Відбулося засідання колегії Вільшанської районної державної адміністрації

03 березня поточного року відбулося засідання колегії Вільшанської районної державної адміністрації на якому розглянуто питання:

1. Про роботу виконавчого комітету Чистопільської сільської ради з організації виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

2. Про реалізацію права дитини на виховання в сім’ї, у тому числі в біологічній родині, охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З першого питання доповіла головний спеціаліст сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації Наталія Діордієвєва, яка повідомила, що робочою групою у лютому 2020 року здійснено комплексну перевірку виконання Чистопільською сільською радою делегованих повноважень органів виконавчої влади у галузях: житлово-комунального господарства, бюджету та фінансів, забезпечення готовності цивільної оборони (цивільного захисту) та у сферах: освіти, охорони здоров’я, умови утримання і виховання дітей під опікою/піклуванням, соціального захисту населення, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, земельних відносин.

З другого питання проінформувала начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Наталія Легка, яка зазначила, що за результатами спільної діяльності служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вільшанського ВП Голованівського ВП ГУ НП України в Кіровоградській області за 2019 рік проведено 63 спільних рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Урок», відвідано 5 торгових точок роздрібної торгівлі алкогольними напоями, здійснено 12 обстежень місць масового відпочинку молоді.

Для надання соціальної, педагогічної, психологічної та правової допомоги дітям районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено 62 виїзди мобільного консультативного пункту в 24 населені пункти району, які проводилися серед учнівської молоді загальноосвітніх закладів району (346 неповнолітніх), а в літній період – в пришкільних оздоровчих таборах.

На обліку в службі у справах дітей перебуває 49 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та проживають у 15 сім’ях. Протягом 2019 року винесено 13 попереджень батькам, проведено 22 профілактичні бесіди з неповнолітніми. Батьків даних сімей попереджено про відповідальність щодо виховання, навчання та розвитку їхніх дітей і про наслідки ухиляння від виконання батьківських обов’язків. Також, службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено та подано 2 позови до Вільшанського районного суду про позбавлення батьківських прав батьків, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків.

За підсумками засідання колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення.

Опубліковано: 04 березня 2020 року