Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

ВІЛЬШАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Начальник сектору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контактні дані:

 

Кобізюк Ігор Сергійович,

підполковник внутрішньої служби

 

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Миру, 38, каб.15 смт.Вільшанка, 26600

тел.: 05-250-9-79-48

електронна скринька: kr19@probation.gov.ua

 

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

 

Г Р А Ф І К
прийому громадян Вільшанським районним сектором з питань пробації

 

Посада

Прізвище, ім’я, по батькові

Дні прийому

Начальник

 Кобізюк Ігор Сергійович

Щоп'ятниці

з 10 години

Провідний інспектор

 Жебровська Юлія Сергіївна

Щосереди

з 10 години

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

► забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

► надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

► організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

► пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

► допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 особа, щодо якої складається досудова доповідь;

 особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

 особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

 особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

 звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

 збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

 збереження роботи та житла;

 позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

 справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 зниження злочинності;

 зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

 позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

 дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

 Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

 Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

  

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

НОВИНИ СЕКТОРУ

 

Співробітники служби пробації, районного відділу державної виконавчої служби та бюро правової допомоги

підвели підсумки роботи за 2020 рік.

19 січня 2021 року на базі Вільшанського районного сектору пробації відбулась робоча зустріч начальника сектору Ігоря Кобізюка, начальника районного відділу ДВС Юрія Корчевського та начальника відділу Вільшанського бюро правової допомоги Анастасії Повар.

Під час зустрічі були підведені підсумки роботи дистанційного пункту консультування Вільшанським бюро правової допомоги, який діяв на базі Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області протягом 2020 року та проаналізовано стан виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Також було обговорено питання проведення спільних заходів на 2021 рік, складено та затверджено графік роботи Вільшанського бюро правової допомоги на 2021 рік.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

 

Міжнародний день волонтера

04 грудня 2020 року на базі Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області було проведено захід приурочений до Міжнародного дня волонтера.

З нагоди святкування та за активну громадську позицію і особистий внесок у забезпечення безпеки громади, директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук оголосив подяку волонтеру пробації Вільшанського районного сектору Олександру Кудлюку.

В свою чергу й персонал сектору пробації висловлює щиру вдячність цій сильній людині, яка завжди знайде вільну хвилинку для допомоги іншим людям та сподіваємось на плідну співпрацю в подальшому.

 

Ігор Кобізюк, Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

 

Консультування клієнтів пробації продовжується

18 листопада 2020 року на базі Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області був проведений спільний прийом засуджених начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар та працівниками Вільшанського районного сектору пробації.

Під час заходу Анастасія Василівна проінформувала засуджених про «Земельну реформу в Україні», також були надані консультації з наступних питань: порядок надання БВПД, реєстрація місця проживання, порядок отримання земельної ділянки та ін.

По закінченню спільного консультування засудженим було надано інформаційно-тематичні буклети системи бюро правової допомоги з контактними даними.

Метою заходу є розширення правової обізнаності засуджених осіб.

Даний захід проведено з дотримання усіх карантинних норм.

Ігор  Кобізюк, Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Банк ресурсів у дії

На обліку Вільшанського районного сектору пробації перебуває засуджений Р., який є особою з інвалідністю 3 групи.

Під час здійснення наглядової пробації відносно зазначеного засудженого було встановлено, що він потребує негайного протезування правої нижньої кінцівки та забезпеченням ортопедичним взуттям.

А тому працівниками райсектору пробації негайно було залучено організацію, яка входить до банку ресурсів Вільшанського районного сектору, а саме управління соціального захисту населення Вільшанської РДА.

В подальшому після проведеної роботи управлінням соціального захисту населення, засудженим Р. було отримано протез нижньої кінцівки та ортопедичне взуття.

Отримавши допомогу, засуджений Р. висловив вдячність райсектору пробації та управлінню соціального захисту населення за отримані послуги.

Підбиваючи підсумки, варто зазначити, що налагоджена співпраця стала приносити позитивні результати у ресоціалізації клієнтів пробації та повертає у них віру в соціальну справедливість.

  

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Спільні зусилля на краще майбутнє клієнтів пробації

16 вересня 2020 року на виконання договору про співпрацю та згідно графіку роботи дистанційного пункту консультування, створеного на базі Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар спільно з провідним інспектором райсектору пробації Юлією Жебровською провели інформування та консультування осіб, які перебувають на обліку щодо питань стягнення заборгованості зі сплати аліментів, видачі обмежувального припису стосовно кривдника та інш.

Під час заходу Анастасія Василівна довела до відома присутніх, що за невчасну сплату по заборгованості з виплати аліментів на дитину боржник несе відповідальність в нарахуванні пені у розмірі 1% від усієї суми заборгованих аліментів за кожен день прострочення.

В свою чергу провідний інспектор Юлія Жебровська поінформувала підоблікових про те, що відповідно до статті 8 Кримінально-виконавчого кодексу України кожному засудженому гарантується право на правову допомогу для одержання якої можна звернутись до послуг бюро, адвокатів та інших фахівців у галузі права.

По закінченню спільного консультування засудженим було надано інформаційно-тематичні буклети системи бюро правової допомоги з контактними даними.

Даний захід проведено з дотримання усіх карантинних норм.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Проведено захід приурочений 29 річниці незалежності України

19 серпня, провідним інспектором Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Юлією Жебровською спільно з начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар та волонтером пробації Оксаною Степаненко було організовано та проведено захід для клієнтів пробації приурочений до 29 річниці незалежності України.

Під час заходу Анастасія Василівна розповіла присутнім, що 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі.

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи. 29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу – зазначила волонтер пробації Оксана Степаненко.

Захід було проведено з метою підвищення правової освіти суб’єктів пробації, в частині встановлених законодавством прав та обов’язків.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Працівники уповноваженого органу з питань пробації спільно з працівниками поліції проводять профілактичну роботу серед засуджених

Днями, за ініціативою провідного інспектора Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Юлії Жебровської було організовано зустріч клієнтів пробації з начальником сектору превенції Вільшанського відділення поліції Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області Володимиром Вільчинським.

Основну увагу було зосереджено на важливості дотримання вимог чинного законодавства, загальноприйнятих правилах поведінки в суспільстві, та явищах, які є причиною більшості протиправних вчинків, зокрема зловживання алкоголем, наркоманія, небажання працювати тощо.

Крім того, усім присутнім наголосили на недопущенні скоєння повторних правопорушень у період іспитового строку та неухильному дотриманні покладених судом обов’язків, що, у свою чергу, може вберегти від непоправних наслідків.

Варто зазначити, що проведення індивідуально-профілактичних заходів спільно з офіцерами поліції – буденне явище в роботі персоналу уповноваженого органу з питань пробації, метою якого є не лише здійснення контролю, а й попередження скоєння повторних правопорушення особами, які перебувають на обліку.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Роз’яснювальна робота щодо наслідків порушення норм карантину для підоблікових

Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області.

В умовах загальнодержавного карантину щодо епідеміологічної ситуації, персоналом районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області ведеться належна індивідуально-профілактична робота з підобліковими клієнтами пробації.

Так, днями, начальником райсектору пробації Ігорем Кобізюком під час проведення чергової реєстрації, з клієнтами пробації проведена роз’яснювальна робота щодо наслідків порушення карантину. Засудженим було доведено про адміністративну та кримінальну відповідальність введену за порушення правил карантину при коронавірусі..

Даний захід був проведений з неухильним дотриманням всіх санітарних норм.

Наприкінці заходу підобліковим вкотре було наголошено про необхідність виконання та дотримання всіх санітарних вимог, що мають бути дотримані під час пандемії.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору проведено профілактичний захід «Ні злочинності».

03 березня 2020 року, райсектором пробації було отримано лист - звернення від громадської організації «Фонд Крімінон – Надія» з проханням розповсюдження книг серед клієнтів пробації в кількості тридцяти штук, які мають назву «Шлях до щастя».

Саме тому, днями, начальник Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Ігор Кобізюк під час проведення реєстрації засуджених провів профілактичний захід серед клієнтів пробації на тему «Ні злочинності».

Ігор Сергійович зазначив, що дані книги є посібником до кращого життя, основаному на здоровому глузді, для кожної людини.

Наприкінці заходу кожен із підоблікових отримав по одному примірнику даної книги.

Метою даного заходу є отримання корисної інформації для осіб, які стали на хибний шлях та потребують настанов, дотримуючись яких, можна почати своє життя з нової сторінки без криміналу.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору проведено захід

присвячений 5 річниці прийняття закону «Про Пробацію»

05 лютого 2020 року начальником Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Ігорем Кобізюком для клієнтів пробації, проведено інформаційний захід присвячений до 5 річниці прийняття закону «Про Пробацію».

Ігор Сергійович розповів присутнім про те, що Закон України "Про пробацію" було прийнято Верховною Радою України 5 лютого 2015 року. Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Завданням пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Наостанок заходу, начальник райсектору пробації, акцентував увагу присутніх на тому, що пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовну не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушників.

Метою проведеного заходу є підвищення рівня поінформованості підоблікових про переваги пробації та альтернативних видів покарання у напрямі забезпечення безпеки суспільства.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

У Вільшанському підрозділі пробації з підобліковими провели профілактичну роботу

щодо дотримання правослухняної поведінки

15 січня 2020 року, під час проведення реєстрації, начальником районного сектору пробації Ігорем Кобізюком спільно із дільничним офіцером поліції Вільшанського відділення поліції Сергієм Ганжуком провели індивідуально - профілактичні бесіди із засудженими, які потребують посиленої уваги, з метою запобігання вчинення ними нових кримінальних правопорушень.

Під час бесід засудженим наголошено про відповідальність за вчинення ними повторних кримінальних правопорушень, а також притягнення їх до адміністративної відповідальності під час відбування покарання не пов’язаних з позбавленням волі.

Наприкінці зустрічі, суб’єктам пробації було акцентовано увагу про необхідність дотримання норм правослухняної поведінки, як в громадських місцях та і в побуті.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Співробітники служби пробації, районного відділу державної виконавчої служби та бюро правової допомоги підвели підсумки роботи за 2019 рік та обговорили план спільних заходів на 2020 рік

08 січня 2020 року у Вільшанському бюро правової допомоги відбулась робоча зустріч начальника сектору пробації  Ігоря  Кобізюка, начальника районного відділу ДВС та начальника відділу Вільшанського бюро правової допомоги Анастасії Повар.

Під час зустрічі було підведено підсумки роботи дистанційного пункту консультування  Вільшанським  бюро  правової допомоги, який діяв на базі Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області та проаналізовано стан виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Також  було обговорено питання проведення спільних заходів на 2020 рік, складено та затверджено графік роботи Вільшанського бюро правової допомоги на 2020 рік.

 

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору проведено профілактичний захід щодо попередження насильства

Днями, начальник Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Ігор Кобізюк спільно із начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар та волонтером пробації Олександром Кудлюком провели профілактичний захід серед клієнтів пробації на тему «Насильству немає виправдання!».

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». На жаль, нині проблема насильства  - це не лише Українська біда, а й проблема світового масштабу. В Україні жінки, діти та люди похилого віку страждають від домашнього насильства набагато частіше, ніж можна собі уявити.    

Під час проведення заходу Анастасія Василівна розповіла присутнім, що насильство класифікують за різними типами і ознаками та яка відповідальність настає за вчинення насильницьких дій.

Ігор Сергійович зазначив, що першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати "Ні!" насильству у власній родині.

Даний захід мав на меті актуалізацію гострих проблем домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору дізнались правду про наркотики

20 листопада 2019 року працівниками Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з лікарем - наркологом Вільшанської ЦРЛ Олександром Кудлюком, який також є волонтером пробації, проведено захід на тему «Правда про наркотики» для клієнтів пробації.

Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління, негативно впливають на їхнє подальше життя. Нерідко ці звички спонукають молодь переступити межу дозволеного і приводять їх на лаву підсудних. А далі слідство, суд і виправні колонії. Не дати зламатись, повірити в себе, допомогти стати на шлях виправлення – те, що нині суспільство повинно зробити для таких людей – зазначив Олександр Володимирович.

Начальник райсектору пробації Ігор Кобізюк розповів присутнім про шкідливість наркотиків, їхній вплив на психіку та організм людини, ознайомили їх із пріоритетами здорового способу життя.

Метою проведеного заходу є інформування клієнтів пробації про наслідки вживання наркотичних засобів та куріння, ознайомлення з нормативною базою кримінальної відповідальності за розповсюдження і зберігання наркотичних засобів.

Після закінчення заходу суб’єкти пробації отримали роздатковий матеріал з відповідної тематики.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору дізнались про шкідливий вплив антисоціального оточення.

Зростання злочинності - невід'ємна характеристика постіндустріального (інформаційного) суспільства. Однією з цілей пробації є боротьба зі зростанням злочинності, направлення правопорушників на шлях виправлення.

Саме тому, 06 листопада 2019 року персоналом Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з головним спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь, з клієнтами пробації молодіжного віку був проведений захід на тему «Шкідливий вплив антисоціального оточення».

Учасникам заходу було показано відеоролик про шкідливий вплив антисоціального оточення та наслідки такого впливу.

Маємо сподівання, що проведений захід сприяє розумінню клієнтами пробації вплив антисоціального/просоціального оточення, як важливо обирати правильне оточення та вміти казати «НІ».

Метою проведення заходу було сприяння усвідомлення учасниками заходу шкідливого впливу антисоціального оточення на власну поведінку, вчинки та як таке оточення призводить до вживання ПАР та скоєння злочинів.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Підобліковим Вільшанського районного сектору було надано інформацію щодо працевлаштування

23 жовтня, персоналом Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з заступником директора - начальником відділу надання соціальних послуг Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Ольгою Войніковою провели інформаційний захід з підобліковими клієнтами пробації.

Часто відсутність постійного місця роботи та офіційних джерел доходів, які необхідні для задоволення життєвих потреб людини є причиною протиправної поведінки. Тому надання інформаційних послуг є необхідним у профілактиці вчинення правопорушень.

Ольга Вікторівна ознайомила присутніх із переліком послуг, що надаються службою зайнятості, розповіла про те, що в центрах зайнятості сформована єдина база вакансій по Україні, яка знаходиться у вільному для користування доступі. Також підобліковим було запропоновано проходження професійного навчання та отримання спеціальності «Тракторист».

Захід мав на меті інформування клієнтів пробації про права та обов’язки у сфері реалізації права на працю, можливості та послуги державної служби зайнятості, ознайомлення з актуальними вакансіями та перспективами працевлаштування.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору дізнались про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я

16 жовтня 2019 року персонал Вільшанського районного сектору філії  Центру пробації в Кіровоградській області спільно з представником районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською, яка в свою чергу є волонтером пробації  провели лекцію: «Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я».

Шкідливі звички не тільки впливають на життя і здоров’я  молодого покоління, але й приносять біль і нестерпні муки рідним та близьким, впливають на здоров’я та життя майбутніх поколінь. Здоровий спосіб життя, заняття фізкультурою, спортом, уміння розважатися та мати власні приємні звички – надає великі можливості для розвитку особистості, уміння знайти свій шлях у житті та бути здоровим і активним до глибокої старості!», - наголосила Валентина Степанівна..

Метою даного заходу було підвищення обізнаності клієнтів пробаціїі про шкідливі звички (куріння, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія), причини виникнення і поширення шкідливих звичок, а саме: соціальна узгодженість, задоволення, цікавість, відхід від стресу, невміння використовувати вільний час, відчуження та невлаштованість в житті, шляхи подолання залежностей та лікувально - профілактична допомога.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору  дізнались про подолання  алкогольної  залежності

02 жовтня, персоналом Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з лікарем наркологом-психіатром КНП «Вільшанська ЦРЛ» Олександром Кудлюком, який також є волонтером пробації, проведено індивідуально-виховні бесіди із клієнтами пробації на тему: «Методи подолання алкогольної залежності».

В ході зустрічі вдалося розглянути стереотипи людей, які вживають алкоголь та обговорити міфи, нав’язані алкогольними компаніями для кращого продажу своєї продукції. Окрім того, Олександр Володимирович зазначив, що зменшення вживання оковитої сприятиме зменшенню ризику вчинення повторних злочинів, працевлаштуванню та покращенню відносин в суспільстві..

Метою даного заходу є пропагування здорового способу життя та зменшення вживання алкогольних напоїв серед підоблікових осіб, що має негативний вплив на поведінку та спричиняє нервове збудження, і як наслідок прояви агресії, як вербальної, так і фізичної.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Виховна година щодо профілактики булінгу серед учнів Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Днями, співробітники Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з працівниками Вільшанського бюро правової допомоги, Вільшанського відділу ДРАЦС та Вільшанського районного відділу ДВС проведено виховну годину серед учнів 6 класу Вільшанської загальноосвітньої школи на тему «Стоп булінг!».

Булінг — це цькування дітей однолітками в дитячих колективах. Це агресивна і свідома поведінка однієї дитини стосовної іншої. Від випадкової бійки булінг відрізняється систематичністю й регулярністю.

Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед підлітків. Торік у нашій країні 67% дітей стали жертвою чи свідком цькування.

Під час виховної години учням було роз'яснено, що наслідки булінгу можуть бути різні. Найчастіше — це замкнутість, настороженість, тривожність та руйнування віри у соціум. Але найбільший страх — це підліткові суїцидальні думки. Також учні мали змогу пройти анонімне анкетування на тему: «Булінг та його прояви у підлітковому віці».

Виховний захід мав на меті ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства та розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підобліковим Вільшанського районного сектору розповіли про заборону куріння в громадських місцях.

04 вересня, з метою сприяння подоланню тютюнової пандемії і зниженню шкідливого впливу тютюнопаління на здоров’я населення, начальник Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області Ігор Кобізюк спільно із начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар для суб’єктів пробації провели інформаційну годину на тему: «Заборона куріння в громадських місцях».

Начальник бюро, насамперед, розповіла, про місця, де забороняється курити тютюнові вироби, а також електронні сигарети і кальяни. «У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!», - зазначила Анастасія Василівна.

На завершення зустрічі Ігор Сергійович наголосив учасникам заходу про адміністративну відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

Маємо сподівання, що проведення заходів даного формату сприяє формуванню у громадян відповідальності за свої вчинки, бережливого ставлення до власного здоров’я та до здоров’я оточуючих людей.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору проведено захід до Дня Незалежності України

21 серпня 2019 року співробітники Вільшанського районного сектору філії «Центру пробації» в Кіровоградській області спільно з працівниками Вільшанської бібліотеки для дорослих ім. Л. Горячко до Дня Незалежності України провели захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Моя Україна – єдина і неподільна».

Проголошення Незалежності увінчало багатовікову боротьбу українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру, бути повноправним членом міжнародної спільноти.

Метою даного заходу було виховання патріотизму серед підоблікових, людської гідності та формування позиції гідного громадянина своєї держави.

Наостанок, присутнім було запропоновано ознайомлення з виставкою, представленою в бібліотеці.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

СПІЛЬНА З ПОЛІЦІЄЮ ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА З КЛІЄНТАМИ ПРОБАЦІЇ

02 серпня 2019 року за ініціативи начальника Вільшанського районного сектору філії «Центру пробації» в Кіровоградській області Ігоря Кобізюка організовано зустріч для клієнтів пробації із дільничним офіцером поліції сектору превенції Вільшанського ВП ГУНП в Кіровоградській області Сергієм Ганжуком.

Під час зустрічі із засудженими Сергій Юрійович попередив про дотримання вимог чинного адміністративного та кримінального законодавства, роз’яснив основні загальноприйняті правила поведінки в суспільстві. Зазначено, що причиною більшості протиправних вчинків є зловживання алкоголем, безвідповідальне ставлення до виконання обов’язків суду, небажання працювати для отримання прибутків законним шляхом, і, як наслідок, зниження рівня життя та спроби отримати дохід шляхом крадіжок та інших злочинів. Окремо ним було наголошено про застосування керованої поведінки в сім'ї, на роботі та в громадських місцях. Принагідно правоохоронець зупинився на темі застосування насильства у сім’ї та правовій відповідальності за застосування насильницьких дій будь-якого характеру. На завершення зустрічі начальник сектору пробації Ігор Кобізюк наголосив на недопущенні скоєння повторних правопорушень у період іспитового строку та неухильному дотриманні покладених судом обов`язків, що, в свою чергу, убезпечить засуджених від непоправних кроків.

Спільне проведення індивідуально-профілактичної роботи з офіцерами поліції має на меті не лише здійснення контролю за особами, які скоїли правопорушення, а і попередження скоєння ними повторного кримінального правопорушення у період строку перебування на обліку сектору пробації», - зазначив Ігор Сергійович.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Консультування клієнтів пробації продовжується

Одним із принципів надання безоплатної правової допомоги є її доступність для всіх осіб, які мають право на її отримання. Аби правом на безоплатну правову допомогу могли скористатись особи, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації, створено дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги.

Саме з цією метою працівниками Вільшанського районного сектору філії «Центру пробації» в Кіровоградській області спільно з представниками бюро правової допомоги, а також із залученням волонтера пробації Едуарда Фьодорова, 17 липня організовано консультування осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Клієнтам пробації було роз’яснено законні шляхи вирішення різноманітних життєвих проблем та надано правові консультації з актуальних питань: відновлення паспорта громадянина України, спадкування земельної ділянки, пенсійного забезпечення.  

Під час заходу підоблікових було ознайомлено з інформаційною кампанією «Я маю право обирати» та роз’яснено, як реалізовувати своє конституційне право під час виборів до органів влади.

Зустріч відбулася відповідно до графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні Вільшанського районного сектору філії «Центру пробації» в Кіровоградській області.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору дізнались про протидію насильству сім’ї.

03 липня, персоналом Вільшанського районного сектору філії «Центру пробації» в Кіровоградській області спільно з волонтером пробації Оксаною Степаненко, було проведено інформаційний захід для клієнтів пробації на тему: «Насильство в сім’ї». У ході зустрічі підобліковим було наголошено про зміни до чинного законодавства у частині запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Після ухвалення нового закону домашнім насильством вважається не лише побої, а й факти психологічного та економічного тиску.

На прикінці заходу Оксана Леонідівна зауважила, що за насильство над рідними відтепер каратимуть громадськими роботами або й позбавленням волі терміном до двох років.

Метою подібних заходів є сприяння усвідомленню клієнта пробації проблеми насилля в їх сім’ях, ознайомлення з правовими нормами, що захищають право громадянина на свободу від усіх форм насилля.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору проведено захід до Дня Конституції України.

19 червня 2019 року співробітниками Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з головним спеціалістом Вільшанського бюро правової допомоги Оленою Базильською провели захід з клієнтами пробації присвячений до Дня Конституції України.

День прийняття Конституції України закріпив правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

Метою даного заходу є роз’яснення присутнім права, свободи та обов'язки людини і громадянина затверджені Конституцією України.

Під час заходу підоблікові клієнти пробації прослухали інформаційну бесіду на тему: «Чи є права без обо’язків?» та отримали буклети для того, щоб вони знали, діяли та мали змогу захищати свої права.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Туберкульоз - хвороба, яка завжди поруч!

05 червня 2019 року співробітники Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з представником районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською, яка у свою чергу є волонтером пробації провели для підоблікових осіб профілактичну бесіду на тему: «Що таке туберкульоз та шляхи його передачі».

На жаль, наша країна – серед лідерів з поширення туберкульозу. Туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається мікобактеріями туберкульозу (паличка Коха). Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини. Щороку хвороба забирає життя в майже півмільйона людей.

Під час заходу Валентина Степанівна розповіла присутнім основні симптоми даної хвороби, шляхи передачі, фактори, які сприяють виникненню захворювання та наголосила, що в разі виявлення хоча б деяких симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря.

Даний захід мав на меті ознайомлення підоблікових з даним захворюванням, його профілактикою, популяризацією здорового способу життя.

Також підобліковим клієнтам пробації були вручені інформаційні буклети та листи для самоконтролю, в яких відповівши на декілька запитань засуджені мали змогу оцінити свій ризик захворювання туберкульозом.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства

Днями співробітники Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області взяли участь у проведенні  святкового заходу, присвяченого до Міжнародного Дня захисту дітей, який відбувся в Вільшанському дошкільному навчальному закладі «Колосок». 

Найціннішим скарбом людства і кожної країни є діти. Саме вони у своїх руках тримають ключі від нашого майбутнього.

Під час заходу діти розповідали вірші, співали пісні та брали участь в розважальних іграх, головним результатом якого були дитячі посмішки, веселий сміх та хороший настрій усіх присутніх.

Наприкінці свята всіх дітей пригостили смачними солодощами. У малечі повинне бути щасливе дитинство і за це відповідальні дорослі!

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору відвідали Вільшанське бюро правової допомоги

15 травня 2019 року співробітниками Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар провели просвітницький захід з клієнтами пробації в ході якого підоблікові отримали консультаціїї з сімейних, цивільних та інших правових питань.

Інколи люди не можуть знайти вихід із складної життєвої ситуації через відсутність знань, підтримки та кваліфікованої допомоги.

Метою даного заходу є роз’яснення присутнім з яких правових питань звертатися до вторинної правової допомоги, ознайомлення з більш детальною інформацією про систему безоплатної правової допомоги та всеукраїнським просвітницьким проектом «Я маю право!»

Підобліковим клієнтам пробації були вручені інформаційні буклети для того, щоб вони знали, діяли та мали змогу захищати свої права.

Юлія Іванова,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Підоблікові Вільшанського районного сектору відвідали місцевий музей.

02 травня 2019 року персонал Вільшанського районного сектору пробації, спільно із засудженими, які перебувають на обліку, відвідали Вільшанський україно-болгарський краєзнавчий музей імені Івана Гуржоса.

Під час екскурсії присутнім розповіли про дату заснування музею, його засновників та першого директора музею Івана Івановича Гуржоса, назву якого музей носить до теперішнього часу.

Захід проведений з метою ознайомлення засуджених з історією Вільшанщини, побутом і ремеслами народів, що проживали на території цього краю (зокрема придунайських болгар), а також виховання у них почуття любові до рідного краю.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Із засудженими проведено виховний захід на тему «Чорнобиль не має минулого часу»

17 квітня, персонал Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з представником районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь, провели для засуджених осіб виховний захід на тему «Чорнобиль не має минулого».

В своїй промові Ольга Анатоліївна нагадала присутнім про те, що 26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої більше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Також під час заходу підоблікові особи мали змогу переглянули документальний фільм «Чорнобильська трагедія – біль України».

Метою даного заходу є показати чорнобильську аварію, як найбільшу техногенну катастрофу не лише XX століття, а взагалі в історії людства, а також наслідки катастрофи у майбутньому.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Із засудженими проведено захід до Всесвітнього дня здоров’я

03 квітня, персонал Вільшанського районного сектору філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з представником районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською, яка в свою чергу є волонтером пробації, провели для  засуджених  осіб  профілактичну лекцію до «Всесвітнього дня здоров’я».

Як зазначила Валентина Степанівна, здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я  залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце, - наприкінці зауважила  старший  інспектор  Юлія  Іванова.

Даний захід був спрямований на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня  здоров’я  серед  громадян, які перебувають на обліку органу пробації.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

З клієнтами пробації проведено захід до Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз

20.03.2019 року персонал Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з представником районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською, яка в свою чергу є волонтером пробації  провели для підоблікових осіб  профілактичну лекцію до  Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Валентина Степанівна  розповіла присутнім, що цей день відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року.

Туберкульоз – поширене, а й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу.

Також підобліковим розповіли про основні симптоми прояву туберкульозу, фактори, які сприяють захворюванню на туберкульоз, які медичні дослідження дозволяють поставити діагноз та про досягнення сучасної медицини, здійснені останнім часом для ефективного лікування даної інфекційної хвороби. Повідомлено, що флюорографічне обстеження органів грудної клітини вважається найефективнішим методом виявлення туберкульозу.

«Хвороба завжди приходить несподівано, однак не варто піддаватися відчаю, ваша доля – у ваших руках. Бажання одужати, дисциплінованість у виконанні призначень лікаря, дотримуванні здорового способу життя допоможе хворому вийти переможцем у боротьбі з небезпечним захворюванням», - наголосила старший  інспектор Вільшанського РС Юлія Іванова.

Метою даного заходу – донести та роз'яснити підобліковим проблему туберкульозу в Україні, ознайомити із заходами з його профілактики.

Ігор  Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору відвідали районний  центр зайнятості

06 березня, на виконання індивідуального плану соціально-виховної роботи  підобліковими клієнтами пробації Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області було відвідано  Вільшанську філію Кіровоградського обласного центру зайнятості.

В ході заходу, спеціалістами центру  було ознайомлено присутніх  зі станом ринку праці та послугами служби зайнятості, оскільки більшість засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку Вільшанського районного сектору, не забезпечені офіційною роботою та проживають за рахунок тимчасових заробітків. Вчинені ними злочини, за якими винесено відповідні вироки, носять корисливий характер, що нерідко є наслідком безробіття.

З метою профілактики вчинення повторних кримінальних правопорушень  співробітниками Вільшанського РС філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській  області спільно з працівниками Вільшанської філії Кіровоградського обласного  центру зайнятості населення Донецької області постійно розробляються форми роботи з засудженими щодо допомоги та сприянні в офіційному працевлаштуванні.

В подальшому планується частіше організовувати подібні заходи з працівниками районного центру зайнятості, адже офіційне працевлаштування та стабільність в матеріальному плані є запорукою право слухняної поведінки та зменшує ризик вчинення нових кримінальних правопорушень.

 

Ігор Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

На базі Вільшанського районного сектору продовжує діяти дистанційний пункт консультування Вільшанським бюро правової допомоги

20 лютого, начальником Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Ігорем Кобізюком та начальником Вільшанського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру безоплатної правової допомоги Анастасією Повар для суб`єктів пробації було проведено науково практичний семінар на тему «Як голосувати не за місцем реєстрації».

Не завжди на час проведення виборів громадяни перебувають за місцем реєстрації. Та це не означає, що вони не мають можливості взяти участь у виборах. Підобліковим особам розповіли шляхи вирішення цього питання та інші цікаві моменти правового характеру.

Під час заходу, Анастасія Василівна зазначила про те, що внутрішньо переміщені особи, громадяни, які на день виборів перебувають за кордоном, у відряджені, навчаються, працюють не за місцем реєстрації, для участі у виборах мають тимчасово змінити місце голосування. Для цього, до 25 березня поточного року усі бажаючі мають особисто відвідати найближчий орган ведення Державного реєстру виборців (закордонну дипломатичну установу), пред’явити паспорт та подати письмову заяву за встановленим зразком (обґрунтувати необхідність тимчасової зміни місця голосування), подати документи (копії), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, повторно відвідати орган ведення Державного реєстру виборців і отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

Наприкінці заходу присутнім було роздано інформаційні буклети та проінформовано про те, куди їм звертатися за допомогою у випадку порушення їхніх прав.

Ігор Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

  

 

Робоча зустріч з керівництвом Управління соціального захисту населення

Вільшанської районної державної адміністрації.

18 лютого, за ініціативи начальника Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській  області підполковника внутрішньої служби Ігоря Кобізюка було проведено круглий стіл з керівництвом Управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації щодо соціального патронажу засуджених, які готуються до звільнення.

В ході зустрічі було обговорено алгоритм спільних дій та проблемні питання під час виконання даної роботи відповідно до Наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 № 947/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

Результатом зустрічі стала взаємодія уповноваженого органу з питань пробації з місцевим управлінням соціального захисту населення, Сторони домовились спільно вирішувати проблемні ситуації, обговорювати та вдосконалювати роботу щодо соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

Ігор Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

З підобліковими  Вільшанського районного сектору  проведено захід на тему

«Почуття у нашому житті»

06 лютого 2019 року в приміщенні Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалістами центру, спільно з персоналом районного сектору з питань пробації, було проведено профілактичний захід із засудженими на тему: «Почуття у нашому житті».

«Емоції супроводжують нас усе життя, вони виражають наше ставлення до себе, інших людей та оточуючого світу. Однак дуже часто ми можемо бачити, що люди не вміють виражати свої почуття, вважають їх недоречними, намагаються їх приховати» - зазначила фахівець із соціальної роботи центру Ольга Яблонь.

В свою чергу, старший інспектор районного сектору пробації Юлія Іванова довела до відома присутніх, що без емоцій - як позитивних, так і негативних - людина позбавляється спонукань до діяльності, втрачає здатність розвиватися.

«Емоції підтримують інтерес до життя. Позитивні емоції роблять істотний вплив на перебіг будь-якої діяльності.Чим частіше ми виражаємо позитивні почуття - тим частіше їх переживаємо. Однак вираження позитивних почуттів може стати важким обов’язком, якщо ми дійсно їх не переживемо» - зазначила старший інспектор.

Ігор Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

  

Персонал Вільшанського районного сектору, спільно з волонтером,

навчали засуджених правилам особистої гігієни.

16 січня 2019 року працівниками Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з волонтером пробації Оксаною Степаненко, для засуджених було проведено заняття, з елементами тренінгу на тему: «Правила особистої гігієни».

Під час заходу Оксана Леонідівна повідомила присутніх про те, що гігієна, як наука являє собою дуже широке поняття, що охоплює практично всі сторони життя людей.

В свою чергу старший інспектор сектор Юлія Іванова зазначила, що особиста гігієна - звід правил поведінки людини в побуті та на виробництві. У вузькому розумінні гігієна це гігієнічне утримання тіла, одягу і предметів домашнього ужитку.

Наостанок начальник райсектору Ігор Кобізюк довів до відома присутніх про те, що порушення вимог особистої гігієни можуть позначитися на здоров’ї як однієї людини, так і дуже великих груп людей.

Під час заходу підоблікові залишилися небайдужими до тематики заняття, висловлювали слова вдячності співробітникам сектору за хвилювання щодо їх подальшої долі.

Маємо сподівання, що даний захід допоможе підобліковим клієнтам пробації в подальшому виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, розпізнавати предмети загальної та особистої гігієни, вчити правильно мити руки, використовувати засоби гігієни, виховувати охайність, прагнення до чистоти і порядку.

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Персонал Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області разом докладають спільних зусиль на краще майбутнє клієнтів пробації

03 січня 2018 року в приміщенні Вільшанського бюро Голованівського місцевого центру з надання вторинної допомоги, персоналом  Вільшанського  районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській  області,  представником Бюро правової допомоги Оленою Базильською та начальником районного відділу ДВС  провели робочу зустріч щодо спільної взаємодії та співпраці на 2019 рік з метою покращення правової свідомості клієнтів пробації та порушників на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Під час зустрічі були детально обговорені послуги, які може надати Бюро. Звернувши увагу на поширені проблеми юридичного характеру з якими найчастіше звертаються суб’єкти пробації, причини їх виникнення та найефективніші шляхи їх усунення.

Також було звернуто увагу на виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт та вирішено щокварталу проводити звірки щодо перерахування органами місцевого самоврядування району коштів утриманих із заробітку порушників.

«Завдяки спільно проведеній роботі, ми прагнемо зменшити рівень злочинності серед населення, розширити його правову свідомість та донести вагомість наслідків за скоєння протиправних діянь, щоб заздалегідь уникнути ситуацій, які можуть пагубно вплинути на життя кожного та суспільства в цілому», - зазначив  начальник Вільшанського районного сектору Ігор Сергійович.

Ігор Кобізюк,

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Персоналом Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено захід приурочений до Всеукраїнського тижня права.

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права 10 грудня 2018 року персоналом Вільшанського  районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській  області спільно  спеціалістами Вільшанського бюро Голованівського місцевого центру вторинної правової допомоги  було проведено виховний захід у Вільшанській ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Права і обов’язки дитини».

Під час проведення даного заходу з учнями було проведено вікторину: «Чи обізнаний ти з Конвенцією ООН про права дитини?», в ході якої відповідно до прав дітей за Конвенцією ООН учні визначали свої права та обов’язки.

Також у рамках заходу відбувся правовий тренінг на тему «Юридична відповідальність за правопорушення»,  та проведено тестування: «Чи знаєш ти свої права?».

Проведеним заходом було досягнуто поставленої мети, а саме формування загального рівня знань правової свідомості учнів, здатність до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку.

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

З підобліковими Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено виховну годину.

05.12.2018 року персоналом Вільшанського районного  сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області спільно з дільничним офіцером поліції Вільшанського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Сергієм Ганжуком, проведено виховну годину на тему: "Профілактика правопорушень серед засуджених".

Під час заходу офіцер поліції наголосив на дотриманні статей Кримінального Кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо норм поведінки засуджених в громадських місцях та побуті.

В свою чергу працівники Вільшанського районного сектору акцентували увагу на тому, що кожен сам несе відповідальність за своє життя. Людина сама визначає, як саме їй жити, визначити соціальні позиції, чим займатись у житті, які цілі ставити перед собою, чи зможе вона переступити межі комфорту для того щоб досягти мети (робота, сім’я, статус у суспільстві тощо) і проявити силу волі таким чином, щоб стати законослухняним громадянином.

Скоєння нових злочинів тягне за собою наслідки, які ламають життя і позбавляють щасливого майбутнього. Тому важливим є усвідомлення засудженими цінностей людського життя, дотримання норм та правил поведінки у суспільстві, недопустимості вчинення повторних злочинів та осмислення наслідків своїх дій.

Ігор  Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Персоналом Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено  заняття з елементами тренінгу  на тему «Як ставитись до помилок?»

21 листопада 2018 року працівниками Вільшанського  районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській  області спільно з волонтером пробації Оксаною Степаненко було проведено заняття з елементами тренінгу  на тему: «Як ставитись до помилок?».

Під час заходу начальник Вільшанського районного сектору філії державної установи майор внутрішньої служби Ігор Кобізюк зазначив, що здатність помилятися є суттєвою частиною життєвого досвіду. Помилка - це лише наслідок неточності суджень. Страх перед можливістю помилитися може паралізувати ваше бажання змінити свою поведінку, тоді як щастя можливе настільки, настільки ви відчуваєте повагу до себе, незважаючи на свої помилки і промахи.

В свою чергу Оксана Леонідівна зауважила, що помилка – це чудове джерело для руху вперед. І той, хто спробує їх уникнути , неодмінно через певний час зазнає поразки.

Під час заходу підоблікові  залишилися небайдужими до тематики заняття, висловлювали слова вдячності співробітникам сектору за хвилювання щодо їх подальшої долі.

Маємо сподівання, що  даний захід допоможе підобліковим клієнтам пробації сформувати позитивне самоставлення, самоповагу та навчить їх рятуватися від неприємних спогадів.

Ігор  Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області відвідали районну філію обласного центру зайнятості.

07 листопада 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з заступником директора - начальником відділу надання соціальних послуг Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Ольгою Войніковою провели інформаційний захід з підобліковими клієнтами пробації.

Найчастіше причиною вчинення злочинів є відсутність стабільної роботи та стабільних джерел доходів, які необхідні для задоволення життєвих потреб.

Під час зустрічі засуджені були ознайомлені з переліком документів, який необхідний для постановки на облік та проінформовані щодо можливого навчання і працевлаштування.

Наостанок Ольга Вікторівна відповіла на всі запитання, які були поставлені підобліковими клієнтами пробації.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області вчилися надавати першу допомогу при травмах.

17 жовтня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з головою Вільшанської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською,  яка також є волонтером пробації, провели захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Перша допомога при травмах».

За відсутності медичних працівників перша допомога може і повинна надаватися будь-якою людиною, яка є поруч з постраждалим.

Під час зустрічі Валентина Степанівна розповіла підобліковим клієнтам пробації про обов'язкові та термінові заходи надання першої допомоги при різних видах травм і патологічних станів.

Наостанок підоблікові мали можливість ставити запитання, які їх цікавили та отримали детальні відповіді на них.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Робоча зустріч начальника Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області з директором  Вільшанського бюро Голованівського місцевого центру  безоплатної правової допомоги.

04 жовтня 2018 року в приміщенні Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області відбулась робоча зустріч начальника Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області майора внутрішньої служби Кобізюка Ігоря Сергійовича з директором  Вільшанського бюро Голованівського місцевого центру  безоплатної правової допомоги Повар Анастасією Василівною.

Під час зустрічі було узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги в приміщені  органу пробації. Також було обговорено деякі питання щодо правового захисту суб’єктів пробації під час реалізації наглядової та пенітенціарної пробації.

Співпраця з бюро спрямована на реалізацію та захист прав і свобод громадян, що гарантовано Законом, а також підвищення ефективності заходів, спрямованих на досягнення мети виправлення клієнтів пробації, підвищення рівня їх правової свідомості.

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Вільшанським районним сектором філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено виховний захід на тему «Стоп насильству».

03 жовтня  2018 року працівниками Вільшанського  районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській  області разом із суб’єктами пробації було проведено виховний захід на тему: «Стоп насильству».

Під час заходу  клієнтам пробації  було роз’яснено про захист постраждалих осіб від насильства та наслідки відповідальності за вчинення насильства.

Також було обговорено види насильства та причини його вчинення.

На жаль насильство є досить поширеним у нашій буденності. Жахливо, але для декого це явище уже стало нормою життя. Проте, незважаючи на такий стан справ, у більшості випадків говорити про прояви насилля вголос не прийнято. В Україні існує страшна статистика, яка вказує на те, що в 95% випадків жертвами насильства в сім'ї стають жінки, а в 75% — діти. Тому саме зараз держава визнала, що такі негативні явища, як насильство, тендерна нерівність, торгівля людьми заважають розвитку гармонійного та гуманного суспільства і прийняла низку законодавчих актів та запровадила проведення піаракцій, що покликані захистити українця.

Наприкінці заходу засудженим  наводились приклади конструктивного вирішення конфліктів та методи подолання агресії, а також було роздано інформаційні буклети.

Маємо сподівання, що своєчасна інформаційно-профілактична робота допоможе забезпечити кожному засудженому  гармонійний розвиток сімейних відносин, знизити кількість конфліктних ситуацій та сформувати ставлення до відповідального батьківства.

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Вільшанським районним сектором філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено робочу зустріч щодо виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

11 вересня 2018 року, начальником Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області майором внутрішньої служби Кобізюком І.С., проведено робочу зустріч із начальником Вільшанського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Кіровоградській області Юрієм Корчевським.

Під час зустрічі особлива увага зверталась на належну співпрацю та взаємодію служб при виконанні суспільно корисних робіт та у разі виникнення проблемних питань своєчасного вживання заходів відповідно до вимог чинного законодавства..

Дана зустріч була проведена з метою обговорення виконання Наказу Міністерства юстиції України № 475/5 «Про затвердження порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» та Закону України №2475-VIII від 03.07.2018 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання", яким внесено низку змін до КУпАП та Кримінального кодексу України, що стосується суспільно корисних робіт!

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області прийняли участь у заході щодо профілактики вживання алкогольних напоїв.

05 вересня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з лікарем-наркологом Вільшанської центральної районної лікарні Олександром Кудлюком провели захід щодо профілактики вживання алкогольних напоїв з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Алкоголь та його наслідки».

У всьому світі вживання алкоголю є серйозною медичною та соціально-економічною проблемою. Надмірне вживання спиртних напоїв не тільки підриває здоров’я, а й чинить шкідливий вплив на багато аспектів суспільного життя людини.

На цих та інших проблемах наголошував лікар-нарколог та надавав дієві поради та рекомендації щодо профілактики вживання алкогольних напоїв.

У зв’язку з тим, що великий відсоток правопорушень вчинено в стані алкогольного сп’яніння та на жаль, під дією алкоголю не завжди людина здатна контролювати свої дії, метою даного заходу було зменшення вживання алкогольних напоїв підобліковими клієнтами пробації, а  також усвідомлення ними цінності свого життя та здоров’я.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області прийняли участь у заході приуроченому до Дня Незалежності України

22 серпня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з працівниками Вільшанської бібліотеки для дорослих ім. Л. Горячко до Дня Незалежності України провели захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «З Україною в серці».

Безумовно, 1991 рік навічно увійшов золотою сторінкою в історію нашої країни, започаткував нову епоху в житті українського народу, закріпив його вікові прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення…

Метою даного заходу було формування активної життєвої позиції серед підоблікових, виховання почуття патріотизму, бажання стати гідним громадянином України та почуття гордості за власну державу.

Наостанок, присутнім було запропоновано ознайомлення з виставкою, представленою в бібліотеці. 

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області відвідали Вільшанську районну організацію Товариства Червоного Хреста України

01 серпня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору разом з клієнтами пробації, які вперше з’явилися на реєстрацію відвідали Вільшанську районну організацію Товариства Червоного Хреста України.

Ситуація, яку переживає Україна, виходить за межі звичайного нормального людського досвіду. Вона спричинила значне порушення життєдіяльності людей, шкоду їх здоров’ю, великі людські втрати, значні матеріальні збитки тощо.

Під час зустрічі голова Вільшанської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Лозінська, яка також є волонтером пробації ознайомила підоблікових клієнтів пробації з переліком послуг які надає дана організація та зазначила, що Товариство Червоного Хреста України робить все можливе для того, щоб поліпшити життя осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та не тільки надання гуманітарної допомоги, а й уважне відношення до психологічних і соціальних потреб, що виникають у людей в наслідок кризових ситуацій.

Метою даного заходу було налаштувати підоблікових на спілкування та викликати в них почуття довіри.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

У Вільшанському районному секторі філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено спільний прийом клієнтів пробації з начальником «Вільшанського бюро правової допомоги» «Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги»

18 липня 2018 року у приміщенні Вільшанського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області начальником Ігорем Кобізюком, спільно із начальником «Вільшанського бюро правової допомоги» «Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги» Анастасією Повар було проведено спільний прийом клієнтів пробації.

Під час зустрічі засуджені мали змогу поставити представнику центру запитання правового характеру та отримати кваліфіковані відповіді. У ході заходу були обговорені основні питання, з якими зверталися засуджені до фахівця місцевого центру. В основному вони стосувались порядку відновлення втрачених документів, порядку і умов оформлення розлучення та сплати аліментів. Також були обговорені питання стосовно надання консультацій і роз’яснень з правових питань, зокрема, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Правова допомога засудженим вкрай необхідна, бо вона сприяє формуванню у засуджених правової культури та забезпечить їм правову захищеність.

Наприкінці заходу, клієнтам пробації були вручені інформаційні буклети.

Ігор Кобізюк

Вільшанський районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору з питань пробації прийняли участь у профілактичному заході на тему «Сім’я простір без насильства»

Днями, співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з дільничним офіцером поліції Вільшанського відділення поліції старшим лейтенантом поліції Сергієм Ганжуком був проведений профілактичний захід з клієнтами пробації на тему: «Сім’я простір без насильства».

Домашнє насильство – це не сімейна справа чи особливості родинного спілкування, це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!

Під час заходу клієнти пробації були проінформовані з проявами різних видів насильства від якого у більшості випадків страждають жінки та діти та як діяти у ситуації домашнього насильства або загрозі.

Даний захід був спрямований на профілактику домашнього насильства серед підоблікових клієнтів пробації.

Наостанок, всім присутнім було вручено інформаційно-просвітницькі буклети.

Юлія Іванова

Старший інспектор Вільшанського

районного сектору з питань пробації

 

 

Клієнти пробації Вільшанського районного сектору з питань пробації відвідали українсько-болгарський історичний музей

22 червня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації була організована екскурсія для підоблікових осіб до Вільшанського районного українсько-болгарського історичного музею ім. Івана Гуржоса.

В музеї представлені експонати від початку заселення даної території і до сьогодення, а також вдале поєднання двох культур: української та болгарської.

Клієнти пробації були приємно вражені, а також зацікавлені даним заходом. Вони змогли не тільки побачити різні експонати, а й власноруч потримати знаряддя праці тогочасних поселенців, зброю часів війни 1941-1945 років. Велику увагу приділили болгарській культурі, яка широко представлена різними експонатами.

Метою даного заходу є виховання у підоблікових зацікавленості історією свого народу, почуття любові до рідного краю та прагнення бути особистістю на прикладі видатних людей.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Для клієнтів пробації Вільшанського районного сектору з питань пробації організована зустріч з лікарем-наркологом

20 червня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з лікарем-наркологом Вільшанської центральної районної лікарні Олександром Кудлюком був проведений профілактичний захід з клієнтами пробації на тему: «Твоє життя без наркотиків!»

Уживання наркотичних речовин є сьогодні однією з найгостріших проблем, які постають перед суспільством. Досить великий відсоток правопорушень скоєно в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Молоді люди часто не усвідомлюють того, що вживання наркотиків не вирішує їх проблем, а тільки шкодить, знищує, вбиває їх.

На цих проблемах наголошував лікар-нарколог та надавав дієві поради щодо профілактики даної залежності.

Наостанок, клієнтам пробації були вручені інформаційно-просвітницькі буклети.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Підоблікові  клієнти пробації Вільшанського районного сектору з питань пробації

ознайомлювалися з видами соціальних та правових послуг

13 червня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації була організована зустріч клієнтів пробації, які перебувають на обліку з начальником управління соціального захисту населення Вільшанської РДА Наталією Бударецькою та начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар.

Часто люди, не знаючи деяких аспектів, не мають змоги подолати труднощі та відстояти свої права. Тому дана зустріч була організована з метою ознайомлення підоблікових з видами та послугами, які надають спеціалісти управління соціального захисту населення та Вільшанського бюро правової допомоги.

Клієнти пробації були проінформовані з видами соціальних допомог, умовами їх нарахування, а також отримали консультації щодо вирішення життєвих проблемних питань у правовий спосіб.

Наостанок, всім присутнім було вручено інформаційні буклети для того, щоб вони ознайомилися та мали змогу захищати свої права. 

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

з питань пробації

 

 

Підоблікові клієнти пробації Вільшанського районного сектору з питань пробації вчилися уникати негативних емоцій

06 червня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з фахівцем із соціальної роботи Вільшанського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений профілактичний захід з клієнтами пробації на тему: «Боротьба зі стресом: вчимося уникати негативних емоцій».

У сучасному житті стрес досить поширене явище. Інколи трапляються такі ситуації, що, здавалося б, виходу взагалі не має і чорна смуга ніколи не закінчиться. Тому вкрай необхідно навчитися контролювати власні емоції і вчинки та бути готовими прийняти будь-які виклики долі.

Клієнти пробації вчилися здоровим стратегіям подолання стресу та відповідали на запитання тесту на визначення стресостійкості. Також мали змогу поділитися власними «ліками» в боротьбі з негативними емоціями.

Наостанок, всім присутнім побажали компромісного вирішення всіх життєвих негараздів, позитивного настрою та впровадження у життя корисних порад, отриманих на даному заході.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

з питань пробації

 

 

Співробітники Вільшанського РС взяли участь в урочистостях, приурочених до Дня захисту дітей

01 червня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору з питань пробації  взяли участь у проведенні  урочистих заходів, приурочених до Міжнародного Дня захисту дітей, які відбулися на Соборній площі селища Вільшанка.  

Очільники Вільшанської районної державної адміністрації побажали всім дітям гарного літнього відпочинку, позитивного настрою та мирного неба. Також діти взяли участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура». Відбувся святковий концерт за участі дитячих колективів, проводилися  різноманітні конкурси. Переможцям були вручені нагороди. Наприкінці свята всіх дітей пригостили смачним морозивом.

Наші діти – це наше майбутнє і майбутнє нашої держави, які мають усвідомлювати, що в подальшому  саме вони є будівниками розквітаючої, успішної та сильної України.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

з питань пробації

 

 

Співробітниками Вільшанського РС з питань пробації проведено профілактичний захід з під обліковими клієнтами пробації

23 травня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з волонтером пробації Оксаною Степаненко був проведений профілактичний захід з клієнтами пробації на тему: «Міняй цигарку на цукерку», приурочений Всесвітньому дню без тютюну.

Актуальність проблеми куріння на сьогодні є загальновизнаною. Куріння тютюну – найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Пристрасть до тютюну вважається хворобою, що належить до розряду наркоманії. Присутнім розповіли про наслідки та особливості впливу на організм людини тютюнового диму, а також запропонували міняти цигарку на цукерку, вручивши їм солодощі.

Наостанок, клієнтам пробації були вручені інформаційно – просвітницькі буклети та надані практичні поради як кинути палити, аби зберегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих їх людей .

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Співробітниками Вільшанського РС з питань пробації проведено виховний захід спільно з волонтерами та працівниками Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

16 травня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з волонтерами пробації Оксаною Степаненко, Валентиною Лозінською та фахівцем із соціальної роботи Вільшанського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений виховний захід з клієнтами пробації на тему: «Усе найдорожче у житті пов’язане з жінкою».

Весняна пора багата на родинні свята. У травні місяці ми відзначали День матері та День сім’ї, тому не випадково виховний захід з підобліковими клієнтами пробації саме був присвячений тим найріднішим та найціннішим без яких ці свята були б неможливі. Адже дійсно найкраща половина людства – це жінки, які відіграють неабияку роль у житті кожного чоловіка.

Метою даного заходу було виховання свідомого ставлення до життя, поваги до жінки, почуття обов’язку перед родиною та любові до батьків.

Присутнім були вручені інформаційно – просвітницькі буклети.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Співробітники Вільшанського РС з питань пробації Кіровоградської області взяли участь в урочистостях, приурочених до Дня пам’яті та примирення

08 травня 2018 року співробітники Вільшанського РСП з питань пробації взяли участь в урочистостях, приурочених до Дня пам’яті та примирення, до яких були також залучені суб’єкти пробації, які перебувають на обліку сектору з питань пробації.

«Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити», - з такими словами звернулася до присутніх старший інспектор Вільшанського РС з питань пробації майор внутрішньої служби Юлія Іванова. Адже кожен раз у цей День ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з тієї страшної війни. І ми маємо пам’ятати про тих, хто ціною власного життя відстоював таку жадану перемогу.

Учасниками заходу були покладені квіти до пам’ятника невідомому солдату з метою вшанування пам’яті жертв війни та виховання у підоблікових осіб громадянських та патріотичних почуттів.

Юлія Іванова

Вільшанський районний сектор

з питань пробації

 

 

Життєві істини, які ми розуміємо з роками

02 травня  2018 року персоналом  Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з фахівцем Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Життєві істини, які ми розуміємо з роками».

Усе минає з часом, з набитим лобом та виплаканим морем сліз. Досвід не купиш, його нам дає життя. Тому кажуть, що старші люди завжди знають, як краще. Можливо. Хоча не завжди знають, як краще саме для вас, вони знають, як краще в теорії, а це – різні речі.

Присутнім були наведені останні слова відомого американського підприємця, одного із засновників корпорації Apple Стіва Джобса, який говорив, що все у житті переосмислюється тільки тоді, коли розумієш, що твій життєвий шлях завершується. Тому моральні цінності завжди мають переважати матеріальні цілі.

Даний захід проведений з метою виховання  прагнення співчуття, любові, добра та переосмислення власних життєвих принципів.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Підтримати, захистити, допомогти

25 квітня  2018 року  співробітники  Вільшанського районного сектору з питань пробації зустрілися з головою Вільшанської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською, яка є також волонтером районного сектору з питань пробації, для обговорення спільних заходів.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо надання відповідних послуг клієнтам пробації, забезпечення їх гуманітарною допомогою та проведення спільних соціальних інспектувань за місцем проживання з метою допомоги у вирішенні життєвих проблем.

Маємо надію, що спільними зусиллями зможемо виявити турботу про тих, хто потребує підтримки, допомоги, не рідко, залишаючись один на один зі своїми проблемами.

Юлія Іванова

Старший інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

майор внутрішньої служби

 

 

Наполегливо досягай своєї мети

18 квітня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з працівниками Вільшанської бібліотеки для дорослих провели виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Наполегливо досягай своєї мети».

Для того, щоб змінити своє життя і чогось досягти необхідно активно діяти. Ніколи не пізно вступити до навчального закладу та здобути професію, працювати за покликанням і при цьому бути гідним громадянином своєї держави. Адже здавна відомо, що як ти скеруєш свій корабель по бурхливих хвилях життя, так він і попливе. Все у житті залежить тільки від кожного із нас.

Наприкінці зустрічі,  всім присутнім побажали активного та цілеспрямованого пошуку свого місця у житті та ознайомили з виставкою представленою у районній бібліотеці.

Інна Чабанюк

Вільшанський РС з питань пробації

Південного МУ з питань ВКП та пробації МЮ

 

 

Бережи здоров’я змолоду

10 квітня  2018 року старшим  інспектором  Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з фахівцем Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений профілактичний відео лекторій з підобліковими клієнтами пробації  на тему: «Бережи здоров’я змолоду».

Здоров’я – найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми з універсальною стійкістю до труднощів життя. На жаль, не всі однаково наділені даром здоров’я, а деякі  просто не цінують те, що мають.

Присутнім  було запропоновано для перегляду відповідний відео матеріал, а також вручено інформаційні буклети.

Даний захід проведений з метою виховання  дбайливого ставлення до свого здоров’я, пропаганди здорового способу життя та дотримання принципів особистої гігієни.

Юлія Іванова

Старший інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Цінність людського життя

04 квітня  2018 року  персоналом  Вільшанського районного сектору з питань пробації   було організовано відвідування  Вільшанської православної церкви Святителя Іоанна Милостивого підобліковими клієнтами пробації.

Напередодні великого свята  Христового Воскресіння підоблікові особи мали змогу відвідати православний храм та поспілкуватися з настоятелем Вільшанської православної церкви Іоанном Малетичем.

Отець Іоанн провів присутніх до храму, де розповів їм церковні притчі та історії зцілення людей молитвами.

Підоблікові,  з неприхованою зацікавленістю проходжалися по храму та мали змогу поспілкуватися з настоятелем, який люб’язно відповідав на поставлені запитання.

Наостанок, Отець Іоанн привітав усіх присутніх зі світлим святом Пасхи, побажав миру, щирих думок та доброти у серцях.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Запрошуємо на навчання

27 березня  2018 року  співробітники  Вільшанського районного сектору з питань пробації зустрілися з учнями 11 - класів Вільшанської загальноосвітньої школи I – III ступенів з метою запрошення їх на навчання до Академії Державної пенітенціарної служби України.

Присутнім повідомили про умови вступу до даного закладу, напрямки професійної підготовки та  кафедру військової підготовки офіцерів запасу для ЗСУ, яка діє в Академії. У разі виявлення бажаючих для вступу на навчання, звертатися за більш детальною інформацією до Вільшанського районного сектору з питань пробації або ж Кропивницької виправної колонії №6.

Наостанок, учнівській молоді побажали успішних результатів при складанні ЗНО та наполегливості у досягненні  життєвих мрій та вручені інформаційні буклети.

 

 

Я маю право!

23 березня 2018 року співробітниками Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з начальником Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар та волонтером пробації Оксаною Степаненко був проведений інформаційний захід з під обліковими клієнтами пробації на тему: «Я МАЮ ПРАВО!».

Інколи люди не можуть знайти вихід із складної життєвої ситуації через відсутність знань, підтримки та кваліфікованої допомоги, зупиняючись на пів шляху до їх вирішення.

Метою даного інформаційного заходу було ознайомлення присутніх з започаткованою Міністерством юстиції програмою «Я маю право!» для допомоги у вирішенні життєвих проблемних питань у правовий спосіб.

Підобліковим клієнтам пробації були вручені інформаційні буклети для того, щоб вони знали, діяли та мали змогу захищати свої права.

 

 

Звучи, рідна мово!

20 березня 2018 року персоналом Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з працівниками Вільшанської районної бібліотеки для дорослих ім. Л. Горячко був проведений виховний захід із підобліковими клієнтами пробації на тему: «Звучи, рідна мово!».

Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.

Людина має завжди пам’ятати звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову і саме ці поняття активно обговорювалися учасниками даного заходу. Також клієнтам пробації була запропонована для ознайомлення виставка книг сучасних українських письменників з метою зацікавлення в користі читання художніх творів.

 

 

Профілактика суїцидальної поведінки

13 березня 2018 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з фахівцем Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений профілактичний відео лекторій з під обліковими клієнтами пробації на тему: «Профілактика суїцидальної поведінки».

Частота суїцидальних дій серед молоді останнім часом швидко зростає. Люди, які вчиняють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю й перебувають у стані стресу, а також переконані у неможливості впоратися зі своїми проблемами.

З підобліковими клієнтами пробації були обговорені причини таких дій та можливі мотиви. Також були надані відповідні рекомендації щодо профілактики даної поведінки та продемонстровано відео матеріал.

Даний захід проведений з метою виховання свідомого ставлення до свого життя, профілактики та запобігання самогубствам, пропаганди здорового способу життя.

 

 

Привітання зі святом весни

07 березня 2018 року співробітники Вільшанського районного сектору з питань пробації привітали підоблікових жінок зі святом 8 Березня.

Аби створити позитивний настрій, виявити турботу та підкреслити, що роль жінки в суспільстві є неперевершеною та надзвичайно важливою жінкам були вручені невеликі подарунки та весняні квіти.

Кожна жінка має відчувати увагу та не забувати про своє покликання бути матір’ю та берегинею сімейного вогнища, навіть тоді, коли здійснила помилку на своєму життєвому шляху.

 

Спільна нарада

27 лютого 2018 року персонал Вільшанського районного сектору з питань пробації взяли участь у проведенні спільної наради з начальником відділу Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар.

Під час зустрічі присутні мали змогу ознайомитися з новою програмою, започаткованою Міністерством юстиції під гаслом: «Я маю право!». А також були обговорені подальші спільні дії щодо надання інформаційних послуг клієнтам пробації з метою вирішення життєвих проблемних питань у правовий спосіб та заплановано проведення спільних заходів у майбутньому.

 

Низький уклін Героям…

20 лютого 2018 року персоналом Вільшанського районного сектору з питань пробації спільно з волонтером Оксаною Степаненко та співробітниками Вільшанської бібліотеки для дорослих був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації, приурочений до Дня Героїв Небесної Сотні, на тему: «Низький уклін Героям…».

Наприкінці 2013року та початку 2014 року в Україні відбулися події, які назавжди змінили свідомість українців, об’єднавши їх в одне ціле заради майбутнього. Та ці події, омиті кров’ю, втраченими життями сотні мужніх українців, які увійшли в історію як Герої Небесної Сотні.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з виставкою світлин, які розміщені в районній бібліотеці, пригадати ті дні та вшанувати пам’ять Героїв хвилиною мовчання, адже наш обов’язок пам’ятати їх і намагатися змінити наше сьогодення заради кращого майбутнього.

 

Шлях до успіху

16 лютого 2018 року на базі  Вільшанського районного центру зайнятості був проведений інформаційний захід з підобліковими клієнтами пробації, в якому взяла участь інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна Чабанюк та начальник відділу надання соціальних послуг Центру Ольга Войнікова.

Досить часто причиною протиправної поведінки є відсутність стабільної роботи та відповідних фінансових надходжень, які необхідні для задоволення життєвих потреб. Тому надання інформаційних послуг є необхідним у профілактиці вчинення правопорушень.

Під час зустрічі були роз’яснені умови перебування на обліку Центру зайнятості, можливого навчання і працевлаштування, а також існуючі вакансії та вручені інформаційні буклети.

 

 

Хвороби поведінки

13 лютого 2018 року персоналом Вільшанського районного сектору з питань пробації був проведений профілактичний захід із підобліковими клієнтами пробації на тему: «Хвороби поведінки».

Часто безладність статевих стосунків призводить до венеричних захворювань. Про дану проблему не люблять говорити, соромлячись цієї теми. Але це зовсім неправильно, тому що подібні захворювання можуть спричинити серйозні наслідки.

Інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна Чабанюк розповіла про симптоматику та профілактику венеричних хвороб та СНІД. Також клієнтам пробації були вручені інформаційно-просвітницькі буклети.

Метою даного заходу є виховання у підоблікових осіб моральної чистоти та фізичної досконалості, тому що стосунки між чоловіком та жінкою мають бути облагороджені одним із найчудовіших почуттів-коханням.

 

До відома громадян

Закон України

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):

1) частину другу статті 13 після цифр "174" доповнити цифрами "183-1";

2) частину першу статті 24 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:

"6-1) суспільно корисні роботи";

3) главу 3 доповнити статтею 31-1 такого змісту:

"Стаття 31-1. Суспільно корисні роботи

Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день.

Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років";

4) у статті 126:

назву доповнити словами "або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами";

після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:

"Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, -

тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців".

У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;

5) главу 14 доповнити статтею 183-1 такого змісту:

"Стаття 183-1. Несплата аліментів

Несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, -

тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин";

6) у статті 221 цифри "184" замінити цифрами "183-1";

7) у пункті 21 частини другої статті 255 слово "стаття" замінити словом і цифрами "статті 183-1";

8) доповнити главою 31-А такого змісту:

"Глава 31-А
ПРОВАДЖЕННЯ ПРО ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ

Стаття 325-1. Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт

Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.

Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Стаття 325-2. Обчислення строку виконання суспільно корисних робіт

Строк виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконує призначену йому суспільно корисну працю.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день.

Стаття 325-3. Обов’язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт

На власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається:

погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт;

контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт;

своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт;

ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин;

нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Стаття 325-4. Наслідки ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцяти діб".

2. У Сімейному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 21-22, ст. 135):

1) частину другу статті 141 доповнити словами і цифрами "крім випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 157 цього Кодексу";

2) у статті 157:

частину першу доповнити словами "крім випадку, передбаченого частиною п’ятою цієї статті";

доповнити частиною п’ятою такого змісту:

"5. Той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби у порядку, встановленому законом".

3. Абзац третій частини третьої статті 313 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356) доповнити словами "крім випадків, передбачених законом".

4. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9-13, ст. 88; 2017 р., № 48, ст. 436):

1) у частині восьмій статті 295 слова і цифри "частиною першою статті 296 цього Кодексу" замінити словами "частиною шостою цієї статті";

2) у главі 24 статтю 297-1 "Порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею" вважати статтею 295-1 "Порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею";

3) частину першу статті 467 доповнити абзацом другим такого змісту:

"За результатами перегляду судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами Верховний Суд може також скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду першої або апеляційної інстанції".

5. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436):

1) в абзаці другому частини четвертої статті 46 слова "до початку" замінити словами "після початку";

2) у частині третій статті 119 слова "заява про поновлення процесуального строку, встановленого судом" замінити словами "заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом";

3) у частині третій статті 121 слово "її" виключити;

4) у статті 152:

у пункті 7 частини першої слова "цієї статті" замінити словами "цієї частини";

у частині четвертій слова "Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" замінити словами "Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";

5) у статті 252:

частину другу доповнити словами "або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться";

частину третю викласти в такій редакції:

"3. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться";

6) частину другу статті 270 доповнити словами "або через п’ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи";

7) у частині третій статті 297 слова "направлення скарги" замінити словами "направлення заяви";

8) частину другу статті 301 доповнити словами "або через п’ятнадцять днів з дня відкриття касаційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи";

9) у пункті 5 частини першої статті 308 слово "заяву" замінити словом "позов";

10) частину другу статті 310 викласти в такій редакції:

"2. Судове рішення, ухвалене судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), не підлягає скасуванню, якщо учасник справи, який подав касаційну скаргу, при розгляді справи судом першої інстанції без поважних причин не заявив про непідсудність справи";

11) у частині сьомій статті 327 слова "частиною третьою" замінити словами "частиною четвертою";

12) у пункті 2 частини другої статті 347 слова "та відомі заявнику" виключити;

13) в абзаці першому частини п’ятої статті 354 слова "арбітражного розгляду" замінити словами "третейського розгляду".

6. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436):

1) в абзаці першому частини дев’ятої статті 33 слова "з числа суддів резервних суддів" замінити словами "з числа резервних суддів";

2) в абзаці другому частини четвертої статті 49 слова "до початку" замінити словами "після початку";

3) у частині третій статті 127 слова "встановленого судом, розглядається судом" замінити словами "встановленого законом, розглядається судом";

4) у частині четвертій статті 165 слова "Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" замінити словами "Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";

5) у частині третій статті 240 слово "ухвалами" замінити словами "в порядку, визначеному цим Кодексом";

6) у пункті 7 частини першої статті 253 слово "сторони" замінити словами "учасника справи";

7) у статті 279:

частину другу доповнити словами "або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться";

частину третю викласти в такій редакції:

"3. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться";

8) у частині сьомій статті 300 слова "частиною першою" замінити словами "частиною шостою";

9) частину другу статті 368 доповнити словами "або через п’ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи";

10) абзац другий частини першої статті 401 викласти в такій редакції:

"Попередній розгляд справи палатою, об’єднаною палатою, Великою Палатою не проводиться";

11) частину другу статті 402 доповнити словами "або через п’ятнадцять днів з дня відкриття касаційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи";

12) у пункті 5 частини першої статті 409 слово "заяву" замінити словом "позов";

13) частину другу статті 411 викласти в такій редакції:

"2. Судове рішення, ухвалене судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), не підлягає скасуванню, якщо учасник справи, який подав касаційну скаргу, при розгляді справи судом першої інстанції без поважних причин не заявив про непідсудність справи";

14) у частині сьомій статті 431 слова "частиною третьою" замінити словами "частиною четвертою";

15) у пункті 2 частини другої статті 455 слова "та відомі заявнику" виключити;

16) у частині п’ятій статті 457 слова "встановленими цією главою" замінити словами "встановленими цим розділом";

17) у статті 461 слова "передбаченому цією главою" замінити словами "передбаченому цим розділом".

7. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436):

1) у частині четвертій статті 57 слова "третіх учасників справи" замінити словами "третіх осіб";

2) у статті 115 слова "письмових або речових" виключити;

3) у частині другій статті 155 слово "сторони" виключити;

4) у частині четвертій статті 169:

у пункті 4 слово "спорів" замінити словом "спору";

у пункті 8 слова "частиною п’ятою" замінити словами "частиною другою";

5) у пункті 4 частини третьої статті 205 слово "її" замінити словом "його";

6) у частині третій статті 223 слово "ухвалами" замінити словами "в порядку, визначеному цим Кодексом";

7) у статті 262:

частину другу доповнити реченням такого змісту: "Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п’ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі";

частину третю доповнити реченням такого змісту: "Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі";

8) в абзаці першому частини третьої статті 283 слова "частини третьої" замінити словами "частини другої";

9) у пункті 5 частини першої статті 349 слово "заяву" замінити словом "позов";

10) абзац десятий частини третьої статті 353 викласти в такій редакції:

"Судове рішення не підлягає скасуванню з підстави, визначеної пунктом 7 цієї частини, якщо учасник справи, який подав касаційну скаргу, при розгляді справи судом першої інстанції без поважних причин не заявив про непідсудність справи";

11) у частині сьомій статті 373 слова "частиною першою" замінити словами "частиною четвертою".

8. Частину десяту статті 15 Закону України "Про дорожній рух" (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., № 31, ст. 338; 2009 р., № 10-11, ст. 137) доповнити словами "а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами".

9. Пункт 5 частини першої статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 18, ст. 101; 2011 р., № 19-20, ст. 142; 2016 р., № 3, ст. 30, № 34, ст. 593) викласти в такій редакції:

"5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів".

10. У Законі України "Про Державну прикордонну службу України" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 27, ст. 208 із наступними змінами):

1) пункт 8 статті 19 після слів "дорученнями правоохоронних органів" доповнити словами "постановами державного виконавця";

2) пункт 4 частини першої статті 20 після слів "та правоохоронних органів" доповнити словами "або постановою державного виконавця".

11. Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87; 2015 р., № 33, ст. 323; 2017 р., № 25, ст. 291) доповнити словами "а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів".

12. У частині першій статті 23 Закону України "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради України, 2015 p., № 40-41, ст. 379 із наступними змінами):

1) пункт 26 в редакції Закону України від 2 червня 2016 року № 1404-VIII вважати пунктом 27;

2) абзац перший пункту 27 викласти в такій редакції:

"27) вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров’ю державних виконавців, приватних виконавців та інших осіб, які беруть участь у вчиненні виконавчих дій, здійснює привід у виконавчому провадженні, здійснює розшук боржника чи дитини у виконавчому провадженні у випадках, передбачених законом або рішенням суду".

13. У Законі України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 30, ст. 542 із наступними змінами):

1) статтю 11 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"4. Строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частин дев’ятої, дванадцятої статті 71 цього Закону, обчислюється з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження";

2) в абзаці другому частини другої статті 70 слова "відшкодування шкоди" замінити словами "у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди";

3) у статті 71:

у частині другій слова "понад три місяці" замінити словами "сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці";

частину дев’яту викласти в такій редакції:

"9. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, надсилаються сторонам для відома не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного частиною п’ятою статті 74 цього Закону, для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.

У разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом";

доповнити частинами десятою - тринадцятою такого змісту:

"10. Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:

1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;

2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;

3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;

4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.

11. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

12. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

13. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім підпункту 3 пункту 4, пунктів 5-7 розділу I цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та підпунктів 1 і 2 пункту 4 розділу I цього Закону, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

2. Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

3. Міністерству юстиції України, Міністерству внутрішніх справ України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом з метою реалізації частини дев’ятої статті 71 Закону України "Про виконавче провадження" розробити спільний нормативно-правовий акт щодо порядку взаємодії.

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ

7 грудня 2017 року

№ 2234-VIII

 

Пияцтво - шлях до злочину

07 лютого 2018 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з фахівцем із соціальної роботи Вільшанського РЦСССДМ Ольгою Яблонь та директором Центру Валентиною Балєвою був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Пияцтво – шлях до злочину».

Вживання алкоголю молодими особами, свідчить, що для більшості з них це є прагнення та самоутвердження, наслідування прикладу друзів, напружена психологічна атмосфера й часті конфлікти у сім’ї. Деякі з них, у стані алкогольного сп’яніння, вчиняють протиправні дії, а потім розуміння скоєного приходить занадто пізно.

Присутнім були вручені інформаційно-просвітницькі буклети та продемонстровано відео ролики про згубний вплив алкоголю на організм людини з метою профілактики вживання алкогольних напоїв та пропаганди здорового способу життя.

 

Крути – символ українського патріотизму

29 січня 2018 року персонал Вільшанського районного сектору з питань пробації взяли участь в урочистостях, приурочених вшануванню пам’яті юнаків, які героїчно загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року.

В центрі селища, біля пам’ятника загиблим воїнам за свободу та незалежність нашої держави відбувся урочистий мітинг в якому взяли участь керівництво району, представники підприємств, організацій та учнівська молодь.

Не залишилися осторонь і працівники Вільшанського РС з питань пробації. Адже трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Подвиг українських юнаків навічно залишиться в історії як символ національної честі.

 

Милосердя – краса душі

24 січня 2018 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк спільно з головою Вільшанської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською був проведений захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Милосердя – краса душі».

Інколи людям не вистачає тепла, як родинного так і душевного. А в декого не вистачає одягу та їжі, і вони змушені страждати від цього та шукати порятунку, вирішуючи свої проблеми злочинним шляхом. Тому під час відвідин районної організації Товариства Червоного Хреста України під обліковому була надана гуманітарна допомога у вигляді теплого зимового одягу, яка необхідна йому та повідомлено про можливість отримання її в подальшому.

Сподіваємося на плідну співпрацю з даною організацією з метою допомоги клієнтам пробації у вирішенні проблемних питань.

 

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг

17 січня 2018 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк спільно з працівниками Вільшанської районної бібліотеки для дорослих ім. Л. Горячко був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

День Соборності – свято України, що відзначається 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році. Клієнтам пробації розповіли про історичні факти цієї знаменної події в житті українського народу та презентували твори українських письменників.

Заради пробудження інтересу до історії та культури надбань нашого народу, виховання національної свідомості, відродження паростків духовності та формування рис громадянина України серед підоблікових клієнтів пробації був організований даний захід.

 

Як вберегтися від грипу та застуди?

05 січня 2018 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк був проведений профілактично-роз’яснювальний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Як вберегтися від грипу та застуди?».

В зимовий час досить актуальним є питання профілактики ГРВІ та грипу, адже збудники інфекційних хвороб активізуються і кількість хворих зростає. При появі симптомів вони часто не звертаються за медичною допомогою і це призводить до серйозних ускладнень, а в деяких випадках, до летальних наслідків.

З метою профілактики та попередження даних захворювань, підобліковим особам були роз’яснені елементарні санітарно – профілактичні правила та вручено інформаційні буклети.

 

Плануємо й виконуємо

02 січня 2018 року персонал Вільшанського районного сектору з питань пробації взяли участь у проведенні спільної наради за участі представників Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей Вільшанської РДА.

Основними питаннями, які розглядалися на даній нараді були планування спільних робочих заходів на 2018 рік з метою попередження вчинення повторних злочинів під обліковими особами молодіжного віку, профілактика протиправної поведінки серед неповнолітніх, проведення соціально-виховних заходів, а також допомога у вирішенні проблемних питань.

Плідна співпраця даних організацій слугує ключовою ланкою у досягненні бажаних результатів у роботі з особами, які мають проблеми із законом.

 

Крок до захисту прав громадян

Днями інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк була організована зустріч начальника відділу Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар  з під обліковими клієнтами пробації  під гаслом: «Крок до захисту прав громадян».

Часто люди, не знаючи деяких правових аспектів, не мають змоги подолати  існуючі  труднощі та відстояти свої права. Тому дана зустріч була організована з метою надання інформаційних послуг, направлених на ознайомлення з видами та послугами, які надають спеціалісти Вільшанського відділу правової допомоги. Клієнти пробації отримали консультативну допомогу у вирішенні питань, які  турбують їх на сьогоднішній день.

Такі зустрічі проводяться не вперше і їх завданням є допомога під обліковим особам вирішити життєві проблеми у правовий спосіб.

 

Святкування дня Святого Миколая

19 грудня 2017 року інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна  Чабанюк взяла участь у святкуванні дня Святого Миколая, яке проводилося працівниками Вільшанської бібліотеки ім. Л. Горячко для учнів молодших класів Вільшанської ЗОШ.

Дітям розповіли про історію та традиції святкування цього неймовірно чудового та загадкового свята. Адже саме цього дня малеча очікує дива та подарунки від Святого Миколая, але аби це здійснилося, вони мають протягом року поводити себе чемно та робити добрі вчинки.

Всі присутні брали активну участь у проведених конкурсах та водили новорічні хороводи, а наприкінці свята, дітки отримали солодкі подарунки.

 

 

Немає прав без обов’язків

11.12.2017 року за запрошенням спеціалістів Вільшанського районного центру зайнятості відбулося семінарське заняття за участі інспектора Вільшанського районного сектору з питань пробації Інни Чабанюк, начальника відділу Вільшанського бюро безоплатної правової допомоги Анастасії Повар, фахівця із соціальної роботи Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольги Яблонь, приуроченого до Міжнародного тижня права для осіб, які перебувають на обліку Центру зайнятості.

Фахівці даних організацій плідно співпрацюють з Центром зайнятості, тож дані заходи проводяться не вперше. Присутнім розповідали про цілі та завдання, які виконують дані установи. Зокрема, наголошувалося, що підоблікові особи Вільшанського районного сектору з питань пробації користуються такими ж правами як і всі громадяни України. На всі запитання надавалися вичерпні відповіді, а також були продемонстровані відео ролики про права громадян.

Такі зустрічі проводяться з метою формування активної життєвої позиції, вмінні відстоювати власну думку та свої права, але й не забувати про обов’язки бути законослухняними  громадянами  своєї держави.

 

СНІД – проблема, що стосується кожного

06 грудня 2017 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк спільно з фахівцем Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Яблонь був проведений профілактичний відео лекторій з підобліковими клієнтами пробації  на тему: «СНІД – проблема, що стосується кожного. Відверто про ВІЛ».

Часто безладність статевих стосунків  призводить до венеричних захворювань. Подібні захворювання можуть спричинити серйозні наслідки, про які варто говорити аби їх попередити.

Зараження венеричною хворобою або ВІЛ належить до злочинів проти здоров’я людини і карається законом, про це були поінформовані під облікові особи. Їм було запропоновано для перегляду відповідний відео матеріал, а також вручено інформаційні буклети.

Даний захід проведений з метою виховання  дбайливого ставлення до свого здоров’я, ВІЛ-профілактичної інформації та пропаганди здорового способу життя.

 

Пробація в Україні для неповнолітніх

01 грудня 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою був проведений інформаційно-профілактичний  захід серед учнів 11 класів Вільшанської загальноосвітньої школи I-III ступенів на тему: «Пробація в Україні для неповнолітніх».

На сьогодні досить актуальним є питання профілактики злочинності серед неповнолітніх. Старшокласники були проінформовані про нове для них поняття таке як «пробація» та як саме вона впливає на виправлення неповнолітніх. А також школярам було надано для перегляду наочні матеріали для більш детального ознайомлення з видами пробації.

Такі профілактичні заходи дуже важливі, адже вони спрямовані на виховання правової свідомості та культури підлітків.

Даний захід був проведений з метою інформаційного, соціального та правового ознайомлення задля запобігання вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми особами.

 

Пробація в Україні

27 листопада 2017 року інспектором  Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк був проведений інформаційний захід серед учнів старших класів Березовобалківської загальноосвітньої школи I-III ступенів на тему: «Пробація в Україні».

Пробація досить нове поняття для більшості громадян України. Старшокласники захоплююче сприймали нову для них інформацію та  досить активно її  обговорювали. Учням були запропоновані для перегляду наочні матеріали щодо складання досудової доповіді під назвою: «Розкажи суду свою історію».

Метою даної зустрічі було знайомство з видами пробації та її завданнями серед учнівської молоді для інформаційних та профілактичних цілей, а також недопущення скоєння ними кримінальних правопорушень.

 

Без добрих справ немає доброго імені

15 листопада  2017 року  інспектором  Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк  на базі Вільшанської бібліотеки для дорослих імені Л. Горячко  був проведений виховний захід  з під обліковими клієнтами пробації на тему: «Без добрих справ немає доброго імені».

Наше, таке б здавалося безтурботне сьогодення, затьмарено сумними подіями на Сході нашої держави. Це ще одна  сторінка  історії України, яка назавжди буде закарбована в наших серцях та  серцях прийдешніх поколінь.

Підобліковим  була запропонована для перегляду виставка світлин учасників АТО нашого краю, які героїчно захищають  державні  кордони. Вони різного віку. Вони жили поряд з нами, працювали, виховували дітей, і в одну мить, стали воїнами – нашим захистом, нашою надією.

Кожна людина повинна прагнути бути особистістю. За будь – яких обставин, намагатися виправити свої помилки і продовжувати жити   та брати приклад з таких відважних та мужніх людей, як наші герої.

 

Шкідливі звички чи життя собі на втіху

01 листопада 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з фахівцем із соціальної роботи Вільшанського РЦСССДМ Ольгою Яблонь був проведений профілактичний відео лекторій з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Шкідливі звички чи життя собі на втіху».

Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров’я. Одна людина твердо і впевнено йде до своєї мети, постійно себе вдосконалює, ставить перед собою нові завдання. А інша-ледве чвалає дорогою життя, потрапляє у залежність від шкідливих звичок, які не тільки принижують гідність, а й завдають фізичної шкоди.

Підобліковим особам запропонували для перегляду профілактичні відео ролики про шкідливі звички та їх згубну дію на організм людини з метою виховання дбайливого та відповідального ставлення до власного здоров’я.

 

Співпраця для безпеки суспільства!

Вільшанський районний сектор з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції – запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних та ініціативних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із сектором пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто, поміж відбуттям певного виду покарання, - ця особа з метою попередження скоєнню нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтер пробації під час здійснення своїх повноважень має право на:

- безпечні і належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;

- перебування на території і в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;

- участь у відвідуванні суб’єктів пробації за місцем їх роботи або навчання;

- проведення зустрічей із суб’єктами пробації з метою здійснення заходів соціально-виховної роботи;

- захист своїх прав відповідно до законодавства;

- інші права, передбачені договором та законодавством.

Кожен небайдужий та ініціативний, разом із нашим сектором може приєднатися до співпраці. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства!

 

Відповідальність за безглуздий вчинок

18 жовтня 2017 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк була організована зустріч клієнтів пробації з дільничним офіцером поліції сектору превенції патрульної поліції Вільшанського відділення поліції старшим лейтенантом поліції Сергієм Ганжуком щодо попередження протиправної поведінки та її наслідків.

Підоблікові особи досить часто стикаючись з певними проблемами в своєму житті, намагаються їх вирішити незаконним шляхом, чим перекреслюють перспективу цілого життя. Вкотре наголошувалося, що за будь-які безглузді вчинки настає відповідальність і тому завжди має перемагати здоровий глузд.

Краще заздалегідь окреслити межі дозволеного, ніж бачити відчай, готовність віддати все, аби повернути назад ту мить, коли вчинено непоправне.

 

 

Цілюща сила молитви

06 жовтня 2017 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк було організовано відвідування Вільшанської православної церкви Святителя Іоанна Милостивого підобліковими клієнтами пробації.

Підоблікові, з неприхованою зацікавленістю проходжалися по храму, адже не дивлячись на досить зрілий вік, відвідували святе місце вперше в житті. Їм було запропоновано поставити свічки за здоров’я, подумки помолитися Богу та попросити прощення. Також, присутнім зачитали реальні історії чудодійного зцілення за допомогою молитви.

Заради усвідомлення важливих духовних цінностей буття людини та переосмислення своїх власних життєвих позицій був організований даний захід для осіб, які мають проблеми із законом.

 

«Не обірви свій життєвий шлях»

4 жовтня 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з начальником відділу із соціальної роботи Вільшанського РЦСССДМ Оленою Стояновою проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації, приурочений до Дня боротьби з наркоманією на тему: «Не обірви свій життєвий шлях».

Підобліковим наголошувалося на проблемах наркотизації сучасної молоді. Адже наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від позитивних настановлень на здоровий спосіб життя, породжують прийняття хибних рішень, у деяких випадках провокуючи навіть до суїциду.

Присутнім вручені інформаційно-просвітницькі буклети в яких розміщено адреси центрів, де можна , у разі потреби, отримати кваліфіковану допомогу.

У будь-якому випадку необхідно зупинитися, подумати та прийняти правильне рішення і саме це було метою даного заходу

 

Надання консультативної допомоги працівниками районного центру зайнятості

28 вересня 2017 року в приміщенні Вільшанського районного центру зайнятості організовано зустріч підоблікового клієнту пробації, у якого виявлено  необхідність у наданні консультативної допомоги, з заступником директора районного центру зайнятості населення Ольгою Войніковою.

Під час зустрічі Ольга Вікторівна  надала вичерпну інформацію підобліковому  щодо  постановки та перебування на обліку районного центру зайнятості. Вона також відповіла на всі запитання, які були поставлені  клієнтом пробації.

Завдяки даній  зустрічі підобліковий, який мав необхідність у наданні консультативної допомоги з боку спеціалістів районного центру зайнятості  отримав інформацію  про різні види та форми послуг центру зайнятості, які  його цікавили та в подальшому має змогу ними скористатися.

 

Попередити непоправне.

06  вересня  2017 року  інспектором  Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк  спільно з  начальником відділу із соціальної роботи Вільшанського РЦСССДМ Оленою Стояновою був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Попередити непоправне» де їм були надані практичні рекомендації фахівців з метою профілактики депресивних станів.

До даного заходу був запрошений лікар-психіатр Вільшанської ЦРЛ Олександр Кудлюк, який повідомив, що за пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров’я 10 вересня прийнято вважати Всесвітнім днем запобігання самогубствам. А для України проблема суїцидів - більш , ніж актуальна. 

Метою даного заходу є попередження та профілактика суїцидальної поведінки серед клієнтів пробації.

Інна Чабанюк

Інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Україна понад усе!

23 серпня 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з працівниками Вільшанської бібліотеки для дорослих була проведена тематична бесіда з під обліковим, приурочена річниці Незалежності України.

В ході бесіди обговорювалися питання, щодо сьогодення нашої держави і тому він мав змогу висловити свою думку, а також осмислити  героїчні вчинки наших захисників, які відстоюють Незалежність нашої держави на даний час.

Наостанок, присутньому було запропоновано ознайомлення з виставкою, представленою в бібліотеці, яка має на меті виховання патріотизму, людської гідності та формування позиції гідного громадянина своєї держави. 

Юлія Іванова

Старший інспектор Вільшанського РС

з питань пробації

 

 

Таємниця подружніх стосунків

02 серпня 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з начальником відділу із соціальної роботи Вільшанського РЦСССДМ Оленою Стояновою був проведений виховний захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «Таємниця подружніх стосунків».

Підоблікові тільки задумуються над тим, щоб створити власні сім’ї, але вони мають розуміти, що ідеальні сім’ї створюються на основі кохання двох людей протилежної статі, які підтримують, поважають та розуміють один одного.

Присутнім були вручені інформаційно-просвітницькі буклети та засоби контрацепції.

Метою даного заходу було сприяння вихованню любові, поваги та гармонійних стосунків з коханими, мотивації до самовдосконалення.

 

Не зупинятись на досягнутому

19.07.2017 року інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Інною Чабанюк була організована зустріч клієнтів пробації з начальником Вільшанського РС УДМС Ларисою Петровою.

Під час зустрічі клієнти пробації мали змогу обговорити існуючі проблеми та способи їх вирішення, а також їм був продемонстрований зразок нової ID- картки та повідомлено про умови її отримання.

Завдяки плідній співпраці Вільшанського районного сектору з питань пробації та Вільшанського районного сектору управління Державної міграційної служби підоблікові особи вже отримували паспорти громадян України і в подальшому працівники даних служб планують всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

 

Тепло батьківської оселі

05.07.2017 року інспектором  Вільшанського  районного  сектору  з питань пробації  Інною Чабанюк  спільно з начальником відділу із соціальної роботи  Вільшанського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Оленою Стояновою  був проведений виховний захід  з  клієнтами  пробації, які перебувають на обліку, приурочений до Дня родини на тему: «Тепло батьківської оселі».

«Бути щасливому одному – неможливо. Це не природно для людини» -  таку  цитату  намагалися  проаналізувати та висловити свою точку зору клієнти пробації, адже поняття сім’ї для кожного є суто індивідуальним.

Сім’я - святиня людських почуттів: кохання, поваги, вірності, піклування.

Тому підоблікові особи мають усвідомити відповідальність батьківства та поваги до членів своєї родини.

Метою даного заходу було виховання свідомого ставлення до життя, поваги до жінки та батьків, а також пам’ятати давню істину: « Що посієш – те й пожнеш».

 

Співпраця заради успішних результатів

16 червня 2017 року на базі  Вільшанського районного центру зайнятості відбулося семінарське заняття, в якому взяла участь інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна Чабанюк.

Вільшанський РС з питань пробації та Вільшанський РЦЗ неодноразово організовували зустрічі для осіб, які перебувають на обліках з метою надання відповідної інформації для пошуку підходящої роботи або ж навчання та профілактики протиправної поведінки. Як відомо,  причиною скоєння кримінальних правопорушень, досить часто,  є відсутність постійного місця роботи та стабільних доходів, тому такі зустрічі є досить актуальними.

Наприкінці зустрічі, всім присутнім побажали активного та цілеспрямованого пошуку відповідної роботи та були вручені інформаційні буклети.

 

Що необхідно знати про державну соціальну допомогу?

07 червня 2017 року у Вільшанському районному секторі з питань пробації була організована зустріч клієнтів пробації, які перебувають на обліку з заступником начальника управління соціального захисту населення Вільшанської РДА Наталією Кобізюк.

Під час зустрічі Наталія Віталіївна надала вичерпну інформацію клієнтам пробації щодо видів соціальних допомог та умови їх нарахування. Вона також відповіла на конкретні запитання, які були поставлені одним із клієнтів пробації, у сім’ї якого, напередодні народилася двійня.

Завдяки цій зустрічі, клієнти пробації отримали інформацію  про різні види та форми соціальної підтримки, яка необхідна в повсякденному житті.

 

Наші діти – майбутнє України

01 червня  2017 року персонал Вільшанського районного сектору з питань пробації  взяли участь у проведенні  урочистих заходів, приурочених до Міжнародного Дня захисту дітей, які відбулися на Соборній площі селища Вільшанка.  

Очільники Вільшанської районної  державної адміністрації побажали всім дітям гарного літнього відпочинку, позитивного настрою та мирного неба. Потім відбувся святковий концерт, в якому приймали участь дитячі колективи, різноманітні конкурси та вручення нагород. Наприкінці свята всіх дітей пригостили смачним морозивом.

Наші діти – це наше майбутнє і майбутнє нашої держави, які мають усвідомлювати, що в подальшому  саме вони є будівниками розквітаючої, успішної та сильної України.

 

З ВДЯЧНІСТЮ ЗА МАЙБУТНЄ

05 травня 2017 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору з питань пробації Юлею Івановою спільно з працівниками Вільшанської  районної бібліотеки для дорослих був проведений виховний захід до Дня пам’яті та примирення на тему: «З вдячністю за майбутнє».

Під час заходу присутнім була надана можливість ознайомитися з виставкою книг присвячених війні з нацизмом та експонатами розміщеними в Вільшанському районному україно-болгарському музеї ім. Івана Гуржоса.

Головною метою даного заходу було вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Також незважаючи на те, що традиція відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення лише зароджується, ще однією метою було звернути основну увагу на 8 травня. Наша держава офіційно розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

  

«Зробимо Україну чистою разом»

29 квітня 2017 року відповідно до окремого доручення Заступника Міністра юстиції України від 28.03.2017 року №89/24/32-17 персонал та клієнти  Вільшанського районного сектору з питань пробації взяли  участь в щорічній всеукраїнській соціально-екологічній акції «Зробимо Україну чистою разом».

Завдяки спільним діям, обговореним на робочій зустрічі з місцевим координатором Анною Пироженко, було проведено прибирання Центрального парку селища Вільшанка. Також виконано комплекс заходів по прибиранню прилеглої території будівлі, в якій на даний час дислокується Вільшанський районний сектор з питань пробації, а саме: побілено бордюри та дерева, впорядковано  клумби, прибрано сміття.

Проведення цих акцій свідчить про об’єднання заради збереження довкілля та створення комфортних умов для життєдіяльності. Адже наша держава буде квітучою та неповторною лише за умови спільних зусиль всіх  без винятку.

 

Мужність і біль Чорнобиля

26 квітня 2017 року інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна  Чабанюк  взяла участь у проведенні урочистого заходу, приуроченого  до Дня Чорнобильської трагедії, який відбувся у Вільшанській районній бібліотеці для дорослих.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це неможливо, який увійшов назавжди в історію України.  Присутнім учасникам Чорнобильської трагедії були вручені подяки  та квіти від керівництва району та прозвучали музичні композиції. Хвилиною мовчання згадали тих, хто назавжди відійшов у вічність. Також  присутні ознайомилися з виставкою книг, в яких описано події 26 квітня 1986 року.

Метою даного заходу було висловлення  вдячності учасникам, тих трагічних подій весни 1986 року, за їх героїзм у боротьбі з некерованим атомом. Адже долі простих людей  злилися з Чорнобилем, серед яких були і наші земляки.

 

«Для успішної співпраці»

Днями персоналом Вільшанського районного сектору з питань пробації було проведено робочу зустріч з працівниками Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В ході зустрічі, яка відбулася у Вільшанському РС з питань пробації,  були обговорені питання щодо подальшої успішної співпраці, підведені підсумки роботи протягом першого кварталу та подальше  планування роботи.

Метою даної зустрічі, насамперед, було обговорення проблемних питань, що стосуються підоблікових осіб, допомога у їх вирішенні та проведенні соціально - виховної роботи задля попередження протиправної поведінки та мотивації до покращення свого способу життя. 

 

Туберкульоз – не вирок.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом старшим інспектором Вільшанського районного сектору пробації Юлею Івановою був проведений захід з підобліковими з метою профілактики цієї недуги.

Туберкульоз сьогодні є досить актуальною медико – соціальною проблемою не тільки в Україні, але й в усьому світі.

Зростання захворюваності частіше спостерігається серед соціально незахищених верств населення. Але існує ймовірність захворювання серед осіб з міцним імунітетом при масивному попаданні збудника захворювання в організм.

Підобліковим було запропоновано відповісти на запитання тесту, який дав би змогу звернути увагу на проблемні питання, пов’язані зі станом їхнього здоров’я, а також вручені інформаційно-просвітницькі буклети.

Переосмислення свого способу життя, відмова від шкідливих звичок, своєчасне безкоштовне медичне обстеження – саме такі основні складові, які допоможуть знизити ризик зараження. Адже туберкульоз дуже підступна хвороба, але при своєчасному діагностуванні та лікуванні є виліковним.

 

Персонал Вільшанського районного сектору з питань пробації привітав підоблікових жінок зі святом весни.

07 березня 2017 року інспектор Вільшанського районного сектору з питань пробації Інна Чабанюк відвідала підоблікову громадянку К., яка перебуває на обліку  за місцем проживання та привітала її  зі святом 8 Березня.

Під час відвідування засудженій були вручені подарунки та квіти аби створити позитивний настрій, виявити турботу та підкреслити, що роль жінки в суспільстві є неперевершеною та надзвичайно важливою.

Наостанок, Інна Валентинівна наголосила, що кожна жінка має відчувати увагу та не забувати про своє покликання бути матір’ю та берегинею сімейного вогнища.

 

«Венеричні хвороби та СНІД як результат випадкових статевих стосунків» - під такою назвою був проведений виховний захід з підобліковими Вільшанського районного сектору пробації.

13 лютого 2017 року персоналом Вільшанського РС пробації був проведений виховний захід із підобліковими на тему: «Венеричні хвороби та СНІД як результат випадкових статевих стосунків».

Часто безладність статевих стосунків призводить до венеричних захворювань. Про дану проблему не люблять говорити, соромлячись цієї теми. Але це зовсім неправильно, тому що подібні захворювання можуть спричинити серйозні наслідки.

Основні венеричні захворювання, про які повинен знати кожен,- це сифіліс, гонорея, геніальні бородавки, герпес, вагініт, СНІД.

Необхідно знати шляхи зараження, симптоми та як не стати жертвою цих підступних хвороб. У будь-якому випадку при проявах хвороби обов’язково треба звернутися за консультацією до лікарів.

Інспектор Вільшанського районного сектору пробації Інна Чабанюк розповіла підобліковим про симптоматику та профілактику венеричних хвороб та СНІД. Також було вручено інформаційно-просвітницькі буклети та гумові запобіжники.

Метою даного заходу є виховання у підоблікових душевної гармонії, моральної чистоти та фізичної досконалості, тому що стосунки між чоловіком та жінкою мають бути облагороджені одним із найчудовіших почуттів-коханням.

 

 

Зустріч персоналу Вільшанського РС КВІ  з учнями Березовобалківської ЗШ I-III ст.

09 грудня 2016 року в Березовобалківській загальноосвітній школі I-III ступенів відбулася зустріч фахівця Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк з учнями середніх класів, яка проводилася в рамках Всеукраїнського тижня права.

Як зазначила Інна Валентинівна, є такі правила, які обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були – дорослі чи діти. Ці правила встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина та його права. Варто кожному громадянину знати не лише права, а й обов’язки. З часом у кожного з дітей збільшуються і обов’язки, і відповідальність. Існують закони, які визначають обов’язки. І кожен мусить їх знати.

Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, а тому дорослі мають вчасно пояснити дітям, що кожен злочин рано чи пізно буде розкритим, і одна хвилина сваволі й неповаги до закону може поставити під загрозу чи й перекреслити перспективу цілого життя.

Краще суворо й жорстко окреслити межі дозволеного, ніж бачити відчай, готовність віддати все, аби повернути назад ту мить, коли було вчинено неповторне.

Ми, дорослі, маємо говорити нашим дітям конкретну й жорстку правду змалечку, аби потім не бачити в очах німий докір: ЧОМУ? Не пояснили… Не попередили… Не зупинили…

 

Персоналом  Вільшанського РС КВІ  спільно з районним центром соціальних служб для сімї дітей та молоді  проведено соціальне інспектування підоблікових осіб за місцем проживання.

29 листопада 2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально – виконавчої інспекції Інною Чабанюк були здійснені спільні соціальні інспектування засуджених та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах з фахівцями Вільшанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оленою Стояновою, Оленою

Були відвідані засуджені, які проживають на території Березовобалківської та Дорожинської сільських рад. Під час цих інспектувань фахівці проводили профілактичну роботу з даною категорією осіб, а також обговорювалися проблемні питання, які підоблікові вирішити самостійно не мають змоги. Так, стало відомо, що діти дошкільного віку не відвідують дитячий заклад і це питання було відразу  обговорено з сільським головою. Також, надані консультації щодо видів соціальних виплат та відновлення втрачених документів.

Метою спільних соціальних інспектувань є здійснення заходів щодо попередження проявів насильства у сім’ях та протиправної поведінки серед підоблікових, обстеження житлово-побутових умов проживання, надання різнопланових консультацій та спонукання даних осіб до активної діяльності для покращення рівня свого життя і членів їх сімей.

Фахівці даних організацій мають надію, що завдяки такій співпраці вони досягнуть позитивних результатів у своїй роботі і тим самим зможуть бути корисними для тих, хто цього потребує.

 

У Вільшанському РС КВІ із засудженими провели профілактичну бесіду

на тему:«Куріння чи здоров’я вибирайте самі».

16 листопада 2016 року фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк спільно з головним спеціалістом Вільшанського РЦСССДМ Оленою Стояновою проведено профілактичну бесіду із засудженими на  тему: « Куріння чи здоров’я вибирайте самі» приурочену до Міжнародного Дня відмови від куріння.

Усім відомо про шкідливий вплив нікотину. Проте позбутися цієї шкідливої звички дуже важко.

Роблячи вибір між курінням і відмовою від  нього, слід зважати на такі обставини: у процесі куріння тютюну утворюються такі шкідливі речовини, як нікотин, етилен, радіоактивний полоній, вісмут, аміак, свинець, органічні кислоти й багато інших шкідливих для організму хімічних сполук.

Куріння – не таке заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, яку багато хто не сприймає серйозно. Подолати цю шкідливу звичку важко навіть тим, хто дуже цього хоче.

Кинути курити важко ще й тому, що це – поведінкова звичка, яка вкоренилась у нашому повсякденному житті.

Тому в роботі з підобліковими щодо профілактики тютюнокуріння важливо використовувати позитивний підхід, який визначається формуванням моди на здоровий спосіб життя без сигарет.

Метою даного заходу є пропаганда здорового способу життя та позитивної поведінки.

 

Взаємодія Вільшанського РС  КВІ  УДПтС України в Кіровоградській області

з Вільшанським бюро правової допомоги.

18 жовтня 2016 року персоналом Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції була організована зустріч підоблікових з головним спеціалістом Вільшанського бюро правової допомоги Анастасією Повар.

Інколи в житті кожної людини виникають певні ситуації з яких, здавалося б, важко знайти будь-який вихід. Тому, завдяки соціальній програмі Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав і було відкрито Вільшанське бюро правової допомоги. Це бюро нещодавно розпочало свою роботу і тому метою даної зустрічі було ознайомлення засуджених  осіб з послугами, які надаються  спеціалістами  даного закладу.

Анастасія  Василівна розповіла про правові послуги, які можна отримати від спеціалістів бюро. Також дала вичерпні відповіді на запитання, що виникали у засуджених під час зустрічі та вручила інформаційні буклети.

Безумовно, надана інформація викликала зацікавленість у підоблікових, так як безоплатна вторинна правова допомога надається за рахунок коштів Державного бюджету України, і тому є можливість вирішити проблемні питання.

 

Психологічне  діагностування підоблікових Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області.

11 жовтня 2016 року на базі Вільшанського РЦСССДМ психологом центру Русланою Мунтян було проведено психологічне діагностування засуджених.

Посада психолога нововведена, тому для засуджених дана зустріч була цілком несподіваною. Руслана Петрівна запропонувала присутнім відповісти на запитання тестів, спрямованих на вивчення соціально-психологічних характеристик особистості, з метою її психологічної корекції та надання консультацій з питань психічного здоров’я, поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем.

Наостанок, Руслана Петрівна проаналізувала разом із засудженими деякі відповіді на запитання тестів, аби вони зрозуміли в чому суть роботи психолога та необхідність даних заходів.

Маємо надію, що даний напрямок роботи буде налагоджений і принесе неабияку користь у вирішенні психологічних проблем засуджених та запобіганню виникнення непорозумінь та конфліктів з оточуючими.

 

Співпраця Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області

з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

05 жовтня  2016 року  в рамках співпраці  між Вільшанським районним сектором кримінально-виконавчої інспекції та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено робочу зустріч фахівця Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк та новоприйнятим психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Русланою Мунтян.

Під час зустрічі були обговорені проблемні питання, які виникають у засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, а також про подальшу участь психолога центру в роботі з даною категорією осіб.

Маємо сподівання, що участь психолога в роботі з підобліковими Вільшанського РС КВІ дасть змогу до формування їх психологічної культури, забезпечення здоров’я, безпеки та більш ретельного вивчення впливу психологічних, економічних та організаційних факторів  на поведінку засуджених під час перебування на обліку.

 

«Що необхідно знати про туберкульоз» - під такою назвою Вільшанським РС КВІ

проведено профілактичну бесіду з підобліковими.

14 вересня 2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції   Інною Чабанюк спільно з головою Вільшанської районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Лозінською була проведена профілактична бесіда з підобліковими на тему: «Що необхідно знати про туберкульоз».

Як повідомила Інна Валентинівна, туберкульоз є досить поширеним  інфекційним захворюванням на даний час. Прийнято вважати, що це захворювання легенів, але насправді цією хворобою можуть вражатися практично всі органи людини.

Валентина Степанівна,  розповіла засудженим про шляхи передачі та симптоми хвороби. Також, було наголошено про те, що туберкульоз можна вилікувати і лікування даного захворювання в Україні безкоштовне. Необхідно звернутися до медичного закладу, де проведуть безкоштовне обстеження та нададуть відповідну консультацію. Якщо подібні симптоми з’являються  у знайомих з близького оточення, то необхідно переконати їх  звернутися  до медичного закладу, так як хвороба є надзвичайно небезпечною в період активної стадії.

Наприкінці зустрічі, засудженим були вручені інформаційно-просвітницькі буклети, а також запропоновано вибір відповідного одягу з гуманітарної допомоги, яка знаходиться в районній організації Товариства Червоного Хреста України.

 

Попередження суїцидальної поведінки – під такою назвою проведено виховний захід

Вільшанським РС КВІ з підобліковими.

7 вересня 2016 року старшим інспектором Вільшанського РС КВІ Юлею Івановою спільно з головним спеціалістом Вільшанського РЦСССДМ Оленою Стояновою був проведений виховний захід з підобліковими на тему: «Попередження суїцидальної поведінки», приурочений до всесвітнього дня запобігання самогубствам.

За пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров’я 10 вересня прийнято вважати днем запобігання самогубствам. А для України проблема суїцидів – більш ніж актуальна.

Люди, які вчиняють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю й перебувають у стані стресу, а також переконані у неможливості впоратися зі своїми проблемами.

Тож для засуджених була проведена інформаційна хвилина і запропоновано відповісти на запитання тестів, підготовлених з метою виявлення схильності індивіда до суїцидальної поведінки.

 

Співпраця між Вільшанським районним сектором кримінально-виконавчої інспекції та Голованівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

30 серпня 2016 року Голованівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги було відкрито Вільшанське бюро правової допомоги. На цих заходах був присутній особовий склад Вільшанського РС КВІ та представники установ та організацій району. В ході обговорення подальших спільних дій, спрямованих на створення партнерських відносин, присутні акцентували увагу на налагодженні конструктивного діалогу, прагненні до підвищення всебічного ознайомлення громадян України з механізмами захисту своїх прав, мобілізації ресурсів, об’єднанні зусиль щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги соціально вразливим категоріям громадян у Вільшанському районі.

Наостанок, присутні домовилися про регулярні зустрічі з метою допомоги та щодо вирішення проблемних питань осіб, які перебувають на обліку Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції.

 

 

 

«Воїни АТО – гордість нашого краю» - під такою назвою Вільшанським РС КВІ

проведено виховний захід з підобліковими.

16 серпня 2016 року фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк спільно з бібліотекарями Вільшанської районної бібліотеки для дорослих імені Л. Горячко Ларисою Шевченко та Мариною Владовою проведено виховний захід із засудженими на  тему: «Воїни АТО – гордість нашого краю».

Наближається 25-річниця Незалежності України. І так сталося, що, на жаль, на даний час її мають відстоювати і наші земляки, імена яких,  ми маємо знати і бути вдячними їм за це. Тому що тільки сильні та  високоморальні  долають труднощі, які виникають на їх шляху. Але в нашому складному світі просто прожити чесно – уже потрібна неабияка сила і мужність.

Засудженим було запропоновано ряд запитань, які спонукали до роздумів та щирої розмови. Вони мали змогу висловити свої власні міркування про сенс людського життя, своє бачення того, що відбувається на даний час в Україні. Також засуджені ознайомилися з фотовиставкою, представленою в районній бібліотеці.

Метою даного заходу є виховання людяності, відповідальності та формування позиції громадянина, патріота України.

 

Зустріч працівників Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у форматі «Круглого столу».

09 серпня  2016 року в рамках співпраці було проведено робочу зустріч начальника Вільшанського  районного сектору кримінально - виконавчої інспекції УДПтС України в Кіровоградській області майора внутрішньої служби Ігора Кобізюка  з головним спеціалістом  Вільшанського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оленою Стояновою.

Зустріч була проведена в форматі «круглого столу», що передбачено нормативно-правовими документами, котрі регулюють спільну діяльність служб.

Під час зустрічі учасниками обговорювалися питання, які є досить актуальними  у діяльності даних служб, це: проведення виховної  роботи з підобліковими, виявлення та допомога у вирішенні проблемних питань, сприяння у працевлаштуванні, психологічної підтримки підоблікових.

Таким чином, тільки  завдяки спільним зусиллям можна досягти бажаного результату в роботі з підобліковими особами.

 

«Правила особистої гігієни» - під такою назвою Вільшанським РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області проведено профілактичну бесіду з засудженими підобліковими.

Днями, фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк проведено профілактичну бесіду з підобліковими на тему: «Правила особистої гігієни».

Як повідомила Інна Валентинівна, чистота є однією з умов формування, збереження та зміцнення здоров’я. Тому дотримання елементарних правил гігієни та гігієнічних навичок є невід’ємною складовою у профілактиці інфекційної  хвороби, такої  як  дизентерія, або хвороби «брудних рук», як її ще називають. Попередити будь-яку хворобу набагато простіше, аніж лікувати.

Отож, маємо сподівання, що засуджені  усвідомили про  необхідність дбайливого  ставлення до свого здоров’я, охайності та прагненні чистоти, які є обов’язковими умовами для повноцінного функціонування людського організму.

 

«У дружній родині - усе до ладу» - під такою назвою проведено виховний захід Вільшанським РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області та Вільшанським РЦСССДМ.

22 липня 2016 року фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк та директором Вільшанського РЦСССДМ Валентиною Балєвою був проведений виховний захід з підобліковими на тему: «У дружній родині - усе до ладу»

Присутні підоблікові особи намагалися визначитись, що для кожного з них є сім’я.

Як повідомила Інна Валентинівна, що  сім’я – святиня людських почуттів: кохання, любові, вірності, піклування. Ідеальна сім’я створюється на основі кохання двох людей протилежної статі. Подружня пара-це вісь сім’ї. Яких би життєвих перепетій не зазнавала людина, які б перешкоди не долала, як би не страждала – завжди вона знаходить прихисток і розраду в сім’ї, де її підтримують, розуміють, жаліють.

Метою даного заходу було розкриття моральних основ родини,виховання любові, поваги та взаєморозуміння, запобігання конфліктам у стосунках з рідними.

 

Спільні соціальні інспектування персоналу Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області, Вільшанського ВП ГУНП в Кіровоградській області  та Сухоташлицької сільської ради.

21 липня 2016 року старшим інспектором Вільшанського районного сектору КВІ Юлею Івановою, фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) РС КВІ Інною Чабанюк, інспектором Вільшанського ВП Сергієм Ганжуком та сільським головою Сухоташлицької сільської ради Павлом Рибачком були здійснені спільні інспектування засуджених, які перебувають на обліку Вільшанського РС КВІ та проживають на території Сухоташлицької сільської ради.

Також на базі сільської ради було проведено засідання, під час якого обговорювалися проблемні питання, зокрема, відсутність паспорта громадянина України у засудженого Б., та подальші кроки у вирішенні даної проблеми.

Метою даного заходу було здійснення заходів щодо профілактики негативних явищ та протиправної поведінки серед засуджених, обстеження житлово-побутових умов проживання, надання різнобічних консультацій та сприяння у розвиткові чітких життєвих орієнтирів даних осіб.

 

Паспортизація засуджених Вільшанського РС КВІ УДПтС

України в Кіровоградській області.

Днями, в приміщенні Вільшанського РС УДМС України в Кіровоградській області в.о.начальника сектору Оленою Мовчан, засудженому К., котрий перебуває на обліку Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції було вручено паспорт громадянина України.

Під час бесіди з підобліковим стало відомо, що у нього відсутній паспорт громадянина України і до цього часу в засудженого був паспорт бланку колишнього СРСР.

Фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Інною Чабанюк було розроблено індивідуальний план допомоги засудженому.

Збір відповідних документів тривав близько трьох тижнів, в результаті чого засуджений К., житель с. Залізничне, Вільшанського району отримав паспорт громадянина України.

В свою чергу, працівники інспекції в подальшому не будуть зупинятись на досягнутому та всебічно сприятимуть підобліковим особам у відновленні документів.

 

Підоблікові Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області 

відвідали Храм Святителя Іоанна Милостивого.

06.07.2016 року напередодні свята Різдва Іоанна Предтечі, фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк було організовано відвідування Храму Святителя Іоанна Милостивого.

Перед засудженими з промовою  виступив настоятель Вільшанської православної церкви святителя Іоанна Милостивого протоієрей Іоанн Малетич, який розповів, що церковне свято Різдво Івана Предтечі припадає на 7 липня. Свято отримало свою назву від імені християнського святого Івана. Особливістю  свята є очищення за допомогою вогню і води, найдавніша форма магічних дій. Це одне із чотирьох головних свят сонячного календаря.

Наостанок кожному засудженому  було вручено ікони Миколая Чудотворця.

 

Персонал Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області

долучився до відзначення 20-ї річниці Конституції України.

28 червня 2016 року в центрі селища, біля пам»ятника Т.Г.Шевченка відбувся урочистий мітинг приурочений до відзначення 20-ї річниці Конституції України.

До даного заходу долучились  працівники Вільшанського РС КВІ, які  здійснили покладання квітів до пам»ятника Т.Г.Шевченка, а також взяли участь в церемонії святкування.

У червні 1996-го депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

 

Персонал Вільшанського РС КВІ УДПтС України

в Кіровоградській області вшанував пам’ять жертв війни в Україні.

22 червня 2016 року в центрі селища біля пам’ятника невідомому солдату та меморіалу загиблих у війні відбувся захід по вшануванню пам’яті жертв війни в Україні.

У даному заході прийняли участь керівництво району, підприємств, організацій та жителів району.

Не залишились осторонь до вищезазначеного заходу і працівники Вільшанського РС КВІ, які долучились до урочистого мітингу та покладання квітів до могил загиблих у війні.

Кожен раз в цей День ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Але чи є надія уникнути повторення подібного віроломства і насильства по відношенню до нас і наших дітей?

Залишивши образи, ми навчилися прощати. Ми вміли прощати завжди. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!

 

«За майбутнє – без наркотиків» - під такою назвою проведений виховний захід Вільшанським РС КВІ.

Днями фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк спільно з головним спеціалістом Вільшанського  РЦСССДМ Оленою Стояновою на базі центру був проведений виховний захід з підобліковими,   приурочений  до Дня боротьби проти зловживання наркотиків та їх незаконного обігу.

Як зазначила Олена Володимирівна, вживання наркотичних речовин є сьогодні однією з найгостріших проблем, які постають перед суспільством. Молоді необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує, вбиває її. Наркоманія-це важка хвороба, яка дуже важко розвивається. Як свідчать дослідження, часто вживати наркотики починають зовсім випадково, через цікавість. Існують й інші причини збільшення кількості наркоманів, а саме: економічна криза, безробіття, проблеми в особистому життті. Усе це змушує людину за допомогою наркотиків шукати «кращого життя», але це житття без майбутнього.

Зі слів Інни Валентинівни, проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми, юнаками й дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем. 60-70% усіх правопорушень і злочинів молодь скоює у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від позитивних настановлень на здоровий спосіб життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень, у деяких випадках провокуючи навіть до суїциду.

Також, підоблікові відвідали Вільшанську районну бібліотеку для дорослих, де представлена виставка, яка  приурочена даній проблемі.

Метою даного заходу є формування стереотипів позитивної поведінки та здорового способу життя, профілактика негативних явищ та протиправної поведінки серед підоблікових.

 

Персонал Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області продовжує допомагати засудженим у вирішенні соціальних проблем

На обліку Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції перебуває засуджена К., яка має житлово-побутові проблеми. Крім того, як було встановлено під час профілактичної бесіди, після отриманої травми ноги стан здоров’я її значно погіршився. Звернутися до медичного закладу засуджена не має змоги через відсутність коштів, так як пенсію не отримує.

Зважаючи на виявлені обставини, фахівець Вільшанського РС КВІ Інна Чабанюк вирішила не залишати дану ситуацію без уваги та розробила план індивідуальної допомоги засудженій К. Одним із перших кроків, який було зроблено фахівцем на шляху до вирішення вищевказаної проблеми, було написання звернення до головного лікаря Вільшанської ЦРЛ з проханням обстежити дану особу та направити її на медико-соціальну експертизу. З інформації, отриманої Добровеличківським об’єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Кіровоградської області, було встановлено, що за відсутності трудового стажу, пенсії дана особа отримувати не може. Саме тому було прийнято рішення звернутися за консультацією до начальника управління соціального захисту населення Вільшанської РДА, яка в свою чергу пояснила порядок та умови нарахування державної соціальної допомоги.

На даний час, завдяки плідній співпраці Вільшанського районного сектору КВІ з центральною районною лікарнею, селищною радою та управлінням соціального захисту населення  - засудженою К. отримано II групу інвалідності, вирішено житлово-побутові проблеми та подано пакет документів до управління соціального захисту населення  для отримання державної соціальної допомоги.

 

Підобліковим засудженим Вільшанського РС КВІ організовано екскурсію до

Вільшанського районного українсько-болгарського історичного музею ім. Івана Гуржоса.

14 червня 2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції  Інною Чабанюк була організована екскурсія для засуджених до Вільшанського районного українсько-болгарського історичного музею ім. Івана Гуржоса.

Привітно зустрів відвідувачів директор музею Михайло Поліщук, який проводив дану екскурсію. Як зазначив, Михайло Володимирович, в музеї представлені експонати від початку заселення даної території і до сьогодення, а також вдале поєднання двох культур: української та болгарської.

Засуджені були приємно вражені, а також зацікавлені даним заходом. Вони змогли не тільки побачити різні експонати, а й власноруч потримати знаряддя праці тогочасних поселенців, зброю часів війни 1941-1945 років. Велику увагу приділили болгарській культурі, яка широко представлена різними експонатами.

Наостанок, Михайло Володимирович розповів присутнім  про гордість Вільшанщини - учасника трьох Олімпійських ігор з веслування на байдарках і каное, срібного призера чемпіонатів світу Максима Сергійовича Прокопенка. В музеї представлений костюм призера, в якому він отримував нагороду в Лондоні.

Метою даного заходу є виховання у підоблікових зацікавленості історією свого народу, почуття любові до рідного краю та прагнення бути особистістю на прикладі видатних людей.

 

Співробітники Вільшанського РС КВІ УДПтС України в

Кіровоградській області долучилися до відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

01 червня 2016 року на Соборній  площі селища відбулися урочисті заходи приурочені до Міжнародного дня захисту дітей, які були проведені за сприяння служби у справах дітей Вільшанської РДА, районного центру соціальних служб для сім»ї та молоді, а також керівництва району.

До даного заходу також долучилась фахівець Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Чабанюк Інна.

Інна Валентинівна привітала всіх присутніх дітей зі святом, побажала міцного здоров»я, приємного відпочинку під час літніх канікул та взяла участь у деяких конкурсах.

В даному заході також прийняли участь і діти співробітників Вільшанського РС КВІ, а саме: Чабанюк Артем, Кобізюк Юлія, Кобізюк Анастасія та Іванова Дар’я.

Наприкінці свята дітям були вручені солодощі та подарунки.

 

«Праця – джерело життя».

Під такою назвою для підоблікових засуджених Вільшанського РС КВІ було проведено захід.

18 травня  2016 року в приміщенні районного центру зайнятості за ініціативи Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області   була проведена зустріч підоблікових з працівниками Вільшанського районного центру зайнятості населення.

Дана ініціатива з боку кримінально-виконавчої інспекції викликана тим, що на обліку Вільшанського  РС КВІ перебуває 38 осіб, засуджених до покарань не пов’язаних  з позбавленням волі, в тому числі 18 осіб  молодіжного віку. 34 особи не мають постійного місця роботи, що складає 89,5 % від загальної кількості засуджених. Під час проведення заходу засуджені  мали змогу дізнатися про постановку на облік до центру зайнятості, особливості нарахування допомоги по безробіттю та самостійного пошуку роботи. Також для ознайомлення був наданий перелік запропонованих вакансій на підприємствах  Вільшанського  району з вказаною заробітною платою за кожною професією.

Працівником Вільшанського районного центру зайнятості Жанною Ступаченко було  проведено лекцію в ході якої були перелічені послуги, які надаються в працевлаштуванні, направленні на навчання в отриманні робітничих професій, ознайомлено з переліком документів при зверненні до центру зайнятості.

Метою даного заходу є формування у засуджених таких якостей як цілеспрямованість, організованість, працьовитість та наполегливість у подоланні труднощів у всіх видах діяльності;  значущість суспільної праці; уявлення про сучасний ринок праці.

Підсумуючи зустріч було наголошено, що проведення даних заходів призведе до покращення   працевлаштування під облікових для їх ресоціалізації та становленні як повноцінних членів суспільства.

 

День пам’яті жертв політичних репресій.

13 травня 2016 року з підобліковими засудженими, фахівцем  Вільшанського РС КВІ Чабанюк Інною було проведено захід приурочений до дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Інна Валентинівна довела до відома засуджених про те, що, день пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Наприкінці заходу засудженим було відведено час для запитань, яким вони вміло скористалися та отримали на них вичерпні відповіді.

 

«Хвороби поведінки» під такою назвою був проведений спільний захід Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області та Вільшанського РЦСССДМ.

04.05.2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк  та директором  районного центру соціальних служб для сім»ї та молоді  Валентиною Балєвою на базі Вільшанського РЦСССДМ був проведений виховний захід на тему:«Хвороби поведінки».

Як зазначила Інна Валентинівн, що  на жаль у наш час існує велика кількість інфекційних хвороб, від яких потерпає та вмирає велика кількість людей кожного дня. До цих хвороб належать венеричні захворювання, які іноді називають «хворобами поведінки», оскільки їхньому поширенню сприяють моральна розбещеність, випадкові статеві зв»язки та інше. Саме неправильна поведінка певної частини людей - причини існування венеричних хвороб у наш час.

Початкова інформація про ЗПСС (захворювання, що передаються статевим способом) потрібна для молодих людей, щоб змусити їх бути пильними; вона допоможе розпізнавати симптоми захворювань, зрозуміти необхідність і суть вчасного лікування і, що найголовніше, усвідомити необхідність профілактики для збереження здоров»я самого себе та людей, які тебе оточують.

В свою чергу, Валентина Дмитрівна повідомила присутніх про симптоми такого тяжкого захворювання, як ВІЛ /СНІД, а також про тісний зв»язок між ЗПСС та ВІЛ- інфекцією.

Наприкінці заходу засудженим було відведено час для запитань, яким вони вміло скористалися та отримали на них вичерпні відповіді, а також кожному засудженому вручено інформаційно-просвітницький буклет.

 

Щорічна акція «Зробимо Україну чистою разом»

20 квітня 2016 року відповідно до окремого доручення ДПтС України №240-16 від 05.04.2016 року Вільшанським районним сектором КВІ спільно з Вільшанським районним сектором ДМС та  засудженими було проведено захід приурочений до щорічної акції «Зробимо Україну чистою разом».

Підтримуючи Всеукраїнську традицію, в рамках щорічної акції учасниками  заходу  виконано комплекс заходів по приведенню до належного естетичного та санітарного прилеглої території будівлі в якій на даний час дислокуються Вільшанський РС КВІ та РС УДМС, а саме: було побілено бордюри та дерева, впорядковано  клумби, прибрано сміття.

Проведення цих акцій є слушною нагодою виявити здатність до об’єднання навколо ідеї екологічного та духовного розвитку держави, підтвердження свідомого ставлення до збереження довкілля. Спільними зусиллями можна зробити нашу країну, наш дім чистим, безпечним і комфортним.

 

«Чорнобиль не має минулого…» - під такою назвою був проведений

виховний захід присвячений до дня Чорнобильської трагедії.

22 квітня 2016 року фахівцем Вільшанського РС КВІ Інною Чабанюк спільно з завідуючою Вільшанською районною бібліотекою для дорослих Іриною Каліфоровою був проведений захід із засудженими  присвячений до дня Чорнобильської трагедії.

26 квітня! В памяті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це неможливо.

Зі слів Інни Валентинівни, Чорнобиль-це вже історія України, тому необхідно вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до  того ж формувати особистість, яка буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

Ірина Сергіївна, повідомила про історію виникнення невеличкого районного центру, що знаходиться за 130 км від Києва, який увійшов назавжди в історію України. Також запропонувала присутнім ознайомитися з виставкою книг, в яких описано події 26 квітня 1986 року.

Метою даного заходу було поглибити знання учасників заходу про трагічні події весни 1986 року. Домогтись розуміння ними трагедії та героїзму простих людей, долі яких злилися з Чорнобилем, серед яких були і наші земляки. Виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, почуття любові до людини, землі, держави.

 

«Статева культура-основа сімї та усвідомленого батьківства» - під такою назвою Вільшанським РС КВІ спільно з Вільшанським РЦСССДМ проведено виховний захід із засудженими.

06 квітня 2016 року на базі Вільшанського РЦСССДМ спільно фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Інною Чабанюк та головним спеціалістом центру Оленою Стояновою  був проведений захід із засудженими на тему: «Статева культура-основа сімї та усвідомленого батьківства».

Як повідомила Інна Валентинівна, сімя-це не дарунок долі, і без сумісних зусиль і праці щасливою вона не буде. Створення сімї є дуже важливим кроком як у житті чоловіка, так і жінки. Обоє беруть рішення на себе та  відповідальність бути разом і в радості, і в печалі…Але в перші роки їхнього спільного життя спостерігається більше неприємних випробувань, ніж щасливих днів. Тому передумовою до створення міцної сім’ї служить постійне спілкування майбутнього подружжя, спільне  яскраве проведення  часу, переживання сильних емоцій, уважність один до одного,  вирішення питань економічного характеру, здатність прощати, а також свідоме, виважене рішення щодо планування народження дитини.

Зі слів Олени Володимирівни, статева культура - це поняття досить широке. Чоловік і жінка - це два різних світи. Чоловік є уособленням активного, свідомого, створюючого начала, яке реалізує себе в матеріальному житті, жінка-пасивне, матеріальне, сприймаюче начало. Різність між чоловіком та жінкою потребує високої культури їх відносин і цьому треба вчитися. Також головним спеціалістом центру було  розглянуто питання гендерної рівності, яке на сьогоднішній день є досить актуальним.

Наостанок, присутнім були вручені інформаційно-просвітницькі буклети.

 

«Зупинимо туберкульоз в Україні» - під такою назвою Вільшанським районним сектором кримінально-виконавчої інспекції проведено захід присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

22 березня 2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк був проведений захід присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

Як зазначила Інна Валентинівна, туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається мікобактеріями туберкульозу (паличка Коха). Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини.

Інфікування туберкульозом – це не те ж саме, що захворювання туберкульозом. Носіями інфекції є більшість людей, але тільки при зниженні імунітету – від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами – збудники туберкульозом (мікобактерії) активізуються і виникає захворювання «туберкульоз» з’являються симптоми хвороби, і людина може інфікувати інших.

Метою даного заходу було ознайомлення підоблікових з симптомами даного захворювання, його профілактикою, популяризацією здорового способу життя. Тому що туберкульоз дуже підступна хвороба, тому відкладати візит до лікаря – величезний ризик для здоровя.

 

«Шевченкове слово у віках не старіє…»  під такою назвою Вільшанським РС КВІ проведено

захід присвячений до дня народження Тараса Шевченка.

02 березня 2016 року на базі Вільшанської районної бібліотеки для дорослих імені Лідії Горячко відбувся святковий захід присвячений великому поету України Тарасу Григоровичу Шевченку, творчість якого знають і люблять всі народи світу. Захід був проведений спільно фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк та бібліотекарями районної бібліотеки Ларисою Шевченко і Мариною Владовою.

Під час заходу засуджені активно пригадували життєві сторінки славетного Кобзаря, відомі їм ще зі шкільних років. Були зачитані вірші  поета, які актуальні й для нашого сьогодення. Звичайно, звернули увагу присутніх і на тему жінки-матері у творчості Шевченка. Великий поет і художник досить багато уваги приділяв жіночій темі і створив прекрасні образи жінок, матерів, які нас чарують, зворушують, захоплюють.

Наостанок була проведена вікторина та представлена виставка творів Кобзаря.

Метою даного заходу є виховання доброти, милосердя, любові, почуття національної самосвідомості, формування світоглядних переконань неприйняття насильства, осуд загарбницьких воєн.

 

Начальник Вільшанського РС КВІ УДПтС України в області

надав інтерв’ю журналісту місцевої газети «Вільшанський вісник».

18 лютого 2016 року начальник Вільшанського РС КВІ майор внутрішньої служби Ігор Кобізюк надав інтерв’ю журналісту районної газети «Вільшанський вісник» в якому розповів про Закон України «Про Пробацію», який вступив в дію 27.08.2015 року.

Ігор Сергійович довів до відома представнику засобів масової інформації  основні положення вищезазначеного закону, а також повідомив, про те, що  орган пробації, крім виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, здійснюватиме пробаційний нагляд, що передбачає як контроль за поведінкою, так і індивідуальний план соціальної, психологічної допомоги, профілактичних і виховних заходів, які базуються на проведеній оцінці ризику вчинення повторного злочину та потреб правопорушника. 

Також маємо сподівання, що даний закон створить підґрунтя для підвищення ефективності  соціальної  адаптації засуджених та зниження числа рецидивних злочинів, що позитивно впливатиме на безпеку й добробут суспільства.

Наприкінці зустрічі представник засобів масової інформації висловив свою вдячність за організований захід, адже зміг отримати відповіді на актуальні запитання, які цікавлять громадськість.

 

Фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої

інспекції проведено тестове заняття на тему:

«Подбай про своє здоровя сам».

03 лютого 2016 року  під час проведення реєстрації підоблікових осіб, фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально – виконавчої інспекції Інною Чабанюк було проведено тестове заняття на тему: «Подбай про своє здоровя сам».  

Засудженим особам  було проведено інформаційну хвилинку та запропоновано  відповісти на тестові запитання для самооцінки здоровя та за кількістю очок визначити його стан.

Як зазначила Інна Валентинівна, здоровя – найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми з універсальною стійкістю до труднощів життя – холоду і спеки, ран і отрут,  страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань. На жаль, не всі однаково наділені даром здоровя. З роками здоровя все слабшає, а хвороб стає все більше. Таким чином, на формування здоров’я істотно впливає так звана поведінка самозбереження, тобто свідома система дій і стосунків, що визначають якість індивідуального й сімейного здоров’я. Основними складовими поведінки самозбереження є: адекватне харчування, уміння правильно відпочивати, достатня фізична активність, здорова сексуальність, уміння долати стреси, планування родини, відсутність шкідливих звичок.  

Даний захід пройшов в доброзичливій атмосфері. Є сподівання, що підоблікові особи усвідомили, що здоров’я – найцінніший скарб, про який потрібно дбати та берегти його.

 

Ігор Кобізюк

Вільшанський РС КВІ

 

Співробітники Вільшанського РС КВІ взяли участь в урочистому мітингу

до 98-ї річниці битви під Крутами та вшанували загиблих студентів.

29 січня 2016 року керівництво районної державної адміністрації, районної ради, селищної ради, представники організацій району взяли участь в урочистому мітингу до 98-ї річниці битви під Крутами та вшанували загиблих студентів. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Не залишились осторонь вищезазначеного заходу і працівники Вільшанського РС КВІ, які долучилися до урочистого мітингу.

98 років тому в історії України зявилася нова сторінка, щедро полита молодою кровю, назва якої Крути!

Крути – це великий перелом на межі двох століть. Світова історія знає багато жертв в імя ідей, але аналогічної Крутам не було. Біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України… Це були переважно учні середніх шкіл, що ніколи не тримали у руках зброї і навіть не мали елементарної підготовки.

 

             Славних хлопців-добровольців загинуло триста,

             Бо така вже їхня доля – коротка, терниста.

             Ой ви Крути, ой ви, Крути, вільного народу -

             Віддали життя георої за нашу свободу.

 

День Соборності України

22 січня 2016 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк прийнято участь у засіданні «круглого столу» присвяченого до свята «Дня Соборності України».

До даного заходу також було залучено працівників служби у справах дітей Вільшанської РДА Наталію  Легку та Наталію  Яруту, а також  та головного спеціаліста Вільшанського РЦСССДМ Олену  Стоянову.

Під час даного заходу Інна Валентинівна довела до відома присутніх про те, що майже 100 років тому це слово(Соборність) було вписане в історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Лише за умов державотворчих процесів в Україні цей день набув своєї чинності. Тому актуальним є питання виховання національної свідомості і людської гідності, формування рис громадянина України серед молодого покоління, яке обговорювалося учасниками круглого столу.

Життя іде. Дорослішають діти, сивіють матері – такий закон життя. Та ніколи не старітиме наша квітуча українська земля. Бринять дитячі голоси, синіє небо, тішить ясним промінням сонце, щебечуть птахи. Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. 

 

День Святого Миколая

18 грудня 2015 року начальником служби у справах дітей Вільшанської РДА Наталією Легкою, працівниками Вільшанської районної бібліотеки та фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк був проведений захід присвячений до дня Святого Миколая. На свято були запрошені вихователі та  вихованці ДБСТ.

Їх прийшли привітати настоятелі Вільшанської православної церкви  протоієрей Іоан та ієрей Іоан, депутат обласної ради Я. Бублик, заступник голови Вільшанської РДА Нєстєров С.А..

Була підготовлена святкова програма, в якій діти активно брали участь. В залі панувала доброзичлива, тепла і затишна атмосфера. По закінченню свята вихованцям вручили новорічні подарунки та пригостили солодощами.

 

 

10 грудня 2015 року фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції  Інною Чабанюк та педагогом-організатором Наталією Шевченко на базі Березовобалківської загальноосвітньої школи I-III  ступенів був проведений виховний захід серед учнів 7-11 класів  на тему: «Наші права-щасливе дитинство», присвячений Міжнародному дню прав людини. Діти активно брали участь у вікторині, обговорювали життєві ситуації. Учениці 8 класу Григор’єва Ірина та Новак Ілона провели інформаційну хвилинку, на якій повідомили, що є такі правила, які обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були-дорослі чи діти, вчителі чи учні. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина та його права. Називаються такі правила державними законам.  З давніх - давен люди мріяли про вільне життя без насильства, жорстокості, приниження. Для досягнення цього вони повинні мати певні права-права людини. Основними документами, де записані права дітей, є такі документи:

1.                      Декларація прав людини, яку проголосила Генеральна Асамблея ООН.

2.                      Конвенція про права дитини, схвалена сесією Генеральної Асамблеї ООН.

3.                      Конституція України.

4.                      Закон України «Про охорону дитинства».

Наталя Анатоліївна разом з учнями пригадала права дітей і наголосила, що життєвий досвід не тільки свідчить, але й учить, що не буде дітей - не існуватиме й держави. Діти - дзеркало будь-якої держави, її майбутнє. Права дитини - це певні можливості, що надаються дітям, для того , щоб жити і дорослішати. Інакше кажучи те, що діти можуть робити і в чому їм не можуть відмовити, щоб повноцінно жити.

Як зазначила Інна Валентинівна, що слід знати не лише права, але й обов’язки. І пам’ятати, що права одних не повинні порушувати права інших. З часом у кожного з дітей збільшуються і обов’язків, і відповідальності. Існують закони, які визначають обов’язки. І кожен мусить їх знати.

Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність. Інна Чабанюк ознайомила учнів з інформацією щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх у разі вчинення правопорушення, а також про знижений вік кримінальної відповідальності, зокрема, йдеться про осіб у віці від 14 до 16 років. Стосовно осіб у віці  від 11 до 14 років відповідно до статті 97 частини 2 КК можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру. Тому дорослі інформують та застерігають від необдуманих та хибних кроків у житті, які вкрай важко виправити.

Багато корисної та повчальної інформації діти дізналися. Та головне, щоб вони пам’ятали, що людина повинна жити прекрасним, повним надій і сподівань життям. Де б кожен з них не був, ким би не став, вони повинні знати свої права та обов’язки і бути людьми.

                Хочеш Людиною справжньою стати,

                Наші закони навчись поважати.

                Навчись їх виконувать завжди і всюди,

                Тоді і тебе поважатимуть люди.

 

Спільний захід Вільшанського РС КВІ УДПтС України в

Кіровоградській області  та Вільшанського РЦСССДМ.

Днями в рамках акції «16 днів проти насильства» фахівцем Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Інною Чабанюк  та спеціалістом районного центру соціальних служб для сім»ї та молоді  Оленою Зайцовою на базі Вільшанського РЦСССДМ був проведений виховний захід на тему:«Насильство – про що тобі варто знати ?».

Як зазначила Інна Валентинівна про те, що  на жаль, ще й досі є люди, які вважають, що такої проблеми не існує, що вона надумана, і людина, яка потерпає від насильства, сама його провокує, а інколи і просто прагне його. Насильство можна визначити як дію або бездіяльність однієї людини стосовно іншої, що завдає шкоди здоров’ю як фізичному, так і психічному, принижує почуття честі і гідності.

Також Чабанюк Інна довела до відома засуджених про те, що в Україні заборона всіх форм насильства проголошується Конституцією України, Кримінальним кодексом України, Законом України» Про попередження насильства в сім’ї», Законом України «Про охорону дитинства», постановами Кабінету міністрів України та багатьма іншими нормативно-правовими актами.

Насильство залишається однією з актуальних проблем українського суспільства, яка не знає ні державних кордонів, ні соціального розшарування. Вона може торкнутися як бідних, так і багатих, як людей з вищою освітою, так і людей, які ніколи не вчилися. І ніхто не може пророкувати, коли і де насильство може відбутися.

Насильницькі дії порушують гарантоване Конституцією України право громадянина на особисту недоторканість.

Місця, де може відбуватися насильство, вражають своєю різноманітністю. Це може бути сім’я (вдома), вулиця, будинок, транспорт, навчальний заклад, місце роботи тощо.

Від насильства потерпають як жінки, так і чоловіки, часто потерпілими від насильства стають діти та підлітки. Не обминає ця проблема і  засуджених осіб.

Закон розрізняє чотири види  насильства:

·                        Фізичне;

·                        Психологічне;

·                        Економічне;

·                        Сексуальне.

Досить багато людей, над якими чинять насильство, не наважуються йому протистояти. Тим часом законодавство гарантує кожній особистості широкі права та свободи й захист від їх порушення. Закон «Про попередження насильства в сім’ї» передбачає і покарання осіб, які чинять насильство і заходи щодо надання допомоги потерпілим.

Наприкінці заходу засудженим було відведено час для запитань, яким вони вміло скористалися та отримали на них вичерпні відповіді.

 

Профілактика алкоголізму та наркоманії серед засуджених, які перебувають

на обліку Вільшанського РС КВІ УДПтС України в Кіровоградській області.

02 грудня  2015 року Вільшанським районним сектором кримінально-виконавчої інспекції під час проведення реєстрації засуджених було запрошено лікаря-нарколога Вільшанської ЦРЛ Олександра Кудлюка, який провів бесіду профілактичного характеру з засудженими на тему  "Профілактика вживання алкоголю та наркотичних речовин".

Як зазначив Олександр Володимирович наркотики  та алкоголь руйнують психіку людей, зумовлюють відмову від позитивних настановлень на здоровий спосіб життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень, у деяких випадках провокуючи навіть до суїциду. Щорічно у зв'язку з алкоголізмом на Україні помирає близько 40 тисяч осіб.  

Дана проблема також не обійшла стороною і засуджених осіб, які перебувають на обліку Вільшанського РС КВІ, адже більшість засуджених, які скоюють злочини проживаючи в сільській місцевості вживають спиртні напої або схильні до їх вживання.

Бесіда пройшла у доброзичливій атмосфері, працівники Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції  та лікар-нарколог виявили сподівання, що засуджені усвідомлять цінність свого життя, здоров’я.

У Вільшанському районному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції,

що на Кіровоградщині, проведено бесіду щодо недопущення росту рецидивної злочинності 

04 листопада 2015 року, начальником Вільшанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Ігорем Кобізюком, в день реєстрації засуджених, проведено лекцію-бесіду на тему: «Профілактика рецидивної злочинності»

На початку бесіди засудженим було повідомлено: «Рецидивісти - це найбільш стала частина тюремного (колонійского) населення, з перерваними соціально-корисними зв'язками, зруйнованими родинами. В умовах свободи їм набагато складніше пристосуватися до праці. Звичайні люди цураються осіб, які відбули покарання взагалі, а рецидивістів особливо.

У той же час становлення рецидивістів на злочинний шлях залежить і від них самих.

Злочинці-рецидивісти, в багатьох випадках, неабиякі особистості, з сильним характером, що володіють організаторськими здібностями, що притягають своїми якостями до себе інших людей. Проте психологічна атмосфера, що складається навколо рецидивіста, характерна тим, що, особистість його, крім усього іншого, сіє навколо себе страх, який буквально придушує і повністю позбавляє людської гідності людей, слабких характером. Звичайно, світ рецидиву жорстокий, моральні цінності у ньому перевернуті, ціна життя незначна. Тому злочини, в яких або бере участь або якими керує рецидивіст, часто жорстокі, характеризуються сміливістю задуму і виконання, обачністю і передбачливістю. Після цього, як правило, в діяльності настає або затишшя, або потрапляння у сферу правоохоронних органів за дрібні злочини. А тут вже чекає "підростаюче покоління", що стає часто спільниками.

Запобігання рецидивним злочинам є соціальна допомога особам, звільненим з місць позбавлення волі, у побутовому і трудовому влаштуванні. Найгострішою у перші дні після виходу на волю постає проблема житла. Колишні в'язні, як правило, втрачають свої робочі місця, а разом з ними - засоби існування і місце в гуртожитках. Тобто, доводиться починати життя спочатку. Далеко не всім це під силу зробити без сторонньої допомоги. Іноді така допомога надходить від "друзів" по спільній злочинній діяльності чи по "зоні". А тому через деякий час - нова судимість. Інші вчиняють злочин з відчаю, в складній життєвій ситуації. Своєчасна соціальна допомога таким людям - це не лише акт благородства, а й важливий профілактичний захід».

Досить жорстким запобіжним заходом рецидиву, пов'язаним із деякими обмеженнями прав громадян, які відбули міру покарання, є адміністративний нагляд міліції. Він може бути призначений за такими категоріями осіб: 1) особливо небезпечними рецидивістами; 2) засудженими за тяжкі злочини; 3) засудженими двічі та більше разів до позбавлення волі за умисні злочини; 4) за особами, які відбували покарання за злочини, пов'язані з незаконним виготовленням та обігом наркотичних речовин.

Проте, звичайно, найголовніше значення у боротьбі з рецидивною злочинністю в сучасних умовах має успішне проведення соціально-економічних реформ, спрямованих на підвищення життєвого рівня громадян, оздоровлення морально-психологічного клімату в країні, розбудову правової держави і громадянського суспільства. Ці заходи належать до загальносоціальної профілактики і стосуються всієї злочинності».

Засуджені зробили висновок з вказаного та визначили, що при низькому рівні соціального забезпечення дуже тяжко втриматися від вчинення злочинів, особливо від тих, які мають на меті матеріальне забезпечення. Але, для того щоб не втратити свою родину, друзів та повагу серед односельчан, необхідно заробляти кошти законним шляхом, а також слідкувати за своєю поведінкою та стримувати свої емоції.

 

Ігор Кобізюк

Вільшанський РС КВІ

майор внутрішньої служби

 

У Вільшанському районному підрозділі КВІ для засуджених організовано захід до Дня захисника України.

12 жовтня 2015 року відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 2014 року №806/2014 «Про День захисника України» Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції було організовано зустріч засуджених з начальником Вільшанського районного управління юстиції Оніщуком Володимиром Івановичем.

Під час зустрічі Володимир Іванович довів до відома засуджених, про те, з 2015 року, 14 жовтня є Днем захисника України та являється вихідним днем. Також Володимир Оніщук повідомив, що 14 жовтня також свято Покрови Пресвятої Богородиці та привітав їх з наступаючими святами. Адже не так часто ми відзначаємо одразу два таких великих свята.

 

 

 

Співпраця Вільшанського РП КВІ та Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової  допомоги.

        Днями в приміщенні Вільшанського РП Добровеличківського МВ КВІ УДПтС України в Кіровоградській області відбулася робоча зустріч з визначення спільних кроків, спрямованих на покращення доступу підоблікових осіб до безоплатної правової допомоги між співробітниками кримінально-виконавчої інспекції та працівниками Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової  допомоги.

           Вищевказаний центр надає безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає такі види правових послуг (ч.2 ст.13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»:

 

1). ЗАХИСТ (передбачає залучення адвоката для здійснення захисту клієнта від 

     обвинувачення);

2).  ЗДІЙСНЕННЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА ІНТЕРЕСІВ осіб, що мають право на безоплатну 

      вторинну правову допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого

      самоврядування, перед іншими особами ( кваліфіковані адвокати будуть виступати у 

      вищезазначених органах за дорученням та від імені клієнта);

3). Складання документів процесуального характеру (позовні заяви. Зустрічні позови, апеляційні скарги та інші).

         За результатами проведеної зустрічі було укладено МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

 

 

В управлінні ДПтС України в Кіровоградській області, призначили 1-го заступника начальника управління

Днями, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області Юрій Ткаченко, представив першого заступника начальника управління полковника внутрішньої служби Володимира Воробйова.

На службі в органах ДКВС, Володимир Андрійович перебуває з 26 березня 1987 року, починав свою діяльність з посади інженера по організації праці в загоні виробничо-диспечерського відділу виправно-трудової колонії №6 УВС Кіровоградського облвиконкому. Має відомчі відзнаки та ювілейні медалі, почесні знаки інших відомств.

За час проходження служби зарекомендував себе з позитивної сторони. Першим заступником начальника облуправління ДПтС України в області, призначений наказом ДПтС України від 26.06.2014 №84 о/с.

 

 

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТА РЕФОРМУВАННЯ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ.

Державний департамент України з питань виконання покарань (ДДУПВП) – єдиний орган в нашій державі, на який покладається завдання щодо здійснення єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.

Створено його  22 квітня 1998 року Указом Президента України на базі Головного управління виконання покарань МВС України як орган державного управління пенітенціарною системою України. Тимчасово ДДУПВП залишився у підпорядкуванні МВС.

Указом Президента України від 31 липня 1998  року було  затверджено Положення про ДДУПВП. Тому, вказану дату можна вважати днем створення самостійного пенітенціарного відомства в Україні.

12 березня 1999 року ДДУПВП був виведений з тимчасового підпорядкування МВС. Державний Департамент України  з питань виконання покарань  вперше за всю історію УРСР, а в подальшому незалежної України, отримав статус центрального органу державної виконавчої влади зі спеціальним статусом, на який безпосередньо покладалося завдання реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.

23 червня 2005 року Президент України підписав Закон «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», який закріплює організаційно-правові засади діяльності з виконання кримінальних покарань, статус окремих елементів кримінально-виконавчої служби нашої держави, правовий статус персоналу тощо. 

Згідно з пунктом 1 Указу Президента Україні від 9 грудня 2010 року №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено Державну пенітенціарну службу України, реорганізувавши Державний департамент України з питань виконання покарань. 

Державна пенітенціарна служба України (ДПтС) – це принципово нова для нашої держави модель державного управління кримінально-виконавчою системою. На ДПтС покладаються дуже специфічні функції в порівнянні з іншими органами виконавчої влади. Специфіка, у першу чергу, полягає в тому, що ДПтС забезпечує реалізацію державного примусу в найбільш крайній його формі – у вигляді виконання кримінальних покарань.

Кримінально-виконавча інспекція – це основна ланка у структурі державних органів, яка здійснює контроль за виконанням покарань без позбавлення волі, і виконує із засудженими роботу, спрямовану на формування у них правослухняної поведінки і стимулювання до становлення на життєву позицію, що відповідає суспільним нормам і інтересам.

Однією із найважливіших умов підвищення ефективності роботи працівників кримінально-виконавчої інспекції є широке залучення до виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, громадськості,

волонтерів, а також проведення цілеспрямованих публікацій і програм у засобах масової інформації та телебачення.

Відповідно до статті 10 Закону України від 23 червня 2005 року «Про державну кримінально-виконавчу службу України» - кримінально-виконавча інспекція -  орган, який виконує покарання у виді:

§    покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

§    покарання у виді громадських робіт;

§    покарання у виді виправних робіт;

§    здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;

§ адміністративне стягнення у виді виправних робіт (стаття 31 КУпАП);

§ адміністративне стягнення у виді громадських робіт  (стаття 30-1  КУпАП) .

Крім того, КВІ направляє осіб, засуджених до покарання у виді обмеження волі, які на час винесення вироку суду не перебували під вартою, до кримінально-виконавчих установ відкритого типу.

Основною метою кримінально-виконавчої системи є виправлення засудженого, яке відбувається в його особистості та створює готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Запорукою цього процесу є ресоціалізація – свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства, повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві .

Головними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання покарань, суспільно-корисна праця, соціально-виховна робота, навчання, громадський вплив.

 Вільшанський  районний підрозділ кримінально-виконавчої інспекції входить до складу Добровеличківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, начальником якого є  Лук’янець Петро Григорович, до якого, також, відносяться Новоархангельська та Новоукраїнська кримінально-виконавча інспекція, які в свою чергу  являються структурними підрозділами управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області.

На даний час в штаті Вільшанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС  України в Кіровоградській області – 1 старший інспектор -  майор  внутрішньої служби Кобізюк Ігор Сергійович та 1 інспектор - старший лейтенант внутрішньої служби Іванова Юлія Валеріївна.

Вільшанський  районний підрозділ знаходиться за адресою: смт. Вільшанка вул.Миру 38, кааб.15.

 

Управління ДПтС в області здійснює набір абітурієнтів (курсантів) за державним замовленням для вступу в Чернігівськитй юридичний коледж та Інститут кримінально-виконавчої служби, які готують фахівців за спеціальностями «Правознавство», «Психологія». Тел. 0990506495, http://www.kvs.gov.ua, розділ навчальні заклади

 

Управління ДПтС в області здійснює прийом на службу осіб чоловічої статті на атестовані посади. Графік роботи позмінний. З/п від 1600 гривень. Кар’єрний ріст. Соц.пакет. Можливість заочного навчання у ВУЗах на державній основі. Зняття з військового обліку. Тел. 0990506495

 

27 серпня 2015 року набирає чинності Закон України «Про Пробацію».

Як альтернативна ув'язненню санкція пробація (випробування) полягає у встановленні нагляду за злочинцем, котрий залишається в суспільстві, але судом на нього накладені певні зобов'язання й обмеження. Правила вимагають від нього відвідувати денні центри пробації, періодично зустрічатися з наглядовим офіцером, брати участь у певних різновидах діяльності, передбачених положенням про пробацію, дотримуватися законослухняної поведінки.

Цю санкцію виконує служба пробації, головна мета якої полягає в захисті суспільства, попередженні повторних злочинів, сприянні реінтеграції правопорушника в суспільство.

На перший погляд кримінально-виконавчу інспекцію в Україні можна вважати аналогом служби пробації, адже інспекція, за вітчизняним законодавством,  виконує покарання, що не пов’язані з позбавленням волі.

Проте служба пробації за кордоном (не лише в країнах розвиненої демократії, але й у Польщі, Чехії, Словакії та інших країнах Центральної та Східної Європи) істотно відрізняється від кримінально-виконавчої інспекції за своїми функціями, організацією діяльності, кадровим забезпеченням та методами роботи.

Однією з найважливіших функцій, яку виконує служба пробації, є досудова; вона здійснюється на стадії розслідування злочину, одночасно з проведенням інших слідчих дій, покладених на органи дізнання та слідства. У ході виконання досудової функції забезпечується збір інформації про правопорушника з метою надання допомоги суду у визначенні найбільш ефективного для даної особи виду покарання (позбавлення волі чи іншого альтернативного покарання) на основі прогнозу подальшої поведінки особи та можливостей її ресоціалізації у в’язниці чи на волі.

Досудова функція містить власне соціальне дослідження особистості злочинця, складання попереднього соціального повідомлення (доповіді) про нього, присутність на засіданнях суду.

Другою основною функцією співробітників служби пробації є післясудова, виконання альтернативних видів покарань, нагляд за засудженою особою та його ресоціалізація на основі спеціальної програми, запропонованої в соціальній доповіді. Офіцер пробації здійснює соціально-психологічне поводження із засудженим, у ході якого він прагне психологічно впливати на особу, зняти напругу, страх, розчарування, агресію, невдоволення. Значне місце тут займають тематичні бесіди  з піднаглядним засудженим, відвідування його вдома

Особа, котра перебуває під пробацією, повинна дотримуватися таких умов:

проживати у вказаному офіцером пробації місці або у виправному гуртожитку пробації;

бути під наглядом закріпленого офіцера пробації;

дотримуватися умов випробування;

утримуватися від будь-яких сумнівних дій;

вести правослухняну поведінку;

займатися продуктивною працею;

підтримувати постійний контакт з офіцером пробації, інформувати його про всі зміни, що стосуються місця проживання та роботи.

У багатьох країнах Європи, наприклад, існують різноманітні програми інтенсивної пробації: для водіїв, котрі скоїли злочини в нетверезому стані; соціально-психологічний тренінг сексуальних злочинців; програма утримання від уживання алкоголю, наркотиків; навчання контролю своїх емоцій; програма профілактики злочинної поведінки тощо. Реалізують ці програми працівники служби пробації, інших агентств, зокрема, тих, що спеціалізуються на антиалкогольному лікуванні, працевлаштуванні, розв'язанні соціальних проблем, а також помічники-волонтери з недержавних організацій та члени сімей і друзі правопорушника.

Кожна особа, котра перебуває під пробацією, підлягає індивідуальному обстеженню, за результатами якого складається програма нагляду за нею.

Офіцер пробації, закріплений за засудженим, занотовує проведені бесіди, відзначає зрушення в поведінці клієнта, раз на місяць складає його характеристику, яка, за наявності гарної поведінки й усунення його небезпеки для суспільства, може бути направлена в суд для дострокового звільнення.

Якщо засуджений порушує порядок відбування покарання, його викликають до суду, який виносить попередження або штрафує на певну суму, або призначає певну кількість годин громадських робіт з обов'язковим відвідуванням денного центру. В крайньому випадку суд припиняє період пробації й виносить інше покарання, аж до ув'язнення.

З особами, котрі перебувають під пробацією, проводять різнопланову соціальну роботу: консультування, тренінги з формування навичок стримування емоцій і вміння спілкуватися з людьми, розвитку гігієнічних навичок і потреби піклуватися про своє здоров'я, а також роз'яснюють шкоду, яку нанесено постраждалому, навчають жити самостійним життям, готують до законослухняної поведінки на волі. 

Ігор Кобізюк

Старший інспектор Вільшанського РП КВІ

майор внутрішньої служби

 

Кіровоградщина: засуджені, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ, відвідали Вільшанський районний центр зайнятості

12 травня 2015 року в приміщенні районного центру зайнятості за ініціативи старшого інспектора Вільшанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області Кобізюка Ігора була проведена зустріч підоблікових з персоналом Вільшанського районного центру зайнятості населення.

До даного заходу також були запрошені працівники Вільшанського районного управління юстиції та управління соціального захисту населення Вільшанської РДА.

Дана ініціатива з боку кримінально-виконавчої інспекції викликана тим, що на обліку Вільшанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції перебуває 38 осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, в тому числі 25 осіб молодіжного віку. 35 осіб не мають постійного місця роботи, що складає 92,1 % від загальної кількості засуджених. Під час проведення заходу засуджені мали змогу дізнатися, як стати на облік до центру зайнятості , особливості нарахування допомоги по безробіттю та самостійного пошуку роботи. Також для ознайомлення був наданий перелік запропонованих вакансій на підприємствах Вільшанського району з вказаною заробітною платою за кожною професією.

Провідний фахівець з питань зайнятості населення Вільшанського районного центру зайнятості Ступаченко Жанна розповіла присутнім про соціальні послуги, які надає центр зайнятості, зокрема щодо сприяння у працевлаштуванні та професійному навчанні, організації оплачуваних громадських робіт. Значну увагу фахівець центру зайнятості приділила наявним у Вільшанському районі вакансіям та правилам постановки на облік, можливості отримання у будь-який час інформаційних чи консультаційних послуг пов’язаних з працевлаштуванням, а також розповіла про техніку самостійного пошуку роботи.

Завідуюча сектором з питань сім’ї управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації Кривенко Тетяна ознайомила присутніх з таким поняттям як - «торгівля людьми», «живий товар», «сексуальне рабство», а також розповіла, як допомогти тим, хто потрапив у подібну ситуацію, що саме необхідно робити і куди звертатися за допомогою.

Головний спеціаліст Вільшанського районного управління юстиції Щеглова Крістіна ознайомила громадян з основними завданнями районного управління юстиції, графіком роботи приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги. Також було доведено до відома громадян про право на отримання в повному обсязі безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, яка гарантована Конституцією України та Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Отримана інформація стала актуальною та корисною для запрошених.

Ними було задано безліч питань з приводу працевлаштування та соціальних гарантій.

Є сподівання, що проведення подібних заходів призведе до зниження рівня безробітності серед засуджених осіб та сприятиме їх ресоціалізації в суспільстві.

25 квітня 2015 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року №777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради від 22 квітня 2013 року №211-р/133 гр «Про проведення в області щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» персоналом Вільшанського районного підрозділу КВІ спільно з засудженими було проведено день благоустрою.

Підтримуючи Всеукраїнську традицію, в рамках щорічної акції учасниками  заходу  виконано комплекс заходів по приведенню  до належного естетичного та санітарного прилеглої території будівлі де на даний час дислокується підрозділ кримінально-виконавчої інспекції, а саме: було побілено бордюри та дерева, впорядковано  клумби, прибрано сміття.

Після прибирання прилеглої території персонал КВІ спільно із засудженими долучився до  прибирання центрального  парку селища, де було побілено дерева, прибрано сміття, а також впорядковано територію дитячого майданчика.

Проведення цих акцій є слушною нагодою виявити здатність до об’єднання навколо ідеї екологічного та духовного розвитку держави, підтвердження свідомого ставлення до збереження довкілля. Спільними зусиллями можна зробити нашу країну, наш дім чистим, безпечним і комфортним.

 

Вільшанський районний підрозділ Добровеличківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Кіровоградській області

 

По обох берегах річки Синюхи (притоки Південного Бугу) у західній частині Кіровоградщини розташовані землі Вільшанського район. Перші відомості про поселення на лівобережжі річки Синюхи і далі, в східному напрямку по території сучасної Кіровоградщини, зустрічаються з ХVII ст. Це були зимівники і хутори козаків та селян-втікачів із Поділля, Київщини, які переселялись на ці землі, щоб уникнути феодально-кріпосницького гніту. До 1750 р. лівобережжя Синюхи входило до складу земель Вольностей Війська Запорозького; у 1750-64 рр. – до складу Нової Сербії, а від 1764 р. – до Єлисаветградської провінції

1848 року Ревуцьке стає містечком. На 1859 рік тут було 158 дворів і 1344 жителі.

Вільшанський районний підрозділ кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Кіровоградській області очолює старший інспектор майор внутрішньої служби Кобізюк Ігор Сергійович, який входить до Добровеличківського міжрайонного відділу.

Штатна чисельність підрозділу складається з 2 працівників. Підрозділ знаходиться за поштовою адресою: вул. Миру, 38, смт. Вільшанка, Вільшанського району, Кіровоградської області (26600) та орендується у місцевому відділенні міліції (18 м кв.). Електронна адреса підрозділу: kvi_kg19@i.ua

Вільшанський районний підрозділ кримінально-виконачої інспекції виконуює покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт. Здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років

При виконанні покладених завдань, Вільшанський районний підрозділ кримінально-виконавчої інспекції керується Конституцією і Законами України, кримінальним, кримінально-процесуальним, кримінально-виконавчим Кодексами України, актами Президента і Кабінету Міністрів України, відомчими та міжвідомчими нормативними актами, наказами та вказівками ДПтС Українию

Співпрацює підрозділ з Вільшанською районною прокуратурою, Вільшанським районним судом, Вільшанським районним відділом міліції управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області, Вільшанським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Вільшанською районною радою, районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, загальноосвітніми навчальними закладами та іншими державними, релігійними організаціями.

 

У Вільшанській  КВІ, що на Кіровоградщині, проведено захід  по профілактиці  паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин

04 березня 2015 року в приміщенні Вільшанського  районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, лікарем наркологом-психіатром Вільшанської центральної районної лікарні Олександром Кудлюком проведено лекцію-бесіду для засуджених, які перебувають на обліку КВІ. Тематика бесіди була актуальною – «Вплив паління, алкоголю та наркотиків на організм людини».

Лікар зазначив, що найбільшу частину алкоголю вбирає мозок.  Навіть незначна кількість алкоголю знижує розумову працездатність на 20-25 відсотків. У людей, які вживають спиртні напої, завжди виникає запалювальний процес слизової оболонки шлунка – гострий гастрит. Клітини печінки з часом не витримують перевантаження і починається жирове переродження їх з утворенням сполучної тканини. Цей процес – початок цейрозу печінки, практично невиліковної хвороби – раку. Негативно впливає алкоголь і на серце людини, виникають різні функціональні порушення серцево-судинної системи. Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю. Вони можуть стати головним і єдиним винуватцем фізичної і розумової неповноцінності своїх дітей. Особливо небезпечне для здоров’я дітей пияцтво матері. Встановлено, що підвищена уразливість перед різними тяжкими захворюваннями може передаватися через покоління. Смертельна доза алкоголю для підлітка в 4-5 разів менша, ніж для дорослих. Значна шкода здоров’ю спричиняється також палінням та вживанням наркотичних засобів. 

Наприкінці лекції засуджені звернулися до лікаря з питаннями, що стосуються специфіки наркологічної галузі. На поставлені питання вони отримали вичерпні відповіді. Є сподівання, що засуджені зробили висновок про те, що варто відмовитись від вживання алкоголю та наркотиків. А найголовніше - все у житті робити з розумом. Тоді життя є повноцінним і від нього можна отримувати максимально задоволення!

 

УКАЗ
Президента України

        Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні

              На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, постановляю:

1. Установити в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначати щорічно 20 лютого.

2. Кабінету Міністрів України розробити із залученням громадськості, родин загиблих Героїв Небесної Сотні, а також активних учасників революційних подій листопада 2013 року - лютого 2014 року та затвердити у двомісячний строк комплексний план заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, передбачивши, зокрема:

проведення щороку заходів із належного вшанування подвигу учасників Революції гідності;

створення у місті Києві в установленому порядку музею, присвяченого подіям Революції гідності;

проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року - лютому 2014 року, та про їх учасників;

проведення за участю Національної академії наук України, музейних, архівних і наукових установ пошукових робіт щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події, а також фіксацію та дальше широке оприлюднення таких матеріалів.

3. Кабінету Міністрів України, Київській міській державній адміністрації опрацювати питання увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні засобами монументального мистецтва у місті Києві.

4. Обласним, Київській міській державним адміністраціям:

забезпечувати у День Героїв Небесної Сотні, День незалежності України, День Гідності та Свободи, День Соборності України покладення квітів до пам'ятників та пам'ятних знаків Героям Небесної Сотні;

здійснити в установленому порядку заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, зокрема, шляхом установлення пам'ятних знаків, меморіальних дощок, відповідного найменування (перейменування) площ, вулиць у населених пунктах України тощо, присвоєння в установленому порядку імен загиблих учасників Революції гідності навчальним закладам, заснування іменних премій та стипендій.

5. Міністерству закордонних справ України забезпечувати проведення закордонними дипломатичними установами України заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, а також участь представників дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих в Україні, у відповідних офіційних заходах, які проводитимуться в Україні.

6. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечувати широке висвітлення заходів щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, організацію циклів тематичних теле- і радіопередач.

7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування. 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

м. Київ
11 лютого 2015 року
N 69/2015

 

 

У районному управлінні юстиції для засуджених організовано захід, про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, та про їх учасників.
20 лютого 2015 року відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам»яті Героїв Небесної Сотні» Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції було організовано зустріч засуджених з начальником Вільшанського районного управління юстиції Оніщуком Володимиром Івановичем.
Під час зустрічі Володимир Іванович нагадав засудженим події, які відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, та про їх учасників, а саме те, що у лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів.
Майдан стояв три місяці. Це були довгі 90 днів страшенного холоду, болю, страху, безнадії, і водночас віри в інше майбутнє, жаги справедливості, людяності, терпіння і любові до своєї країни. З кожним днем вищир правлячого режиму ставав все дедалі звірючішим, а прагнення до змін та дух свободи все більше зміцнювалися. В історії Майдану було багато чорних днів, починаючи від нещадного і безглуздого розгону студентів 30 листопада, багаторазових спроб зачистки головної площі, викрадень та жорстоких вбивств активістів.
На останок Володимир Оніщук зазначив, що кожна з цих подій залишила глибокий слід в душі кожного українця. Не можна не згадати найбільші з початку акцій протесту зіткнення на Грушевського в день Водохрещі, які стали тією точкою неповернення, коли всі усвідомили, що назад дороги не має – стояти треба до кінця. В ті дні загинули: Сергій Нігоян, українець вірменського походження, громадянин Білорусі Михайло Жізневський, який тривалий час проживав в Україні, та Роман Сеник, який був важко поранений 22 січня. Сьогодні імена цих героїв знає кожний українець.

05 лютого 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про пробацію"

Законодавчим актом передбачається створити систему органі пробації, яку складають центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації (перейменований з центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань) та органи, утворені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.

Згідно із законом, "пробація - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого".

Законом встановлено, що "правову основу пробації та діяльності органу пробації становлять Конституція України, Кримінальний, Кримінальний процесуальний, Кримінально-виконавчий кодекси України, цей Закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".

Законом також встановлено, що "метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності".

Законом визначено принципи пробації, яка ґрунтується на принципах: справедливості; законності; невідворотності виконання покарань; дотримання прав і свобод людини та громадянина; поваги до людської гідності; рівності перед законом; диференційованого та індивідуального підходу; конфіденційності; неупередженості; взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та громадянами.

Згідно із законом, завданнями пробації є: підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених; здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років; виконання певних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів; реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; проведення соціально-виховної роботи із засудженими; здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення; реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень".

Законом також визначено підстави для застосування пробації, визначено поняття "досудова пробація", "наглядова пробація", "пенітенціарна пробація", визначено особливості пробації щодо неповнолітніх та суб'єктів пробації і їх основні права, а також встановлено контроль за діяльністю органу пробації.

Законопроект зареєстровано за №0921

 

Кіровоградщина: співпраця КВІ та ДІМ у напрямку попередження рецидивної злочинності

04 лютого 2015 року старшим інспектором Вільшанського РП КВІ майором внутрішньої служби Ігорем Кобізюком спільно з начальником ДІМ майором міліції Володимиром Літвіновим із засудженими, котрі перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ проведено профілактичні бесіди на теми «Недопущення скоєння повторних злочинів під час відбування покарання», «Наслідки скоєних злочинів під час відбування покарання».

Захід проведено в рамках спільних робочих заходів щодо попередження рецидивній злочинності серед осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

До проведення заходу були залучені засуджені, які своєю поведінкою під час відбування покарання підтвердили схильність до скоєння повторних злочинів та відносяться до «групи ризику».

Під час проведення бесід засудженим вкотре було доведено вимоги ст.75, 104 ст.389 КК України та 537-539 КПК України, а також було наголошено про наслідки ухилення від відбуття покарання та недопустимість скоєння повторних злочинів.

 

Про службу пробації.

Як альтернативна ув'язненню санкція пробація (випробування) полягає у встановленні нагляду за злочинцем, котрий залишається в суспільстві, але судом на нього накладені певні зобов'язання й обмеження. Правила вимагають від нього відвідувати денні центри пробації, періодично зустрічатися з наглядовим офіцером, брати участь у певних різновидах діяльності, передбачених положенням про пробацію, дотримуватися законослухняної поведінки.

Цю санкцію виконує служба пробації, головна мета якої полягає в захисті суспільства, попередженні повторних злочинів, сприянні реінтеграції правопорушника в суспільство.

На перший погляд кримінально-виконавчу інспекцію в Україні можна вважати аналогом служби пробації, адже інспекція, за вітчизняним законодавством, виконує покарання, що не пов’язані з позбавленням волі.

Проте служба пробації за кордоном (не лише в країнах розвиненої демократії, але й у Польщі, Чехії, Словакії та інших країнах Центральної та Східної Європи) істотно відрізняється від кримінально-виконавчої інспекції за своїми функціями, організацією діяльності, кадровим забезпеченням та методами роботи.

Однією з найважливіших функцій, яку виконує служба пробації, є досудова; вона здійснюється на стадії розслідування злочину, одночасно з проведенням інших слідчих дій, покладених на органи дізнання та слідства. У ході виконання досудової функції забезпечується збір інформації про правопорушника з метою надання допомоги суду у визначенні найбільш ефективного для даної особи виду покарання (позбавлення волі чи іншого альтернативного покарання) на основі прогнозу подальшої поведінки особи та можливостей її ресоціалізації у в’язниці чи на волі.

Досудова функція містить власне соціальне дослідження особистості злочинця, складання попереднього соціального повідомлення (доповіді) про нього, присутність на засіданнях суду.

Другою основною функцією співробітників служби пробації є післясудова, виконання альтернативних видів покарань, нагляд за засудженою особою та його ресоціалізація на основі спеціальної програми, запропонованої в соціальній доповіді. Офіцер пробації здійснює соціально-психологічне поводження із засудженим, у ході якого він прагне психологічно впливати на особу, зняти напругу, страх, розчарування, агресію, невдоволення. Значне місце тут займають тематичні бесіди з піднаглядним засудженим, відвідування його вдома

Особа, котра перебуває під пробацією, повинна дотримуватися таких умов:

проживати у вказаному офіцером пробації місці або у виправному гуртожитку пробації;

бути під наглядом закріпленого офіцера пробації;

дотримуватися умов випробування;

утримуватися від будь-яких сумнівних дій;

вести правослухняну поведінку;

займатися продуктивною працею;

підтримувати постійний контакт з офіцером пробації, інформувати його про всі зміни, що стосуються місця проживання та роботи.

У багатьох країнах Європи, наприклад, існують різноманітні програми інтенсивної пробації: для водіїв, котрі скоїли злочини в нетверезому стані; соціально-психологічний тренінг сексуальних злочинців; програма утримання від уживання алкоголю, наркотиків; навчання контролю своїх емоцій; програма профілактики злочинної поведінки тощо. Реалізують ці програми працівники служби пробації, інших агентств, зокрема, тих, що спеціалізуються на антиалкогольному лікуванні, працевлаштуванні, розв'язанні соціальних проблем, а також помічники-волонтери з недержавних організацій та члени сімей і друзі правопорушника.

Кожна особа, котра перебуває під пробацією, підлягає індивідуальному обстеженню, за результатами якого складається програма нагляду за нею.

Офіцер пробації, закріплений за засудженим, занотовує проведені бесіди, відзначає зрушення в поведінці клієнта, раз на місяць складає його характеристику, яка, за наявності гарної поведінки й усунення його небезпеки для суспільства, може бути направлена в суд для дострокового звільнення.

Якщо засуджений порушує порядок відбування покарання, його викликають до суду, який виносить попередження або штрафує на певну суму, або призначає певну кількість годин громадських робіт з обов'язковим відвідуванням денного центру. В крайньому випадку суд припиняє період пробації й виносить інше покарання, аж до ув'язнення.

З особами, котрі перебувають під пробацією, проводять різнопланову соціальну роботу: консультування, тренінги з формування навичок стримування емоцій і вміння спілкуватися з людьми, розвитку гігієнічних навичок і потреби піклуватися про своє здоров'я, а також роз'яснюють шкоду, яку нанесено постраждалому, навчають жити самостійним життям, готують до законослухняної поведінки на волі.

 

 Співробітниками Вільшанського районного підрозділу Добровеличківського  міжрайонного відділу кримінально-         виконавчої інспекції Управління ДПтС України в Кіровоградській області спільно з Вільшанським районним        управлінням юстиції з підобліковими провели лекцію на тему: «Права та обов’язки засуджених».

 

03 грудня 2014 року на виконання наказу УДПтС України в Кіровоградській області від 29 вересня 2014 року № 5/420, розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 815-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права», з метою забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, сприяння правовій інформованості населення з питань прав людини, на базі Вільшанського районного управління юстиції, Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Кіровоградській області в особі старшого інспектора Вільшанського РП КВІ майора внутрішньої служби Кобізюка Ігоря Сергійовича спільно з Вільшанським районним управлінням юстиції в особі начальника Вільшанського районного управління юстиції Оніщука Володимира Івановича проведено лекцію на тему: «Права та обов’язки засуджених».

Після проведення лекції, були обговорені такі питання: права, свободи, обов’язки людини і громадянина та права людини на повагу до її гідності, основні принципи дотримання прав людини і громадянина.

Засуджені були задоволенні отримуючи інформацію альтернативним шляхом, спілкуючись з лектором на тему прав людини та знаходячи у кваліфікованих відповідях підтвердження існування таких прав та можливості дотримуватись їх у житті.

 

Проведено профілактичну бесіду

 05 листопада 2014 року Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції в особі старшого інспектора майора внутрішньої служби Кобізюка Ігора Сергійовича спільно з ДІМ Вільшанського РВ УМВС в особі начальника ДІМ капітана міліції Літвінова Володимира Леонідовича під час проведення реєстрації засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі було проведено профілактичну бесіду на теми «Недопущення скоєння повторних злочинів під час відбуття покарання», «Наслідки скоєння злочину під час відбуття покарання».

Дані бесіди проведені із засудженими, які своєю поведінкою під час відбуття покарання підтвердили схильність до скоєння повторних злочинів.

Під час проведення бесіди до засуджених було доведено вимоги ст.75, 104 ст.389 КК України та 537-539 КПК України, а також наголошено про наслідки ухилення від відбуття покарання та недопустимість скоєння повторних злочинів.

Даним заходом охоплено 3 засуджені особи, які перебувають на обліку Вільшанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції та, які входять до так званої групи ризику.

 

Наркоманія йде з дитинства…

Шкідливі наслідки від прийому наркотичних препаратів науці давно відомі. Проте людство з великим запізненням стало вживати широкомасштабні заходи по боротьбі з цим злом. Для боротьби з наркоманією в різних країнах застосовуються різні методи і підходи. Принципи боротьби, звичайно, відрізняються. Однак загальне, що вони містять, - це санітарне просвітництво, переконання людей в небезпеку вживання наркотиків, обмеження їх доступності.

Першочергове завдання - повністю закрити доступ наркоманії в життя нашого суспільства. Основні зусилля повинні бути спрямовані на те, щоб не відбулося знайомство з підступним дурманом, щоб закрити шлях до наркотиків, поставивши заслони на їх шляху. Цілеспрямована робота профілактики наркоманії, боротьба за здорову людину має починатися з раннього дитинства. Саме в цьому віці діти починають формувати свої поняття про куріння, культурі вживання алкоголю і наслідки зловживання ним та іншими наркотичними засобами. Однак головна відповідальність за виховання дитини звичайно лежить на батьках.

Батьки повинні усвідомити, який глибокий вплив вони чинять на психіку дітей і їх поведінку. Відомо, що якщо в родині хороший мікроклімат, спокійна обстановка, повне взаєморозуміння, батьки уважні, дбайливі, намагаються проводити дозвілля разом з дітьми, то ймовірність появи наркоманії у дітей в цій сім'ї невелика. Статистично встановлено, що більшість наркоманів виховувалися в неблагополучних сім'ях. Важко уявити як можуть виховувати дітей батьки, котрі страждають хронічним алкоголізмом або наркоманією. Навіть якщо постаратися уявити, що дитині в такій сім'ї приділено належну увагу (що мало ймовірно), то все одно дітям властиво копіювати поведінку своїх батьків, вони шукають зразок відповідної для ситуації поведінки. Якщо настільки великий негативний приклад батьків, то йому треба протиставити позитивні приклади з життя людей, що прагнуть до гуманних цінностей.

Так як наркоманія - це насамперед молодіжна проблема, то одним із профілактичних заходів є цілеспрямоване виховання з формуванням у дитини позитивних установок і повноцінної життєвої позиції. Усім людям більшою чи меншою мірою властиве присутність у свідомості якогось внутрішнього контролера поведінки - необхідність оцінювати свою поведінку у відповідності з власними уявленнями про те, що і як слід робити, а чого робити не можна. Ці уявлення формуються в процесі розвитку особистості під впливом виховних заходів і врешті-решт ведуть до оформлення життєвих позицій. При цьому заборони як міра впливу на поведінку дітей повинні мати третьєступневе значення. Природа людської психіки така, що їй властиво чинити опір заборонам, і чим сильніше тиск зверху, тим сильніша протидія знизу. Тому головний акцент у виховних заходах треба робити на переконання, а не на заборону. Батьки, як правило, винні не тільки в тому, що не встежили і не заборонили, а, головне, в тому, що виховали дітей без чіткого розуміння неприпустимості вживання наркотичних речовин, хоча юридично несуть відповідальність за вживання дітьми наркотиків.

У житті молоді не повинно бути вакууму, нічим не заповненої душевної порожнечі, бездіяльності, негативного ставлення до навчання, спорту, праці. Захопленість молодих людей у будь-якій області знань або мистецтва (поезія, література, музика, живопис тощо) - один з дійових шляхів нормального, нічим не порушеного психофізичного розвитку, віддаляючи юнаків і дівчат від наркотичних засобів. З раннього дитячого віку необхідно формувати різко негативне ставлення до яких би то ні було штучно викликаних станів будь-якими речовинами рослинного або хімічного походження. Потрібно виробляти у свідомості дітей нетерпимість і презирство до будь-яких наркотичних речовин, культивувати у особистості підлітка почуття неприязні і відрази до наркотиків.

Особливу увагу слід приділити вихованню почуття небезпеки, настороженості до прийому, навіть до одноразового, яких би то не було лікарських засобів або інших хімічних агентів, що йдуть поза лікарського призначення, навіть якщо вони вільно продаються в аптеці. Треба вчити дітей любити себе і своє здоров'я.

Треба вчити дітей не тільки розпізнавати небезпеку вживання яких би то не було сторонніх речовин, але і вміти опиратися непрямого і прямого примусу прийняти їх. Наприклад, вчити відмовлятися від пропозиції «тільки спробувати наркотичну речовину, коли це виходить від однолітків, а також вміння чинити опір негативному впливу лідера в групі.

Слід розвивати в дітях твердість, вміння вирішувати проблеми, приймати рішення, висловлювати невдоволення, повідомляти про свої потреби. Навчати самосвідомості і самоповаги, зберігаючи оптимістичний настрій, пояснювати, як вирішувати проблеми і спілкуватися з людьми і, звичайно, навчати мистецтву справлятися з неспокоєм і нервозністю без використання наркотиків.

Ніколи не обмежуйте свого впливу на дитину і не відмовляйтеся від своєї ролі батьків. Звичайно, неможливо повністю захистити дітей від усіх тривог і поганих впливів, тому не намагайтеся захистити дитину від усього на світі. Краще з певним тактом і чуйністю заохочуйте його, ніколи не забуваючи, що кожна дитина індивідуальна і неповторна. Проявляючи доброту і любов, можна зробити багато для того, щоб підліток відчував себе впевнено і захищено. Це допоможе йому вирости з почуттям самоповаги і безпеки. Крім того, в кожному будинку необхідний контроль за вмістом домашньої аптечки.

Правильним вихованням можна приглушити схильність до вживання наркотичних речовин. У процесі виховання кожна молода людина повинна чітко усвідомити, що існує свобода вибору, що вона дарована людині природою і він може чинити добре, або дуже добре, або може не чинити погано. Зрештою, відповідальність за своє здоров'я несе кожен з нас. Батьки зобов'язані завжди бути в стані підвищеної уваги до всіх проблем дитини, повинні активно спостерігати за життям своїх дітей, цікавитися, як вони проводять вільний час, до чого прагнуть, які у них формуються смаки, виникають бажання і які скоюють вчинки під впливом оточення, мікросоціального середовища. Батьки повинні знати всі зміни, які відбуваються в дітях, вміти розбиратися в поведінці та особливостях їх реакцій, так як це необхідно для виявлення перших ознак вживання наркотичних речовин.

Треба проводити боротьбу з наркоманами не лише там, де вони є, але і там, де можуть з'явитися!

Лікар-нарколог Вільшанської ЦРЛ: Кудлюк О.В.

 

Профілактика алкоголізму та наркоманії серед засуджених, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ УДПтС України в Кіровоградській області.

 01 жовтня 2014 року Вільшанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції під час проведення реєстрації засуджених було запрошено лікаря-нарколога Вільшанської ЦРЛ Кудлюка Олександра Володимировича, який провів бесіду профілактичного характеру з засудженими на тему "Профілактика вживання алкоголю та наркотичних речовин".

Щорічно у зв'язку з алкоголізмом на Україні помирає близько 40 тисяч осіб.

Близько 8 тисяч отруєнь, ще 8 тисяч - кардіопатій, а також інші захворювання, пов'язані з вживанням алкоголю. Крім того, на Україні в даний час фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, і дуже часто причиною цього є алкоголь, тобто вживання алкоголю як мамою, так і татом. Однак цей факт зазвичай не розголошується. Майже 40% українських підлітків 14 - 18 років регулярно вживають алкогольні напої.

Алкоголь є причиною передчасної смерті майже 30% українських чоловіків. На думку вітчизняних медиків, в даний час на Україні налічується 700 тисяч тільки офіційно зареєстрованих алкоголіків. На 6 питущих чоловіків припадає 1 жінка.

Дана проблема також не обійшла стороною і засуджених осіб, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ, адже більшість засуджених, які скоюють злочини проживаючи в сільській місцевості вживають спиртні напої або схильні до їх вживання.

Бесіда пройшла у доброзичливій атмосфері, працівники КВІ та лікар-нарколог виявили сподівання, що засуджені усвідомлять цінність свого життя, здоров’я та скористаються наданими порадами.

 

У Вільшанському РП Добровеличківського МВ КВІ проведено бесіди із засудженими, які перебувають на обліку на тему «Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі»

03 вересня 2014 року під час проведення реєстрації засуджених старшим інспектором Вільшанського РП Добровеличківського МВ КВІ майором внутрішньої служби Кобізюком І.С., спільно із головним спеціалістом Вільшанського районного управління юстиції Щегловою К.З., проведено бесіди із засудженими особами, на тему: «Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі».

Ігор Кобізюк ознайомив засуджених зі статистикою зростання кількості злочинів, вчинених особами, які були засудженні до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та про чинники, які штовхають молодь на повторне скоєння злочину.

Крістіна Щеглова розповіла засудженим про роботу районного управління юстиції та про право на безоплатну правову допомогу, якою можуть скористатися молоді люди при зверненні до них за допомогою.

Всі ми люди. Кожному із нас властиво помилятися, і кожен із нас має право на “другий” шанс. Проте, не всі використовують цей шанс у правильному руслі, не дослухаються до порад спеціалістів. Саме з метою уникнення скоєння повторних злочинів особами, які вже спіткнулися в житті, було проведено вищевказаний захід.

Бесіди пройшли у доброзичливій атмосфері, працівники КВІ та районного управління юстиції виявили сподівання, що молоді люди усвідомлять цінність свого життя, здоров’я та скористаються наданими порадами.

Профілактика серед засуджених схильних до скоєння повторних злочинів, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ УДПтС України в Кіровоградській області.

Днями Вільшанським РП Добровеличківського МВ КВІ в особі старшого інспектора майора внутрішньої служби Кобізюка Ігоря Сергійовича під час проведення реєстрації засуджених, які перебувають на обліку у Вільшанському РП КВІ було проведено профілактичні бесіди на тему «Недопущення скоєння повторних злочинів засудженими під час відбуття покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Дані бесіди були проведені з особами, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності, в тому числі до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, а також з такими засудженими, які схильні до скоєння повторних злочинів.(так звана група ризику).

Аналогічні бесіди Вільшанським РП КВІ проводяться щомісячно з метою непущення скоєння засудженими повторних злочинів.

Так на протязі семи місяців 2014 року особами, які перебувають на обліку Вільшанського РП КВІ не скоєно жодного повторного злочин, що є на один злочин менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

Міжнародний День захисту дітей

04 червня 2014 року до Міжнародного Дня захисту дітей, на базі Вільшанського районного підрозділу Добровеличківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Кіровоградській області працівником Вільшанського РП КВІ майором внутрішньої служби Кобізюк І.С., спільно з оперуповноваженим КМСД Вільшанського РВ УМВС старшим лейтенантом міліції Сім А.П., проведена зустріч з неповнолітнім засудженим, який перебуває на обліку.

В ході зустрічі працівниками КВІ та КМСД були надані послуги інформаційного характеру у формі лекції на тему: «Права та обов'язки дітей».

Після проведення лекції проведено круглий стіл із неповнолітнім засудженим у формі запитань та відповідей на тему соціальних прав та обов'язків неповнолітніх громадян України.

Даною зустріччю було охоплено одна неповнолітня особи, яка перебуває на обліку в кримінально-виконавчій інспекції Вільшанського району.

 

 
Сайт Президента України Урядовий портал