Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини служби зайнятості

 

На Кіровоградщині працюють 20 іноземців з 11 країн світу

У січні-червні 2020 року у Кіровоградському обласному центрі зайнятості було продовжено термін дії 9 дозволів на застосування праці іноземних громадян із 6 країн світу.

В області іноземці працюють переважно у добувній промисловості, сільському господарстві та у сфері надання послуг.

На 01 липня на Кіровоградщині 16 роботодавців використовують працю 20 іноземних громадян з 11 країн, зокрема, Туреччина – 4 особи, Таїланд – 3, Німеччина – 3, Російська Федерація – 3 та ін.

Іноземці, які офіційно працюють на теренах області, займають посади керівників юридичної особи та фахівців різних галузей.

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Відбулися ЗМІНИ: З 16 липня діє оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Представникам бізнесу: З 16 липня діє оновлений порядок

Допомога по частковому безробіттю на період карантину: відбулися зміни

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2020 р. № 600 внесені зміни до порядку надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Завдяки змінам допомогу тепер можуть отримати нові групи працівників, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, а саме:

- працівники, які отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);

- працівники, які перебувають у відпустці без збереження зарплати відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст.25 та ст. 26 Закону України «Про відпустки» (крім осіб, які отримують пенсію).

Окрім того, в новій редакції порядку передбачено подання окремих відомостей роботодавцями та фізичними особами-підприємцями, що не використовують найману працю:

- для прийняття рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (додатки № 1 та № 2 до порядку);

- для перерахування коштів на поточний рахунок фізичній особі-підприємцю, яка є застрахованою особою, або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину (додатки № 4 та № 5 до порядку).

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на перукаря-модельєра

Безробітні Кіровоградщини можуть пройти навчання в Одесі

Здобудь одну з найпопулярніших професій за підтримки служби зайнятості

Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, вона не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у життя кожної людини свято та яскраві емоції.

Вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й її внутрішній стан. Тому професіонали у перукарській справі – на вагу золота. Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість надання послуги.

Ази перукарського мистецтва можна здобути у липні за сприяння служби на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання за професією «перукар-модельєр» розпочинається 27 липня. Курс навчання буде тривати 5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

· повна або базова загальна середня освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка, особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

 

Від 10 000 до 32 000: на Кіровоградщині вакантні 340 високооплачуваних посад

Кому і де на Кіровоградщині платять найвищі зарплати?

У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам від 10 000 до 30 000 гривень на місяць. Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини таких вакансій зареєстровано 340 одиниць.

Доволі високим залишається попит на інженерів, водіїв, агрономів, представників будівельних та гірничодобувних професій, а також працівників банківської, залізничної та медичної сфер.

Що ж до розподілу за районами, то у Кропивницькому представлено найбільше вакансій із зарплатою понад 10 тисяч – 111 вакансій, 141 у Маловисківському, 23 вакансії у Світловодському, у Долинському районі – 34 вакансії, 16 вакансій у Знам’янському, 3 у Олександрійському, 10 у Новоукраїнському, 2 у Голованівському та Петрівському, та по 1 вакансії у Благовіщенському, Новомиргородському районах Кіровоградської області.

Це вакансії за такими професіями як агроном, апаратник оброблення зерна, бухгалтер, виконавець робіт, водій автотранспортних засобів, газорізальник, гірник очисного забою, головний економіст, головний енергетик, диспетчер гірничий, економіст, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, інженер, лікар загальної практики-сімейний лікар, майстер, машиніст тепловоза, штукатур та ін.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії – звертайтесь до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

 

На Кіровоградщині переважає «міське» безробіття

Зайнятість та безробіття населення у сільській місцевості Кіровоградщини

Протягом січня-червня 2020 року послуги базових центрів зайнятості отримали 31,0 тис. зареєстрованих безробітних, у тому числі 44,2% (13,7 тис. осіб) мешканці сільської місцевості та 55,8 % (17,3 тис. осіб) жителі міських поселень.

Чисельність працевлаштованих за сприянням державної служби зайнятості становила 10185 осіб, зокрема 61,9% (6308 осіб) мешкали у сільській місцевості та 38,1% (3877 осіб) проживали у міських поселеннях.

Для профілактики безробіття та пом’якшення дисбалансу на ринку праці державною службою зайнятості здійснюється професійна орієнтація громадян.

У січні-червні 2020 року профорієнтаційними послугами було охоплено 21,8 тис. осіб, які мали статус безробітного, зокрема 50,1% (10,9 тис. осіб) з числа сільських мешканців та 49,9% (10,9 тис. осіб) проживають у місті.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-червня 2020 року професійне навчання проходили 1902 безробітних, з яких 67,6% (1285 осіб) мешканці сільської місцевості та решта (617 осіб) жителі міських поселень.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру у січні-червні 2020 року взяли участь 4112 осіб, з них 67,9% (2793 особи) мешканці сільської місцевості та 32,1% (1319 осіб) жителі міста.

Станом на 1 липня 2020 року статус безробітного мали 18,1 тис. осіб, зокрема 35,2% (6,4 тис. осіб) сільські мешканці та 64,8% (11,7 тис. осіб) мешканці міських поселень.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Безкоштовно стати майстром з нігтьової естетики можна за підтримки служби зайнятості

Стань манікюрником за підтримки служби зайнятості

Долучись до нігтьового бізнесу за підтримки служби зайнятості

Красиві та доглянуті нігті – візитна картка сучасної жінки. Доглянуті руки та ідеальні нігті додають впевненості у собі, підіймають настрій. За останні роки ця галузь краси бурхливо розвивається, й одночасно зростає потреба в компетентних фахівцях.

 Саме тому, 27 липня поточного року, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння обласного центру зайнятості на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 4 місяці.

Навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Умови направлення на навчання:

· повна або базова загальна середня освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка,

· особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

 

Мешканці Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на одну з топових технічних професій

Шукачі роботи можуть стати електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж

Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості області, мають можливість здобути професію електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж. Вивчитись за цією професією можна як у навчальних закладах області, так і на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

27 липня поточного року, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян за цією професією. Курс навчання триватиме 5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

·  повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

·  повноліття (не менше 18 років);

·  медична довідка з допуском до професії.

Професія електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж користуються великим попитом на регіональному ринку праці. Це й недивно, адже потреба у таких робітниках постійна і має тенденцію до зростання. Її представники знаходять роботу в будівельних організаціях та станціях технічного обслуговування тощо.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують понад 30 інженерів

Роботодавці Кіровоградщини готові платити інженерам до 23 тисяч гривень

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у представниках інженерних професій: головний інженер, інженер з безпеки руху, інженер з керування й обслуговування систем, інженер з метрології, інженер з проектно-кошторисної роботи, інженер з якості, інженер-конструктор, інженер-енергетик, інженер-технолог, інженер-технолог з очищення води та ін.

На сьогодні у базі даних вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 34 вільні робочі місця за вищезазначеними вакансіями.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4 723 грн) до 23 400 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, стажу роботи, посадових обов’язків, досвіду та ін.

Актуальними є вакансії для інженерів у таких районах Кіровоградської області:

· Долинському (3 вакансії),

· Знам'янському (2 вакансії),

· Кропивницькому (19 вакансій),

· Маловисківському (2 вакансії),

· Олександрійському (5 вакансій),

· Світловодському (3 вакансії).

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Роботодавцям Кіровоградщини пропонують позмагатися за звання найкращого

З метою заохочення роботодавцiв до збереження дiючих та створення нових робочих мiсць, пiдвищення ефективностi використання робочої сили та виробництва у цiлому, виробництва конкурентоспроможної продукцiї, робiт (послуг) у нинішньому роцi проводять конкурс на звання «Кращий роботодавець року».

Активним учасником проведення конкурсу є Кiровоградський обласний центр зайнятостi: представник служби зайнятості Кіровоградщини є членом міського організаційного комітету з проведення конкурсу на звання «Кращий роботодавець року».

Участь у конкурсi можуть узяти великi, середнi та малi пiдприємства, установи, органiзацiї усiх форм власностi.

Переможцiв конкурсу визначать за номiнацiями серед суб'єктiв господарювання з середньооблiковою чисельнiстю працiвникiв:

·      до 20 осiб;

·      вiд 21 до 100 осiб;

·      вiд 101 до 500 осiб;

·      вiд 501 до 1000 осiб.

Останнім терміном прийому матеріалів на участь у конкурсі є 01 серпня 2020 року. Матеріали, подані пізніше цієї дати, не приймаються.

Суб’єкти господарювання-претенденти, які погодились з умовами конкурсу, подають до оргкомітету заявку на участь в паперовому вигляді за підсумками діяльності у попередньому році,.

Претендент надає до оргкомітету всю необхідну інформацію, яка носить відкритий характер і не містить комерційної таємниці та несе відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації.

Переможці будуть оголошені до 01 вересня 2020 року.

Довідково: детальнiше з основними критерiями визначення переможцiв конкурсу можна ознайомитися у Положеннi про порядок проведення в областi у 2020 роцi конкурсу на звання «Кращий роботодавець року».

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть пройти курс з підприємницької діяльності в Одесі

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

27 липня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості підготовки розпочнеться курс «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу». Навчання триватиме 0,5 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

·      базова вища або повна вища освіта,

·      бізнес-ідея,

·      вік особи не менше 18 років,

·      медична довідка з допуском до професії.

У процесі підготовки в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості майбутні підприємці отримають комплексні знання щодо своєї професії, опанують основи підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

На Кіровоградщині потрібні агрономи

Аграрні підприємства Кіровоградщини потребують кваліфікованих фахівців

Потрібні агрономи: зарплата до 15 тисяч гривень

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині є вакантними 9 вакансій для агрономів.

Своїм працівникам роботодавці пропонують заробітну плату у розмірі від 5 244 до 15 000 грн, а також повний соціальний пакет.

Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, стажу роботи, досвіду та ін.

 До основних посадових обов’язків фахівців належать: керування процесом посіву та збору врожаю, підготовка добрив та боротьба зі шкідниками тощо.

Актуальними є вакансії для агрономів у таких районах Кіровоградської області:

·      Світловодський – 4 вакансії;

·      Долинський – 2 вакансії;

·      Кропивницький – 3 вакансії.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Чи може внутрішньо переміщена особа отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності?

Зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років, та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Одноразово виплата не здійснюється безробітним, яким тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочувалась з певних підстав, зокрема, у разі недотримання ними письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово безробітні, які вже отримали таку допомогу та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її упродовж двох років.

Інших обмежень щодо одноразової виплати не передбачено. ВПО мають рівне право з іншими зареєстрованими безробітними на її отримання.

Виплата допомоги одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів.

Наприклад, якщо особа вже отримувала допомогу 60 днів, то одноразова виплата розрахується за 300 днів.

Особам можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності. Ці безробітні можуть залучатися до семінарів або для них може організовуватися навчання з питань підприємництва.

Для розгляду питань щодо надання допомоги безробітний подає до центру зайнятості заяву та бізнес-план.

Вважаємо за необхідне зазначити, що одноразова виплата проводиться в межах кошторисних призначень, які останніми роками значно обмежені.

Враховуючи вказане, рекомендуємо внутрішньо переміщеним особам, які вирішили започаткувати підприємницьку діяльність, також звертатись до місцевих органів влади для розгляду питання про отримання коштів на підтримку підприємництва з місцевих бюджетів, а також цікавитись міжнародними проектами підтримки самозайнятості переселенців, які реалізуються в області неурядовими організаціями.

Інформація про такі проекти, зокрема, розміщується на Інтернет-ресурсах обласного центру зайнятості.

Б.Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Чи передбачені законодавством додаткові програми підтримки зайнятості внутрішньо переміщених осіб?

Чинним законодавством про зайнятість населення передбачена можливість компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва. Така компенсація може надаватися і відносно працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб  (далі – ВПО) з числа безробітних.

Крім того, в 2015 році до ЗУ «Про зайнятість населення» були внесені зміни, що стосуються ВПО. Зокрема, передбачено, що зареєстрованим безробітним з числа ВПО компенсуються фактичні транспортні витрати на переїзд до іншої місцевості при працевлаштуванні та витрати на проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, якщо це необхідно при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості.

Для роботодавців передбачена компенсація витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих осіб за направленням центру зайнятості.

Також передбачена компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування безробітних на умовах строкових трудових договорів. Саме ця компенсація найбільш дієво використовується в нашій області.

Компенсуються витрати роботодавця протягом 6 місяців, за умови, що для ВПО буде гарантоване робоче місце на період у 2 рази довший.

Період компенсації може бути збільшений до 12 місяців за рішенням обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Крім того передбачено, що ВПО працездатного віку у разі відсутності підходящої роботи можуть отримати ваучер для професійної підготовки. Ваучером є фактичне зобовязання центру зайнятості профінансувати витрати особи на навчання. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму. Якщо вартість навчання є вищою, різниця оплачується особою або роботодавцем.

Ваучер не надається зареєстрованим безробітним. Такі особи, у тому числі ВПО, проходять професійну підготовку безкоштовно за направленням ЦЗ під замовлення роботодавців.

Детальну інформацію із зазначених питань можливо отримати в центрі зайнятості або скориставшись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості.

Б. Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Якщо внутрішньо переміщена особа має місце свого постійного проживання в сільській місцевості на непідконтрольній території, чи може вона бути зареєстрована в центрі зайнятості?

Сам по собі факт реєстрації постійного місця проживання в сільській місцевості жодним чином не впливає на можливість реєстрації особи як безробітної в державній службі зайнятості. Значення має чи належить особа до категорії самостійно зайнятих, чи ні.

До зайнятого населення можуть належати, зокрема, члени фермерських та особистих селянських господарств (далі – ОСГ).

Якщо особа є членом фермерського господарства як юридичної особи, що зареєстрована на непідконтрольній території, то такій особі необхідно подати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення зайнятості.

Щодо членів особистих селянських господарств зазначу наступне.

Для надання статусу безробітного особа подає до базового  центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості заяву та пред’являє, визначені порядком реєстрації, документи. 

У заяві особа зазначає чи є вона членом ОСГ, чи ні.

Якщо особа є членом ОСГ і при цьому працювала 6 і більше місяців за рік до реєстрації в ЦЗ, то ведення ОСГ не вважається основною роботою і особа реєструється як безробітна без подання будь-яких додаткових документів.

Якщо член ОСГ працював менше 6 місяців, то він має подати довідку про припинення ведення господарства або про вихід з нього.

Відповідна довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Якщо особа має статус внутрішньо переміщеної особи, то згідно норм порядку реєстрації безробітних, таку довідку не потрібно подавати.

Б.Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Якщо у внутрішньо переміщеної особи в трудовій книжці відсутній запис про звільнення з підприємства на непідконтрольній території, чи може така особа бути зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна?

Законодавство передбачає два варіанта отримання соціальних послуг в державній службі зайнятості – зареєстрованим безробітним і особам, відносно яких здійснюється облік. Облікова процедура є більш простою відносно пакету документів.

Так, для взяття на облік особа повідомляє карєрного радника про свій досвід роботи. При цьому не обовязково предявляти трудову книжку.

На відміну від цього, для реєстрації як безробітного, потрібно предявити трудову книжку.

У книжці записи про періоди трудової діяльності мають бути здійснені відповідно до затвердженої інструкції.

Якщо у особи здійснено запис про прийом на роботу, але відсутній запис про звільнення, така особа, за загальним правилом, не може бути зареєстрована як безробітна.

Але у такого загального правила є виключення.

І стосується воно саме внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

Відповідно до чинного порядку реєстрації безробітних, у разі відсутності у особи документів, що підтверджують факт звільнення, така особа подає до центру зайнятості заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена.

Також може бути подано відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин у судовому порядку.

Подається також розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.

Для підтвердження того, що запис про звільнення відстутній в трудовій книжці саме у ВПО, рекомендується особі пред’явити довідку про взяття її на облік як ВПО.

У разі необхідності, пропонуємо ВПО безпосередньо звертатись до центрів зайнятості за отриманням консультацій щодо документів або ж телефонувати як до місцевих та і до обласного центру зайнятості. З номерами телефонів можливо ознайомитись на Інтернет-сторінці обласного центру зайнятості.

Б. Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Чи може внутрішньо переміщена особа з інвалідністю, що отримує пенсію, бути зареєстрована в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?

Відповідно до норм порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє певні документи. Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України “Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду МСЕК. За наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

Отримання пенсії або державної соціальної допомоги жодним чином не впливає на можливість отримання допомоги по безробіттю. Така допомога призначається за загальними правилами.

Але необхідно враховувати, що порядком передбачено, що реєстрація громадянина як безробітного припиняється з дня його визнання нездатним до трудової діяльності відповідно до акта огляду МСЕК.

Тому такі громадяни не можуть набувати статус зареєстрованого безробітного.

Слід зазначити, що підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

При працевлаштуванні до роботодавців на нові робочі місця осіб з інвалідністю, що є зареєстрованими безробітними, такі роботодавці мають право звернутись до центру зайнятості за отриманням компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на ЗДСС. 

Також нагадаю, що для працевлаштування осіб з інвалідністю у роботодавців бронюється 4% робочих місць. На такі робочі місця можуть бути працевлаштовані як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи.

Б.Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Гендерні аспекти ринку праці Кіровоградщини: більшість безробітних – жінки

Протягом січня-червня 2020 року послуги служби зайнятості області отримали  31,0 тис. зареєстрованих безробітних, зокрема 51,8% (16,0 тис. осіб) жінок та 48,2% (14,9 тис. осіб) чоловіків.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-червня 2020 року отримали роботу 10185 осіб, у тому числі 33,1% (3376особи) жінок, а також 66,9%  (6809 осіб) чоловіків.

Профорієнтаційними послугами було охоплено 21,8 тис. осіб, з них 49,4% (10,8 тис. осіб) безробітних жінок та 50,6% (11,1 тис. осіб) чоловіків.

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці у січні-червні      2020 року до професійного навчання за направленням служби зайнятості області було залучено 1902 безробітних, зокрема 26,7% (508 осіб) безробітних жінок та 73,3% (1394 особи) чоловіків.

Протягом січня-червня 2020 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4115 осіб, з них 39,2% (1612 осіб) жінок та 60,8% (2503 особи) чоловіків.

 Станом на 1 липня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 18,1 тис. осіб, зокрема 59,5% (10,8 тис. осіб) жінок та 40,5% (7,3 тис. осіб) чоловіків.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Цьогоріч близько 30 переселенців знайшли роботу на Кіровоградщині за сприяння служби зайнятості

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб є одним із найбільш дієвих способів їх соціальної адаптації.

У результаті проведеної роботи протягом січня-червня 2020 року,  184 внутрішньо переміщені особи, які звернулися до центрів зайнятості області,  отримували послуги служби зайнятості Кіровоградської області, з них 128 осіб мали статус безробітного.

Служба зайнятості Кіровоградської області сприяла працевлаштуванню 27 внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

За видами економічної діяльності, за направленням служби зайнятості кожен четвертий, з числа безробітних ВПО, був працевлаштований в сільському господарстві, кожен п’ятий у переробній промисловості, кожен сьомий у торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, кожен одинадцятий у освіті, охороні здоров’я, державному управлінні та ін.

За направленням служби зайнятості професійне навчання проходило 2 безробітних з числа ВПО. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 8 осіб.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

З початку року обласна служба зайнятості працевлаштувала 10 тисяч осібб

Від початку року кількість працевлаштованих осіб становить 10,2 тис. осіб. При цьому, 21,5% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

З числа колишніх безробітних

·           70,5% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві;

·           9,3% – у переробній промисловості;

·           6,4% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті;

·           2,1% – у державному управлінні й обороні;

·           1,9% – в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги;

·           1,8% у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності;

·           1,7%  – в освіті, тощо.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 94 зареєстрованих безробітних, з них 49 зареєстрований безробітний працевлаштований на робочі місця, створені у пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Грошова компенсація за невикористану відпустку: як отримати?

Щодо виплати компенсації за невикористану відпустку надає юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

У ст. 24 Закону України «Про відпустки» наведено вичерпний перелік випадків, у яких виплачують компенсацію за невикористані дні щорічної основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.  Тому таку компенсацію надають:

- під час звільнення працівника – грошову компенсацію виплачують за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей;

- у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство – грошову компенсацію за відпустку за його бажанням можуть перерахувати на рахунок підприємства,  на яке перейшов працівник (або виплатити під час звільнення);

- коли за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією – за умови, що тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не менше ніж 24 календарних дні (таку компенсацію не надають за дні додаткових відпусток на дітей, останню можна отримати тільки під час звільнення;

- у разі смерті працівника – компенсацію за невикористані відпустки виплачують спадкоємцям.

Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні  відпустки провадять з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують звільненню.

При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних  причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, вилучається з розрахункового періоду.

Якщо протягом розрахункового періоду працівник не мав заробітку, то, відповідно до п.4 Порядку, середня заробітна плата розраховується, виходячи з установленого у штатному розписі за його посадою на момент проведення розрахунку посадового окладу.

Відповідно до п.7 Порядку середня заробітна плата для нарахування компенсації за невикористані відпустки обчислюється діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством. Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки.   

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

На Кіровоградщині бухгалтерам пропонують зарплату до 16 тисяч гривень

На Кіровоградщині роботодавці потребують понад 40 бухгалтерів. Зарплата – до 16 тисяч

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає професійних бухгалтерів.

Роботодавці області потребують 43 працівника за професією «бухгалтер». Бухгалтерів потребують підприємства агропромислової, медичної, освітньої, будівельної сфер.

Роботодавці Кіровоградщини готові платити бухгалтерам за роботу від «мінімалки» (4723 грн) до 16 800 гривень. Таку заробітну плату вказують роботодавці під час подання вакансій до центрів зайнятості Кіровоградщини. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, стажу роботи та ін.

Актуальними є вакансії для бухгалтерів практично у всіх районах Кіровоградської області:

Бобринецький – 2 вакансії;

Голованівський – 1 вакансія;

Добровеличківський – 1 вакансія;

Долинський – 2 вакансії;

Знам’янський – 1 вакансія;

Кропивницький – 27 вакансій;

Маловисківський – 3 вакансії;

Новгородківський – 1 вакансія;

Новоукраїнський – 1 вакансія;

Олександрійський – 2 вакансії;

Олександрівський – 1 вакансія;

Петрівський – 1 вакансія.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Відмова у прийнятті на роботу: обґрунтування та законодавчі підстави

Чи можуть відмовити у прийомі на роботу шукачу роботи, направленому до роботодавця центром зайнятості?

До основних завдань державної служби зайнятості належить сприяння громадянам у підборі підходящої роботи і надання роботодавцям послуг з добору працівників. Таким чином центри зайнятості виконують функцію державного посередника на ринку праці.

Рішення щодо прийому на роботу її шукача, навіть і направленого центром зайнятості, приймається роботодавцем. Роботодавець може проводити співбесіди з кандидатами на працевлаштування з метою визначення відповідності їх професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам.

Як висновок такої співбесіди, роботодавець може прийняти рішення про прийом особи на роботу, а може і відмовити у прийомі.

Законодавство, надаючи роботодавцю право на прийняття остаточного рішення щодо прийому на роботу особи, одночасно і захищає шукача роботи від неправомірної відмови у прийомі на роботу.

Зокрема, така заборона передбачена Кодексом законів про працю України. Забороняється також відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей, віком до трьох років.

Якщо, все ж таки, така відмова відбувається, то роботодавець зобов’язаний повідомити про причину відмови у письмовій формі. Жінка може оскаржити відмову у судовому порядку.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя.

В оголошеннях про вакансії, що зокрема друкуються у пресі чи розміщуються на сайтах, роботодавцям забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам.

Маючи право на самостійний вибір претендента на роботу, роботодавці мають і обов’язок дотримуватись квоти працевлаштування громадян окремих категорій.

Так, встановлена 4-відсоткова квота для працевлаштування осіб з інвалідністю та 5-відсоткова квота для працевлаштування молоді, що вперше шукає роботу, осіб передпенсійного віку, осіб, звільнених після відбуття покарання, батьків з дітьми певного віку, дітей-сиріт, учасників бойових дій.

Роботодавцям слід враховувати, що у разі відмови у прийомі на роботу осіб квотних категорій, центри зайнятості повідомляють органи Держпраці про такі факти.

А якщо роботодавець не дотримується квоти, то такі відмови є підставою для накладення штрафної санкції.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?

Вирішуючи питання прийому на роботу кандидата роботодавець має право проводити з ним співбесіду з метою визначення відповідності його професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Не завжди, за результатами такої співбесіди, у роботодавця є можливість встановити чи в повній мірі відповідає працівник роботі, яка йому доручається. В таких випадках, при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Період випробування на працівника поширюється законодавство про працю. В тому числі це стосується оплати праці.

Умова щодо виплати заробітної плати в період випробування є обов’язковою.
Нормами Кодексу законів про працю України визначені категорії громадян для яких випробування не може бути встановлене.

Це, зокрема, неповнолітні, молодь після закінчення професійно-технічних та вищих навчальних закладів, особи, які пройшли стажування з відривом від основної роботи, особи з інвалідністю, направлені на роботу відповідно до рекомендації МСЕК, особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців, внутрішньо переміщені особи.

Строк випробування не може перевищувати 3-х місяців, а в окремих випадках, за погодженням з профспілками, не може перевищувати 6 місяців. Одним із різновидів професійного навчання зареєстрованих безробітних є стажування. Таке стажування є підвищенням кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь та навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

У період стажування зареєстрований безробітний продовжує отримувати допомогу по безробіттю, якщо її строк виплати не закінчився.

Отримання допомоги по безробіттю не є замінником заробітної плати. Під час стажування особа не може безпосередньо працювати. Така особа підвищує свою кваліфікацію та набуває практичні навички.

Наприклад, якщо мова йде про стажування на посаді продавця продовольчих товарів, то безробітний не може самостійно торгувати в магазині. Він має набувати практичні навички поряд з основним працівником. Зрозуміло, що при цьому він і виконує певну роботу. Стажування оформлюється відповідними документами.

Вільшанська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату?

Станом на 13 липня 2020 року кількість вакансій зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 1756 одиниць.

Трійку лідерів за затребуваністю очолили робітничі професії: найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин.

До ТОП-10 актуальних вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли:

1.     Прохідник (гірничо-видобувні роботи) (30 000 грн);

2.     Електромеханік з підіймальних установок (26 460 грн);

3.     Електромеханік підземної дільниці (25 284 грн);

4.     Начальник відділу (21 527 грн);

5.     Гірник очисного забою (21 472 грн);

6.     Головний технолог (20 000 грн);

7.     Диспетчер гірничий (19 918 грн);

8.     Керуючий відділенням (19 000 грн);

9.     Інженер-конструктор (електроніка) (18 170 грн);

10.  Головний економіст (17 983 грн).

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Роботодавці Кіровоградщини пропонують понад 50 вакансій з наданням житла

У центрах зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 51 вакансію з наданням житла, можливістю проживання в гуртожитку або компенсацією коштів за оплату оренди житла. Більшість призначена для працевлаштування лікарів.

Серед районів Кіровоградщини, у яких зареєстровані такі вакансії Благовіщенський, Голованівський, Добровеличківський, Долинський, Знам'янський, Кропивницький, Маловисківський, Світловодський та Устинівський райони.

Так, на Благовіщенщині (с. Богданове) запрошують на роботу з наданням житла кухаря. Заробітна плата – 4723 грн.

У Голованівську пропонують роботу та житло лікарю-ендокринологу, лікарю-ендоскопісту, лікарю-інфекціоністу, лікарю-кардіологу, лікарю-педіатру та лікарю-фтизіатру. Заробітна плата для медиків – 4723 грн.

На Добровеличківщині (м. Помічна) роботу та житло нададуть лікарю загальної практики-сімейному лікарю та лікарю-педіатру. Заробітна плата: 7 590 та 4800 грн на місяць. У с. Тишківка потрібен обліковець (заробітна плата – 4750 грн).

У Долинській пропонують роботу та житло слюсарю аварійно-відбудовних робіт. Заробітна плата – 6 318,62 грн.

На Знам’янщині (с. Мошорине) лікарю загальної практики-сімейному лікарю, пропонують заробітну плату у розмірі 12 486 грн та житло.

На Кропивниччині відкритою є вакансія лікаря загальної практики-сімейного лікаря з наданням житла у с. Бережинка (заробітна плата – 14 169 грн). Також у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості зареєстровані 15 вакансій для прохідників одного з підприємств гірничодобувної галузі, що розташоване у м. Кривий Ріг (з можливістю проживання в гуртожитку або компенсацією коштів за оплату оренди житла).

У Малій Висці актуальними є вакансії з наданням житла для 5 лікарів загальної практики-сімейних лікарів, лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-анестезіолога, лікаря-ендоскопіста, лікаря-отоларинголога, лікаря-офтальмолога, лікаря-педіатра, лікаря-педіатра-неонатолога, лікаря-терапевта, лікаря-уролога та лікаря-хірурга. Заробітна плата: від 4786 до 9205 грн. У с. Миролюбівка житло та роботу пропонують бухгалтеру (Заробітна плата – 5260 грн), водієві автотранспортних засобів (Заробітна плата – 5045 грн) та двом робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (Заробітна плата – 4725 грн).

У Світловодську тимчасову роботу та житло пропонують кухарям, які готуватимуть для гостей пансіонатів м. Залізний Порт та с. Кирилівка. Відкритими є 3 вакансії, заробітна плата за кожною з них – по 12000 грн.

В Устинівці запрошують на роботу та надають житло лікареві-хірургові. Заробітна плата – 4723 грн.

Якщо вас зацікавили представлені вакансії – звертайтеся за більш детальною інформацією до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині з початку року 25 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

Кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, масажист, слюсар-ремонтник, оператор комп’ютерного набору та ін. – такі професії здобули цьогоріч особи з інвалідністю за підтримки служби зайнятості Кіровоградщини.

Так, протягом січня-червня 2020 року, за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 25 осіб з інвалідністю, з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 3 навчальних закладів та 12 підприємств області.

Від початку 2020 року професійне навчання осіб з інвалідністю проводилось за 14 професіями, спеціальностями та напрямами. За груповою формою у навчальних закладах проходили навчання 11 осіб, з них 1 – в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Крім того, з метою адаптації на робочому місці та набуття практичних навичок, для осіб з інвалідністю регулярно організовується професійне навчання безпосередньо на виробництві. Цьогоріч, 14 осіб з інвалідністю пройшли навчання на підприємствах області й по закінченню були успішно працевлаштовані.

Відділ організації профнавчання Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi

 

 

Ви ФОП і подали документи для оформлення допомоги по частковому безробіттю до центру зайнятості. Коли чекати рішення?

Коли ФОПові, який подав документи для отримання допомоги по частковому безробіттю, очікувати на рішення?

Упродовж трьох наступних робочих днів центр зайнятості перевіряє пакет документів, наданий ФОПом. У разі виявлення помилок чи неточностей, ФОП має право протягом 5-ти робочих днів надати новий або виправлений пакет документів.

Далі, у разі відсутності помилок, центр зайнятості надсилає Вам лист, у якому повідомляє про призначення допомоги або ж аргументує відмову.

Нагадуємо, допомога по безробіттю не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

  До центрів зайнятості України надійшло понад 188 тисяч пакетів документів (з них понад 162 тис. – від ФОПів, які є застрахованими особами). На даний момент вже прийнято понад 161 тис. позитивних рішень для здійснення виплат 306,3 тис. працівників (з них більше 140 тис. – ФОПи).

 

 

Дистанційно і безкоштовно: безробітні Кіровоградщини можуть розвивати власні навички

за програмами кращих університетів та компаній світу

Якщо ви безробітний та бажаєте змінити своє життя, прагнете навчатись, служба зайнятості пропонує Вам навчання на освітньому онлайн-ресурсі «Coursera», створений професорами Стенфордського університету.

На сайті розміщено понад 4 тисячі курсів з 160 предметів та спеціалізацій, які розробляють у кращих університетах світу.

У зв’язку з пандемією Covid-19, міжнародна платформа онлайн-освіти відкрила, через службу зайнятості, безкоштовний доступ до освітніх програм для зареєстрованих безробітних.

Мета ініціативи Coursera – допомогти безробітним громадянам здобути додаткові знання та розвинути навички для успішного працевлаштування.

Окрім курсів, у відкритому доступі з’явилися 150 інтерактивних експертних проектів та понад 400 спеціалізацій.

Зареєструватися на навчання можна до 30 вересня 2020 року, звернувшись до центру зайнятості (філії) за місцем реєстрації. Курси необхідно пройти до 31 грудня 2020 року.

Тривалість навчального процесу різна на різних курсах від трьох до десяти тижнів, найбільш поширені шеститижневі курси.

Протягом навчання студент має переглядати відеолекції, які надсилаються йому щотижня (відео найчастіше діляться на частини тривалістю 15-20 хвилин), читати рекомендовані статті, виконувати домашні завдання. Домашні завдання бувають у вигляді тестів, написання творчих завдань чи проєктів.

Навчання на Coursera є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, в яких студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку.

Переваги онлай-навчання на Coursera:

·  можливість безкоштовного навчання у провідних науковців світу;

·  зручність навчання: дивитись лекції чи робити домашні завдання можна у вільний час чи їдучи в транспорті;

·  можливість пройти навчальний курс зручною для вас мовою;

·  можливість взаємодії між студентами на форумах сайту чи поза ними, зокрема у соціальних мережах;

·  можливість проходження курсів задля розширення світогляду та власного задоволення, отримання нових навичок для відновлення своєї конкурентоспроможності, кар'єрного розвитку;

·  можливість використати сертифікат Coursera під час прийому на роботу.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

На Кіровоградщині водіям пропонують зарплату до 15 тисяч гривень

На Кіровоградщині роботодавці потребують понад 60 водіїв. Зарплата – до 15 тисяч

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає професійних водіїв.

Роботодавці області потребують 67 працівників за професією «водій автотранспортних засобів». Водіїв потребують підприємства залізничної, гірничодобувної, будівельної, агропромислової, медичної, освітньої, дорожньо-будівельної та енергетичної сфер. Також керманичі потрібні військовим частинам, підрозділам ДСНС та підприємствам поштової логістики Кіровоградщини.

Роботодавці Кіровоградщини готові платити водіям за роботу від «мінімалки» (4723 грн) до 15 тисяч гривень. Таку заробітну плату вказують роботодавці під час подання вакансій до центрів зайнятості Кіровоградщини. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, дальністю здійснюваних поїздок, стажем роботи та матеріальною відповідальністю за вантаж.

Актуальними є вакансії для водіїв практично у всіх районах Кіровоградської області:

Благовіщенський – 2 вакансії;

Бобринецький – 4 вакансії;

Вільшанський – 1 вакансія;

Долинський – 7 вакансій;

Знам’янський – 8 вакансій;

Кропивницький – 18 вакансій;

Маловисківський – 10 вакансій;

Новгородківський – 1 вакансія;

Новомиргородський – 3 вакансії;

Новоукраїнський – 1 вакансія;

Олександрійський – 2 вакансії;

Олександрівський – 3 вакансії;

Онуфріївський – 2 вакансії;

Світловодський – 3 вакансії;

Устинівський – 2 вакансії;

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Посткарантинний ринок праці: прогноз Державної служби зайнятості

Майбутнє ринку праці: топ-8 змін після карантину

Державна служба зайнятості зробила свій прогноз щодо перспектив розвитку сфери зайнятості під час і після карантину. Він допоможе шукачам роботи вчасно адаптуватися до змін і ефективно їх використати.

Ринок праці Кіровоградщини зазнав певних змін з початку введення карантину та обмежувальних заходів. Якщо характеризувати в цілому, то спостерігається збільшення чисельності осіб, які з метою пошуку роботи та отримання матеріальної допомоги звертаються до центрів зайнятості. Також характерним є зменшення попиту роботодавців на робочу силу.

Але, незважаючи на карантинні обмеження, служба зайнятості Кіровоградщини продовжує працевлаштовувати громадян. Фахівці міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості дистанційно підбирають для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Так, за І півріччя 2020 року за сприяння Кіровоградської обласної служби зайнятості працевлаштовано 7762 осіб.

ТОП-8 змін на ринку праці

форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім’ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів;

дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання;

працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті;

роль держави зростатиме. Вже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць;

обираючи професію, нашим громадянам необхідно буде зважати на те, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то саме цій людині загрожуватиме скорочення у першу чергу.

 значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться;

уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов’язки через догляд за дітьми;

зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Усі ці тенденції знайдуть своє відображення на ринку праці України, тож їх слід враховувати як шукачам роботи, так і роботодавцям.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

У військових частинах Кіровоградщини відкрито понад 30 вакансій

За інформацією обласного центру зайнятості, у військових частинах Кіровоградщини є потреба у представниках різних професій. Загалом представлена 31 вакансія.

Зокрема, військова частина А1201 (62-й арсенал – база зберігання боєприпасів Збройних сил України у Кіровоградській області), що базується у с. Богданівка Знам’янського району, потребує тимчасового робітника (до 03.10.2020 р.) на посаду підсобного робітника. Заробітна плата – 4723 грн.

Військовою частиною А-0981 (Олександрівський район, смт Лісове) зареєстровано 30 вакансій за такими професіями:

· вантажник (2 вакансії);

· водій автотранспортних засобів (2 вакансії);

· економіст з матеріально-технічного забезпечення (2 вакансії);

· електрогазозварник (2 вакансії);

· електрозварник ручного зварювання (2 вакансії);

· електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (2 вакансії);

· комплектувальник виробів та інструменту (2 вакансії);

· підсобний робітник (2 вакансії);

· рамник (2 вакансії);

· слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка) (2 вакансії);

· слюсар з механоскладальних робіт (2 вакансії);

· слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (2 вакансії);

· слюсар з ремонту та обслуговування систем вентиляції та кондиціювання (2 вакансії);

· слюсар-ремонтник (2 вакансії);

· столяр (2 вакансії).

Заробітна плата: від 5400 до 6750 грн. Різниця у зарплатні пояснюється вимогами до посади працівника, стажу та досвіду роботи  претендента на посаду.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості та Олександрівської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Служба зайнятості пропонує безробітним стати майстрами візажу

Безробітні Кіровоградщини мають можливість безкоштовно опанувати мистецтво візажу

На сьогодні, однією з найпопулярніших професій у сфері краси – є професія візажиста. Новітні тренди та інновації рухають галузь семимильними кроками вперед.

Головне завдання візажиста – не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати.

У липні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «візажист», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з                      09 липня поточного року, термін навчання 5 міс.

Умови направлення на навчання:

· повна  або базова загальна середня  освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка,

· особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

На Олександрійщині переселенка продовжила карєру у торгівельній сфері

Серед багатьох прикладів вдалого працевлаштування службою зайнятості громадян, які переселилися з тимчасово окупованих територій, можна привести історію Олени Михайлівни.

Жінка разом із сім'єю переїхала з м. Алчевськ Луганської області до с. Звенигородка Олександрійського району, та, не відкладаючи надовго питання власного працевлаштування, за допомогою у пошуку роботи, яка б була їй до душі, звернулася до міськрайонного центру зайнятості.

«Свого часу у професійно-технічному училищі я здобула професію «Продавець непродовольчих товарів» і пропрацювала за здобутим фахом понад десять років. Проте, вимушений переїзд з місця, де вже колись чогось вдалося досягти, вніс вагомі корективи до мого життя, викликав певну розгубленість та страх. Адже це – нове життя, в якому треба знайти своє місце, відшукати та облаштовувати житло, а найголовніше – знайти роботу», – згадує Олена Михайлівна.

Після тривалої перерви у трудовій діяльності, жінка і не сподівалась так швидко знайти собі місце праці. Разом з кар’єрним радником було складено індивідуальний план отримання послуг, який включав активні заходи, що спрямовані на прискорення працевлаштування. Маючи досвід роботи у сфері торгівлі, Олени Михайлівни була налаштована шукати роботу саме у цій сфері. Крім того, пані Олена мала намір знайти роботу у межах села, в якому вона поселилася після переїзду.

Пропозиція роботи не змусила на себе довго чекати. Невдовзі після реєстрації пані Олени в центрі зайнятості, вибір жінки зупинився на вакансії, що з'явилася у приватного підприємця, який займається роздрібною торгівлею продуктами харчування та ще й здійснює свою діяльність у селі, де вона проживає. Після співбесіди усі залишилися задоволеними: і роботодавець, і безробітна та й служба зайнятості, адже оперативно задовольнила потреби своїх клієнтів.

«Я задоволена, у першу чергу, для мене є зручним графік роботи, роботодавцем створені належні умови для роботи, а найголовніше – маю вчасно виплачену заробітну плату, що дає можливість утримувати мою невеличку сім'ю. Крім того, з’являється все більше знайомих і відкриваються нові можливості», – ділиться враженнями Олена Михайлівна.

Слід відмітити, що фахівці служби зайнятості завжди готові надати допомогу тим, хто її потребує, підтримати у важкий період життя і, попри усі обставини, допомогти у т. ч. внутрішньо переміщеним особам успішно будувати своє професійне життя.

 

 

Що необхідно зробити мешканцям Кіровоградщини аби безкоштовно стати слухачами глобальної освітньої платформи?

Онлайн-освіта: у мешканців Кіровоградщини є унікальний шанс стати слухачами платформи Coursera

Онлайн-курси на платформі Courséra та інших освітніх ресурсах доступні зареєстрованим безробітним

Про міжнародну освітню платформу Coursera, яка пропонує онлайн-курси від найкращих університетів світу, днями йшла мова під час інформаційного вебінару, що був проведений фахівцями Кіровоградського міськрайонного центру для зареєстрованих безробітних.

«Сьогодні, у період оголошеного карантину, глобальна освітня платформа Coursera надає унікальний шанс безробітним громадянам безкоштовно пройти онлайн-курси від найкращих університетів. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого, що дає можливість працездатним особам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування. Віднедавна безробітні можуть обрати будь-який напрям поглиблення рівня знань, оскільки до їхньої уваги – понад 3800 навчальних програм», – повідомила начальник відділу активної підтримки безробітних Олена Чумаченко. 

Вони дізналися, що навчання на Courséra є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний, зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, в яких студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку.

Для того аби присутні зрозуміли суть платформи Courséra, їм наочно проілюстрували всі можливості платформи, показали, яким чином слід фільтрувати програми, обирати мову та напрями навчання, наголосивши при цьому, що сервіс є не тільки сучасним, а й зручним і доступним для користувачів.

Тривалість курсів на платформі Coursera є різною: від шести до десяти тижнів. Навчання містить відеолекції, консультації, обговорення на форумах, завдання та тести. Після успішного закінчення курсу слухачі отримують сертифікати.

Фахівчиня окреслила кроки, які необхідно зробити зареєстрованому безробітному аби розпочати онлайн-навчання:

1.               Звернутися до свого кар’єрного радника, вказати ім’я та електронну адресу, на яку має прийти запрошення на навчання; 

2.               Після одержання запрошення – перейти за посиланням у листі, створити свій акаунт та обрати курси для навчання.

Також О. Чумаченко повідомила, що зарахування слухачів буде здійснюватися до 30 вересня 2020 року, а навчання за курсами має бути завершене до 31 грудня 2020 року.

Наприкінці вебінару учасники отримали вичерпні відповіді на запитання та всі необхідні контакти для зворотнього зв’язку.

«Як показала практика, незважаючи на будь-які обставини нашого життя, головне – це прагнення до знань, а можливість завжди знайдеться. Тож не зволікайте, спробуйте і пам'ятайте: нові знання – нові можливості», – наостанок повідомила О. Чумаченко.

 

 

Представники яких професій є найзатребуванішими на Кіровоградщині?

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технічного устаткування і кваліфікованих робітників (трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, водіїв, трактористів, електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, швачок, слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, монтерів колії, електромонтерів з експлуатації розподільних мереж, слюсарів-сантехніків, токарів, дорожніх робітників, слюсарів-електриків з ремонту електроустаткування, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів).

Також затребуваними є працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники,  молодші медичні сестри, офіціанти, кондуктори громадського транспорту, соціальні робітники, бармени).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів державної служби, медичних сестер, інспекторів, вихователів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів, фахівців, агрономів, економістів, електриків дільниці.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, вантажники, сторожа, двірники, комірники, робітники з благоустрою та укладальники-пакувальники.

 

 

Куди піти працювати: оприлюднено інформацію про кількість вакансій на Кіровоградщині

Станом на 1 липня 2020 року, від 502 роботодавців, що здійснюють свою діяльність на Кіровоградщині, наявна інформація про 1721 вільне робоче місце за 384-ма професіями.

До трійки лідерів за найбільшою кількістю зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій увійшли:

  • водій автотранспортних засобів – 67 вакансій;
  • оглядач-ремонтник вагонів – 42 вакансії;
  • монтер колії – 40 вакансій.

 Найбільше вакансій зареєстровано у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості (626 одиниць).

 

 

Відсьогодні зріс рівень прожиткового мінімуму. Як це вплине на розмір допомоги по безробіттю?

В липні 2020 року, в Україні підвищується рівень прожиткового мінімуму: вартісна величина зросте на 91 гривню і складатиме 2118 гривень.

Це означає, що збільшиться і сума ряду соціальних виплат. Зокрема, з 1 липня для працездатних осіб прожитковий мінімум становитиме 2197 гривень (тобто збільшиться на 95 гривень).

Як відомо, допомога по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 2 ч. 5 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ). Відповідно, максимальний розмір допомоги по безробіттю із 1 липня зростає до 8788 грн.

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись в Одесі на адміністратора

Стань затребуваним фахівцем за підтримки служби занятості

Пройди навчання у Південній Пальмірі за підтримки служби зайнятості

Адміністратор – одна з найпопулярніших професій сьогодення. Основна мета роботи адміністратора – правильно організувати діяльність закладу, забезпечити ефективну роботу колективу та роботу з відвідувачами. Для роботи адміністратором потрібно бути відповідальною, активною, сповненою рішучості, комунікабельною, стриманою і стійкою до стресів особистістю.

З 06 липня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається  навчання за професією «адміністратор». Курc нaвчaння тривaтиме 5,5 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

·                повна загальна середня освіта;

·                повноліття (не менше 18 років);

·                медична довідка з допуском до професії;

·                особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

У Нацполіції Кіровоградщини відкрито 4 вакантні посади

У ГУНП в Кіровоградській області оголошено конкурс на 4 вакантні посади поліцейських.

Зокрема, наразі відбувається прийом документів на посади поліцейських-водіїв органу поліції охорони (3 вакансії) та на посаду поліцейського підрозділу (полк, батальон, рота) поліції особливого призначення (1 вакансія).

Обидва конкурси стартували 24 червня, а завершуються 11 серпня. Прийом документів триватиме до 09 липня.

Основними вимогами до кандидатів на заміщення вакантних посад поліцейських є:

·         громадянство України;

·         вік від 18 років;

·         вільне володіння українською мовою;

·         повна загальна середня освіта;

·         знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення;

·         відсутність офіцерського військового чи спеціального звання.

 Пpи цьому, до кандидата на посаду поліцейського підрозділу (полк, батальон, рота) поліції особливого призначення, окрім іншого, висувається  вимога щодо високого рівня фізичної підготовки. Додаткова вимога висувається й до кандидатів на посади поліцейських-водіїв органу поліції охорони: претенденти на службу повинні мати  посвідчення водія категорії «В».

Заpобітна плата (після успішного проходження первинної професійної підготовки), у залежності від обpаної конкуpсної посади складає 10500 грн та 11900 грн відповідно.

Особи, які бажають взяти участь у конкуpсі на заміщення вакантних посад у поліції, повинні заповнити анкету на поpталі «Система відбоpу кандидатів на службу в Національну поліцію України» за посиланням.

Разом із цим, всі кандидати на посади в поліцію мають подати електронну декларацію за попередній рік на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за посиланням: nazk.gov.ua.

У разі виникнення питань при заповненні онлайн-анкети та бланків, збору необхідного пакету документів, а також для отримання будь-якої додаткової інформації щодо конкурсу, бажаючі можуть звернутися за допомогою та роз’ясненнями за телефонами (050)383-99-96 і (067)523-10-90 (щодня, крім вихідних та святкових днів, з 09:00 до 17:00 год.) та написавши на електронну пошту:  nabir.police_kg@ukr.net, nabir.police.kg@gmail.com

 

 

Попит та пропозиція на ринку праці у розрізі професій та видів діяльності

(за адміністративними даними служби зайнятості Кіровоградської області)

У січні-травні 2020 року роботодавці проінформували центри зайнятості області про наявність 14,0 тис. вакансій, що на 25,5% менше, ніж у січні-травні 2019 року.

За видами економічної діяльності: 46% вакансій пропонується у сільському господарстві, на підприємствах переробної промисловості 11%, в оптовій та роздрібній торгівлі 8%.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування; кваліфікованих робітників з інструментом; представників найпростіших професій і працівників сфери торгівлі та послуг.

На 1 червня 2020 року  кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості Кіровоградської області, у порівнянні з відповідною датою минулого року, знизилась на 21,4% та становила 2,2 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,3 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технічного устаткування і кваліфікованих робітників - це трактористи машиністи сільськогосподарського виробництва, водії, трактористи, електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, швачки, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, монтери колії, електромонтери з експлуатації розподільних мереж, слюсарі-сантехніки, токарі, дорожні робітники, слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники,  молодші медичні сестри, офіціанти, кондуктори громадського транспорту, соціальні робітники, бармени).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи -  бухгалтери, спеціалісти державної служби, медичні сестри, інспектори, вихователі, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, фахівці, агрономи, економісти, електрики дільниці.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, вантажники, сторожа, двірники, комірники, робітники з благоустрою та укладальники-пакувальники.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях станом на 01.06.2020 року становив 6,6 тис. грн. (на відповідну дату 2019 року – 5,5 тис.  грн.), у  76%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед міст і районів області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Маловисківського району – 10,0 тис. грн., м. Кропивницького та Кропивницького району – 7,5 тис. грн., Долинського району – 6,2 тис. грн., Благовіщенського району – 6,2 тис. грн. та м. Світловодська та Світловодського району – 6,1 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,9 тис. грн. до 6,0 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для прохідника (26,0 тис. грн.), гірника очисного забою (21,6 тис. грн.), машиніста бурової установки (21,6 тис. грн.), кріпильника (16,1 тис. грн.), люкового (гірничі роботи) (15,6 тис. грн.) та гірничомонтажника підземного (15,3 тис. грн.)

Також, високий рівень заробітної плати пропонується у вакансіях начальника станції (22,0 тис. грн.), інженера-конструктора (18,2 тис. грн.), керуючого відділенням (17,8 тис. грн.), головного економіста (15,7 тис. грн.).

Станом на 1 червня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 18,4 тис. осіб, що на 57,3% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-травня 2020 року послугами служби зайнятості Кіровоградської області скористалися 28,9 тис. безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід 33% працювали у сільському господарстві; 15% у оптовій та роздрібній торгівлі; 12% у сфері державного управління й соціального страхування; 12% у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; працівники сфери торгівлі та послуг, представники найпростіших професій та законодавці, вищі державні службовці, керівники.

Станом на 1 червня 2020 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 8 безробітних (станом на 1 червня 2019 року – 4 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у інформації та телекомунікації (37 осіб), а найменше – у добувній промисловості,  мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (2 особи).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед технічних службовців (24 особи), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (3 особи).

 

 

Як підбирають роботу людям, які не працювали за здобутою професією понад рік?

Як підшукують роботу для осіб, які не працювали за попередньо здобутим фахом понад 12 місяців?

Підходящою роботою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради.

Варто зазначити, що заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна. Під час пропонування підходящої роботи враховують тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу ринку праці.

Для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважають роботу, яку вони виконували за останнім місцем роботи. Роботу ж за здобутими раніше професіями (спеціальностями) можна вважати підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.

 

 

На Кіровоградщині потрібні 10 контролерів

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у контролерах.

Роботодавці області потребують 10 працівників за професіями:

· контролер енергонагляду (4 вакансії). Заробітна плата від 6 756 до 7 725 грн;

· контролер у ливарному виробництві (2 вакансії). Заробітна плата – 6 325 грн;

· контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи) (1 вакансія). Заробітна плата – 5 780 грн;

· контролер газового господарства (1 вакансія). Заробітна плата – 6360 грн;

· контролер матеріалів, металів, напівфабрикатів та виробів (1 вакансія). Заробітна плата –5 780 грн;

· контролер-касир (1 вакансія). Заробітна плата – 16 017 грн.

Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до працівника, стажу та досвіду роботи кандидата на посаду, специфікою роботи підприємства та графіком роботи.

Актуальними є вакансії для контролерів у  Кропивницькому (4 вакансії), Олександрівці (2 вакансії) та по 1 вакансії у Бобринці, Знам’янці, Малій Висці та Олександрії.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

У ногу з часом: онлайн-освіта для безробітних на Coursera – реальність

Днями фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено інформаційний вебінар, під час якого відбулася презентація центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та онлайн-навчання на безкоштовних онлайн-платформах.

«Якщо роботу за вашим фахом не вдається підібрати, служба зайнятості може запропонувати безробітним підвищити свою кваліфікацію або оволодіти новою професією шляхом організації професійного навчання  за професіями, які затребувані на ринку праці», – зазначила Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних міськрайонної філії.

Фахівчиня відмітила, що професійне навчання здійснюється у навчальних закладах Кіровоградщини та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО). Такі центри є у 11 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській.

О. Баланенко повідомила, що деякі ЦПТО поступово виходять з режиму карантину та продовжують свою роботу та продемонструвала, як за допомогою пошукових систем переглянути інформацію про ЦПТО, графіки навчання, за яким організовується професійне навчання, умови проживання, майстерні, спортивне обладнання  та інше.

«Онлайн-освіта в усьому світі набирає обертів. Сьогодні є безліч курсів, навчальних каналів та вебінарів, і кожен може опанувати, практично, будь-яку навичку чи професію: від кухаря до менеджера», – повідомила О. Баланенко. До уваги учасників було представлено такі ресурси, як Освітній портал ДСЗ, Prometeus, EdEra, edX, Lingva.Skills, Khan Academy, Coursera.

Онлайн-освіта на багатьох платформах є платною, але деякі з них, у період пандемії, зробили свої курси безкоштовними. Так, міжнародна платформа Coursera відкрила, шляхом взаємодії Державної служби зайнятості, безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн курсів за вибором).

«Тому запрошуємо активних, цілеспрямованих, тих, хто прагне розвитку, саморозвитку, та й узагалі усіх бажаючих скористатись можливістю отримати нову освіту», –  резюмувала О. Баланенко.

У заході узяли участь більше 10 осіб, двоє з яких виявили бажання більш детально ознайомитися з умовами навчання на безкоштовних онлайн-платформах.

Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних Знамянської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Чи може мешканець Кіровоградщини стати на облік у центрі зайнятості не за місцем проживання?

Відповідно до частини 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018р. №792 щодо Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, облік осіб проводиться службою зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.

Тож на облік у центрі зайнятості можна стати не за місцем проживання.

 

 

Близько 1500 підприємців звернулися за отриманням державної фінансової підтримки по частковому безробіттю

Близько 1500 ФОПів Кіровоградщини звернулися по допомогу з часткового безробіттю на період карантину

Близько 1500 фізичних осіб-підприємців, які не використовують найману працю, і які вимушено не працювали у період карантину, звернулися до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Із загальної кількості підприємців найбільше – по місту Кропивницький та району.

Діяльність ресторанів, надання перукарських послуг, надання послуг мобільного харчування, роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення, ІТ-галузь, надання бухгалтерських послуг, роздрібна торгівля непродовольчими та продовольчими товарами, надання послуг з манікюру – це неповний перелік галузей діяльності фізичних осіб-підприємців, які вже звернулися до центрів зайнятості області за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Робоча група обласного центру зайнятості для розгляду пакетів документів, поданих роботодавцями та ФОПами для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, розуміючи важливість цієї фінансової підтримки для кожного з них, засідає щоденно та активно опрацьовує подані документи.

Для отримання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави, фізичним особам-підприємцям необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Самостійно ознайомитись з порядком отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна завітавши на інтернет-ресурс Державної служби зайнятості до рубрики «Допомога по частковому безробіттю»

 

 

На Кіровоградщині потрібні близько 150 медичних працівників

Лікувальні заклади області потребують 143 працівника медичного персоналу

Медичні та освітні заклади області потребують 116 лікарів, 20 сестер медичних та 7 молодших медичних сестер.

Потреба існує у фахівцях медичної галузі за такими посадами: лікар, лікар приймальної палати (відділення), лікар функціональної діагностики, лікар-акушер-гінеколог, лікар-анестезіолог, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-бактеріолог, лікар-гінеколог для дітей та підлітків, лікар-ендокринолог, лікар-ендоскопіст, лікар-інфекціоніст, лікар-кардіолог, лікар-невропатолог, лікар-ортопед-травматолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог, лікар-патологоанатом, лікар-педіатр, лікар-педіатр дільничний, лікар-педіатр-неонатолог, лікар-психіатр, лікар-рентгенолог, лікар-терапевт, лікар-уролог, лікар-фізіотерапевт, лікар-фтизіатр, лікар-хірург та начальник (завідувач) лікувально-профілактичного закладу. Лікарі потрібні у Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Знам’янському, Кропивницькому, Компаніївському, Маловисківському, Новоукраїнському, Олександрiйському, Олександрівському, Світловодському та Устинівському районах Кіровоградщини.

Що ж до медичних сестер, то на Кіровоградщині потрібні сестри медичні, сестри медичні з дієтичного харчування, сестри медичні з косметичних процедур та сестри медичні з фізіотерапії. Потребують сестер медичних у Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Знам’янському, Кропивницькому, Маловисківському, Новомиргородському та Олександрiйському районах нашої області.

Крім того, є вакантними 2 посади молодших медичних сестер з догляду за хворими, а також 5 вакансій молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.). Запрошують на роботу молодших медичних сестер на Кропивниччині та Світловодщині.

Лікарям медичні заклади Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4723 грн) до 14 169 гривень (з представлених вакансій 5 передбачають неповну зайнятість лікарів). Для сестер медичних розмір заробітної плати коливається від 4723 до 5272 грн  (також зареєстровані 3 вакансії з неповною зайнятістю). А молодшим медичним сестрам роботодавці пропонують 4723 грн на місяць.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Жінка у світі чоловічих професій: у Вільшанці колишня безробітна стала трактористкою

«Не гоже хвалитися, та в нашій окрузі я, напевно, стала першою жінкою-трактористом», – говорить мешканка села Добрянка Вільшанського району Кіровоградської області Віра Строкань, яка здобула за сприяння служби зайнятості професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

А розпочалося все так. Пані Віра, у червні минулого року звернулася за допомогою у пошуку роботи до Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Під час спілкування з кар'єрним радником, жінка повідомила, що не має професійної освіти, і прочитавши у ЗМІ про те, що служба зайнятості організовує, у жовтні, професійне навчання за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» була налаштована виключно на здобуття нової освіти.

Віра Олександрівна була впевнена, що вибір найзатребуванішої, у регіоні, професії дасть їй гарантію на працевлаштування. І пані Віра дійсно мала рацію, адже служба зайнятості організовує професійне навчання на замовлення роботодавців відповідно до їхніх потреб, що гарантує подальше працевлаштування.

Навчання тривало вісім місяців, час здобуття нової освіти сплинув швидко. І сьогодні, жінка готується до здачі іспитів, після чого буде працевлаштована за здобутим фахом до фермерського господарства «БУРАГА».

«За всю історію існування, тепер уже Вільшанської районної філії обласного центру зайнятості, я вперше зустріла жінку, яка б так наполегливо прагнула опанувати, здавалося б, чоловічу професію. Це ще раз доводить, що професії вільні від гендерних обмежень», – розповідає директорка районної філії Наталія Лисонь.

Таким чином, можна сказати з впевненістю, що у будь-якому віці, маючи бажання до змін у своєму житті, можна отримати неочікувано позитивний результат: не лише отримати нову професію, актуальну на ринку праці, а й мати впевненість у завтрашньому дні.

Ця історія свідчить про те, що у сучасному світі жінки вільні у своєму виборі і можуть ставати трактористами, машиністками локомотивів і монтажницями сантехнічного обладнання, машиністками кранів і водолазами. А навчальні заклади, у т.ч. у центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, повинні надати їм можливість таку освіту отримати.

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на перукаря-модельєра

Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, оскільки вона не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.

Вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й її внутрішній стан. Тому професіонали у перукарській справі – на вагу золота. Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість надання послуги.

Ази перукарського мистецтва можна здобути у червні за сприяння служби на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання за професією «перукар-модельєр» розпочинається 24 червня. Курс навчання буде тривати 4,9 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

·         повна  або базова загальна середня  освіта,

·         вік особи не менше 18 років,

·         медична довідка,

·         особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Понад 100 вакансій для людей з інвалідністю зареєстрували роботодавці Кіровоградщини

Станом на 18 червня 2020 року,  у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 108 посад, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), за 58 професіями.

Найбільша кількість вакансій представлена за такими професіями:

· робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 11 вакансій;

· водій автотранспортних засобів – 6 вакансій;

· підсобний робітник – 6 вакансій;

· лікар-хірург – 4 вакансії;

· прибиральник службових приміщень – 4 вакансії;

· бухгалтер – 3 вакансії;

· двірник – 3 вакансії;

· електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 3 вакансії;

· Менеджер (управитель) з персоналу – 3 вакансії;

· слюсар з механоскладальних робіт – 3 вакансії;

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Вільшанщині близько 10 безробітних здобули найактуальнішу аграрну професію

У керівників аграрних підприємств Кіровоградщини час від часу виникає потреба в укомплектуванні робочих місць кваліфікованими працівниками за професією тракториста.

Вільшанська районна філія обласного центру зайнятості не стоїть осторонь цих питань та всіляко сприяє підготовці необхідних роботодавцеві фахівців.

Тож нещодавно, на замовлення місцевих роботодавців, було організовано професійне навчання за професію «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» для 7 безробітних мешканців району. Навчання проходило на базі обласного навчально-курсового комбінату «Аграрник» та тривало 8 місяців.

Під час проходження навчання слухачі курсів мали можливість ознайомитись із основними принципами роботи та будови обслуговуваного трактора, правилами вуличного руху, правилами обробітку земель сільськогосподарського призначення під посів різних видів культур, технологією оранки землі, правилами проведення робіт із причіпними пристроями та устаткуванням, порядком оформлення приймально-здавальних документів на перевезенні вантажів або виконанні робіт. 

Під час випускних іспитів, фахова комісія провела теоретичне тестування слухачів курсів з правил дорожнього руху та практичне – з технічної експлуатації тракторів. Усі студенти успішно пройшли кваліфікаційну атестацію та отримали свідоцтво про закінчення навчання.

«Такий вид професійного навчання безробітних громадян, сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності, а також забезпечує ринок праці кваліфікованими кадрами», – розповіла директор філії Наталія Лисонь.

 

 

На Кіровоградщині потрібні агрономи

За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині є вакансії для агрономів.

Так, у Кропивницькому 2 агрономи для проведення аналізу фітосанітарного стану рослин та продукції рослинного походження потрібні у державній установі, що спеціалізується на регулюванні та сприянні ефективному веденню економічної діяльності. Своїм фахівцям у організації пропонують заробітну плату у розмірі 5 244 та 5 454 грн, а також повний соціальний пакет.

Крім того, потребує агронома-овочівника, який здійснюватиме організаційно-технологічне керівництво в галузі рослинництва, одне з ТОВ, що спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, а також овочів, фруктів, ягід та ін. Своєму працівникові підприємство готове платити 8000 грн на місяць та відшкодовувати витрати на транспорт.

Потрібні 2 агрономи й Кіровоградській філії державного підприємства, що є закладом системи сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу, сільськогосподарських культур, лісових, квітково-декоративних та лікарських рослин. Підприємство знаходиться на Долинщині і пропонує своїм фахівцям по 6000 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

У Кропивницькому відбувся вебінар для вивільнених працівників обласного територіального відділення АМКУ

Днями фахівці Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості провели інформаційний вебінар для вивільнених працівників обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

«Основними засадами державної політики зайнятості є гарантії й права громадян на працю та соціальний захист у разі втрати роботи», – зазначила заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Бугайова розпочинаючи вебінар.

Фахівчиня наголосила, що усі вивільнені працівники, у разі звернення до міськрайонного центру зайнятості у пошуках роботи, будуть охоплені активними заходами сприяння зайнятості.

Під час вебінару слухачів було поінформовано про послуги державної служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання. Учасники заходу були ознайомлені з актуальною інформацію щодо умов обслуговування клієнтів служби зайнятості в умовах карантину, умовами призначення та виплати допомоги по безробіттю, з правами та обов'язками безробітних згідно чинного законодавства, з основами законодавства, яке регламентує роботу служби зайнятості, у тому числі на період дії карантину та ін.

Також Т. Бугайова ознайомила безробітних з інформацією про ситуацію на регіональному ринку праці та повідомила про наявні актуальні вакансії. Розповіла фахівчиня й про сучасні електронні сервіси служби зайнятості, які допоможуть у працевлаштуванні або підвищенні власних компетенцій.

У ході онлайн-спілкування присутніх найбільше хвилювали питання, що стосувалися деталей набуття статусу безробітної особи, отримання допомоги, можливостей перенавчання та започаткування підприємницької діяльності.

Наприкінці заходу запрошені безробітні висловили вдячність організаторам вебінару і запевнили, що спілкування, визначення спільних пріоритетів та підтримка оточуючих – саме те, що необхідно вивільненим працівникам у цей непростий для них час.

 

 

У Рівному відбудеться навчання за професією «Продавець непродовольчих товарів»

На Кіровоградщині відкрито близько 10 вакансій для продавців. Не маєте досвіду? Навчайтеся!

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у продавцях непродовольчих товарів.  Роботодавці області потребують близько 7 працівників за професією «Продавець непродовольчих товарів».

Якщо Ви хочете працювати за даною професією, але у Вас немає відповідного фаху – служба зайнятості готова Вам допомогти.

У червні поточного року Кіровоградський обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти безробітних громадян професії «Продавець непродовольчих товарів». Розпочинається навчання з 23 червня, термін навчання 5,7 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

·         повна  або базова загальна середня  освіта,

·         вік особи не менше 18 років,

·         медична довідка,

·         особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Довідка про сплату ЄВ для ФОПа: як її оформити і за який період вона подається?

Довідку готує сам приватний підприємець, використовуючи стандартні для цього документа реквізити.

· Видано – назва ФОПа;

· Кому – Центру зайнятості (назва центру);

· Довідка;

· Власне текст (у тексті має бути вказано, що ФОП сплачував ЄВ за останніх шість місяців, що передують місяцю, у якому відбулося зупинення чи скорочення діяльності на підставі звітних відомостей, поданих до Пенсійного фонду (річний звіт Д-5 за 2019 рік та інші документи, що підтверджують сплату ЄВ);

· Дата, підпис, печатка (за наявності).

Щодо термінів

Довідка подається за останні шість місяців, які передують місяцю, у якому відбулося зупинення чи скорочення діяльності.

Наприклад, ви зупинили чи скоротили свою діяльність 15 березня. У такому разі ви подаєте довідку про сплату ЄВ з вересня 2019 року по лютий 2020 року включно.

 

 

Які послуги надає кар’єрний радник учасникам бойових дій?

З 01.01.2019 діє новий порядок реєстрації безробітних, який передбачив, що соціальні послуги шукачам роботи надають працівники ЦЗ, які називаються кар’єрними радниками.

Це не тільки зміна назви посади, це зміна підходів до надання соціальних послуг.

І раніше і зараз, зрозуміло що послуги надаються як індивідуально так і в форматі різноманітних масових заходів.

З особами, які шукають роботу, укладається індивідуальний план надання послуг. З безробітними – індивідуальний план працевлаштування.

Такі плани формуються на підставі проведеного первинного та поглибленого профілювання осіб. Це оцінка можливостей працевлаштування особи на основі її особистісних та професійних характеристик. Оцінюється ступінь мотивації до праці особи, попит на її професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризик тривалого безробіття.

Профілювання відбувається шляхом анкетування особи.

За результатами профілювання особи умовно поділяються на 5 груп – в залежності від оцінки їх ступеня мотивації до праці (а їх три – високий, середній, низький) та можливостей працевлаштування. Ці можливості також поділяються на високі, середні та низькі.

Далі для кожної профільної групи визначається комплекс заходів та послуг щодо сприяння зайнятості.

Для всіх груп пропонується мінімальний базовий набір заходів та послуг, який включає:

інформування про наявні вакансії;

підбір роботи;

консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи;

участь у міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавця, днях відкритих дверей;

участь у семінарі з загальних питань зайнятості та стану ринку праці.

В залежності від профільної групи пропонуються також:

послуги з профорієнтації;

послуги з профнавчання;

підбір громадських та інших робіт тимчасового характеру;

орієнтація на підприємництво;

соціальний супровід при працевлаштуванні;

семінари з техніки пошуку роботи;

ознайомлення з успішним досвідом інших безробітних у пошуку роботи;

засоби психологічної підтримки із залученням партнерських організацій, які надають соціальні психологічні послуги;

участь у мотиваційних заходах;

тренінги щодо побудови карєри та професійного розвитку.

Головна відмінність нового формату надання соціальних послуг полягає в тому, що служба переорієнтується з ситуативного працевлаштування шукача роботи на поступову побудову карєри особи.

 

 

Які документи потрібні для реєстрації в ЦЗ колишньому військовослужбовцю?

Окрім стандартного комплекту документів, серед яких паспорт, трудова книжка (за наявності), довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, документ про освіту, звільнені в запас військовослужбовці пред’являють військовий квиток. Учасники бойових дій надають документи, що підтверджують такий статус.

Члени особистих селянських господарств мають подати довідку про припинення ведення господарства або про вихід з нього.

Така довідка подається у разі коли робота в такому господарстві була основною для особи. Під основною роботою в господарстві мається на увазі випадок, коли особа протягом 12 місяців, що передують дню звернення до центру зайнятості, провадила лише діяльність в особистому господарстві чи проходила військову службу за контрактом менше 6 місяців. Це може бути, наприклад, в тому випадку коли особа реєструється в ЦЗ не відразу після звільнення зі служби, а через доволі великий проміжок часу.

Якщо особа служила 6 і більше місяців, то ведення особистого селянського господарства не вважається основною роботою і особа реєструється як безробітна без подання довідки про вихід із господарства.

Довідку не потрібно подавати громадянам, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та особам, які вперше шукають роботу і звільнилися із строкової військової служби, у разі їх звернення до центру зайнятості протягом шести місяців з дня звільнення зі служби.

Відповідна довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

 

 

Який порядок отримання допомоги по безробіттю для колишніх військових?

Для призначення допомоги по безробіттю колишніми військовослужбовцями надаються довідки про розмір грошового забезпечення та про період проходження військової служби, що прирівнюється до страхового стажу.

Довідка про період проходження військової служби подається в не залежності від того має чи не має особа трудову книжку.

Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу та розміру грошового забезпечення. Наприклад, за наявності страхового стажу понад 10 років допомога по безробіттю призначається у розмірі 70% від розміру середнього грошового забезпечення. До страхового стажу включається період військової служби та періоди роботи до призову.

Розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо, з певних обставин відсутня інформація про грошове забезпечення військовослужбовця,  але його страховий стаж за останні 12 місяців складає не менше 6 місяців, допомога по безробіттю виплачується у розмірі 1630 грн. Якщо відсутня й інформація про страховий стаж, допомога призначається у розмірі 610 грн. Після надходження відповідної інформації, здійснюється перерахунок ДБ.

 

 

Чи передбачені спеціальні програми фінансової підтримки роботодавців, які створюють нові робочі місця й працевлаштовують на них учасників бойових дій?

Існує декілька різних програм підтримки підприємців, які створюють нові робочі місця. Найбільш дієвою програмою, що реалізується службою, є компенсація витрат на сплату єдиного внеску на ЗДСС.

У разі працевлаштування за сприянням Держаної служби зайнятості зареєстрованого безробітного на нове робоче місце до роботодавця, який вже застосовує найману працю хоч би одного працівника, такому роботодавцю можуть компенсуватися центром зайнятості витрати на сплату єдиного внеску на ЗДСС протягом року.

При цьому існує декілька застережень. По перше, це має бути дійсно нове робоче місце в розумінні терміну, викладеного у Законі України «Про зайнятість населення».

По друге, компенсація не надається окремим категоріям роботодавців. Наприклад, не можуть претендувати на компенсацію підприємці, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску або визнані банкрутами.

По третє, компенсація надається суб’єктам малого підприємництва, які провадять діяльність у визначених пріоритетних сферах господарської діяльності. Або компенсація надається роботодавцям, які працевлаштовують громадян квотних категорій, у тому числі учасників бойових дій.

Ще однією умовою для надання компенсації є те, що роботодавець має гарантувати застосування праці найманої особи на строк не менше ніж на 2 роки.

Таке гарантування забезпечується ознайомленням роботодавця з необхідністю повернення коштів у разі звільнення працівника. Мова не йде про звільнення з будь-якої підстави. Наприклад, працівник може звільнитись за власним бажання. Кошти в цьому разі не повертаються і розглядається питання про прийом іншої особи на таке робоче місце.

Для отримання права на компенсацію роботодавець може протягом двох місяців з дати прийому на роботу працівника подати до центру зайнятості заяву довільної форми, до якої додається інформація встановленого зразка.

На підставі цих документів, інформації, наявної в центрі зайнятості, протягом 5 робочих днів приймається рішення про виплату компенсації.

 

 

Чи можуть особи з інвалідністю, які є учасниками бойових дій,

бути зареєстровані як безробітні та отримувати допомогу по безробіттю?

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу.

Особа з інвалідністю будь-якої групи може бути зареєстрованим в центрі зайнятості як безробітна. Це ж стосується і учасників бойових дій.

 Особа з інвалідністю, окрім стандартного комплекту документів, подає для реєстрації також копію довідки до акта огляду МСЕК та пред’являє, за наявності, ІПР.

Є одне обмеження щодо реєстрації в ЦЗ – якщо в довідці до акта огляду медико-соціальною експертною комісією зроблено висновок про те, що особа визнана нездатною до трудової діяльності. Тоді статус безробітного не налається і ДБ не призначається.

Особа з інвалідністю, яка отримує пенсію, має право на отримання допомоги по безробіттю.

Підбір підходящої роботи для особи з інвалідністю здійснюється відповідно до її професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням її побажань щодо умов праці.

Одним із шляхів сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю є їх працевлаштування на заброньовані робочі місця.

Бронювання робочих місць здійснюється згідно Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Для роботодавців установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, –  у кількості 1-го робочого місця.

 

 

Чи можуть колишні військові отримати в центрі зайнятості стартовий капітал для провадження підприємницької діяльності?

Зареєстрований безробітний, що є застрахованою особою і який отримує допомогу по безробіттю, має право на її отримання одноразово для організації підприємницької діяльності. Таке ж право мають і колишні військові.

Слід зазначити, що є декілька обмежень щодо виплати. А саме, допомога одноразово не виплачується особам, яким ще не виповнилося 18 років. Також допомога не виплачується одноразово безробітним, яким тривалість її виплати скорочувалась за певні порушення. Допомога також не виплачується особам, які протягом 24 місяців до початку безробіття були зареєстровані як ФОП.

Протягом місяця після реєстрації розглядається питання про пропонування особі підходящої роботи. Тільки за її відсутності, з урахуванням озвучених інших застережень, розглядається питання про можливість отримання коштів одноразово.

Безробітний готує бізнес-план і разом із заявою подає його до центру зайнятості.

ЦЗ може залучати безробітних, за їх бажанням, до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва. Під час такого навчання безробітних, серед іншого, навчають як написати бізнес-план.

Попередній розгляд питання про виплату коштів здійснюється відповідною комісією.

На підставі висновку комісії приймається рішення про виплату коштів.

Ознайомившись з таким рішенням безробітний реєструється як ФОП або ним утворюється юридична особа. Після таких дій на рахунок особи перераховуються відповідні кошти.

Розмір одноразової виплати залежить від розміру допомоги по безробіттю конкретної особи та залишку тривалості виплати такої допомоги в межах 360 календарних днів загальної тривалості її виплати.

 

 

Чи можуть колишні військові здобути за допомогою центру зайнятості нову мирну спеціальність?

Відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із видів соціальних послуг, що надається зареєстрованим безробітним, є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується центрами зайнятості на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях.

Слід зазначити, що одним із видів професійно-технічних навчальних закладів є центри професійно-технічної освіти ДСЗ. Їх в службі одинадцять. Професійне навчання, головним чином, здійснюється на замовлення роботодавців.

Як формується таке замовлення? В більшості випадків це відбувається наступним чином. Роботодавець звертається до центру зацнятості для здійснення добору працівників. Працівниками центру вивчається ситуація щодо відповідності професійно-кваліфікаційних характеристик зареєстрованих безробітних заявленим вимогам роботодавця. Якщо відповідні особи відсутні на місцевому ринку праці, вноситься пропозиція іншим безробітним пройти відповідне навчання. Укладаються належні договори. Безробітний направляється на навчанні, після закінчення якого він має бути прийнятий на роботу.

Різновидом профнавчання є стажування безробітних. Цей вид навчання є надзвичайно поширеним в нашій області.

Стажування передбачає допуск працівника на робоче місце для того щоб додатково пересвідчитись в його вміннях і головне щоб претендент на роботу освоїв особливості виконання певної роботи.

При належно оформленому стажуванні претендент знаходиться на робочому місці біля керівника стажування. Безпосередню трудову функцію виконує саме цей керівник.

Так, наприклад, не може особа, яка стажується на посаді продавця, самостійно торгувати в магазині, обовязково поряд має бути офіційно оформлений продавець.

 

 

Безробітних Кіровоградщини запрошують стати фахівцями в галузі сучасних інформаційних технологій

У червні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити, на базі Донецького центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, безробітних громадян за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Фактична адреса навчального закладу – м. Краматорськ , термін навчання – 6 місяців.

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп'ютерної графіки тощо. Здійснює комп'ютерну верстку. Підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення. Створює та підтримує відповідні бази даних. Обслуговує обладнання інформаційних систем відповідно до встановленого порядку. Встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем. У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп'ютерному обладнанні та у локальних мережах.

Умовами до направлення на навчання є:

·                повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

·                повноліття (не менше 18 років);

·                медична довідка з допуском до професії.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Мистецтву кухарської справи навчать у Харкові

Безробітним Кіровоградщини пропонують стати шеф-кухарями Стань шеф-кухарем за підтримки служби зайнятості

На базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «кухар». Курс навчання триватиме 6 місяців.

Професія кухар є затребуваною на ринку праці України. Ця професія надає можливість започаткувати власну справу: відкрити кафе, піцерію, кафетерій, міні-бар, ресторан та ін., адже люди залюбки відвідують ті заклади харчування, де привітно зустрічають, смачно годують, де вони відчувають затишок та увагу. Тому в такому закладі завжди буде людно, а його господар – кухар-майстер, матиме постійний прибуток та моральне задоволення. Умовами до направлення на навчання є:

·         повна загальна середня  освіта,

·         вік особи не менше 18 років,

·         медична довідка,

·         особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Хто готує наказ про зупинку чи скорочення діяльності для ФОПа без найманої праці?

Такий наказ готує сам приватний підприємець, використовуючи стандартні реквізити.

· Найменування ФОП;

· Назва документа;

· Дата, місце видання та номер наказу;

· Заголовок наказу (наприклад, «Про зупинення діяльності» або «Про скорочення діяльності»);

· Текст наказу, який складається з:

- преамбули (зазначається підстава, обґрунтування або мета видання наказу, наприклад, посилання на постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211);

- розпорядчої частини (починається із слова НАКАЗУЮ та повинна обов’язково містити ДАТУ зупинення (скорочення) діяльності).

· Прізвище, ініціали, підпис, печатка (за наявності).

 

 

Понад 1000 мешканців Кіровоградщини, які залишилися без роботи у період карантину, отримають фінансову допомогу

Близько 300 роботодавців отримали позитивні рішення на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Скільки ФОПів Кіровоградщини, які не використовують найману працю, отримають допомогу по частковому безробіттю?

Понад 1000 найманих працівників, які тимчасово залишилися без роботи на період карантину, найближчим часом отримають допомогу по частковому безробіттю.

Це  стало можливим завдяки державній програмі надання допомоги по частковому безробіттю, яка діє, у т. ч. й на Кіровоградщині, для роботодавців малого та середнього бізнесу та є однією із соціальних гарантій для них у період карантину.  

Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину, насамперед, покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів. Зазначена програма набирає обертів й на Кіровоградщині.

Станом на 16 червня 2020 року обласний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю 282 роботодавцям області, з них 68 – це фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю.

Нагадаємо, більш детальну інформацію щодо виплати допомоги по частковому безробіттю можна отримати у будь-якому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

Крім того, пропонуємо відвідати Інтернет-ресурс державної служби зайнятості, де у рубриці «Допомога по частковому безробіттю», усі охочі можуть детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання допомоги по частковому безробіттю: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu-0

 

 

На Кіровоградщині потрібні 50 електриків

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у фахівцях з експлуатації та ремонту електрообладнання.

Роботодавці області потребують 50 електриків різного спрямування.

Так, на Кіровоградщині потрібні:

· слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (34 вакансії; заробітна плата: 4723/ 4782/5300/ 7000 грн);

· електрик дільниці (11 вакансій; заробітна плата: 4723/ 4726/ 5000/6900/7000 грн);

· електрик цеху (2 вакансії; заробітна плата 4723 та 5230 грн);

· технік-електрик (2 вакансії; заробітна плата 4723 та 6000 грн);

· інженер-електрик в енергетичній сфері (1 вакансія; 10000 грн).

Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до посади працівника, стажу досвіду роботи  та розряду претендента на посаду, а також специфікою роботи підприємства.

Що ж до розподілу за районами, то у Знамянському районі вільними є 31 вакансія, 7 у Кропивницькому, по 4 вакансії у Долинському та Новоукраїнському районах, та по 1 вакансії у Голованівському, Добровеличківському, Олександрійському та Світловодському районах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Служба зайнятості запрошує освоїти робітничу спеціальність «Плодоовочівник»

Отримай аграрну спеціальність за підтримки служби зайнятості

Сучасний ринок агропромисловості диктує чіткі правила та висуває конкретні вимоги до своїх працівників. Агропідприємства приділяють особливу увагу практичним компетенціям своїх працівників та вимагають знання усіх тонкощів своєї справи. Слід зазначити, що останнім часом в Україні досить активно розвивається садівництво та ягідництво.  Саме тому, конкурентоздатний агроном на ринку праці повинен володіти широким та ґрунтовним спектром знань та навичок в агрономії.

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який займається вирощуванням овочів, плодів, ягід.

Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, мають бажання змінити професію або здобути нову, мають можливість безкоштовно пройти професійне навчання за професією «Плодоовочівник» на базі Херсонського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання  триває 3,3 міс.

 Умови направлення на навчання:

         повна  або базова загальна середня  освіта;

         повноліття (не менше 18 років);

         медична довідка;

         особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

Державна фінансова допомога для ФОП: внесені важливі зміни у законодавство

Відтепер допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати ФОП

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину виплачуватиметься й фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників і які вимушено не працювали через карантин.

«До програми з надання часткового безробіття внесені важливі зміни: розширено перелік отримувачів допомоги і відтепер програмою можуть скористатися також фізичні особи-підприємці. Крім того, збільшено строки звернення за фінансовою підтримкою з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності та звільнено роботодавців від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору», – зазначає заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Для отримання фінансової допомоги по частковому безробіттю, фізичні особи-підприємці можуть звернутись до центрів зайнятості за місцем сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та надати відповідний пакет документів.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – набув чинності Закон України № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)» та ухваленню постанови Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Водночас, у Кіровоградській області продовжується прийом документів від роботодавців малого і середнього бізнесу щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Станом на 10.06.2020 року обласний центр зайнятості ухвалив 203 позитивних рішення про надання роботодавцям області допомоги по частковому безробіттю на період карантину, у результаті чого 932 найманих працівника, які тимчасово залишилися без роботи під час карантину, здобули право на отримання допомоги по частковому безробіттю.

Роботодавці, які скористалися зазначеною фінансовою підтримкою держави, дбають про своїх працівників, а служба зайнятості усебічно сприяє роботодавцям у цьому процесі, адже головне завдання служби – бути надійним партнером на ринку праці та сучасною сервісною установою, яка готова прийти на допомогу кожному, хто цього потребує.

З покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна ознайомитись на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть пройти навчання у Харкові та здобути професію «покоївка»

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути одну з найзатребуваніших професій сучасної готельної індустрії

Покоївка – фахівець, який надає послуги поточного та генерального прибирання. Основним завданням покоївки є професійно прибирати приміщення з використанням сучасного інвентарю та техніки.

У червні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «покоївка», що є затребуваною на регіональному ринку праці,термін навчання 3 місяці.

Умови направлення на навчання: 

· повна  або базова загальна середня  освіта,

· вік особи не менше 18 років,

· медична довідка,

· особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

 

 

На Кіровоградщині вакантні близько 50 керівних посад різних структур

Станом на 11 червня 2020 року кількість вакансій зареєстрованих у центрах зайнятості Кіровоградщини становила 1698 одиниць.

Серед вакансій представлені 46 керівних посад на різних підприємствах та установах області.

Роботодавці Кіровоградщини готові платити керівникам від 4723 до 21 527 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного та освітнього рівнів працівника, стажу роботи на керівних посадах та навичок роботи з відповідними посаді комп’ютерними програмами.

12 409 гривень на місяць пропонують на Кропивниччині начальнику (завідувачу) виробничої лабораторії одного з агропідприємств району. У той же час, будівельна компанія у Кропивницькому потребує начальник відділу охорони праці (8000 грн на місяць), а  на одному з ливарних виробництв району потрібен начальник зміни (промисловість) (11 720 грн). ДСНС потребує начальника медико-санітарної частини для аварійно-рятувального загону спецпризначення (заробітна плата – 11 100 гривень). Одне з машинобудівних підприємств обласного центру потребує начальника служби, на місяць фахівцеві пропонують 12430 грн. Установа виконання покарань у Кропивницькому потребує начальника (керуючого) їдальнею (заробітна плата – 6500 гривень). Одна з банківських установ запрошує на роботу начальника відділу мікро-, малого та середнього бізнесу та пропонує йому заробітну плату у розмірі 21 527 грн. Також на Кропивниччині потрібен заступник директора центру народної творчості. Заробітна плата – 5572 гривень.

У Олександрії потрібен начальник відділу мікро-, малого та середнього бізнесу, заробітну плату пропонують у розмірі 15200 грн.

На Благовіщенщині потрібен директор бібліотеки (заробітна плата – 6 000 гривень), а також головний художній керівник музичного колективу однієї з сільських рад району. Крім цього, на Благовіщенщині потрібні 3 начальники (завідувачі) лікувально-профілактичного закладу (амбулаторій) (заробітна плата від 8 480,85 до 9 772,35 грн) та 3 завідувачі відділень (фельдшерських пунктів), яким на місяць пропонують по 4723 грн.

У Бобринці потрібні професійні бухгалтери: 2 державні установи потребують начальника відділу та заступника начальника відділу бухгалтерського обліку. Заробітна плата 6100 грн та 6000 грн відповідно.

На Петрівщині потрібен начальник (директор, завідувач та ін.) лікарні (клініки) ветеринарної медицини. На місяць пропонують 6 259,50 грн.

У Світловодську одне з комунальних підприємств міста потребує завідувача атракціону (заробітна плата – 5726 гривень).

На Долинщині потрібні 2 начальники комунальних підприємств, одне з яких пов’язане зі збереженням культурної спадщини. Заробітна плата 9 032 грн та 4 723 грн відповідно.

Крім того, національним оператором поштового зв'язку подано 23 актуальні вакансії начальників відділень зв'язку на Кіровоградщині. Заробітна плата: від 2163 (неповна зайнятість) до 9000 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Додаткові кошти: Уряд виділив майже 3 мільярди гривень на виплату допомоги по безробіттю

10 червня, на засіданні Уряду було прийнято рішення про надання Фонду страхування на випадок безробіття додатково 2 972 млрд грн для виплати допомоги по безробіттю на безповоротній основі.

«Уряд робить всі можливі дії, щоб зберегти робочі місця. Але реальність така, що карантинні заходи негативно впливають на ринок праці і кількість безробітних збільшується. Для того, щоб люди отримували допомогу своєчасно і в тому обсязі, який передбачений законом, сьогоднішнє рішення Уряду про додаткове фінансування є вкрай важливим»,– прокоментував Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Нагадаємо, за рішенням Уряду від 27 квітня поточного року було надано фінансову допомогу Фонду страхування на випадок безробіття у обсязі 1 277 млн грн для виплати допомоги по безробіттю. На сьогодні отримано фінансову допомогу у сумі 1 198 млн грн, що складає 94% передбачених обсягів. Це дозволило своєчасно виплачувати допомогу по безробіттю за квітень-травень.

Слід зазначити, що на момент виділення Урядом фінансової допомоги чисельність одержувачів допомоги по безробіттю перевищувала минулорічні показники на 43%. У порівнянні з минулим роком, станом на 10 червня, отримують допомогу по безробіттю вже на 78% більше людей.

 

 

 

Допомога по частковому безробіттю: підтримка роботодавців в період карантинуу

Про співпрацю державної служби зайнятості з роботодавцями в період карантину та про зміни у законодавстві, які спрямовані на підтримку найманих працівників роботодавців сфери малого та середнього підприємництва, йтиметься сьогодні й зазначеній статті.

Слід зазначити, що на сьогодні вже прийняті правові рішення, які мають забезпечити збереження трудового потенціалу на період карантину. Це, зокрема, і доповнення статтею 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», якою регламентується надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Закон, яким внесені вказані зміни (Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30 березня 2020 року № 540-IX), набрав чинності 02 квітня 2020 року. Перша редакція вказаної статті 47-1 передбачала, що допомога надаватиметься тільки тим роботодавцям, які займаються виробництвом. Це, зрозуміло що, значно обмежувало коло роботодавців, які зупинились в період карантину.

Тому, невдовзі, до закону були внесені зміни. Ці зміни набрали чинності 18 квітня 2020 року.

З 28 квітня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яка регламентує процедуру надання коштів. Також Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про виділення Мінекономіки 4,7 млрд грн для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на безповоротній основі.

Слід відмітити, що деякі  роботодавці і раніше звертались до центрів зайнятості щодо отримання допомоги по частковому безробіттю. Але таке право повноцінно може бути реалізовано тільки відносно звернень, починаючи з 28 квітня 2020 року.

Для охочих детально ознайомитись з цим питанням, пропонуємо завітати на Інтернет-сторінку ДСЗ, де у рубриці «Роботодавцям», підрубриці «Допомога по частковому безробіттю на період карантину», розмішена, у вигляді зрозумілої інфографіки, покрокова інструкція «Як роботодавцю отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину», вигляді зрозумілої інфографіки.

Проте, вважаємо за необхідне зупинитися на кожному кроці, які дії роботодавця та служби зайнятості необхідно зробити аби отримати зазначену допомогу.

Перший крок – це вибір центру зайнятості для звернення. Це має бути міськрайонний центр зайнятості чи філія обласного центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Роботодавець може звернутись протягом 30 календарних днів з дня зупинення чи скорочення діяльності.

Другий крок – підготовка і подання пакету документів. Він складається із заяви, копії наказу із зазначенням дати початку зупинення / скорочення діяльності, відомостей про працівників та довідки державної податкової служби про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 6 місяців.

Третій крок – подання документів. Пакети документів можуть бути подані через скриньку, поштою чи скановані копії подаються електронною поштою, а оригінали їх, в подальшому, надаються до центру зайнятості.

Четвертий крок – це дії працівників центру зайнятості, які перевіряють документи на предмет відповідності правовим актам. У разі виявлення помилок, роботодавець протягом 5 робочих днів може їх виправити.

Пятий крок – протягом 3 робочих днів обласним центром зайнятості приймається рішення стосовно надання допомоги. Звертаю увагу, що пакет документів подається до базового центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості, а рішення приймається саме обласним центром зайнятості.

Шостий крок – укладення договору між базовим підрозділом ДСЗ та роботодавцем.

Сьомий крок – це щомісячне подання роботодавцем відомостей про осіб, у яких є право на допомогу. Центр зайнятості протягом 3 робочих днів після отримання коштів перераховує їх роботодавцю. Зазначу, що не мають права на отримання допомоги, серед іншого, працівники, які працюють за сумісництвом та мають право на пенсію. І зрозуміло, що допомога надається відносно належно оформлених найманих працівників.

Восьмий крок полягає у перерахуванні роботодавцем коштів працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні. Після цього, не пізніше ніж протягом 5 календарних днів, роботодавець має подати до центру зайнятості копії відповідних відомостей.

Зазначаємо, що розмір допомоги не може бути вище розміру мінімальної заробітної плати, яка складає 4723 грн. Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду.

Допомога не надається відносно працівників, які отримують оплату часу простою, та працівників, які не працюють внаслідок перебування у відпустках, у тому числі без збереження заробітної плати.

Нагадуємо також, що зупиненням чи скороченням діяльності роботодавця є таке зупинення (скорочення), яке призвело до часткового або повного скорочення тривалості робочого часу працівників.

Детальні консультації з питань такого зупинення найкраще отримувати у відповідних уповноважених державних органів, зокрема в управлінні Держпраці.

Консультації з питань надання допомоги є можливість отримати у працівників базових центрів зайнятості, філій обласного центру зайнятості та у відділі організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-08-01.

Користувачів соціальної мережі Фейсбук запрошуємо завітати до сторінки обласного центру зайнятості і ознайомитись у рубриці «Електронний кадровий клуб» з такою інформацією.

Звертайтесь та забезпечуйте фінансову підтримку своїх працівників!

 

 

Можливості для усіх: на Кіровоградщині зареєстровано понад 250 вакансій для людей із загальною середньою освітоююю

На початок травня 2020 року у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1871 вакансію. Серед усього загалу пропозицій роботи, представлено 256 вакансій, у яких серед вимог до працівника зазначено загальну середню освіту (початкову, базову або повну, у залежності від посади).

Так, для шукачів роботи з початковою загальною середньою освітою зареєстровано 2 вакансії: приймальника побутових відходів у Бобринці (заробітна плата – 4723 грн) та підсобного робітника в Олександрівці (4750 грн).

Безробітним з базовою загальною середньою освітою пропонується 13 вакансій 4 вакансії на Гайворонщині (по 2 вакансії дорожніх робітників та робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, з оплатою 5 100 і 4 725 грн відповідно); 3 вакансії на Благовіщенщині (1 вакансія дорожнього робітника із заробітною платою 5100 грн та 2 вакансії водіїв автотранспортних засобів із заробітною платою 8000 грн); 2 вакансії охоронників на Бобринеччині (4723 грн); 2 вакансії інспекторів (пенітенціарна система) на Петрівщині (заробітна плата – 6500 грн); 1 вакансія дорожнього робітника із заробітною платою 6500 грн на Компаніївщині; 1 вакансія охоронника на Світловодщині (5000 грн).

Для шукачів роботи з з повною загальною середньою освітою зареєстровано 241 вакансію. Це пропозиції роботи за професіями: машиніст насосних установок, продавець-консультант, монтер колії, перукар (перукар - модельєр), водій автотранспортних засобів, електромонтер контактної мережі, швачка, асфальтобетонник, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, інспектор, вагар, дорожній робітник, поліцейський (інспектор) патрульної служби, секретар, оператор поштового зв'язку, робітник зеленого будівництва, адміністратор, садчик, обхідник водопровідно-каналізаційної мережі, озеленювач, лаборант хімічного аналізу, оператор диспетчерської служби, електромонтер тягової підстанції, складач поїздів, покоївка, контролер енергонагляду, машиніст крана (кранівник), комірник, мийник посуду, робітник з благоустрою, черговий (інші установи, підприємства, організації), офіціант, пічник, мийник-прибиральник рухомого складу, соціальний робітник, прибиральник службових приміщень, взуттьовик з ремонту спецвзуття, кухонний робітник, вантажник, озеленювач, робітник на лісокультурних (лісогосподарських) роботах, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), двірник, листоноша (поштар), контролер-касир, молодша медична сестра з догляду за хворими, сортувальник виробів, сировини та матеріалів, укладальник-пакувальник, робітник фермерського господарства, прибиральник територій, дорожній робітник, охоронник, підсобний робітник, водій автотранспортних засобів, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Заробітна плата у представлених вакансіях – від 4723 до 16 017 гривень. Актуальними є вакансії у всіх районах Кіровоградської області.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть навчитись одній з найзатребуваніших професій в Одесі

У травні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, безробітних громадян професії «контролер-касир».».

Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже торгівля охоплює практично усі види діяльності людини. Професія контролер-касир – одна із найпоширеніших, адже більшість торговельних підприємств не обходяться без них. Від якості роботи контролера-касира залежить довіра і пошана покупців до обраного магазину. Велика увага в роботі контролера-касира приділяється умінню спілкуватися з покупцями.

Тож, для безробітних громадян з Кіровоградщини з 22 травня рoзпoчинається нaвчaння. Курc нaвчaння тривaтиме 5, 5 міс.

Умовами до направлення на навчання є:

·                повна або базова загальна середня  освіта;

·                повноліття (не менше 18 років);

·                медична довідка з допуском до професії;

·                особова медична книжка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

 

На Кіровоградщині перші 12 підприємств отримають допомогу по частковому безробіттююю

Близько 70 мешканців Кіровоградщини отримають кошти завдяки механізму допомоги по частковому безробіттю

Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину почала діяти. Насамперед вона покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів.

На сьогодні обласним центром зайнятості прийнято 12 позитивних рішень щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину близько 70 працівникам.

«Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центрами зайнятості, працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, за зверненням роботодавця із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, для її виплати працівникам. Право на звернення з метою отримання допомоги мають роботодавці – як юридичні особи, так і приватні підприємці», – розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

 

 

На Кіровоградщині потрібні близько 40 медичних сестер

ЛЛікувальні заклади області потребують 39 сестер медичних

Медичні та освітні заклади області потребують  39 сестер медичних різних профілів.ів.

Потреба існує у 16 сестрах медичних у Маловисківському (10 вакансій), Знамянському (3 вакансії) та по 1 вакансії у Добровеличківському, Новомиргородському та Олександрійському районах. Розмір заробітної плати: від 4723 до 5500 грн.

У закладах для дітей Кропивницького, Знамянського, Добровеличківського та Долинського районів потрібні 4 сестри медичних з дієтичного харчування. Заробітна плата – від 4723 до 5272 грн.

Одна сестра медична з косметичних процедур з оплатою праці 4723 грн на місяць потрібна на Долинщині.

Також є одна вакансія сестри медичної операційної у одному з обласних диспансерів. Заробітна плата – 4723 грн.

Одну сестру медичну з фізіотерапії потребує лікувальний заклад на Маловисківщині. На місяць пропонують 4723 грн.

Вакантною є посада сестри-господині у одному з медичних закладів Голованівська з оплатою праці 4723 грн.

Крім того, у Світловодському та Новомиргородському районах є вакантними 3 посади молодших медичних сестер з догляду за хворими з оплатою праці 4723 грн.

Вакантними є 12 робочих місць для молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.) у Кропивницькому та Світловодському районах. Заробітна плата – від 4723 до 5000 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся  до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині зареєстровано понад 600 вакансій для шукачів роботи із вищою освітою

Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1787 вакансію. Серед усього загалу пропозицій роботи, представлено 619 вакансій, у яких серед вимог до працівника зазначено вищу або базову вищу освіту.

Так, для шукачів роботи пропонують вакансії за 171 професією. Це пропозиції роботи у сферах сільського та лісового господарства, торгівлі та послуг,  юриспруденції, медичній сфері,  сфері освіти та науки, будівництва, гірничовидобування, логістики, надання соціальної допомоги, сфері культури, забезпечення правопорядку та ін.

Заробітна плата у представлених вакансіях – від 4723 до 22 000 гривень. Актуальними є вакансії у всіх районах Кіровоградської області.

Серед умов соціальної сфери, у залежності від вакансій, претендентам на посади пропонуються:

·         повний соціальний пакет;

·         медичне страхування;

·         відшкодування витрат на транспорт;

·         додаткова відпустка згідно з Колективним договором;

·         доплати за вислугу років;

·         наявність житла;

·         можлива робота за сумісництвом

·         безкоштовна корпоративна база відпочинку;

·         безкоштовні медогляди за програмою «Онко-СТОП»;

·         харчування.

Крім того, у Благовіщенському, Голованівському, Знам’янському, Кропивницькому, Маловисківському, Олександрійському, Олександрівському, Новомиргородському та Петрівському районах зареєстровані вакансії із неповною зайнятістю. Це вакансії за такими професіями: лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-психіатр, лікар-фізіотерапевт, керівник музичний, начальник відділення зв'язку, практичний психолог, юрисконсульт, педагог соціальний, сестра медична, музейний доглядач.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщини відкритими є понад 80 вакансій із зарплатою більше 15 тисяч

На Кіровоградщині більшість вакантних робочих місць із зарплатою від мінімальної до 6000 грн

Станом на 12 травня 2020 року, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 1787 вакансій. Серед пропозицій роботи існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам 15 тисяч гривень на місяць і більше.

Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 104 вакансія із заробітною платою від 10000 до 15000 грн та 81 вакансія із заробітною платою понад 15 тисяч.

Крім того, зареєстровано 360 вакансій з оплатою праці від 7000 до 10000 грн; 161 вакансія із зареєстрованим розміром заробітної плати від 6000 до 7000 грн; 981 вакансія – від мінімальної до 6000 грн; 397 вакансій із запропонованою мінімальною заробітною платою (4723 грн).

Доволі високим залишається попит на працівників водіїв, представників будівельних та сільськогосподарських професій, а також майстрів швейної справи.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії – звертайтесь  до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщини відкритими є понад 80 вакансій із зарплатою більше 15 тисяч

На Кіровоградщині більшість вакантних робочих місць із зарплатою від мінімальної до 6000 грн

Станом на 12 травня 2020 року, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 1787 вакансій. Серед пропозицій роботи існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам 15 тисяч гривень на місяць і більше.

Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 104 вакансія із заробітною платою від 10000 до 15000 грн та 81 вакансія із заробітною платою понад 15 тисяч.

Крім того, зареєстровано 360 вакансій з оплатою праці від 7000 до 10000 грн; 161 вакансія із зареєстрованим розміром заробітної плати від 6000 до 7000 грн; 981 вакансія – від мінімальної до 6000 грн; 397 вакансій із запропонованою мінімальною заробітною платою (4723 грн).

Доволі високим залишається попит на працівників водіїв, представників будівельних та сільськогосподарських професій, а також майстрів швейної справи.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії – звертайтесь  до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Будь готовим до завтра: за якими професіями майбутнє?

Якою буде моя майбутня професія? Яку професію обрати, щоб бути успішним після закінчення навчання? Рано чи пізно такі питання ставить собі майже кожен випускник.

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини, до якого потрібно підійти максимально відповідально. Сьогоднішнім випускникам важливо знати, за якими професіями майбутнє, які фахівці будуть цінуватися у сучасному світі. Одним словом, потрібно бути готовим до завтра.

Світ стрімко змінюється, і на вагу золота будуть фахівці, які володіють знаннями відразу в декількох галузях, тому цінується крос-функціональність. Ще одна важлива якість – мобільність – здатність швидко освоювати різні професії, вчитися. Цінуватися будуть фахівці, які володіють кількома іноземними мовами, знають основи менеджменту, маркетингу та фінансів, мають комунікативні здібності, системне мислення, вміють керувати проектами і процесами, обробляти великі об’єми інформації, швидко приймати рішення, розподіляти свій час та творчо мислити.

Сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Ті професії, які були затребувані вчора, можуть виявитися зовсім непотрібними завтра.

Майбутнє стоїть за сучасними технологіями, і скоро не буде сфер діяльності, в яких вони не будуть задіяні. З’являться нові професії, які будуть об’єднувати в собі і технологічну складову, і наукову. Наприклад, біоінженер, проектувальник «розумного» середовища, генетичний консультант, IT-медик, урбаніст-еколог, біоетики та інші.

Хоча більшість професій майбутнього ще не існує, проте на сьогодні вони мають досить наближені аналоги.

 Тому, якщо ти вже знаєш якою буде твоя майбутня професія, то ти легко можеш до неї підготуватися. По-перше, це можна зробити, вибравши існуючу професію в тій самій сфері. По-друге, шляхом постійного самовдосконалення тих знань, яких, на твою думку, вимагатиме твоя робота мрії.

Якщо ти хочеш випередити свій час та стати найкращим, розвивайся і будь відкритим до інновацій!

 

 

Безробітні Кіровоградщини мають змогу вивчитись на слюсарів-сантехніків у Одесі

Стань затребуваним за підтримки служби зайнятості: в Одесі розпочинається навчання за професією «Слюсар-сантехнік»

Обслуговування житлового будинку важко уявити без слюсаря-сантехніка. Функціонування усіх комунікації багатоповерхівок безпосередньо залежать від професіоналізму сантехніка.

Слюсар-сантехнік повинен слідкувати за технічним станом обладнання, що знаходиться в його сфері обслуговування, здійснювати постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.

25 травня поточного року, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «Слюсар-сантехнік». Курс навчання триватиме 5,5 місяців.  

 Умовами до направлення на навчання є:

·         повна  або базова загальна середня  освіта;

·         вік особи не менше 18 років;

·         медична довідка.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Варто зазначити, що наразі відкрити на Кіровоградщині є 17 вакансій для слюсарів-сантехніків. Заробітна плата – від 4723 до 9924 грн.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.

 

 

На Кіровоградщині потрібні близько 20 менеджерів

Роботодавці Кіровоградщини потребують 18 менеджерів різних профілів.

8 вакансій для менеджерів (управителів) із збуту є відкритими у Кропивницькому та Олександрії. Заробітна плата – від 4723 до 5000 грн..

Трьох менеджерів (управителів) з персоналу потрібують роботодавці Кропивницького. Заробітна плата у всіх вакансіях – 4850 грн.

У Кропивницькому вільними є 2 вакансії менеджерів (управителів) Заробітна плата у обох вакансіях – 5000 грн.

По одному менеджеру (управителю) з питань регіонального розвитку (заробітна плата – 10000 грн), менеджеру (управителю) з маркетингу (заробітна плата – 8500 грн), менеджеру (управителю) із страхування (заробітна плата – 5520 грн), менеджеру (управителю) в оптовій торгівлі (заробітна плата – 5100 грн), менеджеру (управителю) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами (заробітна плата – 4723 грн) потрібні у Кропивницькому.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині потрібні фахівці у сфері пожежної безпеки

Працівники пожежних служб – це люди, які безперечно заслуговують на визнання. Кожен день вони реагують на велику кількість інцидентів швидко і ефективно.

4 травня 1999 року вперше було організовано Міжнародний день пожежників (IFFD). До того ж це день святого Флоріана Лорхского, у католицькій традиції – покровителя пожежників.

На сьогодні, пожежні частини Кіровоградщини потребують трьох водіїв автотранспортних засобів для керування спеціальним пожежним автомобілем.

Так, актуальними є вакансії для водіїв у пожежно-рятувальних частинах Знам’янського та Устинівського районів Кіровоградщини. Заробітна плата: 10 163 грн та 6 000 грн відповідно. Серед вимог: наявність прав категорії «С», а також знання матеріальної частини та технічних можливостей пожежного автомобіля.

Крім того, обласний музично-драматичний театр потребує інструктора з протипожежної профілактики. Вакансія призначена для працевлаштування осіб з інвалідністю та не містить вимог до стажу роботи. Проте кандидат на посаду повинен мати вищу освіту за спеціальністю «Пожежна безпека» (магістр). Заробітну плату інструкторові пропонують у розмірі 4 723 грн на місяць.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

На Кіровоградщині потрібні близько 40 медичних сестер Лікувальні заклади області потребують 38 сестер медичних

Медичні та освітні заклади області потребують  38 сестер медичних різних профілів.

Потреба існує у 17 сестрах медичних у Добровеличківському, Знамянському, Маловисківському, Новомиргородському та Олександрійському районах. Розмір заробітної плати: від 4723 до 5500 грн. Серед зареєстрованих вакансій представлено 2 пропозиції роботи з неповною зайнятістю для сестер медичних у дитячих садочках Маловисківщини та Олександрійщини (оплата праці 2 362 грн на місяць).

У закладах для дітей Кропивницького, Знамянського, Добровеличківського та Долинського районів потрібні 4 сестри медичних з дієтичного харчування. Заробітна плата – від 4723 до 5272 грн.

4 сестри медичні з косметичних процедур з оплатою праці 4723 грн на місяць потрібні на Долинщині.

Одну сестру медичну з фізіотерапії потребує лікувальний заклад на Маловисківщині. На місяць пропонують 4723 грн.

Крім того, у Світловодському районі є вакантними 2 посади молодших медичних сестер з догляду за хворими з оплатою праці 4723 грн.

Вакантними є 10 робочих місць для молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.) у Кропивницькому та Світловодському районах. Заробітна плата – від 4723 до 5000 грн.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

У травні безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути понад 20 професій

У травні поточного року безробітні громадяни, які зареєстровані у службі зайнятості, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за 21 спеціальністю. Це професії кухар, швачка, кравець, перукар, контролер-касир та ін.

Навчання здійснюється у  Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

22 травня – контролер-касир, перукар (перукар-модельєр), оператор котельні;

24 травня – перукар (перукар-модельєр);

25 травня – продавець непродовольчих товарів, слюсар-сантехнік;

26 травня – касир торговельного залу, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків;

27 травня – кравець.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Додаткові кошти: Уряд виділив 6 мільярдів гривень на виплати безробітним

27 квітня Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», а також затвердив  Порядок використання виділених коштів. 

Цим документом передбачено надання 6 млрд грн на подолання ситуації, що склалася на ринку праці у зв’язку із запровадженням карантину.

Згідно з постановою кошти розподілять у такий спосіб:

·  1,277 млрд грн – для виплати допомоги по безробіттю. Ці кошти буде адресовано, зокрема, на забезпечення виплат збільшеної на період карантину мінімальної допомоги (з 650 грн до 1000 грн), а також на виплату допомоги по безробіттю у період карантину з 1 дня реєстрації в державній службі зайнятості.  

Нагадаємо, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо скорочення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. 

·  4, 723 млрд грн – для виплати допомоги по частковому безробіттю. Ці гроші виплачуватимуть роботодавцям – представникам малого та середнього бізнесу ­­-  за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, (із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн).

«Прийнята постанова, якою виділено 6 млрд грн, дозволить вирішити дві наші ключові цілі. Перша - це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, вже втратили роботу. А друга допомогти роботодавцям з виплатою зарплат працівникам і тим самим запобігти звільненню, зберегти робочі місця», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

 

 

Медичні заклади Кіровоградщини потребують лікарів-акушерів-гінекологів та акушерок

Міжнародний день акушерства: на Кіровоградщині зареєстровано 6 вакансій для медиків, які допомагають малюкам з’являтися на світ

 5 травня, відзначають своє професійне свято всі акушери в 50 країнах світу і 9 тисяч акушерів-гінекологів в Україні. Праця цієї категорії медиків незамінна, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.

Наразі медичні заклади Кіровоградщини потребують двох лікарів-акушерів-гінекологів та 4 акушерок.

Лікарів-акушерів-гінекологів потребують центральні районні лікарні Голованівщини та Маловисківщини. Заробітна плата: 4 723 та 8 503 грн відповідно. Обидві вакансії, серед умов соціальної сфери, передбачають надання житла.

Акушерки потрібні у медичних закладах Олександрівщини (1 вакансія, заробітна плата – 4 950 грн) та Благовіщенщини (3 вакансії, заробітна плата – 4 723 грн). Серед іншого, у вакансіях зареєстрованих роботодавцями Благовіщенського району надається додаткова відпустка терміном 7 календарних днів.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся  до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Роботодавці Кіровоградщини пропонують 122 вакансії для людей з інвалідністю

Для людини з інвалідністю трудова діяльність є не тільки можливістю матеріально забезпечити своє існування, а й фактором реалізації власних професійних здібностей.

На сьогодні роботодавці Кіровоградщини пропонують 122 вакансії для громадян з інвалідністю. Серед вакансій, які пропонують роботодавці: керівник художній, артист оркестру, технік-програміст, інженер, бухгалтер, юрист, практичний психолог, соціальний працівник, інструктор з протипожежної профілактики, зоотехнік, кравець, швачка, сестра медична, токар, маляр, водій автотранспортних засобів, оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин, продавець продовольчих товарів, укладальник-пакувальник та ін.

Своїм працівникам роботодавці пропонують від «мінімалки» (4723 грн) до  10000 гривень. Також представлені 8 вакансії з неповною зайнятістю у Благовіщенському, Кропивницькому і Маловисківському районах за посадами практичного психолога, оператора комп'ютерного набору, прибиральника службових приміщень, прибиральника територій та двірника. Оплата праці: 600,  2362 та 2430 гривень на місяць у залежності від займаної посади.

Що ж до розподілу за районами, то у Кропивницькому районі представлено 68 вакансії для громадян з інвалідністю, 15 у Маловисківському, по 8 у Долинському і Новоархангельскому районах, 7 у Новгородківському, 4 у Новоукраїнському районі, по 2 вакансії у Знам’янському, Олександрівському та Олександрійському районах та по 1 вакансії у Благовіщенському, Бобринецькому, Гайворонському, Голованівському і Устинівському районах Кіровоградської області. Одна вакансія прибиральника службових приміщень призначена для працевлаштування до одного з фермерських господарств Криворіжчини (Дніпропетровська область).

Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за більш детальною інформацією звертайтеся до Вільшанської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

У службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1871 вакансію

Які професії є найзатребуванішими на Кіровоградщині під час карантину?

Станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис., або на 48% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року (на 4 травня 2019 року кількість безробітних становила 308,3 тис.

Зокрема, від початку дії карантину, тобто з 12 березня 2020 року, статус безробітного отримали майже 156 тис. громадян.

При цьому кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 тисяч (станом на початок травня), що майже на 60% менше, ніж було в травні минулого року.

Однак у період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

Так, станом на 4 травня, кількість вакансій зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини становила 1871 одиницю.

Наразі є попит роботодавців на працівників у сфері сільського та лісового господарства, у сфері торгівлі та послуг, у сфері логістики (кур'єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу), у сфері охорони здоров'я і надання соціальної допомоги (медичні сестри, соціальні працівники), у сфері забезпечення правопорядку (охоронець, сторож).

Також є вакансії для професіоналів і фахівців із досвідом роботи –бухгалтерів, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

 

 

9 кроків до допомоги: як мешканцям Кіровоградщини оформити допомогу по безробіттю онлайн

Мешканці Кіровоградщини можуть скористатися послугою з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю на на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія».

Додаткова онлайн послуга надасть можливість спростити процедуру звернення безробітних до центрів зайнятості для реєстрації і призначення допомоги по безробіттю. 

Для отримання послуги необхідно здійснити 9 кроків:

1.               Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);

2.               Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;

3.               Перевірте коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізуйте їх за необхідності;

4.               Заповніть заяву, відповідаючи питання в анкеті;

5.               Оберіть зручний для вас центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування;

6.               Введіть свій номер соціального рахунку та оберіть періодичність отримання виплат;

7.               Якщо немає соціального рахунку, пропустіть цей етап. Але, протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок та надішліть його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву;

8.               Завантажте необхідні документи: паспорт, документ про останній вид зайнятості, документи про освіту та інші;

9.               Перевірте сформовані заяви та підпишіть їх електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).

На період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого ж дня після подання такої заяви. 

Проєкт реалізований у партнерстві Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства цифрової трансформації, спільно з Державною службою зайнятості (ДСЗ) та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». 

 

 

З початку року понад 20 мешканців Кіровоградщини з інвалідністю здобули нові професії

Підприємницька діяльність, кухар, масажист: за якими напрямками здобувають освіту мешканці Кіровоградщини з інвалідністю

Протягом січня-квітня 2020 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 23 особи з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 3-х навчальних закладів та 11 підприємств області.

У січні-квітні 2020 року професійне навчання осіб з інвалідністю проводилось за 12 професіями, спеціальностями та напрямами. Професійне навчання осіб з інвалідністю проводилося за професіями кухара, продавця продовольчих товарів та продавця-консультанта, масажиста, слюсаря-ремонтника, оператора комп’ютерного набору, напрямками підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу та дотримання безпечного ведення робіт тощо.

За груповою формою в навчальних закладах проходили навчання 10 осіб, з них 1 – в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 13 осіб з інвалідністю на підприємствах області.

Працевлаштовані на підприємства регіону після проходження професійного навчання 13 осіб.

 

 

Про захист трудових прав працівників у період карантину

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 256 “Деякі питання забезпечення трудових прав державних службовців, працівників державних органів, підприємств, установ та організацій на час встановлення карантину у зв’язку із загостренням ситуації, пов’язаної з поширенням випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (набрала чинності 07.04.2020) визначено, що керівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, голови місцевих державних адміністрацій мають забезпечити на час встановлення карантину дотримання трудових прав державних службовців та працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома. При цьому, необхідно враховувати, що на час встановлення карантину за державними службовцями та працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії. Виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав державних службовців та працівників.

Рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, з підстав, установлених пунктами 3, 4 і 5 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України.

 

 

Про унормування дистанційної роботи та інші зміни у законодавстві про працю

Законом України від 30.03.2020 № 540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (набрав чинності 02.04.2020) внесено зміни до низки законодавчих актів України. Зокрема, внесено зміни й до Кодексу законів про працю України.

Вказаними змінами, серед іншого, визначено, що при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу, трудовий договір має укладатися обов’язково в письмовій формі.

У новій редакції викладено статтю 60 “Гнучкий режим робочого часу”. Визначено, що за погодженням між працівником та власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу на визначений строк або безстроково, як при прийнятті на роботу, так і згодом. Під таким гнучким режимом робочого часу мається на увазі форма організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи на певний обліковий період (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.

Гнучкий режим робочого часу може передбачати:

фіксований час, протягом якого працівник обов’язково повинен бути присутнім на робочому місці та виконувати свої посадові обов’язки; при цьому може передбачатися поділ робочого дня на частини;

змінний час, протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;

час перерви для відпочинку і харчування.

Враховуючи реалії сьогодення встановлено також, що на час загрози поширення епідемії, пандемії умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) роботодавця без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

Унормовані також питання дистанційної роботи. Дистанційною (надомною) роботою є форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця. При дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. Виконання надомної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

У новій редакції також викладено статтю 113 “Порядок оплати часу простою, а також при освоєнні нового виробництва (продукції)”.

З повним текстом змін до Кодексу законів про працю України є можливість ознайомитись у мережі Інтернет на правових сайтах.

 

 

Про особливості видачі дозволів на застосування праці іноземців під час карантину

В одному із матеріалів, нещодавно розміщеному під рубрикою Електронний кадровий клуб, мова йшла про Закон України від 30.03.2020 № 540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у звязку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Цим Законом внесено зміни, серед іншого, до Закону України Про зайнятість населення.

Зміни стосуються як питання допомоги по частковому безробіттю, так і видачі дозволів на застосування праці іноземців. Установлено, що на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України), Кабінет Міністрів України має право вирішувати питання щодо тимчасового призупинення видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, у тому числі в окремих регіонах чи на окремі види діяльності. Наразі, відсутня інформація про прийняття таких рішень.

 

 

Про особливості видачі дозволів на застосування праці іноземців під час карантину

В одному із матеріалів, нещодавно розміщеному під рубрикою Електронний кадровий клуб, мова йшла про Закон України від 30.03.2020 № 540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у звязку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Цим Законом внесено зміни, серед іншого, до Закону України Про зайнятість населення.

Зміни стосуються як питання допомоги по частковому безробіттю, так і видачі дозволів на застосування праці іноземців. Установлено, що на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України), Кабінет Міністрів України має право вирішувати питання щодо тимчасового призупинення видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, у тому числі в окремих регіонах чи на окремі види діяльності. Наразі, відсутня інформація про прийняття таких рішень.

 

 

Про зміни у законодавстві щодо видачі ваучерів

В одному з матеріалів, що нещодавно був розміщений під рубрикою Електронний кадровий клуб https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4202688976411798&id=1150257858321607, йшла мова про внесення постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 206 змін до низки постанов Уряду з питань зайнятості населення. Серед постанов, до яких внесені зміни, й постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

Зміни внесені до тексту постанови та затвердженого нею порядку. Зміни стосуються як питань перепідпорядкування державної служби зайнятості від Міністерства соціальної політики України до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, так і питань приведення порядку у відповідність до змін, що відбулись у сфері законодавства про освіту.

Зокрема, внесено зміни до пункту 3 порядку, якими визначено, що на підставі ваучера здійснюються:

перепідготовка за робітничою професією;

підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;

підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового / освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);

спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.

 

 

На Кіровоградщині не вистачає працівників сфері  сільського та лісового господарства: відкрито 216 вакансій

Незважаючи на карантин, наразі на ринку праці Кіровоградщини спостерігається попит роботодавців на працівників у сфері  сільського та лісового господарства.

Це пов’язано з початком весняних сільськогосподарських робіт. Тож зараз роботодавці Кіровоградської області пропонують роботу трактористам, агрономам, робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо.

Так, актуальними є 133 вакансії для трактористів та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Розмір заробітної плати – від 4723 до 15000 грн.

Також агропідприємства  Кіровоградської області потребують 40 водіїв автотранспортних засобів із заробітною платою від 4723 до 15000 грн.

Відкрито і 18 вакансій робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва. Заробітна плата: від 4723 до 5010 грн.

Запрошують на роботу 8 підсобних робітників. На місяць пропонують від 4723 до 4750 грн.

Крім того потрібні  7 слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Розмір заробітної плати – від 4723 до 7500 грн.

Роботодавці потребують 5 механіків. Запропонована заробітна плата – від 4800 до 1000 грн.

Потрібні роботодавцям Кіровоградщини і 4 агрономи. Їм пропонують від 5 454 до 5 087 грн на місяць.

Відкритою є й 1 вакансія оператора цехів для приготування кормів (тваринництво) з оплатою 4723 грн на місяць.

 

 

Онлайн-співбесіда: змінюємо свої «налаштування»

Онлайн-співбесіда – це зручний інструмент пошуку роботи. Останнім часом онлайн-співбесіди стають все популярнішими і мають свої переваги. По-перше, це значна економія часу: навіть, якщо ваше потенційне місце роботи знаходиться в іншому місті, ви можете брати участь у співбесіді, нікуди не виїжджаючи і не виходячи з дому. По-друге, при онлайн співбесіді також економляться кошти – не треба витрачатися на дорогу. По-третє,  до такого інтерв’ю просто отримати доступ і без зусиль до нього підготуватися. По-четверте, при підготовці до співбесіди онлайн ви самі вирішуєте, на якій території ви будете перебувати – це забезпечить вам комфорт і впевненість у собі.

Як і до будь-якого іншого виду переговорів, до онлайн-співбесіди необхідно ретельно підготуватися, враховуючи при цьому певні правила, щоб не було прецедентів: «раптом щось пішло не так».

1.   Відеоспівбесіду потрібно узгодити заздалегідь, щоб встигнути підготуватися до неї. Якщо вам пропонують поспілкуватися щодо роботи негайно і без підготовки – від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на вашу користь.

2.   Зазвичай скайп-співбесіду призначає інша сторона на конкретну дату і час. Рідше визначити час розмови пропонують вам. У такому разі психологи запропонували найкращий час для співбесіди – 10.30. Період до обіду, за словами спеціалістів, найсприятливіший для співбесіди й інших офіційний розмов, отож 10.30 – оптимальний час, адже це вже не ранок і ще далеко не обід.

3.   Після того, як ви домовилися про час, подбайте про технічне оснащення. Якщо ви раніше не користувалися Skype або іншим сервісом, що запропонував роботодавець, скачайте програму на комп’ютер або на телефон (якщо його технічні можливості це дозволяють) та зареєструйтеся. Пам’ятайте, що назва вашого профілю має бути адекватною, по-діловому короткою і серйозною – імена типу «lapochka», «котик», «супергерой» не підійдуть. Оптимальний варіант – ваше ім’я та прізвище.

4.   Заздалегідь додайте у свій список контакт роботодавця.

5.   Перед співбесідою перевірте якість зв’язку, зробивши тестовий дзвінок комусь із друзів.

6.   Подбайте про кімнату. По-перше, в ній має бути чисто і світло.      По-друге, заберіть з оглядового простору усі особисті речі: м’які іграшки, чашки тощо. Заздалегідь потурбуйтеся про фон: хоча ключовим буде ваше обличчя, задній план також потрапить у кадр, відтак роботодавець зверне на нього увагу. Найкраще, аби ви розмовляли на тлі звичайної стіни (для дотримання ділового стилю). 

7.   Відеоспівбесіда – це така ж зустріч з роботодавцем, як і звичайне інтерв’ю. Тому подбайте про свій зовнішній вигляд. Ведення розмови з дому зовсім не означає, що перед камерою ви можете з’явитися у футболці з фривольним малюнком або старенькому джемпері. Вашу відповідність діловому стилю в одязі і зачісці роботодавець оцінить позитивно, що буде плюсом при прийомі на роботу.

8.   Одягаючись на онлайн-співбесіду, не забувайте, що це стосується не тільки верхньої частини. Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або вам раптом необхідно буде встати за потрібними документами, а ви – у спортивних шортах.

9.   Ваше обличчя має бути добре видно співрозмовнику. Світло не повинне бути занадто сильним – за вашою спиною, інакше співрозмовник побачить на екрані лише ваш темний силует. Сядьте навпроти вікна, якщо немає такої можливості, увімкніть лампу так, щоб світло добре освітлювало ваше обличчя.

10.   Всіх близьких варто попередити про час вашої онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.

11.   На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони,  радіо і телевізор.

12.   Усе має бути під рукою. Приготуйте блокнот і ручку, раптом щось потрібно буде записати. Також роздрукуйте своє резюме, підготуйте дипломи, рекомендації та інші документи.

13.   Якщо ви хвилюєтеся перед співбесідою, «накидайте» собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх. Помістіть перед собою також всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не сподіваєтеся на свою пам’ять: назва та дати закінчення навчальних закладів, спеціальність.

14.   Спробуйте заздалегідь потренувати свою промову. Під час онлайн-співбесіди намагайтеся говорити рівно, правильно, бадьоро та впевнено. Іноді роботодавці воліють зробити відеозапис інтерв’ю, щоб потім ще раз переглянути вже з іншими співробітниками компанії, тому треба максимально уникати у своїй промові заминок, жаргонних або просторічних слів, а також неформального стилю спілкування.

Усім подобаються впевнені в собі люди, які знають, куди йдуть і чого хочуть від життя і роботи. Якщо ви будете себе так відчувати, ви будете і виглядати відповідно, і враження про вас буде складатися найкраще.

Бажаємо всім ідеальних онлайн-співбесід і успіхів у пошуку роботи своєї мрії!

 

 

На Кіровоградщині вакантні 20 робочих місць для продавців

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у продавцях продовольчих і непродовольчих товарів, а також продавцях-консультантах.

Роботодавці області потребують 13 продавців продовольчих товарів, 4 продавців непродовольчих товарів та 3-х продавців-консультантів. Їх готові взяти на роботу як великі торгівельні мережі, так і приватні магазини та ін.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4723 до 8000 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до посади працівника, стажу роботи та навичок у роботі з ПК та касовим апаратом.

Актуальними є вакансії для продавців у Голованівському (2 вакансії), Добровеличківському (1 вакансія), Долинському (4 вакансії), Знам'янському (4 вакансії), Кропивницькому (3 вакансії), Маловисківському (2 вакансії), Олександрівському (2 вакансії) та Світловодському (2 вакансії) районах Кіровоградської області.

 

 

Підтримка роботодавців та безробітних: як служба зайнятості сприяє працевлаштуванню шукачів роботи? 

Українські роботодавці в умовах кризи. Як працюється великим підприємствам, які нині, під час пандемії, все ж шукають працівників. Чим для нихможе бути корисною Державна служба зайнятості?

Звичайно, під час карантину актуальними, як ніколи раніше, стали послуги кур’єрських служб доставки, виробництво продуктів харчування, речей першої необхідності. Ажіотаж зберігається і в мережах продуктових магазинів. Окрема група текстильна промисловість,  багато підприємств якої наразі займається пошиттям масок та захисного одягу для медичних працівників та населення.

Державний центр зайнятості, з метою швидкого підбору необхідних працівників, звернувся з пропозицією про співпрацю до Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром», групи компаній «Текстиль Контакт», ТОВ «Сільпо Фуд», ТОВ «Епіцентр», ТОВ «Нова Пошта», ТОВ «Мегамаркет» та корпорації АТБ.

В умовах запровадження надзвичайних заходів, Державна служба зайнятості підтримує роботодавців, які створюють робочі місця, та забезпечують роботою зареєстрованих безробітних.

 

 

Чи можна якимось чином «підпрацьовувати», не знімаючись з обліку в центрі зайнятості?

Чи можливо поєднувати перебування на обліку з будь-яким видом трудової зайнятості?

Зловживання статусом безробітного: отримувати допомогу та одночасно з цим «підпрацьовувати» – заборонено

Особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні і бажають скористуватися додатковим заробітком, можуть брати участь лише у громадських або інших роботах тимчасового характеру, що організовуються службою зайнятості.

Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних, а також інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Громадські роботи носять тимчасовий характер і організовуються строком до шести місяців роботи.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:

1)  мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

2)  можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

3)  мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;

4)  надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця, на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Оплата праці таких осіб здійснюється  за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.

Для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб, роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. З безробітними, які залучаються до виконання робіт тимчасового характеру, укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

 

 

На Кіровоградщині не вистачає робочих рук: кого шукають роботодавці?

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 13 квітня 2020 року складає 1931 одиницю за 396 професіями.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив майже 7150 грн, у 76,7% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом,  фахівців медичної сфери та працівників сфери торгівлі і послуг.

 

 

COVID-19: як роботодавцю отримати кошти від держави для виплати працівникам допомоги?

Як роботодавцям Кіровоградщини отримати гроші для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю?

Закон України «Про зайнятість населення» нещодавно (02.04.2020 р.) доповнено статтею 47-1 «Допомога по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України». Нещодавно у рубриці «Електронний кадровий клуб» на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook розміщено матеріал, присвяченій цьому новому виду допомоги. Наразі надаємо інформацію як оформлюється допомога.

Для отримання допомоги роботодавець звертається до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому подаються наступні документи:

·      заява у довільній формі;

·      копія наказу із зазначенням дати початку зупинки (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином;

·      відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

·      довідка про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення (скорочення) виробництва.

Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається обласним центром зайнятості протягом 3-х робочих днів з дня подання роботодавцем вказаних документів до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості).

 

 

Ринок праці на карантині: чого очікувати та які прогнози фахівців

 Карантинний ринок праці: очікування та прогнози

 З початку карантину, тобто з 12 березня, у службі зайнятості зареєструвалося понад 58 тисяч нових безробітних. З них 2419 мешканців Кіровоградщини, що на 46% більше ніж у відповідному періоді минулого року (1652 особи).

Обсяги зменшення зайнятості та зростання безробіття  внаслідок розповсюдження COVID-19 будуть залежати від тривалості епідемії та її наслідків. З метою вивчення ситуації щодо розвитку можливих подій, Державний центр зайнятості вивчає практику різних країн, які переживають аналогічну ситуацію з епідемією. За оновленим прогнозом економічного та соціального розвитку України, підготовленого Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, рівень безробіття (за методологією МОП) у 2020 році становитиме 9,4%, проти 8,1% робочої сили прогнозованого раніше. Але прогноз може бути уточнений, зважаючи на наслідки карантину.

Обов’язком державної служби зайнятості в цих умовах є запобігання безробіттю шляхом сприяння в пошуку роботи громадянам та добору кадрів для роботодавців, які продовжують діяльність. У період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни, зокрема продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, підприємства, які виробляють стратегічну продукцію, пошта, фінансові та інші установи. Слід підкреслити, що парламентом було ухвалено зміни до Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання певним категоріям суб’єктів господарювання допомоги по частковому безробіттю. Було мінімізовано пакет документів, що подаються роботодавцем та скорочено процедуру та терміни прийняття відповідного рішення.

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я громадян, державна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати в штатному режимі. З урахуванням прийнятих Урядом рішень, зокрема згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» на період карантину особистий прийом громадян у центрах зайнятості максимально обмежено. При цьому в центрах зайнятості здійснено обладнання місць для самостійної роботи громадян, які мають намір зареєструватися як безробітні. Усі консультації шукачам роботи та зареєстрованим безробітним, які пов’язані з отриманням соціальних послуг та матеріального забезпечення, надаються різними засобами дистанційної комунікації.

Наразі, в умовах карантину, у центрах зайнятості діє тимчасовий порядок обслуговування клієнтів, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2020 № 244 «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу». Цей порядок передбачає, що на період дії карантину статус безробітного надається з першого дня подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного, а також призначення виплати допомоги по безробіттю – з першого дня реєстрації безробітного. Відповідні зміни спростили отримання виплат громадянами, що втратили роботу з незалежних від них причин. На період встановлення карантину обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних), здійснюється дистанційно будь-якими засобами комунікації (телефонний зв’язок, електронні засоби тощо).

На період карантину виплата допомоги по безробіттю здійснюється без особистого відвідування безробітним центру зайнятості, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації (телефонний зв’язок, електронні засоби тощо). Фахівець центру повідомляє зареєстрованому безробітному про необхідність подання, в тому числі дистанційно, протягом 10 робочих днів до центру зайнятості довідки банку про відкриття рахунку для перерахування коштів.

Варто зазначити, що у період карантину знайшли собі роботу майже 3000 мешканців Кіровоградської області.

 

 

Про допомогу по частковому безробіттю на період карантину

Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (набрав чинності 02 квітня 2020 року) внесено зміни до низки кодексів та законів України. Зокрема, внесено зміни і до Закону України “Про зайнятість населення”.

Цими змінами, серед іншого, врегульовані питання надання допомоги по частковому безробіттю – викладені в новій редакції статті 47 «Допомога по частковому безробіттю” Закону України “Про зайнятість населення”  та доповнено Закон України “Про зайнятість населення” статтею 47-1 “Допомога по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України».

Передбачено, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центрами зайнятості застрахованим особам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності, через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. Допомога надається за зверненням роботодавця для її виплати працівникам.

Допомога надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва за період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Для отримання допомоги роботодавець має право звернутися до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем реєстрації його, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та подати відповідний комплект документів.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію).

 

 

Процедурні питання оформлення допомоги по частковому безробіттю

Закон України “Про зайнятість населення” нещодавно (02.04.2020) було доповнено статтею 47-1 “Допомога по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України”. В одному з попередніх матеріалів під рубрикою “Електронний кадровий клуб” розміщено матеріал, присвяченій цьому новому виду допомоги https://www.facebook.com/kocz.gov.ua/posts/1495037197339013

Наразі надаємо інформацію, як оформлюється допомога.

Для отримання допомоги роботодавець звертається до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем реєстрації його, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому подаються наступні документи:

заява у довільній формі;

копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином;

відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

довідка про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом п’яти років, які передують року зупинення (скорочення) виробництва.

Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається Кіровоградським обласним центром зайнятості протягом 3-х робочих днів з дня подання роботодавцем вказаних документів до Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Роботодавці Кіровоградщини потребують понад 40 бухгалтерів

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних бухгалтерах.

Роботодавці області потребують 27 працівників за професією «бухгалтер» та 14 головних бухгалтерів.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4723 грн до 10000 гривень. Різниця у зарплатні пояснюється специфікою роботи підприємств, обсягом виконуваних робіт, а також вимогами до стажу роботи працівника, рівня освіти і вміння працювати з різними програмами для бухгалтерського обліку.

Актуальними є вакансії для бухгалтерів у Кропивницькому районі (23 вакансії), Олександрійському (4 вакансії), по 2 вакансії у Бобринецькому, Долинському, Новоархангельському та Петрівському районах та по 1 вакансії у Гайворонському, Олександрівському, Новгородківському та Світловодському районах Кіровоградської області.

 

 

Чи повинен роботодавець забезпечити працівників засобами індивідуального захисту на період карантину?

З метою реалізації заходів, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов’язані вжити всіх можливих заходів. Якщо надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток/відпусток без збереження заробітної плати, передбачених законодавством, або ж тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи неможливе, роботодавцю залишається варіант продовження роботи із забезпеченням засобів індивідуального та колективного захисту.

У такому випадку роботодавець має безоплатно забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними, антисептичними та дезінфікуючими засобами, проінформувати працівників про профілактичні заходи, розміщенні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України (https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov), організувати максимально безпечну доставку працівників до місця роботи та у зворотньому напрямку тощо.

 

 

Потрібні лише заяви: процедуру реєстрації у службі зайнятості спрощено

Документи не потрібні: процедуру реєстрації у службі зайнятості спрощено

Процедуру спрощено: відтепер для реєстрації у службі зайнятості потрібні лише заяви

Шановні клієнти служби зайнятості!

Ми полегшили процедуру подання документів до центрів зайнятості.

Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю!

Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви Ви можете подати двома способами: на електронну пошту центру зайнятості, де Вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

Якщо Ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

1.   Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку.

 Важливо! У темі листа зазначте Ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J

2.   Якщо ж у Вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.

3.   Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо Ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

1.   Якщо ж у Вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або

2.   заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.

3.   Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

4.   Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

 

 

 

 

Відтепер повідомляти працівників про прийняття на роботу будуть по-іншому

Повідомлення про прийняття на роботу: нові правила інформування

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 врегульовані питання повідомлення податкових органів про прийняття працівників на роботу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 188 (набрала чинності 05.03.2020) внесено зміни до вищевказаної постанови. Зміни, викликані зміною назви податкової служби (з Державної фіскальної служби України на Державну податкову службу України).

Змінами унормовані питання подання документів в електронному вигляді. Визначено, що повідомлення може подаватись засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

Також визначено, що повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами Державної податкової служби з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

 

 

Чи можна подати документи для реєстрації в центрі зайнятості у період карантину електронною поштою?

На період карантину безробітні, які мають бажання зареєструватись у центрі зайнятості, можуть подати документи електронною поштою.

Детальна інформація з цього питання розміщена на веб-сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронне подання документів».

Для цього, необхідно визначитись із центром зайнятості (філією обласного центру зайнятості) для реєстрації. Чинний порядок реєстрації безробітних передбачає, що за наявності у особи зареєстрованого місця проживання на території України, особа може реєструватись у будь-якому центрі зайнятості. Це може бути той центр зайнятості, у населеному пункті, де особа проживає. Або ж, це може бути той центр зайнятості, де особа шукає роботу.

1.           На сайті необхідно обрати відповідний центр зайнятості, де також зазначена його електронна адреса.

2.           Слід підготувати заяви на отримання статусу безробітного та для призначення допомоги по безробіттю. Необхідно завантажити ці форми, роздрукувати, заповнити, поставити підпис та зробити скан-копії.

3.           Слід підготувати необхідні документи та зробити скан-копії. Їх перелік наявний на сайті.

4.           Останнім кроком у поданні документів до центру зайнятості – є їх направлення на електронну адресу обраного центру зайнятості.

Надалі спілкування між працівником центру зайнятості та безробітним відбуватиметься у телефонному режимі. Телефоном, працівник служби зайнятості уточнить інформацію та повідомить про прийняте рішення.

Взаємодія з кар’єрним радником також відбувається телефоном. Він має повідомити про дату наступного відвідування. Така дата призначається в межах 30-денного строку. Якщо на той момент карантин закінчиться, особа має особисто відвідати центр зайнятості.

 

Чи виплачується допомога по безробіттю в період карантину?   

У період карантину Державна служба зайнятості продовжує працювати у штатному режимі. З клієнтами спілкування проводиться дистанційно. Безробітні, які мають право на одержання допомоги по безробіттю, отримують відповідні кошти.

Три періоди карантину, які пов’язані з нарахуванням допомоги по безробіттю.

Перший період – це дати з 12.03.2020 по 17.03.2020 включно. У цей період прийом безробітних у центрах зайнятості області здійснювався безпосередньо. Відповідно, враховуючи норми чинного законодавства про страхування на випадок безробіття, по дату, що передує дню фактичного відвідування центру зайнятості, відповідним громадянам була нарахована допомога по безробіттю.

Другий період – це дати з 18.03.2020 по 31.03.2020. Починаючи з 18.03.2020 центри зайнятості області перейшли на дистанційне спілкування з шукачами роботи. Дати призначеного відвідування безробітними центрів зайнятості були відтерміновані. Відповідно, питання нарахування допомоги по безробіттю було відкладено до внесення змін до актів законодавства.

Такі зміни відбулись. 31.03.2020 набрали чинності зміни до порядку реєстрації, 02.04.2020 набрали чинності зміни до закону про страхування на випадок безробіття. 31.03.2020 було видано наказ Державної служби зайнятості, яким визначено особливості виплати допомоги по безробіттю у період запровадження карантину.

Починаючи з 31.03.2020 з безробітними зв’язуються кар’єрні радники та отримують підтвердження про намір перебувати в статусі безробітного та шукати роботи. Зв’язок здійснюється, як правило, телефоном. На підставі такого підтвердження здійснюється нарахування допомоги по безробіттю.

Таким чином, безробітні цієї категорії отримують допомогу по безробіттю.

Третій період – це період з 01.04.2020. Безробітним, яким була визначена дата відвідування у цей період, за результатами телефонного підтвердження здійснюється нарахування допомога по безробіттю.

Якщо зареєстрований безробітний змінив номер телефона або помилково надав невірний номер телефона кар’єрному раднику, йому слід зателефонувати до центру зайнятості самостійно. Номери телефонів кар’єрних радників можна дізнатись за телефонами гарячих ліній центрів зайнятості.   

Громадяни, які бажають набути статусу безробітного у період карантину, можуть подати документи до центру зайнятості подати через скриньку чи електронною поштою. Визначена спеціальна форма заяви про призначення допомоги по безробіттю, розміщена на сайті Державної служби зайнятості у розділі «Електронне подання документів» чи на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості. Допомога по безробіттю, на період карантину, призначається з першого дня реєстрації у центрі зайнятості, як безробітного.

Відповідно, ці громадяни також отримуватимуть допомогу по безробіттю.

Детально з питанням щодо нарахування допомоги по безробіттю, зареєстровані безробітні можуть ознайомитись у персональному електронному кабінеті, якщо такий кабінет було створено за сприяння кар’єрного радника, який ідентифікував персональні дані.

 

Які документи потрібні для реєстрації в центрі зайнятості? 

На період карантину перелік документів для реєстрації у центрі зайнятості залишився незмінним. Для надання статусу безробітного, особа повинна надати до міськрайонного центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості заяву та пред’явити:

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- трудову книжку;

- документ про освіту.

  Особи, які звільнилися із строкової військової служби, пред’являють військово-обліковий документ. Члени особистих селянських господарств, для яких робота в такому господарстві була основною, подають довідку про припинення ведення господарства або про вихід з нього.

Військовослужбовці, громадяни, що належать до квотних категорій, особи з інвалідністю подають також інші відповідні документи. Детальні консультації з цих питань можливо отримати за телефонами гарячих ліній та на сайті Державної служби зайнятості у розділі «Елекронне подання документів».

Для реєстрації особа подає копії документів через скриньку біля кожного центру зайнятості. Копії документів мають бути затверджені підписом особи. Протягом 10 робочих днів після закінчення карантину безробітний зобов’язаний подати документи безпосередньо до центру зайнятості. Також, можливо подати документи електронною поштою.

Перелік документів для реєстрації у центрі зайнятості не змінився, але є відмінності у формах заяв про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Ці форми можна отримати у місцях самостійної роботи у центрах зайнятості. Їх також викладено на веб-сторінках Державної служби зайнятості та Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Форма заяви на надання статусу, доповнена блоком питань щодо прав та обов’язків безробітного. Така інформація зазвичай надається шукачу роботи кар’єрним радником та під час семінарів з загальних питань зайнятості. Наразі, основні норми включені безпосередньо до заяви.

Громадяни, які мають намір зареєструватись, як безробітні, повинні подати документи про припинення останнього виду зайнятості. Наприклад, якщо особа працювала і одночасно була зареєстрована, як фізична особа підприємець, то набути статусу безробітного вона зможете не тільки за умови звільнення з останнього місця роботи, а й за умови припинення підприємницької діяльності, що підтверджується інформацією у відповідному державному реєстрі. Крім того, необхідно припинити всі трудові чи цивільно-правові відносини щодо місць роботи, які були додатковою роботою, у тому числі тимчасовою чи разовою. Це може стосуватись діяльності в мережевих торгових спілках і т. ін.

Відповідальність за подання достовірних даних до центрів зайнятості несе безробітний.

 

Чи можна зареєструватись як безробітному в центрі зайнятості в період карантину?

У період карантину Державна служба зайнятості продовжує працювати в штатному режимі. Проте, існують обмеження щодо особистого контакту з шукачами роботи.

Нещодавно внесеними змінами до закону про зайнятість населення та порядку реєстрації безробітних передбачено особливості реєстрації на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної інфекції, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. Такі особливості визначаються Державною службою зайнятості. Тому, було видано відповідний наказ.

Тож, реєстрація у центрі зайнятості, як безробітного, у період карнатину можлива. Передбачено 3 варіанта подання документів для реєстрації.

Перший варіант – це подання копій документів через скриньки, що встановлені біля кожного центру зайнятості чи філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Біля кожного центру зайнятості чи філії, обладнані відповідні місця для самостійної роботи, де розміщені примірники заяв для надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Копії документів мають бути затверджені підписом особи.

Другий варіант – подання документів на електронну пошту центру зайнятості. Детальна інформація з цього варіанту подання документів розміщена на веб-сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронне подання документів».

Третій варіант – онлайн реєстрація. Тобто подання документів в електронному вигляді через веб-сайт Державної служби зайнятості, з підтвердженням, за допомогою електронного підпису. Наразі, така форма подання документів знаходиться в процесі розробки.

Документи, що надходять дистанційно, реєструються у відповідному журналі.

Визначені спеціальні форми заяв про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Форми таких заяв викладені на веб-сайтах Державної служби зайнятості та Кіровоградського обласного центру зайнятості.

У заяві особа зазначає контактний номер телефону. Працівник центру зв’язується із особою за допомогою телефонного зв’язку для уточнення необхідної інформації. 

Статус безробітного надається особі з першого дня реєстрації без вимог до наявності підходящої роботи. Але працівник центру зайнятості може запропонувати шукачу роботи наявні вакансії. За згодою особи, видається направлення на роботу, яке направляється роботодавцю електронною поштою чи іншими можливими шляхами.

Детальні консультації з питань реєстрації можливо отримати за телефоном гарячої лінії Кіровоградського обласного центру зайнятості (0522) 32-28-41.

 

 

Шановні клієнти служби зайнятості! Оновлено схему подання документів до центрів зайнятості онлайн

Змінено схему подання документів до центрів зайнятості онлайн.

Важливо! Архівувати документи відтепер не потрібно! Зверніть, будь ласка, на це увагу.

Усі, хто вже подав документи і з ким зв’язався фахівець служби зайнятості, не повинні повторно нічого надсилати.

Як правильно оформити документи? На сайті служби зайнятості www.dcz.gov.ua оберіть рубрику «Електронне подання документів» https://is.gd/2efViC та ознайомтесь із загальною інформацією.

Оновлена покрокова інструкція

·  Оберіть центр зайнятості, зручний для вашого обслуговування;

·  Завантажте із сайту дві заяви (https://www.dcz.gov.ua/node/3248https://is.gd/6wW4ph), роздрукуйте їх та заповніть власноруч. Поставте підпис та відскануйте заяви. Для цього завантажте та використайте безкоштовні додатки з Play Market чи App Store;

·  Перелік необхідних документів для реєстрації в центрі зайнятості тут: https://is.gd/TvFMXN Відскануйте або сфотографуйте їх;

·  Оформлені заяви та підготовлені документи додайте як вкладення до електронного листа. Надішліть лист на email обраного вами центру зайнятості;

·  Чекайте відповідь від центру зайнятості щодо ухваленого рішення. Далі тримайте зв'язок із вашим кар'єрним радником через електронний кабінет шукача роботи.

Важливо! У заявах мають бути вказані Ваші актуальні номери контактних телефонів та поштові скриньки. Надсилайте документи у робочі години упродовж дня (з понеділка по п’ятницю).

 

 

На Кіровоградщині потрібні близько 170 медичних працівників

Лікувальні заклади області потребують 167 працівників медичного персоналу

Медичні та освітні заклади області потребують  124 лікаря, 28 сестер медичних, 12 молодших медичних сестер, 2 статистика медичного та одного лаборанта.

Потреба існує у лікарях за такими профілями медицини: педіатр дільничний, педіатр-неонатолог, патологоанатом, інфекціоніст, терапевт, кардіолог, бактеріолог, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікар приймальної палати (відділення), педіатр, психіатр, анестезіолог, ендокринолог, ендоскопіст, лаборант, методист, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, акушер-гінеколог, рентгенолог, стоматолог, ортопед-травматолог, уролог, фтизіатр, фізіотерапевт, хірург та гінеколог для дітей та підлітків. Також потрібні 37 лікарів загальної практики-сімейних лікарів.  З представлених вакансій 5 передбачають неповну зайнятість лікарів.

Також на Кіровоградщині потрібні 19 сестер медичних, 5 сестер медичних з дієтичного харчування та по одній сестрі медичній з фізіотерапії, сестрі медичній операційній, сестрі медичній з косметичних процедур.

Крім того, є вакантними 2 посади молодших медичних сестер з догляду за хворими, а також 10 вакансій молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), 2 вакансії статистика медичного та одна вакансія лаборанта.

Лікарям медичні заклади Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4723 грн) до 14 169 гривень. Для сестер медичних розмір заробітної плати коливається від 4723 до 5500 грн. Такий же рівень заробітної плати роботодавці пропонують молодшим медичним сестрам від 4723 до 5500 грн. Рівень заробітної плати у вакансіях для статистиків медичних та лаборанта –4723 грн.

Медичні працівники потрібні практично у всіх районах Кіровоградщини.

 

 

Особливості реєстрації та обслуговування безробітних у період карантину

На час карантину особистий прийом громадян у центрах зайнятості обмежено. Одночасно в місцях надання послуг не може перебувати понад 10 осіб.

Всі консультації, пов’язані з отриманням соціальних послуг та матеріального забезпечення, надаються різними способами дистанційної комунікації.

Громадяни, які виявили намір отримати статус безробітного, подають відповідні заяви та документи у такі способи:

-  у скриньку для кореспонденції, що розташована при вході до центру зайнятості;

-  через електронну пошту центру зайнятості.

Після подання документів чекайте відповіді центру зайнятості.

На період карантину надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання особою відповідних заяв та документів (на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2020 № 244, якою внесено зміни до "Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу", затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 792).

Нарахування допомоги по безробіттю здійснюється без відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження ним телефоном наміру перебувати на обліку у службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю й інші соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

Отримуйте консультації щодо актуальних вакансій, допомогу у складанні резюме тощо. Фахівці центрів зайнятості продовжують підбирати для безробітних підходящі вакансії, пропонують підібрану роботу та проводять попередні узгодження з роботодавцями.

Пам’ятайте, що після закінчення дії карантину, необхідно у 10 денний термін відвідати центр зайнятості та надати оригінали документів.

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ,

необхідних для реєстрації у державній службі зайнятості

Для реєстрації в державній службі зайнятості з метою отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю особи подають такі документи:

громадяни України паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, – посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

документ (або документи) про освіту;

документи про досвід роботи трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;

особи з інвалідністю, які не досягли встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", подають копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являють індивідуальну програму реабілітації;

особи, які звільнилися із строкової військової служби військово-обліковий документ;

внутрішньо переміщені особи у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення:

-  заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;

-               

розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості);

члени особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), – довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Для реєстрації у статусі безробітного ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно із частиною першою статті 4 Закону України "Про зайнятість населення" менше шести місяців.

Зазначену довідку не подають члени особистого селянського господарства, які:

є внутрішньо переміщеними особами;

проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейські, особи рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі – військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, – військово-обліковий документ, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства;

один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років, свідоцтво про народження дитини, рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду;

один з батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років, свідоцтво про народження дитини, рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду та/або довідку структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації або виконавчого органу міської ради про отримання (неотримання) соціальної допомоги;

один з батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину з інвалідністю, утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності), – пенсійне посвідчення, що містить запис про інвалідність, рішення місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду та/або довідку структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації або виконавчого органу міської ради про отримання (неотримання) соціальної допомоги;

один з батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину з інвалідністю (до досягнення нею 18-річного віку), – пенсійне посвідчення, що містить запис про інвалідність. У разі відсутності пенсійного посвідчення належність до однієї з категорій осіб (один з батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину з інвалідністю, утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності), один з батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину з інвалідністю (до досягнення нею 18-річного віку) може підтверджуватися одним з таких документів:

посвідченням особи, яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю";

медичним висновком про дитину з інвалідністю віком до 18 років;

довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, копію рішення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

особа, яка звільнена після відбування покарання або примусового лікування, за умови відсутності будь-якого виду зайнятості з дати звільнення до дати реєстрації у центрі зайнятості – відповідну довідку установи, в якій така особа відбувала покарання або проходила примусове лікування;

особа, якій виповнилося 15 років та яка за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, може, як виняток, прийматися на роботу, – заяву одного з батьків або особи, яка їх замінює, про згоду на працевлаштування такої особи, свідоцтво про народження чи рішення суду або розпорядження органів опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування;

учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", – посвідчення учасника бойових дій та копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або копію довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

 

Електронні адреси центрів зайнятості Кіровоградської області

Благовіщенська районна філія 

1111@rcz.kocz.gov.ua

Бобринецька районна філія 

1119@rcz.kocz.gov.ua

Вільшанська районна філія 

1113@rcz.kocz.gov.ua

Гайворонська районна філія 

1110@rcz.kocz.gov.ua

Голованівська районна філія 

1112@rcz.kocz.gov.ua

Добровеличківська районна філія 

1114@rcz.kocz.gov.ua

Долинська районна філія 

1120@rcz.kocz.gov.ua

Компаніївська районна філія 

1116@rcz.kocz.gov.ua

Маловисківська районна філія 

1105@rcz.kocz.gov.ua

Новгородківська районна філія 

1117@rcz.kocz.gov.ua

Новоархангельська районна філія 

1103@rcz.kocz.gov.ua

Новомиргородська районна філія 

1104@rcz.kocz.gov.ua

Новоукраїнська районна філія 

1115@rcz.kocz.gov.ua

Олександрівська районна філія 

1102@rcz.kocz.gov.ua

Онуфріївська районна філія 

1109@rcz.kocz.gov.ua