День пам’яті жертв політичних репресій

В третю неділю травня в Україні щороку відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. В цей день у центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід «Пам’яті жертв політичних репресій». Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Юрій Ткаченко, голова районної ради Михайло Лець, заступники голови райдержадміністрації, представники трудових колективів району.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про трагічні подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

За даними Українського інституту національної пам’яті від 1927 до 1990 років в Україні було заарештовано понад мільйон осіб, половина з яких – українці. Щонайменше 140 тисяч – було розстріляно, решта – позбавлені волі, відправлені в концтабори, примусово депортовані та зазнали інших репресій.

Державний терор та репресивні заходи за політичною ознакою в Україні тривали з 1918 до середини 1980-х років. Вони зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

19 травня 2019 року з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій на будинках і спорудах органів державної влади були приспущені Державні прапори України.

Опубліковано: 20 травня 2019 року