Святкуємо Великдень обачливо!

15 квітня у районній державній адміністрації відбулась зустріч голови райдержадміністрації Юрія Ткаченка зі священнослужителями району та керівниками силових структур.

Зокрема, на зустріч завітали настоятель церкви Іоанна Миловстивого Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Іван Малетич та настоятель церкви Великомученика Юрія Переможця Православної Церкви Української Петро Гафич.

Метою зустрічі стало обговорення питання щодо організації відзначення в районі в умовах карантину Великодніх свят, відпрацювання алгоритму спільних дій по супроводженню релігійних заходів 19 квітня 2020 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 р. №255 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211».

В ході розмови очільник району звернувся до священослужителів з проханням утримати вірян від відвідування храмів під час відзначення Великодня цього року. Це необхідно для недопущення поширення коронавірусу COVID-19 на території Вільшанщини та забезпечення безпеки і здоров’я громадян.

У свою чергу настоятелі церков наголосили, що усвідомлюють всю важливість заходів в умовах поширення COVID-19 та одноголосно погодилися змінити формат проведення богослужінь. Відтак, богослужіння на Великдень у церквах району проводитимуться, але без прихожан.

Отець Іван Малетич, отець Петро Гафич разом із головою районної державної адміністрації Юрієм Ткаченком звертаються до жителів Вільшанщини з проханням утриматися від відвідування церков.

Заступник начальника Вільшанського відділення поліції Голованівського відділу поліції ГУ НПУ у Кіровоградській області Олег Баланівський, зазначив, що біля храмів та церков буде розміщено патрулі. У разі великого скупчення людей вони проводитимуть роз’яснювальну роботу з парафіянами.

На завершення зустрічі голова райдержадміністрації подякував священикам за розуміння ситуації, наголосивши, що влада відкрита до діалогу та співпраці.

Опубліковано: 15 квітня 2020 року