Інформація Вільшанської центральної районної лікарні

COVID-2019: здолаємо гуртом

Починаючи з березня цього року по всій країні ведеться робота з попередження та протидії розповсюдженню короновірусної інфекції. Вільшанщина також долучилася до всеукраїнських заходів. Хоч район до цього часу біда оминає, але у випадку виявлення передбачені всі необхідні заходи. Так громадяни, які повернулися в район із-за кордону чи переїхали з інших територій, де лабораторно підтверджувались факти захворювань на COVID-2019, в обов’язковому порядку проходять чотирнадцятиденну карантинну самоізоляцію. Хворі з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції мають в телефонному режимі звернутися до свого сімейного лікаря. Пацієнти з легким станом перебуватимуть на суворій ізоляції за місцем проживання, отримуючи симптоматичне лікування за рекомендаціями сімейних лікарів, а з середнім станом госпіталізуються до інфекційного відділення Добровеличківської ЦРЛ, яка визначена НСЗУ як лікарня першої хвилі. Хворі з тяжким станом хвороби госпіталізуються до інфекційного відділення Кіровоградської обласної лікарні. У випадку масового поширення коронавірусної хвороби передбачене перебування хворих нашого району у відокремлених перепрофільованих відділеннях Вільшанської лікарні.

В разі звернення громадянина до поліклінічного відділення ЦРЛ, на вході черговим медиком йому дезінфікують руки та міряють температуру тіла, а в разі підозри на ГРВІ пацієнта направлятимуть до приймального відділення, яке знаходиться в приміщенні колишнього інфекційного відділення. В приймальному відділенні хворих оглядатиме лікар-інфекціоніст та за необхідністю проведе обстеження експрес-тестом для діагностування корона вірусної інфекції. В разі виявлення захворювання, лікування здійснюватиметься за попередньо описаною процедурою із залученням лікаря ЗПСМ, з яким заключено угоду.

Карантинні процедури не подобаються деяким мешканцям району, особливо тим, які повернулися із-закордону. На жаль, не всі бажають добросовісно пройти 14-и денну самоізоляцію, але вони необхідні для локалізації та перешкоджанню розповсюдження захворювання. Завдяки дотриманню карантинних заходів Вільшанщина практично єдина в області не має лабораторно підтверджених фактів захворювань на COVID-2019.

На сьогодні за рахунок коштів районного бюджету з метою обстеження підозрюваних на COVID-2019 забезпечено першочергову потребу в одноразових костюмах, захисних масках та пальному. Спеціально сформованою бригадою медпрацівників, медичними тестами швидкого виявлення проводяться обстеження всіх, хто повернувся із-закордону в період останнього місяця. Та інших жителів району, які мають симптоми ГРВІ.

Невдовзі обстеження всіх хворих на пневмонію та ГРВІ. Для цього залучаються добровільні внески та благодійна допомога від суб’єктів господарювання району та всіх небайдужих жителів району, субвенції сільських та селищної рад. Загалом за рахунок власних коштів медичних закладів здійснено видатки на суму понад 57 тис .грн., які використовуються в ході подальшої профілактики хвороби. Також до медичних закладів району передаються препарати індивідуального захисту та антисептики, придбані мешканцями району особисто. Це такі, як керівник ПСП «Південне» Вячеслав Жила, який придбав для лікарні 74 респіратори та 2 захисних окулярів на суму 11500 гривень. Вільшанський селищний голова Володимир Харковенко та мешканка смт.Вільшанка Тетяна Радова за власний кошт придбали для потреб медиків по 10 літрів антисептику загальною вартістю 2500 гривень. Наш земляк, представник ТОВ «УКРАВІТ АГРО» Євгеній Гончаренко надав 40 літрів дезінфікуючого препарату та одноразові маски на суму 10000 гривень. Фермер сусіднього району Олександр Мізецький, для забезпечення обстежень жителів нашого району на COVID-2019, надав в оренду службовий автомобіль.

На рахунок благодійного фонду райлікарні перераховувалися кошти як від сільгоспвиробників району, так і від простих громадян. Ми вдячні керівникам ТОВ «Згода», ПСП ім. Ватутіна, СФГ Добров О.С., СФГ «Радуга», ПСП «Добровелич», СФГ Яковлев М.К., ФГ «Нест», СФГ Росток, СФГ Циртій, ФГ «Бурага», СФГ Мізецький О.О., ФГ «Україна», СФГ «Зоря», СФГ «Зелений клин», ФГ Даценко Ю.М., ФГ Лукіянчук С.Ф., СФГ «Степ», СФГ «Світанок», ФГ «Хинку», ФГ «Лілія», СФГ «Зоря», СФГ Кріпак О.В., СФГ Берестове, ФГ «Оксана», Доброва Н.С., Цюпко Л.М., Цюпко О.Ю., Ковальчук В.Ф., Москаленко М.В., Ступаченко І.В., Руденко О.В., Бурлаченко В.Л., Волинець Т.В., Ходоровська В.В., Керамов М.З., Троянський С.В. на загальну суму 60264 гривень. Щира дяка всім за це.

Але ці благодійні кошти забезпечують лише місячну потребу в необхідних видатках медичних закладів без врахування дорогого вартісного медичного обладнання. Для повноцінного діагностування та лікування хворих потрібні значно більші асигнування. Додатково потрібні дорого-вартісні медичні препарати, захисні костюми, маски, рукавички, респіратори, медичні халати, безконтактні термометри, дезінфікуючі засоби, витратні матеріали для ШВЛ та апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ), яких в медичному закладі лише два. Терміново необхідно придбати сучасний апарат ШВЛ з можливістю автономного транспортування хворих до місця лікування, паливно-мастильні матеріали.

Тому ще раз звертаємось до всіх суб’єктів господарювання та небайдужих мешканців Вільшанщини, до всіх, хто розуміє проблему, й просимо долучитись до заходів по упередженню та протидії розповсюдженню короновірусної інфекції на території нашого району. Пам’ятайте: допомагаючи лікарні, ви допоможете і собі, і своїм рідним та близьким. Дякуємо всім, хто приєднався, за розуміння.

Директор КНП «Вільшанська ЦРЛ»

Валерій НЕЗДВЕЦЬКИЙ

Опубліковано: 24 квітня 2020 року