На Вільшанщині розпочато ремонт автомобільних доріг

Шановні мешканці району!

Доводжу до вашого відома, що питання ремонтів, стану та утримання автомобільних доріг залишається важливим та актуальним, так як стан автомобільних доріг має безпосереднє відношення до економічного і соціального розвитку територій та впливає на забезпечення належного регулярного автобусного перевезення пасажирів, залучення інвестицій, розвитку туризму тощо.

Щороку на території району з настанням сприятливих погодних умов, відповідно до фінансового розподілу коштів між регіонами області, підрядними організаціями проводиться утримання та ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

У 2019 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонт та утримання автомобільних доріг підрядними організаціями виконано ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення на суму 12,3 млн.грн та відремонтовано близько 4 км. автомобільних доріг, це ділянки автодоріг в смт Вільшанка (центральна частина селища, вул.. Вербова вихід на Первомайськ).

Філією Маловисківський райавтодор ДП «Кіровоградоблавтодор» забезпечено експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування на суму 2,0 млн.грн,

З початку 2020 року на території району проведено ремонтні роботи з ліквідації ямковості на автодорогах загального користування місцевого значення на 1404,7 квадратних метрах загальної площі.

Відремонтовано 1131,7 м.кв дорожного полотна автодороги О120205 Тишківка-Калмазове-Первомайськ, використано 499,6 тис.грн коштів державного бюджету.

Одним із проблемних питань району є стан автомобільної дороги державного значення Т-12-08 Пушково-Вільшанка-Добровеличківка. Даний напрямок забезпечує транспортне сполучення з обласним центром, з однієї сторони, та з містами України: Умань, Київ, Одеса, Миколаїв. Завдяки наполегливості райдержадміністрації, домовленості з головою обласної державної адміністрації, прикладеними чималими зусиллями в минулому та поточному роках, співпраці з філією «Маловиськівський райавтодор», надісланим листам на адресу: Служби автомобільних доріг у Кіровоградські області, обласної державної адміністрації, народного депутата Ігоря Мурдія маємо певний результат. Відремонтовано 273 м.кв дорожнього полотна автодороги Т-12-08 Пушково-Вільшанка-Добровеличківка на суму 160,4 тис.грн, у напрямку смт Вільшанка - с.Сухий Ташлик.

Крім того, забезпечено встановлення п’яти дорожніх знаків на автодорогах О120205 Тишківка-Калмазове-Первомайськ (межа області), О120203 Плоско-Забузьке-Йосипівка-Первомайськ (межа області), С120215 від а/д Т-12-08-Синюха, С120211 від а/д Т-12-08-Станкувате.

На 2020 рік, за рахунок коштів територіального дорожнього фонду обласного бюджету, заплановано проведення поточного середнього ремонту на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення:

О120203 Плоско-Забузьке-Йосипівка-Первомайськ (межа області) (у напрямку від села Чистопілля до села Березова Балка, близько 5 км);

О120205 Тишківка-Калмазове-Первомаськ (у напрямку села Добрянка, близько 1,4 км).

Наразі на завершальному етапі проведення поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі О120205 Тишківка-Калмазове-Первомайськ в напрямку с. Добрянка.

В рамках поточного середнього ремонту підрядною організацією здійснено роботи з розчищення узбіч від застарілих дерев та чагарників, вирівнювання території, прибирання та вивезення сміття, укладення асфальтбетону на автодорозі протяжністю 1,4 км, здійснено роботи по підсипанню узбіч. Використано коштів на суму більше трьох мільйонів гривень.

З метою належного утримання вулично-дорожньої мережі селищною та сільськими радами передбачаються видатки на фінансування робіт пов’язаних з утриманням та розвитком автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури. Наразі у місцевих бюджетах затверджено обсяг видатків у сумі 1190,7 тис.грн.

Ремонтні роботи на автомобільних дорогах району продовжуються.

Райдержадміністрація спільно з органами місцевого самоврядування не зупиняючись на досягнутому і надалі приділятиме значну увагу питанням експлуатації, утриманню та ремонту доріг місцевого значення.

голова районної державної адміністрації

Юрій Ткаченко