Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

Роз'яснення та консультації з найбільш актуальних питань,
які порушують громадяни у зверненнях

 

 

Консультує Міністр юстиції: нюанси передачі землі в оренду

Перед тим, як підписувати договір оренди, Ви маєте переконатися, чи є у Вас документи, які підтверджують право власності на земельну діяльну. Без таких документів, Ви не зможете передати землю в оренду.

Які документи посвідчують право власності на землю?

Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи.

Перша. Видані власникам до 1 січня 2013 р.: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.

Друга. Ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 р.: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення також посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.

Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Хто може орендувати Вашу ділянку?

Другим важливим питанням договірних відносин є вибір орендаря.

Відповідно до чинного законодавства орендарями земельних ділянок можуть бути:

районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом;

сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом;

громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави.

Між власником та орендарем має бути укладений письмовий договір оренди землі сільськогосподарського призначення. Цей документ обов’язково підлягає державній реєстрації.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію щодо передачі землі у оренду?

Для детальнішої консультації звертайтеся до суб’єктів державної реєстрації.

Опубліковано: 13 квітня 2018 року

 

Монетизація житлової субсидії

26 квітня 2017 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набула чинності з 01 травня 2017 року та передбачає монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на опалення, а саме невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з електропостачання для індивідуального опалення(електроопалення) в обсягах, що не перевищують вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення. Списки осіб, у яких зазначатимуться відповідні суми невикористаної субсидії, подаватимуться до 01 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

За попередній опалювальний період 2016/2017 року до управління соціального захисту населення Вільшанської райдержадміністрації від Вільшанської РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго» надійшли списки осіб, у яких на рахунках  залишились суми невикористаної субсидії та які мають право на монетизацію житлової субсидії. Всі дані громадяни до 1 серпня звернулись з заявами до управління про виплату їм частини невикористаної субсидії. Кошти на виплату субсидії на електропостачання(монетизація) надійшли на рахунок управління 8 листопада 2017 року та були перераховані на особисті банківські рахунки одержувачів.

Опубліковано: 10 листопада 2017 року

 

Зміни до порядку надання субсидії

Розпочався опалювальний сезон. Для домогосподарств, які використовують електричну енергію для індивідуального опалення( електроопалення) з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року.

Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову № 609 «Про внесення змін до деяких постанов  Кабінету Міністрів України». Даною постановою внесено ряд змін в призначенні житлової субсидії.

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії на житлово-комунальні послуги(електроопалення), а саме змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг(електроопалення), з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян. Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

Але даною постановою змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг(електроопалення). При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Стосовно виплати частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім'ї

Постановою надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(340,00 грн.).

За більш детальною інформацією звертатись до уповноважених селищної, сільських рад або до управління соціального захисту населення (кабінет № 5), або за телефоном гарячої лінії 9-77-00.

Опубліковано: 27 жовтня 2017 року

 

Порядок передачі в оренду земельних ділянок, права та обов’язки, які має орендар земельної ділянки

Порядок передачі земельних ділянок в оренду встановлений ст. 124 Земельного кодексу України. Частинами першою та третьою цієї статті встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам зі зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому ст. 118, 123 цього кодексу. Проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи щодо об’єктів, які їй підлягають, подаються до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його в місячний термін і, у межах своїх повноважень, визначених цим кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки. Ст. 25 Закону України «Про оренду землі» визначені права та обов’язки орендаря земельної ділянки. Зокрема, нормами зазначеної статті встановлено, що орендар земельної ділянки має право за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку житлові, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження. Відповідно до вищевикладеного, надання земельних ділянок в оренду громадянам і юридичним особам у межах населеного пункту здійснюється на підставі рішення органів місцевого самоврядування за проектами відведення. Зведення будівель і споруд на орендованій земельній ділянці здійснюється на підставі відповідного дозволу орендодавця за проектами, які погоджені у встановленому порядку.

Опубліковано: 20 жовтня 2017 року

 

Про порядок присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”

Відповідно до Закону України “Про державні нагороди” почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною. Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженим Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесне звання України “Мати-героїня” присвоюється жінкам, які народили і виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Для присвоєння почесного звання України “Мати-героїня” потрібно попередньо звернутися до секретаря сільської ради з відповідним пакетом документів. У разі ухвалення позитивного рішення орган місцевого самоврядування подає до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації додаткові документи, а саме: подання про присвоєння почесного звання; нагородний лист встановленого зразка, у якому повинні бути зазначені характеристика сім’ї та конкретні заслуги особистості; витяг з протоколу засідання виконавчого комітету сільської ради, на якому було прийнято рішення про висунення кандидатури до відзначення та інше. При прийнятті позитивного рішення райдержадміністрацією до управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації надсилається подання про присвоєння почесного звання разом з відповідним пакетом документів. У свою чергу управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації готує потрібний пакет документів для подальшого розгляду його Комісією державних нагород України облдержадміністрації. Почесне звання України “Мати-героїня” присвоюється Указом Президента України.

Опубліковано: 11 жовтня 2017 року

 

Держсанепідслужба області інформує: гриби – смертельне задоволення

Пам’ятка про те, як не ризикувати  своїм здоров’ям і життям

Лише в липні 2016 р. «тихе полювання», як називають збирання дикорослих грибів, закінчилося смертельно для двох кіровоградців. Причинами таких тяжких наслідків грибних отруєнь було вживання не тільки отруйних дарів лісів, які їх збирачі вважали їстівними. А також – вживання умовно їстівних дикорослих грибів, які були зібрані обабіч автомобільних доріг, тобто вони абсорбували в собі токсичні речовини викидів транспорту.

Щоб не ризикувати своїм здоров’ям, а то й життям заради кількахвилинного гастрономічного задоволення від вживання грибної страви, краще зовсім від неї відмовитися.

Якщо Ви не можете встояти перед бажанням поласувати грибами, придбайте штучно вирощені – печериці, гливи, але тільки в тих торговельних точках, де вам покажуть документи про походження цих грибів.

Думка, що побутує серед деякої частини населення про велику цінність грибів у харчування людини, помилкова.

Гриби – продукт, важкий для травлення. Тому його ні в якому разі не можна вживати дітям, людям похилого віку та із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а також вагітним жінкам.

Якщо вас так манять ліс і «тихе полювання», не відмовляйте собі в задоволенні подихати свіжим повітрям і назбирати грибів, однак, насолодившись прогулянкою, там їх і залиште.

Якщо ж, незважаючи на всі застороги, ви все ж вживали грибну страву і через кілька годин з’явилися ознаки отруєння (біль у животі, блювання, пронос, галюцинації, підвищення температури тіла тощо), слід негайно звернутися за медичною допомогою, а до прибуття лікаря промити великою кількістю води шлунок і кишківник. Не займайтеся самолікуванням! Це може коштувати вам здоров'я, а то й життя!

Опубліковано: 05 вересня 2017 року

 

Питання: Що таке мінімальна заробітна плата та індексація заробітної плати.

 

Роз’яснюємо статтю 95 Кодексу законів про працю України.  

 

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я, а також премії до ювелірних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.

У разі коли працівникові, який виконав місячну (годинну) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, підприємство провадить доплату до її рівня.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9-10 Закону України «Про оплату праці» та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб. Заробітна плата підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91р. №1282-ХІІ.

Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці; суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я. а також суми. Що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

 

Питання: Які встановлено строки для виплати заробітної плати?

 

Відповідно до ст.115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом ( а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом ( а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

 

Зап.: Як розірвати договір оренди землі?

 

Відп.: Відповідно до статті 15 Закону України від 02.10.2003р. №1211-ІV "Про оренду землі" (далі – Закону) істотними умовами договору оренди землі є:

об’єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки);

строк дії договору оренди;

орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату;

умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду;

умови збереження стану об’єкта оренди;

умови повернення земельної ділянки орендодавцеві;

існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; - визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об’єкта оренди чи його частини;

відповідальність сторін;

умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.

Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов є підставою для визначення договору недійсним відповідно до Закону.

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону договір оренди землі припиняється в разі:закінчення строку, на який його було укладено;

викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;

ліквідації юридичної особи-орендаря;

відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем.

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором. Поновлення договору оренди – це продовження строку дії договору. Оскільки однією з істотних умов договору є строк дії договору і є внесення змін до договору оренди.

 

 

Сайт Президента України Урядовий портал