професійні якості майбутнього працівника, його вміння і здатність опановувати нові технології та форми роботи, а для безробітного – можливість відновлення своїх трудових навичок, опанування саме тих професійних навичок, які потрібні на тій чи іншій роботі, а ще шанс отримати оплачувану постійну роботу», – розповідає директорка районної філії Людмила Кравченко.

Безробітна, у свою чергу, не роздумуючи, погодилася на пропозицію районної філії щодо проходження стажування на робочому місці.

За словами керівника споживчого товариства, за період стажування Наталя Іванівна успішно виконала програму стажування, зарекомендувала себе старанною та ввічливою, тактовною та коректною у роботі з людьми. У серпні, після вдалого проходження стажування, безробітна працевлаштована на постійне місце роботи.

Сьогодні колишня безробітна говорить: «Мені дуже подобається моя робота, я постійно спілкуюся з людьми, намагаюся задовольнити їхні потреби. Та й з керівництвом гарні стосунки: ми розуміємо один одного. Я досягнула свого і сьогодні маю саме те, що потрібно кожній людині для впевненості у завтрашньому дні».

 

 

За яких умов припиняється реєстрація в службі зайнятості?

Відповідно до статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного у разі:

1)  зайнятості особи;

2)  поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;

3)  подання безробітним особисто письмової заяви про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг;

4)  дворазової відмови від пропонування підходящої роботи, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), дворазової відмови від пропонування проходження професійного навчання;

5)  дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;

6)  припинення професійного навчання за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, без поважних причин;

7)  невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);

8)  встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг;

9)  встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг);

10)  набрання законної сили вироком суду про засудження особи до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням);

11)  вступу на навчання за денною формою;

12)  призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;

13)  досягнення особою встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку або призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років;

14)  подання заяви про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або тривалістю, визначеною у медичному висновку;

15)  смерті безробітного або визнання його за рішенням суду померлим, безвісно відсутнім, недієздатним чи обмежено дієздатним;

16)  з дня видачі довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією з висновками про визнання особи нездатною до трудової діяльності;

17)  з інших підстав, передбачених порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних.

 

 

На Кіровоградщині потрібні спеціалісти у галузі управління персоналом

У сучасних умовах клієнтам та замовникам важливий образ компанії не лише як виробника чи постачальника послуг, а й як компанії-роботодавця, що дбає про своїх працівників. Люди – це найбільша цінність для організацій та рушійна сила. HR – це управління людськими ресурсами.

Саме тому основним завданням HR-а є: залучення до організації «саме тих» людей, правильна оцінка їхніх компетенцій та потенціалу, вміння аналізувати та прогнозувати розвиток конкретного працівника, підбір найкращого варіанту для професійного розвитку, відповідне навчання та розвиток, підтримка загального комфортного клімату у компанії.

На ринку праці Кіровоградщини посади фахівців, які здійснюють роботу з персоналом, мають різні назви, проте передбачають подібні функції. Зокрема, у Кропивницькому потрібен економіст з праці-інспектор кадрів (заробітна плата – 9000 грн). Вакантними на даний час у обласному центрі є 3 посади інспекторів кадрів на підприємствах різної спеціалізації (заробітна плата в усіх вакансіях – 5000 грн).

Також актуальними у Кропивницькому є 3 вакансії менеджерів (управителів) з персоналу (розмір заробітної плати у всіх вакансіях – 5300 грн).

У той же час Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради запрошує на роботу інспектора праці (головний спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування) (заробітна плата – 5400 грн).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Чи можуть інші особи (крім матері) перебувати у відпустці по догляду за дитиною?

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається виключно за бажанням жінки.

Проте, використати, повністю або частинами, відпустку по догляду за дитиною (передбачену законодавством), можуть також батько дитини, бабусею, дідусем чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

 

 

Яка квота встановлена для працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємстві?

Відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» встановлено, що для роботодавців, які використовують найману працю встановлений норматив робочих місць для осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

 

 

Легальна робота: плюси в оплаті праці

В умовах карантину чимало громадян стали розмірковувати щодо можливих переваг офіційного працевлаштування. Адже, уклавши трудовий договір з роботодавцем, працівник має право на отримання лікарняного та допомоги по безробіттю, а також захист від раптового звільнення.

Державна служба зайнятості завжди займала принципову позицію в цьому питанні, пропонуючи шукачам роботи виключно легальні вакансії. Водночас деякі громадяни впевнені, що їх зарплата при офіційному працевлаштуванні буде нижчою через оплату податків і зрештою вигоди будуть нівельовані. Це не так! Ми хочемо нагадати норми Кодексу законів про працю України, які свідчать про суттєві переваги легальних трудових відносин для працівників.

Назвемо перші п’ять плюсів, які стосуються оплати праці:

1.  Право на зарплату в розмірі, який не може бути меншим, ніж це встановлено законом.

Якщо ви працюєте повний робочий час і виконуєте норми праці, то вам не можуть платити менше розміру мінімальної зарплати (ст. 95). На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров'я працівникам установлюється підвищена оплата праці (ст. 100).

2.  Право на збереження заробітку під час відпусток і лікарняних.

Працівники мають право на щорічну відпустку зі збереженням заробітної плати (ст. 74). Щодо лікарняних, то оплата перших 5 днів здійснюється працівнику за рахунок коштів роботодавця, а далі – за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

3.  Право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у вихідні.

За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки (ст. 106). Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72). Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому угодами / колективними договорами, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час (ст. 108).

4.  Право на оплату в період зупинки чи скорочення діяльності.

Час зупинення (скорочення) діяльності не з вини працівника, зокрема на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки або встановленого працівникові розряду (окладу) (ст. 113).

5.  Право на стягнення коштів за період затримки розрахунку або видачі трудової книжки у день звільнення.

У разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові коштів, підприємство має виплатити йому середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117). У разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця, працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу (ст. 235).

Тож, цінуйте свою працю – працюйте легально!

 

 

Надважливе завдання: поради від служби зайнятості, як знайти свою першу роботу

Думаєте, що після закінчення навчання знайти роботу без зв'язків і досвіду неможливо? Державний центр зайнятості підготував поради щодо пошуку першого робочого місця:

·  У резюме поки що не густо. Тому спробуй описати свої сильні сторони, адже молодість – це креативність, уміння швидко схоплювати нове та працювати в команді;

·  Якщо твоє студентське життя складалося не лише із зубріння конспектів, розкажи про це: можливо, ти був редактором самвидаву або лідером молодіжного уряду. Такий досвід може стати в нагоді твоєму майбутньому роботодавцеві;

·  Розкажи про знання іноземних мов, адже це, безсумнівно, твоя сильна сторона;

·  Розглядай своє перше робоче місце як інвестицію у власне майбутнє. Навряд чи тобі після вишу одразу запропонують керівну посаду із надвисокою заробітною платою.

І насамкінець пам’ятай: успіх супроводжує лише наполегливих. Тому не втрачай оптимізму, шукай і знайдеш! Це працює на всі 100%!

Якщо ж у вас виникають питання стосовно працевлаштування – не зволікайте, а хутчіш звертайтеся до найближчого центру зайнятості!

 

 

Якщо підприємець створив нове робоче місце і здійснює добір працівника, але не може знайти особу з необхідними професійними вміннями, чи може державна служба зайнятості допомогти в такому доборі?

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із видів соціальних послуг, що надається зареєстрованим безробітним, є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується центрами зайнятості на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях.

Одним із видів професійно-технічних навчальних закладів є Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Їх в службі одинадцять. Професійне навчання, головним чином, здійснюється на замовлення роботодавців. Різновидом профнавчання є стажування безробітних. Цей вид навчання є надзвичайно поширеним в нашій області.

Стажування передбачає допуск працівника на робоче місце для того, щоб додатково пересвідчитись в його вміннях і головне, щоб претендент на роботу освоїв особливості виконання певної роботи.

Ще одним із видів професійної підготовки є видача ваучерів громадянам. Ваучером є документ, що підтверджує зобов’язання Державної служби зайнятості оплатити навчання особи у навчальних закладах, які особа обирає самостійно. Ваучер не видається зареєстрованим безробітним, для них організовується стандартне навчання. Ваучером можуть скористатись, наприклад, працюючі громадяни, яким потрібно оволодіти новими знаннями для виконання своїх трудових обовязків.

Для отримання детальних консультацій з питань професійного навчання та щодо ваучерів, рекомендуємо звертатись до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Чи стимулюється державною створення підприємцями нових робочих місць з гідним розміром заробітної плати?

Відповідно до норм Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Відповідною постановою кабінету Міністрів України затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Виплата компенсації здійснюється на підставі звіту щомісяця протягом 12 календарних місяців після завершення аналогічного періоду з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце.

Право на компенсацію зберігається за роботодавцем також у разі, коли трудовий договір з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, розірвано та укладено з іншою особою, працевлаштованою на це робоче місце, за умови, що рівень заробітної плати в одному календарному місяці становив не менше ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати єдиного внеску сумарно за такими трудовими договорами.

Період, за який роботодавцю виплачується компенсація, обліковується у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування як період, за який сплачено єдиний внесок у повному обсязі.

 

 

Чи передбачені додаткові фінансові стимули для підприємців, які створюють нові робочі місця для окремих категорій громадян, наприклад внутрішньо переміщених осіб?

Законодавство передбачає додаткові механізми стимулювання підприємців до створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб.

Передбачена компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування безробітних на умовах строкових трудових договорів.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць.

Зазначені витрати включають основну, додаткову заробітну плату, суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого на такі виплати.

Компенсуються витрати роботодавця протягом 6 місяців, за умови, що для внутрішньо переміщеної особи буде гарантоване робоче місце на період у 2 рази довший. Компенсація проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом першого року роботи переселенця.

Компенсація не здійснюється у разі, якщо роботодавець:

·  має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

·  визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

У разі працевлаштування особи, за яку така компенсація вже була виплачена, компенсація також не здійснюється.

Період компенсації може бути збільшений до 12 місяців за рішенням обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Це стосується тих внутрішньо переміщених осіб, які належать до квотних категорій громадян. А це, серед іншого, особи передпенсійного віку, молодь, що вперше шукає роботу та деякі інші категорії громадян.

 

 

На Кіровоградщині на одну вакансію, у середньому, претендує 9 осіб

Станом на 01 вересня 2020 року в  центрах  зайнятості області було зареєстровано майже 17,5 тис. безробітних громадян.

Кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості, станом на 01 вересня 2020 року, області становила майже 2,0 тис. од.

У середньому на одну вакансію претендувало 9 осіб.

Станом на 01 вересня 2020 року отримували допомогу по безробіттю майже 13,0 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості у 2020 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 9,2 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 26,5%. Також було працевлаштовано 2,7 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 4,9 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 14,0%.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 2,1 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 6,0%.

 

 

Як наразі здійснюється обслуговування клієнтів служби зайнятості на Кіровоградщині?

Усі міськрайонні центри зайнятості та філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відновлення прийому громадян, тож безробітні повинні відвідувати кар’єрного радника за встановленим графіком.

Незалежно від того, як працює центр зайнятості (дистанційно або у звичному режимі), фахівці служби продовжують шукати актуальні вакансії та підбирати персонал для клієнтів-роботодавців.

Права та обов'язки зареєстрованих безробітних тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/prava-ta-obovyazky-zareyestrovanyh-bezrobitnyh

Правила взаємодії безробітних із центром зайнятості в період карантину: https://www.dcz.gov.ua/node/3272 

 

 

На Кіровоградщині потрібні медики: у службі зайнятості зареєстровано 144 вакансії для медперсоналу

Медичні та освітні заклади Кіровоградської області потребують 144 працівника

Лікувальні та освітні заклади Кіровоградської області потребують 144 медичних працівника.

Потреба існує у фахівцях медичної галузі за 49-ма професіями. Зокрема, відкриті вакансії лікарів за такими спеціальностями: лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-анестезіолог, лікар-інфекціоніст, лікар-офтальмолог, лікар-педіатр, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-педіатр-неонатолог, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікар функціональної діагностики, лікар-ендоскопіст, лікар-психіатр, лікар-фізіотерапевт, лікар з ультразвукової діагностики, лікар-нефролог, лікар-педіатр дільничний, лікар-терапевт дільничний, лікар-патологоанатом, лікар-бактеріолог, лікар-невропатолог, лікар-кардіолог лікар-отоларинголог, лікар-уролог, лікар приймальної палати (відділення), лікар-акушер-гінеколог, лікар-ендокринолог, лікар-лаборант, лікар-рентгенолог, лікар-стоматолог, лікар-ортопед-травматолог, лікар-фтизіатр, лікар-гінеколог для дітей та підлітків.

Що ж до медичних сестер, то на Кіровоградщині потрібні сестра медична з дієтичного харчування, сестра медична з фізіотерапії, сестри медичні зі стоматології, сестри медичні з косметичних процедур, сестри медичні з лікувальної фізкультури. Крім того, є вакантними посади молодших медичних сестер з догляду за хворими, а також молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.)

Лікарям медичні заклади Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (5000 грн) до 14 169 гривень. Для сестер медичних розмір заробітної плати коливається від 5000 до 5100 грн, а молодшим медичним сестрам роботодавці пропонують 5000 грн.

Також на Кіровоградщині потрібні медичний директор (заробітна плата – 8328 грн), статистик медичний (заробітна плата – 5000 грн), фармацевт (заробітна плата – 5000 грн), лаборант (медицина) (заробітна плата – 5000 грн), фельдшери (заробітна плата – 5000 грн) та акушерки (заробітна плата – 5000 грн).

Медичні працівники потрібні практично у всіх районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Як безробітним Кіровоградщини отримувати інформацію щодо нарахування допомоги по безробіттю онлайн?

Як зареєструвати особистий кабінет, щоб бачити інформацію щодо можливого пошуку роботи, інформаційних заходів служби зайнятості та нарахування допомоги по безробіттю?

Потрібно зайти на сайт Державного центру зайнятості www.dcz.gov.ua та натиснути жовту кнопку «Персональний кабінет» https://cutt.ly/7t99xoD

Уважно прочитати інструкцію та послідовно виконати дії, які в ній прописані https://cutt.ly/yt99nm6

Якщо ви все зробили правильно, автоматично буде створено обліковий запис.

Це лише перший етап реєстрації. Поки що у вас обмежений доступ до даних, які мають відображатися в кабінеті.

Далі потрібно зв’язатися з вашим кар’єрним радником. Він внесе в систему унікальний логін, пароль, а також електронну адресу, і лише тоді в персональному кабінеті відображатимуться розділи:

·  «Взаємодія зі службою зайнятості»;

·  «Інформація для пошуку роботи»;

·  «Відвідування ЦЗ, отримані послуги»;

·  «Семінари та масові заходи»;

·  «Нарахування та виплати»;

·  «Направлення на працевлаштування»;

·  «Профнавчання».

 

 

Державна служба зайнятості: незадекларована праця не захищає від штрафу

Досягнення повної і продуктивної зайнятості неможливе без викоренення таких явищ як неформальна економіка та незадекларована праця. Ці явища не тільки обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вони сприяють створенню та існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які в повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Проблеми неформальної економіки і незадекларованої праці є однією з перешкод для України у забезпеченні гідної праці і високих темпів зростання.

За останніми оприлюдненими даними на офіційному сайті Держстату (1 квартал 2020 року) 3404,1 тис. осіб в Україні були зайняті неформально, зокрема, у сільському господарстві – 1433,1 тис. осіб, у промисловості – 207,7 тис. осіб, у будівництві – 578,7 тис. осіб, у торгівлі – 578,7 тис. осіб, у транспортній сфері – 129,4 тис. осіб, у тимчасовому розміщуванні та організації харчування – 85,1 тис. осіб.

Криза COVID-19 вкотре оголила вразливість мільйонів, які заробляють засоби для існування неформально або в неформальній економіці, і служить нагадуванням про вирішальну необхідність зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямком національної політики.

Упродовж 2020 року до травня включно спостерігалась тенденція до зменшення кількості застрахованих осіб.

При цьому чисельність найманих працівників у травні 2020 становила 9 833,8 тис. осіб, що на 511,4 тис. осіб менше, ніж у травні 2019 року (95,1%), на 429,4 тис. осіб (95,8%) ніж у грудні 2019 року, а також на 39,8 тис. осіб (99,6 %) ніж у квітні 2020 року.

З червня 2020 року після пом’якшення карантинних заходів інспекторами праці за активної участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування розпочато інформаційну кампанію з питань недопущення використання незадекларованої праці.

У рамках інформаційної кампанії безпосередніми візитами охоплено майже 155 тис. роботодавців. Розбіжність між фактичною чисельністю працівників і кількістю оформлених трудових договорів становить майже 100 тис. осіб.

За результатами проведеної інформаційної роботи кількість застрахованих осіб у червні зросла на 59 тис. осіб.

З 01.09.2020 заплановано проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці. Це суб’єкти, у яких обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників, у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів, а також ті, які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

До 1 вересня 2020 року за участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевої влади та місцевого самоврядування, Національної поліції триває роз’яснювальна робота про заплановані інспекційні заходи.

Варто наголосити, що чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками:

Кримінальна відповідальність: штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до 6 місяців.

Адміністративна відповідальність: штраф від 8,5 до 34 тис. грн.

Фінансова відповідальність: штраф від 47230 грн. до 141690 грн.

 

 

Більшість безробітних на Кіровоградщини у віці понад 45 років

За сприяння служби зайнятості області забезпечено тимчасову зайнятість 4,5 тис. громадянам, зокрема 0,8 тис. осіб взяли участь у громадських роботах та 3,7 тис. осіб в інших роботах тимчасового характеру. Особи виконували роботи з благоустрою територій населених пунктів; по інформуванню населення стосовно порядку отримання житлових субсидій; з екологічного захисту навколишнього середовища; впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни; будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери; тощо.

 З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-липні 2020 року за сприяння служби зайнятості області 2,0 тис. осіб безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 142 особи. Професії, які здобули безробітні, це електрогазозварник, адміністратор, перукар, манікюрник, касир торгівельного залу, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, контролер-касир, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, тощо.

Протягом січня-липня 2020 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 31,4 тис. осіб, у т.ч. 23,8 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 3,7 тис. осіб, що навчалися у навчальних закладах різних типів. З них 3,5 тис. становили учні загальноосвітніх шкіл.

Розподіл зареєстрованих безробітних станом на 01 серпня 2020 року

За статтю: у загальній кількості зареєстрованх безробітних, чоловіки становили – 7,1 тис. осіб (або 39,2%), жінки – 11,1 тис. осіб 60,8%).

За віковими групами: 32,9% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 27,3% - у віці від 35 до 45 років; 39,8% – у віці понад 45 років.

За освітою: 42,4% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 33,7% –професійно-технічну, 23,9% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 18,9% – у торгівлі та ремонті; 16,9% – у державному управлінні; 13,7% були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 13,0% – у переробній промисловості; 6,4% – у охороні здоровя; 5,8% – у транспорті; тощо.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 1 серпня 2020 року, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 36,2% та становила 1,8 тис. одиниць.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив майже 6,9 тис. грн. (на відповідну дату 2019 року – 6,0 тис. грн), у 76,7% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на фахівців (9,5%), працівників сфери торгівлі і послуг (12,2%), професіоналів (13,5%), робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (16,4%) та кваліфікованих робітників з інструментом (29,9%).

 

 

Потрібні медичні сестри та кухарі: на Кіровоградщині оприлюднили барометр професій

Відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості пропонує ознайомитися з «Барометром професій», який допоможе визначити професії, актуальні на ринку праці.

Професії, які відсутні на ринку праці регіону: паркетник, кінорежисер, пічник, комівояжер, картограф, архітектор, бортпровідник, агент страховий, мікробіолог, консьєрж, селекціонер, оглядач гідротехнічних споруд, перевірник судовий, сиророб, виноградар, жокей, цукерник, хед-хантер, метрдотель, адвокат, машиніст автокрана.

Професії, які присутні на підприємствах регіону, але в незначних кількостях: фармацевт, водій тролейбуса, шліфувальник, масажист, кондитер, бляхар, квіткар, матрос-рятувальник, мельник, бетоняр, лаборант (мед.), секретар, оператор заправних станцій, кравець, касир у банку, слюсар-інструментальник, взуттьовик, адміністратор, штукатур, механізатор, покрівельник.

Професії, за якими є можливість працевлаштуватись у регіоні: лицювальник-плиточник, муляр, економіст, вчитель, оператор комп’ютерного набору, агроном, економіст, водій тролейбуса, перукар, механік, пекар, фрезерувальник, слюсар з ремонту автомобілів, столяр, юрист, лікар, інженер, комірник, слюсар з механоскладальних робіт, дизайнер

Актуальні професії на ринку праці регіону: водій автомобіля, електрогазозварник, офіціант, продавець, токар, сестра медична, бухгалтер, менеджер, фрезерувальник, маляр, швачка, тракторист, бармен, вантажник, охоронник, виконавець робіт (будів.), електромонтер, двірник, електрик, кухар, машиніст бульдозера.

 

 

Чи обов’язково при прийомі на роботу укладати з працівником письмовий трудовий договір?

Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

Письмова форма обов’язкова:

·  коли на цьому наполягає працівник;

·  при організованому наборі працівників;

·  при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

·  при укладенні контракту;

·  при укладенні договору з неповнолітнім;

·  якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

·  для працівників релігійних організацій;

·  для працівників, які проходять альтернативну службу;

·  для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

·  для працівників фермерських господарств;

·  при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

·  в інших випадках, передбачених законодавством.

В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

За якою формою укладається трудовий договір?

Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.

Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:

·  трудові обов’язки працівника;

·  режим роботи і відпочинку;

·  пільги, гарантії, компенсації;

·  умови оплати праці та умови преміювання;

·  доплати, надбавки та інше.

Трудовий договір може бути:

·  безстроковим;

·  на визначений строк;

·  на час виконання певної роботи.

Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. Дивіться типову форму наказу.

 

 

Стажування як шлях до працевлаштування: зареєстровані безробітні Кіровоградщини проходять професійне навчання

За якими професіями мешканці Кіровоградщини проходять стажування на робочих місцях?

Стажування є однією з соціальних послуг, яку пропонує служба зайнятості безробітним.

Стажування – навчання персоналу безпосередньо на робочому місці під керівництвом кваліфікованого наставника з метою практичного оволодіння професією, адаптації до робочого місця.

Метою стажування є набуття досвіду з виконання професійних завдань та обов'язків, удосконалення професійних знань, умінь та навичок роботи з технікою, вивчення та засвоєння новітніх технологій виробництва,

На стажування, направляються безробітні, які вже мають професійну освіту і потребують досвіду практичної роботи (розширення компетенції) за набутою професією (спеціальністю), або ті, які тривалий час не працювали і бажають відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності.

Наразі більш ніж 400 роботодавців Кіровоградщини замовили та здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних безпосередньо на робочому місці шляхом стажування з метою подальшого працевлаштування. Варто зазначити, що строк стажування за договором не може перевищувати трьох місяців.

Зокрема, у м. Кропивницькому у 55 роботодавців було організоване професійне навчання безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочому місці за такими посадами, як продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, приймальник замовлень, манікюрник, психолог, лаборант (ветеринарна медицина), бухгалтер, масажист, фармацевт, адміністратор, водій автотранспортних засобів, складальник виробів з деревини, адміністратор системи, менеджер (управитель) з туризму, бариста, кравець, дизайнер (художник-конструктор), зачищувач, машиніст бурової установки, закрійник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, бухгалтер, монтажник гіпсокартонних конструкцій, менеджер (управитель) з персоналу, формувальник тіста та багато інших Після закінчення стажування особи були успішно працевлаштовані.

 

 

Безробітні Кіровоградщини з інвалідністю вчилися актуальним професіям та підприємницькій діяльності у сфері малого бізнесу

Протягом січня-серпня 2020 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 30 осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 3 навчальних закладів та 16 підприємств області.

Професійне навчання осіб з інвалідністю проводилося за професіями кухаря, продавця продовольчих та непродовольчих товарів, продавця-консультанта, масажиста, слюсаря-ремонтника, оператора комп’ютерного набору, а також за напрямками підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу та дотримання безпечного ведення робіт тощо.

У січні-серпні 2020 року професійне навчання осіб з інвалідністю проводилось за 16 професіями, спеціальностями та напрямами. За груповою формою в навчальних закладах проходили навчання 11 осіб, з них 1 – в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 19 осіб з інвалідністю на підприємствах області. Працевлаштовані на підприємства регіону після проходження професійного навчання 20 осіб.

 

 

У чому полягають переваги офіційного працевлаштування працівників для власників бізнесу?

Маєте власний бізнес? Укладаючи трудові договори з працівниками, ви отримуєте безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.

Краща продуктивність праці

Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – у ваших інтересах. Адже ви уникаєте витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

Залучення кваліфікованих фахівців

Люди – найцінніший капітал вашого бізнесу. Працюючи відкрито, ви зможете проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст – допоможуть вам залучити та втримати досвідчених фахівців.

Доступ до нових ринків

Якщо ви працюєте відкрито та дотримуєтеся вимог законодавства, ви можете вийти на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.

Можливість залучати інвестиції

Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.

Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність – запорука високої репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.

Стабільні конкурентні переваги

Хочете отримати стабільні конкурентні переваги? Вони в якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.

Скорочення витрат за рахунок незадекларованих працівників і невиконання законів – короткострокова стратегія без перспектив, яка говорить про вашу «короткозорість».

Фінансові стимули від держави

Створюючи нові робочі місця, ви можете отримати державну підтримку.

Ви маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.

Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо ви берете на роботу на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.

Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Відмовляйтеся від зарплат «у конверті». Якщо протягом року ви створюєте нові робочі місця з оплатою не менше трьох мінімальних зарплат (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року ви отримаєте компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу.

Детальніше в Законі України «Про зайнятість населення».

Відсутність покарань

Декларуйте працівників, щоб спокійно вести бізнес і не турбуватися про штрафи, які можуть суттєво вдарити по бюджету вашого бізнесу.

Якщо ваші працівники задекларовані – отримайте відзнаку Державної служби з питань праці, покращуйте ваш імідж і репутацію.

 

 

Навчальні заклади Кіровоградщини потребують 117 працівників

Сьогодні навчальні заклади області (загальноосвітні школи, ліцеї, коледжі, професійні училища, інститути та університети) потребують 117 працівників за такими професіями:

асистент вчителя – 4 вакансії (заробітна плата – 5000/5500 грн);

бібліотекар – 1 вакансія (заробітна плата – 2500 грн; 0,5 ставки);

бухгалтер – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін) – 5 вакансій (заробітна плата – 5000 грн);

викладач професійно-технічного навчального закладу – 2 вакансії (заробітна плата – 5466/3279 грн (0,6 ставки);

викладач-інструменталіст (народних, духових, спеціальних інструментів) – 1 вакансія (заробітна плата – 6000 грн);

вихователь – 7 вакансій (заробітна плата – 6000/5000 грн);

вихователь дошкільного навчального закладу – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

водій автотранспортних засобів – 4 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

вчитель закладу загальної середньої освіти – 24 вакансії (заробітна плата – 5000/5500/6000/7000/8500/9000 грн);

вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти – 8 вакансій (заробітна плата – 5000/6000/9000 грн);

 вчитель-логопед – 2 вакансії (заробітна плата – 5000/5676 грн);

двірник – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

директор позашкільного закладу – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

електрик дільниці – 3 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

завідувач господарства – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

завідувач лабораторії (освіта) – 3 вакансії (заробітна плата – 5249 грн);

заступник директора – 1 вакансія (заробітна плата – 6000 грн);

інженер з охорони праці – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

інженер з радіонавігації та радіолокації – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

інструктор з навчання практичної їзди – 1 вакансія (заробітна плата – 5739 грн);

комірник – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

кухар – 6 вакансій (заробітна плата – 5000 грн);

кухонний робітник – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

майстер виробничого навчання – 10 вакансій (заробітна плата – 5000/5785 грн);

маляр – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

настроювач піаніно та роялів – 1 вакансія (заробітна плата – 2500 грн; 0,5 ставки);

педагог соціальний – 1 вакансія (заробітна плата – 7444 грн);

педагог-організатор – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

практичний психолог – 2 вакансії (заробітна плата – 5000/5466 грн);

прибиральник службових приміщень – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

професор – 1 вакансія (заробітна плата – 10000 грн);

психолог – 2 вакансії (заробітна плата – 5500/5000 грн);

робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків – 3 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

секретар – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

секретар керівника (організації, підприємства, установи) – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

сестра медична – 3 вакансії (заробітна плата – 5100/5000 грн);

сестра медична з дієтичного харчування – 1 вакансія (заробітна плата – 5000 грн);

фахівець (спеціаліст з охорони праці в школі) – 2 вакансії (заробітна плата – 5000 грн);

черговий по гуртожитку – 1 вакансія (заробітна плата – 5050 грн);

 Вакансії є актуальними у всіх районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Чи можна отримувати одночасно допомогу по безробіттю й допомогу по вагітності та пологах?

Виплата допомоги по безробіттю, у разі призначення допомоги по вагітності та пологах, припиняється з дня набуття права на таку допомогу відповідно до медичної довідки (пункт 1 розділу V Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624).

 

 

Хто має право перевіряти бізнесменів Кіровоградщини?

Державна служба з питань праці має право перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство.

Хто має право вас перевіряти?

Додержання законодавства про працю контролюють інспектори праці, які працюють у Держпраці та її територіальних органах, а також у виконавчих органах міських, сільських та селищних рад.

Як відбуваються перевірки?

З 31 грудня 2019 року діє новий Порядок контролю за додержанням законодавства про працю, за яким здійснюється перевірка оформлення працівників.

Пам’ятайте:

·  Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.

·  Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

·  Перевірка може проходити на місці або дистанційно.

·  Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

·  Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.