Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

 

Туристична Вільшанщина

 

Сільські зелені садиби

 

Реєстр музейних закладів

 

     Перелік туристично-привабливих об’єктів

 

Календар туристичних

подій на 2014 рік

  

Термін проведення

Назва заходу

Місце проведення

Стисла характеристика заходу

Організатор заходу (адреса, контактний телефон, веб-сайт, e-mail)

1

14 січня

Свято «Сурваки»

 

 

МБК №2

смт Вільшанка

 

Традиційно 14 січня, на Василя, болгари святкують найулюбленіше зимове свято. Болгари Вільшанки запрошують у гості болгарів із сусідніх сіл Доброго та Станкуватого  щоб відсвяткувати Різдво І Старий Новий рік. На святі розігруються театралізовані дійства, лунають щедрівки, колядки, , виконуються народні пісні.

Свято завершується смачною вечерею, спілкуванням та веселими піснями.

Павлова Наталія

Михайлівна

 0669090436

 

2

січень

Вечорниці- щедрівки

 

РБК

смт Вільшанка

 

На вечорниці-щедрівки великою родиною у фойє районного Будинку культури  збираються  чимало Вільшанців. Адже щедрування, посівання, народні гуляння – те, що об’єднує покоління українців, мов неоціненний скарб, передаючись від батька до сина, від матері-донці.

В переміш із загадками, іграми, вікторинами та конкурсами, гостей свята «пригощають» художніми номерами ансамблі  району, різдвяні бригади, щедрувальні бригади.

Іванова Раїса Федорівна

0502076037

3

14 лютого

Болгарське свято зарізання виноградної лози «Трифон Зарізан»

 

МБК №2

смт Вільшанка

 

За легендою , Трифон був покровителем вина та виноробів.

Традиційно у цей день  господар відрізає три лози з різних кущів, плете вінець, оздоблює його червоними стрічками та зеленим листям, одягає поверх шапки і благословляє майбутній врожай. Після урочистого відкриття заходу, яке з року в рік проходить в міському Будинку культури №2, розпочинається  найцікавіше – дегустація вина. Оцінивши смак, присутні наколюють папірці біля пляшки з тим вином, яке найбільше сподобалось. За рішенням дегустаційної комісії визначається переможець, він же – «цар вина». Кращим  виноробам вручають Подяки, а минулорічний «цар» передає перехідний кубок і свої повноваження новому. Він «зарізає» на сцені виноградну лозу, яку окроплює вином, аби урожай був щедрим.

Свято не обмежується лише дегустуванням: звучать болгарські пісні у виконанні фольклорних колективів.

Окрасою дійства завжди є виставка декоративно-ужиткового мистецтва, на якій присутні мають можливість помилуватися роботами місцевих майстринь.

Павлова Наталія

Михайлівна

 0669090436

 

4

15 лютого

Пісенний вернісаж «Кохання меж не має»

РБК

смт Вільшанка

 

На сцені районного Будинку культури

зустрічаються талановиті небайдужі до мистецтва люди. Свою майстерність і тепло дарують глядачам виконавці, що кілька років поспіль 15 лютого співають вільшанцям про кохання, а також юні і талановиті вокалісти нашого району.

Трубачова Світлана Сергіївна

0664885068

 

5

Березень 17-23

Свято «Масляна»

 

РБК

смт Вільшанка

 

Весна переступила зиму на календарі. А  тому треба провести холодну зиму і щиро, як у нас з діда -прадіда повелось, стріти теплу весну. Біля районного Будинку культури збираються  люди щоб відсвяткувати Масляну.

   А що то за Масляна без млинців? Млинцями, медом, вином і чаєм пригощають гостей свята вправні господині з аматорських колективів , які беруть участь у святі .

Свято не обмежується лише  частуванням   млинців,     а  супроводжується    виступами  аматорських колективів району.

Раїса Федорівна Іванова

0502076037

6

 

Березень

Болгарське свято зустрічі весни «Баба Марта бъерзала- Мартеници вьерзала»(Баба марта поспішала- мартаници вязала

МБК №2

смт Вільшанка

 

Учасники народного болгарського фольклорного колективу «Гуденки»МБК №2 задобряють і закликають бабу Марту  веселими піснями-веснянками. Потім вони дарують присутнім «мартенички» сплетені у вигляді двох маленьких дзвоників.Вони мають два кольори: білий колір – символ удачі, червоний – здоров»я. «Мартенички» символізують швидкий прихід весни . Тоді свято продовжується веселими піснями і танцями.

Наталія Павлова

Михайлівна

 0669090436

 

7

липень

 

Регіональний фестиваль національних культур «Сьединете се сьрца» («Еднання сердець»).

 

 

РБК

смт Вільшанка

 

Колись хан Великої Болгарії Кубрат заповідав своїм нащадкам триматися разом, як списи ,зв’язані докупи, Так і мешканці трьох населених пунктів – Вільшанки, Станкуватого, Доброго – намагаються об’єднати усіх болгарських співвітчизників, щоб не розгубити свої коріння та зберегти для нащадків. У цьому їм допомагають працівники клубних закладів, щорічно влаштовуючи фестиваль «Сьединете се сьрца» («Еднання сердець»).

Трубачова Світлана Сергіївна

0664885068

 

8

остання неділя

 вересня

 

 

Свято «Среща на граніцата» («Зустріч на межі»).

 

МБК №2

с. Вільшанка

 

 

Після збирання урожаю три болгарських села: Вільшанка, Добре, Станкувате збираються  разом – на межі –  зустрічають знайомих, друзів,  родичів та спілкуються з ними. Адже не хлібом єдиним та матеріальними цінностями живе людина. Є ще й духовність, вшанування рідної землі, відродження традицій, мови, національної культури. Три села представляють на святі свої пісні й танці. Три громади вітають присутніх хлібом-сіллю. Єднаються руки в національному танці молодих дівчат і поважних бабусь, одягнених у вбрання, оздоблене вишивкою з орнаментом, який притаманний болгарській культурі. На святі широко представлена болгарська національна кухня. Всі гості свята мають змогу дегустувати традиційні болгарські блюда.

Павлова Наталія Михайлівна

0669090436

 

9

 

Свято національних культур «Вільшанська фієста»

МБК №2

с. Вільшанка 

Жителі   району  та гості зустрічаються на базі МБК №2, представляють національну кухню та виступи колективів художньої самодіяльності.

Павлова Наталія Михайлівна

0669090436

10

Жовтень  

 Відкритий чемпіонат  Кіровоградської області з веслування  на байдарках і   каноє  «Вільшанська     регата»

Центральний пляж

смт Вільшанка

На чемпіонат зїджаються  спортсмени  з різних областей України, де змагаються на швидкість та витривалість на різних дистанціях

Прокопенко Максим Сергійович

0506414020

11

25 листопада

Свято Іоана Милостивого

Конкурсна програма

«Міні –міс Белгарче»

РБК

смт Вільшанка

 

Дівчатка молодшого віку змагаються між собою у конкурсах за звання

«Міні –міс Белгарче»

Каленик Людмила

Андріївна

0993243195

 

     
Сайт Президента України Урядовий портал