Звернення голови райдержадміністрації до служителів та вірян усіх релігійних конфесій Вільшанщини

Шановні віряни та священнослужителі!

Загальнодержавні заходи із попередження розповсюдження коронавірусу співпали з початком проведення великих релігійних свят – Вхід Господній у Єрусалим або Вербна неділя (12 квітня) та Воскресіння Господнє або Великдень (19 квітня).

Для вірян це надзвичайно відповідальний час, коли триває велике внутрішнє очищення та покаяння, відбуваються молитовні заходи, таїнства сповіді та причастя, відвідування релігійних закладів.

Враховуючи значне поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та встановлення на всій території України карантину, звертаюся до керівників церков і релігійних організацій всіх конфесій з проханням вжити необхідні протиепідеміологічні заходи під час організації богослужінь і поточної релігійної діяльності.

Зокрема:

- розглянути можливі варіанти зменшення кількості вірян, які одночасно відвідують служіння, а якщо дозволяють технічні можливості – проводити дистанційні молебні (в онлайн-режимі). У разі крайньої необхідності у храмі може перебувати не більше 10 осіб одночасно;

- проводити дезінфекцію приміщень та об’єктів, з якими контактують люди під час богослужінь та молебнів.

Прошу із порозумінням ставитись до заходів захисту громадян від розповсюдження інфекційних захворювань, зокрема, коронавірусу, та в усіх обставинах зберігати спокій, витримку і людяність.

Закликаю кожного бути свідомим та відповідальним, адже від цього залежить ефективність протиепідемічних заходів.

голова районної державної адміністрації

Юрій Ткаченко