Відбувся семінар з питань отримання субсидій

07 лютого 2019 року начальник Вільшанського бюро правової допомоги Анастасія Повар спільно з заступником начальника управління соціального захисту населення Вільшанської районної державної адміністрації Наталією Кобізюк провели семінар щодо питань отримання субсидій на 2019 рік.

За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинні підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних. Квартиронаймачі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору оренди, також мають право на надання субсидії.

Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігріву. При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія та / або природний газ і / або електроенергія), субсидія призначається і виплачується тільки на один вид палива.

Також в ході зустрічі були обговорені найактуальніші питання – хто має право на житлову субсидію, на які послуги вона поширюється, терміни призначення, які відомості повинні надати клієнти на призначення житлової субсидії та багато інших питань, як виникали в ході зустрічі.

Опубліковано: 13 лютого 2019 року