Звернення голови райдержадміністрації Юрія Ткаченка щодо протидії коронавірусу

Шановні жителі району!

Попереду у нас не простий карантинний період, який необхідний, аби зменшити ризик зараження новим вірусом COVID-19 та вберегтись від контакту з його ймовірними носіями. На жаль, людина може бути носієм вірусу ще до того, як у неї проявляться перші симптоми хвороби. Тому Уряд і Президент України Володимир працювали не випередження ситуації та оголосили загальнодержавний карантин до 24 квітня 2020 року.

Світова практика показала, що Китай виявився зовсім не готовий до масових випадків захворювання, а Італія спізнилася з карантинними заходами на 2 тижні. Ми ж хочемо, щоб поки держава налагоджує внутрішні алгоритми роботи та зміцнює матеріальну базу, громадяни України відповідально ставилися до ситуації та дотримувалися карантинного режиму. Зокрема, виходити з дому варто лише у разі найбільшої потреби, необхідно постійно мити руки з милом, у разі захворювання носити маски індивідуального захисту та консультуватись телефоном із сімейним лікарем.

Тому прошу вас не ігнорувати інформацію про превентивні та обмежувальні заходи щодо поширення коронавірусу і з усією відповідальністю поставитися до власної безпеки та безпеки ваших рідних. Скоротіть живе спілкування - на щастя, зараз бачити один одного можна завдяки відеозв’язку та обмінюватись інформацією телефоном.

На сьогоднішній день на Вільшанщиніі не зафіксовано жодного випадку захворювання, але щодня в район повертаються наші земляки, які перебували за кордоном, де коронавірусом хворіють сотні і тисячі людей. Ситуація може змінитися у будь-який момент.

Тому, аби запобігти масовому зараженню та створити належні умови для лікування тих, хто інфікувався, на Вільшанщині оголошено карантин, а особам, які нещодавно відвідували регіони поширення COVID-19, рекомендується самоізолюватись на термін не менше 14 днів.

На період карантину заборонено масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Окрім того, аби протидіяти поширенню коронавірусу, на території Вільшанського району припинили роботу усі заклади культури, кафе та ресторани (останні зачинені та можуть лише доставляти їжу на замовлення). Працювати будуть лише продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправні станції, підприємства критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту, лікарняні заклади. Однак, і там є обмеження: усі консультації лікаря – телефоном.

З 18 березня 2020 року припинено пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Особистий автомобільний транспорт громадян може здійснювати рух без обмежень.

У вівторок, 17 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про боротьбу з коронавірусом, який, зокрема, передбачає адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути хворою на COVID-19. Адміністративний штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становитиме від 17 тисяч до 170 тисяч гривень.

Разом з тим, закон передбачає доплати медпрацівникам, які будуть задіяні на роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу у розмірі не менше 200% від заробітної плати.

Також хочу повідомити, що Вільшанська районна лікарня отримала із Державного резервного фонду України 1000 шт. засобів індивідуального захисту. За інформацією керівництва торгової мережі «Ліки Кіровоградщини» на днях аптеки будуть забезпечені великою партією медичних масок. Дезрозчини для рук, приміщень, вбиралень вже поступають. Також, за непідтвердженою інформацією, в магазин «Аврора» мають завести медичні маски.

Тому, підсумовуючи усе сказане, прошу:

- регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або ретельно мийте їх з милом;

- тримайтеся на відстані не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають;

- по можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот;

- дотримуйтесь правил респіраторної гігієни: прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою при кашлі та чханні. Використану серветку потрібно одразу ж викинути.

При підвищенні температури, появі кашлю та утрудненні дихання не відкладайте звернення за медичною допомогою. За номером телефону – 103 вас проконсультують та направлять, у разі потреби, спецавтомобіль невідкладної допомоги.

Бережімо себе! Будьмо здорові та самовідповідальні!

Опубліковано: 25 березня 2020 року