День пам’яті Героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.

Вільшанці, керівництво району, депутати, шкільна молодь, учасники ООС (АТО), працівники установ та організацій району, всі небайдужі зібралися біля пам’ятного знаку «Молодим патріотам рідного краю, котрі в боротьбі з іноземними поневолювачами, за свободу, незалежність і територіальну цілісність України поклали на вівтар перемоги найдорожче – життя», аби віддати данину героїзму та мужності українських патріотів.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять загиблих борців за незалежність України.

Героїчно-трагічні події столітньої давності, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва постали проти шеститисячної більшовицької армії на захист молодої Української Народної Республіки.

Завдяки безсмертному героїзму українських патріотів був укладений Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державу.

29 січня 1918 року важлива дата для кожного українця, а особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну.

Виклики, що постали перед Україною сьогодні, виховують нове покоління Героїв. Сотні прикладів мужності і жертовності наших воїнів задля миру на рідній землі, спокою у домівках та достойного майбутнього дітей доводять усьому світу нашу готовність відстоювати незалежність своєї держави.

Опубліковано: 30 січня 2020 року