Версія сайту для людей з вадами зору

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

Новини за липень 2015 року

 

Відбулась чергова апаратна нарада

31 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів та відділів апарату райдержадміністрації, підприємств, установ і організацій району.

Розпочинаючи нараду, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко зробив оголошення про відкриття з 01 вересня 2015 року на базі Вільшанського МНВК філії Піщанобрідського професійного аграрного ліцею. Планується набрати дві групи за спеціальностями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва та конторський (офісний) службовець (бухгалтерія), оператор комп’ютерного набору. Навчання в ліцеї безкоштовне, видається стипендія, учням, які успішно закінчили ліцей, видається диплом кваліфікованого робітника державного зразка. За довідками звертатися за телефонами: (05253) 25-2-42, 0675014465, 0500149172.

Також, голова райдержадміністрації ознайомив присутніх з можливістю вступу до Коледжу економіки і управління при Східноєвропейському університеті. Навчання в зазначеному навчальному закладі буде здійснюватися за заочно-дистанційною формою навчання на базі Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Про хід виконання районної Програми зайнятості населення Вільшанського району на період до 2017 року у першому півріччі 2015 року та перспективи її виконання присутніх ознайомив заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Геннадій Каленик.

Геннадій Володимирович зазначив, що у 2015 році в ПСП «Мир» створено 2 робочих місця та ПСП «Південне»  – 1 робоче місце.

Протягом січня-червня 2015 року групою з питань легалізації та «тіньової» зайнятості населення обстежено діяльність 24 суб’єктів підприємницької діяльності. Встановлено 11 фактів використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Станом на 01 липня поточного року ці робочі місця легалізовано.

Директор районного центру зайнятості Наталія Лисонь зазначила, що в       І півріччі 2015 року до районного центру зайнятості звернулось 284 особи, всього на обліку перебувало 702 зареєстрованих безробітних, з них: 281 жінка, молодь до 35 років – 260 осіб, квотної категорії - 155 осіб, з обмеженими фізичними можливостями – 7 осіб.

Завідувач сектору контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації Марина Боєва проінформувала про стан розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації у першому півріччі 2015 року. Протягом І півріччя 2015 року до райдержадміністрації надійшло     59 звернень (без урахування звернень через урядову гарячу лінію та обласний контактний центр), порушено 61 питання, з них - вирішено позитивно 28, що становить 45,9%.

За І півріччя 2015 року на виконання контрольних документів підготовлено 994 інформації. Знято з контролю як такі, що виконані у повному обсязі 458 документів.

За підсумками апаратної наради голова райдержадміністрації Олександр Маличенко надав відповідні доручення.

 

Зустріч з громадою села Мала Вільшанка

30 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з жителями села Мала Вільшанка.

Очільник району ознайомив присутніх з Перспективним планом формування Вільшанської територіальної громади з адміністративним центром у смт Вільшанка, наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», звернув увагу на можливість збільшення орендної плати за земельні паї від 3 до 5 відсотків та мінімальної заробітної плати працівникам агропромислового сектору, легалізації заробітної плати, необхідності ремонту сільських доріг, залучення інвесторів до району.

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації Анатолій Мазенко надав роз’яснення з питань оформлення житлових субсидій, надання компенсаційних виплат військовослужбовцям, які знаходяться в зоні проведення АТО.

Голова Маловільшанської сільської ради Олена Драпак озвучила основні проблеми громади: низькі закупівельні ціни на молоко, ремонт доріг, виділення земельних ділянок жителям села, недостатнє фінансування загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та дитячого садочка та ін.

Після ознайомлення з роботою закладів соціальної сфери села голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав відповідні доручення щодо вирішення порушених питань.

 

 

Зустріч з громадою села Добре

28 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з жителями села Добре.

Розпочинаючи зустріч, Олександр Іванович ознайомив присутніх з перспективним планом формування Вільшанської територіальної громади з адміністративним центром в смт Вільшанка та наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Голова Добрівської сільської ради Іван Григор’єв озвучив основні проблеми громади: низькі закупівельні ціни на молоко, ремонт доріг, незаконна вирубка зелених насаджень, недофінансування поточного ремонту спортивного залу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та ін.

Після ознайомлення з роботою закладів соціальної сфери села голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав відповідні доручення щодо вирішення піднятих питань.

 

Зустріч з громадою села Станкувате

23 липня 2015 року перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров провів зустріч з жителями села Станкувате. Під час зустрічі Сергій Анатолійович ознайомив присутніх з перспективним планом формування Вільшанської територіальної громади з адміністративним центром в смт Вільшанка та наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Віктор Драндалуш надав роз’яснення щодо можливості створення навчально-виховного комплексу на базі Станкуватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Геннадій Каленик надав роз’яснення з питань оформлення житлових субсидій.

Під час зустрічі місцеві жителі порушували питання, які найбільше турбують громаду, зокрема ремонт доріг, сільського Будинку культури та автобусної зупинки в центрі села; фінансування дошкільного закладу, незадовільне автобусне сполучення з райцентром та ін.

По завершенню зустрічі перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Нестеров ознайомився з роботою закладів соціальної сфери села.

 

Відбулась зустріч з жителями с. Вівсяники

21 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з жителями села Вівсяники, під час якої наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», звернув увагу присутніх на можливість збільшення орендної плати за земельні паї від 3 до 5 відсотків та збільшення мінімальної заробітної плати працівникам агропромислового сектору.

Начальник відділу Держземагентства у Вільшанському районі Євген Боровський надав роз’яснення щодо механізму збільшення орендної плати за земельні паї відповідно до грошової оцінки землі та наголосив на необхідності звернення особливої уваги на розмір орендної плати при продовженні дії договорів оренди земельної ділянки на новий термін.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Геннадій Каленик надав роз’яснення з питань оформлення житлових субсидій.

Під час зустрічі місцеві жителі порушували питання, які найбільше турбують громаду, зокрема, ремонт сільських доріг, низькі закупівельні ціни на молоко, придбання лікарських засобів першої необхідності у сільському ФАПі та ін.

Після ознайомлення з роботою закладів соціальної сфери, голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав відповідні доручення щодо вирішення порушених питань.

 

Кіровоградська обласна рада затвердила перспективний план

формування територій громад

14 липня 2015 року депутати Кіровоградської обласної ради на позачерговій сесії затвердили перспективний план формування територій громад Кіровоградської області, повідомили в обласному офісі реформ.

Згідно з планом, на Кіровоградщині має бути утворено 43 спроможні територіальні громади.

Новостворені громади прирівняють до міст обласного значення, а отже, вони зможуть залишати собі левову частину податків та отримають додаткові повноваження.

Кіровоградська область стала двадцятою, де затверджено Перспективний план. Раніше Плани затвердили  Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області і в них розпочався процес добровільного об'єднання громад.

 

Засідання круглого столу з нагоди 25-ої річниці прийняття

Декларації про державний суверенітет України

16 липня 2015 року у Вільшанській центральній бібліотеці ім. Лідії Горячко відбувся «круглий стіл», присвячений 25-ій річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України. У заході, крім працівників бібліотеки, взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, представники громадськості.

З ухваленням 16 липня 1990 року Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.

Доповідала про історичні обставини, які сприяли прийняттю цього важливого документа, директор Вільшанської ЦБС Ірина Каліфорова, яка зокрема, наголосила, що прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель. Цей документ відкрив новий етап в історії нашого народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні цілі, довгострокові перспективи розвитку Української держави. В Декларації визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Декларація стала тією цінністю, яка об’єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року. Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

Декларацією проголошено самовизначення української нації, народовладдя, територіальну цілісність України в межах наявних кордонів, економічну самостійність, право держави на власні Збройні Сили тощо. Україна задекларувала свій намір стати нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

 

Кращі туристи та краєзнавці поїдуть у Закарпаття

Туристсько-краєзнавча робота є невід'ємною складовою позашкільної освіти та виховання учнівської молоді. Стало доброю традицією проводити обласні туристсько-краєзнавчі змагання, як підсумок роботи керівників гуртків за рік. Такі змагання відбулись і цього року на базі КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» в період з 24 по 26 червня поточного року і викликали неабияку цікавість серед учнівської молоді регіону, про що свідчить кількість учасників – 15 команд та понад 100 юнаків і дівчат. Краєзнавці приїхали визначити кращого з кращих на ХVІ обласному зльоті юних туристів-краєзнавців активістів руху «Моя земля – земля моїх батьків».

На юних спортсменів-туристів чекали складні, захоплюючі дистанції на яких вони повинні були вибороти право представляти рідний край на змаганнях вищого рівня. Три дні були насиченими різноманітними подіями, команди проходили цікаві етапи, виконували завдання, долали маршрути. Конкурсна програма не залишила нікого байдужим – ні туристів, ні краєзнавців, ні навіть організаторів змагань, які теж долучились до участі. В чесній, наполегливій боротьбі під пильною увагою суддівської колегії кращими серед краєзнавців стала команда Вільшанки.

На цьому випробування для переможців не закінчаться – їх чекають Всеукраїнські змагання, що відбудуться в липні на теренах мальовничого Закарпаття.

 

 

Апаратна нарада 

08 липня 2015 року керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева провела робочу нараду з начальниками відділів апарату райдержадміністрації щодо подальших напрямків роботи апарату з правового, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності районної державної адміністрації.

Керівник апарату райдержадміністрації Олена Куцарева ознайомила присутніх з порядком надання відпусток, акцентувала увагу на необхідності першочергового розгляду звернень учасників АТО та своєчасному наповнені сайту райдержадміністрації. Також, було обговорено новий законопроект змін до Конституції України.

За результатами наради керівником апарату надано відповідні доручення.

 

 

 

 

Зустріч з жителями села Котовське

07 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів зустріч з жителями села Котовське під час якої наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», звернув увагу на можливість збільшення орендної плати за земельні паї від 3 до 5 відсотків та збільшення мінімальної заробітної плати працівникам агропромислового сектору, легалізації заробітної плати, необхідності ремонту сільських доріг, залучення інвесторів до району.

Головний спеціаліст відділу Держземагентства у Вільшанському районі Наталія Крачковська надала роз’яснення щодо Державних актів, виданих власникам земельних паїв та збільшення орендної плати за земельні паї відповідно до грошової оцінки землі.

Голова Котовської сільської ради Сергій Пироженко звернув увагу присутніх на проблемні питання села: стан доріг, введення в експлуатації дошкільного дитячого закладу та заповнення вакансій у даній установі.

За результатами зустрічі голова райдержадміністрації Олександр Маличенко дав відповідні доручення щодо вирішення порушених питань

 

 

Театралізоване свято Івана Купала

06 липня 2015 року у місці відпочинку на березі р. Синюха відбулося театралізоване свято Івана Купала «Лине пісня купальська над улюбленим краєм моїм».

Це, мабуть, одне з найколоритніших та найцікавіших літніх свят, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.

Традиційно дівчата уквітчали Марену та водили навколо неї хороводи. Окрім виступу фольклорних колективів та окремих виконавців проведено конкурси на кращий вінок, найдовше волосся, купальські гадання та ін.

Вільшанці і гості селища мали змогу скуштувати смачної юшки та переглянути майстер-клас із плетіння вінків.

Всім учасникам конкурсів театралізованого дійства, а також господарям і господиням, що готували юшку, вручено призи та сувеніри від райдержадміністрації та районної ради.

Закінчились купальські забави святковою дискотекою для молоді.

 

 

Відбулась чергова апаратна нарада

03 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів та відділів апарату райдержадміністрації, підприємств, установ і організацій району.

Про підсумки виконання бюджету району за перше півріччя 2015 року та стан фінансування районних програм, затверджених на 2015 рік, доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації В.Жирова.

Віра Борисівна відмітила, що за перше півріччя поточного року виконання зведеного бюджету району склало 131,1%. До місцевих бюджетів надійшло 7195,0 тис.грн., у тому числі: до районного бюджету – 3017,7 тис.грн., селищного – 1365,7 тис. грн., сільських – 2811,6 тис. грн.

За перше півріччя заборгованість з виплати заробітної плати та сплати за енергоносії відсутні.

Начальник відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації В.Мельник проінформувала про проведену роботу з кадровим резервом. Станом на 1 липня 2015 року в кадровому резерві райдержадміністрації перебуває 126 осіб, з них 86 осіб зараховано до кадрового резерву на посади начальників управлінь, відділів, служб, завідуючих секторів і спеціалістів структурних підрозділів районної державної адміністрації. На осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади державної служби, сформовані особові справи відповідно до Порядку формування кадрового резерву.

Головний лікар комунального закладу «Вільшанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» С.Нездвецька ознайомила присутніх із структурою та роботою даного закладу.

За підсумками апаратної наради голова райдержадміністрації Олександр Маличенко надав відповідні доручення.

 

Орденом «За мужність» посмертно

нагороджено Олександра Іщенко

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 23 травня 2015 року № 282/2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня нашого земляка, жителя села Березова Балка, Іщенка Олександра Володимировича, який в листопаді минулого року загинув в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Державну нагороду членам родини загиблого українського Героя вручили голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко, заступник голови районної ради Ярослав Кіров, голова Березовобалківської сільської ради Олександр Іванов та військовий комісар Добровичківсько-Вільшанського військового комісаріату Максим Татарченко.

Звертаючись до рідних загиблого, голова районної державної адміністрації висловив співчуття та щиросердечну подяку за вірність присязі та незламність духу загиблого Олександра Іщенка що дає сьогодні надію кожному українцю на близький мир.

Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.

 

Зустріч з жителями села Березова Балка

02 липня 2015 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко відвідав з робочим візитом Березовобалківську сільську раду, де провів зустріч з жителями села.

Спілкуючись з місцевими жителями, Олександр Маличенко ознайомив присутніх з проектом Перспективного плану формування територіальних громад Вільшанського району, реформою місцевого самоврядування та децентралізацією влади.

Начальник відділу Держземагенства у Вільшанському районі Євген Боровський надав роз’яснення щодо процедури переоформлення права власності на земельну ділянку та надання земельних ділянок учасникам АТО.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Геннадій Каленик надав роз’яснення з питань оформлення житлових субсидій та методики їх нарахування.

Крім того, селян турбували питання щодо автобусного сполучення, низьких закупівельних цін на молоко та ремонту доріг.

Після зустрічі голова райдержадміністрації Олександр Маличенко ознайомився з роботою місцевої школи, дитячого садка та ФАПу.

 

   
   
Сайт Президента України Урядовий портал