Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

ПРО РАЙОН

                     ♦ Історико-географічна довідка

                     ♦ Символи району

                     ♦ Адміністративно-територіальний устрій

                     ♦ Економіка

 

Історико-географічна довідка

         Вільшанський район розташований у західній частині Кіровоградської області. Площа району – 645 кв.км. Населення складає 16200 чоловік. Районний центр Вільшанка розташований на лівому березі річки Синюхи (притоки Південного Бугу), за 18 км від залізничної станції Підгородня.

Під  час російсько-турецької війни 1768-1777 рр. близько 400 болгарських родин з с. Алфатар поблизу Сілістрії, з-під Рущука, Віддіна й Добруджі звернулись до  головнокомандуючого російською армією Румянцева з проханням дозволити жити в Росії. Влітку 1774 року поселенці обрали для постійного проживання місцину, якій дали назву Вільшанка, одержавши в своє користування 17433 десятини землі.

Грамотою Олександра І від 24 грудня 1817 року вільшанські болгари причислялись до 4-го Бузького  уланського полку і складали 3-ю волость 12 округу Новоросійських військових поселень.

В 1857 році військові поселення були ліквідовані.

Вільшанська земля дала країні 4-х Героїв Радянського Союзу. Це – Л.М.Близький з с.Бузникувате, О.М.Луценко – з с.Сухий Ташлик, М.З.Телішевський – з с. Вовча Балка, М.М. Топольников – з с. Калмазове та генералів О.І.Воїнського, К.М.Каленика і М.А.Холявицького.

За вагомі трудові здобутки Зірки Героя Соціалістичної Праці удостоєний комбайнер І.Г.Лисоконь, а його колега Д.Д.Поліщук – двох орденів Леніна.

     
Сайт Президента України Урядовий портал