Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Туристична Вільшанщина

      Туризм – одна із найбільш перспективних галузей економіки Вільшанщини. Район має об’єктивні і вагомі передумови для її розвитку: природно - кліматичний потенціал, мальовничі ландшафти, чисте повітря, цілющі мінеральні води, привабливі туристичні маршрути, збережені національні традиції і фольклор, архітектурні пам’ятки, рекреаційні можливості.

 

 

       Туризм надає велику допомогу у вивченні історії і формування світогляду, веде до поваги і активного захисту природних багатств. Для розвитку екскурсійної діяльності в районі розроблено дев’ять туристичних маршрутів: «Вільшанка: історичні місця», «Вільшанка-Червонохутірська ГЕС: наш край»,
 

               

«Вільшанка -.Сухий Ташлик: на батьківщині героїв», «Вільшанка-села Йосипівка-Березова Балка: партизанськими стежками», «Вільшанка-Добрянка: минуле із сучасністю сплелись», «Вільшанка-Добре-Станкувате: болгарські традиції», «Вільшанка-Завітне: політ у безсмертя», «Скорбота пам’яті людської. Голодомор 1932-1933 років у Вільшанському районі Кіровоградської області». Розроблено спортивно-туристичні маршрути вихідного дня для школярів «Першоджерела рідного краю» та «Стежками до Панського лісу».
 

     

       Для створення сприятливих умов, відповідної інфраструктури та розвитку перспективних тематичних напрямків туризму, зокрема культурно-пізнавального, спортивно-оздоровчого, нещодавно розроблено новий маршрут по прибережжю річки Синюхи «Перлини Синюхи».

        В районному центрі працюють стадіон «Колос», дитяча юнацька спортивна школа, спортивна база з веслування на байдарках і каноє, фізкультурно-оздоровчий комплекс, а в селах району спортивні гуртки, секції.
 

     

 


 

   Серед об’єктів туристичної інфраструктури смт. Вільшанки можна виділити:


- адміністративно - готельний комплекс «Роксолана», який знаходиться за адресою вул. Миру 31, керівник

 - Ямполець О.А., може прийняти 40 осіб, до комплексу входять бар-кафе, більярдна, кінозал, сауна;

- кафе-бар «Зустріч», вул. Гранітна 1, керівник – Колєсніков В.С. розрахований на 60 місць;

 


- кафе-бар, авто-мийка Топонарів, вул. Комсомольська 53/г, смт. Вільшанка тел.806656592833


 

 

 

 

 

- спортивна база з веслування на байдарках і каноє;


- фізкультурно-оздоровчий комплекс;

- кінний репродуктор Паранчевського, за адресою с. Йосипівка, Вільшанський район. 

 

 

 

 

     Відділом визначено можливі зони розбудови сільського зеленого туризму в районі, а саме: смт. Вільшанка, с.Осички, с. Добрянка, Червонохутірська ГЕС, села Добре і Станкувате. Створено туристичні маршрути вихідного дня: Вільшанка-Червонохутірська ГЕС; Вільшанка – Добре - Станкувате: болгарські традиції, з метою набуття досвіду, рекламування місцевого туристичного продукту та ознайомлення з новими пропозиціями у сфері сільського зеленого туризму.
В цьому році почали діяти дві сільські зелені садиби:
- сільська зелена садиба «У Наталки», яка знаходиться за адресою смт. Вільшанка, вул. Кожемякіна, 98, телефон моб. 80663537762
господиня – Ступаченко Наталія, може прийняти 4 особи;
1. Надаються такі послуги : двомісні кімнати, можна перебувати з дітьми, душ, ванна, можна дивитись телевізор, можна користуватися пральною машинною, можна, користуватися кухнею, місце паркування авто, можна рибалити, можна купатися, медична допомога, пошта, магазин, музей, історичні пам’ятки.
2. Орієнтована вартість послуг :
- проживання за 1 добу – 30 грн. за особу
- харчування за 1 добу – 70 грн. за особу
- екскурсійне обслуговування ( ціна договірна)


     

- сільська зелена садиба «Затишок», знаходиться по вул. Кооперативна, 34,
телефон моб. 80993876304
господар – Карамалак Віктор Федосійович, може прийняти 3 особи;

1. Надаються такі послуги : двомісні кімнати, господар знає іноземну мову (болгарську), можна перебувати з дітьми, душ, ванна, туалет у будинку, можна дивитись телевізор, можна користуватися пральною машинною, можна користуватися кухнею, місце паркування авто, господиня випікає хліб, у господарів є коза, можна рибалити, можна купатися, медична допомога, пошта, магазин, ресторан, кафе, бар, музей, історичні пам’ятки

2. Орієнтована вартість послуг :
- проживання за 1 добу – 30 грн. за особу
- харчування за 1 добу – 70 грн. за особу
екскурсійне обслуговування ( ціна договірна)

         

       На даний час туристична галузь забезпечена кадрами в особі методиста з питань туризму. На громадських засадах працюють керівники туристично-краєзнавчих гуртків в загальноосвітніх школах району.
Відділ культури і туризму постійно бере участь у заходах: тематичних виставках, конференціях, семінарах. До Дня туризму було проведено засідання круглого столу «Розвиток туристичної галузі в районі: стан та перспективи» з метою розвитку туристичної галузі, проведено семінар на базі районного українсько-болгарського історичного музею з питань сільського зеленого туризму, створення зон відпочинку, зелених садиб в приватному секторі. Адже в умовах недостатності робочих місць у сільській місцевості, зростаючого надлишку робочої сили, масового вивільнення з сільськогосподарського виробництва джерелом розвитку села може стати наявність унікальних природних ресурсів або об’єктів історико-культурної спадщини.


         Сільський зелений туризм є одним із перспективних видів діяльності, який передбачає об’єднання зусиль приватних власників для надання послуг відпочиваючим. Так, в цьому році почали діяти сільські зелені садиби «У Наталки» та «Затишок», що є непоганим джерелом заробітку для їх господарів та непоганою рекламою для Вільшанського району. Вільшанщина з її унікальним історичним минулим, багата неповторними й барвистими ландшафтами і найголовніше – гостинними людьми, є ідеальним простором для розвитку цього виду діяльності.
Виготовлено буклет, присвячений 70-річчю Кіровоградської області.
Оформлено книжкові виставки: «Таланти твої, Вільшанщино», «Вільшанщина туристична» з пізнавально-виховними і освітніми цілями.
Видаються і розповсюджуються буклети про туристичні маршрути та об’єкти туристичної інфраструктури.
Щорічно приймаємо участь в обласній виставці «Кіровоградщина. Туризм.»
Ведеться робота в напрямку розвитку міжнаціональних відносин з Республікою Молдова та Республікою Болгарія. Було організовано екскурсії до районного українсько-больгарського історичного та Березовобалківського історично-краєзнавчого народного музеїв.

      Перспективними напрямками розвитку туризму на 2009 рік є:
- розвиток зеленого сільського туризму з залученням внутрішніх та зовнішніх інвестицій, що дає змогу створювати нові робочі місця, відтворювати та розвивати декоративно-ужиткове мистецтво;
- розбудовувати та розвивати інфраструктуру туризму в районі;
- відродження та збереження народних звичаїв та традицій.


Готельно-ресторанний комплекс

"РОКСОЛАНА"

 

 

Новини та додаткова інформація

 

 
     
Сайт Президента України Урядовий портал