Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

 

Чи є робота під час виборів особливим видом зайнятості для безробітних?

Про участь безробітних у роботі виборчих комісій

За загальними нормами Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, зайнятість особи є підставою для припинення реєстрація безробітного. Під такою зайнятістю розуміється, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).

У той же час, відповідно до абзацу 2-го підпункту 1-го пункту 30 вказаного Порядку, не є підставою для припинення реєстрації безробітного початок зайнятості особи у вигляді зайнятості працею, пов’язаною з організацією підготовки та проведення виборів Президента України.

У листі Державної служби зайнятості (Центрального апарату) від 31.01.2019 № 33/01/572-19 зазначено, що відповідно до частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України» робота, пов’язана з організацією підготовки і проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі окружних, дільничних виборчих комісій чи як спеціалістів, експертів та технічних працівників, зазначених у частині 3-ій статті 25 та частині 20-ій 28 цього Закону, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю.

Опубліковано: 28 лютого 2019 року

 

 

Про припинення реєстрації безробітних, які є офіційними спостерігачами

Відповідно до частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України» праця, пов’язана з організацією підготовки і проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі окружних, дільничних виборчих комісій чи як спеціалістів, експертів та технічних працівників, зазначених у частині 3-ій статті 25 та частині 20-ій 28 цього Закону, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю.

Суб’єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України чи від громадської організації. Ці особи не можуть входити до складу окружних та дільничних виборчих комісій. Відповідно на цих осіб, якщо вони мають статус зареєстрованого безробітного, не поширюється дія частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України» (вказане зазначено також у листі Державної служби зайнятості (Центрального апарату) від 31.01.2019 № 33/01/572-19).

Виходячи із вищевказаного, якщо зареєстрований безробітний є офіційним спостерігачем, що підтверджується посвідченням, виданим окружною виборчою комісією, його реєстрація має бути припинена і він не має право одночасно отримувати допомогу по безробіттю.

Опубліковано: 28 лютого 2019 року

 

 

Якщо у особи останнім видом діяльності було виконання роботи за цивільно-правовим договором чи може вона бути зареєстрована як безробітна?

Відповідно до норм діючого порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє окремі документи, зокрема трудову книжку. Якщо громадянин виконував роботи згідно цивільно-правового договору, він має пред’явити такий договір.

Під час виконання робіт згідно цивільно-правового договору підприємство має сплачувати за особу єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тому період виконання таких робіт враховується при обчисленні страхового стажу під час призначення допомоги по безробіттю.

Запис про виконання робіт згідно цивільно-правового договору до трудової книжки не вноситься. З особою має бути укладено договір у двох примірниках, один з яких зберігається у громадянина. В договорі має бути здійснено запис про припинення його дії.

Опубліковано: 28 лютого 2019 року

 

 

Якщо особа раніше була підприємцем, чи може вона бути зареєстрована як безробітна?

Відповідно до норм діючого порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє окремі документи. Якщо у особи був інший вид зайнятості (не трудові відносини), вона має пред’явити відповідний документ, який підтверджує припинення такого останнього виду зайнятості.

Якщо особа була зареєстрована як фізична особа-підприємець та припинила діяльність, вона може бути визнана безробітною. Період сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зараховується до страхового стажу особи.

Колишнім підприємцям необхідно враховувати, що на момент звернення до центру зайнятості вони мають припинити підприємницьку діяльність. Запис про це  має бути внесено до відповідного державного реєстру. Недопустимим є реєстрація як безробітного, без наявності запису в реєстрі про припинення державної реєстрації. У разі такої протиправної реєстрації, особа має повернути одержану допомогу по безробіттю.

Рекомендуємо всім колишнім підприємцям належним чином ставитись до процедури припинення державної реєстрації та повідомляти працівників центру зайнятості про факти ведення раніше підприємницької діяльності.

Опубліковано: 28 лютого 2019 року

 

 

Районний центр зайнятості інформує

Ситуація на ринку праці Вільшанського району у жовтні місяці поточного року характеризувалась попитом на професіоналів (6%), фахівців (5%), працівників сфери торгівлі та послуг (15%), на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (62%) та кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств (12%).

Станом на 01 листопада 2018 року у районній філії було зареєстровано 230 безробітних громадян, з яких 57 % складали жінки, 35,6% – молодь віком до 35 років, 32,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців. Допомогу по безробіттю отримує 181 безробітний.

Упродовж січня-жовтня 2018 року статус безробітного мали 793 особи.

За сприяння служби зайнятості у звітному періоді районною філією працевлаштовано 451 особу , в т.ч. 337 безробітних. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 42,3%.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 308 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 38,9 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 201 особа, рівень охоплення професійним навчанням становив 25 %.

Станом на 01 листопада 2018 року кількість вакансій у базі даних районної філії Кіровоградського ОЦЗ становила 10 одиниць. У середньому на одну вакансію претендувало 23 особи.

Інформацію підготував

відділ надання соціальних послуг Вільшанської районної філії

Кіровоградського ОЦЗ

Опубліковано: 07 листопада 2018 року

 

 

Компенсація єдиного внеску

До уваги роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника?

Зверніться до державної служби зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування. Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж на два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріоритетних видах економічної діяльності.

Для отримання детальної інформації, звертайтесь до центру зайнятості або скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!

 

 

Компенсація щодо внутрішньо переміщених осіб

До уваги роботодавців!

Чи є Ваш бізнес соціально відповідальним? Чи згодні Ви брати участь у процесах інтеграції внутрішньо переміщених осіб і допомагати своїм співгромадянам?

Якщо так – звертайтесь до державної служби зайнятості!

Ми допоможемо у доборі працівників – переселенців з числа зареєстрованих безробітних, на заміщення нових чи вакантних робочих місць.

У разі прийому таких громадян на роботу по строковому трудовому договору, роботодавцю можуть компенсуватися витрати на оплату їх праці. 

За детальними консультаціями Ви можете звернутись до центрів зайнятості або скористатись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!

 

 

Професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості. Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ”

Шановні роботодавці!

 Якщо Ви маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до служби зайнятості. На Ваше замовлення буде організоване професійне навчання зареєстрованих безробітних у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

При цьому Ви маєте можливість

брати участь у розробленні навчальних планів і програм, які враховують особливості Вашого підприємтва,

надавати робочі місця для проходження виробничої практики,

брати участь у державній кваліфікаційній атестації.

Різновидом профнавчання є організація стажування безробітних на робочих місцях на підприємстві.

Звертайтесь до державної служби зайнятості, ми допоможемо Вам укомплектувати робочі місця!

 

 

Завітайте до «електронного кабінету роботодавця»

Успішно працює  новий сервіс служби зайнятості „Електронний кабінет роботодавця” - це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Роботодавець має змогу переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в центрі зайнятості; історію направлень центром зайнятості працівників; виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру. Також передбачена можливість переглядати звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, які подавались до центру зайнятості; стан укомплектування заявлених вакансій; можливість отримання такої послуги, як компенсація єдиного внеску та тематику семінарів для роботодавців.

Отримати доступ до такої послуги дуже просто. Для цього роботодавцю необхідно звернутись до Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, надати адресу електронної пошти та отримати логін і пароль, за допомогою яких буде надано доступ до власного електронного кабінету.  Сподіваємось, що послуги та нововведення служби зайнятості стануть в нагоді всім роботодавцям та безробітним нашого району.

 

 

Залучення безробітних до служби в Збройних силах України

Вільшанський районний центр зайнятості спільно з Вільшанським районним військовим комісаріатом проводить активну роботу щодо сприяння у залученні безробітних до служби в Збройних Силах України за контрактом.

20 березня 2018 року був проведений черговий семінар з орієнтації на службу в Збройних силах України. Капітан Вільшанського районного комісаріату Блящук І.П. зустрівся з безробітними Вільшанського РЦЗ та розповів про переваги працевлаштування до лав ЗСУ за контрактом, надав інформацію про актуальні вакансії в Вільшанському районному військовому комісаріаті.

Окрім можливості самореалізуватися у професійному напрямку, присутніх зацікавили такі питання, як висока заробітна плата та соціальний пакет. В результаті зустрічі, безробітні, які виявили бажання заключити контракт зі ЗСУ, були запрошені на додаткову співбесіду до районного військового комісаріату.

 

 

До уваги роботодавців!

“ Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік ”

Якщо чисельність штатних працівників на Вашому підприємстві не менше восьми осіб, для такої юридичної особи встановлюється квота для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сфері зайнятості.   

До таких категорій громадян належать,зокрема,молодь,яка вперше шукає роботу, особи передпенсійного віку та учасники бойових дій.

Роботодавці мають розрахувати квоту і забезпечити працевлаштування громадян зазначених категорій.

Про дотримання квоти підприємства повинні щорічно (до першого лютого) звітувати перед центрами зайнятості. Форму звітності можна отримати в Вільшанській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості або скориставшись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості.

Враховуйте, що бізнес має бути соціально відповідальним! 

Чекаємо Вас в Вільшанській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості в робочі дні з 8 год. до 17 год.

 

 

Працевлаштування учасників АТО — пріоритет в роботі служби зайнятості

Протягом 2017 року послугами служби зайнятості користувалися 40 учасників антитерористичної операції, з них — 36 отримували допомогу по безробіттю , за сприянням служби зайнятості отримали роботу 15 учасників антитерористичної операції, у т. ч. самостійно створив нові робочі місця, шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 1 безробітний з числа учасників АТО.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці охоплено професійним навчанням, шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення їх кваліфікації, організації стажування безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях 5 безробітних з числа учасників АТО.

Працевлаштовані після проходження професійного навчання 5 учасників антитерористичної операції. Суттєвим фактором підтримки безробітних, у період пошуку роботи є участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, як мотивація до праці і засіб для одержання додаткового заробітку.

У 2017 році продовжувалась профорієнтаційна робота з демобілізованими учасниками АТО. Вона мала спрямування на формування мотивації до одержання цивільних професій,адаптації на ринку праці, надання психологічної допомоги. За вказаний період фахівцями з профорієнтації служби зайнятості було надано 112 послуг з профорієнтації 36 учасникам АТО . Для вищезазначеної категорії осіб проведились цільові заходи із залученням представників соціального захисту населення, Центру сім’ї, дітей та молоді та різних громадських організацій.

Станом на1 грудня 2017 року на обліку в районній службі зайнятості перебувало 8 безробітних даної категорії громадян. З них 4 особи з числа учасників антитерористичної операції продовжували отримувати допомогу по безробіттю, середній розмір якої складав 4107 грн.

 

 

Інформація про стан виконання Районної програми зайнятості

за січень-вересень 2016 року

Протягом січня-вересня 2016 року до Вільшанського районного центру зайнятості звернулось 361 особа , всього протягом вказаного періоду на обліку перебувало 832 особи. З них: 337 жінок, 298- молоді у віці до 35 років, 244 осіб, що мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 49 - учасників АТО.

Протягом січня-вересня 2016 року працевлаштовано 372 особи (44,7% від загальної чисельності перебувавших на обліку), 198 осіб проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості (23,7% від загальної чисельності перебувавших на обліку), 216 осіб брали участь в громадських та тимчасових роботах (26% від загальної чисельності перебувавших на обліку). Серед працевлаштованих осіб — 5 учасника АТО.

Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості закріпитися на робочому місці є організація громадських робіт. Такі суспільно-корисні роботи сприяють тимчасовій зайнятості населення, пом»якшенню соціальної напруги на ринку праці, а головне- посилюють мотивацію людини до праці, змінюють уявлення про підходящу роботу і можуть бути засобом переходу до постійної зайнятості. Упродовж січня-вересня 2016 року громадські роботи було організовано територіях Вільшанської, Дорожинської, Вівсяниківської, Котовської, Станкуватської, Сухоташлицької сільських рад. Загалом на проведення громадських робіт було задіяно 30 осіб та витрачено 12 тис. гривень коштів Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Громадські роботи проводились за такими напрямами як упорядкування територій сіл та кладовищ.

Активними заходами політики зайнятості охоплено 786 осіб або 95 % зареєстрованих осіб.

За кошти Фонду в 2016 році в районі створено 7 нових робочих місця, з них 3-шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 4- шляхом надання компенсації ЄСВ роботодавцям на створення нових робочих місць.

Серед найбільш затребуваних професій протягом 9 місяців поточного року були вакансії тракториста -114; підсобного робітника -63; водія-41; продавця-19; робітника фермерського господарства -14; електрозазозварника-12; кухара -12; соціального робітника-10; охоронника-7 та ін.

 

 

Районний центр зайнятості інформує

У цей складний час районний центр зайнятості, виступаючи посередником між роботодавцями та тими, хто шукає роботу, виконує надто важливе соціальне завдання. Тож від високої професійності, фахової надійності та просто чуйності і доброти його працівників в значній мірі залежить громадянський настрій осіб, які опинилися в скрутних життєвих обставинах й вимагають захисту від безробіття і бідності.

Про діяльність соціальної служби, її проблеми та шляхи їх подолання розповідає директор Центру Наталія Володимирівна Лисонь:

– Одразу зазначу, що ситуація на ринку праці нашого району характеризується постійним попитом на фахівців (80%), професіоналів (13%), кваліфікованих робітників сфери торгівлі та послуг (15%), а також водії і трактористів (25%).

За станом на 1 червня ц.р. в Центрі перебувало на обліку 304 безробітних громадян, з яких 160 жінок і 98 – молодь віком до 35 років. 74  особи, котрі мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

При цьому, зважте, більше ніж кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

Статус безробітного в січні-травні мали 665 осіб, з них 42 особа отримали його безпосередньо в п’ятому місяці.

Хочу наголосити, що за сприяння саме служби зайнятості протягом поточного року працевлаштовано 267 безробітних громадян. Рівень їх працевлаштування склав 40,2%, тоді як по Україні лише 20,3%.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 200 осіб, з них в громадських – 28, що складає 30% (по Україні – 10,3%). Ми зуміли залучити до професійного навчання 158 осіб (охоплення ним становить 23,8% проти 11,5% по Україні).

На початок червня кількість вакансій у базі даних Центру сягнула 24-х одиниць. Практично на кожну з них претендувало 17 осіб, в т.ч. серед професіоналів – 6, робітників з обслуговування технологічного устаткування – 8, кваліфікованих робітників сільського господарства й серед кваліфікованих робітників з інструментом відповідно – по 10 осіб, серед фахівців – 13, працівників торгівлі і сфери послуг – 16, громадян без спеціальної підготовки – 20, а також з-поміж технічних службовців – 21 особа.

Сьогодні для нас нагальними питаннями є також робота з внутрішньо переміщеними особами та воїнами, що повернулись з зони АТО. На обліку перебуває 9 осіб вказаних категорій. Зараз їм надаємо спектр різнопланових соціальних послуг. Це – підбір підходящої роботи, в т.ч. тимчасової, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, сприяння в організації власної справи, надання інформаційної, організаційної, правової й фінансової підтримки тощо.

Ще один важливий спектр діяльності служби зайнятості – це проведення інформаційної роботи серед населення шляхом донесення актуальної інформації про зміст діяльності Центру, законодавчі зміни в згаданій сфері та інше на семінарах, масових заходах в ЗМІ.

Ми глибоко усвідомлюємо особисту відповідальність за покладені на нас обов’язки і завжди пам’ятаємо, що кожній людині, яка прийшла в Центр, потрібна наша увага, наша турбота і наша повага.

 

 

Стан ринку праці району за січень-грудень 2014 року

У січні-грудні  2014 року послугами районної служби зайнятості скористалися 1146 безробітних мешканців району. Із загальної чисельності безробітних жінки становили  39 %, молодь у віці до 35 років – 41,4 %.

Районна служба зайнятості продовжує реалізовувати активні програми сприяння зайнятості. Так, активними програмами сприяння зайнятості населення у січні-грудні  2014 року було охоплено 1045  безробітних громадян. Рівень охоплення активними заходами становив 96,4%.

До районного центру зайнятості протягом січня-грудня поточного року надійшла інформація про 466 вільних робочих місць. Станом на 01.12.2014 року у базі даних районної служби зайнятості налічувалося 5 вакансій. Навантаження на одне вільне робоче місце по району становило 75 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-грудні  2014 року районним центром зайнятості працевлаштовано 466 безробітних громадян. Після отримання в установленому порядку одноразової виплати допомоги по безробіттю, 17  безробітних започаткували власну справу як суб’єкти підприємницької діяльності. Рівень працевлаштування становив 42,5%.

У січні-грудні  поточного року районним центром зайнятості прийнято рішення про виплату компенсації фактичних витрат роботодавців на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця 5 зареєстрованих безробітних, з них 2 зареєстрованих безробітних працевлаштовано на робочі місця, створені у пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва.

Для підвищення конкурентноздатності громадян на ринку праці та відповідно до потреб роботодавців у працівниках конкретних професій, професійним навчанням охоплено 220 осіб. Рівень охоплення навчанням становив 20,2%.

Протягом січня-грудня  2014 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 4 особи віком від 45 років, всі з них приступили та закінчили навчання .

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-грудні  2014 року 370 осіб було залучено до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Рівень залучення до таких робіт становив 33,6%.

У січні-грудні  2014 року кількість зареєстрованих договорів між найманими працівниками та фізичними особами-підприємцями становила 71 одиницю.

Середній розмір допомоги по безробіттю у листопаді 2014 року склав 1083,45 грн.

 

 

«До уваги переселенців»

 

Шановні кримчани, мешканці східних областей України! Державна служба зайнятості готова Вам допомогти.

****

Громадяни, які шукають роботу, в будь-якому центрі зайнятості отримують всі, передбачені чинним законодавством про зайнятість населення соціальні послуги з працевлаштування:

підібрати підходящу роботу - тимчасову або постійну;

взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

У центрах зайнятості єдина база вакансій по всій Україні. Усі вакансії - у вільному доступі. Ви маєте можливість підібрати підходящу роботу у будь-якому регіоні України.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.

****

Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете безоплатно отримати:

інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;

рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

*****

Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору підходящої роботи Вам необхідно подати до центру зайнятості:

паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю Вам крім вищезазначених документів слід подати:

трудова книжка (або її дублікат чи довідка архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір)-,

диплом або інші документи про освіту;

військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже зареєструвалися у центрах зайнятості Донецької та Луганської областей, Ви маєте право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

****

Як працевлаштуватися?

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

трудова книжка;

диплом або інші документи про освіту.

Також, Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) - у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

*****

Також запрошуємо до участі в масових, інформаційно-довідкових інших заходів, що організовуються центрами зайнятості області, під час яких ви матимете можливість:

детально ознайомитися з послугами служби зайнятості;

підшукати підходящу роботу;

отримати інформацію щодо професій, актуальних на ринку праці та тимчасової зайнятості;

одночасно поспілкуватися з багатьма роботодавцями;

отримати консультації фахівців з питань працевлаштування, профорієнтації, професійного навчання, а також юридичних питань, ін.

****

Додаткова інформація:

Для працевлаштування працівників закладів охорони здоров'я, які переміщуються із зони АТО, у випадку відсутності окремих документів, необхідних для працевлаштування, може бути використана інформація Автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково- педагогічних працівників, яка функціонує у сфері охорони здоров'я (лист Міністерства охорони здоров'я України від 20.08.2014 № 11-02-09/10-65/24419 та спільний лист Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 30.09.2014 р. №11143/0/4/026 №11.02-13/23/28325).

Для отримання зазначеної інформації Вам необхідно звернутися з відповідною заявою до державного підприємства "Укрмедреєстр" за адресою: місто Київ, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засвідчує особу. Телефон для довідок: (044) 227-41-75.

Для працевлаштування вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів, спільним листом Мінсоцполітики України та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 № 9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що місцеві органи управління освітою здійснюють безперешкодний прийом на роботу вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів на підставі:

індивідуальних відомостей про застраховану особу, отриманих особисто в органах Пенсійного фонду України;

документів, що підтверджують фактичне місце проживання особи;

документів, що підтверджують проходження особою медичного обстеження.

Для працевлаштування викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), які звертаються в пошуках роботи і не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин, Міністерством культури України надані рекомендації аналогічні спільному листу Мінсоцполітики України та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 № 9209/0/14- 14/21, №1/12-5698 (лист Міністерства культури України від 15.09.2014 №238/7- 4/43-14).  

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред'явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України, або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим та м. Севастополь, Донецької та Луганської областей за адресами:

Київ, вул. Тараса Шевченка, 27 (м. Університет);

Вінниця, вул. 50 річчя Перемоги, 20-а, тел. (0432) 60-19-08;

Житомир, вул. І. Огієнка, 1/34, тел. (0412) 48-25-65;

Івано-Франківськ, вул. Гнатюка, 29, тел. (0342) 50-40-03;

Луцьк, пр. Грушевського,4-в, тел. (0332) 77-05-42;

Львів, вул. Б.Хмельницького, 212, тел. (032) 245-54-40;

Рівне, вул. 16-го Липня, 6-а, тел. (0362) 26-77-84;

Суми, ГІокровська площа, 11, тел.(0542) 77-23-95;

Тернопіль, вул. Руська, 17, тел. (0352) 52-33-15;

Херсон, вул. Перекопська, 157, тел. (0552) 34-31-34;

Хмельницький, вул. ІІрибузька, 30-а, тел. (0382) 61-63-31;

Черкаси, вул. Т.Шевченка, 132, тел. (0472) 33-11-68;

Чернівці, вул. Руська, 31-а, тел.(0372) 51-84-16.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

****

У разі відсутності трудової книжки

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, необхідно звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.

Спеціалісти центру зайнятості допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.

****

Дорожня карта щодо оформлення і видачі довідки про взяття на облік переселенців

Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 "Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції" визначено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

1. Кому видається довідка

Довідка видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

2. Хто видає довідку

Довідку видають органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування).

3. Які документи надає заявник

заяву про взяття на облік (заповнюється в органах соціального захисту населення);

пред’являє документ, що посвідчує особу (паспорт або інший документ).

4. В який термін видається довідка

Довідка видається у день подання заяви безоплатно

5. За яких умов може бути відмовлено заявнику

відсутні обставини, що спричинили переміщення особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;

втрачено або викрадено документи, що посвідчують особу, яка переміщується, та підтверджують громадянство України, до їх відновлення.

 

Сайт Президента України Урядовий портал